Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2551) #79335424 válasza spacewalkers (#2550) üzenetére


#79335424
törölt tag

Hát ezt nehezen tudnám kimatekozni, mert nekem a 210 -ben és a 310 -ben is 2 Terra van.

(#2552) Anonymus23 válasza #79335424 (#2551) üzenetére


Anonymus23
veterán

Miért? Nekem van még otthon 750 GB-os Samu vinyó :)

Ha esetleg sikerülne belőni valahogy a 210-esen a gyári TM-et, akkor írd már be légyszi, ismerősnek megcsinálnám a gépén.

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#2553) spacewalkers válasza #79335424 (#2551) üzenetére


spacewalkers
csendes tag

Tehát 2x1 TB-os winyó?

(#2554) #79335424 válasza spacewalkers (#2553) üzenetére


#79335424
törölt tag

Abból még kijöhetne a "max 1,5" állítás. De nekem 1db 2 Terrás van mindkettőben (vagyis a két NAS -ban összesen 4 Terra, de ez most lényegtelen). Lehet, hogy a 220 egy különleges jószág, de a 210 és a 310 esetében, ez alapján nekem sehogy se jön ki a "max 1,5". :)

(#2555) #79335424 válasza Anonymus23 (#2552) üzenetére


#79335424
törölt tag

OK. Ha lesz időm, akkor majd próbálkozom vele. Csak tudod, a 310 lett az itthoni NAS, mert a 210 nekem gyengus volt. Eladni nem volt szívem, úgyhogy azt áttelepítettem egy irodába. Így leginkább weben "látom", de inkább csak mobilról, mert az itthoni netem olyan harmat gyenge és ingatag, hogy néha a kapcsolat sem áll fel. Tehetetlen vagyok, nem fejleszthető a hálózat (Bp, Óbuda, ipari övezet, főútvonal). Vicc. Ezeket a hozzászólásokat is előbb vágólapon megírom, aztán bemásolom, mert ha küldéskor elszáll a net, akkor buktaposzt. Így viszont nem szaladnék neki egy telepítősdinek.

(#2556) feco93 válasza spacewalkers (#2550) üzenetére


feco93
tag

NSA 210 nekem 3 TB hdd-vel üzemel tökéletesen otthon .)

(#2557) ReJim


ReJim
őstag

sziasztok, van egyolyan problémám, hogy a 210-es nas-omon lévő TM mostanában szórakozik velem.
leállítja a torrenteket, ezzel az indokkal:
"Unable to save resume file: No space left on device"
Van még hely az eszközön, de lehet az ffp root-ja, a pendrive megtelt? esetleg log-al, vagy mivel?
mit kellene csekkolnom?

</end.?>

(#2558) ReJim válasza ReJim (#2557) üzenetére


ReJim
őstag

a transmission logját töröltem (csináltam egy üres fájlt helyette), így a pendrive-on hely szabadult fel. ha minden igaz, ezzel volt a gondja. (log megette a helyet, és a folytatáshoz szükséges adatokt nem tudta a pendrive-ra írni)

</end.?>

(#2559) #48613632


#48613632
törölt tag

Sziasztok, nem tudom mennyire él ez a totyik, remélem azért még járnak ide :)

Na a lényeg, NSA310-en próbálnék Transmission-t telepítgetni, pillanatnyilag a 4.61 firm van fent, és belelövöldözve a hsz-ekbe látom, hogy javasolt a downgrade 4.22-re.
Próbálkozásom azonban teljes kudarc. Az alábbi hibaüzenet fogad feltöltés közben.

Hard reset megvolt, 8mp a 2. beep után, elengedéskor hallottam 3 beep-et, majd az NAS újraindult, rendszeridő, egyebek visszaálltak, a HDD tartalma megmaradt.

Akkor mit rontottam el?

(#2560) #48613632 válasza #48613632 (#2559) üzenetére


#48613632
törölt tag

Közben sikerült visszadownolnom 4.440-ig, de az alatta közvetlen megtalálható 4.22 egyszerűen nem megy fel a fenti okok miatt.

