Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14601) Pro Koryak válasza Akelaus (#14600) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Spotify megy ingyenesen is, 3-4 szám után bedob egy reklámot.
Mondjuk én nem kedvelem. Sok minden nincs fent + csak mp3.
Ha lehetne feltölteni flac-ot, komplett albumokat még be is szállnék.

(#14602) Akelaus válasza Pro Koryak (#14601) üzenetére


Akelaus
senior tag

Tudom, hogy megy ingyenesen is, de baromi sok ember nem használja magát a Spotify-t, és a többi ilyet, csak a Youtube-t, ezért írtam amit. Sok embernek az online zene az egyenlő a Youtube-val.

Úgy tudom nem mp3, hanem OGG, sőt ha jól emlékszem a böngészőben jobb a minőség mint a win10-es app-ban. Qrva jogászkodás miatt nincs fent egy csomó minden, sőt van ami úgy kerül le, észre sem veszi az ember, hiába van mentve az adott album-dal. :(((

(#14603) Rimuru válasza Akelaus (#14602) üzenetére


Rimuru
veterán

Youtube is jo platform mert azok utan is megy a reklam(/youtube elofizetes) penz ugyan ugy mint a tobbi platformon.

Vigyázat, csalok!

(#14604) Dilikutya válasza Akelaus (#14600) üzenetére


Dilikutya
félisten

Deezer, Spotify nem fizetős, csak ha reklámmentesen akarod, vagy veszteségmentesen. Reklámra ott az Adblock, arra jó, hogy meghallgasd párszor, aztán ha tetszik, 990 Ft igazán nem pénz.

A két JP lemez Ripperrel érdekes, mivel maga a kiadó jelen van minden platformon, meg a zenekar is.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#14605) Voy15 válasza Dilikutya (#14604) üzenetére


Voy15
tag

Igen, és ez nem is Ripperen múlt valószínűleg, mert írta, hogy valószínűleg direkt nem töltötték fel ezeket az albumokat...
link

Kár értük, mert én speciel szerettem ezeket is.
Még a Demolition-t is a maga Rammstein-es hangzásvilágával :D

(#14606) james001 válasza james001 (#14589) üzenetére


james001
veterán

Ma végighallgattam az albumot,és igazából azt kaptam amit vártam,szokásos Accept minőséget tele ritmusos riffekkel. Kb ugyanaz mint a The Rise of Chaos,de nem baj,ami jó azon nem kell változtatni. :) És még egy instrumentális szám is van rajta,azért plusz pont :D Ja és a borító nagyon állat lett.

Remorse - Kohó is lement ma,annyira nem ismerem a bandát,talán egy-két számukat ha hallottam régen,de ez az album nagyon ütős lett. Király magyar thrash,kicsit Moby Dick de mégis zúzósabb. Végig "lekötött" az album,14 számos mégis olyan gyorsan elrepült az egész,mármint jó értelemben persze. :) Az utolsó számot amúgy mintha nem is ők játszanák,talán az a kedvencem a lemezről :D

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#14607) Dilikutya válasza james001 (#14606) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ó, a Remorse hamisítatlan Bay Area thrash-t játszik, a Testament-től az Over the Wall sokáig a koncertprogram része is volt. A Moby Dick érdemeinek elismerése mellett, a korabeli csapatok között voltak náluk sokkal jobbak. Nem feltétlen a produkció egészében, többségük csak a demóig jutott, és ugye azok a felvételek kiforratlanok, néha pontatlan, az ének is pocsék olykor. Viszont piszok jó dalokat írtak, ott volt az Atomic (ők újra vannak, idén jön a 3. lemez), Undertaking, Bedlam, Exit, Beyond, Almighty.
Persze ma is jó a hazai underground, csak épp alig van, aki thrash metalt játszik.

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#14608) Dilikutya válasza james001 (#14606) üzenetére


Dilikutya
félisten

Az utolsó szám: [link]
Az 1991-es demón és az első nagylemezen szerepelt eredetileg, és Oláh Zsolt (szólógitár, az egyetlen őstag) énekelt akkor a bandában.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#14609) Pro Koryak válasza Akelaus (#14602) üzenetére


Pro Koryak
addikt

OGG is kb. mp3 szint.
Én is vagy egy éve nem léptem be.
Ami kell és jó, megvan valamilyen formátumban + a megfelelő helyeken elérhető a zenék 99%-a akár jobb minőségben is. :R

Ezt meg csak nemrég vettem észre:
Unisonic
Régi Helloween fanoknak erősen ajánlott.

