Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14551) Pro Koryak válasza #93794560 (#14550) üzenetére


Pro Koryak
addikt

"A Metallica teljesen tudatosan választotta ezt a hard rockos zenei vonalat, mert amikor a thrash elért a csúcsra, úgy érezték, csak ismételnék magukat. Lars Ulrich szavaival élve, ha az ember beszorul egy sarokba, akkor onnan már nincs hova mennie. Ezért váltottak."
Ez csak a saját szellemi szerénységüket igazolja vagyis nem tudtak hasonlóan jó zenéket írni. Kiégtek = nyuggerock, sajnos krva sok komoly banda járta/járja azóta is ezt az utat... :O

Én meghallgatom a krva dallamosat, meg a krva keményet is. Tök mindegy mi az, csak valami megfogjon benne. Pl. a klasszikus zenétől a pop zenén át a goregrindig pörög nálam minden.

(#14552) chaosmonger válasza #93794560 (#14550) üzenetére


chaosmonger
tag

A kérdés, hogy mit keresett a nagy négyes többi képviselője egy diszkóban? :)
Elképzelem ahogy vonatoznak...
(Szerintem kevered egyébként, King volt a nagy fikázó, és ő sem a Black Albumot szidta hanem a Loadot)

(#14553) Voy15 válasza chaosmonger (#14552) üzenetére


Voy15
tag

Valszeg King volt igen.
Ő szokott mindenkit lefikázni, meg idiótaságokat dumálni.
Emlékszem mikor Bostaphról kérdezték mondta is, hogy sokkal jobb mint Lombardo, mert az öregnek már nem a régi a lába.
Aztán Lombardo visszajött talán a Christ Illusion albumra, és King már nyomta a dumát, hogy micsoda dobos. :D

(#14554) #93794560 válasza chaosmonger (#14552) üzenetére


#93794560
törölt tag

Nem tudom, hogy láttad-e a Metal Evolution dokumentumfilm sorozatot? Nálunk a Heavy Metal története címen ment. Abban volt mindez. A CD-t az ablakon Dave Lombardo dobta ki. A filmben lévő interjúban vallotta be.
A diszkóban volt sok csaj, és ott lehetett csajozni. Hiába utálták például a Mötley Crüe-t, elmentek a fellépéseikre a nők miatt. Ez abban az időben volt, amikor a glam a virágkorát élte a Sunset Strip környékén, és a thrash-t nem igazán szerették.

(#14555) james001


james001
veterán

Szerintem ez a legjobb album az Iron Maiden-től,a kedvencem róla a Bonded By Blood.

;]

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#14556) #93794560 válasza chaosmonger (#14552) üzenetére


#93794560
törölt tag

Itt van az általam említett rész a Metal Evolution sorozat 6. részéből, ahol Dave Lombardo a CD kidobásáról beszél. Csak egy screenshot-ot tudok kitenni, de a sorozat elérhető a youtube-on.

(#14557) chaosmonger válasza #93794560 (#14556) üzenetére


chaosmonger
tag

:R

(#14558) Dilikutya válasza #93794560 (#14550) üzenetére


Dilikutya
félisten

Valóban 2-3-4 éve jelent meg a Justice-ból egy remaster kiadás már a Metallica saját kiadójánál, viszont apróbb dolgoktól eltekintve ugyanúgy szól, mint az eredeti. A basszust nem tekerték feljebb.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#14559) TeeBee73 válasza james001 (#14555) üzenetére


TeeBee73
addikt

Bzmg'!!! :Y :R :DDD
Ezen röhögök negyed órája. Könnyemisfolyik'. ;)

[ Szerkesztve ]

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#14560) Ellia válasza #93794560 (#14550) üzenetére


Ellia
addikt

Kíváncsi vagyok, hogy ez után mi repült volna az ablakon...

CONCORD DAWN - Raining Blood

(#14561) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Nem rossz nem rossz:

Remete - Coiled Within száma

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#14562) james001 válasza TeeBee73 (#14559) üzenetére


james001
veterán

;] :D

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#14563) Voy15


Voy15
tag

Marco Hietala elhagyja a Nightwisht.
[link]

Fasza, erre is van jegyem...

