Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14051) james001 válasza Akelaus (#14047) üzenetére


james001
veterán

Amúgy igen az a szám ugrott be nekem is.
De sajnos igen elkurvultak. A Mindenki Vár Valamit volt az utolsó ami tetszett,a többi albumról volt ha max 2-2 szám jött be utána...

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#14052) p76


p76
senior tag

[Shit Life - Reign in Bud]
Ha valakinek mégse tetszene, az örülhet hogy rövidek a számok :DDD
(és nem hasonlít a Reign in Blood-ra :((( )

(#14053) TeeBee73


TeeBee73
addikt

All Pride No Pain · Upon A Burning Body

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#14054) james001


james001
veterán

Orbit Culture - "Open Eye" (Official Music Video)

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#14055) Akelaus


Akelaus
senior tag

Remek magyar death metal album, aki szereti a műfajt érdemes meghallgatni. :K
𝕯𝖊𝖌𝖗𝖆𝖌𝖔𝖗𝖊 - 𝕯𝖊𝖒𝖔𝖓𝖎𝖈 𝕺𝖇𝖘𝖊𝖘𝖘𝖎𝖔𝖓.

(#14056) Vikthor válasza Akelaus (#14055) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Na ez jó! :R

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#14057) james001


james001
veterán

Boldog 30at Cowboys From Hell :)

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#14058) cappa72 válasza james001 (#14057) üzenetére


cappa72
nagyúr

Eltalátad a hangulatomet. :C

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#14059) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

ENSLAVED - Jettegryta (OFFICIAL MUSIC VIDEO)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#14060) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

BLACK CROWN INITIATE - Death Comes in Reverse (Album Track)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#14061) james001 válasza cappa72 (#14058) üzenetére


james001
veterán

Örülök neki :) Mondjuk nekem a Vulgar Display of Power a kedvenc,de ez az album is igazi örökzöld :)

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#14062) csakany2001


csakany2001
senior tag

Valóban 24-én jelent meg a Haken Virus albuma, Deluxe változat csak annyival különbözik hogy teljesen instrumental track-k szerepelnek a második CD-n , szóval inkább a sima került be nálam.
Nagyon változatos végig és elég zúzósra is sikeredett, kevés számnál lassul le az album.
A szövegek minősége hozza a szokásosat, a hangminőség kifogástalan.
A dob nagyon jól szól és elég technikás végig, szólókban annyira nem bővelkedik de így sem mondanám egy unalmas albumnak mivel a riff-k végig nagyon erőteljesek lettek.
Néhol Tool hatások is feljönnek, de a legjobbtól tanulni sosem szégyen, annak ellenére elejétől végéig Haken-es lett.
Összességében számomra simán év albuma lett, a Vector is egyik kedvencemmé vált de ez simán van olyan jó már pár hallgatás után.(élőben elvileg ezt a kettőt együtt játsszák, remélhetőleg meglátogatnak bennünket)

[ Szerkesztve ]

Az informatika a problémamegoldásnál kezdődik. iPhone 15 Pro

(#14063) Akelaus


Akelaus
senior tag

Új Napalm Death dal.

(#14064) james001 válasza csakany2001 (#14062) üzenetére


james001
veterán

Ma hallgattam meg én is. Vector nekem is kedvenc,de ez simán übereli,nagyon bejött elejétől végéig. Meg sem áll az album konkrétan,észre se vettem egy idő után hogy már mindjárt vége az egésznek,simán abban a hitben voltam hogy még csak a 4. vagy 5. számnál tartok :D
Sok Tool hatást éreztem én is,meg hát alapból a szokásos Haken/Caligula's Horse féle prog metálos dallamos hangzást. Egy-két riffet vissza is tekertem újra meghallgatni,annyira bejött.
Top 10ben nekem is ott van idén ez az album. :)

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#14065) Dilikutya válasza Akelaus (#14063) üzenetére


Dilikutya
félisten

#avilaglegjobbzenekaraanapalmdeath :D

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#14066) TeeBee73 válasza Dilikutya (#14065) üzenetére


TeeBee73
addikt

#meganuclearassault #nyehehe :DDD

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#14067) Pro Koryak válasza Akelaus (#14063) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Ezen is látszik már lassan nyuggerek. Olyanok lettek, mint az Obityuhari.

(#14068) Akelaus válasza Pro Koryak (#14067) üzenetére


Akelaus
senior tag

Azért tavaly a Rockmaratonon olyan koncertet adtak amit sok fiatal megirigyelne. :K

(#14069) Pro Koryak válasza Akelaus (#14068) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Lehet, de az újabb albumaik már :F :B .

