Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2151) Zamery válasza FefeeX (#2150) üzenetére


Zamery
senior tag

Ha a hozzáférésekkel van baj akkor ha jól melákszem ez a megoldás: [link]. Csak a könyvtárnevet kell átírni.

Neked NSA320-as van ugye? Az újratelepítéshez meg itt van az infó:[link].

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#2152) FefeeX válasza Zamery (#2151) üzenetére


FefeeX
veterán

újraraktam, mert már megtaláltam hogy kell a pendrive-ot kiiktatni :)
Így gyorsabb és egyszerűbb az egész, mondjuk így is találkoztam problémával, de leküzdöttem már :)
Köszi mindent :R :R

(#2153) Zamery válasza FefeeX (#2152) üzenetére


Zamery
senior tag

Igen, mióta hozzá lehet adni az FFP csomagot, és nem kell a pendrive, azóta sokkal könnyebb lett az egész. Én is így használom most már. NSA-210-en, 4.40-es fw, 2.73-as TM. Minden tökéletes működik! Amit még észrevettem, hogy sokkal kevésbé használja így az erőforrásokat. Kevésbé pörgeti a procit, és kevesebb ramot használ.

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#2154) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Hogyan tudok Win7-ben intézőben az admin mappába bemenni? Felhasználónevet és jelszót kér, de ha beírom a NAS belépőadatait, akkor sem enged be :(.

Ja, NSA310-ről van szó egyébként.
Melyik FW, FFP és Transmission párosítás a legjobb jelenleg (vagy legújabb?). Most látom, hogy már nem kell pendrive FFP-hez? :Y. Mondjuk a telepítés nem teljesen világos. A pendrive uninstallálása azt jelenti, hogy kihúzom a NAS-ból? :B

Előre is köszönöm a segítséget :R

(#2155) Jim74 válasza Jim74 (#2154) üzenetére


Jim74
nagyúr

Az admin könyvtáras hozzáférési probléma megoldódott egy win újraindítással :DDD

(#2156) Jim74 válasza FefeeX (#2152) üzenetére


Jim74
nagyúr

Hali!

Le tudnád esetleg írni lépésenként, hogy hogyan kell a pendrive-ot kiiktatni és utána működésra bírni a transmissiont?

Előre is köszönöm :R

(#2157) Jim74


Jim74
nagyúr

Na bakker addig szórakoztam, amíg nem tudok belépni SSH-n a NAS-ra....

Hogy tudom a jelszót resetelni?

(#2158) Zamery válasza Jim74 (#2157) üzenetére


Zamery
senior tag

Azt hogy csináltad? Melyik FFP van fennt? Vagy feltetted az FFP csomagot?

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#2159) Jim74 válasza Zamery (#2158) üzenetére


Jim74
nagyúr

Na most már be tudtam lépni SSH-n, de nem megy a transmission

Az alábbi parancsra:
/ffp/start/transmission.sh start

azt írja ki, hogy No Shell... :F

Felraktam az FFP csomagot, de mivel nem ment semmi, így visszaraktam a pendrive-ot, aztán frissíteni akartam 2.73-as transmission-re és azóta nem működik a Transmission. Valamit nagyon összekutyultam :O

(#2160) Zamery válasza Jim74 (#2159) üzenetére


Zamery
senior tag

Amikor felraktam akkor nekem is ez volt egy ilyen hibaüzenet, de nem törődtem vele, hanem csináltam tovább a lépéseket a leírás szerint. Azóta is működik. Ha elkezdted a pendrive nélküli dolgot, akkor azt fejezd be, ne variáld a kettőt.

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#2161) Jim74 válasza Zamery (#2160) üzenetére


Jim74
nagyúr

Leszedtem az FFP csomagot és így most megint megy minden. Azt hiszem így hagyom. Mivel a linuxhoz kuka vagyok, így ha nincs egy step-by-step leírás a pendrive nélküli megoldáshoz, akkor inkább nem erőlködöm vele.
Most meg kellene próbálnom 2.61-es transmissionről 2.73-asra frissíteni, csak nem emlékszem, hogyan kell :B

(#2162) Jim74 válasza Jim74 (#2161) üzenetére


Jim74
nagyúr

Megtaláltam a frissítés menetének leírását :DD

Marad a pendrive... :U

(#2163) FefeeX válasza Jim74 (#2162) üzenetére


FefeeX
veterán

Magamnak is akartam csinálni egy teljes, és teljesen érthető how-to leírást, hogy ha megint fél év múlva hal le, ne legyen 3-4 nap mire tudok kezdeni vele valamit...
Amint kész vagyok, beírom...

