Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:39:52

LOGOUT.hu

Vernee Thor

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9801) #74018560


#74018560
törölt tag

Kapok valahol Pesten bekapcsoló gombot a telefonhoz ??

(#9802) seadrone


seadrone
őstag

apollo 2-ről egy kicsi van a videóban

végre eladtam az egyik thort, 18-ért vitték, csak infóként mondom

(#9803) peat


peat
csendes tag

Sziasztok!

GPS problémára van valami megoldás?
Néha nem tudja pontosan melyik utcában vagyok, a szomszéd utcába tájol és onnan tervez újra...

"A játék az nem játék"

(#9804) Gyula196906 válasza peat (#9803) üzenetére


Gyula196906
senior tag

Igen, nem használod :DD

(#9805) lck válasza Gyula196906 (#9804) üzenetére


lck
senior tag

Így van. Ráadásul mióta kikapcsoltam a GPS funkciókat, az akksi is tovább bírja :)

(#9806) #56474624 válasza lck (#9805) üzenetére


#56474624
törölt tag

Az tényleg segít? Én bármikor, ha utcán (nem használok mobilnetet) rámegyek a térképre, jó sokáig eltart, míg meghatározza a pozíciómat, alapból azt a helyet mutatja, ahol utoljára wifire voltam csatlakozva, aztán eltelik némi idő, és meghatározza a pozíciómat. Ebből feltételezem, hogy feleslegesen nem használja a telefon a gps-t.

(#9807) cinober1


cinober1
csendes tag

Sziasztok!

Visszakaptam szervízből a telómat. Kijelzőt cseréltek rajta,mert a bal felső részén körívben bebarnult.

Viszont 7-es androidra frissítették, amitől szeretnék megszabadulni, vissza a hatost.
Vajon ezzel az új kijelzővel normálisan fog működni a 6-os?
Kérdezem ezt azért, mert olvastam, hogy kétféle kijelzővel készült ez a teló és nem tudom, hogy a 6-os tartalmazza-e az új kijelző driverét? Melyik 6-os csomagot érdemes felrakni?

A telón egyébként eredetileg 6-os android volt, nagyjából most egy éves.

Köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#9808) seadrone válasza peat (#9803) üzenetére


seadrone
őstag

nincs

nekem két thor is volt, az egyik totál szar gps-szel, a másik meg ÁLTALÁBAN oké volt, ki kell fogni

[ Szerkesztve ]

(#9809) The Goth válasza cinober1 (#9807) üzenetére


The Goth
tag

Ha felhívod a szervízt, pontosan megtudják mondani, hogy kompatibilis-e, és visszarakhatod-e a 6-ost. A megszokás egy dolog, de hidd el a 7-essel jobban járnál. Jobb az akku idő is vele.

"A fények csábítóak, de a sötétség több izgalmat rejt"

(#9810) cinober1 válasza The Goth (#9809) üzenetére


cinober1
csendes tag

Beszéltem belük, de nem volt egyértelmű a válasz. Téglásítani meg nem szeretném.
Egyébként korábban próbálkoztam a 7-essel, tavaly nyáron, akkor nagyon gáz lett az akku idő a 6 után.
Most látom, kijött a 7-re már két update, mindkettőt felraktam, most ezzel használom. Meglátjuk.

(#9811) The Goth válasza cinober1 (#9810) üzenetére


The Goth
tag

Az mondjuk érdekes, hogy a szervíz erről nem tud pontos választ adni, viszont ez esetben egy okkal több, hogy ne próbálkozz.

"A fények csábítóak, de a sötétség több izgalmat rejt"

(#9812) mzsombor válasza The Goth (#9809) üzenetére


mzsombor
tag

7-esben nem megy pár banki app, ami 6-osban jó volt. Azt gondolja, hogy rootolt a telefon, pedig nem, ezért nem engedi futni...

(#9813) mzsombor válasza peat (#9803) üzenetére


mzsombor
tag

Nekem ilyenkor az szokott segíteni, ha az MTK Engineering Mode programban az MTK Settings -> Location ->YGPS -> Information lapon nyomok egy Cold startot meg egy AGPS restartot. Ezután általában összeszedi magát, és random ideig megint jó a GPS.

