Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2301) Gelmi


Gelmi
tag

Újra formáztam a pent majd felmásoltam ezeket:

Nas újra indítása után putty indít .
Lépésről lépésre követve az utasításokat és mindent dokumentálva eddig jutottam .

chmod a+x /ffp/start/sshd.sh
/ffp/start/sshd.sh start

/ffp/start/telnetd.sh stop
chmod a-x /ffp/start/telnetd.sh

nas újra indítása után:
passwd

cd /ffp
mkdir /ffp/pkg

cd /ffp/pkg

wget http://kylek.is-a-geek.org:31337/files/ffp/0.5/Transmission-2.50-1.tgz
wget http://kylek.is-a-geek.org:31337/files/ffp/0.5/curl-7.18.1.tgz
mind két program töltődött települt 100%

funpkg -i curl-7.18.1.tgz
funpkg -i Transmission-2.50-1.tgz

cd /ffp/
mkdir /ffp/tm

cd /i-data/md0/video/
mkdir /i-data/md0/video/download

cd /ffp/start
transmission-daemon -f -g /ffp/tm/.transmission-daemon -w /i-data/md0/video/download/ -t -u user -v password -a *.*.*.*
ez után a web GUI szépen elindítva :)

transmission-daemon --help

itt már megpróbáltam fellépni a TM Remote ra ami szerencsésen sikerült is :)
itt biztos ami biztos csináltam egy mentést a settings.json ról .
A Ctrl+c s bezárást nem tudtam kivitelezni minden esetre a magam módján bezártam a TM Remotet és a GUIt is.

a putty ba beírtam a következő lépést :
chmod a+x /ffp/start/transmission.sh
/ffp/start/transmission.sh start

ez sajnos már nem fut le
itt elakadtam hogyan tovább ?

A jövő azoké, akik hisznek álmaik szépségében!

(#2302) Gelmi


Gelmi
tag

Végül is a Transmission Remoteval a letöltés működik eddig jutva is :)

De egy csomó lépés kimaradt és ez bosszant :((
Holnap délelőttre egy kis további segítség jól jönne !

A jövő azoké, akik hisznek álmaik szépségében!

(#2303) Gelmi


Gelmi
tag

Sikerült végre megcsinálnom mindent :)
És még a frissítés is sikerült erre: Transmission-2.76-1.tgz
A felhasználói névvel és a jelszóval megint meggyúlt a bajom !
Kb 10 percre kisebb düh rohamot kaptam :o
Aztán a winscp progival sikerült átírnom amit kellett !
A lényeg hogy most jobban megy mint valaha :C

Most már csak azt szeretném hogy ne az usb-ről fussanak a dolgok hanem a HDD-ről :)
De erről a leírást nem találom :F

A jövő azoké, akik hisznek álmaik szépségében!

(#2304) csozsi válasza Anonymus23 (#2227) üzenetére


csozsi
tag

Lehet, hogy érdemes: http://www.bit-tech.net/hardware/storage/2012/01/25/zyxel-nsa310-review/2
Én a táblázatban lévő LG-t szereztem be az nsa-221 helyett.
Ég és föld a különbség. (És gyárilag Transmission fut rajta.)

Az újabb eszközben kb 4-szer gyorsabb proci van, a tesztjeimen hibátlanul teljesített.
De be kell szereznem minimum ugyanannyi vinyót, mint az eddigi nasomban volt, hogy legyen hová áthelyezni a meglévő (és seedelendő) cuccokat. (iszonyat sokáig fog tartani, az eddigi tapasztalataim alapján)
Az biztos, hogy semmilyen energiatakarékos, avagy green nem jöhet szóba, mert az LG oldalán tiltólistásak, és kezdetek óta gyanús, hogy a szett gyengén muzsikál a "csillagok együttállása" okán. (Zyxelnél ugyanakkor a javasoltak között van)

''Ha már minden kisérleted csődöt mond, olvasd el a használati utasítást'' (Murphy)

(#2305) Anonymus23 válasza csozsi (#2304) üzenetére


Anonymus23
veterán

Mennyibe került az LG?
Mert amit neten itthon találtam az mind 2x1 TB winyóval van, és olyan 75 eFt körül. Az azért nem kicsit sok :)
Winyó nélkül lenne érdekes igazából.

