Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2901) Gakocsis


Gakocsis
tag

Sziasztok!

Több éve használom a NSA210-et teljesen a gyári beállításokkal. Egy terrás HDD van benne, és a Samsung TV-n nézem, DLNA segítéségével a rajta lévő tartalmat.

Pár napja véletlenül lehúztam rá 150 giga tartalmat, amivel tele lett a HDD. Megállt a letöltés. Ekkor gyorsan kitakarítottam, és most már ismét 196 giga szabad helyem van rajta. Azonban a következőket tapasztaltam:

1. A TV-n keresztül elérve a tartalom változását nem frissítette (a törölt mappák még szerepeltek, a letöltöttek még nem mind)
2. Egy a kezelőfelületen indított rebbot után már nem is jelent meg, mint DLNA eszköz, nem látja a tv, telefon, tablet.

A HDD tartalma megvan, a NAS starter utilyti mutatja, számítógépről elérem, file kezelővel tudom tallózni, törölni, stb.. Viszont mint hálózati eszköz nem ad jelet.

Mi lehet vele a gond, és hogyan tudom adatvesztés nélkül (főleg a HDD tartalmát féltem) ismét működésre bírni a DLNA funkciót.

(#2902) Gakocsis


Gakocsis
tag

Sziasztok!

Pár napja segítséget kértem, mivel a NSA 210-em nem úgy működött, mint kellett volna. Ugyan választ nem kaptam, ezzel nincs is baj, máshogy, másmin pörög a topic, de visszaolvasva, kicsit fórumozva meg tudtam oldani a problémát.

Első körben összefoglalom mi is volt a baj:

A NAS mint DLNA média kiszolgáló megszűnt működni, a TV (samsung) -nem látta a tartalmát. Ezt követően nagyon gyorsan, a következő újraindítás után már a működésében is gondok voltak, nem állt le a szoftveres kikapcs után, stb..

A lehetséges ok:

Az egy terrás WD HDD a torrent letöltés közben tele lett, nem figyeltem rá, és teljesen telítődött..

és most jön a fontos része az írásnak, hiszen közben történtek az informatika világában olyan dolgok, amikre nem számítottunk.

A megoldás:

Az eszköz hardware-es újraindítása nem segít.Nálam csak a HDD formázása, majd a rendszer teljes telepítése segített. A gondok, az elmúlt pár évben én pl teljesen felhő alapú, hordozható eszközös infrastruktúrát alakítottam ki, így elég nehéz pl a HDD formázása.
De ez még a könnyebb dolog volt.
Az igazán nehéz, hogy csak a legrégebbi NAS utility letöltése segített. (innen) a most elérhető NAS programok sajnos a NAS not respondig üzenettel reagáltak. A régivel sikerült a már FAT32-re formázott HDD-t (ugye a WIN XP óta ezt nem támogatja az MS, kell az alternatív megoldás) És a következő gond, a Win10. Ez alatt nem lehet a régi programot rendszergazda módban indítani.

Amire figyelni kell,a tűzfal, vírusirtó kikapcsolása a NAS inicializálása alatt, a rendszergazda mód beállítása a NAS SU-ban, Win XP kompatibilis mód bepipálása, és egy működő WiN 7. Ezek után már csak a frimware frissítése kell, és utána működik is.

(#2903) -szabi-


-szabi-
őstag

Hi

NSA-210 által létrehozott JBOD formátumot windows alatt tudom valami módon írni-olvasni?
Szerintetek jelenlegi 500GB vinyót kicserélem egy toshiba DT01ACA300 3TB az működni fog?
Gyári leírás szerint 2TB-nál ér véget a támogatás.

üdv
szabi

(#2904) Cxgrav


Cxgrav
senior tag

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni az NSA-210 tulajokat, hogy nekik a TM-ben való letöltés mennyivel szalad lefele?
Nekem NSA-221 van, és sajna csak 2mb/sec körüli értéket tudok kihajtani belőle.

Picture me Rollin' by 2pac

(#2905) feco93 válasza -szabi- (#2903) üzenetére


feco93
tag

Igen. Van valami nsa reciver program amivel még tudod nyitni s tudod olvasni. (szerda este tudok pontos nevet mondani.)

