Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14101) TeeBee73 válasza Akelaus (#14098) üzenetére


TeeBee73
addikt

Fincsi.
Még egy nyugizene, ha már itt tartunk:
Cult of Luna - Inland Rain

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#14102) james001 válasza Akelaus (#14098) üzenetére


james001
veterán

Baromi jó. Új Gojira albumot a népnek most azonnal! :D

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#14103) Voy15 válasza Akelaus (#14098) üzenetére


Voy15
tag

Nagyon jó!
Bánom már, hogy anno kihagytam a koncertjüket, habár elvileg jövőre jönnek.

(#14104) Akelaus


Akelaus
senior tag

Anaal Nathrakh - Endarkenment (OFFICIAL VIDEO) tegnapi, szintén új.

Szerintem is rendben van az új Gojira album, de a klip is. Csodálatos a vége.
TeeBee73 Szoktam hallgatni ezt az albumot, néha. :)

(#14105) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Akit esetleg érdekel: Pozvakowski, Torn From Earth, On Graves koncert Budapesten!

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#14106) Dilikutya válasza Akelaus (#14104) üzenetére


Dilikutya
félisten

Bakker, mi ez a dallamos refrén benne :D
Amúgy jó, tetszik.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#14107) Akelaus válasza Dilikutya (#14105) üzenetére


Akelaus
senior tag

Egy csaj hívott erre, aztán töröltem a csajt is az ismerőseim közül. :D
Pozvakowski-t 2x láttam a Dürerben a Perihelion előtt. Nekem (most) sok lenne.
"Bakker, mi ez a dallamos refrén benne" jaja, magukhoz képest még slágeres is. :DD

(#14108) Dilikutya válasza Akelaus (#14107) üzenetére


Dilikutya
félisten

Átvenném. :D Mármint a csajt. :P :DD

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#14109) Akelaus válasza Dilikutya (#14108) üzenetére


Akelaus
senior tag

Nem akarod te azt. :N ;]

(#14110) Bjørgersson válasza Akelaus (#14104) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Szerintem kurva jo lett, imadom. :D

Viszont van uj Mastodon szam is, most mar linkeld be azt is elottem. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#14111) Akelaus válasza Bjørgersson (#14110) üzenetére


Akelaus
senior tag

Hmm... megtettem, múlt pénteken. Ha ugyanarra a dalra gondolunk.

[ Szerkesztve ]

(#14112) Bjørgersson válasza Akelaus (#14111) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Jo, akkor nem szoltam. :DDD

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#14113) csakany2001


csakany2001
senior tag

Holnap jelenik meg hivatalosan az új Deep Purple album, van róla kritika is.
Virágboltban már kapható, így bele is hallgattam.
De igazából arra jutottam hogy nem tudják elérni a Now What? szintjét sem,(és még csak nem a Blackmore-os albumokkal vetettem össze)Infinite-nél talán jobb bár annál nem nehéz.
Pedig Steve Morse nagyon jó gitáros, és simán el tudnám képzelni egy prog együttesben de most valahogy nagyon szolidra vette az egészet.
Iana Gillan semmi újat nem mutat, meg ellaposodott sajna a DP.
Minden esetre élőben azért zúznak még sok év után is, de jó albumot már képtelenek kiadni.(nyilván ennyi album után nem váltják meg a világot, de azért a színvonalat tarthatnák)

Az informatika a problémamegoldásnál kezdődik. iPhone 15 Pro

(#14114) syberia


syberia
veterán

Eddie Clarke :C

https://howbad.info/

(#14115) Pro Koryak


Pro Koryak
addikt

Hát ez nekem most bejött:
Nimrød
Szimponyik meg minden, de valahogy ízlésesebb, mint a Felesgöd Apóka-lipsze.
A zene is jóval súlyosabb, fogósabb, egyből megmarad = olyan kééérekmééééég.

