Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13801) Akelaus


Akelaus
senior tag

(#13802) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Septicflesh - Infernus Sinfonica MMXIX (official teaser)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#13803) TeeBee73 válasza Bjørgersson (#13802) üzenetére


TeeBee73
addikt

Szép, de azért, a Dimmu jobban csinálja. :)

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#13804) Bjørgersson válasza TeeBee73 (#13803) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Septic nekem jobban bejön. :)

Azt sajnálom, hogy Mexikóban volt a koncert, ha mondjuk Csehországban lett volna - már csak a nagyzenekar miatt is... -, gondolkodás nélkül mentem volna. :)

[ Szerkesztve ]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#13805) james001


james001
veterán

Must Kill - Ghost Malevolent (EP, 2020)

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#13806) csakany2001 válasza Bjørgersson (#13804) üzenetére


csakany2001
senior tag

Septicflesh rengeteg változáson átment banda, a Codex ott volt a szeren nagyon.
Fekszik nekik ez a szimfonikus death metal vonal.(Dimmu sym black metal, bár abban szerintem az Emperornál nem igen van jobb)

[ Szerkesztve ]

Az informatika a problémamegoldásnál kezdődik. iPhone 15 Pro

(#13807) Bjørgersson válasza csakany2001 (#13806) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Szimfonikus szempontból tényleg nagyot léptek előre a Codexszel, nagyon jól össze lett rakva. Metal terén ugyanakkor nekem egy kicsit csalódás is az album, Fotis mintha a kreativitás nagy részét vitte volna magával amikor kilépett. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#13808) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

HAKEN - Invasion (OFFICIAL VIDEO)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#13809) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

ENSLAVED - Homebound (OFFICIAL MUSIC VIDEO)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#13810) LyonnaisFan1


LyonnaisFan1
őstag

A Korn es Deftones juniusi koncertek elhalasztva.
Ujabb idopontok kesobb.

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#13811) james001


james001
veterán

Nem igazán a kedvencem a progressive metal/rock stílus,de mostanában ismertem meg a Caligula's Horse bandát és beszippantottak rendesen. Nem minden nap hallgatom őket azért,mert eléggé hangulat függő a zenéjük,de sokszor utazáshoz,vagy csak simán otthoni chill-hez perfekt.
A Slow Violence dalukat hallgattam először,aztán persze jött a többi albumuk is,eddig az In Contact volt a kedvencem,de csak eddig,mert kijött az új lemezük,a Rise Radiant és egyből instant favorit lett. Alapból a Slow Violence szerintem egy nagyon jó dalocska,de az albumon nem tudnék olyan számot mondani ami nem lenne jó. The Tempest,Valkyrie,The Ascent mindenképp egy kiemelkedő dal viszont.
Remek munkát végeztek a srácok itt is,ez az új lemezük mindenképp bekerült az év legjobb albumai közé nálam :)

The Tempest
Valkyrie
The Ascent

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#13812) csakany2001


csakany2001
senior tag

Ha már prog metal, ez elég jó hallgatni való.
Born Of Osiris mondjuk inkább deathcore irányból közelíti meg a műfajt.

Az informatika a problémamegoldásnál kezdődik. iPhone 15 Pro

(#13813) Akelaus válasza csakany2001 (#13812) üzenetére


Akelaus
senior tag

Vagy ők: Wilderun.
Itt a teljes album is, Spotify link a Youtube-n nem találtam meg. Nekem kellemes csalódás ez az album, többször felkaptam rá a fejem, pedig nem vagyok prog metal fun.