Nekem is 3TB hdd van benne csak WD.

(#2906) -szabi- válasza feco93 (#2905) üzenetére


-szabi-
őstag

Köszi, jó hír megy 3TB.
Várom a progi nevét, de nekem nem csak olvasás, írásképesség is kellene.

üdv
szabi

(#2907) feco93 válasza -szabi- (#2906) üzenetére


feco93
tag

NAS DATA Recovery
Version 1.22

Interneten található hozzá okosítás! Ha nem találd írj átküldöm.

(#2908) -szabi- válasza feco93 (#2907) üzenetére


-szabi-
őstag

Köszönöm, megnézem. :)

üdv
szabi

(#2909) -szabi-


-szabi-
őstag

Ezzel írni nem lehet, csak olvasásra jó.

(#2910) < CyberBob >


< CyberBob >
őstag

Sziasztok!
Egy ismerősömnek van egy Zyxel NSA-210 eszköze amin Transmission fut. Most vált Digi-re és érdekelné, hogy milyen sebességet tud max. a nas le / fel töltés irányban?

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#2911) Claude Leon válasza < CyberBob > (#2910) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Szia!
Ez több dolgon múlik, de valószínű, nem fogod a kapcsolat határait feszegetni.
Eleve rendesen korlátozom, 400kbyte down/100kbyte up/140 kapcs.globálisan, épp ezért a fel irányról nem tudok mit mondani.
Le irányba ezt szokta bírni, ha nincs túl sok aktív torrent, még 2 letöltéssel is elérhető a webfelülete, 40 aktív torrent mellett már ilyenkor nem látok bele (ettől még jön az adat), de 1 letöltés melett még belelátok így is.
Routeren eleve beállítottam 10Mbit korlátot (netem csak 30-as), ennek ellenére előfordult, hogy valami 2Mbyte körül esett be, 1 elérhető seed mellett, de ilyesmi talán 2* fordult elő eddig, és nem értem azóta sem :)

Ha kell neki a gyorsaság, cserélje erősebbre, pl. a 310-es nem sokkal drágább

(#2912) Claude Leon válasza -szabi- (#2909) üzenetére


Claude Leon
senior tag

JBOD alatt azt érted, hogy e-satán lóg egy másik diszked, és a belsővel együtt 1-nek látszik?
Ha nem, akkor nem a JBOD miatt nem tudtad átdugva olvasni, hanem azért, mert a filrendszerét a wined nem ismeri.

ext2 a rendszer, xfs az adatpartíció, ezek linuxos filerendszerek, ebből szerintem win-en csak ext2-höz találsz drivert.
ami azt illeti, mostanában épp gyengélkedett, amikor sürgősen kellett valami a vinyóról, és csak automounttal tudtam ránézni, kézi mounttal sehogyan sem sikerült elérnem.

(#2913) Gakocsis


Gakocsis
tag

Sziasztok!

Tapasztaltatok már olyat, amivel én mostanában küzdök, hogy a NSA210-em folyamatosan elveszíti a beállítások egy részét. Pl az időzített leállítás - bekapcsolás hiába van beállítva, nem működik, illetve most két napja azt vettem észre, hogy Média kiszolgáló beállításait vesztette le. Sajnos random nem jelenik meg a tartalom a DLNA képes média lejátszókon. Vagy a média kiszolgáló engedélyezése rubrikából hiányzik a pipa, vagy nem listás semmilyen tartalmat.

Volt már hasonló valakinek? Az adatbázis ujjráépítése, és a tartalom újjraellenőrzése sem működik, néha kilistáz pár file-t de a következő pillanatban leválsztja a NAS-t

(#2914) < CyberBob > válasza Claude Leon (#2911) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Köszönöm a választ.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#2915) -szabi- válasza Claude Leon (#2912) üzenetére


-szabi-
őstag

Szia

Tudom, hogy win nem látja. Erre kellene megoldás másolni tudjak rá.