(#14070) james001


james001
veterán

In Flames - Only for the Weak (Re-Recorded)
In Flames - Bullet Ride (Re-Recorded)
In Flames - Pinball Map (Re-Recorded)

Lehet szörnyülködni ;]
Bár nekem tetszenek :K De persze az eredeti még mindig a legjobb ez tény. :)

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#14071) gbors válasza james001 (#14070) üzenetére


gbors
nagyúr

Hmmmm. Mondanám, hogy szörnyű, ahogy szólnak, de éppenséggel az eredeti sem a recording / mixing technológia koronaékszere :) Annyira nem durva, de kissé feleslegesnek érzem ezeket az újragondolásokat.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#14072) chaosmonger válasza james001 (#14070) üzenetére


chaosmonger
tag

Az Only for the weak kifejezetten tetszik így, mondjuk én soha nem voltam tipikus IF rajongó, ez volt a kedvenc számom tőlük.
Egyébként van egy olyan eretnek gondolatom, hogyha anno ilyen dallamos énekkel jöttek volna ki ezek a számok, akkor sokkal sikeresebbek is lehettek volna a metalon belül, mert azárt náluk mindig is ott volt a dallamosság, csak elrejtették az extrém rikácsolás mögé. Így kicsit mindig a két szék közé estek, az extrém híveknek túl dallamosak, a dallamkedvelőknek túl extrémek voltak.

De most már késő, akik az eredeti formában szerették meg ezeket a számokat azoknak így mindig szar lesz.

(#14073) Pro Koryak válasza chaosmonger (#14072) üzenetére


Pro Koryak
addikt

:Y :Y :Y
IF-től általában az első 2-3 albumot jegyzik, a többi kb a katasztrófa határait súrolja. A The Jester-rel olyat tettek le az asztalra, amit azóta is emlegetnek mindenhol! Ha ezt a vonalat vitték volna tovább hasonló szinten, igencsak az élvonalban lennének, de inkább átálltak a divatmajombuzimetál táborba. :W

(#14074) chaosmonger válasza Pro Koryak (#14073) üzenetére


chaosmonger
tag

Tudom hogy a koraiakat jegyzik, bár a Clayman-ig olyan nagy probléma azért nem volt szerintem, ami már az 5. lemez volt.
De igazán sikeresek soha nem voltak, rétegzene volt mindig a metalon belül is. Én mindig is középkategóriának tekintettem őket.

(#14075) james001 válasza gbors (#14071) üzenetére


james001
veterán

Az hogy mi szükség volt ezekre azt én se értem. Nem mintha mindenki erre vágyott volna,sőt kapnak is a fejükre rendesen most emiatt :D Lehet túlságosan unatkoztak a karantén alatt vagy nem tudom.

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#14076) Ellia válasza Pro Koryak (#14073) üzenetére


Ellia
addikt

A Colonyval inkább.

De igazabol 3 erara lehet pontosbontqni őket a hatar valahol a jester es a clayman kozott van a masik pedig a come clarity után.

(#14077) Pro Koryak válasza chaosmonger (#14074) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Nem volt rétegzene. Pont a Jester ott volt/van azóta is a melo death alapalbumai között. Itthon lehet az volt a 90-es években, mert nem ismerte őket még senki, csak én. :DDD
Ahogy megjelent, meg is vettem cd-n, de annyira nem tetszett a keverése, hogy eladtam. Én hülye! :W

(#14078) Pro Koryak


Pro Koryak
addikt

Hirtelen két finomság:
Halphas
Ars Veneficium

[ Szerkesztve ]

(#14079) csakany2001 válasza Pro Koryak (#14069) üzenetére


csakany2001
senior tag

Szerintem az új albumaik is ütősek, fokozatosan egyre távolodtak a Grindcore-tól és haladtak a Deathmetal felé, még ha sebességet is csökkentettek valahogy mindig erős munkákat rakta le.
Bár számomra a Scum a kedvenc a munkássákukban, de szerintem az Apex illetve a No Slave albumuk is elég erős volt.(bár az összeset nem nyálaztam át, de ezek nagyon egyben vannak, kevés banda tartja ennyi idő után is a színvonalat)

Az informatika a problémamegoldásnál kezdődik. iPhone 15 Pro

(#14080) Bjørgersson válasza james001 (#14070) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Valószínűleg azon kevesek közé tartozok, akik a Claymant is annyira imádják, mint az azt megelőző három albumot, viszont ezek az újra felvett számok... Nem is tudom, talán úgy tudnám leírni, hogy amikor azt hinné az ember, hogy már nincs lejjebb. :N

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#14081) Pro Koryak válasza csakany2001 (#14079) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Nem is az, hogy nem tartják a színvonalat, de már nagyon hallatszik a változás. Túlcsiszolt, finomított rockzene lett az új album.
Nálam a '89-es The peel sessions viszi a prímet. Baromi jól szól. :Y + Harmony + Utopia + Mentally m. :R Azóta hanyagolom őket, innentől már kezdtek változni sajnos.