(#2164) Jim74 válasza FefeeX (#2163) üzenetére


Jim74
nagyúr

Előre is köszönöm :R

(#2165) csocsika1700


csocsika1700
tag

a legújabb 4.50(AFK.1) fw- el is ugyan ugy működi minden eddigi program , mint a régi 4.40el? frissiteni akarom, mert néha a nas mac cime 00-00-00-00-00 ujra raktam vagy már 2x3x az ffp sticket, de ugyan az.Ha sokat használom az ftp-t akkor egy idő után(talán terheléstől függően) behal. :W

(#2166) jimi23


jimi23
csendes tag

Nem tudok puttyban belépni, ezt írja ki. Connection closed by remote host. Mi lehet a baj?

(#2167) csocsika1700 válasza jimi23 (#2166) üzenetére


csocsika1700
tag

IP és az ssh 22es port jól van beirva? :B

(#2168) jimi23 válasza csocsika1700 (#2167) üzenetére


jimi23
csendes tag

Igen azok jók, többször is ellenőriztem.

(#2169) Zamery válasza jimi23 (#2168) üzenetére


Zamery
senior tag

A Telnet sem megy? Vagy azt már letiltottad? Ha nem megy egyik sem, akkor szerintem rakd újra!

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#2170) csocsika1700 válasza jimi23 (#2168) üzenetére


csocsika1700
tag

igen, rakd ujra.... ha kell adok egy leirást, amit én is használok. :DD :K

(#2171) csozsi


csozsi
tag

Ha nincs bajom, csinálok magamnak. :D
NSA-221, az új firmware-t kb egy hónapja felraktam, TM projekt azóta áll.
Tegnap megkapta a vinyóra való TM-t, ment minden, ahogy kell, torrentek beindultak.
Ma reggel újraindítom a masinát, mert visszatettem a helyére.
Azóta nem elérhető a torrentkliens, és a beállításokban a többi csomag nem hagyja magát telepíteni.
Mit rontottam el, avagy mivel menthető a helyzet?

''Ha már minden kisérleted csődöt mond, olvasd el a használati utasítást'' (Murphy)

(#2172) csozsi válasza csozsi (#2171) üzenetére


csozsi
tag

Ááááh... csak a "szokásos".

Még a transmission.sh scriptet kell szerkesztenünk, hogy minden jól működjön:
vi /ffp/start/transmission.sh
Keressük meg a transmission_home sort, és írjuk át erre:
TRANSMISSION_HOME=/ffp/tm/.transmission-daemon
A másik sor, amit kezelésbe kell venni az a user=nobody sor, ezt írjuk át transmissionra:
user=transmission

Mindent átmásoltam a régi rendszerből, csak ezt nem.

Tehát szükségünk van a régi rendszerből a következő fájlokra:

/ffp/tm/.transmission-daemon/settings.json
/ffp/start/transmission.sh
fájlokra, valamint a
/ffp/tm/.transmission-daemon/resume és
/ffp/tm/.transmission-daemon/torrents
könyvtárak tartalmára.

''Ha már minden kisérleted csődöt mond, olvasd el a használati utasítást'' (Murphy)

(#2173) Zamery válasza csozsi (#2172) üzenetére


Zamery
senior tag

Úgy van. :K

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#2174) gumimaci1235


gumimaci1235
tag

Most per pillanat melyikek a legfrisebb telepítőcsomagok, és honnan lehet letölteni.

NSA 310-re ha ki akarom iktetni a pendrivot.

Legfrisebb firmware van a NAS-on.

És ha nem sikerülne a pendrive nélküli megoldás, akkor leszedem a telepítőcsomagot, visszadugom a pendrivot, és megy a most működő pendrivos verzió?

[ Szerkesztve ]

(#2175) csozsi


csozsi
tag

MC-vel lehet e rar-ba tömörített és darabolt fájlokat fogyaszthatóvá varázsolni?
Gz-be összecsomagolta, de nem arra van szükségem. :D

''Ha már minden kisérleted csődöt mond, olvasd el a használati utasítást'' (Murphy)

(#2176) avena71


avena71
tag

Sziasztok!

NSA310-em van TM-nel,és a \\NSA310\video mappáben,ahol a torrent mappa is van,olyan futtatható exe fájlok vannak,amik nem tudom,hogyan és miért kerültek oda és hogy mire valók.
Lenne ötletetek?

Köszi

(#2177) gboszi válasza csozsi (#2175) üzenetére


gboszi
senior tag

Van unrar az ffp-hez. Keress rá akár itt is.

"If you're good at something, never do it for free!"

(#2178) Zamery válasza avena71 (#2176) üzenetére


Zamery
senior tag

A vírusirtót ráküldted?

