Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10001) Ellia


Ellia
addikt

Lykaia — Soen Fogalmam sincs kik ők, mik ők, azonkívül, hogy prog rockot tolnak, de jó hallgatni, úgy vissza zene :)

[ Szerkesztve ]

(#10002) snecy20 válasza Ellia (#10001) üzenetére


snecy20
veterán

Ez egy jó lemez, meg végülis mindegyik, ami eddig megjelent Soen név alatt. Nem túl eredeti, de azok a kimondottan kellemes fajták.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#10003) Ellia válasza snecy20 (#10002) üzenetére


Ellia
addikt

Csak nyomogattam a youtube-ot a szokásos Procupine Tree, God is an Astronaut, Archive, Riverside, Erthside, Tool vonalon azt ezt dobta fel, néha tud jókat is ajánlani :)

(#10004) snecy20 válasza Ellia (#10003) üzenetére


snecy20
veterán

Aha, végülis Tool + némi Opeth vegyület. :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#10005) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Brought By Pain - Ending - Lyric Video

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#10006) Dilikutya válasza snecy20 (#9988) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ez konkrétan semmi. Szerintem ideje elengedni, mint az In Flames-t. Bár ez így nem igaz konkrétan, mert nekik pl. a modern vonalról volt pár éve egy lemezük, ami tetszett.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#10007) snecy20 válasza Dilikutya (#10006) üzenetére


snecy20
veterán

Jaja. Bár nekem az Arch Enemy csak az első 3 lemezt jelenti, úgyhogy nem egy nagy sokkhatás számomra a szereplésük. Az In Flames már fájdalmasan érintett, Come Clarity és az A Sense of Purpose még tök jók voltak, aztán átköltöztek a MediaMarkt pop/rock standjára. Majd valamikor kell nekik is egy hátraarc, ha észbe kapnak még valaha...

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#10008) Vikthor válasza Vanir (#9967) üzenetére


Vikthor
nagyúr

lassan egy hete már, de mindennap szólt ez az album nálam... nagyon eltalált és ügyesek ezek a ruszkik, na be kell vallani.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#10009) snecy20


snecy20
veterán

Hűha, ezt linkeltem-e már? Letaglózóan jó lemez:

[link]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#10010) LyonnaisFan1 válasza Dilikutya (#9990) üzenetére


LyonnaisFan1
őstag

A replica nagyon komoly darab, de sztem ama albumból vannak jobbak is.

Zero Signal és Demanufacture, mindent visz.

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#10011) #78687232


#78687232
törölt tag

(#10012) Bjørgersson válasza snecy20 (#10009) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Tudnám mi a jó ebben a moslék hangkeverésben. :(

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#10013) snecy20 válasza Bjørgersson (#10012) üzenetére


snecy20
veterán

Nekem nincs gondom vele... :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#10014) Akelaus


Akelaus
senior tag

Egy kis flamencos death metal, Impureza:
[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

(#10015) taranis


taranis
addikt

Itt egy jó példa, hogy miként lehet 3 sorból nagyszerű black metalt csinálni: Isten - Ave Infernum

colorizer.net

(#10016) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Akelaus és Taranis, mindkettő jó eresztés!

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#10017) Akelaus válasza taranis (#10015) üzenetére


Akelaus
senior tag

Ezzel a bandcamp-al csak annyi a bajom, hogy mindig elfelejtem lehalkítani a gépem mielőtt elindítok rajta valami zenét. :D Egy hangerőcsúszkát odatákolhattak volna a lejátszóhoz. A zene viszont jó! :)

Vikthor : lehet szégyen, de én még a nevüket sem hallottam. Viszont láttam a jutubén, már van előzménye a zenekarnak, igaz annak elég tré a hangzása.

