Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13951) Dilikutya válasza james001 (#13950) üzenetére


Dilikutya
félisten

Itt a kislemez másik dala: Bulletproof
Ez kicsit a korai időkre hajaz, szerintem nem rossz. De nekem bejön a másik új szám is, bár alapvetően elfogult vagyok a Machine Head-del, nem ma kezdtem az ipart. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#13952) Akelaus válasza james001 (#13950) üzenetére


Akelaus
senior tag

Mikor tegnap megkaptam egy ismerőstől üzenetben, majd megnéztem-hallgattam a dalt, ez volt a reakcióm: Ez hiányzott, mint szar a zsebbe. ;]

(#13953) TeeBee73 válasza Akelaus (#13952) üzenetére


TeeBee73
addikt

Ezt aláírom. :K
Ez csak "csinálunk valamit" kategória. (Úgy, mint nálunk a légierő. Már csak légierőlködés.)
MOD: Mindjárt nekiállok az új Lamb of God-nak. (Early Acces-em van.) :DDD

[ Szerkesztve ]

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#13954) TeeBee73 válasza TeeBee73 (#13953) üzenetére


TeeBee73
addikt

Nos, ez gyors volt. 3 nótájuk eddig is ismerős volt, talán az utolsó szám volt a lemezen, ami tetszett, a többi a "vótmá'" kategória (az előző 3 egyvelege egybegyúrva, like "As I Lay Dying"). Ha lesz valami akcióban 15 ójró körül, bezsákolom, de többet nem ér, szvsz.

[ Szerkesztve ]

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#13955) LyonnaisFan1


LyonnaisFan1
őstag

Whiplash - Power and Pain

Nálam ez most nagyon adja, napok óta sokat megy nálam. Igazi 80' old school thrash metal anyag. 9 baromi jó szám. A top 3 nálam a Red Bomb/Power Thrashing Death és a War Monger.
A War Monger igazi picsánrúgós szám, az a kezdés az elején.
Nagyon alulértékelt album és banda. A Slayer sem véletlenül vette magához rövidebb időre a dobosukat, de végül annyira nem vált be. De akkor egy Slayerben a dobcuccok mögött lenni nem kis dolog volt.

[ Szerkesztve ]

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#13956) james001 válasza LyonnaisFan1 (#13955) üzenetére


james001
veterán

Áhh jó öreg Whiplash :)
Nekem ez a kedvencem tőlük: The Burning of Atlanta De a Power and Pain is odaver,kár tényleg hogy ennyire egy "underrated" banda :(

Amúgy a Machine Head-re még csak annyit hogy nem csípem őket annyira de Jesse-t igen,ezért is hallgattam meg ezt a számot de kb ez jutott eszembe nekem is hogy annyira egy generic dal lett hogy az már fáj :D

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#13957) VágniValó válasza james001 (#13948) üzenetére


VágniValó
addikt

:K

Lamb of God: Bloodshot eyes

Egyelőre nagyon bejön.

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#13958) Füleske


Füleske
addikt

(#13960) LyonnaisFan1 válasza james001 (#13956) üzenetére


LyonnaisFan1
őstag

:Y
Az Atlantás intro odabasz, nagyon komoly.

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#13961) vittgen


vittgen
aktív tag

(#13962) Tomacko válasza james001 (#13950) üzenetére


Tomacko
senior tag

Hagyjuk inkább nem mondok ezekről semmit....... Ahogy elkezdték annó (kb. mint A Pantera annyira meghatározóak lehettek volna) , részemről pont ugyanolyan gyorsan bele is álltak a földbe, jó mélyen..... a talpra állás esélytelen:Y :W :DDD Pont ennyire ásta le magát a mélybe nálam a az Arch Enemy is a kék hajú lánnyal (direkt nem nevezem nevén). Na de van hallgatni való bőven a nagyvilágból más :)

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#13963) Bjørgersson válasza Tomacko (#13962) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Nem mintha az elozo ordibalos picsa jobb lett volna. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#13964) Tomacko válasza Bjørgersson (#13963) üzenetére