Ja meg most látom, hogy BR lejátszó/RW is van benne... :Y

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#2306) Doosa


Doosa
aktív tag

Buta kérdés tudom, de nem tudtam biztosra megállapítani, mert nem találtam konkrétan leírva. Az nsa-210 az tud gigabit-et vagy nem? Mert erős gyanúm, hogy tudnia kéne, mert a router azt jelzi, de ha ez így van akkor gigabites hálózaton miért csak 7-11MB között tudok másolni? (kábelen természetesen)

(#2307) veze válasza Doosa (#2306) üzenetére


veze
őstag

mert ennyi telik a vastol..sajna

(#2308) pacman789 válasza Doosa (#2306) üzenetére


pacman789
aktív tag

cat5e vagy cat6-os a kábeled?

(#2309) veze válasza pacman789 (#2308) üzenetére


veze
őstag

az enyém cat6-os mégse volt több kb. 13-14MB -nál sosem.
és nagyban függ attól is mi mást csinal még közben.mert ha közben még 150-200 torentet seedel is, akkor csak 2-3 MB.. :U mindettől függetlenül megtanultam vele együtt élni kezelni és használni. nem is tervezem a cseréjét, csak emiatt. évek óta atomstabil, nostop megy 24/7-ben, nincs leállitva sosem

(#2310) Zamery válasza csozsi (#2304) üzenetére


Zamery
senior tag

Nem ugyanaz az árkategória. De ha szükséged van BR lejátszóra, meg előre telepített TM-re akkor vedd azt.

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#2311) Anonymus23 válasza Zamery (#2310) üzenetére


Anonymus23
veterán

Csocsi már azt vett ha jól értettem ki a szavaiból.
Hát ha úgy veszem, akkor még olcsóbb is mint a Zyxel, csak nem biztos, hogy egyszerre akarok elkölteni ennyi pénzt, nem beszélve, hogy nem tudnék mit kezdeni a BR lejátszóval.

;) - The Power of the Light Side

(#2312) Doosa válasza pacman789 (#2308) üzenetére


Doosa
aktív tag

cat5-ös

(#2313) pacman789 válasza Doosa (#2312) üzenetére


pacman789
aktív tag

A cat5-ös kábel nem tudja a gigabitet csak a 100megabitet!

(#2314) shteer válasza pacman789 (#2313) üzenetére


shteer
titán

Minimum cat5e :K

..szerintem jónak tűnik

(#2315) Doosa válasza pacman789 (#2313) üzenetére


Doosa
aktív tag

Ohh, vagy úgy. :((( Köszönöm az infót. :R Találtam itthon egy cat5e-s kábelt, de csak egyet. Az is valami, de így a másolást nem tudom tesztelni egyenlőre, persze ez is valami mert ha egyszerre többen húzunk róla akkor elméletben jobb. Amúgy milyen értékeket lehetne így mérni?

(#2316) Doosa


Doosa
aktív tag

Másik kérdés. Most lett elérhető számomra egy nagyobb internet csomag és így már feltűnő az a dolog hogy a TM olyan 2,5Mb/s körül lekorlátoz pedig mehetne akár 5Mb/s-el, kipróbáltam több torrentet egyszerre de összességébe nem megy 2,5-nél feljebb és az is nagyon ingadozik van hogy leesik 200kb/s-re is aztán 1,5Mb stb stb. Nincs beállítva korlát, mit kéne még tennem, hogy simábban mennyen a dolog? 2.50-ös verzió van fent. FTP-vel megy gyorsabban is.

(#2317) Claude Leon válasza Doosa (#2316) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Gondolom torrent közben szkenneled a cpu-t? (biztos 100%-on hasít folyamatosan, máskülönben egész szép a 2,5MB/s is, én 500-on szoktam használni)

tm-ben a szálakat bekorlátoztad? (torrentenként 10-20, összesen 100-160)

(#2318) Doosa válasza Claude Leon (#2317) üzenetére


Doosa
aktív tag

Igen 100-on hasít. Bocs, de mik azok a szálak? :B

(#2319) Claude Leon válasza Doosa (#2318) üzenetére


Claude Leon
senior tag

max peer per torrent, és overall a peers fülön.

(előbb nem is írtam, hogy az ftp egy takarékos protokoll, azért mehet viszonylag gyorsan, de az nfs még annál is takarékosabb)

[ Szerkesztve ]

(#2320) Doosa válasza Claude Leon (#2319) üzenetére


Doosa
aktív tag

aha megvan, köszi. Nem javított sokat a dolgon sajna. Nincs rá mód, hogy lehessen ezen egy kicsit tuningolni? :D Amúgy az NSA-310-be már erősebb proci van?

(#2321) csozsi válasza Anonymus23 (#2311) üzenetére


csozsi
tag

Dvd-s verziót vettem, outletből, olcsóért, vinyók nélkül.
Bár neked eredetileg az általad választott masinát ajánlottam, mert abban még erősebb a proci, mint az LG-ben.