(#13814) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Carach Angren - Operation Compass (official lyric video) 2020

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#13815) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

VOIVOD - The End Of Dormancy (Metal Section) (OFFICIAL VIDEO)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#13816) cappa72 válasza Bjørgersson (#13815) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ezek mindig is gyogyósok voltak. :C
Fura feljődéstörténetük van, az biztos.
Nagyon jók, de van olyan lemezük, ami hallgathatatlan (puffog, élvezhetetlen)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#13817) Dilikutya válasza cappa72 (#13816) üzenetére


Dilikutya
félisten

80-as évek közepén azért akadt jó pár banda, akiknek az első lemeze inkább volt csörömpölés, meg próbatermi zaj. :) Ma már ugye idézőjelben semmiség akár egy normális hangzású demót összekalapálni, de akkoriban ez sokba került, sok klasszikus banda első anyaga szól szarul. Nyilván ha elsőre összejött egy jó kiadós szerződés, vagy volt tőke, akkor a debüt is korának megfelelően szólt.

A Voivod-dal én mondjuk sosem tudtam nagyon mit kezdeni. A korai 1-2 lemez dalok tekintetében nem tűnik erősnek, a későbbieket, 80-as éveke vége, 90-es évek nem ismerem, élesben valamikor a 2000-es évek közepén kapcsolódtam be, azóta hallottam mindet, de valahogy nem fog meg. Vannak persze dalok, amik tetszenek, de nekem már nem elég thrash, a progresszív és avantgard dolgokat meg olyan nagyon nem szeretem.

A tavalyi Flotsam And Jetsam, az már döfi, a napokban újra lement párszor, azok a srácok nagyon megleptek, pedig a 90-es évek közepe óta egyedül az újra felvett No Place for Disgrace tetszett tőlük, erre tavaly mit alkottak, te jó ég. Sajnálom is, hogy elmarad a Heathen-nel közös koncert, az meg ráadásul egy bakancslistás csapat nálam, méltatlanul alulértékelt.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#13818) Akelaus válasza cappa72 (#13816) üzenetére


Akelaus
senior tag

Élőben se semmi a banda. Tavaly láttam a Rockmaratonon őket.

(#13819) Bjørgersson válasza cappa72 (#13816) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Megmondom őszintén, hogy nekem eddig valószínűleg életkoromból adódóan is kimaradtak, talán pár számukat hallottam összesen. Ez a tegnap linket viszont nagyon tetszik, lehet azért is, mert ennyire elvont. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#13820) Akelaus válasza Bjørgersson (#13819) üzenetére


Akelaus
senior tag

Most látom, nem arra a linkre írta amire én benéztem. :D Én a Carach Angren-t bambultam, miközben pff.. :U :W

(#13821) Bjørgersson válasza Akelaus (#13820) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Az új Carach Angren eddig számomra egy nagy nulla téma, zene, hangkeverés, minden szempontból. Úgy tűnik, itt is vitte magával Namtar a kreativitást. :(

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#13822) Akelaus válasza Bjørgersson (#13821) üzenetére


Akelaus
senior tag

Én alapból nehezen emésztem meg az ő munkásságukat. Élőben is inkább a látvány volt ami elvitte a bulit, nem a zene. Nekem. Pedig látva a közönséget sokan oda-vissza vannak értük. Mgla nagyobb hatást tett rám ugyanezen a fesztiválon, sőt őket albumaik alapján nem is szerettem. Aztán ott megfordult a dolog. Ahogy bejelentették az őszi Düreres koncertet, nem volt kérdés, mennem kell.

(#13823) cappa72 válasza Dilikutya (#13817) üzenetére


cappa72
nagyúr

80-as évek közepén azért akadt jó pár banda, akiknek az első lemeze inkább volt csörömpölés, meg próbatermi zaj
Na ez bíz' így volt. A régi keverések néhol a hallgathatatlanság szintjét ütik meg mai füllel (és rendszerrel) hallgatva, akkor meg úgy örültünk neki, hogy húúúú - legalábbis én.

Az első kettő Voivod album azért még elég nagy csörömölés, utána a Killing Technology-val kattantam rá inkább... majd később a Negatronnál elengedtem.