Tomacko
senior tag

Kinek hogy, nekem pl. abszolút bejött a hangja Angela-nak. Nekem így, hogy szimpla csajos énekkel van tele tolva zenéjük tucat zenekarrá váltak. Tele van világ húzós zúzós dallamos zenés csajos éneklős, felváltva hörgős zenekarokkal.... Akkor inkább Linda - Vorona című lemeze ezerszer, vagy ha már tényleg ének, akkor Mylene Farmer... abszolút más stílusból :)

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#13965) Voy15 válasza Tomacko (#13964) üzenetére


Voy15
tag

Nekem speciel, tetszik amit most is csinálnak. Tény, hogy Alissával eléggé átmentek ilyen pózer stílusba, de a zene szerintem jó. Az Amott-Loomis kombó azért eléggé erős szerintem.

(#13967) Füleske válasza Tomacko (#13964) üzenetére


Füleske
addikt

"Kinek hogy, nekem pl. abszolút bejött a hangja Angela-nak. Nekem így, hogy szimpla csajos énekkel van tele tolva zenéjük tucat zenekarrá váltak."
+1

(#13968) Dilikutya válasza Tomacko (#13962) üzenetére


Dilikutya
félisten

A földbeállás egy meglehetősen nem szubjektív dolog. Márpedig a Machine Head nem állt földbe.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#13969) TeeBee73 válasza Füleske (#13966) üzenetére


TeeBee73
addikt

Igaz, tegnap volt "A punk napja", vagy az apák napja, de ez valami miez'?

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#13970) Füleske válasza TeeBee73 (#13969) üzenetére


Füleske
addikt

Lépj ki a komfort zónádból. :)

(#13971) TeeBee73 válasza Füleske (#13970) üzenetére


TeeBee73
addikt

Elég sok féle zenét hallgatok, de ezt nem tudom, csak az "irritáló zaj" kategóriába sorolni, pedig még ezt is szívesen hallgattam anno'.
Más az ízlésünk. Az is lehet, öreg vagyok már ehhez.

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#13972) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Heathen - Empire Of The Blind - Album Trailer 2020
Hidegrázós.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#13973) Tomacko válasza Dilikutya (#13968) üzenetére


Tomacko
senior tag

Azért is van oda írva, hogy részemről....... :R

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#13974) vittgen válasza Dilikutya (#13972) üzenetére


vittgen
aktív tag

Már nagyon várom!! :C

(#13975) Dilikutya válasza vittgen (#13974) üzenetére


Dilikutya
félisten

Remélem, lesz pótlása a Flotsam And Jetsam-mal közös júliusi bulinak. Az év thrash metal eseménye lett volna.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#13976) TeeBee73 válasza Dilikutya (#13972) üzenetére


TeeBee73
addikt

Aszittemvalamimetallica'. :DDD

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#13977) vittgen válasza Dilikutya (#13975) üzenetére


vittgen
aktív tag

...éppen most hallgatom a '92-es Cuatro-t!
Mindkét bandát kedvelem!!

(#13978) Dilikutya válasza TeeBee73 (#13976) üzenetére


Dilikutya
félisten

Fájdalom, de ez jobb, mint bármi, amit a Metallica 1988 után csinált. :) De maga az észrevétel jogos, akad benne a régi Metallica-ból, de a hatásaik is közösek, pl. Sweet Savage-et, Rainbow-t, Queen-t mindketten dolgoztak fel, meg ezt-azt a NWOBHM-ből.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#13979) james001


james001
veterán

Kissé megkésve de én is meghallgattam az új Lamb of God-ot.
Igazából én nem tartom magam a banda fanjának,a Resolution albumuk jön be a legjobban csak tőlük kb,de ez az album is igen jól sikerült. Hasonlít nagyon a Resolution-ra ez a lemez,a Checkmate az kb Ghost Walking 2,meg úgy a többi is mind felépítésben is mind ritmusilag hasonlít nagyon arra az albumra. Lehet azért is tetszik ennyire :D
Párszor még azért lepörgetem majd,most kicsit úgyis "uborkaszezon" van,főleg Static-X pörög nálam mostanság,már nagyon várom az új lemezt :)

Lamb of God - Lamb of God (2020) lejátszási lista

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#13980) TeeBee73 válasza Dilikutya (#13978) üzenetére


TeeBee73
addikt

Nekem Szántóföldi Jakab-éktól a Justice jött be leginkább (bár a One nótájuk kissé "túlhápolt'" szvsz., a To Live is to Die viszont nem is nehéz, és a szövege sem bonyolult. :DDD ), de pl. a Fade to Black-et és az Orion-t is sokszor játszottam házibulejokon. A fekete albumtól kezdve nem hallgatom Őket. Ott már átmentek diszkóba.

