Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2201) Claude Leon válasza Claude Leon (#2200) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Tévedtem :)
A mountolás a nas gyökerétől kezdődő hivazkozás:
nas_ip_cime:/i-data/md0/nfs/megosztas, de ha a nas adminjában megcsinálod a megosztást, ki is írja a teljes hivatkozást.

(nagyon disznó módon eldugták azt az exports filét, most is próbálgattam, olvasni nem tudom, de írni tudnám, ha nem volna readonly a rootnak is)

(#2202) Tibiajax válasza Claude Leon (#2201) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

kreáltam már uj nfs-t, nas-on nfs-szervert elindítottam, a path-al szórakozok még, de kezdem már baromira unni. tegnap délután ota ezzel szarakodok.. legfőképp azért idegőrlő, mert állandoan ujra és ujra be kell irogatni a qnap playerbe ip-t, path-ot, próbálni, nem megy, akkor ujra..

de legjobban az zavar, h míg a microsoftos hálozati beállítás kér usert és pass-t

és aztán megy is
addig az nfs meg nem kér usernevet és jelszót

és tutira veszem, h itt is bukik a dolog, persze, h connection failed-et kapok..

[ Szerkesztve ]

(#2203) Claude Leon válasza Tibiajax (#2202) üzenetére


Claude Leon
senior tag

nfs-nél beállítod ugye a jogosultságokat (ip-címre azonosít, *-ra mindenkit elfogad)?
Jogosultság nélkül persze, hoigy nem enged be.

(persze, nekem egyszerűbb linuxon az nfs-del játszani, csak 1 parancssori mount, azt annyi, ha mindent jól írtam be)

[ Szerkesztve ]

(#2204) Claude Leon


Claude Leon
senior tag

Más.
ffp 0.5-öt használok, ehhez 4.6.1-es mc-t találtam, de nem tudok benne sehova mozogni, akármi billentyűt nymok, betűt ad vissza (pl. felfele nyíl:A), term=vt102, gondolom, ilesmivel lehet összefüggésben

(#2205) csocsika1700


csocsika1700
tag

sziasztok. mostanság elegem let a tmből és a nas ból, mert már használhatatlan, lefagy, nincs mac cime nem megy a TM, hiába rakom ujra, frissitem, restartolom stb. beirom a puttyba parancskénthogy induljon el a tm, nem ir hibát, de nem is megy... ha meg stoppot irok rá akkor azt irja hogy nem találja ezt a folyamatot.
mi a retek van?? :W :W :Y :O

[ Szerkesztve ]

(#2206) dxavier


dxavier
csendes tag

Van egy Zyxel nsa325-öm 4.5 firmware FFP stickel telepítve a Transmission.

Viszont a Transmission nem tölt felfele, csak le. A problámám ez lenne a beállításoknál a port zárva. A routerem viszont nyitva, tesztelve onine tényleg nyitva van. ssh-n keresztül mindent amit találtam kipróbáltam, volt factory reset is újból minden fel, de akkor is valami miatt a port zárva...

Elötte egy Dlink Nas320 FFP-vel minden ment(most is), ezzel nem megy de a gyári gagyika p2p simán tölt felfele...

Esetleg vmi értelmes jóféle ötlet???

Zyxel NSA-325 FFP-vel TM-el és PLEX-el

(#2207) szjoci


szjoci
őstag

Sziasztok!

Vettem egy NSA-310-est és a következő kérdésem lenne: megoldható-e egy 2TB-os ntfs-re formázott félig tele hdd-t működésre bírni adatvesztés nélkül a masinába? Ha igen akkor leírnátok a menetét? :B

Üdv,
Joci

(#2208) Claude Leon válasza szjoci (#2207) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Ha beleteszed külső dobozba, és az egyébként már feltelepített, így értelemszerűen másik vinyóval ellátott nasba csatlakoztatod (usb vagy esata).

Mivel a belső vinyóra a nas települ, és olyankor formázza is.

[ Szerkesztve ]

(#2209) szjoci válasza Claude Leon (#2208) üzenetére


szjoci
őstag

A célom az lenne hogy ez kerüljön bele a nasba.

Akkor elmondom az én agyszüleményemet, ami lehet nagy baromság: úgy nem működik hogy csinálok rá egy ext4 elsődleges partíciót külön hogy azt formázza le, majd utána átmásolom az adatokat ext4-re és törlöm az ntfs partíciót majd kibővítem az ext4-et? Vagy a nas totál gyalulja a HDD-t, nem érdekli hogy particionáltam? Bár ez így leírva is hosszú nemhogy ha nekiáll az ember (már ha így egyáltalán meg lehetne oldani)...
Lehet jobb megoldás a másolás, formázás majd visszamásolás.

