Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2751) aiminet válasza Claude Leon (#2750) üzenetére


aiminet
tag

Most már jo lett sokat segitett Anonymus23-tol! tényleg köszönöm!

(#2752) #79335424 válasza Tibiajax (#2749) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az XP-Puppy -ban levő Double Commanderben (mint a Totalcommander) meg tudod adni, hogy mit tegyen, ha problémába ütközik. De sztem ez ebben az esetben nem praktikus, mert csomó használhatatlan állomány is lehet az eredmény. Én eSATA külső tárral költöztem 210 -ből 310 -be úgy, hogy a másik vinyót a rendszervinyó helyére tettem (a Puppy ramból fut, nincs szüksége egyéb tárhelyre). Nálam nem volt hibás a vinyó. Kb. 1óra alatt végzett a másfél terrával (nem csak nagy fájlok voltak, a kicsikhez több idő kell).

(#2753) rőlyy


rőlyy
csendes tag

sziasztok. tanácsot kérnék tőletek. nyitva a portom,fix ip is be van írva,de még is alig megy a feltöltés pár másodpercig. upc epc 3925 router és transmission 2.82őt használok. a what cd-hez töltenék. előre is köszi a tippeket. szép napot mindenkinek!

Ha irok,tisztelj meg a válasszal! forditott esetben én is megtisztellek!

(#2754) dmc


dmc
aktív tag

Sziasztok!

A gondom a következő:
Van egy NAS 210 esem és FTP,WEB en elérem de hálózatba nem látja az eszközt!
Ugyanabba a hálózatba van (MSHOME).
Mi lehet a gond?
Meg nincsenek programcsomagok az admin felületen.
Hogy tudnám visszatenni a csomagokat?
A választ és a segítséget előre is köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#2755) Claude Leon válasza dmc (#2754) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Próbáld direktben utolérni: \\az_ip_címe
Otthon előfordul hasonló helyzet, ha a lányom w7-e be van kapcsolva, xp nem annyira kritikus.
Ha pedig a NAS a 7-es után indult, minden esetben csak a saját ip címén elérhető.
Az egész a CIFS protokoll automatizmusai, meg a tartományvezélő poszthoz való szükségtelen ragaszkodás miatt lehet.
(de hogy itt az NSA protokollkezelésén vagy az ms "újításain" múlik a dolog, nem egyszerű eldönteni)

(#2756) rőlyy válasza rőlyy (#2753) üzenetére


rőlyy
csendes tag

még mindig várnék valami ötletet.

Ha irok,tisztelj meg a válasszal! forditott esetben én is megtisztellek!

(#2757) Claude Leon válasza rőlyy (#2756) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Ötletem nem sok, főleg, hogy el is indul a feltöltés.
Esetleg, ha nagyon sok, már feltöltésre váró torrented aktív, az nagyon meg tudja fogni az egészet, hiába nincs rajta forgalom.

Utána kéne valahogy érdeklődnöd, hogy ugyanazokat a cuccokat mozgatja-e más is hasonló nassal.
Ha igen, akkor milyen típussal, melyik torrentprogrammal.
Ha nem, akkor arra gyanakodnék, hogy a sokkal erősebb pc-s feltöltők a rövidebb válaszidejükkel kiszorítják a feltöltésből gyengébbet.

Nekem nincs ilyen gondom, igaz, hogy most csak linux isokat seedelek, abból is összesen 70 aktív.

(#2758) rőlyy válasza Claude Leon (#2757) üzenetére


rőlyy
csendes tag

nem aktivak,nem csatlakozik senkihez,csak ritkán 1 aktiv,de az is pár másodperc mulva szétkapcsol. van néha olyan,hogy csatlakozik órákon keresztül de fel nem tölt semmit. ha hagyom futni egy óra után egyébként is elakad mind(ilyenkor megállitom,elindítom és megint 1-2 másodperces feltöltés). eddig 30/3as netem volt de váltottam 60/6osra és azzal is maradt ugyanaz. nincs valami beállitási lehetőség,ami miatt szétkapcsolhat?

