Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13751) james001 válasza vittgen (#13750) üzenetére


james001
veterán

Meghallgattam én is mindkettőt.

Havok - V:
Igazi thrash metál jóság,nem hiába ők az egyik legjobb thrash banda,hasonlít a Conformicide albumukra,de közben mégis vittek újat is bele azért. A Don't Do It az egyik kedvenc számom lett tőlük,annyira jól össze van rakva az a dalocska,nem az a megszokott Havok stílus,lehet pont ezért is kiemelkedő :) Jó párszor le fogom pörgetni a napokban az biztos :D

Vader - Solitude in Madness:
Nem vagyok egy nagy Vader fan,ettől az albumtól se dobtam hátra magam. Baromi rövid,nem értem miért van 2 szám rajta az előző Thy Messenger EP-ről,ennyi erővel rárakhatták volna az összeset,2 perc körüliek azok is úgyis :D De vannak rajta király riffek,az Emptiness szám a legjobb tőlük még mindig.

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#13752) vittgen válasza james001 (#13751) üzenetére


vittgen
aktív tag

...szinte a saját gondolataimat vélem felfedezni az írásodban...
Annyi különbséggel, hogy nekem a Havok viszonylag "új"!
Régebben már itt-ott elém került tőlük zene...de nem fogott meg... akkoriban nekem "csak" a Kreator meg az Annihilator létezett...
Volt egy amatőr zenész cimborám, Molnár Tamás...ő mutatott sok bandát,amelyek a Death-Thrash vonalon mozogtak..
A srác dobos volt egy Nagykanizsai bandában. Mpoint volt a nevük...A YouTube-on is fent vannak ezzel... Mpoint - Land Of The Sheep
A Tomi a dobos... jó fej!
De aztán az idő előrehaladtával más bandákra is nyitott lettem, ezzel együtt jött a stílus áthajlás is.. nevezetesen a Death-Thrash felé... inkább a lágyabb Death, mint a keményvonalas Death...
A Vader nekem pont ezt adja.....

Szóval mindent egybevéve jó kis anyag mindkettő!

(#13753) james001


james001
veterán

Killswitch Engage - Atonement II B-Sides for Charity

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#13754) Dilikutya válasza james001 (#13751) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ezt minden banda így csinálja, szoktak lemezelőzetes EP-ről a lemezre is tenni. Nem szeretem az ilyet, bár van rosszabb is. Pont mostanában a Helloween kapcsán szembesültem megint vele, hogy nem tudsz egy albumból olyan kiadást venni, amin minden bónusz dal rajta van, mert van európai, amerikai, japán, deluxe, faszom kiadás. Vagy vannak dalok, amik csak 1-1 kislemezen jelentek meg 20+ éve, így az vagy beszerezhetetlen, vagy ugye nem veszel meg drágán egy 3 számos használt CD-t, ha abból 2 dal eleve rajta van az albumon. És nem csak a Helloween, hanem rengeteg bandánál vannak ilyenek. A Metallica Ramones feldolgozásait is csak kislemezekről lehet összevadászni, az egyik meg szerintem csak egy tribute lemezen szerepelt.

A Vader meg ilyen, nem nagyon húzzák el a dolgokat, a többi lemezük is rövid. :)

De nincs ezzel baj, a Reign in Blood eredeti kiadása is csak 28 perc. Vagy a Deicide-tól a Once upon the Cross, ráadásul az eredetileg ugyanezekkel a dalokkal 22 perc volt, csak újra kellett venni picit lassabban. :D Így is csak 28 percre lehetett kitolni. :D

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#13755) james001 válasza Dilikutya (#13754) üzenetére


james001
veterán

Reign in Blood majdnem 1 perccel hosszabb,28:56 a teljes futamideje ;) :P
Amúgy persze tudom ezt az EP-s dolgot hogy nem csak ők csinálják/csinálták ezt,de szerintem is baromság. Ezek a különböző kiadások meg plusz faszságok,pl. pont az új Slipknot-nál volt tavaly hogy az All Out Life csak a japán verzióra került fel... :U Nem értem miért. De az új Trivium-nál is így van,a japán verzióra felkerült két plusz akusztikus dal is :N

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#13756) Dilikutya válasza james001 (#13755) üzenetére


Dilikutya
félisten

Viszont az a dal a Slipknotnál külön elérhető a streamingszolgáltatóknál. A Trivium két akusztikus felvétele viszont nem, legalábbis a mi régiónkban.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#13757) TeeBee73


TeeBee73
addikt

Ezt nem értem. Letöltöttem a Szotyifáj app-ot, beregisztráltam, rögtön küldött egy Déjli mix.-et, amiben Lamb of God, Trivium, Elisyan, Dimmu Borgir, CoF, Sylosis és (amiket nem ismerek: Lahmia, Soulfallen, Hero's Fate, Midnight Realm, Netherbird, Words of Farewell, Oracles) nóta is szerepel.
Ezek honnan veszik, miket akarok hallgatni? (Új reg., csak a LoG 3 számos demo-ját hallgattam Spotify-ról eddig, reg. nélkül, másik IP címről.)
Mondjuk, a Mourning Paraszt-ot úgy is rég hallottam már. :))

[ Szerkesztve ]

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#13758) Rimuru válasza TeeBee73 (#13757) üzenetére


Rimuru
veterán

Ha semmivel se tud osszekotni akkor itt van a kutya elasva. :DDD
LoG 3 számos demo-ját hallgattam eddig

Vigyázat, csalok!