(#14564) Dilikutya válasza Voy15 (#14563) üzenetére


Dilikutya
félisten

Szerintem a koncert kapcsán ne Marco miatt aggódj... :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#14565) TeeBee73 válasza Voy15 (#14563) üzenetére


TeeBee73
addikt

Na, bumm.
Hetfield elhagyja a Metallicát, Pettucci a DT-t.
(Ne tessék komolyan venni, ma pótoltuk cimbivel a Szilvesztert, a buborék odateszi magát.)

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#14566) zhorvath válasza Voy15 (#14563) üzenetére


zhorvath
aktív tag

Én is azon aggódom, hogy lesz-e egyáltalán valamikor. Május 31. az új dátum, de vannak kétségeim.

(#14567) Dilikutya válasza zhorvath (#14566) üzenetére


Dilikutya
félisten

Majdnem biztos vagyok benne, hogy május-júniusban ekkora rendezvényeket még nem fognak megtartani.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#14568) james001


james001
veterán

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#14569) Voy15 válasza Dilikutya (#14567) üzenetére


Voy15
tag

Szerintem sem lesz semmi egy ideig.
Csak azért vagyok egy picit bosszús, mert jó lett volna még egyszer látni őket Marcoval.
Gyanítom, hogy a júniusi Maidennek is lőttek...
Van még valahol elfekvőben egy Barba negrás In Flames jegyem is, arról sem tudom, hogy mi lesz vele.

Szerintem ha minden jól megy, akkor talán az első nagyobb koncert amire eljutok idén az az Arch Enemy/Behemoth/Carcass lesz októberben. :(

(#14570) Pro Koryak válasza Voy15 (#14563) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Amit a NW művel az utóbbi 2-3 albumával. Álmosító, lagymatag zenét nyomnak sajnos.
Tarja után az énekes volt szörnyű, mostanra meg a zenéjük lett unalmas. :O
The Pharaoh Sails to Orion, Wishmaster, Passion And The Opera, Stargazers .... nem is igaz, hogy ilyeneket is tudtak írni.

(#14571) Ellia válasza Pro Koryak (#14570) üzenetére


Ellia
addikt

Én nem mondanám Anette-t borzalmasnak csak szimplán rohadtul nem illet bele a NW-be (meg úgy cakkumpack a metál színtérbe), főleg Tarja után - régi számokkal is nagyon elvérzet és most finom voltam. Ellenben az érem másik oldala véleményem szerint az Imaginaerum melyet abszolút rá írtak és jól is működik (a banda meg nem, ugye pont akkor volt a béka segge alatt).

Aztán jött Floor és totál feldobta a zenekart, nagyon kellett nekik egy ilyen hang/karakter. Ha őszinte szeretnék lenni nekem jobban bejön ez az éra, mint a Tarjás (azért meghallgatnék egy Ghost Love Score-t duetben kettőjüktől :))).

(#14572) Voy15 válasza Ellia (#14571) üzenetére


Voy15
tag

Ízlések és pofonok nyilván, de szerintem az Anette érában nagyon jó lemezek születtek, míg a Floor érából komolyan nemtudok felidézni egy fogós dalt sem, talán az Alpenglow kivételével.
Floor nyilván jobb énekes mint Anette, de nemtudom... valami nem az igazi, talán inkább Toumas szenved némi kreativitás hiányban.
Én speciel 100x hamarabb meghallgatom a Dark Passion Playt, meg az Imaginaerumot, mint egyszer az Endless Forms Most Beautifult, hiába az énekhang minőség differencia.
Tényleg az lehetett, hogy Toumas teljesen rá tudta illeszteni a dalokat Anette-re, vagy nemtudom...

(#14573) TripleB


TripleB
senior tag

Aszongya' technical deathcore
Humanic Mutation - Pandora’s Box

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#14574) Pro Koryak


Pro Koryak
addikt

#14572 Voy15 Ellia #14571
Igaz, Anette hangja csak a koncerteken/élőben volt borzalmas. A két album egész tűrhető.
Sajnos Tuomas kiégett zeneileg, belassult, lelassult. Annyira érdektelen számokat ír, hogy csak a fájdalom, szenvedés van belőle.
Pedig az első "Floor albumot" annyira beharangozták, közzétették a készülő számok felvételeit, hogy éppen mi készül, az album meg egy nagy nulla lett, szerintem.