Ha irok,tisztelj meg a válasszal! forditott esetben én is megtisztellek!

(#2759) veze válasza rőlyy (#2758) üzenetére


veze
őstag

Probáltad már a nas-t ujrainditani? főleg ha korábban jo volt és nem is állítgattal semmit.
nálam is előfordult már ilyen és ennyitől megjavult

(#2760) Anonymus23 válasza veze (#2759) üzenetére


Anonymus23
veterán

Én is így jártam egy 310-essel egy pár hete. Új firmware lett rá telepítve, és a TM leállítás/újraindításáig nem volt hajlandó se le se fel tölteni.

;) - The Power of the Light Side

(#2761) rőlyy válasza veze (#2759) üzenetére


rőlyy
csendes tag

nincsen nas-om. pc-ről megy,ubuntu 14.04,tm2.82. több hónapja ment rendesen csak.

Ha irok,tisztelj meg a válasszal! forditott esetben én is megtisztellek!

(#2762) Claude Leon válasza rőlyy (#2761) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Ezesetben lehet, hogy más (pl. vlalami hálózatos) topikban többre mész.

(#2763) bucihost


bucihost
senior tag

Sziasztok! Tudom, hogy nem itt kellene hirdetni, de esetleg valakit érdekelne egy zyxel nsa-210?
Alkatrésznek, vagy használatra is akár. Amit tudni kell róla: ventilátor nincs rajta, hálózati tápkábel nincs.
Árban megegyezünk :R

(#2764) feco93


feco93
tag

Sziasztok!

Szeretném Ezt a tévét megvásárolni a kérdésem az lenne hogy NSA 210-ről képes lesz lejátszani ugye ? :)
Előre is köszönöm a segítséget.

(#2765) shteer válasza feco93 (#2764) üzenetére


shteer
titán

Igen

..szerintem jónak tűnik

(#2766) feco93 válasza shteer (#2765) üzenetére


feco93
tag

Köszönöm :)

(#2767) feco93


feco93
tag

Még egy kérdés hogy tudom rá venni a NSA-at hogy a Videókat is szinkronizálja a DLNA-ra. Mert hiába pipálok be mindent képeket zenéket nagyon tutin be szinkronizálja de a Filmeket nem akarja. :( Mert elindítom a szinkronizációt csak a Videokat jelölöm ki a közzétételnél s 2 perc után végez nulla találattal pedig pár film van benne. Esetleg nincs valami alternatív lehetőség mint a Transimissin hogy nem belső programmal csinálni?

(#2768) shteer válasza feco93 (#2767) üzenetére


shteer
titán

fel lehet rá tenni minidlna-t is - ahogy 310-esre

..szerintem jónak tűnik

(#2769) feco93 válasza shteer (#2768) üzenetére


feco93
tag

Köszi közben a gyári helyre állt egyszer gondolt egyet s most már be szinkronizál mindent. Gondolom nem tetszett neki a 1,5 TB adat. De most úgy tűnik minden oké vele.

(#2770) shteer válasza feco93 (#2769) üzenetére


shteer
titán

igen, eltart neki egy darabig

..szerintem jónak tűnik

(#2771) ReJim


ReJim
őstag

Sziasztok!

nsa-210, transmission-nel, ffp-vel. Minden megfelelően működik, de újraindítás után a resolv.conf fájl kiürül és a kézzel megadott dns szerver címek eltűnnek. Így sajnos minden újraindítás után ssh_n belépve, kézzel kell megadnom neki, hogy a transmission megtalálja a trackert, hogy legyen net a nas-on. Van valami megoldás erre a problémára? valahonnan az ffp betölti a fájlrendszerét, és ott kellene átírnom a resolv.conf-ot?

