Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:39:52

LOGOUT.hu

Vernee Thor

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9951) Rogio


Rogio
csendes tag

Sziasztok!

Egy olyan probléma jött elő nálam, hogy ha tárcsázni szeretnék, feljön a hívás lista, de kb fél másodperc után eltűnik. Valamint ha engem hívnak, csörög a telefon, de nem old fel a képernyő, és nincs hívásfogadó képernyő sem. Bekapcsoló gombra bejön a lezárt képernyő, föloldás után az értesítés sávban tudom csak fogadni a hívást.

A telefont többször újraindítottam, de nem segített. Gondoltam, csinálok egy gyári visszaállítást, vagy keresek valami frissítést, hátha. Mi most a legutolsó frissítés dátuma? A Vernee oldalán 2017.07 van, de a telóm 2017 decemberi frissítés van.

(#9952) seadrone


seadrone
őstag

heló!

valahogy fotózásnűl elnyomtam és ráraktam ilyen szaturációs effektet, és most minden képet így nyom

hogy lehet levenni ezt róla? :))

köszi

(#9953) re-d-evil válasza seadrone (#9952) üzenetére


re-d-evil
tag

Hali!

Fényképezésnél, bal középen (állókép esetén) találsz egy ">" jelelet. Azt kell kinyitni...

(#9954) #74018560


#74018560
törölt tag

Nem tudom bekapcsolni a telefont :((
Rárakom a töltőre, akkor kírja, hogy Vernee fehér háttérel, de bejelentkezési képernyőt nem ad. Ha meg lehúzom a tölőről, akkor még a felirat is eltűnik :F 97%-os töltöttségen van :U

(#9955) seadrone


seadrone
őstag

bekapcs és hangerő lefele gombok egszerre vagy 20-30 mp-ig, utána micsinál?

(#9956) #74018560 válasza seadrone (#9955) üzenetére


#74018560
törölt tag

Bekapcs gomb + felfelé, aztán össze vissza nyomkodtam és jó lett :)
Már azt hittem kuka. Mondjuk amúgy is oda való lenne lassan :DDD

(#9957) seadrone válasza #74018560 (#9956) üzenetére


seadrone
őstag

most veszek helyette egy a5 2017es samut
thor kiszolgát eléggé, ha szarul is, jo volt egynek

nehéz tönkretenni amugy :)

(#9958) #56474624 válasza seadrone (#9957) üzenetére


#56474624
törölt tag

nehéz tönkretenni amugy

Ja, inkább ő teszi tönkre a gazdája idegeit. :DDD

(#9959) seadrone válasza #56474624 (#9958) üzenetére


seadrone
őstag

igaz :D

de sokszor akárhogy is szidom, kicsit azért szeretem

(#9960) Tommee válasza seadrone (#9959) üzenetére


Tommee
aktív tag

Nálunk asszony tönkretette a Thor-ját: betört a kijelzője.
Ha valakinek alkatrésznek kellene estleg akkor jelezzen(minden más hibátlan,még az érintő is-csak az üveg pókhálós)
Találtam neki nagyon jó áron Redmi 4x-et. Ég és föld utóbbi javára...

[ Szerkesztve ]

(#9961) #56474624 válasza Tommee (#9960) üzenetére


#56474624
törölt tag

Redmi 4x-et én is jól ismerem, a családban népszerű telefon, valóban egyértelműen jobb. Mindenben. Régebben azt hittem, hogy a thor tempója legalább a telefont böngészve, nem játék alkalmazásokat megnyitva rendben van, de elég volt a redmi 4x-en csak a google play-t megnyitnom, hogy rájöjjek, mennyivel gyorsabban betölti azon.

(#9962) re-d-evil válasza Tommee (#9960) üzenetére


re-d-evil
tag

Hasonlóan jártam én is, csak nálam tartaléknak ment a Thor, sőt 10 dolcsiért még kapott egy új akksit is. A repedt képernyő miatt úgysem adnám el.