A firmeket INNEN szedtem le, mind a kettő 4.22 verziót próbáltam. Mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

(#2561) Anonymus23 válasza #48613632 (#2560) üzenetére


Anonymus23
veterán

Miért nem a 310-es topkjában próbálkozol?
[link]

;) - The Power of the Light Side

(#2562) #48613632 válasza Anonymus23 (#2561) üzenetére


#48613632
törölt tag

Ez látod jó kérdés :))

(#2563) onkyjoc


onkyjoc
csendes tag

Sziasztok!
Nemrégiben hozzájutottan egy zyxel nsa 325 höz, de a problémám, hogy aktív torrentek max száma 10 és itt olvastam erről a transmissionról.
Tudnátok segíteni, hogy honnan tudnám ezt beszerezni és hogyan kéne nekem ezt feltenni rá és működésre bírni.
Köszönöm

(#2564) Anonymus23 válasza onkyjoc (#2563) üzenetére


Anonymus23
veterán

Neked is csak azt tudom mondani, hogy menj át a 310-es topikba ott van leírás.
A 310 és a 325 ebből a szempontból egyforma.
Ha nem találnád: [link]

A másik meg, hogy először érdemes felrakni a legfrisebb firmwaret, és ott a letölthető programcsomagok között már "gyárilag" benne van a Transmission, igaz nem a legfrissebb verzió.
Ha felrakod a pendrive-os/vagy vinyós megoldással az FFP-t, akkor is max 10 perccel hosszabb szerintem a történet, még akkor is ha nem vagy linux guru (mint pl én).
Az a topik jobban pörög, ott kérdezz ha elakadsz, de szerintem a leírás teljesen OK, megcsinálható általa.

Csak néhány buktató a telepítésnél: a tűzfal program sok esetben blokkolja a NAS elérését, ezért akár a NAS beállítása, akár az FFP telepítése alatt, ha elérési hibába ütközöl, akkor érdemes kikapcsolni a tűzfalat, vagy ha jól értesz hozzá, akkor beállítani a szabad elérést.

;) - The Power of the Light Side

(#2565) Tutu7030 válasza onkyjoc (#2563) üzenetére


Tutu7030
veterán

Nálam a gyári transmission hiba nélkül működik.

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#2566) onkyjoc válasza Anonymus23 (#2564) üzenetére


onkyjoc
csendes tag

köszönöm a segítséget

(#2567) #48613632 válasza Anonymus23 (#2564) üzenetére


#48613632
törölt tag

"A másik meg, hogy először érdemes felrakni a legfrisebb firmwaret, és ott a letölthető programcsomagok között már "gyárilag" benne van a Transmission, igaz nem a legfrissebb verzió."

Ooopss, ez 310-re is igaz? Csak mert gyorsan rákerestem, de nem találtam ilyesmit, pedig nagyon kellene ... a linux-megoldás nekem nem jött be, és nem idegesítettem magam, vele tovább.

(#2568) #79335424 válasza #48613632 (#2567) üzenetére


#79335424
törölt tag

Igen, igaz. Csak a 210 -re nem. Sajnos. Viszont a gyári-extra TM az régebbi verzió, mint az FFP -vel telepíthető.

(#2569) #48613632 válasza #79335424 (#2568) üzenetére


#48613632
törölt tag

Huhh, és hogyan tudom feltenni? :B

(#2570) #79335424 válasza #48613632 (#2569) üzenetére


#79335424
törölt tag

NSA310 FFP topik, témaindító cikk, 8. oldal. Addig csináld meg, hogy "lista lekérdezése". Csak nem az FFP -t telepíted és alá az FFP -hez való, friss TM -et, hanem egyből a listában felkínált TM verziót. A 210 -nél az a baj, hogy nincs a táron lévő mappájában TM, csak FFP. Ma nekiduráltam magam, hogy feltelepítem. De nem sikerült, mert én marha elkezdtem belemélyedni az FFP rejtelmeibe és órák óta csak olvasgatom a lehetőségeket. Már nem is bánom, hogy csak FFP -s TM van 210 -re. Sőt, a 310 -esemet is át fogom "értékelni". Azért ez az FFP cucc egy kicsit többről szól, mint a TM. Itt van hozzá egy külső tár (van több is), "néhány" programmal. Tudnék belőlük csemegézni.

(#2571) zotyesz66


zotyesz66
őstag

Milyen jó, hogy két egymás után következő biztosíték levágás gajra tette a rendszeremet... legalábbis nagyon úgy néz ki! :(
Az adatok megvannak, de fogalmam sincs, hogy mentek ki kb. 2 terát, hogy újrarakhassam.

