Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2651) dmc válasza dmc (#2650) üzenetére


dmc
aktív tag

Ez pedig a belső rész:

(#2652) Anonymus23 válasza dmc (#2651) üzenetére


Anonymus23
veterán

A 4.41 AFD.0 a legfrissebb firmware hozzá.

Szóval elvileg jó vagy, mehet bele a vinyó :)

;) - The Power of the Light Side

(#2653) dmc válasza Anonymus23 (#2652) üzenetére


dmc
aktív tag

így?
nem így kéne megjelennie a kezelőfelületnek szerintem

(#2654) dmc válasza Anonymus23 (#2652) üzenetére


dmc
aktív tag

A vinyó az benn van de ugyan így néz ki az egész :(
Ezzel igy nem igen lehet mit kezdeni :(

(#2655) Anonymus23 válasza dmc (#2654) üzenetére


Anonymus23
veterán

Nem teljesen értem, hogy mi a gondod.
A Status oldalon nincs semmi menü?

Esetleg próbáld már meg, hogy NSU-val teljesne a nulláról inicianizálod az egészet.
Tehát állíts be vele minden lehetséges beállítást, és ha van szabad vinyó, akkor azt is formázza.
Pl írja a leírás, hogy a firmware-t a viny elejére rakja meg ilyenek, szóval ha nincs benne vinyó, akkor nem lehet elérni minden funkcióját.

Egy kicsit bővebben és egyértelműbben ha leírnád a gondod, akkor talán lehetne segíteni, de jöhet PM-ben is.

;) - The Power of the Light Side

(#2656) dmc


dmc
aktív tag

Sziasztok!

Adva van egy vinyo azon van 6db könyvtár és én abból a 6db könyvtárból csak 3 szeretnék átmásolni ez lehetséges?
A NSA belül van az hogy másolás ott szeretném ezt végrehajtani meg lehet oldani azon belül?

Előre is köszönöm a válaszokat

(#2657) rőlyy


rőlyy
csendes tag

sziasztok. lenne egy olyan kérdésem,hogy miért nem megy a feltőltésem rendesen? ritkán megy és akkor is csak pár másodpercig. nem vagyok egy müszaki zseni sajna. lehet rosszak a beállitásaim? már volt aki azt is mondta,hogy a upc-s modemet kell beállitanom. segitségeteket kérném. előre is köszi.

Ha irok,tisztelj meg a válasszal! forditott esetben én is megtisztellek!

(#2658) rőlyy


rőlyy
csendes tag

Sziasztok. cisco epc3925-öm van és transmission kliensem(igaz már többet is kipróbáltam) a linuxon. az a problémám,hogy a whatcd-hez alig megy a feltöltésem. ritkán 1 másodpecig megy csak. a portot már kinyitottam,az upnp-t is engedélyeztem,különböző portokat is állitottam be,de semmit nem javult. tudna valaki segiteni benne? elég kezdő vagyok benne.

Ha irok,tisztelj meg a válasszal! forditott esetben én is megtisztellek!

(#2659) Origó


Origó
csendes tag

Sziasztok!

A következő lenne a gondom. Telepíteni szeretném a Transmission-t de amikor leállítom a daemont azután nem találom a setting.json file-t illetve a vi kiírja de úgy tűnik mintha nem lenne benne semmi. Egy korábbi HSZ-ban írta valaki, hogy midnight commanderrel törölte a file-t és újra indította a daemont és akkor létrehozta neki helyesen. Azt szeretném kérdezni,hogy ezt hogyan kell csinálni? Vagy van rá valami egyszerűbb megoldás is? Már harmadszor akadtam el a telepítéssel és mindig itt áll meg a történet.

Köszönöm előre is.

Sziasztok.

Origó

[ Szerkesztve ]

(#2660) dmc


dmc
aktív tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne hogy ami a NSA 310 es megtalálható OwnCloud ot fel lehet rakni NSA 210 re is?
Vagy ha nem akkor van valami ilyesmi megoldás?
Köszi

(#2661) zotyesz66 válasza Origó (#2659) üzenetére


zotyesz66
őstag

Az én voltam. :K A midnight commandert az FFP-n keresztül kell föltenni, használni meg hasonlóképp kell, mint anno a norton commandert és a file-ok szerkesztését is meg lehet rajta keresztül csinálni.
Pont úgy volt, ahogy írtad, kitöröltem a settings.json file-t és a transmission-daemon újraindításánál automatikusan újra létrehozta, ezután már csak egy sort kellett benne szerkeszteni és azóta hasít.