(#9963) BandiHUN


BandiHUN
veterán

Egy talán költői kérdés,vagyis kettő:
-A telóban van egy 32-es SD kari,hozzá formázva,hogy appok is mehessenek rá,hogy lehet arra így másolni?A telót feldugva gépre csak a belső tárhelyet mutatja.
-A 10.81 gigából csak 4 gigát tudok azonosítani használatban,mégis 8.5 foglalt helyet mutat,természetesen kezelve van Cleaner próval,CCleanerrel,mert gyűlik a "látható" szemét,de hol lehet további 4 giga?2 éves teló,újrarakva nem volt sosem,most sem tervezném,se az appok adatait bebukni,szóval mi lehet a megoldás?
Most itt vagyok egy telóval,amin alig van valami mert minden a karin,ami app,van 42 giga látszólagos tárhelyem,de nem tudok rátenni zenét,filmet.Ha jól tudom,a kari kivéve winen nem is látszik,ha belső tárhelynek van formázva,de nagyon aggaszt a 4 giga eltűnése és a karira másolhatatlanság.Miért lehet ez?A telónak,kutyabaja,néha játszogatok is,stb,minden működik.Illetve a tárhely szopat most.Várnám a tippeket... :R

Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

(#9964) nOvOp válasza nOvOp (#9945) üzenetére


nOvOp
senior tag

Megjött a panel, kicseréltem. Minden tökéletesen működik.

(#9965) Laccoss válasza BandiHUN (#9963) üzenetére


Laccoss
addikt

Mivel megosztott tárhely, így nem tudsz rá másolni pc-ről.

Tárolásnál mikor rányomsz a "közös tárhely"-re, ott mutatja listázva, hátha... Amúgy ha nem volt még újrarakva lehet kellene, mert az updatek is foglalhatnak helyet valahol.

[ Szerkesztve ]

(#9966) NeverGone


NeverGone
tag

Nekem is megadta magát a jackdugó. Mennyirde összetett a forrasztása, házilag kivitelezhető, ha van páka?

(#9967) nOvOp válasza nOvOp (#9964) üzenetére


nOvOp
senior tag

Annyira azért nincs boldogság! :(
Jelenleg csak kikapcsolt állapotban tölt a telefon. Valaki találkozott már ilyen problémával? Csináltam egy gyári visszaállítást, de nem segített rajta.

(#9968) mzsombor válasza mzsombor (#9813) üzenetére


mzsombor
tag

Mostanában kezd teljesen meghülyülni a GPS. Sokszor nem találja meg magát, vagy ha igen, odébb rak pár utcával, Waze emiatt kezd használhatatlan lenni. Érdekes, hogy az előző hozzászólásomban írt megoldás régen ezt teljesen helyretette, most már az se biztos, hogy pár percre megjavul tőle.
Az antenna fáradhatott el, vagy mitől lehet ilyen folyamatos degradáció? Más is tapasztal ilyet? Mármint hogy kezdetben egész jó volt, és szép lassan romlott le a GPS.

(#9969) Skyline15 válasza azbest (#9917) üzenetére


Skyline15
tag

Helló!

Hasonló cipőben járok, vásároltam ilyen keretet, viszont sehogy sem volt hálózat utána.
Kis keresgélés után rájöttem, hogy a rendelt kereten nincs rajt az a "réz" valami.
Csatolom a képet róla.
Kérdés, ilyent be lehet szerezni valahonnan hozzá?
Előre is köszi.

"- Nagyapa, Te hős voltál a háborúban?. - Nem de örülök hogy hősökkel szolgálhattam."

(#9970) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Srácok, miért nem cseng a telefon? Már a csengőhang kiválasztásánál sem cseng. Gyári csengőhangról van szó. Újraindítás megoldja a dolgot. De most minden hívás után indítsuk újra a telót? Ezt csinálja hónapok óta....
Factory reset nem segít.
Kuka? Két ilyen van a családban, mind a kettő ezt csinálja......

[ Szerkesztve ]

(#9971) Gyula196906 válasza tzsolesz (#9970) üzenetére


Gyula196906
senior tag

Melyikkel? 6-os vagy 7-es droid?

(#9972) tzsolesz válasza Gyula196906 (#9971) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Hú. Passz. Gyári, nem piszkált az tuti. Nemsokára memgnézem.