(#2572) zotyesz66 válasza zotyesz66 (#2571) üzenetére


zotyesz66
őstag

Kis szenvedés után a NAS része működik, szerencsére adatot nem vesztettem. Viszont a Transmission-t nem tudom elindítani rajta.
Ez alapján csináltam a telepítést a HDD-re. A settings.json gyakorlatilag üres és ha indítanám így: cd /ffp/start
transmission-daemon -f -g /ffp/tm/.transmission-daemon -w /i-data/md0/video/download/ -t -u user -v password -a *.*.*.* nem is hozza létre, inkább csak hiányolja a konfig fájlt és ki is dob. Gondolkodtam, hogy esetleg újratelepítem a transmission-t, de akkor azt írja, hogy már telepítve van. Hogy lehet uninstallálni, hogy újrarakhassam?

(#2573) Zamery válasza zotyesz66 (#2572) üzenetére


Zamery
senior tag

Biztos hogy üres a settings.json része? Egy Midnight Commanderrel meg lehet nézni, és szerkeszteni is fogod tudni.

NSA 210-esed van ugye? Ha fennt van az FFP zypkg, akkor itt van hozzá egy MC:[link]. Válaszd ki a listából!

TM uninstallnál meg kell nézni melyik verzió van fent, aztán: funpkg -r transmission 2.xx

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#2574) zotyesz66 válasza Zamery (#2573) üzenetére


zotyesz66
őstag

Most jutottam odáig, hogy föltegyem a MC-t (meggyűlt a bajom vele, mert hiányolta a glib2-t, azt is föl kellett rakni) és megnézzem, valóban üres a settings.json. Ha esetleg azt törlöm és megpróbálom a fenti módon ismét elindítani a transmissiont, akkor létrehozza megint? Vagy jobban járok, ha uninstallálom és újrarakom?

(#2575) zotyesz66 válasza Zamery (#2573) üzenetére


zotyesz66
őstag

Na elindult, köszönöm! :R
Töröltem az üres settings.json-t, akkor már elindult, létre is hozta, megszerkesztettem és minden OK-nak tűnik.

(#2576) murex


murex
tag

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy van nálam egy NSA-310-es. Elkezdtem feltenni rá a Transmissiont. Próbálkoztam először 0,5-ös ffp-vel, de annál nem indul el a putty.exe. Utána felraktam 0,7-es ffp-t, az szépen elindul, a 2488-as hozzászólás alapján
(5. És itt jön mikor letöltjük a Transmissiont! Viszont nem a megadott wget http://kylek.is-a-geek.org:31337/files/ffp/0.5/Transmission-x.xx-x.tgz -t kell megadni, hanem:
wget http://kylek.is-a-geek.org:31337/files/ffp/0.7-arm/Transmission-2.81-arm-1.txz
wget http://kylek.is-a-geek.org:31337/files/ffp/0.7-arm/curl-7.27.0-arm-1.txz
)
le is szedem a megfelelőt, kicsomagolom, majd amikor kiadom a "cd /ffp/start transmission-daemon -f -g /ffp/tm/.transmission-daemon -w /i-data/md0/video/download/ -t -u user -v password -a *.*.*.*" parancssort, utána nem csinál semmit, nem inditja el a Transmissiont. Mit rontottam el?

[ Szerkesztve ]

(#2577) dmc válasza murex (#2576) üzenetére


dmc
aktív tag

Szerint a 310 esbe ha frissíted a programcsomagot akkor alapból felrakja

(#2578) Zamery válasza murex (#2576) üzenetére


Zamery
senior tag

Itt van a 310-es topikja: [link]. És ahogy írták előttem a 310-hez már le lehet tölteni a Transmissiont. Van hozzá .zpkg, amit letölthetsz, ha belépsz a böngészőn keresztül. Nem kell a telepítéssel bajlódni!

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#2579) murex válasza Zamery (#2578) üzenetére


murex
tag

Köszönöm!