(#14575) TripleB


TripleB
senior tag

Orbit Culture - "Mute The Silent"

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#14576) syberia


syberia
veterán

Zombie Apocalypse · Accept :Y :C

https://howbad.info/

(#14577) james001


james001
veterán

Ma BFMV napot tartottam. :D
Hogy ez a szám mennyire kib@szott jó,és mennyire "ismeretlen" tőlük:
Bullet For My Valentine - Raising Hell
De persze még mindig a The Poison a legjobb albumuk,azt bármikor meghallgatom elejétől a végéig :)
Kíváncsi vagyok idén adnak-e ki új anyagot,és hogy milyen lesz,remélem nem az előző Gravity lemezüket követik :U

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#14578) james001


james001
veterán

Kinn az új Ektomorf album.

Ektomorf - Reborn

Belehallgattam még csak,változatosnak tűnik,az előző Fury albumuk a kedvencem tőlük,szóval kíváncsian várom ez milyen lett :)

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#14579) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

ANGELUS APATRIDA - The Age Of Disinformation (LYRIC VIDEO)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#14580) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

WOLFHEART - Skull Soldiers (feat. Petro Solovey) (Official Lyric Video) | Napalm Records

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#14581) james001 válasza james001 (#14578) üzenetére


james001
veterán

Jól indul 2021,szerintem fasza lett az új Ektomorf. Zúzós pörgős változatos,tele van Metallica & Slayer hangzásokkal,van egy király instrumentális szám is benne,és zárásként egy Fury stílusú gyilkos thrash-el végződik. Remélem csak ilyen jók jönnek még idén :R

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#14582) Dilikutya válasza james001 (#14578) üzenetére


Dilikutya
félisten

Meglepő, de tényleg jó. Már a Fury is tetszett. Évek óta nem hallgattam őket, szerintem van is lemaradásom, meguntam a Destroy óta egy kaptafára készülő Soulfly zúzdákat.
Mondjuk eredeti hang a Reborn-on se sok van, de legalább sikerült jó számokat írni.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#14583) zoltanz válasza syberia (#14576) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Szuper! :)
LAST HOPE - FUCK POLICE - HARDCORE WORLDWIDE

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#14584) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

EINHERJER - The Blood And The Iron (Official Video) | Napalm Records

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#14585) TripleB


TripleB
senior tag

Watch My Dying- Gyúlékony csíra

Még mindig nagyon jó!

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#14586) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Na és akkor az év thrash bombája, megjelenés napokon belül:

Remorse - Hazudnak (Hivatalos szöveges videó / Official lyric video)
Remorse: Kohó (Album trailer 2021)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#14587) Voy15 válasza zhorvath (#14566) üzenetére


Voy15
tag

Jött is ma az email a ticketportaltól, hogy elhalasztották november 30-ra.

(#14588) zhorvath válasza Voy15 (#14587) üzenetére


zhorvath
aktív tag

Nekem is. Remélem más nem lép ki addig a zenekarból! :)

(#14589) james001


james001
veterán

Kinn az új Accept album,youtube link:

Accept - Too Mean to Die

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#14590) vittgen válasza Dilikutya (#14586) üzenetére


vittgen
aktív tag

Délelőtt a virágboltban megtaláltam, letöltöttem... :DD

3x hallgattam meg!!
Qrva jó!

(#14591) james001


james001
veterán

Kicsit morcos vagyok az új Hammer World magazinra... "Megújult" az újság,de a posztereket kivették belőle,pedig az volt az egyik ok amiatt vettem a magazint :U Plusz drágább is lett... Remorse lemez miatt lehet megveszem attól még de ha ez így marad akkor asszem ennyi volt az újság számomra. Amúgy is egy-két cikk már nagyon "troll szagú" volt,mármint olyan volt mintha direkt fikáznák az adott albumokat... Na mindegy bocsi a hisztiért ;] :D

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#14592) TeeBee73 válasza james001 (#14591) üzenetére


TeeBee73
addikt

:DDD :C

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#14593) Dilikutya válasza vittgen (#14590) üzenetére


Dilikutya
félisten

De miért...? Fent van Deezer-en, Spotify-on, 990 Ft Hammer mellékletként.
Vagy rendelhető a kiadótól magában, pólóval, régebbi lemezekkel: [link].