(#9973) luci87


luci87
tag

Sziasztok!Ha a hard reset még helyrehozta, nincs nagy baj az az aksival:Már a két év alatt 2 x fordult elő, hogy alig töltött, gyorsan,hirtelen lemerült.Hard reset helyrehozta.Most pár napja már azt hittem vége, és megrendeltem az aliról hozzá az aksit.Tettem egy kisérletet,és úgy tűnik oké lett.De attól nem árt ugye,ha lesz egy új aksim?Mikor kell kicserélni?

(#9974) seadrone válasza mzsombor (#9968) üzenetére


seadrone
őstag

nekem eleve ilyen volt

tehettem fel bármit, nem lett jobb
ilyen gps progi, vaze, gmaps, mindennel szar volt

vettem egy másik telefont sok idő után. óóóó micsoda különbség! tisztább, szárazabb, biztonságosabb érzés! :D

(#9975) mzsombor válasza seadrone (#9974) üzenetére


mzsombor
tag

Hát, úgy néz ki, hogy nálam is valami Xiaomi jön az MTK chipsetes telók után. Nehéz kérdés hogy mi, mert nekem már a Thor 5"-os mérete is határon van az egykezes kezelés szempontjából...

(#9976) veressjanos válasza mzsombor (#9975) üzenetére


veressjanos
aktív tag

Nem téríteni akarok, csak tapasztalatot írok.
Én Thort használtam, de a kijelzőproblémák hívás közben hiba miatt váltottam M5-re.
Semmi probléma sincs vele, a topikjában utána lehet olvasni.
Én már a másodikat használom, mert az első szerencsétlenül kiesett a kezemből és a bal felső sarkával ért betont. A kijelző szépen elrepedt. Ennek ellenére a telefon működik tökéletesen, kapott egy üvegfóliát és azóta gps-ként funkcionál az autóban.
Az új 34e volt az eustocktól és ugyanolyan stabil.
:)

(#9977) mzsombor válasza veressjanos (#9976) üzenetére


mzsombor
tag

Köszi a tippet. Én valószínűleg kicsit feljebb mozdulok árkategóriában, a Mi A2 Lite-ot néztem ki magamnak, ami alig nagyobb, mint a Thor, viszont a kijelzője sokkal nagyobb. De ez itt már OFF. :)

(#9978) azbest


azbest
félisten

Bárki használ újabb mados-t? Ahogy látom márciusban készítettek hozzá "stabil" 8.1-es oreos rendszert, de csak 2016 október előtti készülékekre jó ez is.

Erősen gondolkodom, hogy feltegyem -e. Amit a fórumában írnak, hogy az előtelepített kamera app kressel (cserélhető), meg némelyik bluetooth fülessel nem működik (nem használok), a töltést lassúnak mondják (tán nem vesz fel 800mA-nál többet) azzal a rommal. Szóval azért az sem ideális minden szempontból.

A gyári 7essel nekem csak egy bosszantó problémám van, hogy zenehallgatás közben meg-meg akad a hang, valószínűleg a mobilnet csatornaváltáskor fordul elő. Ez mondjuk repülőmódban nem probléma, csak mondjuk normál utazás közben.

Nameg a régi kérdés, amire úgy melékszem nem kaptam választ korábban sem: a mados rommal van e 5GHz wifi. Merthogy a hardver lehet tudná, csak a gyári rommal nem megy (de 7es alatt rá lehet váltani, csak persze nincs vétel).

Egyéb alternatívaként nagyon rezeg a léc, hogy xiaomira váltsak.

[ Szerkesztve ]

(#9979) NeverGone válasza azbest (#9978) üzenetére


NeverGone
tag

Ez izgi. Nálunk két Thor van a családban, én a magamén kekeckedek a MadOS-sal, de egyelőre csak figyelek.