(#2580) mike784


mike784
tag

Sziasztok!
Nekem egy nsa310 van. Van benne egy 1Tb vinyó most az megtelt és vettem mellé egy 2Tb-ost külső házzal.
A NAS-on transmission fut, a hátlapi usb-vel kötöttem össze őket. Látom az új HDD-t Total Commanderbe és a saját gépben is de a Remote Gui val nem tudom összehozni, hiába rakom át a torrenteket (adathely módosítása) nem rakja át pedig beírtam az elérési útvonalakat is. Már átformatáltam ext4-re is de semmi. Megnyitni se tudom vele (tartalmazó mappa megnyitása) azt írja, hogy "nem sikerült futtatni" meg az elérési út ami mellesleg helyes.
Az lenne a lényeg, hogy mind a két meghajtóról tudjak torrentezni.
Kérem ha valaki tud segítsen!
Köszi!!
Bocsi már átírtam a 310-es topicba

[ Szerkesztve ]

(#2581) veze válasza mike784 (#2580) üzenetére


veze
őstag

Nem tudom hogyan irtad be az elérési utvonalát a amikor a torrentet át akarod helyezni oda.
Nekem ugyan 210-es van, de torrent áthelyzásnél az elérési utvonalat ugy kell megadnom, hogy a (külső)vinyó linux által beazonosított ID azonositó számát kell megadnom

a logfile.ból tudod kiolvasni hogy mi is a pontos adata (ffpboot.log)

az i-data könyvtárban kell keresni, mert a hátsó e-sata csatlakozoba dugott vinyót belsőnek érzékeli (internal) mivel az a sata vezérlő második kivülre vezetett csatlakozója ( két lemezes nasnál ez is bent van)
ez a megjelölt nekem is egy e-sataba dugott másfél terras külső vinyó, a felette lévő sor meg a belső vinyója
Ha usb-re dugtad a külö vinyót akkor az e-data soroknál keresd. (external-külső)
Nálam mindehol ezt a számsort kell megadnom hivatkozásnak ha elérési utat akarok megadni, és hibátlanul működik.
Ha 310-nél másképp lenne, akkor sorry..

[ Szerkesztve ]

(#2582) mike784 válasza veze (#2581) üzenetére


mike784
tag

Szia!
Köszönöm, hogy segítesz. Teljesen béna vagyok a linuxhoz.
Idáig jutottam a log fájlt nem találom még a pendriveot sem.

login as: root
root@192.168.1.202's password:
== Welcome at FFP version 0.7/arm, running on NSA310_ZyXEL NSA310, firmware V4.61(AFK.0) ==
root@NSA310:~# cd /e-data
root@NSA310:/e-data# ls
5035-8A2E e1e185bd6c50f74ecbed2ccee805728f torrent
c4f37ba1-f815-4a41-ba52-4607eb4285c0 md0
root@NSA310:/e-data#

Én usb kötöttem össze nem e-sata -val.

(#2583) veze válasza mike784 (#2582) üzenetére


veze
őstag

ha pendriveról megy az ffp akkor ott kell lennie, ffpboot.log a pontos neve. szövegszerkesztöben megnyitható és olvasható
valami hasonlot keress:

Script usb_key_func.sh version 20101109 running from /mnt/parnerkey
ffpstick started at Mon Aug 26 07:19:02 GMT 2013
Try to determine NAS type...
Type NSA210, fw V4.40(AFD.1)
Find the current usb device...
Current usb device is /dev/sdc1
No after_booting.sh in the root of the ffpstick found
This is not the first run, or FFP is supposed to run from a different place
Copy myself to /tmp...
And execute...
/tmp/usb_key_func.sh background_polling /dev/sdc1 NSA210 "V4.40(AFD.1)" &
Script usb_key_func.sh version 20101109 running from /tmp
Wait for the stick to be mounted again by the firmware...
Probe all mount points 000 seconds...
probe /proc/bus/usb...
probe /dev/pts...
probe /zyxel/mnt/info...
probe /zyxel/mnt/sysdisk...
probe /usr/local/etc...
probe /usr/local/var...
probe /usr/local/dmsf...
probe /etc/zyxel...
probe /i-data/ce0de10b...
probe /i-data/fb3f06a9cbc450f11aa9d84a10eb0783...

....stb
ebből látszik pl az is hogy az enyém aug 26-án lett ujraiditva, azota megállás nélkül megy

(#2584) Bunt


Bunt
csendes tag

Sziasztok!

Egy NAS-on pendriveról futtatott ffp csomag részeként használtam már több,mint féléve transmission-t. Idáig tökéletesen működött. Most viszont a tm webes elérése használhatatlan lett, mert ha belépek bármilyen böngészővel a webes felületre,akkor a torrentek helyett egy szétesett kép fogad,lásd lentebb!

