Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17001) Ellia válasza KerryVTR (#17000) üzenetére


Ellia
addikt

Ha hajlandóak vagytok pár megállót menni a villamossal akkor itt a népligetnél le tudtok parkolni (nem fizetős).

Vagy az arena plázá parkolójában is le tudjátok tenni a kocsit (1 óra ingyenes utána 300 ft/óra). 0-24.

[ Szerkesztve ]

(#17002) KerryVTR válasza Ellia (#17001) üzenetére


KerryVTR
tag

Köszi szépen!

Nem lényeg, hogy ingyenes legyen. Csak az, hogy legyen valami a közelben... :)
Az Aréna parkolóját néztem, de nem tudom mennyire lesz tele, és a nyitvatartással kapcsolatban is többféle infot találtam.

(#17003) Ellia válasza KerryVTR (#17002) üzenetére


Ellia
addikt

Az a parkoló hatalmas, tuti nem lesz tele :)

(#17004) Kergeboci


Kergeboci
tag

Ugyesek a csajok, nagyon is. Spoilerre hallgatva el is foglalom ezt a kisszinpad elotti reszt.
Amugy brutalis a foszinpad epitmenye. Voltam mar nagykoncerten novarockon, de ez azon tul is monumentalis. Es mi lesz itt, ha ez meg be is indul.. Jezus

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#17005) Peterhappy válasza Kergeboci (#17004) üzenetére


Peterhappy
őstag

Nos? :)

(#17006) Kergeboci válasza Peterhappy (#17005) üzenetére


Kergeboci
tag

Akartam, hogy egy kicsit ülepedjen bennem :)

Ezt a showt (mármint Rammstein bármelyik nagykoncertjét) egyszer az életben látni kell/érdemes. A tömegek fölé magasodó színpadi monstrum mintha csak a Metropolis film iparosodás korszakbeli óriásgépei közül került volna elő, hatalmas élmény volt látni. Főleg mikor beindulnak rajta a fények, berobbannak a motorok, felcsapnak a lángok.

A koncert, életem legjobb diszkója volt (de nem a legjobb metal koncertje). A hangzás, a zene, az a brutális belső szerveidet összenyomó zúzás amit ennek a zenekarnak a hangcuccai biztosítani tudtak, egyszerűen hihetetlen. Mindez olyan fény és szín orgiával, pirotechnikával valamint a banda tagjainak a teljes átlényegülésével megtámogatva, hogy az 2 órán keresztül biztosította az érzést, hogy te konkrétan egy Rammstein videóklipp kellős közepébe csöppentél, annak részese lettél.

Kicsit távolabbról nézve, figyelembe véve hogy nem vagyok a zenéjük nagy rajongója, és hogy a Feuer Zone nevéből kiindulva, én egy 2 órányi gőz és lángfürdőre számítottam (de szerintem a Slayer búcsú koncerten jobban leégtem), az egész fellépést valahol az 5-7. legjobb koncertélményeim közé tudnám sorolni. A Novarockos óriási Metallica show, a korábban említett Slayer, az első Gojira koncertem szerintem simán megelőzik nálam, de az biztos, hogy egy feledhetetlen élmény volt ez a tegnapi is.

Szervezéssel kapcsolatban pedig, szerintem a helyszín remek, a bejutás pofon egyszerű és gyors volt, a sörért sorban állást én a lenti pultokkal konkrétan kikerültem, azonnal kaptam amit kell. Igaz, koncert közepén nem próbáltam meg odáig eljutni. WC a mi oldalunkon sok volt, nem volt tömegnyomor, kifele sem volt semmi fennakadás. Bár minden koncertem ilyen lenne a jövőben.

[ Szerkesztve ]

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#17007) cappa72 válasza Kergeboci (#17006) üzenetére


cappa72
nagyúr

:C

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#17008) TripleB


TripleB
senior tag

Sziasztok!