Annyira nem csípem a stílust, de ez még a "valahogy elmegy" kategória:
The Browning Project

(#14610) james001 válasza Dilikutya (#14608) üzenetére


james001
veterán

Jah akkor ezért volt más mint a többi szám az albumról :D De fasza nagyon :)
Majd megnézem az ajánlott bandákat ;) Meg majd a többi Remorse anyagot is.

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#14611) chaosmonger


chaosmonger
tag

Új Evile, én meg már azt hittem a földbe álltak. A Skull albumukat rongyosra hallgattam anno.

EVILE - Hell Unleashed

(#14612) Dilikutya válasza chaosmonger (#14611) üzenetére


Dilikutya
félisten

Jól eltűntek ezek a retro thrash csapatok, Bonded By Blood, Fueled By Fire is odavan. Bár a kezdeti lelkesedésem után rájöttem, hogy az újkori Testament, Exodus, Death Angel mellett ezekre a bandákra nem is nagyon van szükség.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#14613) james001 válasza chaosmonger (#14611) üzenetére


james001
veterán

Meh,a riffek jók,fasza thrash de az ének nekem nem jön be. A régi énekes jobb volt szerintem.
Amúgy nem is tudtam hogy ők még léteznek :D

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#14614) chaosmonger válasza james001 (#14613) üzenetére


chaosmonger
tag

Igen, most én is belehallgattam a Skullba hogy miért is tetszett, és a rohadt jó énekhang tényleg sokat dobott rajta. A kommentekből az jött le, hogy a régi énekes egészségügyi gondok miatt hagyta abba, és a tesója ragadta magához a mikrofont aki eddig csak gitározott.
De valóban egyhangúbb így. Azért a lemeznek adok egy esélyt.

(#14615) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

ANGELUS APATRIDA - We Stand Alone (VISUALIZER VIDEO)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#14616) #93794560


#93794560
törölt tag

Thrash kedvelőként most ismerkedek a Testament Titans of Creations c. albumával. Egész jónak tűnik, de így első hallgatásra nem tudnám kiemelni egyik számot sem. Olyan, mintha hoznák a kötelezőt. Igaz, ők sem mai srácok már.

(#14617) csakany2001 válasza #93794560 (#14616) üzenetére


csakany2001
senior tag

Amit feltétlen érdemes az új érából meghallgatni az a Quadra a Sepultura-tól, nagyon változatos és kellemes hallgatni való. Van egy kis prog-os beütése ami egyedivé teszi
Bár az a Testament sem rossz, de szerintem nem olyan jó mint a 2012-es albumuk.

De remélhetőleg dob ki Vektor is egy jó albumot hamarosan ha már újra összeállt, 3 albumuk simán a legjobbak között van az utóbbi 20 évből.

[ Szerkesztve ]

Az informatika a problémamegoldásnál kezdődik. iPhone 15 Pro

(#14618) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

A múltkori Spotify-os témára visszatérve: szerintem egy normális forrásból származó 320 kbps-os MP3 is jobban szól, mint a Spotify legmagasabb minőségen, platformtól függetlenül.

Nekem szerencsére ingyen van a Premium, úgyhogy egyébként egy szavam nem lehet, de én továbbra is előnyben részesítem az MP3-at a saját kis rendezett zenetárammal, abban legalább garantáltan megvan minden, amit szeretek hallgatni.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#14619) james001


james001
veterán

Meghalt Siklósi Örs az AWS frontembere,nyugodjon békében :( :(

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#14620) james001


james001
veterán

Elvileg új Rammstein albumot kapunk idén,kihasználták a karantént és összedobtak egyet. Kíváncsi leszek milyen lesz,nekem valahogy az előző nem tetszett annyira,max egy-két szám mint pl a Radio vagy Zeig Dich volt rajta ütős számomra.