Mi a fenétől lehet ez? A web gui hibám nem böngésző és gép függő,ugyanez van explorer,mozilla,chrome alatt is, más gépek esetében is.

A tm újratelepítése nem segített, annyi változás történt,hogy addig másképp mutatott hülyeséget, újratelepítés után pedig így:

Tudnátok segíteni?

Köszönöm.

(#2585) Bunt válasza Bunt (#2584) üzenetére


Bunt
csendes tag

Megoldottam!

Gondolom a transmission java része omlott össze valamiért.....!

A sima újratelepítés nem segített, csak az, hogy az ffp/share/ alatt található teljes transmission könyvtárat letöröltem, és ezután nyomtam reinstall-t!

Megoldás tehát:

/ffp/start/transmission.sh stop

ffp/share/transmission könyvtár teljes törlése

reinstall:
funpkg -I /ffp/pkg/Transmission-2.82-arm-1.txz ------->nekem az ffp/pkg könyvtárban ott van mindig a legfrisebb letöltött transmission csomag, értelemszerűen ez a megoldás akkor működik ha másnak is a gépén van az általa megadott könyvtárban.....

/ffp/start/transmission.sh start

(#2586) mike784 válasza veze (#2583) üzenetére


mike784
tag

Köszi megtaláltam az azonosítót.
De nem találom azt a mappát ahova szeretném rakni a torrenteket.
A putty-val ha belenézek megtalálom az e-data meghajtót meg az azonosítóját is de azt a mappát amit létrehozok Windows alól azt nem és fordítva. Amit létrehozok a Putty-val nem látom a Windowsból. Tc -vel rátöltöttem egy fájl és változott a szabad terület tehát rajta van a mappa.
Lehet hogy a fájlrendszer a baj? Milyenre kell formázni? Most Ntfs. De ext4 is volt azzal se ment.

[ Szerkesztve ]

(#2587) veze válasza mike784 (#2586) üzenetére


veze
őstag

én Windows alol Tc-vel kezelem azt a meghajtót
könyvtár létrehozás másolás stb és NTFS nálam is, egyszerübbé teszi a dolgot mintha ext4 lenne.
nálam az elérési utja így néz ki a tc-ben:
\\NSA210\Kingston-Y12\ffproot\i-data\fb3f06a9cbc450f11aa9d84a10eb0783\
Kingston a pendrive amiröl az ffp fut (nálad ez értelemszerüen más lesz)
i-data helyett pedig e-data könyvtárban keresd
a számok a vinyó, (ami nálad természetesen más karakterekből áll) , ami egyuttal könyvtárként viselkedik, rákattintva beléphetsz és ott lesznek a könyvtárak fájlok stb
Noha ez a pendrive-on van az ffproot könyvtárban , itt tudod kezelni magát a meghajtót ide tudsz másolni, tudsz fáj vagy könyvtár műveleteket csinálni. ( nem a valós meghajtóra "belépve" ) Az itt végzett müveletek azonban a valós meghajtón fognak megjelenni tartalomként, változásként, nem a pendrivera fogja írni az ide "másolt" adatokat, viszont az ffp ebből fogja tudni hova helyezze
[link]
[link]
( a könyvtárakat töröltem de természetesen a teljes tartalom ott látszik, azok is tovább megnyithatók)
a rövidebb számsor a belső vinyó azonositja, arra is rákattinthatok és akkor ugyanígy kezelhető

[ Szerkesztve ]

(#2588) mike784 válasza veze (#2587) üzenetére


mike784
tag

Nekem az ffproot / e-data könyvtár tök üres. Nincs benne a meghajtó id-a.
Ha próbálok benne mappát létrehozni a TC azt írja, hogy nem jött létre.
Ezt nem gondoltam, hogy egy külső Winyóval ennyit fogok szívni :F
Azt hittem összedugom és kész.

Úgy akkor nem működhet, hogy csatolom mint meghajtót a Windowshoz?
Mert most az sikerült és rá is tudok tölteni csak a Putty nem látja.

[ Szerkesztve ]

(#2589) extraktor


extraktor
tag

Lehet hogy off, de nem tudom hol tegyem fel a kérdést, ha az NSA 210 folyamatosan kéken és a másik leden sárgán világít és nem pörgeti a vinyót akkor ezzel lehet még valamit kezdeni?