[ Szerkesztve ]

''Ha már minden kisérleted csődöt mond, olvasd el a használati utasítást'' (Murphy)

(#2322) csozsi válasza pacman789 (#2313) üzenetére


csozsi
tag

Nem villanyászboltban kell venni a Cat5 feliratú cérnát, hanem a megfelelő helyen, a megfelelő minőségű (és vastagságú) kábelt.
Megy azon a gigabit (értékű) adat, ahogy kell.
Nálam ugyanazon a rendszeren minden gép között, bármelyik hálókábelemmel (bóti, "gyári", ill. saját krimpelésű) száguld az adat, kivéve ha a zyxelemről szeretném megszerezni.

''Ha már minden kisérleted csődöt mond, olvasd el a használati utasítást'' (Murphy)

(#2323) Syl


Syl
nagyúr

Kis segítséget kérnék, mert lassan t*kön lövöm magam! :O

Ma vettem egy NSA-310-et. Legújabb FFP-Stick pendrive-ra fel, gép bootol, telnet megy, ssh beállít, transmission, curl letölt. Csakhogy a "funpkg -i curl-7.18.1.tgz" nem fut le. "Invalid package filename"
Olvastam itt, hogy régebbi FFP-Stick kell.
2012.01.04 leszed, pendrive formáz, fájlok rárak és a NAS b*szik futtatni ami rajta van. Természetesen log fájl sem keletkezik rajta.

Ez így egy jó kis 22-es csapda... :W

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2324) Zamery válasza Syl (#2323) üzenetére


Zamery
senior tag

A NAS-on belül formázd le a pendrive-ot, az szokott segíteni, és azon keresztül másold fel a fájlokat is. Az a curl verzió, csak régebbi FFP-vel megy. Illetve lehet már a HDD-re is telepíteni az FFP-t.

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#2325) Syl válasza Zamery (#2324) üzenetére


Syl
nagyúr

Ezen leírás alapján végül sikerült felraknom a cuccot. Utána jött három óra szívás, config szerkesztés, hogy egyáltalán remote guival tudjak kapcsolódni a transmission daemon-hoz. De hogy mégse legyen oly szép az élet, egy órája azzal szenvedek, hogy végre elkezdjen valamit letölteni ez a piszok.
Kíváncsi vagyok, mi lesz a következő probléma. :W

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2326) harrymay


harrymay
csendes tag

sziasztok.
nincsen időm végigolvasni az összes hozzászólást, ezért bekérdezek.
aztán anyázzatok, ha volt már :)

A kérdéssem az lenne, hogy több nas hirdetésnél olvastam, illetve utánakérdeztem, hogy nem nagyon működnek a t-home standard routerével.

Sajnos nem tudom most hirtelen, hogy milyen routerem van otthon, de a standard fehér :) wi-fis.

Tudtok olyanról, hogy összeakadnaának?

Azért is érthető lenne, mert ugye a t-home kihozta aranyárban a synology mediatárát, és nyilván nem üzlet nekik, ha mindenki máshol vesz olcsóbbat.

Tudtok ilyen konfliktusokról?

Előre is köszi, szép napot,

(#2327) kisgyerek85 válasza harrymay (#2326) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Nem értem,h miért ne lenne kompatibilis vele

Ez a fajta van?
Nálam igen és semmi gond nincs vele.

(#2328) veze válasza Zamery (#2324) üzenetére


veze
őstag

ez a HDD-re telepités csak 310 re érvényes, vagy a 210-re is..?

(#2329) csozsi válasza veze (#2328) üzenetére


csozsi
tag

Kéne mennie rajta, én 221-en használom.

''Ha már minden kisérleted csődöt mond, olvasd el a használati utasítást'' (Murphy)

(#2330) csozsi válasza Zamery (#2324) üzenetére


csozsi
tag

Mivel a linux távol áll tőlem, így csak az innen nyert tudással konfigoltam a nas-t. Felkerült a hdd-re a kliens.
ssh-n ugyan le tudom állítani, de ha újraindítom, akkor megint elkezd dolgozni.
Hogy tudom leállítani az automatikus indulást, ill. hdd csere után mi marad meg belőle? (úgy gondolom semmi, de a biztonság kedvéért kérdezem.)

''Ha már minden kisérleted csődöt mond, olvasd el a használati utasítást'' (Murphy)

(#2331) Zamery válasza veze (#2328) üzenetére


Zamery
senior tag

Nekem működik az NSA210-en, bár ha fw-t frissítesz, akkor újra kell rakni.