(#13759) TeeBee73 válasza Rimuru (#13758) üzenetére


TeeBee73
addikt

Szerkesztettem. Így már más a helyzet.

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#13760) Dilikutya válasza TeeBee73 (#13757) üzenetére


Dilikutya
félisten

Google, Youtube keresések... Facebook is szokott nekem reklámot tolni az alapján, amit Google-vel kerestem.
Böngészőkövetés, kukik, stb.

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#13761) Ellia válasza TeeBee73 (#13757) üzenetére


Ellia
addikt

Ha fb-al jelentkeztél be akkor tud mindent (még azt is mikor nem rég Shy guys hallgattál titokban ;])

(#13762) Rimuru válasza Dilikutya (#13756) üzenetére


Rimuru
veterán

Amiota beraktad ezt a linket hunglish a deezerem. :DDD

Vigyázat, csalok!

(#13763) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

...And Oceans - Cosmic World Mother (2020) Full Album Stream

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#13764) Vikthor


Vikthor
nagyúr

OMFG!!!

Régi logós, remek albumborítós új Draconian érkezik Október 30-án idén, addig is egy szám elérhető a bandcampen. Imádom!

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#13765) taranis válasza Vikthor (#13764) üzenetére


taranis
addikt

Engem megvettek, nagyon várós.

colorizer.net

(#13766) Vikthor válasza taranis (#13765) üzenetére


Vikthor
nagyúr

A borítóról egyből a Saturnus - Martyre jutott eszembe, ami nem baj, hisz az is nagyon hasonló és nívós zenét tol. Tőlük is szívesen vennék egy új albumot már, 8 éve jött ki az utolsó!

Kicsit más:

Mist of Misery - Fields Of Isolation feat Paolo Bruno Thy Light (Official Single)

[ Szerkesztve ]

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#13767) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Az új Warbringer megint megmutatta, hogy ez egy tökéletesen középszerű, semmitmondó csapat. Hallgatom, hallgatom, nem rossz, de egyszerűen semmi sincs benne. Nem egyediséget keresnék, csak emlékezetes dalokat. Hallgattam tegnap totál sokadvonalas thrash csapatokat a 80-as évekből, sokkal jobbak voltak.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#13768) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

BE'LAKOR - Withering Strands (Official Lyric Video) | Napalm Records

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#13769) syberia


syberia
veterán

In the Black

https://howbad.info/

(#13770) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

NAGLFAR - Last Breath of Yggdrasil (Visualizer)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#13771) syberia


syberia
veterán

Motörhead – Eat The Rich

https://howbad.info/

(#13772) james001 válasza syberia (#13771) üzenetére


james001
veterán

Ha már Motörhead:

See Me Burning

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#13773) Dilikutya válasza james001 (#13772) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ha már Motörhead:

2008-ban egy jó pár számot újravettek különböző Guitar Hero és Rock Band játékokhoz. És gyalázat módon csak Youtube illegális feltöltéseken lelhető fel a többségük. Bár ami lemezen is megjelent, azzal se vagyok előrébb, mivel pl. a Motörhead és az Ace of Spades 2008-as verziója csak japán bónusz az Under Cöver-hez, Deezer-en meg a többin fent sincs. Még az Overkill-t találtam meg egy régi koncert pár éves kiadásának bónuszfelvételeként.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#13774) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Winterfylleth - Misdeeds Of Faith (Lyric Video)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#13775) TeeBee73


TeeBee73
addikt

AS I LAY DYING - Torn Between

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#13776) james001


james001
veterán

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#13777) Akelaus válasza james001 (#13776) üzenetére


Akelaus
senior tag

:DD :DD

(#13778) james001


james001
veterán

Chuck Shuldiner ma lenne 53 éves... RIP. :(

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#13779) Akelaus


Akelaus
senior tag

(#13780) TeeBee73


TeeBee73
addikt

Igaz, nem az én stílusom, de kerti bográcsozáshoz/sörözéshez elmegy:

Falconer "Desert Dreams" (OFFICIAL)

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#13782) james001


james001
veterán

Az új Static-X albumot megint elcsúsztatták... Július 10 az új dátum. Röhej.