(#9980) L623


L623
csendes tag

Üdv!
Egy tapasztalatot szeretnék megosztani,hátha valakinek ez segítséget nyújt.A fiamtól örököltem a Thort,és néhány probléma miatt(mobilnetet nem lehetett bekapcsolni) frissítettem a 7-es androidra.A problémákat megoldotta,ámde a második frissítés után nem lehetett feltölteni,csak kb.80%-ra.Próbáltam a lemerítés-feltöltés ciklust,de nem vezetett eredményre(ahogy töltött,egyre hoszabb időt becsült a teljes feltöltésig,78%-nál több mint 11 órát).Bőszen olvasgattam(ahol értem)a kalibrálásról,rendeltem új akksit is,és nem sok reménnyel de letöltöttem a play áruházból egy akkumulátoros programot,hátha segít(Akkumlátor mágikus orvos-Magical Apps GmbH).Teljes lemerítés után csodák csodájára feltöltötte 100%-ra.Nem állítom,hogy ez mindenkinek segíteni fog,de egy próbát megér.persze az is lehet hogy véletlen,és amúgy is feltöltött volna.

Isten megteremtette az embert, mert a majomban csalódott. Aztán inkább felhagyott a kísérletezéssel.(Mark Twain)

(#9981) Radiance


Radiance
újonc

Sziasztok.
Sehogyse tudom összekapcsolni a Thort a pc-mmel (windows 10), nem látja ha összedugom őket usb-n. A bluetooth működik, de örökkévalóság és sokszor megszakad.
Mikor összedugom őket akkor érzékeli mert elkezdi tölteni, de nem villan fel az eszközök/meghajtóknál, telefonon se kínálja fel az adatmásolás vagy mi a neve lehetőséget.

Valaki tudna segíteni? 7.0-ra frissítva az androidja.

(#9982) zgmzgm válasza Radiance (#9981) üzenetére


zgmzgm
tag

Nálam is ez volt, de megoldottam a problémát: vettem egy Xiaomi Mi A2-est. :)

㊀ ㊁ ㊂ ㊃ ㊄ ㊅ ㊆ ㊇ ㊈ ㊉

(#9983) Laccoss válasza Radiance (#9981) üzenetére


Laccoss
addikt

Kapcsold be a beállítások - fejlesztői beállításoknál az usb hibakeresést, és utána próbáld meg. Arra is figyelj oda, hogy milyen usb kábellel kötöd össze, mert ha nem olyannal, amibe bevan kötve az adatkábelek is, akkor az csak tölteni fog.

[ Szerkesztve ]

(#9984) tiamat031603


tiamat031603
csendes tag

Nálam is lejárt a Thor ideje. Akksi idő lecsökkent és a touch érzékenysége is már bosszantó szintre süllyedt. Nyugdíjaztam, Huawei P Smart jött helyette. Köszönöm az eddigi támogatásotokat! :R

(#9985) #56474624


#56474624
törölt tag

Érdekes, nálam meglepően jó még az akksi idő, úgy értem, nem érzékelem, hogy jobban merülne, mint új korában, pedig novemberben két éves lesz. Hirtelen romlik le?

(#9986) AttiLADA válasza Radiance (#9981) üzenetére


AttiLADA
csendes tag

Szia! Nekem anno hasonló volt, szintén Win 10, de 6-os Android alatt. Eszközkezelőben másik driver-re kell mutasson. Több darab INF fájl is van. Nálam utána megjavult. És az általad említett választóablakot (adatmásolás, stb.) is dobja.

(#9987) ambrust


ambrust
tag

Üdv!

Megörököltem egy Thor-t. Régi darab, 6.0 van rajta 2016. július 5- frissítéssel. A kijelzője el van repedve. Rendeltem hozzá régen másikat, de nem működött a touch része. Akkor kigugliztam, hogy driver probléma. Visszaolvasva jó pár hsz-t ha jól értelmezem akkor ha frissítek 7-esre abban benne lesz a másik kijelző drivere is?
Van-e lehetőség arra, hogy (hetesen) sd kártya is rendszerként legyen kezelve, mert a belső tár nekem kevés lesz.

(#9988) NeverGone válasza ambrust (#9987) üzenetére


NeverGone
tag

Szia!

Igen, van rá lehetőség.