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#2179) csozsi válasza Coolby84 (#2123) üzenetére


csozsi
tag

Talán neked is segít, keresgéltem kitömörítésügyileg.
Innen jutottam elegendő infóhoz.
Ami nekünk kell (szerintem, de majd okosabb kijavít):

wget http://wolf-u.li/u/441 -O /ffp/bin/uwsiteloader.sh
chmod a+x /ffp/bin/uwsiteloader.sh
uwsiteloader.sh

( Ezt kell látnod menetközben. )

Select all sites. (Use up, down, tab, spacebar) Select yes when asked to update the list.

Use Slacker to install the packages:

slacker -i

Select those packages:

memiks:libsigc++
memiks:nzbget-0.8.0
memiks:par
memiks:par2cmdline
memiks:unrar

Ha ezzel megvagy, vagy futtatod a MC-t, vagy parancssorból éred el a letöltött cucc könyvtárát.
Ott kiadod az unrar e letöltöttfilm.rar parancsot, és az kicsomagol ugyanabba a könyvtárba.
Innen a letöltöttfilm.iso-t persze el kell pakolni, mert felborítja a torrent struktúrát, vagy legalábbis régebben (windows + u-torrent esetében) volt ilyen esetem. Nálam kb 15-20 perc egy 4,5-es dvd kicsomagolása.

''Ha már minden kisérleted csődöt mond, olvasd el a használati utasítást'' (Murphy)

(#2180) csozsi válasza gboszi (#2177) üzenetére


csozsi
tag

Köszi, először itt keresgéltem, de valahogy nem akart előkerülni, amazt meg úgy este 9 felé találtam.

''Ha már minden kisérleted csődöt mond, olvasd el a használati utasítást'' (Murphy)

(#2181) csozsi válasza gumimaci1235 (#2174) üzenetére


csozsi
tag

FefeeX hozzászólásából nyílik Bélaaaa írása.
Töltsük le a többi szükséges programot is a készítők honlapjáról:
Folytassuk alkalmazásaink telepítésével.
Telepítés ugyanúgy, mint a pendrájvra.
Mielőtt belevágsz, a még működő pendrávról MC-rel készíts másolatot az alábbi mappákról:
http://logout.hu/tema/re_zyxel_nsa-210_es_a_transmission/hsz_2172-2172.html
Célszerű a NAS általad sűrűn használt könyvtárába, hogy könnyen megtaláld.

''Ha már minden kisérleted csődöt mond, olvasd el a használati utasítást'' (Murphy)

(#2182) avena71 válasza Zamery (#2178) üzenetére


avena71
tag

Ráeresztettem a vírusirtót,törli is őket,sőt manuálisan is töröltem már nemegyszer,de idővel visszakerülnek...

(#2183) csozsi válasza avena71 (#2182) üzenetére


csozsi
tag

Milyen irtószert használsz?
Nem csak vírusirtó kell, hanem Hijackthis, vagy hasonló, ami kiszűri az induló progikat.
Ugyanis több gonoszka képes megelőzni a vírusirtó működését, illetve pár, magát vírusirtónak feltüntető program még több gondot okoz.
Az Avast ingyenes irtószer pl. képes a rendszer indulása előtti átvizsgálásra is, tehát semmi nem tud elindulni rajta kívül. Nem magától, hanem parancsra, alkalmanként.
Érdemes még átnézni a gépet AdAware, és Spybot & Destroy spyware irtókkal is.

''Ha már minden kisérleted csődöt mond, olvasd el a használati utasítást'' (Murphy)

(#2184) avena71 válasza csozsi (#2183) üzenetére


avena71
tag

Avast-tal nézettem át,talált is néhányat.De ez konkrétan a NAS-on volt,a gépről került át vagy a neten keresztül közvetlenül a NAS-t fertőzte meg szerinted? :F

(#2185) gumimaci1235


gumimaci1235
tag

NSA 310-et egy távoli interneten lévé gépen belehet úgy állítani, hogy egy neghajtóként lássam, amiről megnyitni és visszamenteni is lehet fájlokat. Ha valaki tudja, az mielőbb ossza meg elem, mert sürgős lenne...

(#2186) pacman789 válasza gumimaci1235 (#2185) üzenetére


pacman789
aktív tag

Hálózati meghajtó csatlakoztatása...

(#2187) gumimaci1235


gumimaci1235
tag

A NAS folyamatos vírusvédelmére milyen módszerek és programok vannak?

