Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13101) Akelaus


Akelaus
senior tag

Második új dal a Perihelion következő albumáról.

(#13102) vittgen válasza Akelaus (#13101) üzenetére


vittgen
aktív tag

:(
Húúúbakker!!
Erre nem készültem fel....
Hallgat egyáltalán valaki ilyen katyvasz izét!?

(#13103) Ellia válasza vittgen (#13102) üzenetére


Ellia
addikt

Szerintem a szövegben a legerősebb. Ja nem lehet a keverésben. A franc nem tudom eldönteni... :D

(#13104) Akelaus válasza vittgen (#13102) üzenetére


Akelaus
senior tag

Igen, nem is kevesen. :K Sőt én koncertjeikre is el-eljárok.

Ha már koncert: Voltam 1 hete a Salvus lemezbemutató koncertjén. Úgy mentem, hogy a busz indulása előtt X. perccel ugrottam fel, és indultam neki. Nem bántam meg, viszont rossz volt látni, hogy a Dürer középső terme épp csak kicsivel volt a felénél jobban megtöltve. Tudom, majdnem hónap vége meg ilyenek, de 1500-2500Ft.. Nem tudom hova tenni ezt annak a fényében, hogy a tribute koncerteken meg meg sem lehet mozdulni.
Előtte hétfőn ugyanebben a teremben Siberian Meat Grinderen voltam. Nagyon jól döntöttek a szervezők, hogy nem vitték át a nagyterembe a bulit, mert siralmas lett volna látni kb. a szinte üres termet még úgy is hogy teltház volt a középső teremben.

Ja! És ma Akela, szóval oda is jöjjön akinek jönnie kell! :P

[ Szerkesztve ]

(#13105) james001


james001
veterán

Megmondom őszintén,eddig "kerülgettem" ezt a Jinjer bandát nem tudom miért,egyedül a Pisces számot ismertem tőlük,az nagyon bejött,de most végre megtört a jég és meghallgattam az összes albumukat,legalábbis a Cloud Factory-tól kezdve az új lemezig. Most pedig van egy új kedvenc metalcore-death metal bandám :DDD

A Cloud Factory és a King of Everything egy remek lemez lett,tele súlyosabbnál súlyosabb riffeknél és dobokkal,de természetesen az i-re a pontot a frontember,Tatiana rakja,nagyon jó az énekhangja és a hörgése is,és nem mellesleg szerelmes is lettem egyből belé emiatt is,meg amúgy is imádom a tetkós vagány nőket [link] ;] :P

Viszont míg az új Macro albumuk is ugyanolyan baromi jó headbangelős súlyos rekord lett,addig mégis valahogy nem éreztem azt a "varázst" mint az előző kettőnél. Lehet ez amiatt is van mert a dobok itt valamiért kissé "furán" hangzanak,olyan mintha annak az egy hangszernek rosszul vették volna fel egyes részeit vagy ilyesmi... Bár lehet csak a youtube-os videó amit hallgattam belőle volt szar minőségű :DDD De mindegy attól még remek alkotás lett,mindenképp 2019 kedvencei közé ment :)

Még tudom van egy album tőlük azt majd meghallgatom valamikor ha lesz időm rá,de nem gondoltam volna hogy ennyire megfog tetszeni ez a banda :D

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#13106) james001 válasza james001 (#13105) üzenetére


james001
veterán

Na december 22-én jönnek Barbába is :Y :C Ott a helyem :)

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#13107) vittgen válasza Ellia (#13103) üzenetére


vittgen
aktív tag

:D

(#13108) vittgen válasza Akelaus (#13104) üzenetére


vittgen
aktív tag

Bocsi a kritikus hangvételű hozzászóláshoz...,de hirtelen ez bukott ki belőlem!
Nem állt szándékomban senki zenei ízlését kritizálni!!
Mea Culpa,mea culpa!! :B

(#13109) Dilikutya válasza vittgen (#13102) üzenetére


Dilikutya
félisten

Pedig ez jó. Én szerintem Perihelion-t nem is hallottam soha, valamiért nekem az elődzenekar, a Neokhrome baromi ellenszenves volt.

Nem sok ilyen post/black dolgot hallgatok, nekem ez a műfaj valahogy kiesik, de a Deafheaven tavalyi lemeze egyszerűen zseniális.
Deafheaven - "Honeycomb"
Deafheaven - "Canary Yellow"

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#13110) snecy20 válasza Dilikutya (#13109) üzenetére


snecy20
veterán

Érdekesek ezek az értelmiségi black metal zenék. ;]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#13111) LyonnaisFan1


LyonnaisFan1
őstag

Lehet a Children of Bodom az utolsókat rúgja?