(#2662) zszell


zszell
csendes tag

Sziasztok. Most vettem 1 zyxel nsa210s -est. csak 10 db torentet kezel a többit meg sorba állítja.Hol lehet át állítani , hogy többet töltsön le és fel? Köszi a választ.

(#2663) feco93 válasza zszell (#2662) üzenetére


feco93
tag

Hello

webes felületen nem tudom hol kell de a Transmission remote guiba
Eszközök--> Transmission beállítása és ott a sor hosszal tudod állítani vagyis nekem azzal állítja hogy menyit tölt le egyszerre.
De biztosan lehet ssh-án keresztül is a settings.json csak én pontosan nem tudom hogy ott mit kell átírni.

(#2664) zotyesz66 válasza zszell (#2662) üzenetére


zotyesz66
őstag

Hát gyárilag ennyit tud. Viszont olvasd el az ide tartozó cikket és telepítsd a Transmission-t, amiről itt végig szó van!

(#2665) Anonymus23


Anonymus23
veterán

Aki nem szeretne a pendrive-ra telepíthető ffp-vel mókolni, vagy egyszerűen szeretné telepíteni az ffp-t és a TM legfrissebb verzióját a winchesterre annak jó hírem van:

Mivel most nálam egy Zyxel NAS kiállítást lehetne nyitni, 210, 310 és 325v2 van együtt, eszembe jutott, hogy vannak még páran, akik 210-est használnak, és kipróbáltam, hogy ezzel az egyszerűbb módszerrel vajon működik-e a TM telepítés a gyári programcsomagok közül.
Az eljárás hasonlít a 325v2-höz illetve a 310s hez.
A 210-es NAS alábbi könyvtárába
/admin/zy-pkgs/
be kell másolni az alábbi fájlokat Zambozoli korábbi leírása alapján:
Innen elérhető az összes fájl
ZYPKGS
Transmission_2.82_arm_002.zpkg

Ha kell FFP, akkor ezeket is:
ffp_0.7_arm_004.zpkg
ZYPKG_INFO.tgz

Én a biztonság kedvéért bemásoltam a web_prefix fájlt is, de ennek valószínűleg nincs sok jelentősége.
Innentől kezdve már csak be kell lépni a NAS kezelőfelületébe, és a programcsomagoknál szépen feltelepítgetni a nekünk szükséges programokat.

A web_prefix fájl az alábbi, amit egy wordpad-al meg lehet csinálni:
a fájl neve, nincs kiterjesztés:
web_prefix
A fájl tartalma, egyetlen sor:
ftp://ftp.zyxel-tech.de/

Csak próbaképpen felraktam a TM-et, webGui-n keresztül szépen elérhető, illetve ugyancsak felraktam az ffp-t is, az is szépen működik puttyon keresztül.
Az azért érezhető, hogy a 210-esben nincs akkora vas, az ffp telepítése egész sok időt vett igénybe (volt vagy 2-3 perc, már azt hittem kifagyott, de csak mókolt vele egy ideig)
Sok sikert hozzá, akinek ez van és frissítene.

;) - The Power of the Light Side

(#2666) Zamery válasza Anonymus23 (#2665) üzenetére


Zamery
senior tag

Köszi, már gondoltam rá én is hogy megcsinálom, de olyan jól működik a jelenlegi rendszer, nem volt kedvem megbolygatni.

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#2667) Anonymus23 válasza Zamery (#2666) üzenetére


Anonymus23
veterán

Mondjuk nem is azoknak jó ez, akik már használják és nincs vele gond, hanem azok számára, akik most telepítik, vagy újra kell rakni a cuccost.

Ha gondolod beleírhatod a témaindítóba is.
Holnap fogom a második 210-est megcsinálni, mivel ismerősnek kell, így már lesz újrapróbálás, hogy minden működik-e.