(#2188) Claude Leon válasza gumimaci1235 (#2185) üzenetére


Claude Leon
senior tag

1. a routeredben a hozzávaló portokat forwardolnod kell a NAS-ra
(445 tcp, 137,139, utóbbi 2-n tcp/udp-t is. Lehet, hogy az nsa-210-en is be kell állítani, hogy ezeket a portokat kívülről is megegye, egyes routereken "virtual server" néven is szerepel a dolog)

2. valami dyndns-félét (a nas megfelelelő menüjében találod, hogy kiket választhatsz) kell regisztrálni, hogy hazatalálj, mert az otthoni ip címed változatlansága nem garantálható. Azután a nason beállítod, hogy rendszeresen frissítse.
(én most no-ip-t használok, ott az ingyenes verzióban havonta megerősítés kell, hogy ne járjon le)

3. Aztán, ha minden sikerült, a távoli gépen beírod \\regisztrált_domainod.valasztott_dyndns.org(vagy com, (nem mnindenkinél egyforma), ésreménykedsz, hogy sikerült., és bejelentkezhetsz.
Megfelelő jelszót intézz a saját védelmedben, az sem utolsó szempont, hogy ne az admin userre építsd fel a külső hozzáférést.(szerintem)

Azt persze nem tudom, hogy mennyivel védettebb a nas a linux alapjaival, mint egy win.

Én csak ftp megosztást használok (ott az 1-es pontban emlegetett portok 20-21/tcp), az működik oda-vissza.
(persze, nem a munkahelyemről, ott az ftp-t nem engedik ki)

Letöltésre a webes megosztást válaszd, igaz, akkor a címed ismeretében mindenki nézheti, hogy mid van.

(#2189) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Az miért van, hogy a transmission egyszerre csak 5 letöltés engedélyez? A többi cska várakozik (queued).
A transmission remota-ban jól látszik, hogy amíg be nem fejeződik az 5-ből valamelyik, addig a többi nem indul el.
Előre is köszönöm a segítséget :R

(#2190) kisgyerek85 válasza Jim74 (#2189) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Eszközök--->TM beállítások ----> Sor ---> Letöltési sor hossza, itt írd át annyira amennyire szeretnéd.

(#2191) Jim74 válasza kisgyerek85 (#2190) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm :R
De sajnos nem találom ezt a beállítást :U
Transmission remote dotnet-et használok v3.24-est.

[ Szerkesztve ]

(#2192) kisgyerek85 válasza Jim74 (#2191) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Ja ott lehet máshol van. Régebben én is használtam azt, de nekem jobban bejött a Transmission Remote GUI

(#2193) Jim74 válasza kisgyerek85 (#2192) üzenetére


Jim74
nagyúr

Azért köszönöm, hogy foglalkoztál a problémámmal :R

(#2194) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

a nas hátulján az usb-kapu az csak bemenet vagy kimenetként is funkcionál, nem tudjátok?
rá tudom kötni azzal egyáltalán egy mediaplayerre?

(#2195) veze válasza Tibiajax (#2194) üzenetére


veze
őstag

csak bemenet

(#2196) Tibiajax válasza veze (#2195) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

köszi
a francba..

létezik egyáltalán olyan nas, amit a külső kapukkal (mondjuk esatával..) rá lehetne kötni mediaplayerre?

(#2197) Bélaaaa válasza Tibiajax (#2196) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Nincs

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#2198) Claude Leon válasza Tibiajax (#2196) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Volt olyan, a D-link 313-asa, azon az usb kliens, nem host.(azon nyilván a gyenge hardver miatt volt ilyen opció)
De ott sem egyszerre a 2 funkció, vagy így indítottad, vagy úgy.

Mellesleg ki is zárják egymást, mert ha az egyik turkál a vinyón, a másiknak nem szerencsés belepiszkálni.
Az sem véletlen, hogy inverz usb elosztót nem árulnak, ami több hostot kapcsolhatna egy eszközre

(#2199) Tibiajax válasza Claude Leon (#2198) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

aha
sokáig tévhitben voltam akkor, mindig is azt hittem (reméltem), hogy ha lesz is egyszer egy nasom, és hálozatban lesz, a playerrel mindenképp majd esatával fogok tudni külön rámenni..hiszen az a legjobb
kár érte.

mostmár csak ezt az nfs-részt kellene valahogy életre kelteni, mert egyelőre csak a microsoftos hálózat fut a qnap lejátszóval

[ Szerkesztve ]

(#2200) Claude Leon válasza Tibiajax (#2199) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Az nfs ezen kicsit szopóág.
1. nfs megosztást újonnan tudsz csak kreálni
ezeket berakja a /volume/nfs/megosztasnev helyre, fixen.
2. szokásos ikszes cuccokon az /etc/exports szok lenni az nfs megosztások forrása, ezen a nason ez elérhetetlen, pedig listázható. (megpróbáltam volna pedig kézzel szerkeszteni)

Csatoláskor a teljes utat meg kell adni (server:/volume/nfs/megosztas), legalábbis linukszon.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.