üdv
szabi

(#2916) Claude Leon válasza -szabi- (#2915) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Kicsit burkoltan utaltam a megoldásra :)
Valami live linux lesz erre az embered, pl. gparted vagy porteus vagy puppy-t ajánlanám.
(ubuntu-t nem ajánlom)

(#2917) -szabi- válasza Claude Leon (#2916) üzenetére


-szabi-
őstag

Sejtettem, de eddig ahányszor próbálkoztam linux-al, mindig kudarc volt a vége.
Próbáltam totalcommander alá plugin-t, de nem látta a meghajtót.

üdv
szabi

(#2918) Wendelke


Wendelke
senior tag

Halihó!

Pár éve megy már nálam a NSA210, igazándiból nincs is rá panaszom.

Közben felnyomtam a gépre egy Win 8.1-et, azóta viszont nem tudok törölni a NAS-ról mint korábban a fájlkezelőből . A másolást engedi, de a feleslegessé vált fájlokat nem tudom törölni. A Zyxel saját fájlkezelője, csak egyesével enged törölni, azt is lassan, és persze bele is fagy :( 2Tb-os a merevlemez és kezd tele lenni, szóval törölni kéne róla dolgokat.

Próbálkoztam volna a "mc"-vel, de nem tudok belépni a Putty-val. Elvileg jónak kéne lenni a belépési azonosítóknak, de azon gondolkoztam, lehet hogy az a probléma, hogy újra be kéne lépni először a Telnet-tel, kulcsot generáltatni, majd ezt követően belépni az SSH-val.

Mivel a NAS megfelelően működik, így addig nem mertem ezt kipróbálni, amíg meg nem erősít valaki ebben, mert nincs kedvem most újra rakni a rendszert, ha elb@cok valamit. Illetve nem volt még kedvem kivenni sem a HDD-t, hogy esetleg linux alól "garázdálkodjak" rajta.

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#2919) Cxgrav válasza Wendelke (#2918) üzenetére


Cxgrav
senior tag

SSH-n próbálj meg belépni úgy, hogy a user az root és a jelszó pedig a webes felülethez tartozó jelszó.

Picture me Rollin' by 2pac

(#2920) Wendelke válasza Cxgrav (#2919) üzenetére


Wendelke
senior tag

Köszi!

Nagy segítség volt. :C :R

Sikerült! Most hogy írtad a "root"-ot, visszanéztem az alap cikket, és abban is szerepel, hogy át kell írni az user-t root-ra.

Elég régen telepítettem a dolgokat, a nem létező tudás :U is megkopott :D

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#2921) Claude Leon válasza -szabi- (#2917) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Kicsit más az alapfilozófia, mint windowson, de használható.
Utánanéztem, az a plugin épp ezt a filerendszert nem ismeri :( NSA310-hez már jó volna, de neked nem maradt választásod.

(#2922) -szabi- válasza Claude Leon (#2921) üzenetére


-szabi-
őstag

Nah, majd héten teszek egy próbát valami minimalista linuxmint jó lesz.
Jól tudom látni fogja az ntfs win meghajtóm, de jbod nas meghajtó is elérhető, írható?

üdv
szabi

(#2923) Cxgrav válasza Wendelke (#2920) üzenetére


Cxgrav
senior tag

Igazán nincs mit.
Apró figyelmetlenség általában a hiba :B

Picture me Rollin' by 2pac

(#2924) -szabi- válasza Claude Leon (#2921) üzenetére


-szabi-
őstag

Nah erről ennyit.
LinuxMint látta a meghajtót, de nem tudta megnyitni.
Rákerestem mit lehetne tenni, persze kizárólag parancssoros megoldások vannak, mint a kőkorban.
Egyik végül működött, felcsatolta a jbod kötetet.
Próbaképp elkezdtem egy másolást 100MB/s, ekkor kicsit jobb lett a kedvem, mégis csak jóval több mint a hálózaton keresztül 6MB/s.
Film könyvtár másolása még így is kitartott 2 órát.
Visszatettem a NAS-ba a vinyót, ekkor jött a pofára esés, semmi nem látja a hálózaton.
Ennyi szarakodás után.
Kiváló példa arra mit korábban írtam, mindig kudarc a vége.