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#14621) james001


james001
veterán

While She Sleeps - YOU ARE ALL YOU NEED

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#14622) gbors válasza gbors (#14539) üzenetére


gbors
nagyúr

... na, lassan őrölnek a malmok, de azért őrölnek. Párszor megghallgattam az Islands-t - és határozottan olyan érzésem lett tőle, hogy egy Flower Kings lemezt hallok :DDD Nehezen tudom hová tenni, sok dolog tetszik benne (pár dolog nagyon), de ahogy a legtöbb lemezük, ez sem áll nekem össze 100%-osan. Ahogy a Desolation Rose-nál, itt is főleg a második korong a ludas; a New Species után (ami egyébként az egyik highlight) olyan, mintha csak úgy dzsemmelgetnének, kissé depis hangulatban, különösebb tét nélkül. A New Species mellett a Solaris és a gátlástalanul fan service jellegű Broken jött át nagyon, ill. a Morning News nem annyira a zene, mint inkább a zene és a szöveg kombinációjából keletkezett szürreális hangulat miatt.
Szóval jó ez a lemez, nem ragadott meg annyira, mint a Desolation Rose első része, de sokat fogok még vele barátkozni.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#14623) james001


james001
veterán

Új Bodom EP április 23.

Tracklisting:
01. Paint The Sky With Blood
02. Payback’s A Bitch
03. Where Dead Angels Lie (Dissection Cover)

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#14624) Akelaus


Akelaus
senior tag

Exhorder / Gama Bomb / Evil Invaders / Chronosphere 2021. OKTÓBER 1., PÉNTEK
BARBA NEGRA

(#14625) Vikthor válasza james001 (#14623) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Na erre a Dissection cover-ra kíváncsi vagyok! Aki Dissection cover-t készít az rossz zenész nem lehet! ;]

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#14626) Bjørgersson válasza james001 (#14623) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Szóval akkor valójában kettő az a három új szám. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#14627) Ellia


Ellia
addikt

Hogy lehet kiszűrni youtube-on a "reacts" videókat? Komolyan be kellene tiltani az összeset, nem igazán értelmezhető tartalom szerintem (Nightwish Ghost Love Score-ról jutott eszembe...). :U

(#14628) Rimuru válasza Ellia (#14627) üzenetére


Rimuru
veterán

Nekem hasonlo bajom van streaming szolgaltatokkal, kellene egy -live flag. :DDD

Vigyázat, csalok!

(#14629) Bjørgersson válasza Ellia (#14627) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Nyomkodjad rájuk a nem érdekelt amíg rájön a YouTube, hogy hagyjon velük békén. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#14630) Ellia válasza Bjørgersson (#14629) üzenetére


Ellia
addikt

Azt csinálom... De nem fogynak el...

Szeretem a magyarázós videókat (pl. ennek az ürgének ezt a sorozatát) de ezek unalmasak és nincsen bennük érdemi tartalom csak szimplán clickbait...

(#14631) Voy15 válasza Ellia (#14627) üzenetére


Voy15
tag

Sajnos az algoritmusok még nem gondolatolvasók, bár jó úton haladunk.

(#14632) james001 válasza Bjørgersson (#14626) üzenetére


james001
veterán

Szóval igazából a 6 új szám helyett csak 3at kaptunk :U
Eredetileg azt írták miután meghalt Alexi hogy 6 számos EP lesz. Remélem nem szedik "ketté" mert akkor az jó nagy bullshit lenne... Bár az is lehet hogy az a maradék 3 szám nincs rendesen felvéve azért nem adják ki végül.

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#14633) Bjørgersson válasza james001 (#14632) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Ki tudja, bár engem egyáltalán nem hoz lázba. :) Nyilván meghallgatom majd azért. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#14634) btraven


btraven
őstag

[Slayer - Psychopathy Red (Explicit Live Version)]
Na itt vannak helyes módon keverve a gitárok!
Az utóbbi stúdió lemezeken nagyon gyengén alulkevertek.

(#14635) #93794560 válasza btraven (#14634) üzenetére


#93794560
törölt tag

Pedig a Slayer lemezei általában a jobban kevertek közé tartoznak, de nem mindegyikre jellemző ez. A Seasons in The Abyss például nagyon jól van keverve. Még az etalon metál album (Reign in Blood) is elmarad mögötte valamelyest.

(#14636) btraven válasza #93794560 (#14635) üzenetére


btraven
őstag

Én a God hates us all és azutáni lemezekre gondoltam. Persze lehet ez már más stílus.

(#14637) #93794560 válasza btraven (#14636) üzenetére


#93794560
törölt tag

Igen, azok már nem hozzák azt a színvonalat, mint a régebbiek, sem hangzásban, sem pedig a dalok tekintetében. Nekem a régebbi stílusuk jobban bejött. De ízlések és pofonok...