[ Szerkesztve ]

(#2210) Claude Leon válasza szjoci (#2209) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Egyfelől nem ext4-et használ alapban (nem jut épp eszebe a neve), másfelől a vinyón van maga a nas rendszere, oda viszont csak szűzre tudod telepíteni.
Ez van.

u.i. igen, gyalul.

[ Szerkesztve ]

(#2211) Kami11 válasza szjoci (#2209) üzenetére


Kami11
őstag

"Lehet jobb megoldás a másolás, formázás majd visszamásolás."
Én így csinálnám!
Ugyanis amit először elképzeltél azt még nem próbálta senki és nincs róla tapasztalat. Az 5let nem rossz, még működhet is, esetleg annyit tennék hozzá továbbgondolva, hogy az NTFS partíciót rejtsd is el, ugyanis vannak olyan partícionálók amik meg tudják ezt oldani. Így talán nem fogja látni a nas formázáskor. Azért a biztonság kedvéért előbb ments!

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#2212) Claude Leon válasza Kami11 (#2211) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Nem működhet, a nas az egész diszket elhasználja telepítéskor, nem dekázik holmi partíciókkal
Telepítés nélkül pedig nem működik.

u.i. xfs a filerendszere, ami az előbb nem jutott eszembe, ext inkább a d-link szokása.

(#2213) szjoci válasza Claude Leon (#2212) üzenetére


szjoci
őstag

Meg fogom próbálni az általam felvetett verziót is (persze mentés után és kevés adattal hogy ne tökölődjön vele sokat a particionáló program), de egyelőre nem tudtam lementeni a nas hdd-jéről az adatokat. Beraktam az asztali gépembe, de nem találtam olyan programot ami látná a tárolt adatokat is. Úgyhogy veszek egy esata-s rack-et, mentek egyet és próba :).

egyébként itt egy kép a nasos hdd partícióiról, ext2-n van a rendszer, ext4-en pedig az adat

(#2214) veze válasza szjoci (#2213) üzenetére


veze
őstag

acronis true image home 2010 -el le tudod menteni.
windows se kell hozzá, a lemezével bootolj

(#2215) Claude Leon válasza szjoci (#2213) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Vagy valami live linuxxal próbáld, ha nem az egész partíciót mentenéd, csak a file-okat.
(Ha ezt már megtaláltad)

(Úgy látszik, az nsa-210 óta a filerendszeren is változtattak.)

[ Szerkesztve ]

(#2216) Somy_


Somy_
tag

Sziasztok!

Idestova kb 1 éve teszi a dolgát a Zyxel NSA-210-em (valami régi TM működik rajta (~2.42?). Viszont 1-2 napja igen belassult a torrent letöltés, ahogy nézem valamiért paszívan éri el csak a seed servert. Van valami ötletetek mi lehet a hiba?

(#2217) pacman789 válasza Somy_ (#2216) üzenetére


pacman789
aktív tag

port?

(#2218) Somy_ válasza pacman789 (#2217) üzenetére


Somy_
tag

Emlékeim szerint nem lett megadva speciális, és nem is változott semmi a net-elérésében.
Hogy tudok utána nézni a portnak?

(#2219) szjoci válasza Claude Leon (#2215) üzenetére


szjoci
őstag

Ez volt a célravezető megoldás, köszi a programot! Linuxos live cd-t nem találtam olyat ami látná ezt a fajta ext3 partíciót normálisan (raid kötetként ismeri fel, és az adatok nem látszódnak). Próbáltam veze ötletét is, átmásoltam a nasban lévő HDD partícióit a másik HDD-re, majd az ext3-at kiterjesztettem a max. méretre, de sajnos nem látta a nas az ext3 partíciót. Így fél terra nem túl fontos adatom oda lett mert legyalultam a 2TB-os HDD-t, betettem a nasba, megcsinálta az ext3 partíciót, beraktam a gépembe mindkét HDD-t, és átmásoltam az adatokat. Szóval a legkönnyebben járható út ilyen esetben egy külső ház, lehetőleg esata-s a sebesség miatt.

Üdv,
Joci

[ Szerkesztve ]

(#2220) pacman789 válasza Somy_ (#2218) üzenetére


pacman789
aktív tag

ha van gui-t ott írja.
Nálam:
Eszközök->Trans. beáll.->Hálózat->Bejövő port.