De megjelenés napján magyar lemezt virágboltból leszedni (aki feltölti, az meg egyenesen büdös paraszt) nem túl szép dolog.

Én még csak Deezer-en kezdtem el tegnap este, nem volt időm előbb. Annyi dolgom volt, hogy az előrendelést is lekéstem, majd pótlólag.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#14594) Bjørgersson válasza Dilikutya (#14593) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Nem mindegy, hogy Deezeren, Spotifyon vagy virágboltból hallgatja meg ingyen? :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#14595) Akelaus


Akelaus
senior tag

Új Cannibal Corpse dal, majdnem hivatalos bemutató.

(#14596) Voy15 válasza Bjørgersson (#14594) üzenetére


Voy15
tag

Annyiból nem mindegy, hogy a stream platformokon kapnak pénzt a hallgatások után.
Nem sokat ugyan, de kapnak.

(#14597) Akelaus válasza Voy15 (#14596) üzenetére


Akelaus
senior tag

Nem védem, hogy virágboltból... de a kiadó vehette volna a fáradtságot, hogy pénteken (vagy azóta) felrakja a Youtube-ra az albumot, ha már a megjelenés napján felkerült a többi stream platformra. Hammer szóval annyira nem lepődtem meg.

Én a Spotify-on hallgattam, vagy hallgatom meg, beleuntam 1,5 éve a vadászásba, inkább kifizetem a havi X forintot.
Tény jó lenne ha legalább a magyar zenekarok megjelenései nem kerülnének fel torrentoldalakra a megjelenés napján.
Sőt aki még nem használta, annak dobnak 3 hónapot ingyen hogy tesztelje, ugyanez igaz az Apple music-ra is, azt tegnap élesítettem, hátha ott fent van amiket nem találok a Spotify-on. (naná, hogy nincs. :D )

(#14598) Dilikutya válasza Akelaus (#14597) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ha fent van a stream oldalakon, akkor miért baj, ha a Youtube-on nincs? Viszonylag kevés kiadó pakol fel friss lemezeket egészben. Teljesen jó a Deezer vagy Spotify meghallgatni. Utána el lehet dönteni, melyik kiadás kell, ha kell.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#14599) Voy15 válasza Akelaus (#14597) üzenetére


Voy15
tag

Nálunk itthon van apple music, spotify, és youtube premium előfizetés is.
Nagyjából ugyanazok a tartalmak amúgy.
Sajnos sokszor nemtudni, hogy egy-egy lemez miért nem kerül be ezekbe a platformokba.
Jó példa erre, hogy az elmúlt napokban Judas Priest pörög nálam, és a Ripperes albumok nincsenek fent sehol.

(#14600) Akelaus válasza Dilikutya (#14598) üzenetére


Akelaus
senior tag

Azért "baj" mert van akinek egyik fizetős sincs (vagy semennyire sem használja), és a Youtube segítségével valamennyire mégis legálisan hallgathatná meg. Jó példa a GrundRecords, aki pl. a Youtube-ra is felrakja a teljes albumot.

Amúgy nekem tökmindegy, mert fizetem a Spotify-t, de pont az elmúlt hetekben szívtam egy Hammer albummal, Feró 75, szerettem volna hallani mielőtt eldöntöm, hogy megveszem. Spotfy-on próbálták összerakni felhasználók, nem sikerült, kiadó l.szarta, Youtube-n a Hammer csöpögtetve rakta ki, végül talán egy hete csinált neki lejátszási listát.

Voy15: "Jó példa erre, hogy az elmúlt napokban Judas Priest pörög nálam, és a Ripperes albumok nincsenek fent sehol." igen, ezt tapasztaltam én is. The Abyss, Dismember szintén.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.