[ Szerkesztve ]

(#10018) snecy20 válasza Akelaus (#10017) üzenetére


snecy20
veterán

Igen , ez érdekes hogy mai napig nincs egy hangerő-csúszka.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#10019) taranis válasza Akelaus (#10017) üzenetére


taranis
addikt

Hát igen ez érdekes, de Firefox és Chrome alá létezik a Bandcamp Volume plugin, ami alátesz egy csúszkát. Ciki, hogy ilyen kell, de legalább van.

colorizer.net

(#10020) snecy20 válasza taranis (#10019) üzenetére


snecy20
veterán

Elvileg ugyanígy a Windows beépített hangszabályzója is jó erre.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#10021) taranis válasza snecy20 (#10020) üzenetére


taranis
addikt

Jó hát persze, az mindenre jó, csak nem mindig van kéznél. Nekem mondjuk van a billentyűzeten dedikált hangerő fel és le gomb, szóval azt használom kb mindenre.

colorizer.net

(#10022) Akelaus


Akelaus
senior tag

Az új Cannabis Corpse meghallgatható. Nem szabad komolyan venni! :D
[link]

(#10023) snecy20 válasza Akelaus (#10022) üzenetére


snecy20
veterán

Eddigi legjobb lemezük.
A korábbiaknak nagy értelmét nem láttam...

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#10024) ígyvanferi válasza Ellia (#10003) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Jó az ízlésed. Az Archive-ot viszont nem ismerem, majd este utánuk járok. Ha beleillik ebben a vonulatba, akkor esélyes, hogy bejöjjön.

(#10025) Akelaus válasza snecy20 (#10023) üzenetére


Akelaus
senior tag

Elég jó szerintem is.. Ma már másodszor indítottam el. :)

(#10026) Ellia válasza ígyvanferi (#10024) üzenetére


Ellia
addikt

Kíváncsian várom a véleményed :)

(#10027) laskr99


laskr99
addikt

Kicsit off, de nem tud valaki olyan rock bandát aki olyan stílusban játszik mint a skillet? Kellene benne lennie hegedűnek,zongorának és társainak. Előre is köszi.

(#10028) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Elérkezett az idő egy vérbeli bm-ra. Meglepően megállja a helyét még mindig, In the Nighstide Eclipse-el együtt:

Emperor- Anthems to the Welkin at Dusk

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#10029) snecy20 válasza Vikthor (#10028) üzenetére


snecy20
veterán

Az Anthems... talán minden idők egyik legjobb extrém metal lemeze. Nálam feltétlenül all-time TOP5, pedig még csak megbecsülni sem tudnám, hogy hány lemezt meghallgattam már életemben. Ha csak az itthoni 8000 körüli CD gyűjteményt nézem, akkor annak feltétlenül az egyik legjobb darabja ez.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#10030) Vikthor válasza snecy20 (#10029) üzenetére


Vikthor
nagyúr

8000???? OMFG, nekem 500 ha megvan sokat mondok, grat hozzá!

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#10031) taranis


taranis
addikt

Gondolom ha én eladtam a teljes gyűjteményem, ritkaságokkal együtt, mondván már csak a port fogják, jó az mp3 is, akkor húzzam meg magam :)

colorizer.net

(#10032) snecy20 válasza taranis (#10031) üzenetére


snecy20
veterán

Ez immár évek óta nap mint nap megfordul a fejemben... :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#10033) taranis válasza snecy20 (#10032) üzenetére


taranis
addikt

Discogs-on faszán el lehet adni a dolgokat, de mire 8000 CD-t feltöltesz... vegyél ki rá 2 hét szabit :D
(És úgy is 8 órás "munkaidővel" számolva (hétvégén is), óránként 72 CD-t kell feltöltened, legyen inkább 2 hónap...)