Én az álló részen voltam közvetlen a kisszínpad előtt. Kifogtam egy zászlóemelgetőt és egy kétméteres collos srácot. 😃 A dohányzást mem is tudom hová tenni, ennyire semmibe nézik a másikat? Legutóbb zárt térben volt a Rammstein, ott vették ki a dohányzó embereket rendesen.
Valaki levehetné végre a koncertes rontást rólam 🤪🤣
2011 után láttam a bandát újra.
Hatalmas show volt, rendes iparosmunka, minden precízen kidolgozva. Nagyon fáradtan érkeztem, kellett pár szám, mire kegérkezett a lendület. Minden előzetes nélkül csaptam bele a lecsóba, utólag látva jobb lett volna rákészülni. A füldugó a kocsiban maradt, öreg hiba volt. 😃
Amúgy szeretek koncertre járni, de tényleg.😁 Szép dolgok voltak a merch pultoknál, ámultam-bámultam.

Most egy darabig nincs tervben semmi koncertügyileg. Ti mit néztek meg legközelebb?

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#17009) Kergeboci válasza TripleB (#17008) üzenetére


Kergeboci
tag

Én jövő héten Guns N' Roses-t. Most ilyen "egyszer látni kell" sorozatot tartok :D

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#17010) Peterhappy válasza Kergeboci (#17006) üzenetére


Peterhappy
őstag

Szép :C

Nekem is Gázrózsa következik, jövő héten. Utána a Thy Catafalque dupla, más nincs is idén, csúnyán kiköltekeztem koncertügyileg már így is erre az évre.

Bár akad olyan együttes, amely ha véletlen errefelé venné az irányt, nem gondolkodnék azon, menjek-e.

Nekem az első Rammsteinem volt, 2005-ben mentem volna a bulijukra (azt hiszem, akkor volt), de az akkori Peterhappy-né nyomására végül kihagytam a koncertet és inkább leutaztunk a Szüleihez, vidékre :W

@TripleB: Képzeld, előttünk egy velem egymagas német lány csápolt a hasonló méretű fickójával. A csaj nagyon élte a bulit, egyfolytában szét akart esni, úgy táncolt, ugrált.
A koncert felénél vette észre, hogy a Feleségem mögötte áll (alhangon 20cm-mel kisebb), erre odébbcibálta a párját egy-két méterrel, hogy jobban lásson a Feleségem.
Úgy gondolhatta, méretéből fakadóan Ő úgyis lát máshonnan is, ráadásul úgy sejtem, neki sokadik bulija lehetett már a turnén. Mindenesetre nagyon kedves gesztus volt.

(#17011) cappa72


cappa72
nagyúr

Idén spórolós nyarunk van, így csak egy Iggy Pop-ra fussa', Veszprémben.

De azért jó olvasni, hogy ki mire megy, meg az összefoglalók is jók.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#17012) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Nekem is a Guns Tribute & Hakni Band lesz a következő jövő héten, utána meg a Kreator/Biohazard/Sacred Reich/Terror. Fezenen agyalok még az Ugly Kid Joe napon, meg lesz azon a héten D.R.I. is talán az Instantban.
Rammstein abszolút hidegen hagyott, de az meglepett, hogy a korábbi szigetes és arénás bulik után így kinőtték magukat, hogy egy dupla népstadionos koncertre is volt igény.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#17013) Akelaus válasza TripleB (#17008) üzenetére


Akelaus
senior tag

"Ti mit néztek meg legközelebb?" Talán Brujeriát. :D
Vagy semmit. VHK is kimaradt, bár az nem "miattam".

(#17014) Voy15


Voy15
tag

Idén nekem kb ennyi volt, mármint ami a nagyobb nemzetközi bandákat illeti.
Tervezünk februárban egy külföldi utat, aztán inkább arra lesz spórolósdi.