</end.?>

(#2772) Claude Leon válasza ReJim (#2771) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Próbáltad már a nas saját webes felületén beállítani a névfeloldást?
(hálózat-TCP/IP-DNS)

(#2773) ReJim válasza Claude Leon (#2772) üzenetére


ReJim
őstag

Ohh, erre nem is gondoltam. Ott volt dinamikusra állítva, most statikusra állítottam, majd következő újrainduláskor kiderül. Köszi.

</end.?>

(#2774) csozsi válasza shteer (#2768) üzenetére


csozsi
tag

Ez megy ffp nélkül is?
Már nem erre a masinára töltök, de innen játszanék le, és hasonló problémába ütköztem, mint a korábbi hozzászóló.

''Ha már minden kisérleted csődöt mond, olvasd el a használati utasítást'' (Murphy)

(#2775) dmc


dmc
aktív tag

Sziasztok!

Lenne egy olyan gondom hogy a NSA azt mostanában azt kezdte el csinálni hogy mindig eltűnik a hálózatról és amikor újraindítom akkor megint megjelenik és megint használhatom.De ha kb 1 óráig nem csinálok semmit se akkor megint eltűnik.
Fix az IP cím a legújabb FW van rajta.
Meg a programcsomagokat sehogy se tudom rá visszavarázsolni.Azzal mit lehet kezdeni?
A segítséget és a válaszokat előre is köszönöm

(#2776) JoHnni


JoHnni
senior tag

Üdv!

Lenne egy kérdésem, van egy Zyxel NSA320s NAS-om, a transmission teljesen jól üzemel viszont ha a remote gui-ból szeretném megnyitni a letöltött fájlt akkor a "nem található az útvonal" hibát dobja. Mi lehet a gond?
Előre is köszi.

...:''[*\www.alfaamore.hu/*]'' :...

(#2777) JoHnni


JoHnni
senior tag

Felmerült még egy kérdés, szeretném elérni a NAS-t távolról, dyndns csomagot telepítettem, regisztráltam, beállítottam, viszont bonyolítja a helyzetet, hogy két router van, egy huawei hg8245 thome-os kütyü, valamint egy tp link wrd3600 router. A huaweiben be van állítva a dmz a routerre. Viszont innen elakadtam, ebben kérnék segítséget.

...:''[*\www.alfaamore.hu/*]'' :...

(#2778) Oldman2 válasza JoHnni (#2776) üzenetére


Oldman2
veterán

Elsőre szerintem a settings.json fájlban nincs jól beállítva az "rpc-whitelist" érték.

Nálam ez szerepel itt:

"rpc-whitelist": "192.168.1.*"

így a helyi hálózat minden gépéről elérhető a Transmission.

Most lőttem épp be, userként fut, watch-dir figyeléssel.

Ami még hátravan, hogy a befejeződött letöltéseket elmozgassa a letöltési könyvtárból.
Ahogy néztem, ez akár úgy is megcsinálható, hogy a zene fájlok a Music alá, a filmek meg a Video share alá kerüljenek automatikusan...

[ Szerkesztve ]

(#2779) JoHnni válasza Oldman2 (#2778) üzenetére


JoHnni
senior tag

Köszönöm a segítséget, így már jó lett :R . A távoli elérésben esetleg tudsz segíteni?

...:''[*\www.alfaamore.hu/*]'' :...

(#2780) Oldman2 válasza JoHnni (#2779) üzenetére


Oldman2
veterán

Mármint a WEB irányából történő elérésben?

Ott elsőként a fix IP-t vagy egy jól beállított hostnevet kell biztosítani (pl. DynDNS), valamint a Routerben kell Port Forwardingot beállítani. Ez utóbbit ettől függetlenül egyébként is illő belőni.

Nem állítottam (még) be ilyet, így remélem majd más segít...

(#2781) #79335424 válasza JoHnni (#2779) üzenetére


#79335424
törölt tag

Milyen routered van? Fix IP -t ad a szolgáltatód, vagy dinamikust? Mihez szeretnél elérést (admin, fájlátvitel, torrentkliens, stb.)? Milyen eszközről szeretnéd elérni?