[ Szerkesztve ]

colorizer.net

(#10034) cappa72 válasza snecy20 (#10032) üzenetére


cappa72
nagyúr

A végén megbánnád, ha eladnád.
Főleg ha vannak régebbi kiadású lemezeid is.
Annyi remix látott már napvilágot, hogy néha lesek, mint a luki nyúl. Megvettem jópár éve a Rust in Peace-t, és fura volt, hogy olyat hallottam benne, ami emlékeim szerint nem volt benne az eredetiben - kazetta elő, és lőn: tényleg igazam lett.)
De sikerült amerikai kiadású Overkill - Horrorscope-ot venni, Na az meg odab@szott.... persze hangerőt is adtam neki...

8k :Y
Jesszusmaris'...

(amúgy még a 320-v0 mp3 sem szól úgy, mind a gyári cd; nekem legalábbis ez a tapasztalatom - nem, nem vagyok vájtfülű, sem hifi-huszár. Amúgyis csak akkor lehet hallani, ha élvezkedésből erre koncentrál valaki.)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#10035) taranis válasza cappa72 (#10034) üzenetére


taranis
addikt

Pedig kb. vájtfülűnek kell lenni. Zenélek, viszonylag érzékeny a fülem, de vakteszteken nem tudtam megkülönböztetni a 320 kbps MP3-at a CD-től. Rákerestem fórumokon és bár valóban vannak akik meg tudják különböztetni, ez elég ritka. Stúdiós ismerőssel is csináltunk vaktesztet, ő is elvérzett.

colorizer.net

(#10036) snecy20 válasza cappa72 (#10034) üzenetére


snecy20
veterán

Ami olyan, hogy nagyon fontos, azt már lerippeltem FLAC-be... jól is jön a 8TB tárhely, mostanában fogok a végére érni. :)
Már elmúlt nálam a birtoklási vágy, ami az eredeti CD-ket illeti, lelki törést már nem okozna a dolog.
Sok cuccon már így is túladtam... Ha az ember kibír egy komplett first press-es Death diszkográfia eladást, onnantól már bármit kibír. :) :) :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#10037) gbors válasza snecy20 (#10036) üzenetére


gbors
nagyúr

Érdekes ez a kérdéskör. Én személy szerint mostanra rühellem a fizikai médiát, teljesen jól elvagyok a 320-as mp3-akkal, a CD/LP-gyűjteményem évek óta a padláson pihen, hogy ne foglalja a lakóteret...
... de hogy eladjam őket - hát az baromi nehezen menne :DDD

Spoken like a true emperor / Spoken like a true conqueror / Spoken like a true... terrorist

(#10038) Akelaus


Akelaus
senior tag

Volt egy katonatársam, az mesélte, hogy a bátyjai amikor "kinőttek" ebből a "hülyezenéből" levágatták a hajukat, és MINDENT elégettek az udvaron. Lemezeket, kazettákat, pólókat, felvarrót stb.. Na én majdnem rosszul lettem. :D

Nekem nincs számottevő gyűjteményem. Kb. 200 kazetta, és olyan 60-100 cd lehet. Mostanában gondolkozom rajta lehet szabadulni kéne tőle, mert csak a helyet foglalja. Beszereztem tavaly pár hiányzó Beatrice cd-t (kazettán már megvoltak), 1x lepörgettem azóta elő sem vettem, begyűjtöttem minden Pokolgép cd-t is, igaz ezek az újra kiadottak, ezeket már meg sem hallgattam.De így volt az ŐsBikini cdk esetében is. Az utolsó nagy vásárlásom a Black-out Kowa időszakból az első 4 album ami nem volt meg cd-n. Néha még el-elcsábulok mikor meglátom az fb-n valahol a hiányzó dolgokat, aztán leteszek róla.