(#17015) Tothgera30 válasza Voy15 (#16990) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Szintén hasonló időpontban értünk oda, belépéskor a QR kódot alig olvasták be a kapun, karszalagot nem kaptunk, nagyjából semmit nem néztek. A pultokkal én sem voltam megelégedve. Nagyjából egy órát állunk sorban, mire kiderült hogy semmilyen NFC-s fizetési lehetőség nem elfogadott. Mi a F130-nál ültünk, öcsémék F234-nél, teljesen jól látható volt minden, eszméletlen élmény.

#16995 CptAdamica: A koncert fantasztikus volt, életem legjobbja.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#17016) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

The Devil's Trade - Vidékek vannak idebenn (full album stream) 2023

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#17017) dethroner válasza Bjørgersson (#17016) üzenetére


dethroner
veterán

Gyönyörű zene, köszi :R

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#17018) TripleB válasza Bjørgersson (#17016) üzenetére


TripleB
senior tag

Nagyon vártam már Dávid új albumát. A Dürerben.elég sejtelmesen beszélt ríla. Nekem nagyon tetszik, sokszor forog napok óta.

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#17019) Peterhappy


Peterhappy
őstag

Holnapi Gázrózsásoknak.

"Kérünk mindenkit, időben érkezzenek, mert nem lesz előzenekar, a Guns N’ Roses hét óra után nem sokkal tényleg színpadra lép, majd három-három és fél órát játszik – mondta a Live Nation munkatársa"

blikk.hu, szóval kéretik erősen fenntartásokkal kezelni, de ha van alapja, csak jön róla info valami hitelesebb forrásból is.

(#17020) Dilikutya válasza Peterhappy (#17019) üzenetére


Dilikutya
félisten

Még sehol semmi info.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#17021) Peterhappy válasza Dilikutya (#17020) üzenetére


Peterhappy
őstag

Én sem találtam más forrást, ezért is írtam csak ceruzával. Én melóból megyek, mindenképp odaérek 1800 előtt, szóval engem nem érint, de hátha mást igen.

(#17022) Bjørgersson válasza Peterhappy (#17021) üzenetére


Bjørgersson
félisten

"mindenképp odaérek 1800 előtt" - DeLoreannel mégy? :DDD

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#17023) Peterhappy válasza Bjørgersson (#17022) üzenetére


Peterhappy
őstag

:D Szokás hatalma, valamiért gyakran így írom. :B

(#17024) Dilikutya válasza Peterhappy (#17019) üzenetére


Dilikutya
félisten

Akkor most már hivatalos: a Blikk lyukra futott. 18:00-kor kezd Phil Campbell, 19:00 után nem sokkal meg a Guns. Fél órája rakta ki a Live Nation a frissített tudnivalókat.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#17025) Ellia válasza Dilikutya (#17024) üzenetére


Ellia
addikt

Ellenben a setlist fm alapján tényleg sokat játszik a GNR.

(#17026) Peterhappy válasza Dilikutya (#17024) üzenetére


Peterhappy
őstag

Hurrá, köszi :)
Elnézést a dezinformációért.

(#17027) Dilikutya válasza Ellia (#17025) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ahogy olvastam, átlagban picivel 3 óra fölött, de hangulatuktól függően több is lehet. Szabin vagyok másnap, tőlem hadd nyomják, amíg bírják. ;]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#17028) Ellia válasza Dilikutya (#17027) üzenetére


Ellia
addikt

Jó szórakozást, Én ebből a körből kimaradok (nem vagyok nagy GNR rajongó, de megnéztem volna mit alkotnak még) :)

(#17029) Voy15


Voy15
tag

Én is kimaradok ebből.
Szerintem őket kb a 90-es évek elején kellett volna elkapni valahol, de akkoriban kezdtem az ált. sulit szóval...ez van :D

Néztem pár videot az elmúlt évek koncertjeiből, de finoman szólva sem voltak meggyőzőek számomra, ráadásul drága is ehhez képest, szóval skip.