#James001: Az előre megjelentetett 3 nótájukon kívül, (Memento Mori, Checkmate, New Colossal Hate), számomra felejthető. Pedig nekiestem párszor.

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#13981) Makifeju válasza LyonnaisFan1 (#13955) üzenetére


Makifeju
tag

Hallgasd meg a Whiplash-tól a Ticket to mayhem albumot, az jött ki közvetlen a Power után, és iszonyat jó lett. Sajnos valami érthetetlen okból az ez utáni albumaik mind ilyen torzításmentes macskanyávogás lett, ami csak mazochistáknak ajánlott. De ez a két első... :DD

Lehetsz te sikeres-okos-gazdag és szép,de soha nem érhetsz fel hozzám,mert nem lehetsz ÉN!

(#13982) LyonnaisFan1 válasza Makifeju (#13981) üzenetére


LyonnaisFan1
őstag

Nem rossz, de nekem az első jobban adja. ;]
A Burning of Atlanta nagyon komoly. :Y
Mindenesetre mindkettő megkerülhetetlen korong a thrash műfaján belül, mégha eléggé alulértékelt korongok.

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#13983) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Ha már szóba került, ma meg is érkezett az első teljes dal: HEATHEN - The Blight (OFFICIAL LYRIC VIDEO)
Nem okoz csalódást.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#13984) gbors válasza Dilikutya (#13983) üzenetére


gbors
nagyúr

Hmmmm, jó kis oldschool thrash, némi twisttel. Várjuk :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#13985) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Ministry - The Land Of Rape And Honey

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13986) james001


james001
veterán

Tankcsapda - Szüless meg újra

Nem is tudtam hogy van új 'csapda. De igazából simán el is kerülhettem volna,mert ez kb a 0-val egyenlő :U

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#13987) ígyvanferi válasza james001 (#13986) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Nyomokban Zakk Wylde-ot tartalmaz [link]. A minőséget sajnos nem sikerült átemelni.

[ Szerkesztve ]

(#13988) Pro Koryak


Pro Koryak
addikt

Néhány, nekem újdonság, pedig már jóideje megvannak: :Y
Euphoreon
Agruss
Rise of Avernus
Khonsu

(#13989) Petya XT válasza Dilikutya (#13899) üzenetére


Petya XT
aktív tag

...nem rossz, köszi, de az eredetit nehéz überelni :K

Hirtelen mi más juthatna eszembe:

[Montreal 1983]

(#13990) james001 válasza ígyvanferi (#13987) üzenetére


james001
veterán

Hát azt nem... Gyorsan be is nyomtam egy Agyarországot egyből utána. Ez már csak a "sponzorokról" meg a rádióbarátságról szól... Sehol nincs már az az igazi nyers 'csapda mint régen volt...

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#13991) Pro Koryak


Pro Koryak
addikt

Ha már thrash, nekem anno az undorgrund jobban bejött:
Vendetta, Suicidal Tendencies: csak is a Lights, Camera, ... , Xentrix, Mezzrow, Pyracanda, Sacred Reich, Sadus, Demol. Hammer, Ripping Corpse, Revenant ... ebből lett az Incubus: Beyond the ... :Y :R

(#13992) Dilikutya válasza Pro Koryak (#13991) üzenetére


Dilikutya
félisten

A Suicidal Tendencies pont ezzel a lemezzel lőtte be pár évre magát a mainstream-be. :) Ez, meg az előtte/utána lemez lett arany, a You Can't Bring Me Down-ért Grammy-re is jelölték őket 1991-ben. Simán jobb is, mint a Metallica Queen feldolgozása, ami végül elvitte a díjat.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#13993) Pro Koryak válasza Dilikutya (#13992) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Előtte is meg utána is egy nagy semmi amit műveltek, szerintem.
Ez az album viszont nagy kedvencem, azóta is. :R Kill it!