3 alapember a távozás mellett döntött, ez nem túl jó jel.
Bármi is lesz, csak köszönet érheti az együttest, lepakoltak négy elég jó albumot. Az első 3, meg a Hexed.
Mégiscsak a Melodic Black Metal egyik húzóneve, jobbnál jobb számokkal.
Nálam a Kissing the Shadows az abszolút csúcs tőlük, főleg az utolsó ~1:40 vokál nélküli gitár és dobjáték.
A YT kommentek sem véletlenek, hogy a legjobb COB darab, és a legjobb gitársolo. Elképesztő :C

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#13112) Bjørgersson válasza LyonnaisFan1 (#13111) üzenetére


Bjørgersson
félisten

A Hexed mint huzonev? Azert na. :) Inkabb az elso negy lemez.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#13113) vittgen


vittgen
aktív tag

Ma keveredett elém a Suicidal Angels Years of Aggression anyaga...
Hááát... ez qrva jó!!
Eddig valahogy kimaradt nekem az a csapat!!
De ezzel most bekerültek a "futnak még" csoportba..

[ Szerkesztve ]

(#13114) Dilikutya válasza vittgen (#13113) üzenetére


Dilikutya
félisten

Láttam őket tavaly a Death Angel/Sodom/Exodus előtt. Nem győztek meg a létjogosultságukról. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#13115) vittgen válasza Dilikutya (#13114) üzenetére


vittgen
aktív tag

Hatalmas szakadék van számomra egy banda koncert és stúdió munkája között!!
Az általam kedvelt bandákat ( 10...12 talán ) ha csak koncert fellépéseik által ismerném, akkor jóval kevesebb lenne kedvenc!
Mondjuk a Kreator és a Moby Dick mindkét helyzetben a csúcson van!!!
A Sacred Reich sem lenne a "futnak még" csoportban, ha csak koncertről ismerném!

(#13116) snecy20 válasza Dilikutya (#13114) üzenetére


snecy20
veterán

Tényleg a futottak még kategória.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#13117) WolfheartGR


WolfheartGR
őstag

Nyamm

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#13118) Dilikutya válasza vittgen (#13115) üzenetére


Dilikutya
félisten

Jó, de lemezen már korábban félretettem a Suicidal Angels-t. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#13119) Akelaus válasza vittgen (#13108) üzenetére


Akelaus
senior tag

Nem kritizáltál semmit, legalábbis nem vettem annak. :)

(#13120) gbors


gbors
nagyúr

Itt lesem hetek óta, hogy mikor lesz valami új Fates Warning fronton - a hivatalos weboldalon semmi. Erre Matheos oldaláról kiderül, hogy nemrég adtak ki egy lemezt az Arch / Matheos kooperációban :DDD Úgy fest, tartják a 8 évenkénti megjelenést. Jó kis anyag lett, itt egy kis ízelítő róla:
Arch / Matheos - Straight and Narrow

Mondjuk a többi nóta nem ilyen könnyen emészthető, jóval befordulósabbak, idő kell nekik.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#13121) vittgen válasza Akelaus (#13119) üzenetére


vittgen
aktív tag

:) :R

(#13122) Akelaus


Akelaus
senior tag

Kint az új Nile album.

Kint az új Cannabis Corspe album.

Kint az újrakevert Cradle of Filth - Cruelty and the beast album.
Mind a Spotify link.

(#13123) sixpak válasza gbors (#13120) üzenetére


sixpak
nagyúr

Mondjuk ez nem rossz azért. :R
Ééééésss...Bobby Jarzombek again, abszolút kedvencem a fickó, mint azt párszor már említettem. :K

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#13124) Vikthor válasza Akelaus (#13122) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Az volt kb az utolsó értékelhető cof album

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#13125) gbors válasza sixpak (#13123) üzenetére


gbors
nagyúr

Ja, ebben a nótában pont Jarzombek dobol, meg is indul tőle az emberben a vérkeringés már kora reggel :D Több zenésszel dolgoztak mind dobos, mind bőgős pozícióban - utóbbi területen Di Giorgio és Malone is felbukkannak. Matheos nagyon ért ezeknek a legendás csókálnak a berántásához :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#13126) Akelaus


Akelaus
senior tag

Új Mayhem klip.

(#13127) Akelaus


Akelaus
senior tag

Új Ozzy dal.

(#13128) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

DARK FORTRESS - When 1000 Crypts Awake (Album Track)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#13129) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

SEPULTURA - Isolation (OFFICIAL MUSIC VIDEO)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#13130) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

RAGNAROK - Non Debellicata (Official Track Stream)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#13131) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

HOUR OF PENANCE - Flames Of Merciless Gods (Official Drum Playthrough)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#13132) Dilikutya válasza Bjørgersson (#13129) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ez odabasz. Nem igazán szerettem az újkori Sepulturát, sőt igazából már a Roots lemezt sem, az újak is rendre elmentek mellettem, aztán a legutóbbi letaglózott, hibátlan. És ez az új dal is. Kíváncsian várom az új lemezt. Lehet, hogy koncerten is újra kéne lesni őket, a mezőtúri koncert anno nem győzött meg, azóta nem is láttam őket.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#13133) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Kirk Windstein - Dream In Motion

Igazából nem tudom, mi szükség erre, mert ez 100% Crowbar, de fene bánja, mert én szeretem a Crowbart. :)
Ez is januárban jön, kb egyszerre Ozzy papával. Neki is jó cucc az új száma, erős évkezdés lesz. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#13134) cappa72 válasza Dilikutya (#13132) üzenetére


cappa72
nagyúr

Mennyire nem vagyunk egyformák (és így a jó). A legrégebbiekkel ugyan nem annyira, de a Prophecy, Roots és hasonlók bejönnek.
Koncerten már nem igazán jók szerintem.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#13135) Dilikutya válasza cappa72 (#13134) üzenetére