Mindezek ellenére akik mennek azoknak have fun, majd írjátok le milyen volt, kíváncsi vagyok :)

(#17030) Peterhappy válasza Voy15 (#17029) üzenetére


Peterhappy
őstag

Fun fact 1: Én is akkor kezdtem az ált. sulit.
Fun fact 2: Így is hamarabb érettségiztünk, mint ők :)

(#17031) Peterhappy


Peterhappy
őstag

Kis ízelítő a Thy Catafalque, Budapest Parkos koncertjéből.

(#17032) gbors válasza Peterhappy (#17031) üzenetére


gbors
nagyúr

Hát, ez elég magic :K Képernyőn keresztül, és úgy, hogy nem ismerem a dalokat. Respect :R

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#17033) Voy15 válasza Peterhappy (#17030) üzenetére


Voy15
tag

Jaja, így tippre Te 85-86-os vagy (Én 83-mas).

Lényegében vén f*szok vagyunk mindketten :D

(#17034) Elemental


Elemental
addikt

(#17035) Dilikutya válasza Voy15 (#17029) üzenetére


Dilikutya
félisten

Na igen, ez a zenekar se a régi már. Axl is már Budapesten volt tegnap, a koncert előtt egy nappal. Nem úgy mint 17 éve, amikor koncertkezdéskor még Milánóban. ;]
#regenmindenjobbvolt :D

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#17036) Peterhappy válasza Voy15 (#17033) üzenetére


Peterhappy
őstag

:D

Minden relatív. A neved alapján 108 évesnek gondoltalak volna. Na ahhoz képest kifejezetten fiatal vagy :)

(#17037) Peterhappy válasza gbors (#17032) üzenetére


Peterhappy
őstag

:K egy csoda Kátai, illetve az együttes. Nem tudom, akkor is ennyire elvakult rajongó volnék-e, ha nem magyarok volnának, de gyanítom, hogy igen.
Tegnap három órán át halászgattam össze innen-onnan a dalszövegeiket és nyomtattam ki szép, rendezett formában a Lányaimnak, ajándék gyanánt. Oda vannak érte.
A Feleségem pedig épp tegnap mondta, hogy lövése sincs, hogy gogka józan ésszel kihúzni a novemberi dupla koncertekig, annyira várja már.
Nagyon addiktív a cucc :)

(#17038) gbors válasza Peterhappy (#17037) üzenetére


gbors
nagyúr

Szerintem benne van a hatásban, hogy magyarok - nem a nemzeti öntudat miatt, hanem ahogy használja a nyelvet a képek / érzések megjelenítéséhez. Pl. a Töltést így hirtelen nehezen tudnám elképzelni, hogy más nyelven hasonlóan hatásos legyen.

#17033 Voy15: ne aggódj, vannak itt vénebb f***ok is :D Élénken emlékszem az emlegetett GNR koncertre, komplett népvándorlás volt a gimis osztályunkból, az ofőnk külön közbenjárt az igazgatónál, hogy korábban elindulhassanak a srácok / csajok (Siófokon gyökeredzem, úgyhogy vonat meg minden). Én nem voltam rajta, de nagy volt utána az össznépi extázis :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#17039) TripleB


TripleB
senior tag

Mindenkinek jó szórakozást annak aki GnR bulin ott lesz. 🙂
A Thy Catafalque nálam is addiktív kategória 😃 A Zajos koncerten nagyon gondolkodom, de a jegyár nem kevés. Mellette a Gaerea a favorit és a The Devil's Trade. Season of Mist, csodazenekarokat találni náluk 🥰
'83-ban már javában iskolába jártam, de a GnR akkor sem fogott meg 😃

[ Szerkesztve ]

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#17040) Peterhappy válasza gbors (#17038) üzenetére


Peterhappy
őstag

A nyelv miatt lehet, de amúgy eszméletlen sok külföldi rajongója van a TC-nek, megkockáztatom, sokkal több, mint magyar.
Én sokszor nekifutottam a zenekarnak, de mindig lepattantam róla. Albumokat hallgatok, és nem tetszettek a bevezetők, vagy épp hörgéssel indult, és azt elvből ignoráltam rég.