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#2332) Claude Leon válasza csozsi (#2330) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Transmissionra gondolsz?
/ffp/start könyvtárból tedd át máshova a transmission.sh-t (pl. a setting.json könyvtárába, hogy tudd, hogy legközelebb hol éred el).
Így majd nem látja, hogy el kell indítani rendszertöltéskor.

(#2333) csozsi válasza Claude Leon (#2332) üzenetére


csozsi
tag

Igen, hiszen az egész téma arról szól. ;)
Köszönöm.

''Ha már minden kisérleted csődöt mond, olvasd el a használati utasítást'' (Murphy)

(#2334) shteer


shteer
titán

ha most szeretnék transmission-t tenni a 210-re, akkor milyen leírás szerint tegyem? lépésről lépésre tutorial kellene, mert a még a putty is idegen számomra, nem csak a linux :)
egy pendrive-ot beszereztem már hozzá
fő szempont a dlna megosztás mert általában tv-ről érem el a filmeket

..szerintem jónak tűnik

(#2335) Zamery


Zamery
senior tag

Pendriveról szeretnéd? Akkor kövesd a leírást. Melyik fw van rajta?

[ Szerkesztve ]

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#2336) Sanyaman


Sanyaman
aktív tag

Sziasztok! Tegnap vettem egy ilyen kütyüt, este már nem volt kedvem bogarászni vele. Ma nekiálltam hogy beüzemelem, első körben rögtön feljött hogy frissítsek FW-t, fel is pakolta szépen a 4.50-öt. Minden megy szépen, na gondolom akkor megnézzük hogy működik a gyári torrent kliens (libtorrent vagy mi). Adtam hozzá pár torrent fájlt, amit nem akart elindítani. Nézegettem az alapbeállításokat, de nem sok dolgot láttam amivel érdemben változott volna a helyzet. Tesztképpen hozzáadtam egy Ubuntu torrentet, azt meg húzza lefelé rendesen, a többi meg áll. Ilyenkor mi van? :F
A gyári klienssel abszolút nem mennek bizonyos torrentek?

(#2337) shteer válasza Sanyaman (#2336) üzenetére


shteer
titán

én ilyet nem tapasztaltam, elindult minden

..szerintem jónak tűnik

(#2338) Clark78


Clark78
tag

Sziasztok!
Olyan problémám lenne, hogy kb egy hete ha fut a Transmission (Zyxel NSA320-ra lett felrakva) a pc-n a net a használhatatlanság határát súrolja. Ez akkor is így van ha egyetlen fel/letöltés sem fut éppen. Ha kikapcsolom a nas-t/transmission-t akkor viszont fullon megy a netem. UPC-s vagyok, az a gyanúm, hogy a szolgáltató korlátozza a p2p kapcsolatokat, holott a beállításokban a titkosítás a max-ra van állítva. Előtte hetekig gond nélkül tudtam használni, ill korábban az utorrent is hibátlanul tette a dolgát. Más is tapasztalt már hasonlót? Köszi!

(#2339) pacman789 válasza Clark78 (#2338) üzenetére


pacman789
aktív tag

milyen routered van? lehet h túl sok neki a kapcsolatok száma.

(#2340) petya80


petya80
tag

Sziasztok,

Kb. másfél éve használom az NSA210-emet nagy megelégedéssel egy 150GB HDD-vel + egy pendrive-al, amiről ugye a Transmission fut.

Elérkezett az idő (meg a pénz), hogy egy 2TB-os HDD-t vegyek bele. Ti melyiket ajánlanátok az alábbiak közül vagy esetleg ezeken kívül más alternatíva amivel tuti működik is?
[link]
[link]
[link]
vagy esetleg a NAS-okba ajánlott RED WD20EFRX-et.

A másik kérdésem, ha az újratelepítés után visszadugom a pendrive-ot, akkor elvileg a Transmission-t ugyanúgy használhatom tovább, és nem kell újra telepítenem?

Köszi.

(#2341) Clark78 válasza pacman789 (#2339) üzenetére


Clark78
tag

Netgear WNDR3700.
Szerencsére időközben megoldódott. Egy hét szenvedés után egy olyan banális megoldás segített, hogy egy új bejövő portot állítottam be a kliensben...