(#9814) cinober1 válasza mzsombor (#9812) üzenetére


cinober1
csendes tag

Azokkal nincs bajom, a rafis, cibes, khs appok jól működnek. Inkább csak az, hogy vajon a 6-os tp drivere ismeri-e mindkettő érintőt?
Mert ha felrakom a 6-ot és mondjuk nem ismeri, na akkor mi van?

(#9815) Vigyorka válasza mzsombor (#9812) üzenetére


Vigyorka
senior tag

Hali!
OTP és K&H 100%-os... (nálam...)

Vigyorka

(#9816) peat válasza mzsombor (#9813) üzenetére


peat
csendes tag

Köszi a tippet, de ezt próbáltam már de nem sokat segített...
Akkor sajnos ezt tényleg készülék függő, mert az előző thor-omon simán jó volt.

"A játék az nem játék"

(#9817) mzsombor válasza Vigyorka (#9815) üzenetére


mzsombor
tag

K&H, BB, Erste, CIB (ha nem fut a Twilight!) nálam is jó, de a Gránit sajnos elhasalt, az nem hajlandó futni.

(#9818) #56474624 válasza Vigyorka (#9815) üzenetére


#56474624
törölt tag

OTP nálam egy idő után nem megy ujjlenyomattal. Ha az ember újonnan feltelepíti az alkalmazást, működik, következő vagy utáni belépéstől kezdve nem.

(#9819) #56474624 válasza #56474624 (#9818) üzenetére


#56474624
törölt tag

Vagy lehet, hogy a telefon újraindítása után nem megy. Nem vagyok benne biztos, csak abban, hogy egy idő után nem megy: failed to encrypt the data with the generated key hibaüzeneted ad ki.

(#9820) LámaZ válasza #56474624 (#9819) üzenetére


LámaZ
addikt

Ugyan nem bank, de parkolásfizetéshez szerettem:
Nálam a Simple régen jól működött, de amióta frissítették, nem tudok vele parkolni. Csak pörög, pörög, de nem kapcsolódik a bankhoz, hogy levonja a pénzt.

Utóirat:
Töröltem, újratelepítettem, most megint működik.
A f...e a jó dolgukat!

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#9821) LámaZ


LámaZ
addikt

Legalább ezt megúsztuk, ha minden igaz, a Vernénkre nem raktak banki adatokat lopó trójait.

Legyen minden jó!

(#9822) EgediSandor


EgediSandor
újonc

Tavaly rendeltem egy ilyen készüléket külföldről. A gyerekek leejtették nem tutdja valaki hol cserélnék ki a kijelzőjét.
Köszönöm

(#9823) seadrone válasza EgediSandor (#9822) üzenetére


seadrone
őstag

az ecseri mellett a wayteq szervizben, kb 20e ft

[link]

Vernee Thor
Kijelző komplett (LCD+TP) 18 000 Ft

én pont enniyért adtam el a sérülésmentes telómat

[ Szerkesztve ]

(#9824) btz válasza seadrone (#9823) üzenetére


btz
addikt

Akkor nem éri meg javítatni :)

ⓑⓣⓩ

(#9825) seadrone válasza btz (#9824) üzenetére


seadrone
őstag

ha visszaolvasol itt, van aki rendelt ebyről vagy aliról kijelzőt, és beszerelte vagy beszereltette, az legyen mondjuk a fele, de már nem emlékszem

ideér monsjuk 3-4 hét alatt plusz szerelés, ez is egy opció, vagy veszel egyet használtan, a töröttet meg eladod

(#9826) The Goth válasza seadrone (#9825) üzenetére


The Goth
tag

Semmi értelme. Ez egy ilyen telefon esetében egyenlő a gazdasági totálkárral. El kell engedni és új telefont venni.

"A fények csábítóak, de a sötétség több izgalmat rejt"

(#9827) NeverGone válasza The Goth (#9826) üzenetére


NeverGone
tag

Egyszer már elengedte, pont abból lett a baj! :D

(#9828) NeverGone


NeverGone
tag

Több, mint egy éve használunk ilyen telefont és elégedettek vagyunk vele! :)

(#9829) The Goth


The Goth
tag

22 hónap. :) Eredeti akkuval.

"A fények csábítóak, de a sötétség több izgalmat rejt"

(#9830) nicu71 válasza NeverGone (#9828) üzenetére


nicu71
addikt

lekopogom ,anyumé is pont egy éves és eddig semmi baj nem volt vele hálistennek ;)

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#9831) viharhozo


viharhozo
addikt

Nem tudom, a telefon hibaja-e, de beirom, hatha.