(#9989) The Goth


The Goth
tag

Kis segítséget kérnék, valakitől aki kicsit jártasabb ebben. Mivel ugye szoftveresen ez a teló már nem támogatott, úgy döntöttem bepróbálkozom ezzel a 8.1-es MadOS Rom-mal. Csak az volna a gond, hogy amikor megpróbálom fel flashelni a twrp_vernee_thor_oreo.img-t azt írja, hogy "error: invalid filename" így viszont nem akarom kiadni a “fastboot reboot” parancsot, mert ha jól gondolom valószínűleg téglásítaná. Azt meg azért mégse akarnám, mert tartalék telónak még így is jó. Amúgy Linux-al ADB-vel csináltam/nám. Van valakinek ötlete mi lehet a gond? Megpróbáltam átnevezni az img-t is twrp-vernee.thor.oreo.img egyebek mellett így, de ugyanaz.

"A fények csábítóak, de a sötétség több izgalmat rejt"

(#9990) Gyula196906 válasza The Goth (#9989) üzenetére


Gyula196906
senior tag

Szerintem jobban jársz ha flashtool - al csinálod
Needromon mindent megtalálsz

[ Szerkesztve ]

(#9991) The Goth válasza Gyula196906 (#9990) üzenetére


The Goth
tag

Így sem akarja az igazságot :( Mindegy, hagyom a francba, mielőtt tényleg végleg kinyírnám. Azért kár, kipróbáltam volna.

"A fények csábítóak, de a sötétség több izgalmat rejt"

(#9992) The Goth


The Goth
tag

Csak nem hagytam annyiban. :)) Végül az ADB Fastboot módszer vált be csak simán twrp.img-re kellett átnevezni a twrp-t, így simán felment. :D Most indul... Ma este belakom, ismerkedek vele, holnap lövök pár screenshotot, ha valakit érdekelne. :)

"A fények csábítóak, de a sötétség több izgalmat rejt"

(#9993) The Goth


The Goth
tag

Na, akkor így néz ki felrakva a MadOS 8.1 Oreo a Vernee Thor-on.








Minden működik, kivéve az újjlenyomat olvasót, de az nálam hardver hibás, és egyébként sem használtam volna soha. :)

"A fények csábítóak, de a sötétség több izgalmat rejt"

(#9994) stork13 válasza The Goth (#9993) üzenetére


stork13
aktív tag

Szia!

Tudnál írni egy kis szösszenetet, hogy mit, honnan és hogyan kell ehhez?

A béke más , mint szünet, két háború közt; a jó: nem rossz Rossz.

(#9995) The Goth válasza stork13 (#9994) üzenetére


The Goth
tag

Szívesen leírom lépésről lépésre, a mit honnan, hogyant, de tudnod kell, hogy én ezt Linux alatt csináltam és konkrétan nem tudom, hogy ebből mennyit hogyan kell Windows alatt megcsinálni, ha te esetleg Windows alatt szeretnéd. Ha neked így oké? Most mobilról nem állok neki, este leszek gép közelben, majd akkor.

"A fények csábítóak, de a sötétség több izgalmat rejt"

(#9996) The Goth


The Goth
tag

Na akkor a MadOS 8.1 felrakása Thor-ra. Linux alatt.
Kizárólag 2016 október előtti telefonokra, és SAJÁT FELELŐSSÉGRE!
Szájbarágósan abszolút kezdőknek, mint én is vagyok ROM-olásban.
ADB Flashtool-al, mert nekem valamiért az SP Flash nem működött.
Windows alatt nem tudom, nincs Windowsom.

1. lépés
A számítógépen SDK Platform Tools [innen] letöltése és kicsomagolása a Letöltések mappába.
Az Oreo kompatibilis twrp, a MadOS, és az igény szerint választott open gapps letöltése a Letöltések mappába. [oreó twrp] , [MadOS] , [opengapps] Én a nano gapps-et választottam, mert nincs szükségem a fölös guglis cuccokra, de ezt mindenki döntse el ízlése szerint.
A twrp-t NEVEZZÜK ÁT egyszerűen twrp.img-re! Ez fontos lépés, én emiatt szívtam mire rájöttem!

2. lépés
ADB Fastboot telepítése. Debian alapokon:
Nyissunk terminált majd az alábbi parancsokkal telepítsünk.

sudo add-apt-repository ppa:nilarimogard/webupd8
sudo apt-get update
sudo apt-get install android-tools-adb android-tools-fastboot
sudo apt install android-tools-fastboot android-tools-adb abootimg

3. lépés
A telefonból a memória és a sim kártyákat vegyük ki!
A telefont kártyák nélkül bekapcsolva a fejlesztői beállításokban engedélyezni az USB hibakeresést.
Vissza a sz.gépre. Ha bezártuk a terminált nyissuk újra, ha nem, akkor folytatható ott ahol abbahagytuk.