Ez meg, néha egy kis régi Death hangulat beficcen, már ahogy kezdődik :Y :
Grace Disgraced
Néni énekel, azért hallatszik.

[ Szerkesztve ]

(#14116) Pro Koryak


Pro Koryak
addikt

Megint miket talál az ember, még ha nem is keres :R
Odradek Room

Descend

Soliloquium

Voidceremony

... na jól van, abbahagyom. :B

Bocs, még egy, ismeri valaki?
Ghost Toast

László Papp - drums
János Stefán - bass, fx
Bence Rózsavölgyi - guitar
János Pusker - cello, keyboard

[ Szerkesztve ]

(#14117) ígyvanferi válasza csakany2001 (#14113) üzenetére


ígyvanferi
addikt

"Pedig Steve Morse nagyon jó gitáros, és simán el tudnám képzelni egy prog együttesben..." - nem kell elképzelni, hallgass Flying Colorst!

(#14118) james001


james001
veterán

Kinn van az új Orbit Culture
És az új Onslaught is.
Mind2 youtube link.

[ Szerkesztve ]

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#14119) gbors válasza csakany2001 (#14113) üzenetére


gbors
nagyúr

Fura nekem ez a Deep Purple sztori évtizedek óta. Már Blackmore távozása után is necces volt DP néven futniuk, amikor pedig Lord kilépett, akkor gyakorlatilag a Deep Purple sound 90%-a távozott a zenekarból.

Ettől persze még lehetne jó zenét csinálni (akár más néven), de a másik gond az, hogy ebben a zenekarban egyetlen erős szerző sincsen. A két csereember kitűnő háttérzenész, de semmi odab***óst nem hallottam, amit ők írtak, Gillan sokkal inkább abban volt mindig jó, hogy egy kis extra csavart tegyen mások szerzeményeibe, Glover és Paice meg... ritmusszekció.

Amikor van új lemezük, általában meghallgatom, de ritkán jutok el a végéig, és 2 hónap múlva kb. semmire sem emlékszem belőle.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#14120) chaosmonger válasza gbors (#14119) üzenetére


chaosmonger
tag

A Now What? nekem nagyon bejött és szarrá hallgattam, az Infinite már nem volt ilyen hatással. Szerintem ehhez a fajta zenéhez eleve kell egy hangulat, a mostani zenehallgatási szokások nem kedveznek neki.
A Now What?-ban azt szerettem hogy nem akart világot megváltani, hanem amolyan öregurasan kisujjból kiráztak baromi erős számokat amit nagyon kellemes volt újra és újra meghallgatni. Kíváncsi vagyok az újra.

(#14121) LyonnaisFan1


LyonnaisFan1
őstag

Na Ronaldo vs. Lopes
Ki nyeri a luzitánok párharcát? :F

Jujj szektorhiba :D

[ Szerkesztve ]

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#14122) james001 válasza LyonnaisFan1 (#14121) üzenetére


james001
veterán

Ez valami portugál-spanyol metalcore párharc? ;]

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#14123) LyonnaisFan1 válasza james001 (#14122) üzenetére


LyonnaisFan1
őstag

Másik topikba szánódott, de itt kötött ki :C

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#14124) Pro Koryak


Pro Koryak
addikt

Octavarium

Obsidian Tide

Redshift

Iapetus

Andy Gillion
Mors Principium Est gityósa + Jeff Loomis + Paul Wardingham + 66samus

Paul Wardingham

[ Szerkesztve ]

(#14125) james001


james001
veterán

:P

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#14126) LyonnaisFan1 válasza james001 (#14125) üzenetére


LyonnaisFan1
őstag

Ugyanezen eladónál ""SNSV"" legtop is eledő :C

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#14127) TeeBee73 válasza james001 (#14125) üzenetére