Aki szintén szereti a régi thrash-t:
Attomica
Valahogy így kellett volna folytatni az Arise után... :R Nem a nyugdíjas Chaos AD-vel :O

[ Szerkesztve ]

(#13994) cappa72 válasza Pro Koryak (#13991) üzenetére


cappa72
nagyúr

Bzz... ezt hallgatom most dokumentációírás közepette :DDD
Pár éve megvettem a 5cd-pakkot jó áron az Amazondól.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#13995) Petya XT válasza Pro Koryak (#13993) üzenetére


Petya XT
aktív tag

....Ez nagyon jó! Valóban közelebb áll az Arise-hez.

Sepunál, számomra, ha választani lehet, inkább a Chaos AD jött be, az Arise helyett, bár mind a kettő nagyon szuper.
20-n pár évesen szerettem a pörgősebb zenéket, de mára már nagyon ritkán hallgatom ezeket, inkább a lassabb témák jönnek be, black, co, punk vonalról is( bár a punk az egy elb@szott jószág ebből a szempontból)
Mostanában a Marduk albumokat pörgetem, ha már emészthetetlenre vált, akkor könnyítek egy kis Body Count-al. Meg is jegyezték, hogy én sem vagyok teljesen normális. Ezt tökéletesen látják. :)

[D.R.I.] Aki szeretne nosztalgiázni.

(#13996) Pro Koryak válasza Petya XT (#13995) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Én sem vagyok mai gyerek, de nálam megy a goregrind is lazán.

"Meg is jegyezték, hogy én sem vagyok teljesen normális."

Na igen, ezt sajnos leginkább olyanok mondják, akik nem látnak tovább a rádiós sz.rszutyok, primitív zenéknél és ismernek kb 4-5 énekest vagy együttest. :O

(#13997) Petya XT válasza Pro Koryak (#13996) üzenetére


Petya XT
aktív tag

...Nekem túl sok, nem bírom :) . Nem mondom néha beszalad egy két pörgősebb album, de nem jellemző. Sok régi lemezem, kazim van itthon amit már nem tudnék végighallgatni, mert vagy mai szemmel annyira igénytelen, vagy mert egyszerűen túl sok( pl Burzum és tsai, vagy valami igénytelen pank).

Mondják, mert egyik nap Beethoven valamelyik szerzeménye, másik nap trash metál, utána két Picsa,GBH szám között nepáli népzene. De nekem így kerek a világ.
Szeretem a zenét, hangulattól függ, hogy éppen mit, örülök, hogy ráleltem erre a topikra :R

[Slipknot drum cover]

(#13998) Pro Koryak válasza Petya XT (#13997) üzenetére


Pro Koryak
addikt

"Mondják, mert egyik nap Beethoven valamelyik szerzeménye, másik nap ... "
Ez szerintem sokszínűségre utal, nem agybajra. Az nem itt kezdődik!

Én szintén az electro, drone, régi pop/techno, klasszikus művek, japán/távol keleti mindenfélezene, vokál, jazz ... stb zenén át a goregrindig bezárólag. Egymás után is vegyesen. Tök mindegy, csak valami megfogjon benne...

(#13999) Petya XT válasza Pro Koryak (#13998) üzenetére


Petya XT
aktív tag

....És pont ettől szép a zene, a sokszínűség, a gondolatok, aktuális hangulatok. Mindig rácsodálkozok a zene önkifejező erejére, amikor egy diszkográfiát hallgatok végig, mondjuk egy 20 év ölelésében... Az kemény tud lenni. :)

(#14000) vittgen válasza Pro Koryak (#13993) üzenetére


vittgen
aktív tag

Óóó...
Hisze ez tök jó!!
..én nagyon bírom a brazil Thrash-t! :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.