Dilikutya
félisten

Sepultura, nem Soulfly! Soulfly sosem érdekelt úgy igazán, volt 1-2 lemez ami tetszett, de nagyon ritkán veszem elő. A Prophecy már Soulfly volt, az a koncert meg talán Cavalera Conspiracy felállás. A Sepultura az a Derrick Green/Andreas Kisser/Paulo Jr/új dobos formáció.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#13136) cappa72 válasza Dilikutya (#13135) üzenetére


cappa72
nagyúr

Oh... maxima meaculpa.... :W

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#13137) updog


updog
senior tag

Bakker de erős év lesz 2020 :Y

Budapestre jön a Korn és a Gojira

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#13138) Akelaus válasza updog (#13137) üzenetére


Akelaus
senior tag

Nézegetem is a laborleletemet, hogy 1 vesével is bírom majd, ha eladtam a sok koncert miatt ami lesz jövőre. :D

(#13139) james001 válasza updog (#13137) üzenetére


james001
veterán

Gojira már egy új albummal is jöhetne :DDD

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#13140) Rimuru válasza james001 (#13139) üzenetére


Rimuru
veterán

Hogy repül az idő, mintha még csak most adták volna ki a legrosszabb albumukat. :DDD

Vigyázat, csalok!

(#13141) james001 válasza Rimuru (#13140) üzenetére


james001
veterán

A Magmára gondolsz? Olvastam múltkor hogy valami oldal szerint az a legjobb metál album az elmúlt 10 évből ;] :DDD
Szerintem amúgy nem a legrosszabb,én mindegyiket szeretem tőlük,de nem lett olyan erős mint elődei ez igaz. Silvera szám azért odab@sz. :D

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#13142) TripleB válasza updog (#13137) üzenetére


TripleB
senior tag

Én csak a Gojirá-ra mennék, olyan opció nincs? ;]
Tudom, vegyem meg a jegyet és a Gojira után takarodjak haza... :DDD

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#13143) james001


james001
veterán

Nem is értem eddig hogy maradt ki az Iced Earth... A Burnt Offerings egy b.szott jo album,a Dante's Inferno szám meg bekerült a kedvenc metál dalok közé :C

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#13144) updog válasza james001 (#13143) üzenetére


updog
senior tag

Nekem is volt ilyen felfedezésem most a Tool-lal, hogy eddig miért nem hallgattam én őket? :DDD

Nálam kedvenc IE album a Something Wicked...

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#13145) Dilikutya válasza james001 (#13143) üzenetére


Dilikutya
félisten

Metálos topikba Iced Earth nélkül bejönni... ;]
A Dante's Inferno kvázi sláger. :)
Melancholy (Holy Martyr), The Hunter, Watching Over Me, I Died for You...

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#13146) james001 válasza Dilikutya (#13145) üzenetére


james001
veterán

Tudom :B Két napja csak őket hallgatom most :DDD
The Path I Choose,Travel in Stygian,The Phantom Opera Ghost,stb is jók még :)

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#13147) gbors


gbors
nagyúr

Idén jött új IQ lemez is, Resistance címmel. Ez az album is jó sűrű lett, talán a nyitány a legkönnyebben emészthető:
IQ - A missile

Szöveggel együtt az igazi.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#13148) james001


james001
veterán

Mivel már nem nagyon jön ki semmi engem lázba hozó album idén,ezért gondoltam leírok egy top 10es listát az idei év kedvenceimről:

1. As I Lay Dying - Shaped By Fire
2. Children of Bodom - Hexed
3. Slipknot - We Are Not Your Kind
4. Death Angel - Humanicide
5. Suicidal Angels - Years Of Aggression
6. Korn - The Nothing
7. Reign of Fury - Exorcise Reality
8. Jinjer - Micro & Macro
9. In Flames - I, the Mask
10. Depresszió - Nehéz Szó

Plusz akiket még érdemes megemlítenem:
Killswitch Engage - Atonement
Overkill - The Wings of War
Destruction - Born To Perish
Vader - Thy Messenger EP
Sum 41 - Order in Decline
Allegaeon - Apoptosis

Persze sok új albumot még nem is hallgattam meg ami 2019es,szóval még bővülhet a lista :) De azért jó év volt ez is metál szempontjából szerintem. És jövőre is oda fog csapni,az tuti. :D

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#13149) Ellia válasza james001 (#13148) üzenetére


Ellia
addikt

Nekem 1-10-ig Insomnium - Hearth Like a Grave lenne :D :D (jön valaki 26.-án koncertre?).

Igazából nem tudom, sok jó és kevésbé jó lemez volt eddig idén. Viszont kíváncsi vagyok idén milyen lesz a Spotify-os listám.

[ Szerkesztve ]

(#13150) Bjørgersson válasza Ellia (#13149) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Bleh, azota talan meg vagy egyszer hallgattam meg. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.