Aztán jött a Ne Obliviscaris, és hörgés ide vagy oda, óriási szerelem lett. Akkor megbarátkoztam a hörgéssel.
És kb. két éve jött az isteni szikra, hogy megnézzem, mik vannak még a Season of Mist-nél. Akkor futottam bele a Szarvas, épp vadiúj klippjébe. Na mondom jééé, magyar együttes, itt?! :Y mivel kb. öt? éve nem próbálkoztam TC-vel, rápróbáltam - és sokkolt. Az a dal valami fantasztikus. Elkezdtem visszamenni, korábbi klipeket megnézni, Napút, Embersólyom stb. és csak néztem, mif@sz.

Azóta a régi lemezeit is imádom (2009-től), a 2004-es lemezt továbbra sem tudtam megszeretni, a Sqùrr, amiről anno lepattantam még kissé komfortzónàn kívüli, de az is profi, a többi egyenesen világbajnok :K

[ Szerkesztve ]

(#17041) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Nem tudom miért, de a Thy Catafalque az a zenekar, amitől soha életemben nem hallottam semmit. :) Mindössze az első koncert idején egy új számot, meg utána 1-2 élőt. Igazából sose tudtam, mi is ez, mert rajonganak érte folkosok, metálosok, volt a lemezeken mindenféle hangszer, csajos ének. Azt tudom, hogy a másik Kátai projekt, a Gire nekem teljesen érdektelen volt, attól hallottam teljes anyagokat anno, az régebbi is, mint a TC.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#17042) TripleB válasza Peterhappy (#17040) üzenetére


TripleB
senior tag

Nekem a Sgúrr Eilde Mór az egyik nagy kedvencem, utána jön a Keringő a kontraszként, zseniális!:C
A másik az Ixión Düün, amikor először meghallottam, mondom, ha lenyomják élőben, akkor minden tiszteletem 😃 De sosem... 😓😃
Bírom a "zakatolást" nagyon ! 😃

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#17043) dethroner


dethroner
veterán

Hali!
Tudja valaki, hol, hogyan lehetne beszerezni fehér Behemoth baseball sapkát?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#17044) Kergeboci


Kergeboci
tag

Guns N' Roses: leszögezem, annak ellenére, hogy ez a zenekar a gyerekkoromtól kezdve része életemnek, számtalanszor hallottam és szeretem a dalaik többségét, soha nem sikerült GNR-re eljutnom. Bevallom, erre a koncertre is csupán katasztrófa turistaként érkeztem (köszönhetően a mostanában felrakott live videóknak, melyből egyértelműen leszűrhettem hogy az eltelt 38 év nem telt el nyomtalanul).

És minden negatív hatás (borzasztó hangosítás, Axl "hangja", a néhol nyugdíjas (/főleg a "közönség" részéről) tempó) ellenére, rettentően élveztem. Az első egy óra volt a forduló pont, ott konkrétan kicsit meg is indultam a széle felé, de némi folyékony tápanyag bátorítására visszatértem középre, és az ott táncikáló, végre a zenét is élvező emberkék között, elkezdett működni a hangulat.

Axl hangja nem csak hogy tűrhető, de néhol egészen jó volt. A tempóba azért megfáradt, a magasakat nem nagyon bírta (szerencsére néhol vissza is fogta), de bakker, 3,5 órán keresztül ez az ember (meg az egész banda) lényegében nem állt meg. Mindenki kapott "játék időt", Axl sem nyomta magát előtérben. Slash annál inkább, de bakker, ott állni a színpad előtt, és testközelben láttni Őt (/őket), konkrétan gyerekkorom ikonjait.. hát egy kicsit elérzékenyültem. Főleg, hogy az imádott You Could Be Mine szám után a személyes kis titkos kedvencemet a This I Love-ot is előadták. :R

A Don't Crynál kicsit talán meg is könnyeztem. Sajnálom, hogy nem fénykorukban láttam őket, úgy valószínűleg legyintettem volna erre a koncertre, de így, életemben először, örülök, hogy nem hagytam ki.