Itt meg csekkolod, hogy nyitott -e

(#2221) Somy_ válasza pacman789 (#2220) üzenetére


Somy_
tag

Köszi! :R

(#2222) Origó


Origó
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem. Egy Zyxel NSA-320-as tulajdonosa lettem. Feltelepítettem a Starter Utility-t. A problémám a következő lenne: ha elindítom NAS-t a router és NAS közötti kapcsolatot zölddel jelöli aztán valami miatt átvált pirosra.A firmware: 4.5. A router egy t-**** Cisco EPC 3925. Már próbáltam más vezetékkel de ez sem működött.Illetve fix IP-t is adtam a NAS-nek
Azt szeretném kérdezni, hogy ezt mi okozza??

Köszönöm előre is a segítséget.

Sziasztok.

Origó

[ Szerkesztve ]

(#2223) Origó


Origó
csendes tag

Sziasztok!

Felteszek egy képet is.

Köszi előre is.

Sziasztok.

Origó

(#2224) pacman789 válasza Origó (#2223) üzenetére


pacman789
aktív tag

Szia!

Nekem is ugyan ez volt mikor megvettem. nekem is thome-s de pirelli routerem van. Úgy tudtam megoldani, hogy elvittem haverhoz ott rádugtam a routerre miután 1x felment a netre már otthon is működött. Próbáld ki lehet neked is segít.

(#2225) Claude Leon válasza Origó (#2223) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Vagy próbáld meg direktbe kötni (valószínűleg sima patch kábel is megteszi,nem muszáj cross)
Ez esetben a gépednek olyan ip-címet adj, hogy lássák egymást (manualt olvasd hozzá végig)

szerk:Ja, jut eszebe, talán az ip-cím nem is fontos, talán MAC alapján nyomulnak még nyers állapotban

[ Szerkesztve ]

(#2226) Origó válasza Claude Leon (#2225) üzenetére


Origó
csendes tag

Sziasztok!

A problémám megoldott. Még pedig úgy hogy kaptam egy új starter utility-t (ver:2.02), feltelpítettem és azóta szépen megy minden és zöld a kapcsolat a router és a NSA között.

Köszönöm a segítséget mindenkinek.

Origó

(#2227) Anonymus23


Anonymus23
veterán

Sziasztok,

Most lehetőségem volna lecserélni a 210-esemet egy 310-esre.
Őszintén szólva a 210-es már vagy 1,5 éve megy mindenféle probléma nélkül, egyetlen egy "gondom" van vele, hogy bár a hálózat gigabites, a NAS-ról csak olyan 8-12 MB/sec-el tudok másolni (terheléstől függően)

Van értelme lecserélni a 310-esre? Ahogy a specifikációból látom a 210-es és a 310-es is gigabites lan csatlakozóval van szerelve, de gyorsabb a 310-es sebessége?
Akinek 310-ese van, az mennyivel tud másolni hálózaton keresztül?

;) - The Power of the Light Side

(#2228) Jamboo529 válasza Anonymus23 (#2227) üzenetére


Jamboo529
senior tag

30-40MB/s

(#2229) Jamboo529


Jamboo529
senior tag

Ma raktam össze az új NSA 320-ast. Webes felületen ha be akarok jelentkezni userként, a playzone, nevű helyre irányít, ami egy tök fehér oldal. Hogy tudnám működésre bírni, kell hozzá telepíteni valamit a gépre is?

(#2230) Zamery válasza Jamboo529 (#2229) üzenetére


Zamery
senior tag

Ha volt előtte is ZyXEL NAS-od, a böngésző cache fájljait kellene törölni.

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#2231) szjoci válasza Jamboo529 (#2229) üzenetére


szjoci
őstag

Ha explorert használsz, próbálkozhatsz a kompatibilitási nézet bekapcsolásával is.

Üdv,
Joci

(#2232) Jamboo529


Jamboo529
senior tag

Valami nagyon elb**zódott a nasommal. NSA320. Tegnap feltettem az ffp-t a HDD-re, egész éjszaka másoltam rá az anyagokat, majd reggel, a TM telepítés utolsó lépéseként restartoltam a NAS-t. Onnan teljesen halott, elindul, ég a HDD jelző led, felette a system csak villog. Reseteltem elöl hátul röviden, hosszan, kicseréltem benne már a vinyót is de semmi. Ha böngészőbe beírom a nas.ip/zyxel/loginwrap.html címet, bejön a bejelentkezési ablak, de akármit írok be nem lép be csak homokórázik. Valaki segítsen, hogy tudom visszaállítani?