üdv
szabi

(#2925) Gakocsis válasza Kowax (#2885) üzenetére


Gakocsis
tag

Szia. Nekem nsa210 volt eddig (tegnap üzemeltet be egy 320-at) ott amikor ezzel a problémával találkoztam és elolvasrám a leírást, abban egyértelműen az szerepelt, hogy hálózati lejátszás során nincs felirat támogatás.

(#2926) dugesz77


dugesz77
őstag

Üdv. Arra nem tud valaki megoldást,hogy win10-nél miért nem látom Hálózat alatt a számítógépek között a 310s NAS-t? Most lett újra telepítve, egyszerűen nem érem el a nas fájlokat. Transmission szépen megy ,port nyitva van neki.Van még a hálózaton egy rasberry pi2 azon szépen látszódik a nas fájlrendszer. Hálózati felderítés sem találja. Gondolom win10-nél kéne valamit ügyködnöm.

(#2927) Gakocsis válasza dugesz77 (#2926) üzenetére


Gakocsis
tag

Szia!

A media server engedélyezve van? Ha nincs, véletlenül kikeült a pipa, akkor nem fogod elérni DLNA eszközökön a NAS-t és a tartalmát.

A NAS admin felületén a kiszolgáló neve, Munkacsoport neve nem lett átállítva?

(#2928) Gakocsis válasza Kowax (#2885) üzenetére


Gakocsis
tag

NAS320S-re váltottam menet közben, így már ott is vannak "tapasztalataim".
Samsung DLNA képes Tv gond nélkül megjeleníti a feliratot. (nyilván nem kell külön említenem, hogy az srt file ugyan ott van, ugyan az a neve, mint a lejátszani kívánt file-nak, csak a kiterjesztés tér el.)

Nézd meg a lejátszó használati utasítását is, támogatja e a hálózati felirat kezelést.

Illetve nézd meg, hogy a gyári megoldás, a Samsung AllShare 2.1 használatával működik e a dolog.

(#2929) dugesz77 válasza Gakocsis (#2927) üzenetére


dugesz77
őstag

Közben szerintem meglett a ludas. Nálam vezetékes hálózatban van a nas,rpi,asztaligép. A routerem úgy tűnik lehalt. Egy tp-link 1043nd mostanában 1-2 naponként eldobta a netet csak az újraindítás segített rajta. Most az lett az új feature, hogy csak egy összeköttetés hoz létre. Ha a számítógép észreveszi a nast akkor a rpi nem látja. Ha az rpi összekapcsolódik a nas-al akkor a számítógépről egyiket sem látom.

(#2930) gxyb


gxyb
aktív tag

Sziasztok!
Adott egy ilyen NSA 210-es csoda, eéőéletéről nem tudok semmit.
A SYS led folyamatosan villog amint bedugom a tápegységet, a nas elérhetetlen gépről, NSU sem látja.
Szétszedtem, kivettem az elemet hátha magához tér, de a helyzet változatlan.
Van valakinek ötlete, hogy mi baja lehet? Végleg halott vagy van még remény?

(#2931) shteer válasza gxyb (#2930) üzenetére


shteer
titán

Kap IP-t?

..szerintem jónak tűnik

(#2932) gxyb válasza shteer (#2931) üzenetére


gxyb
aktív tag

Sajnos nem

(#2933) gxyb válasza gxyb (#2932) üzenetére


gxyb
aktív tag

Bocs tévedtem! Közvetlenül gépre dugva fix ip-t beállítva tudom pingelni csak ha routeren van az nem veszi észre...

(#2934) Zamery válasza gxyb (#2933) üzenetére


Zamery
senior tag

Én azért nyomnék egy resetet első körben, aztán jöhet a NSU.

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#2935) gxyb válasza Zamery (#2934) üzenetére


gxyb
aktív tag

Próbáltam de nem reagál rá

(#2936) kristee válasza gxyb (#2930) üzenetére


kristee
tag

Melyik NSU-t használod, mert csak és kizárólag egy verzióval szokott menni és nagyon fontos hogy legyen benne hdd mert anélkül sem megy az NSU.