[ Szerkesztve ]

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#17045) Peterhappy válasza Kergeboci (#17044) üzenetére


Peterhappy
őstag

Gázrózsa. Ha nincs a koncert, Fradi meccsre mentem volna.
Úgyhogy ha Axl tegnap végigcincogta volna az egész bulit, én még akkor is jobban jártam volna, hogy ott voltam ;] :U

A színpaddal tökéletesen szemben, a 130 szektor tetejéről néztük (állva) a műsort, helyenként tényleg fájt a hangosítás, de egyáltalán nem volt rossz. Egy kedves barátommal (és Lányával) néztük, Ők voltak tavaly RHCP-n is, azt mondták, akkor sokkal rosszabbul szólt a zájg. De voltak jócskán túltolt hangok, ez tény.

Hihetetlen nagy buli volt, jó volt látni fentről, mekkorát tomboltak az állóhelyesek, körülöttünk is rengetegen táncoltak, énekeltek. Külön öröm, hogy volt batár nagy kivetítő, a színpadból kb. semmit sem láttunk volna másképp. Rammstein koncert alatt gondolkodtam is, mit láthatnak a hátulülők/állók (mert ott nem voltak oldalsó nagy kivetítők) - hát leginkább semmit.
Axl kellemes csalódás volt, mindenképpen jobb volt, mint amit reméltem tőle. A magas hangokkal küzdött, de 61 évesen szépen teljesített, ráadásul végigrohangászta a koncert kétharmadát.
Én Duff-ra különösképp kíváncsi voltam, vasárnap fejeztem be az önéletrajzi könyvét, a végére nagyon a szívemhez nőtt. A T.V. Eye-ben frenetikusan nagyot énekelt, szerintem általában a koncert legerősebb része volt az az Estranged - Live and let die - You could be mine - T.V. Eye négyes.
Slash meg Slash. Hogy unalmasak, hosszúak lettek volna a szólói? (olvasom épp a "nívós" kritikákat) Ha egy 90 perces koncertből csal el 10 percet, felvonom a szemöldököm. De 190 percbe bőven belefért. És azért tegyük hozzá, Ő nem egy zenész, aki időhúzás gyanánt "maszturbál" a gitáron, hanem egy istenadta tehetség, aki utánozhatatlan technikával bír. Nem mindegy.

A Coma-nál úgy ujjongtam magamban, mint egy kis négyéves :) Hogy én mennyire boldog voltam, hogy játszották!!! És még hogy?! Estranged úgyszintén. Egy-két dal akadt, ami nélkül el lettem volna, és persze hiányérzete mindig van az embernek, de én nagyon boldogan, mosolyogva távoztam, és ahogy elnéztem, nagyon-nagyon sokan voltak ezzel még így.

(#17046) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Az előbb olvastam az Origo beszámolóját. Jó példa, hogy nem kéne minden süket barmot beengedni ingyenjeggyel (amit amúgy már nem dobálnak a szervezők a magazinoknak úgy mint 15-20 éve).

Hangosítás: nagyon vegyes véleményeket olvastam, ahogy láttam, főleg az ülőhelyekről panaszkodnak. Ezt már más, hasonló arénakoncertnél is megfigyeltem. Én mindig az állóba, évek óta csak a kiemeltbe veszek jegyet a színpad elé, most is itt voltam, szinte a közepével egy vonalban, viszonylag elöl. Itt szerintem hibátlan volt a hangzás, minden hangszer arányosan szólt, a zenészek nem csak díszek voltak a színpadon.

Slash szólói: ez mindig is így volt, ráadásul amelyik zenekarokban van kiemelkedő karakter, ott szinte kötelező. Slash pedig kétségkívül korunk egyik legnagyobb gitárosa, egy 3,5 órás koncerten szerintem jár is ennyi neki. Egy dobszólónak mondjuk nem lett volna értelme, a srác ügyes volt, de ő csak egy nem túl ismert dobos.