[ Szerkesztve ]

(#2782) JoHnni


JoHnni
senior tag

A fő célom elérni mobilról a transmission-t, valamint néha jó lenne elérni a NASon lévő fájlokat.
Van egy szolgáltató által adott huawei hg8245 t. router és egy tp link wrd3600 wifi router. Nincs fix ip-m, szóval a NAS-ra telepítettem DynDns csomagot, regisztráltam a no-ip.com-on, be is állítottam a NAS-on.
A szolgáltató routerén beállítottam a DMZ-t a wifi router belső ip címére. A wifi routerbe beállítottam a port forwardingot 9091-es portra a NAS fix belső ip címére.
Amennyiben megszeretném nyitni kívülről a kapott hostot a szolgáltató routerének admin felületét kapom meg, ha már hozzáteszem a portot akkor már kapcsolódás sikertelen. Próbáltam még néhány variációt, de innen nem jutok tovább sajnos.

[ Szerkesztve ]

...:''[*\www.alfaamore.hu/*]'' :...

(#2783) #79335424 válasza JoHnni (#2782) üzenetére


#79335424
törölt tag

Bocs, de ez nekem is túl sok ismeretlenes egyenlet!

(#2784) JoHnni válasza #79335424 (#2783) üzenetére


JoHnni
senior tag

sajna nekem is :)

...:''[*\www.alfaamore.hu/*]'' :...

(#2785) veze válasza JoHnni (#2782) üzenetére


veze
őstag

szerintem ne a nasra állits be dyndns, hanem a tp linkbe és a tp linkben állits be port forwarding a következő szerint: /nas fix IP:transmission port
egyébként pedig ha dyndns -t állitottal be a nason ( vagy tp linken) akkor ahhoz dyndns regisztralt host kellene ( az meg fizetős lett) , nem no-ip-s. A nasra a no-ip-s csomag tudtommal nincs, dyndns meg eleve nem is mükdöne no-ip-vel. A tp linkben jó eséllyel lehet no-ip támogatas is
Bocs ha olyasmit irtam ami evidens, csak a hozzászolasod alapjan próbáltam kihámozni a lehetőségeket.

(#2786) Tutu7030 válasza veze (#2785) üzenetére


Tutu7030
veterán

Én az NSA325-ön a noIP-t használom.

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#2787) JoHnni válasza veze (#2785) üzenetére


JoHnni
senior tag

ment privi :R

...:''[*\www.alfaamore.hu/*]'' :...

(#2788) MooGoR


MooGoR
csendes tag

üdv
Kérnék egy kis segitseget. felraktam a 4.4.2 firmwaret a tabra, de vissza akarom rakni a jellyeant. Hogyan oldhatnám meg?

(#2789) szalai56 válasza MooGoR (#2788) üzenetére


szalai56
senior tag

Ezt ugye nem ide akartad?

Amiga1200; http://amigos.amiga.hu/szalai56/

(#2790) #79335424 válasza szalai56 (#2789) üzenetére


#79335424
törölt tag

Jajj, ne legyél már ilyen kishitű! Feldob egy Debian -t, aláheggeszt egy ADB -t és máris tudja berhelni a NAS -ról a TAB -ot. :D

(#2791) heidricha


heidricha
senior tag

Sziasztok!
Jó rég megvan a 210-esem, de valahogy eddig csak az az egyetlen baj akadt vele, hogy amikor az 1TB Samsung HDD belekerült, már nem kapcsolta le a diszket tétlen állapotban. Ezt sem sikerült megoldani, de mostanra sokkal kellemetlenebb, hogy naponta ki kell kapcsolni a dobozt, mert egy idő után folyamatosan darál, a webUi-t sem nagyon lehet elérni, annyira belassul.
Elég sok cucc van rajta, de egyetlen aktív torrent sem kell ehhez az állapothoz, csak az, hogy be van kapcsolva.
Amikor még elérhető, 70% feletti CPU használat látszik.
Friss gyári fw, semmi módosítás.
DLNA, samba megosztás, Dropbox sync, semmi egyéb.