4. lépés
A telefont BEKAPCSOLT állapotban dugjuk a gépre.
A terminálba írjuk be

adb devices

Ekkor az alábbi szöveget, vagy nagyon hasonlót kell látnunk:

daemon not running starting it now on port 5037
daemon starting successfully
List of devices attached
(itt a telefonunk azonosítója, számok és betűk) unauthorized

A telefonon felugró ablakot okézzuk le.
Vissza a terminálhoz

sudo adb reboot bootloader

telefon újraindul, és a gyári recovery menüt kell látnunk.

sudo fastboot oem unlock

a telefon kijelzőjén válasszuk a "Yes" opciót a hangerő fel gombal.
A terminált zárjuk be.
A telefon fastboot módban fog maradni így húzzuk le a telefont a gépről és nyomjuk a bekapcsoló gombot addig amíg újraindul.
Az elinduláskor azonnal megjelenik a figyelmeztető üzenetet, hogy nyitott a bootloader, és a telefon 5 másodperc múlva indul(na), ezt ne várjuk meg, hanem azonnal nyomjuk a bekapcsoló gombot és a hangerő fel gombot egyszerre amíg rezeg egyet és meg nem jelenik a még gyári recovery menü.
Ekkor újra gépre dugjuk a telefont.

5. lépés
A fájlkezelőben a Letöltések mappára jobb klikk, és Megnyitás terminálban.
Adjuk ki az ls parancsot, hogy lássuk a tartalmát, amiben ott kell lennie a twrp.img-nek.
Ezután az alábbi parancsokat

sudo fastboot devices

Ha megadtuk a jelszavunkat itt meg kell jelennie a telefonunk azonosítójának valamint a fastboot szövegnek, ami jelzi, hogy a telefont "látja"
Újra ls parancs, hogy megjelenjen a Letöltések mappa tartalma. Majd

sudo fastboot flash recovery twrp.img

Ha minden rendben két OKAY feliratot kell látnunk. Majd adjuk ki az

sudo fastboot reboot-bootloader

parancsot. Ha rendben azt OKAY felirat jelzi.

A telefon ekkor újra indul, elvileg a gyári recovery menüt kellene látnunk, de a telefon fastboot módban fog maradni! Nem kell pánikolni, csak húzzuk le a telefont a gépről és nyomjuk a bekapcsoló gombot amíg újra indul. Amint felvillan a kijelző rajta a nyitott bootloader figyelmeztetéssel, nyomjuk a hangerő fel és bekapcs gombot amíg rezeg egyet és meg nem jelenik a gyári recovery.
Itt hangerő fel gombal kiválasztjuk a "recovery"-t, és hangerő le-vel le okézzuk.
A telefon újra indul és a TWRP recoverynek kell megjelennie.
Ekkor csak és kizárólag a Keep Read Only-ra tapizunk!

A telefonon a twrp-ben "Wipe –> Advanced Wipe", tapi "Cache" majd a "Repair or Change File system". Kattincs a "Change File system" és válaszd az "F2FS". Majd húzzuk el a csúszkát.
Hármat visszalépünk és válaszd a Data lehetőséget majd a fentiek szerint újra
"Repair or Change File system". Kattincs a "Change File system" és válaszd az "F2FS". Majd húzzuk el a csúszkát. Vissza a főmenübe és "Reboot -> Recovery"

6. lépés
Mikor helyreállt a twrp, vissza dugjuk a telefont a sz.gépre és fájlkezelőben átmásoljuk a MadOS Rom-ot és a igényünknek megfelelően kiválasztott gapps zipet a telefon belső tárhelyére a twrp mappa mellé, és nem bele.
Ezután a twrp főmenüben "Wipe" pontra, és csúsztatás jobbra.
Ne jelőljünk ki semmit.
Lépjünk vissza a főmenübe ott "Install" majd nyomd meg az "madOS_8.1.0_thor_2018xxyy.zip" elemet, majd az "Add more zips" és válasszuk ki a gapps et is és utána csúszka jobbra.
Megvárjuk amíg lefutnak és megjelenik alul a "Reboot System" amire aztán rátapizunk.
Mikor rezeg, hogy kikapcsolt húzzuk is le a telefont a gépről.
Ha nem basztunk el semmit és a jóistenke is úgy akarja a telefonunk immáron a MadOS-el indul.
Nekem a szűz indulás nem tartott tovább 4-5 percnél. Sok sikert!