Axl: ahogy elkezdődött, és mély, ritmustalan hangon belekezdett az It's so Easy-be, egyből arra gondoltam, hogy ez kurva hosszú lesz. Aztán amikor magasat kezdett énekelni, az még rosszabb volt. Óriási volt a kontraszt, amikor Duff besegített, nem csak kórusba, refrénbe, volt amikor komplett dalt énekelt Axl-al. Korrektül kisegített, közben vitte a show-t a két gitárossal. Aztán jött a Jungle, ahol Axl egyszercsak villantott, és kezdett magára találni. Innentől nagyot változott a buli, ugyan hullamzott Axl teljesítménye, de összekapta magát. Amúgy nem semmi, rengeteget mozgott, ahogy a többiek is, és a legjobb teljesítményt pont a koncert második felében hozta. Amennyira utáltam az elején, annyira imádtam a végére, szépen jöttek a hidegrázós pillanatok.

A Gun 'N Roses nekem is végigkísérte a fiatalságom, kezdve a 90-es években a rádióból felvett November Rain-el. 2006-ban nem volt pénzem elmenni, bár nem is bánom azt a koncertet, nem csak a 3 órás csúszás, de amiatt se, hogy az kb. egy szólózenekar volt. Pár éve már gondoltam rá, hogy megejtek egy todibuszos bécsi vagy prágai koncertet, aztán valahogy az kimaradt. A visszatérő turnén valószínüleg jobb formában volt Axl, meg beugrósként az AC/DC-ben, de nekem most ez jutott, és nem tudok most se rossz szájízzel visszagondolni, pro és kontra ez egy kurvajó koncert volt. Nem életem legjobb koncertje, de ezek a dalok nagyot ütöttek végre élőben.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#17047) gbors válasza Dilikutya (#17046) üzenetére


gbors
nagyúr

Ez most komoly, hogy 10 percnyi gitárszóló miatt b***akodnak? Menjenek el egy Rainbow koncertre (időgéppel), ott egy átlagos nótában van annyi :D

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#17048) Voy15 válasza Dilikutya (#17046) üzenetére


Voy15
tag

Ezeket a hávégés, indexes, origós koncertbeszámolókat nem lehet komolyan venni.
Ezeknek annyi közük van az egészhez mint mondjuk nekem a keresztszemes hímzéshez.

Párszor már borították nálam a bilit a bicskanyitogató stílusukkal, úgyhogy el sem olvasom már őket.

Jó látni amúgy, hogy akkor a koncert rendben volt , lehet mégis elkellett volna mennem rá. :(((

(#17049) Dilikutya válasza gbors (#17047) üzenetére


Dilikutya
félisten

Igen, ráadádul ugye nem egy 90 perces koncertből lett elcsalva, hanem egy 3,5 órásból, ráadásul nem is egyszemélyes szóló, hanem basszus+dob kísérettel. Jó, helyette lehetett volna mondjuk még a Shotgun Blues meg Right Next Door to Hell, My Michelle, de nem leszek elégedetlen. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#17050) Peterhappy válasza Dilikutya (#17049) üzenetére


Peterhappy
őstag

Egyedül a Move to the City-t hiányoltam. Esetleg a Madagascar-t, ha már olyan sokat dalt toltak a Chinese Democracy-ról.
Az én titkos favoritom a Don't damn me, na annak veszélye nem állt fenn, hogy eljátszák :D Sajnos.

@Voy15: Jók azok, főleg az origosok. Ha azt írják egy koncertre, hogy sz@r volt, akkor már tudom, hogy kár volt kihagynom ;] Most is a szalagcím, hogy tömegével menekültek az emberek vagy ilyesmi - na akkor nyugodtam meg, hogy tényleg jó buli lehetett, nem csak bebeszéltem magamnak :)

Ja, és szerintem teljesen jó volt az előzenekar is, kár lett volna kihagyni. Az Ace of Spades meg azért Lemmy nélkül is odaszabós volt (bár vele azért nyilván más kávéház :R)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.