(#14082) Dilikutya válasza csakany2001 (#14079) üzenetére


Dilikutya
félisten

Harmony Corruption, Utopia Banished, Diatribes a favoritok nálam.
De ezen túl is tudtak egy jó, konstans minőséget hozni.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#14083) james001


james001
veterán

Egy kis délutáni fincsi deathcore:

TO THE GRAVE - Wastage (Official Music Video)

2:53 után az a breakdown... Fülorgia ;]

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#14084) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Új Batushka

Sztem nem rossz.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#14085) Bjørgersson válasza Vikthor (#14084) üzenetére


Bjørgersson
félisten

S ez az igazi? :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#14086) Rimuru válasza Bjørgersson (#14085) üzenetére


Rimuru
veterán

Nem.

Vigyázat, csalok!

(#14087) Bjørgersson válasza Rimuru (#14086) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Akkor nem hallgatom meg.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#14088) Akelaus válasza Bjørgersson (#14087) üzenetére


Akelaus
senior tag

Hétvégén azt a két dalt hallgattam meg az albumról, ami előzetesen kijött.
A legjobb a vége volt. Nekiveselkedek az albumnak is majd, hátha. :U

[ Szerkesztve ]

(#14089) Akelaus


Akelaus
senior tag

Új Mastodon dal.

Új Marilyn Manson dal.

Új Imperial Triumphant album. (spotify link)

(nem teljesen) Új Mora Prokaza album. (nagy kedvencem lett :D )

Új Katalepsy album. (spotify link) Youtube izelítő.

Új Within Destruction dal.

(#14090) james001


james001
veterán

Még valamikor az év elején mutatta meg nekem a gitártanárom az Upon a Burning Body bandát,és egyből beléjük szerettem,vagy legalábbis a tavalyi albumukba,a Southern Hostility-be. Teljesen hirtelen ért a hír hogy megjelent egy új EP-jük,a Built From War.

Minden olyan hangzást ami kiválóan illeszkedett a Southern Hostility-ben azt sikerült ide is átemelni. De mégis érezni rajta egy kisebb "újdonságot" is,tehát nem az az x+1 metalcore hangzást adják hanem azért másabbat. Minden riff,breakdown és vokál is egyszerűen fülbemászó. A Chains of Agony dal pl ilyen,jól illeszkedik bele az éneklős rész is.

Összességében imádom ezt az EP-t,mindenképp belekerült az idei év kedvencei közé. Csak kár hogy ilyen rövid... Talán jövőre kiadnak egy új teljes albumot is. Meg remélem tartják ezt a színvonalat,és remélem nagyobb figyelmet is kapnak mert eléggé egy ismeretlen banda ahogy észrevettem,sajnos. Ééés még mindig ott van a régi albumai amiket meg kéne hallgatnom. :DDD

Upon a Burning Body - Built From War EP

[ Szerkesztve ]

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#14091) syberia


syberia
veterán

Motörhead - Devils

https://howbad.info/

(#14092) Pro Koryak


Pro Koryak
addikt

Végre egy normális album:
Disavowed :R

(#14093) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Elkezdtem hallgatni az újravett In Flames dalokat. Nem kellett volna, ez konkrétan szar.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#14094) Bjørgersson válasza Dilikutya (#14093) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Mire szamitottal?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#14095) Dilikutya válasza Bjørgersson (#14094) üzenetére


Dilikutya
félisten

Erre azért nem.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#14096) Akelaus


Akelaus
senior tag

Shrapnel - Violent Now, Forewer

Kritika róla, szerintem a fent linkelt dal a legjobb. Nekem :P

(#14097) vittgen válasza Akelaus (#14096) üzenetére


vittgen
aktív tag

Szerintem igen jó kis banda!!
Szeretem hallgatni őket!
Nekem a 2014-es The Virus Conspires anyaguk jön be!

(#14098) Akelaus


Akelaus
senior tag

(#14099) Bjørgersson válasza Akelaus (#14098) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Megeloztel. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#14100) csakany2001 válasza Akelaus (#14098) üzenetére


csakany2001
senior tag

Hogy, ők mindig képesek valami újat mutatni az lenyűgöző.
Egyre jobbak, a Magma is ütött rendesen, pedig nem vagyok nagy fanjuk.(mondjuk most elkezdtem a régebbi lemezeiket és a Terra Incognita nem is olyan rossz 3x hallgatásra)

Az informatika a problémamegoldásnál kezdődik. iPhone 15 Pro

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.