(#2590) zotyesz66 válasza mike784 (#2588) üzenetére


zotyesz66
őstag

Én rádugtam a külső meghajtót (igaz, E-Sata-n keresztül) és a webes admin felületen formáztam és csatoltam. De a torrentezés a belső meghajtóra megy, csak később pakolom át a külsőre.

(#2591) Claude Leon


Claude Leon
senior tag

Megelőztek, amint elnézem :)

(#2592) Claude Leon válasza Claude Leon (#2591) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Tévedtem, nem előztek meg, csak a google találatot nem néztem alaposan át.
/i-data/.zyxel/zy-pkgs/etc/exports az nfs gyökere

(#2593) Fun_Thomas


Fun_Thomas
újonc

Sziasztok

Még soha nem fórumoztam de itt remélem gyógyírt találok a problémámra!
a beteg egy Zyxel NSA 221 és a tűnet, tűnetek a következők



A nas leromlott állapotot írt a meghajtókra ezért elindítottam a javítást és az óta nem érek el semmit rajta :(

Remélem tudtok segíteni!

(#2594) Claude Leon válasza Fun_Thomas (#2593) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Tükörben használtad?

(#2595) gumimaci1235


gumimaci1235
tag

Sziasztok!

Van egy NSA310-em. Ha beállítom a twonky media kiszolgálót, akkor hálózaton keresztül LG Okostévé tudja-e fogadni az adatfolyamot, vagyis kompatibilis-e a twonkyval? Kérem aki használja hasonló konfogban, az írja meg a tapasztalatait.

(#2596) shteer válasza gumimaci1235 (#2595) üzenetére


shteer
titán

igen

..szerintem jónak tűnik

(#2597) Fun_Thomas válasza Claude Leon (#2594) üzenetére


Fun_Thomas
újonc

Szia

Igen bár szerintem a második lemezt nem használta valamiért.

De legalább történt változás:) Lefutott az ellenőrzés és "Rendben"-nek írta a lemezeket úgy nézem hogy használja mind a kettőt. De sajnos egy hiba megmaradt ami a legalsó képen látható, hogy nem működik a megosztás:( Még adminként sem enged hozzáférést. Csináltam egy újabb ellenőrzést és akkor hibával kiszállt és xfs_recovery programot emleget, hogy azzal megoldható a hiba de sajnos nem nagyon értem a működését.
Azt tudom hogy linuxos a program de a paraméterezését nem értem sajnos nem igazán vagyok linuxos. Írt valami -L opciót de az valami törlés amit nem igazán szeretnék. Ha tudsz segíteni azt szívesen veszem. Gyenge a linux tudásom a NAS tudásomról meg ne is beszéljünk.

Köszönöm hogy segíte(tek)sz

(#2598) gumimaci1235 válasza shteer (#2596) üzenetére


gumimaci1235
tag

kössz

(#2599) dmc


dmc
aktív tag

Sziasztok!

A következő problémám jött elő
Nem tudok kapcsolódni a NAS hoz sehogy se.
De viszont a vinyom az dolgozik tehát van rajt forgalom.
Tehát se FTP se a neten se a PUTTY val nem érem el.
Csak torrent megy rajt az is a NAS on fut.
Mi lehet a gond?
5 x újra indítom a NAS t akkor elérem de csak egyszer.
Köszönöm előre is

(#2600) Claude Leon válasza Fun_Thomas (#2597) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Ami azt illeti, én sem állok a helyzet magaslatán.
Mindenesetre, ha a linuxában szeretnél túrni valamit, ahhoz kell egy ffp-s pendrájvot beficcentened, sajnos a gyári firmből a terminálos elérést nem tudod bepöccinteni, anélkül pedig marad a korlátolt webes management, ami ugye elég, amire elég.

Ehhez elolvasod a topikindítót, szépen leírja az ffp felrakását, de mivel ez már (0.5) annyira kifutó, hogy nem mindent találsz meg hozzá, azért azt javasolnám, hogy nézz rá az NS310-es cikkre is, a 0.7-hez való llinkek miatt, ahhoz sokkal frissebb holmikat találsz, meg eleve több mindent.

Aztán terminálból már többet tehetsz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.