(#2792) shteer válasza heidricha (#2791) üzenetére


shteer
titán

meg kellene nézni mi okozza a darálást és a magas cpu-kihasználtságot

..szerintem jónak tűnik

(#2793) heidricha válasza shteer (#2792) üzenetére


heidricha
senior tag

Valójában ennél kicsit specifikusabb tanácsot képzeltem, de úgy kell nekem :)

Feltettem az ffp csomagot, már van ssh-m, top szerint a mediaserver pörög elég rendesen, akár 80% feletti CPU-t is mutat, és majdnem 3-as load-ot, ez szerintem elég magas - de jelenleg még nincs túlterhelve a rendszer, elérhető, működik. Persze nem is régóta fut, kb. 6.5 órája.

(#2794) #79335424 válasza heidricha (#2793) üzenetére


#79335424
törölt tag

Akkor még bőven szkennelhet.

(#2795) heidricha válasza #79335424 (#2794) üzenetére


heidricha
senior tag

az a baj, hogy pl. most el is dobott minden kapcsolatot, vagyis ki kellett kapcsoljam. nem létezik, hogy órákig szkennelgeti a diszket, és közben semmire nem lehet használni! vagy mégis?

bekapcs után egy darabig rendben van, használható, raspberry, TV látja rendesen, linux pláne. aztán darálni kezd, belassul a Samba kiszolgáló, később el is tűnik a DLNA szerver a hálózatról. Ebben az állapotban már nem szoktam sokáig meghagyni, kikapcs lesz, nem létezik aludni vele egy szobában, mikor így darál, használni szintén nem lehet.

(#2796) heidricha válasza heidricha (#2795) üzenetére


heidricha
senior tag

Azért már megérte vele foglalkozni.

Kikapcsoltam a bélyegkép generálást, bekapcsoltam a jumbo frame-et...
egyelőre nyugi van, nincs daráló, és a linux-ról 3x gyorsabb, mint eddig volt.

(#2797) heidricha válasza heidricha (#2796) üzenetére


heidricha
senior tag

Csak egy kis pontosítás: nem a bélyegkép a baj, hanem a megosztások automatikus frissítése, ez tart sokáig kézzel indítva is, ráadásul mintha a hosszú frissítések összeérnének.

Sebességben mit szokott tudni ez a doboz? 210-es...
Nálam Gbites switch-en 15MB/sec alatt van, ami eleve nem valami sok, ha egyszerre több szálon másolok, nem gyorsul, hanem lassul. Összeadva a szálakat, legfeljebb 10MB/s jön ki, de inkább kevesebb.

(#2798) Claude Leon válasza heidricha (#2797) üzenetére


Claude Leon
senior tag

100Mbites kanócon 7MB/s.
Több szálon pláne lassul, mert egyfelől úgy több csomaggal jár, másfelől a vinyón is nagyobb felületet kell a fejnek végigkaristolni, mire minden szálnak összevakarja, amit kér.

Ha terminálban befigyelsz, nézheted, hogy ilyenkor mekkora a %wait.

Médiaszerver frissítéséve is a daráláson csúszik meg, gyanítom, hogy a elejétől a végéig átnyal minden filét, vagy trehányul van összehányva a vezetett nyilvántartása, és azon pörög.
30-40k filével nekem már közel napig megy egy szken.

[ Szerkesztve ]

(#2799) zarew


zarew
senior tag

Sziasztok!
Valamiért úgy gondoltam ,jó ötlet,ha veszek egy ilyet.Torrentre használnám és hogy a tartalmat lejátszak róla. egy 2 terás winyó menne bele.Ügye csak be kell raknom és megformázza? A több gigás fájlokat is kezeli? Sajnos nem értek ilyesmihez.De majd próbálkozom...

(#2800) Oldman2 válasza zarew (#2799) üzenetére


Oldman2
veterán

Igen, igen, igen.
:-)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.