7. lépés
Opcionális, de erősen ajánlott megtenni, hogy visszazárjuk a Bootloadert.
Ehhez a telefonon mielőtt beletennénk a kártyákat és beleknánk, engedélyezzük a fejlesztői beállításokban az usb hibakeresést, majd nyissunk terminál ablakot a sz.gépen, bekapcsolt állapotban dugjuk a gépre a telefont. Adjuk ki az

adb devices

parancsot, majd okézzuk le a telefonon a felugró ablakot.
Ezután adjuk ki a

sudo adb reboot bootloader

parancsot, a telefon újra indul és adjuk ki a

sudo fastboot oem lock

parancsot, ekkor a telefon képernyőjén válasszuk ki "Yes" opciót a bootloader bezárásához a hangerő fel gombbal.
A telefon megint fastboot módban fog maradni, így ismét csak lehúzzuk a gépről és addig nyomjuk a bekapcsoló gombot amíg újra indul. Ezzel vissza zártuk a bootloadert és a telefon ismét a MadOS-el fog indulni a kezdő képernyön a nyitott bootloaderre való figyelmeztetés nélkül.

Miután ezzel megvagyunk, élvezzük munkánk gyümölcsét.
Még egy fontos dolog. Miután végesztünk és rákötnénk a telefont a gépre, hogy másolgassunk rá ezt-azt, senki ne essen pánikba, de Linux alatt biztosan nem fogja látni (Windows alatt nem tudom) a gép a telefon tárhelyeit. Se a belsőt, se semelyiket. Ezt egyszerűen úgy orvosoljuk, hogy a telefonon (számítógépre dugott állapotban) a beállítások - társított eszközök- USB, itt kiválasztani a fájl átvitelt, és lőn. A kényelmetlenség a dologban, hogy ezt minden egyes alkalommal be kell állítani, mikor gépre csatlakozik a teló.

[ Szerkesztve ]

"A fények csábítóak, de a sötétség több izgalmat rejt"

(#9997) stork13 válasza The Goth (#9996) üzenetére


stork13
aktív tag

Köszi szépen!

Linux nem gond, Windows mellett van laptopon Ubunta Mate és még egy asztalin Arch+fluxbox.

A béke más , mint szünet, két háború közt; a jó: nem rossz Rossz.

(#9998) Csendeske válasza The Goth (#9996) üzenetére


Csendeske
aktív tag

Köszi a leírást! Mondjuk nekem nem Linuxom van, de majd megoldom. Írnál pár sort a tapasztalataidról?

(#9999) Csendeske


Csendeske
aktív tag

Hol tudom megnézni, hogy mikori gyártásu a teló?

(#10000) The Goth


The Goth
tag

stork13
Szívesen, majd jelezz vissza hogy ment :)

Csendeske
Szívesen neked is. Tapasztalatról egyenlőre nem tudok sokat írni, mert még nincs 24 órája se fent, de eddig naaagyooon tetszik :DD Mivel belakás közben töltöttem fel teljesen így még csak az első merítési ciklusban van, és az akku normalizálódásához legalább két-három töltés merítés ciklus kell, De eddig nem merül jobban mint a 7-es alatt. Ami nálam sokkal jobb akku időt hozott, mint a 6-os, szóval úgy néz ki ez már most rendben van. A gyártási időt az akku hátulján tudod megnézni, Ehhez le kell venni a hátlapot valamint sok kis csavart kicsavarozva a telefon hátlap-keretét, vagy minek nevezzem, hogy az akkut takaró lemezt ki tudd venni, és az akkun ott van, hogy mikori.

"A fények csábítóak, de a sötétség több izgalmat rejt"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.