TeeBee73
addikt

Kop a SODOM. :DDD

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#14128) james001 válasza LyonnaisFan1 (#14126) üzenetére


james001
veterán

Ennél már csak a "Ratlord" póló a jobb ;] :D

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#14129) csakany2001 válasza ígyvanferi (#14117) üzenetére


csakany2001
senior tag

Azért nem semmi hogy ilyen banda összeállt, meghallgattam a feljebbi számot és le a kalappal előttük.
Mike Portnoy-t jó újra hallani(Sons of Apollo alatti teljesítménye sem rossz, de itt jobbnak tűnik), DT nélküle teljesen ellaposodott sajna.
A szóló nagyon jó, és végig a szám , a vokáltól, a basszusig minden a helyén van.
Steve Morse-t valahogy így képzeltem el, köszönöm hogy ezt megosztottad velem.(át is hallgatom a munkásságukat)

gbors

Ezzel részben egyet értek, a zenészek jók de a zenéjük egyediség fokozatosan eltűnt.
Gillan hangja a régebbi számokon még tetszett és valóban képes volt váratlan dolgokra, a mostani számokban túl statikus(mintha a kései Geoff Tate-t hallanám, bár ott is nagy a baj szvsz.).
Számomra a Now What? az egyetlen hallgatható az új érában, régebbi klasszikusok persze előkerülnek de ez az album bátran odatehető melléjük a részemről.(bár még a Banánost nem hallgattam meg, de ránézek)

chaosmonger

Így van, Steve Morse szerintem azon elég jó teljesítményt nyújt és a szólói rendben is vannak.
Gillan mondjuk nem a határain énekel de így is egész korrekt volt végig.
A viszonylag sok tempóváltás és a változatos dalok teszik tényleg egy izgalmas albummá.

Más:
Egy kis Metallica, jobb sokkal mint az albumos változat.

[ Szerkesztve ]

Az informatika a problémamegoldásnál kezdődik. iPhone 15 Pro

(#14130) gbors válasza chaosmonger (#14120) üzenetére


gbors
nagyúr

és (#14129) csakany2001:

Vannak jó pillanatok mindegyik szinte mindegyik lemezen, de sehol nem éreztem azt, hogy összeállnak valami falrengetővé. Viszont ha már ennyire dícséritek a Now What?-ot, akkor vmikor ráhallgatok, hátha valami felett elsiklottam :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#14131) LyonnaisFan1 válasza james001 (#14128) üzenetére


LyonnaisFan1
őstag

:C :C
Patkanylovag :D

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#14132) james001 válasza LyonnaisFan1 (#14131) üzenetére


james001
veterán

Miután először láttam ezt a képet azóta is csak Ratlord-nak hívom a Bathory-t :P :D

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#14133) LyonnaisFan1 válasza james001 (#14132) üzenetére


LyonnaisFan1
őstag

:C
Pedig azon nívós német banda nem érdemli meg azt a szólítást tőled ;]

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#14134) Dilikutya válasza ígyvanferi (#14117) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ez a progresszív dolog nekem nem mindig egyértelmű. Ez egy jó dal, de progresszív rocknak egyáltalán nem mondanám. Sőt kimondottan a másik véglet ugrik be, amikor jó zenészek összejönnek örömzenélni egy kicsit.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#14135) Akelaus válasza james001 (#14118) üzenetére


Akelaus
senior tag

Az új Orbit Culture elsőre nem jött be, aztán jóra hallgattam.
Az Onslaught album is rendben van, hétvégén lement párszor.

Deep Purple albummal is próbálkoztam, de 2,5 szám után feladtam. Nem az én zeném.

(#14136) james001 válasza Akelaus (#14135) üzenetére


james001
veterán

Új Orbit Culture nekem baromira bejön. Ma is lement vagy 2szer már,hétvégén is szólt jó párszor :D Az idei top 10-be mindenképp bekerült.

Onslaught se rossz,vannak fasza pörgős thrash riffek benne,de sok újat nem adott igazából. Az új énekes jó de ő se ad nagy újdonságot a bandához.