@(#13819) svensson
valószínűleg életkoromból adódóan is kimaradtak
Szóval leöregeztél? ;]
Meg is érdemlem...

viszont nagyon tetszik, lehet azért is, mert ennyire elvont.
Én is ezért kedveltem meg őket.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#13824) Dilikutya válasza cappa72 (#13823) üzenetére


Dilikutya
félisten

Amúgy nem rossz a War and Pain, de nem is kiemelkedő szerintem a korabeli thrash anyagok között. Bár nagyon az elején jártunk még a thrash metalnak, de ugye már kint volt pár veretes örökérvényű klasszikus (Show No Mercy, Kill'em All, Ride the Lightning, Heavy Metal Maniac, Fistful of Metal). Viszont maga a felvétel körülményei meg is magyaráznak mindent, pár nap alatt vették fel családi kölcsönből, és kb. egyetlen közreműködő sem értett a stúdiózáshoz. Ennek ellenére külföldön elég jó kézbe került, bár 1984-ben se a Roadrunner, se a Metal Blade nem számított nagy kiadónak.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#13825) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

HEAVEN SHALL BURN - Thoughts And Prayers (Guitar Playthrough)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#13826) Bjørgersson válasza cappa72 (#13823) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Még véletlenül sem, egyidős vagy anyummal, úgyhogy akkor őt is leöregezném. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#13827) gbors válasza Bjørgersson (#13826) üzenetére


gbors
nagyúr

Az én gyerekeimnek ez nem szokott gondot jelenteni :DDD

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#13828) cappa72 válasza Dilikutya (#13824) üzenetére


cappa72
nagyúr

örökérvényű klasszikus (Show No Mercy, Kill'em All, Ride the Lightning, Heavy Metal Maniac, Fistful of Metal)
Még olvasva is kiráz a hideg tőlük - természetesen pozitív értelemben :C

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#13829) Bjørgersson válasza gbors (#13827) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Leöregezni anyumat? ;]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#13830) gbors válasza Bjørgersson (#13829) üzenetére


gbors
nagyúr

'fraid so :D

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#13831) Dilikutya válasza cappa72 (#13828) üzenetére


Dilikutya
félisten

Na hallod. A Ride the Lightning évében születtem. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#13832) TeeBee73 válasza Dilikutya (#13831) üzenetére


TeeBee73
addikt

Ficsúr. ;] :P :D

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#13833) Dilikutya válasza TeeBee73 (#13832) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ellensúlyozandó rengeteg velem egyidős thrash metalt hallgatok. :)
Fel is dobtam telóra az első Voivod-ot, Flotsam-ot, meg hogy valami új is legyen, az első Demolition Hammer-t. :D

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#13834) vittgen válasza Dilikutya (#13817) üzenetére


vittgen
aktív tag

A Flotsam & Jetsam és a Heathen nálam is menő bandák...
Mondjuk a Heathen már előjöhetne egy új cuccal....

(#13835) vittgen válasza Dilikutya (#13831) üzenetére


vittgen
aktív tag

...én akkor már 12 voltam... :)

(#13836) Dilikutya válasza vittgen (#13834) üzenetére


Dilikutya
félisten

Elvileg a Heathen már dolgozik az új lemezen.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#13837) chaosmonger válasza Dilikutya (#13824) üzenetére


chaosmonger
tag

Vitatkoznom kell, a War and pain az egyik elgjobb metál lemez ever :). És úgy kell szólnia ahogy szól. Imádom. Most tényleg rakd fel pl. a Suck your bone-t full hangerőn, eleve az a géppuskaszerű gitár ahogy kezdődik, ilyet nem hallasz máshol sehol, aztán az az eszelős riffet játssza Piggy egész végig, de úgy mintha az élete múlna rajta, ha megfigyeled 2x nem hangzik el ugyanúgy a számban a cifrázások miatt. Pont emiatt nehezen is emészthető azt elismerem. Ez a nyers zabolátlanság nagyon hiányzik a mai agyonpolírozott zenékből. Egyszerűen megelőzték a korukat, fogalmam sincs hogy 83/84 körül honnan szedték, hogy ilyen zenét lehet játszani.
Aztán a RRRÖÖÖAAARRR-t tényleg elrontották picit, az extrémitásra akartak még egy lapáttal rátenni, de ott már falba ütköztek és nagyon helyesen a Killing Technologinál már elmentek egy agyasabb irányba.