De legalább van egy új szám videoklippel:
Static-X - All These Years (Official Video)

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#13783) LyonnaisFan1


LyonnaisFan1
őstag

Uj Paradise Lost dal

Nem rossz, hatarozottan nem rossz. :C

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#13784) csakany2001 válasza LyonnaisFan1 (#13783) üzenetére


csakany2001
senior tag

Szerintem egész jó lett az egész albumuk, 2 hallgatás után.
Bár még azért emészteni kell, de elég harapós lett.(a riff-k nagyon el lettek megint találva, a dobokról nem is beszélve)

Az informatika a problémamegoldásnál kezdődik. iPhone 15 Pro

(#13785) LyonnaisFan1 válasza csakany2001 (#13784) üzenetére


LyonnaisFan1
őstag

Tényleg, tegnap dobták ki.
Sima vagy Deluxe kiadás? A Deluxe kiadást ~10 perccel megtoldották, és kapott kettő plusz szerzeményt.

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#13786) csakany2001 válasza LyonnaisFan1 (#13785) üzenetére


csakany2001
senior tag

A Deluxe-t volt szerencsém meghallgatni.
Az a 2 plusz szám nagyon kellett, mert elég rövid lett volna a játékidő.
(így 1 óra az egész album)
Medusa-nal szerintem jobb lett, változatosabbak a zenék.

Az informatika a problémamegoldásnál kezdődik. iPhone 15 Pro

(#13787) Thornax


Thornax
újonc

Sabatont és Gloryhammert hallgat innen valaki?

(#13788) gbors válasza Thornax (#13787) üzenetére


gbors
nagyúr

Sabatont az egyik lányom - úgyhogy lehet, hogy megyek majd koncertre :D

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#13789) Thornax válasza gbors (#13788) üzenetére


Thornax
újonc

Nekem most(16 évesen) tinikorom meghatározó zenekarai ez a kettő, elég sokat hallgatom. Koncertre sajnos még soha nem jutottam el. :(

(#13790) Paxker315 válasza Thornax (#13789) üzenetére


Paxker315
addikt

: ) Én meg pont azon bánkódtam a héten, hogy olyan idősen csak az Ensiferumot, Wintersunt meg Finntrollt ismertem, meg a Hammerfallt :D Most vénségemre meg kezdek meghülyülni, amíg különösebb gondolkodást nem igényel.

Nézz rá a Powerwolfra is, ha már itt vagyunk :R Meg ha Sabaton, néha jó az, ami csak feldolgozott termék.

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#13791) Ellia válasza Thornax (#13787) üzenetére


Ellia
addikt

Gloryhammer valami sci-fi/fantasy istentudja mi power metal paródia szerintem, sose tudtam komolyan venni :D

(#13792) Paxker315 válasza Ellia (#13791) üzenetére


Paxker315
addikt

nem is kell! Pont azért hallgatom, mert komolytalan, főleg, ha videó is van mellé. : )

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#13793) gbors válasza Thornax (#13789) üzenetére


gbors
nagyúr

Stimmel, ő is 16 (lesz hamarosan). Koncert most volt januárban Budapesten, csak lemaradtunk róla.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#13794) Thornax válasza Paxker315 (#13790) üzenetére


Thornax
újonc

A powerwolfot is ismerem, az is kedvenc, főleg most a Stossgebet. A Gloryhammert meg szerintem senki sem a komolysága miatt hallgatja. ;]

(#13795) Paxker315 válasza Thornax (#13794) üzenetére


Paxker315
addikt

Amúgy valaki valamit ismer még, ami olyan Keldianos? Ilyesmik:

Change the World [link]
Last Frontier [link]
Vinland [link]
Earthblood [link]

és még sok más tőlük. Valami hasonló téma?

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#13796) Farkassacred válasza Paxker315 (#13795) üzenetére


Farkassacred
őstag

Eléggé egyedi albumjaik vannak, így nem igazán tudnék még hasonlót se mondani sajnos.
Nagyon bírom egyébként a számaikat, főleg a Journey of Souls-ból.

(#13797) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

PARADISE LOST - Darker Thoughts (OFFICIAL MUSIC VIDEO)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#13798) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

VADER - Bones (OFFICIAL GUITAR PLAYTHROUGH)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#13799) P41N válasza Bjørgersson (#13798) üzenetére


P41N
senior tag

Ti hallottatok már a Lovebites nevezetű Japán metál bandáról ? Múlt évben a DragonForce rakott ki egy videót, ahol a Farming Simulator zenéjét játszák két banda taggal. Eddig nem nagyon fordítottam a bandára figyelmet, de pár zenéjüket meghallgatva szerintem azért elég ütős, kár hogy nem annyira felkapottak. Mostanában elég sok ilyen japán bandára ráfüggtem (mint pl. X Japan, Band-Maid, Babymetal). Fura egy ország azt be kell vallani, de rock-metál műfajban azért odabasznak. :D Aki tud még ilyen jellegű bandákat, az szívesen meg oszthatja velem!:U

Szerk: Nem válaszként akartam.... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#13800) rétisün válasza P41N (#13799) üzenetére


rétisün
veterán

Galneryus

Jupiter

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.