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#14137) Dilikutya válasza james001 (#14136) üzenetére


Dilikutya
félisten

Szerintem a 30+ éves Onslaught-tól pont nem azt kell várni, hogy sok újat adjon. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#14138) james001 válasza Dilikutya (#14137) üzenetére


james001
veterán

Nem is rossz indulatból írtam,attól még ütős album lett,csak kb ugyanaz mint az előző albumuk csak másik énekessel. Azt hittem vele valami másabbat fognak kiadni.

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#14139) Akelaus válasza james001 (#14136) üzenetére


Akelaus
senior tag

Párszor beugrott az Onslaught album hallgatása közben a Slayer, de ez (nekem) nem baj. El is gondolkoztam, most hogy (elvileg) off a Slayer akkor itt van helyette valami.

(#14140) csakany2001 válasza Dilikutya (#14134) üzenetére


csakany2001
senior tag

Igazából leginkább az a gond ezzel a meghatározással hogy nem egységes.
Van ami a szövegek és a koncepció miatt(Queensryhe, Pain of Salvation), ami a klasszikus zenei eszközök használata okán(King Crimson), van ami a komplex zenei háttér miatt(Dream Theater,Tool), illetve az egyedi stílusa miatt(Meshuggah,Opeth).
Ezért persze lehet progresszív a The Verdict, a Pitfalls is csak éppen kisebb mértékben mint egy Octavarium.(nyilván most eltekintettem attól hogy prog-rock vagy metal, de már eléggé összefolyt ez a kettő, a KC Red albumnál kb.)
Bár belegondolva ez nem is műfaj, csak egy gyűjtőnév mivel nincs igazából sajátossága mint a Doom vagy Black metalnak.

[ Szerkesztve ]

Az informatika a problémamegoldásnál kezdődik. iPhone 15 Pro

(#14141) TeeBee73 válasza csakany2001 (#14140) üzenetére


TeeBee73
addikt

Úgy rémlik, a korai Voivod-nak is elég egyedi stílusa volt. Na meg a Bathory. :)

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#14142) james001 válasza Akelaus (#14139) üzenetére


james001
veterán

Pörgős thrash metál mindig is lesz,hiába dobta be a törülközőt a Slayer :) De szerintem egy album erejéig ők is visszafognak térni,egyszer úgyis elfogy a pénzük ;] :D

Más,egy kis metalcore:

Fit For A King - Locked (In My Head)

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#14143) Voy15


Voy15
tag

Nemtudom volt-e, ez is viszonylag friss anyag:

John Petrucci - Terminal Velocity

(#14144) cappa72 válasza james001 (#14125) üzenetére


cappa72
nagyúr

Bazz'.... jajajjajajajajajajjjj :DDD most vettem csak észre ezt a hsz-t, de széééénnéé röhögtem magam.
Mondjuk a Ratlord se' rossz. :W

Más...
Ma betonozás és 2 sör után elkapott a nosztalgia....
Olyan zenék jutottak eszembe, hogy hü...
Voivod kezdeti szakasz, meg Metallica "classic" (The Call of Ktulu), Slayer, Fudge Tunnel.
Aztán szóltak, hogy most már azér' ezt nemkéne', úgyhogy nyugalmasabb vizekre A Percect Circle, és visszanyugtatásnak Katatonia lett a mai nap vége.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#14145) TeeBee73 válasza cappa72 (#14144) üzenetére


TeeBee73
addikt

Én a buszpályaudvaron betöltöttem 4 "portorikóit" most meg Moobiléktól a Honfoglalást hallgatom. :)

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#14148) Pro Koryak


Pro Koryak
addikt

(#14149) syberia válasza Voy15 (#14143) üzenetére


syberia
veterán

:C :R

https://howbad.info/

(#14150) syberia


syberia
veterán

Motorhead-Lifes a Bitch

https://howbad.info/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.