(#13838) Bjørgersson válasza Akelaus (#13822) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Na neked meg már nem válaszoltam... :D

Az első három lemezük kurva jó szerintem, ott még bőven volt bennük energia, kreativitás, a témák is jók voltak zeneileg és "történetileg" is, bár nyilván nem Stephen King szintre kell gondolni. :D A következő két album már valamivel langyibb lett, de zeneileg még azok is élvezhetőek, talán az utolsó, ami már kicsit veszített a félig-meddig black metalos hangzásból.
Na de ez a mostani az eddigi három szám alapján olyan, mintha valami freeware hangszerkesztő programba bedobálták volna az eddig összeszedett ötleteiket, aztán mindenféle hangkeverés vagy bármi nélkül egyből feltöltötték volna YouTube-ra. Semmi nincs, ami megfogna bennük, üres az egész, mint valami kezdő szimfonikus banda első demoja. :o

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#13839) cappa72 válasza chaosmonger (#13837) üzenetére


cappa72
nagyúr

Hah.. ilyen névvel, hogy Chaosmonger... :C Na és az a szám sem gyenge.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#13840) chaosmonger válasza cappa72 (#13839) üzenetére


chaosmonger
tag

:R

(#13841) vittgen válasza Dilikutya (#13836) üzenetére


vittgen
aktív tag

[10 év ] után már ideje lesz....
Amúgy az [Empire of the Blind] lesz az....

(#13842) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Lamb of God - Routes (Official Visualizer) ft. Chuck Billy

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#13843) Akelaus válasza Bjørgersson (#13838) üzenetére


Akelaus
senior tag

Az új dal szerintem is tré, az első kettővel még úgy ahogy elvoltam. Ez viszont... :F

(#13844) Füleske válasza Bjørgersson (#13842) üzenetére


Füleske
addikt

Ennél laposabb számot nem hallottam még tőlük, azt hiszem.

(#13846) james001


james001
veterán

Igazi jóféle metalcore album lett ez az új BFW,elejétől a végéig tele van brutál riffekkel,breakdownokkal,nagyon bejött. :K Az első szám már igazi fülbemászó és ritmusos,és ezt tartja is az utolsó számig. Csak kár hogy ilyen gyorsan véget ér :D
Night Crossing-ban vártam Matt Heafy énekét,de sajna csak gitározik benne... De attól még pazarul csinálta azt is - mint mindig :P
Mindenképp ajánlom azoknak akik szeretik a metalcore-t,több figyelem kéne ennek a bandának :K

Ascend
Pathfinder
Fall Away

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#13847) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

SOILWORK - Death Diviner (OFFICIAL MUSIC VIDEO)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#13848) TeeBee73 válasza james001 (#13846) üzenetére


TeeBee73
addikt

Ez tetszik így, elsőre. :K
Cserébe egy kis melodic: Nema -You Could Be All Flame (Full Album) :)

MOD: (Első hallásra a Phrenia ugrott be. Márnint, a Nema-ról. Tavaly nyáron jó kis bulit nyomtak itt, nálunk. Meg is említettem. :D )

[ Szerkesztve ]

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#13849) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

IN FLAMES - The Clayman Returns! (OFFICIAL TEASER)

Felvették újra az első 5 albumot, hátha azt nem fogják utálni az emberek? :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#13850) Bjørgersson válasza Füleske (#13844) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Úgy tűnik, ez egy ilyen év lesz. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.