;) - The Power of the Light Side

(#2668) Anonymus23


Anonymus23
veterán

Megcsináltam a második 210-esen is, és minden működik.
Annyi gond van, hogy a 2665-ös hozzászólásban elrontottam egy linket, ahonnan le lehetne tölteni a fájlokat
A javítás:
Innen elérhető az összes fájl

Illetve még annyi, hogy érdemes felrakni az MC-t ugyanúgy, mert jó segítség lehet a setting.json fájl módosításához, mely az alábbiak szerint működik:

A programcsomagoknál TILTsd le a TM-et (NEM eltávolítás, hanem tiltás)
FFP indítás, rootként belépés, MC indítása
A setting.json itt található:

Amit akarsz javíts benne, elég ha az rpc részt javítod, pl így:

Ezeket kellene kijavítani az alábbiak szerint:
"rpc-authentication-required": true,
"rpc-bind-address": "0.0.0.0",
"rpc-enabled": true,
"rpc-password": "IDE ÍRD BE A JELSZÓT",
"rpc-port": 9091,
"rpc-url": "/transmission/",
"rpc-username": "IDE ÍRD BE A FELHASZNÁLÓT",
"rpc-whitelist": "*.*.*.*",
"rpc-whitelist-enabled": true,

Tegyük fel hogy KUTYA felhasználóként, MACSKA jelszóval akarod használni. akkor a két sornak így kell kinéznie mentéskor
"rpc-password": "MACSKA",
"rpc-username": "KUTYA",

Az rpc-whitelistről kicsit bővebben:
Itt adhatod meg, hogy mely IP-ről, vagy tartományról lehessen belépni a NAS-ra. Értelemszerűen a bárhonnan a *.*.*.* Ha azt akarod, hogy csak belső hálóról, akkor lehet pl megadni: 192.168.1.*, de akár konkrét IP-t is

F2 mentés, F10 kilépés
A programcsomagoknál lehet engedélyezni a TM-et, és most már a beállított felhasználó/jelszóval lesz védve az elérés.

A letöltési mappákat egyszerűen be lehet állítani a TransGUI programban a Eszközök / Transmission beállítások / Letöltés fülön.

;) - The Power of the Light Side

(#2669) Gakocsis


Gakocsis
tag

Sziasztok! NSA210-em hosszú ideje gond nélkül működött, gyári paraméterekkel. Ma reggelre azt tapasztaltam, hogy nem érem el a file-okat. A NAS kezelőjében azt látom, hogy van rajta 930 giga adat, de ezeket nem érem el, se total commander, se semmi más nem mutatja.

Ki bekapcsolás, újraindítás volt, nem segített... még a NAS reset-et is meg akarom próbálni. Igazából az annyira nem fáj, hogy ha elvesztem az összes adatom, csak az a fontos, hogy működjön rendesen.

Ötlet lehet, mi okozhatta ezt?

(#2670) Claude Leon válasza Gakocsis (#2669) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Akkor itt az ideje, hogy pendrájvra feltegyél egy ffp-t, úgy talán többet tudhatsz meg (vagy még úgy sem)

(#2671) zotyesz66


zotyesz66
őstag

Érdekes dolog történt ma. Már egy ideje HDD-n van az ffp és a tm, és ma, amikor hozzáadtam egypár újabb torrentet elindultak rendesen, de aztán leálltak. Újra elindítottam őket, és pár perc múlva megint leálltak. Gondoltam újraindítom a NAS-t, erre reboot után nem csatlakozik a GUI, sőt a putty sem. Újabb reboot után sem. A Zyxel saját webes felülete ment és a file-okat is el lehetett érni, ezzel nem volt gond. Viszont az admin felületen a programcsomagoknál nem volt semmi. Sem ami már telepítve volt (SMART és ffp) sem amit még le lehetne tölteni. Nem az utolsó firmware volt fönt, ezért lesz ami lesz alapon lefrissítettem a 2013 augusztusira és láss csodát, utána minden elindult. De nem értem, ha eddig ment, akkor ma valamiért letiltott? Vagy valami elszállt benne szoftveresen és újra számíthatok hasonlóra? Elkezdtem nézni, hogy ha le kell cserélni, akkor mit vehetnék helyette, ott a 310S, de arról meg lespórolták az e-sata csatlakozót, én meg használnám. Vagy ott az új 325 v2, de az meg majdnem a duplájába kerül.

(#2672) hzx0


hzx0
aktív tag

Adot egy Zyxel nsa320. Mindent sikerült belöni. Van a hálozatomba egy linuxos beltéri ami elvileg kezel cifs, nsf megosztás. Gyakorlatba vizsont csak az nsf megosztást sikerült mountolni. Igy viszont csak az nsf megosztás alatt levö mappákat kezeli. Hogyan lehet elérni azt hogy az alap mappák is meg legyenek osztva nsf alat is?