(#2233) Zamery válasza Jamboo529 (#2232) üzenetére


Zamery
senior tag

Mennyi tartalmat másoltál rá?

Media server is running by default on the NAS and checks the \music \video and \photo directories for uploaded files and compiles a database for displaying and viewing through Playzone for example. The problem is if you are uploading lots of music and artwork into the \music folder when initially setting up the server the media server is trying to catalogue it on the fly which on a 5000+ collection will max out the CPU. Forget about compounding the problem by scanning for music inside Squeezecenter, it will take hours.

[link]

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#2234) Jamboo529 válasza Zamery (#2233) üzenetére


Jamboo529
senior tag

Nem ezzel van a gond. Direkt nem a nas által kreált megosztásba másoltam, hanem létrehoztam sajátot, ahol nincs engedve a media server.
De most azt a vinyót ki is vettem, beletettem egy másik szűz lemezt, és ezzel sem indul el.
Teljesen elönt az ideg.

(#2235) Zamery válasza Jamboo529 (#2234) üzenetére


Zamery
senior tag

A reset is megvolt?

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#2236) Jamboo529 válasza Zamery (#2235) üzenetére


Jamboo529
senior tag

Megvolt ez is. Részeredményem már van, mert ha vinyó nélkül indítom el, úgy már be tudtam lépni a kezelőfelületre, viszont a jelszó, meg semmi sem volt resetelve, minden úgy volt, ahogy a legelső beállításkor hagytam (megvoltak a userek, meg volt változtatva az admin jelszó, a nas elnevezése is úgy volt ahogy beállítottam) csak a fájlok és megosztások hiányoztak.

Most visszatettem bele az egyik vinyót, de azóta még mindig csak villog, pedig ez csak egy 250gb os és elvileg teljesen üres.

[ Szerkesztve ]

(#2237) Jamboo529 válasza Jamboo529 (#2236) üzenetére


Jamboo529
senior tag

Újabb fejlemény, teljes reset után (hátul benyomva, 1 pitty majd még 1 pitty majd elengedve 2x 3 rövid pitty.)
Ezután kivettem a vinyót, beraktam pc-be, leszedtem a partíciókat róla, majd vissza a nas-ba.
Ezután ment.
Feltettem rá az ffp-t, ahogy az a leírásban megvolt, mindent végig követve.
Ezután reboot-oltam a nas-t ahogy az a leírásban van, de azóta (kb. 20 perc) csak villog a system led, és semmi egyéb. Valaki megmondaná, mi a baja ennek a vacaknak???

(#2238) Claude Leon válasza Jamboo529 (#2237) üzenetére


Claude Leon
senior tag

másik verziójú ffp-vel nem próbáltad?
(vagy pendrive-val próbáld, amíg nem skerül, aztán a működőt talán már nyugodtabban másolhatod be vinyóra, ne kelljen napokat elszúrnod a telepítgetéssel)

(#2239) Zamery válasza Jamboo529 (#2237) üzenetére


Zamery
senior tag

Nem tudom mi baja lehet, a leírás igazából az NSA-210-hez van. De most már létezik (nem hivatalos) ffp zypk is. Próbáld meg azt telepíteni, egy újabb reset után. Itt le van írva Belaaaa kolléga által magyarul is: [link].

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#2240) Jamboo529 válasza Zamery (#2239) üzenetére


Jamboo529
senior tag

Az ő leírását használtam, lehet, hogy akkor azok a csomagok sem jók?
Mindenesetre most megpórbálom még egyszer beletenni egy szűz vinyót. Megcsinálok rajta mindent, kivéve az ffp és a tm dolgokat. Ha újraindítás után nem megy, akkor az nem az ffp miatt lesz, hanem mert maga a NAS szar.
Majd jelentkezem.
Ja, 4.5 firm van rajta, de amikor rányomok, hogy fw frissítés, felugrott egy ablak, eltűnt és semmi változás. Lehet, hogy a legújabb FW van rajta?
A honlapjukról meg nem tudok semmit sem leszedni, még egy nyamvadt user guidet sem. :W

[ Szerkesztve ]

(#2241) Zamery válasza Jamboo529 (#2240) üzenetére


Zamery
senior tag

A legújabb fw 10 nappal ezelőtti: [link].

User guide.