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=kristee

(#2937) gxyb válasza kristee (#2936) üzenetére


gxyb
aktív tag

Már kipróbáltam hárommal, HDD volt benn de semmi. Meguntam a kísérletezést ugyhogy félretettem a dolgot. Köszi a segítséget :)

(#2938) Alc


Alc
tag

Látom már régen járt itt bárki is!
Lassan 1,5-2 év tökéletes működés után beadta a derekát az NSA210! Gondolt egyet és az összes torrent lenullázódott. Gondoltam akkor már újrateszem, lementettem mindent mc-vel egy külső winyóra, majd jött a két nap szívás! Az istenért nem akarta látni, sem a programcsomagokat, sem az újabb firmwareket a nas webfelületén! Kb. 5 féle firmwaret toltam rá, böngésző cache ürítés, kétféle nas utility, mire végül kitöröltem a routerben a portokat, újra beírtam őket majd router restart, és láss csodát működött a masina, mindjárt felugrott, hogy van újabb firmware. Rá is raktam akkor már azt is. Meg gondoltam akkor már legyen rajt újabb transmission (2.92) is.
Esetleg ha valakit érdekel itt van újra a leírás ahogyan én tettem fel (az eredeti leírásból és a hsz-ből ollózva egészítettem ki a leírást, a TM a masináról fut, nem pendrive-ról) jelenleg működő letöltési linkekkel:

0. Fix ip cím ellenőrzése, routerben portforwarding ellenőrzése, majd router újraindítás!

0.1 Zyxel webgui -> Hálózat -> TCP/IP -> Hálózati diagnosztika pingelni valamit, ha OK minden akkor mehet a telepítés!

1. Admin/zy-pkgs könyvtárban web_prefix fájl létrehozása (kiterjesztés nélkül) ftp://ftp.zyxel-tech.de/2.new_mirror/ tartalommal, utána böngészőből Programcsomagoknál megjelent ffp telepíteni.

2. Putty belép (itt volt kis macera mert nem engedett be a nas-ra, de visszaléptem a webfelületre megváltoztattam az admin jelszót, utána már be tudtam lépni putty-n keresztül.)

3. Telnet letilt:
/ffp/start/telnetd.sh stop
chmod a-x /ffp/start/telnetd.sh

4. Könyvtárak létrehozása:
cd /ffp
mkdir /ffp/pkg
cd /ffp/pkg

5. És itt jön mikor letöltjük a Transmissiont! Viszont nem a megadott wget http://kylek.is-a-geek.org:31337/files/ffp/0.5/Transmission-x.xx-x.tgz -t kell megadni, hanem:

wget http://kylek.duckdns.org:31337/files/ffp/0.7-arm/Transmission-2.92-arm-1.txz
wget http://kylek.duckdns.org:31337/files/ffp/0.7-arm/curl-7.27.0-arm-1.txz
wget http://downloads.zyxel.nas-central.org/Users/Mijzelf/FFP-Stick/packages/0.7/arm/libevent-2.0.16-arm-0.txz

6. Telepítsük a letöltött csomagokat, először mindenképpen a curl-7.27.0.txz-t!

funpkg -i curl-7.27.0-arm-1.txz
funpkg -i Transmission-2.92-arm-1.txz
funpkg -i libevent-2.0.16-arm-0.txz

7. Kész. Ezek után hozzunk létre egy könyvtárat a beállítások (settings.json) tárolásához:

cd /ffp/
mkdir /ffp/tm

És még egy mappát a letöltéseknek:

cd /i-data/md0/video/
mkdir /i-data/md0/video/download

8. Mehet a Transmission indítás (Figyelj arra, hogy a parancssort pontosan másold ki, esetleg ellenőrizd, mielőtt lenyomod az Enter-t! Gondosan olvasd el az utána következő pár bekezdést, mert esetleg sokat segíthetsz vele magadnak!):
user és a password az amin majd beenged a transmission webguin!!! Ez később változtatható vi-n!

cd /ffp/start
transmission-daemon -f -g /ffp/tm/.transmission-daemon -w /i-data/md0/video/download/ -t -u user -v password -a *.*.*.*

9. Ha elindult a Transmission, és nem volt hibaüzenet, akkor állítsuk le Ctrl-C-vel!
Majd a következőt kell beírni a parancssorba:

chmod a+x /ffp/start/transmission.sh
/ffp/start/transmission.sh start

Itt elméletileg hibaüzenet, hogy No shell...!
Ha igen akkor:

Sajnos mivel nem a ZyXEL-re fordították a Transmissiont, ezért a transmission.sh script sem stimmel, ezért volt többünknek problémája újraindítás után. Ha megnyitjuk az .sh scriptet akkor az elején a transmission_home sort kell megváltoztatni, hogy a beállításoknak megfelelő legyen:

vi /ffp/start/transmission.sh

TRANSMISSION_HOME=/ffp/tm/.transmission-daemon

A másik sor, amit kezelésbe kell venni az a user=nobody sor, ezt írtam át root-ra.

user=root

Ha megvan nyomjunk "Esc"-et, majd mentsük el:

:wq és "Enter"

10. Jöhet újra a transmission indítás:

/ffp/start/transmission.sh start

Meg fog jelenni egy szöveg arról, hogy a Transmission démon elindult. Állítsuk is le rögtön, és nézzük a beállításokat!

/ffp/start/transmission.sh stop

11. A lényeg hogy a Transmission ne fusson közben, de mivel az előbb már leállítottuk, ezzel nem lehet baj! A beállításokat itt találjuk:

/ffp/tm/.transmission-daemon/settings.json

FFP alól így tudjuk megnyitni:

vi /ffp/tm/.transmission-daemon/settings.json

Ha megnyitjuk a fájlt, az "Insert" gomb lenyomásával tudjuk szerkeszteni. A vége felé lesz ez a sor:

"umask": 18,

Ha ezt az értéket átírjuk 0-ra, akkor nem lesz probléma a jogosultságokkal, és letöltés után tudjuk törölni a mappákat.

Menteni úgy tudjuk a végleges verziót, hogy nyomunk egy "Esc" gombot, majd a parancssorba beírjuk:

:wq és "Enter"

Ezzel ment és kilép.

12. Ha üres a settings.json, akkor írjuk be a konzolba, hogy reboot, de elötte biztos ami biztos az alábbit írjuk be:

Ha esetleg nem engedélyezi az írást:

chmod -R 777 /i-data/md0/video/download

Újraindítás után indítsuk el megint a transmission-daemont:

/ffp/start/transmission.sh start

majd állítsuk is le:

/ffp/start/transmission.sh stop

ezután jöhet megint:

vi /ffp/tm/.transmission-daemon/settings.json

Ha megnyitjuk a fájlt, az "Insert" gomb lenyomásával tudjuk szerkeszteni. A vége felé lesz ez a sor:

"umask": 18,

Ha ezt az értéket átírjuk 0-ra, akkor nem lesz probléma a jogosultságokkal, és letöltés után tudjuk törölni a mappákat.

Menteni úgy tudjuk a végleges verziót, hogy nyomunk egy "Esc" gombot, majd a parancssorba beírjuk:

:wq és "Enter"

Ezzel ment és kilép.

13. Végül indítsuk el megint a trasmission-t:

/ffp/start/transmission.sh start

14. Midnight Commander:

http://downloads.zyxel.nas-central.org/Users/Mijzelf/FFP-Stick/packages/0.7/arm/mc-4.8.1.7-arm-1.txz

http://downloads.zyxel.nas-central.org/Users/Mijzelf/FFP-Stick/packages/0.7/arm/glib2-2.30.2-arm-0.txz

funpkg -i mc-4.8.1.7-arm-1.txz

funpkg -i glib2-2.30.2-arm-0.txz

Mehet az mc a konzolba!

Nagy köszönet az eredeti cikknek és a hozzászólóknak is! Zamery, veze :R

(#2939) Zamery válasza Alc (#2938) üzenetére


Zamery
senior tag

Lekopogom, de nekem így 5 év után még mindig megy. :) És közben jó pár embernek megcsináltam, hogy működjön.