(#2673) shteer válasza hzx0 (#2672) üzenetére


shteer
titán

nfs

nálam így van:

..szerintem jónak tűnik

(#2674) hzx0 válasza shteer (#2673) üzenetére


hzx0
aktív tag

Nálam is. De az esközöm csak azt a mappát látja amit itt létre hozok és a megosztások alatt publikusá teszek. Viszont ami alapbol van zene, képek, filmek, azt nem.

(#2675) Claude Leon válasza hzx0 (#2674) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Keress rá, hogy hol tartja az nsf exportját (normál esetben a /etc/exports szokott lenni, de pl. a 210-en, 310-en pedig itt), és írg bele a sambás megosztásokat.
Aztán, ha beleírás után még nem éred el azonnal, az nfsd servicét indítsd újra, vagy az egész nast.

(#2676) hzx0 válasza Claude Leon (#2675) üzenetére


hzx0
aktív tag

Köszi . Egyébként deto ugyan az a problémám mint @Joshinak

(#2677) Btandras


Btandras
csendes tag

Üdv Urak/Hölgyek
Ma sikerült vételeznem egy Zyxel NSA 310S-t.Telepítettem rá TM-et, távoli eléréssel próbálom kezelni.Azt sikerült elérnem hogy távolról tudom a TM-et elérni, de sajnos nem tudom hogyan tudnám ezt jelszóval levédeni, mert így sajna mindenki el tudja érni aki véletlen melléüt,vagy ilyesmi.
Tudnárok ebvbben segíteni? Sajnos nem nem sok linux-os parancssoros ismerettel rendelkezem, úgyhogy ha tud segíteni valaki akkor legyen szíves részletesen írjon.
Válaszotokat előre is köszönöm!
Üdv
Tomi

(#2678) Anonymus23 válasza Btandras (#2677) üzenetére


Anonymus23
veterán

Ha előtte kicsit kerestél volna, akkor van erre megoldás, itt is olvasgathatsz egy picit arról, ami neked kell.

;) - The Power of the Light Side

(#2679) veze


veze
őstag

Lehet még sima ZyXel NSA310 -t is kapni, vagy már csak ZyXel NSA310S jelzésüt.
Ez utobbin ugye nincs Esata és nekem szükség lenne rá...
az árgép már csak ZyXel NSA310S -t hoz de a leírások elég vegyesek , mert mégis bele van irva több helyen hogy Esata is van rajta (lehet csak nem javitották ki a korabbi ZyXel NSA310 leirását, csak a nevét "S" -el megtoldottak ugy hirdetik a webáruhazak.. :U

(#2680) Btandras válasza veze (#2679) üzenetére


Btandras
csendes tag

Tudtom szerint már csak az "S"-t lehet kapni, és sajnos nincs rajta Esata, meg ha jól emlékszem akkor kevesebb ram van benne (vagy a proci kisebb? már nem emlékszem)

Anonymus23, köszi a linket, tanulmányozom.

(#2681) dmc válasza Btandras (#2680) üzenetére


dmc
aktív tag

Akkor itt rosszul van leírva?
Spec:

1 Gigabit LAN port
2 USB 2.0 port
1 eSata
1 3.5"SATA I/II HDD interfész
RAID1, JBOD
Belső HDD: EXT4
Külső HDD: NTFS, EXT2, EXT3, FAT32, ReiserFS, XFS

NSA31S

(#2682) Anonymus23 válasza dmc (#2681) üzenetére


Anonymus23
veterán

A fotó ami a Ramirisban van, az nem a 310S,hanem a sima 310. A 310S-nek teljesen más az eleje.
Ez a 310:

Ez pedig a 310S

A 310S-ben nincs eSata. A ramirisnál nem kell feltétlenül hinni a leírásnak :)

310 Zyxel honlap
310S Zyxel honlap

Most adtam el egy 310-est vagy egy hónapja.

Ja és tudtommal a sima 310-es már nem elérhető új gyártásból, bár ez nem 100%.

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#2683) #79335424 válasza dmc (#2681) üzenetére


#79335424
törölt tag

Igen. Valószínűleg összekeverték a vinyó belső, Sata csatolójával.

(#2684) dmc válasza Anonymus23 (#2682) üzenetére


dmc
aktív tag

Ok ok :D
Én csak kérdeztem :D

[ Szerkesztve ]

(#2685) Btandras


Btandras
csendes tag

Urak,hogyan tudok kiterjesztés nélküli fájlt-készíteni?

(#2686) shteer válasza Btandras (#2685) üzenetére


shteer
titán

Totalcommanderrel

..szerintem jónak tűnik

(#2687) Btandras válasza shteer (#2686) üzenetére


Btandras
csendes tag

Melyik menüpont alatt találom?Vagy hogyan tudok vele csinálni?