(#2342) veze válasza petya80 (#2340) üzenetére


veze
őstag

elvileg ugyan ugy használhatod tovább
az első torrent hozzáadásakor lehet annyi gondod hogy nem fogja találni az elérési utat, mert látszatra ugyan az elérési utat látod ott de valójában a linux a vinyó egyedi azonosító számával jegyi fel magának ezt.
az uj vinyónak meg természetesen más lesz az egyedi azonositója.
de ezt meg tudod nézni az ffp logjában , és a vinyón neve helyére (md0 vagy ilyesmi) ezt a sok számból álló azonositót másold be, majd a szokásos modon ird utána a valós elérési utat. (könyvtárszerkezetet) és utana menni fog. Ezt csak egyszer kell megcsinalni mert utana a tm megjegyzi ezt az uj elérési utat, és ujabb torrent hozzáadásakor már ott szerepel a lehetöségek között
lehet elsőre bonyolultnak tünik de a valóságban sokkal egyzserűbb megcsinálni
tapasztalatbol tudom, nálam is igy volt
itt irtam egyszer korábban már rola[link]

[ Szerkesztve ]

(#2343) csozsi válasza Claude Leon (#2332) üzenetére


csozsi
tag

Nos ezt megtettem, az egész start mappa tartalmával., és így totál leállt az ffp működése.
Negatívum: nem tudom elérni telneten,és ssh-n a rendszert. (és nem férek hozzá bizonyos fontos adatokhoz, melyek tartalmazták az ffp tevékenységét. ;)
Pozitívum: 26000 kb/s körüli sebességgel tudok másolni róla, miközben egy dvd struktúrájú filmet nézek róla. A másolás ideje alatt a processzorterhelés 98-100%-os, utána 2 (kettő!!!) %, amit nem láttam már kb egy éve.

Mivel új eszköz váltotta fel, a benne lévő 2 terás vinyók "más, fontosabb beosztást" kaptak, így a készülék akár eladóvá is válhat, ha valakit érdekel. 2011.08.03-i vásárlás. Dobozában.

''Ha már minden kisérleted csődöt mond, olvasd el a használati utasítást'' (Murphy)

(#2344) shteer


shteer
titán

transmission fenn, fut, remote gui hiba:

böngészővel http://192.168.1.101:9091/ ip-re:
403: Forbidden
Unauthorized IP Address.
Either disable the IP address whitelist or add your address to it.
If you're editing settings.json, see the 'rpc-whitelist' and 'rpc-whitelist-enabled' entries.
If you're still using ACLs, use a whitelist instead. See the transmission-daemon manpage for details.

..szerintem jónak tűnik

(#2345) shteer válasza shteer (#2344) üzenetére


shteer
titán

újrahúztam, megy :)

fw 4.40(AFD.2)C0
ffp FFPStick-2012-03-19
curl-7.27.0
Transmission-2.76

..szerintem jónak tűnik

(#2346) shteer válasza petya80 (#2340) üzenetére


shteer
titán

én egy WD10EZRX-et tettem most bele, azt tudom ajánlani - halkabb és hűvösebb az eddigi WD3200AVVS-nél. red drágább, elvileg alkalmasabb is a feladatra (bár én ebben nem nagyon hiszek)

..szerintem jónak tűnik

(#2347) Claude Leon válasza csozsi (#2343) üzenetére


Claude Leon
senior tag

:(
Persze, mert válogatni kellett volna, az összes ffp dolog onnan indul, így a telnet és ssh is.
Ha pendrájvos a dolog, és azon belül tetted máshova, akkor gépbe dugva még javítható is, csak ne menet közben húzd le a nasról.

(ha wint használsz kell hozzá ext2fsd vagy totalcommander plugin, itt bővebben tárgyalják)

[ Szerkesztve ]

(#2348) Somy_


Somy_
tag

Sziasztok!

Mostanában pár naponta lehal a TM a NAS-on. Elkezdi leállítgatni a torrenteket, nem is lehet újraindítani őket, mintha valami hiba lenne velük (persze nem, mert újratéve a pendrive-ot ffp-stől rendben ellenőrzi azokat). Egy idő után teljesen meghal a TM, -nem segített eddig más, csak a pendrive kezelésbe vétele.

Szerintetek a pendrive lehet sérült? Vagy a 2.50-es TM-nal lehet valami gond? Eddig 1 évig rendben tette a dolgát, de újév óta haldoklik. :(

[ Szerkesztve ]

(#2349) csozsi válasza Claude Leon (#2347) üzenetére


csozsi
tag

Nem, ez már a vinyóra telepített verzió volt, abban a hiszemben, hogy megoldódnak a sebesség gondok.

''Ha már minden kisérleted csődöt mond, olvasd el a használati utasítást'' (Murphy)

(#2350) Anonymus23


Anonymus23
veterán

Szerintetek mennyiért lehetne egy ilyen NSA210-est eladni?
Van benne egy Samu 500 GB-os winyó.
Vinyóval vagy anélkül...

;) - The Power of the Light Side

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.