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#2940) veze válasza Alc (#2938) üzenetére


veze
őstag

Én már eladtam és zyxel 325 v2-re váltottam , elsősorban a hálózati sebességét nőttem ki , ez volt a fő ok.
De addig tette a dolgát hibátlanul, és szerintem az új gazdájánál is teszi, semmi gondom nem volt vele.
Emlékszem, eléggé a hőskorban került ilyen a birtokunkba, amikor még nem volt hozzá semmi leírás magyarul
Zamery uttörő volt ebben.. :R

(#2941) Zamery válasza veze (#2940) üzenetére


Zamery
senior tag

Sok fórumot elolvastam, és a rendelkezésre álló infók alapján sikerült meghackelni, és használhatóvá tenni. De már van azóta 3-4 minipc-m, androiddal Windows10-el, és nem lenne rá szükség. De még mindig ezt használom, mert távoli asztal nélkül egyszerűen csak bedobom a torrent fájlt a listába, és teszi a dolgát.:)

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#2942) vicopapa


vicopapa
csendes tag

Sziasztok!

NSA310-et használok évek óta! A napokban észre vettem, hogy ismeretlen torrentek futnak a Transmission-ben.
DynDNS-el érem el telefonról és a Torrnado-t használom.
Jelszavas védelem mindenhol...
Ötletek? Mi lehet ez?

(#2943) Somy_


Somy_
tag

Sziasztok!

NSA-210-em van, a minap próbáltam az ffp-t újra rakni a leírás alapján. Sajnos a putty-ot elinditva, ip címet beírva, telnetet kiválasztva feldobódik egy ablak, ami be is záródik. Azaz nem tudok betelnetelni, nem tudok parancssorba további parancsokat beírni. Találkozott már valaki ilyennel?
A leírás azt írja, hogy a telnet démont letölti az ffp-vel elinduló script a http://inreto.de oldalról. Szerintem ezt nem éri el, mert böngészőben se jön be. Valakinek van erre valami tippje?

(#2944) Somy_ válasza Somy_ (#2943) üzenetére


Somy_
tag

Tegnap egy időre elérhető lett a http://inreto.de, sikerült telepítenem. Működik minden, lejött a telnet démon. Most viszont megint nem elérhető. Írom ezt azoknak, akik telepíteni szeretnének ffp-t, hogy várjanak. (Reméljük a kiesések csak időlegesek!)

(#2945) k.daniel91


k.daniel91
tag

Sziasztok,
a segítségeteket szeretném kérni.
Van egy Zyxel NSA210-esem, amire még régebben telepítettem Transmission 2.81 (14128) -t. Költözés miatt átcipeltem az új lakásba a NAS-t a router ugyanolyan típusú mint a régim(TP LINK 841N), beállítottam a fix IP-t. Egy darabig képes is letölteni, viszont egy bő fél óra elteltével (ez nagyon változó..) megszűnik a kapcsolat..és nem érem el a nas-t (se a torrent és a hdd-t hálózaton).
Mit kellene még beállítanom?
Köszönöm!

(#2946) Tutu7030 válasza k.daniel91 (#2945) üzenetére


Tutu7030
veterán

És mikor áll helyre a kapcsolat? Router restart után? Lehet, hogy a routerrel van gond?

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#2947) k.daniel91 válasza Tutu7030 (#2946) üzenetére


k.daniel91
tag

nas restart után helyreáll (de csak fizikai gombos restart mükődik, mert teljesen elvesztem a kapcsolatot a nassal hálózatról). Lehet hogy ennyi volt? :(

(#2948) Hubzsi


Hubzsi
tag

sziasztok!

Lehet nem ide tartozik, de nektek több tapasztalatotok van. NAS236 - on a transmission nem hajlandó peereket találni, A letöltés sem indul el.

Találkozott valaki ilyen problémával? még most megpróbálom egy másik routerrel hátha segít rajta. Vagy cseréltessem a NASt? még 7 napon belül vagyok bőven!

Köszi, és elnézést, hogy ezzel itt zaklatok!

(#2949) Tutu7030 válasza Hubzsi (#2948) üzenetére


Tutu7030
veterán

Port forwarding be van állítva a routeren?

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#2950) Hubzsi válasza Tutu7030 (#2949) üzenetére


Hubzsi
tag

Be, de Natol a szolgáltató, de ennek tudtommal letöltést nem kellene zavarnia, plusz most azt figyeltem meg, hogy amikor beindítom a NASt akkor egy pár másodpercre elindulnak torrentek majd nullára állminden

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.