(#2688) shteer válasza Btandras (#2687) üzenetére


shteer
titán

átnevezéssel

..szerintem jónak tűnik

(#2689) Btandras válasza shteer (#2688) üzenetére


Btandras
csendes tag

Köszönöm.
Azt hittem sokkl bonyolultabb :)

(#2690) Btandras válasza Anonymus23 (#2678) üzenetére


Btandras
csendes tag

Sajnos elakadtam az FFP telepítésében.
Nem tudom letölteni az ZYPKGS file-t. Ha rákattintok akkor csak megnyitja, nem tudom letölteni.
Mit csinálok rosszul?

(#2691) Anonymus23 válasza Btandras (#2690) üzenetére


Anonymus23
veterán

Semmit.
Erről a linkről töltsd le, úgy, hogy jobb klikk, és utána "Link mentése másképp" (Chrome-nak ez a szövege, a Firefox asszem másképp hívja), de a lényeg, hogy ne bal klikkel megnyisd, hanem mentsd le fájlként.

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#2692) Btandras válasza Anonymus23 (#2691) üzenetére


Btandras
csendes tag

Mindent a leírás aapján csinálok,de egyszerűen nincs benne a webes felületen a listában az FFP.
Net nélkül is frissítettem már a lístát, úgyszintén semmi.
Akkor itt mit rontoko el? :)

(#2693) Anonymus23 válasza Btandras (#2692) üzenetére


Anonymus23
veterán

screent tudsz küldeni az admin mappáról, ahova a fájlokat bemásoltad, illetve a programcsomag listáról?
Olyan screen kellene, ahol a fájl méretek is látszanak.

;) - The Power of the Light Side

(#2694) Btandras válasza Anonymus23 (#2693) üzenetére


Btandras
csendes tag

Így gondoltad?

(#2695) Btandras válasza Anonymus23 (#2693) üzenetére


Btandras
csendes tag

A programcsomagról a fényképet a webes felületen érted? azt csak kb 6 képben tudom felrakni mert nem fér ki az összes az ablakba, lapozni kell lefelé.

(#2696) Btandras


Btandras
csendes tag

Az mitől van, hogy bebmásolom a fájlokat, frissítem a listát a vevbes felületen, erre újra megnézem az adminbabn a mappát ahova másolom, de nincs ott a ZYPKG_INFO fájl?
Előfordulhat hogy ez miatt nem látom a listában?

(#2697) Anonymus23 válasza Btandras (#2694) üzenetére


Anonymus23
veterán

Azért nem látszik a listában, mert nem jó fájl van benne.
Ha megnézed az előző linket, akkor abban a ZYPKGS fájl az 8013 byte, míg a te screeneden látszik, hogy abban már a frissített csak 7144 byte-os fájl van, amiből hiányzik az FFP.

Tölts le a fenti linkről jobb klikk+letöltés, azt másold be, de előtte vedd el a netet a NAS-tól.
Stim?

A ZYPKG_INFO fájl hiánya nem okozza ezt, a fenti nem helyes ZYPKGS fájl miatt nincs benne a listában.

Ja és a 2.77-es Transmission telepítő fájlát kitörölheted onnan nyugodtan.

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#2698) zotyesz66 válasza Anonymus23 (#2697) üzenetére


zotyesz66
őstag

Újraraktam a 210-emet eladás miatt és ezzel a módszerrel tettem föl a TM-t. Simán ment minden, enabled a listában és mégsem működik. WebGUI-ra nem lehet kapcsolódni és a remote gui is hibát dob. Mit ronthattam el?
Az új 320-amon pont ugyanúgy csináltam és hibátlanul megy.

(#2699) Anonymus23 válasza zotyesz66 (#2698) üzenetére


Anonymus23
veterán

Valamit elírhattál szerintem, vagy nem volt letiltva a TM módosításkor.
Mint ahogy írtad a 320-on működik, és mivel mindegyik egyforma, a 210-esen is ugyanúgy kell működni.

;) - The Power of the Light Side

(#2700) zotyesz66 válasza Anonymus23 (#2699) üzenetére


zotyesz66
őstag

Friss telepítés volt, nem volt fönt semmilyen TM előtte. Az utolsó firmware van fönt. A 320-on fönt volt a 2.77, azt persze letiltottam és felajánlotta, hogy frissítse, ami sikerült is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.