(#14638) btraven válasza #93794560 (#14637) üzenetére


btraven
őstag

Én is így vagyok ezzel.
Bár a Repentless egészen jól sikerült.

(#14639) Voy15


Voy15
tag

Stu Block kilépett ma az Iced Earth-ből :(

(#14640) Dilikutya válasza Voy15 (#14639) üzenetére


Dilikutya
félisten

A doboson kívül mindenki kilépett. Megértem, ha nem értenek egyet Schafferrel, én is meggondolnám, kivel barátkozok. A munka kicsit más, ott nem mindig választhatsz. De ez pusztán formaság részükről, ha nem lépnek ki, az Iced Earth-nek akkor is vége, vagy fordítva, ha kilépnek sem jelentené a végét. Schaffer mára az egyetlen eredeti tag, sőt a most kilépett tagok is csak pár éve voltak. Még a dobos számít mondhatni őstagnak a maga 20+ évével, valószínűleg ezért is nem lépett ki egyből ő is. A zenekarnak Schaffer nélkül meg így is, úgy is vége, szerintem egyedül ő rendelkezik a névvel is. Kár érte, bár azért a 2000-es évek óta túl sok kimagasló dal nem született. Az eddig megjelent lemezek megítélésén nálam ez nem számít, a klasszikus 90-es évekbeli anyagok a kedvencek között maradnak, az US power metal csúcsteljesítményei azok mind zeneileg, mind énekben.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#14641) Voy15 válasza Dilikutya (#14640) üzenetére


Voy15
tag

Sajnos igen.
Barlow első kilépése után tulajdonképpen megpecsételődött a zenekar sorsa.
Soha nem sikerült kialakítani egy stabil felállást, és szerintem ez hatással is volt a későbbi lemezekre.
Jók a Ripperes lemezek is, meg a Stuciferesek is, de azért egyiket sem lehet egy napon említeni mondjuk a Dark Sagával.

(#14642) Dilikutya válasza Voy15 (#14641) üzenetére


Dilikutya
félisten

Zeneileg is volt már gyengélkedés Barlow után, és ahhoz neki nincs köze. Meg a visszatérő lemeze sem volt túl acélos, ellenben az utolsó album egészen jó volt. Ripper nem illett ide, a zene súlyos az ő hangjához. Volt egy dal a Glorious Burden-en, a When the Eagle Cries, arra én már akkor azt mondtam, hatalmas nóta, de ide Barlow kell. Mit ad isten, azt a dalt vele is felvették később.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#14643) james001


james001
veterán

Nyílt titok már szerintem hogy lesz új Gojira album idén,most úgy néz ki végre beindult valami.

[link]

Már alig várom :C

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#14644) Akelaus válasza james001 (#14643) üzenetére


Akelaus
senior tag

(#14645) james001 válasza Akelaus (#14644) üzenetére


james001
veterán

Bizony most nézem én is :C :C

Április 30. Let's fucking goooooooo ;] :D

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#14646) Bjørgersson válasza james001 (#14643) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Ezt már azért tavaly nyáron is tudni lehetett. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#14647) Ellia


Ellia
addikt

The Pretty Reckless - Only Love Can Save Me Now

12-én jött ki új lemezzel a The Pretty Reckless, viszont a fenti számot ki kell emelnem - elég súlyos lett, elve bírom a Momsen hangját, de ezzel a Soundgarden féle grunge hangzással valami marhajó. Mondjuk Kim Thayil and Matt Cameron játszik benne a Soundgardenből szóval nem csoda... :P

(#14648) Pro Koryak válasza Akelaus (#14644) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Első 2-3 albumuk jóval komolyabb alkotás, jó pár éve már sajna divatzenét nyomnak.

Valami finom is legyen:
Jari Lindholm - Trajectories
Enshine, Atoma, Slumber gitárosa. :R

(#14649) Vikthor válasza Pro Koryak (#14648) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Aztakuuuuuuuuuuuuurrrrvaaaa! :R

Ideje volt, megvan tőle majdnem minden nevesebb album.

Berendeltem cdn bandcamprol.

[ Szerkesztve ]

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#14650) Pro Koryak válasza Vikthor (#14649) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Nekem csak az Atoma cd-n, a többi falacba sajnos.
Elvileg az Enshine albumait kiadják újra, legalábbis volt rá ígéret. :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.