[ Szerkesztve ]

(#10039) snecy20 válasza Akelaus (#10038) üzenetére


snecy20
veterán

Egy az, hogy ebből nem lehet kinőni. :)
Sőt, az ember az évek során zeneileg egyre szélesebb látótérrel rendelkezik.
Nálam a metal volt a kapocs a 70-es és 80-as évek hard rock, és korai heavy metal zenéivel.
Érdekes módon nálam előbb volt az Autopsy, Death, Carcass, Napalm Death stb. korszak, és onnan bővült az egész mind vertikálisan, mind horizontálisan, műfajban, és időben is visszafelé.
Úgy, hogy a playlist-ben egymás után megfér egy Whitesnake album egy Death Angel-lel, vagy egy Jethro Tull egy Anaal Nathrakh-kal. :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#10040) Akelaus válasza snecy20 (#10039) üzenetére


Akelaus
senior tag

Nem, ebből nem lehet kinőni. :)
Én magyar zenékkel kezdtem(Pokolgép, Beatrice, Tcsapda, Auróra, Akela ,Dick... ) annyira nem érdekelt semmilyen külföldi zenekar, hogy konkrétan emlékszem 1994 körül hallgattam meg a Slayer-Show no mercy albumát, egyik osztálytársam akarta eladni. Meg is vettem tőle.A következő nagy kopp a Fermentatió - Felülnézet albuma volt. [link]
Közben persze a Garázs c. műsor is tágította a tudatomat.(Atomic, Neckropolis, :) És jött a Suffocation, na ott végem lett. :D

Más : Kint egy új szám a következő Marylin Manson albumról:
[link]

(#10041) Rimuru


Rimuru
veterán

Fizikai adathordozo elavul, sok ev mulva mar csak a diszitest lehet nezegetni rajta adatot nem, ezert nem gyujtogetnek.
Amugy mex respect.

Vigyázat, csalok!

(#10042) cappa72 válasza Rimuru (#10041) üzenetére


cappa72
nagyúr

Fizikai adathordozo elavul,
Kivéve, ha analóg - bár az is tud kopni, deformálódni; ha mágneses akkor meg térfüggő...
Jó régen azt tanultam, hogy a cd olyan 10 évet bír, aztán vagy elnémul, vagy nem. Szerencsére van kivétel is; konkrétan eddig egy gyári cd-m sem múlt még ki, kivéve a gyerekek által kondicionáltakat.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#10043) snecy20 válasza cappa72 (#10042) üzenetére


snecy20
veterán

A legöregebb CD-m egy 1983-as Metallica : Kill 'em All. Kifogástalanul lejátszható, pedig 34 évre lehet nem is terveztek vele. :D

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#10044) sixpak válasza Akelaus (#10040) üzenetére


sixpak
nagyúr

Én pont fordítva voltam/vagyok, a 90-es évek elejétől nem nagyon hallgattam már magyar zenéket, ezzel a mai napig így vagyok, egy-két nagyon ritka kivételtől eltekintve.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#10045) snecy20


snecy20
veterán

Hű, kemény azért ez a Decapitated-éket érintő sztori. :U
Naná, hogy az USA-ban történik az eset...

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#10046) Bjørgersson válasza snecy20 (#10045) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Legalabb valamit linkelhetnel hozza. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#10047) snecy20 válasza Bjørgersson (#10046) üzenetére


snecy20
veterán

Ja, bocs: [link]

Elég hangos már tőle a metálos sajtó.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#10048) Bjørgersson válasza snecy20 (#10047) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Ritkan olvasok akarmilyen hireket, koszonom! :)

Kivancsi vagyok, mi lesz a vege. Amiota Hajduszoboszlon dolgozok, nagyon utalom a lengyeleket, vilagtalan, agyhalott, barbar egy nep. Nem fogom sajnalni oket, ha esetleg beigazolodna a dolog, a csaj(oka)t viszont annal inkabb.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#10049) snecy20 válasza Bjørgersson (#10048) üzenetére


snecy20
veterán

Amerika jogi szempontból nagyon nehéz terep, de meglátjuk hova jut az ügy. De ettől függetlenül elég sok minden ellenük szól.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#10050) LyonnaisFan1


LyonnaisFan1
őstag

Az At The Gates hamarosan studióba vonul, és nekiesnek az új lemez munkálatának :C

Addig is a Best tőluk, Slaughter of the Soul

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.