[ Szerkesztve ]

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#2242) Jamboo529 válasza Zamery (#2241) üzenetére


Jamboo529
senior tag

Leszedtem és telepítettem a legújabbat. Most mát 4.5 AFO.1 C1 a verzió.
Természetesen csak úgy tudtam elérni, hogy kivettem a vinyót, és anélkül indítottam el.
A következő lépés, hogy fr upgrade után elvitt valami olyan helyre a nas, ahol kék háttérben jobbra balra lehetett ikonok között választani.
Ezt nem sikerült elérnem eddig sem, és azóta sem.
Ha be akarok lépni a nas-ra, mindig a "nas.ip/playzone,/" helyre visze el állandóan, ami egy tök fehér oldal. Ezt hogyan tudnám megoldani, hogy bejöjjön itt valami?? Gondolom nem véletlenül akar ide kalauzolni.
Ugyanez az oldal jönne be, ha belépek az nas.ip/loginwrap.html oldalon adminként, és az oldalon (úgy néz ki mint egy router felülete) megnyomom a jobb felső sarokban a házikó (home) gombot.
Nektek olyankor hova megy a NAS?????

(#2243) Zamery válasza Jamboo529 (#2242) üzenetére


Zamery
senior tag

Ha jól emlékszem akkor is a playzone-ra ugrik, ha a házikóra kattintok. Minden böngészővel ezt csinálja?

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#2244) Jamboo529 válasza Zamery (#2243) üzenetére


Jamboo529
senior tag

chache ürítése, valamint a wmp 11 telepítése és a fw upgrade után már működik rendesen.
Ezenkívül a nagyreset 1-1-3 csipp után végre megint alapra állítódnak a jelszavak, user beállítások.
Most már csak ffp-t és Tm-et kell rávarázsolni de sűrgősen. :)
Azt mondjátok, hogy akkor kezdjek inkább pendrive-al, és ha megvan a végső megoldás, azt tegyem vinyóra?
Ha pendriveon nem sikerül a telepítés, akkor mi a teendő, hogy tudom leszedni róla a nem működő részeket?
Csak simán kikapcsolom a NAS-t, lehúzom a pendrive-ot, és indítás után megint az alapállapot lesz?
Aztán pendrive be a pc-be ott leformázni a cuccot, és aztán újra kezdhetem az egészet?

(#2245) Jamboo529


Jamboo529
senior tag

További fejlemények az ügyben:
Pendrive-al sikerült létrehozni egy ffpstick-et, feltenni a TM-t és működik is minden, jelenleg is full sávszéllel jön le a cucc.
Most azon töprengek, lehet nekem egyel kevesebbszer volt reboot a műveletek alatt, lehet az volt eddig a baj?
A cikk 8. oldala így szól:

A listában megjelenik egy új telepíthető csomag ---> ffp

Telepítsük.

Lépjünk be egyből SSH-n, és tiltsuk a "Telnet"-t. A többi lépés megegyezik az előzőekkel...

Viszont ha pendrivera megy az ffp, akkor a fájlok felmásolása után is kell egy restart.
Lehet itt rontottam eddig el?

Hogy mikor felraktam a package-ek közül az ffp-t, azután újra kellett volna restartolnom a nas-t mielőtt elkezdem feltenni az 5 csomagot?????

(#2246) Claude Leon válasza Jamboo529 (#2245) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Ha azok már ffp csomagok, akkor nyilván kell nekik a működő ffp.
Az pedig lehet, hogy csak újraindításkor indul?

u.i. ez nekem új, királyság, a 4.40 firm-től már menüből választható programcsomag az ffp?

(#2247) Zamery válasza Claude Leon (#2246) üzenetére


Zamery
senior tag

Igen, de ez nem "hivatalos" frissítés. Csak a német ZyXEL fórumosok összehaverkodtak Mijzelf-el és csináltak egy .zpkg-et az ffp-nek. Egyébként működik rendesen.

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#2248) Jamboo529 válasza Zamery (#2247) üzenetére


Jamboo529
senior tag

De miért van az, hogy pendrive-on müxik, ha HDD-re teszem, akkor meg nem akar??
Neked HDD-n van?
Volt reboot miután feltetted az ffp package-et?

(#2249) Zamery válasza Jamboo529 (#2248) üzenetére


Zamery
senior tag

Passz. Nekem a HDD-n van, és elsőre felment. Nem emlékszem, hogy volt-e reboot. De szerintem .pkg után nem kell reboot, ez nem windows.

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#2250) gregory007


gregory007
csendes tag

Sziasztok!

Nekem is az a gondom hogy leszedni tudok feltölteni viszont nem tudok torrentet.Ez miért lehet vagy mi történhetett vagy mit kell csinálni?
NAS 210 em van.
Köszönöm a válaszokat és a segítséget!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.