Autoval probalnank bluetooth-on osszekapcsolni a telefont. A dolog majdnem jo, elvileg mukodik, de a nevjegyeket egyszeruen nem hajlando az auto importalni, ugy meg eleg hasznalhatatlan a dolog. Hivasinditas/fogadas, egyebek mukodnek. Kiprobaltuk tobb mas telefonnal, mindnel importalta a nevjegyeket. Csak a Thor nem.

Latott mar esetleg ilyet vki, volt mar rola szo a topikban?

Kösz!

[ Szerkesztve ]

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#9832) Bferibörs válasza viharhozo (#9831) üzenetére


Bferibörs
addikt

láttam, szerintem kihangosító függő, nálam ugyan így műxik , illetve látja a kihangosító a telefon névjegyzékének egy részét ( egy névhez max. 1 számot lát) de importálni nem lehet a kihangosító saját memóriájába. ( fiat fullback saját cucca, verne thor,lenovo p2 és sony perormance telóval próbálva)

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#9833) veressjanos válasza viharhozo (#9831) üzenetére


veressjanos
aktív tag

Akkor ebben is van szórás a Thorok között. Nekem csatlakozás után megjelent a névjegyzék is az autóban.

(#9834) Bferibörs válasza veressjanos (#9833) üzenetére


Bferibörs
addikt

szerintem kihangosító függő nem thor

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#9835) NeverGone


NeverGone
tag

Ti mit használtok a hívási képernyő zárolásához?

(#9836) seadrone válasza NeverGone (#9835) üzenetére


seadrone
őstag

Ööö az mi?

(#9837) NeverGone válasza seadrone (#9836) üzenetére


NeverGone
tag

Ami megjelenik hívás közben. Még mindig van, hogy a közelségérzelő kicsit bugos, ezért ha hívás közben kicsit eltartom a fülemtől a telefont (pl. a vállammal tartom), akkor újra aktív lesz a kijelző. Többször tettem már így véletlenül repülő üzemmódba a telefont, vagy némítottam el a hívót.
Ezt javasolta egy ismerősöm: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.llamalab.automate
Kicsit nagyágyúnak tűnik, szóval egy egyszerűbb, célirányosabb program jobban megfelelne.

(#9838) seadrone válasza NeverGone (#9837) üzenetére


seadrone
őstag

jaa, nekem a bekapcsoló gombbal elsötétül a képernyő, úgy szoktam, néha nekem sem szenzorozza le magát

(#9839) rzoli


rzoli
senior tag

Custom 8.1 ROM a Thor-ra:

M.A.D. OS

[ Szerkesztve ]

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

(#9840) AttisXX válasza rzoli (#9839) üzenetére


AttisXX
kezdő

Esetleg egy magyar leírást a felrakáshoz?

(#9841) rzoli válasza AttisXX (#9840) üzenetére


rzoli
senior tag

SAJÁT FELELŐSSÉGEDRE!!!

Csak 2016 október előtti telefonokra!!!

Én már nem használom a Thor-t csak tartalék, így nem próbáltam ki, csak lefordítottam az XDA-s leírást.

Előkészítés:

- Ments le minden fontos adatodat! PC v felhő.

- Töltsd le a TWRP-t

- Töltsd le a ROM-ot, közvetlen link, változhat! “madOS_8.1.0_thor_2018xxyy.zip“ vagy https://www.facebook.com/MediatekAndroidDevelopers/

- Töltsd le: “Google Apps (aka Gapps)“: http://opengapps.org/. Válaszd ki: “ARM64“, “Android 8.1“, “nano“ or “pico“ verziót/csomagot!

TWRP recovery

1) Tedd fel a TWRP-t. Ha még nincs a telefonodon - a) Ha már van TWRP a telefonon b

a) ADB parancsok segítségével parancssorból.
- "adb reboot-bootloader"
- "fastboot flash boot twrp_vernee_thor_oreo.img"
- “fastboot reboot” - ???Ez közvetlenül a feltett recoverybe visz. Most már nem tudja elindítani az aktuális / állomány romját???

b) bootolj a jelenlegi TWRP-be. Install --> image,
Válaszd ki a letöltött és az sd kártyára felmásolt twrp_vernee_thor_oreo.img“. Válaszd ki a “recovery“-t Célként. Pár másodperc után vissza tudsz lépni, majd. “reboot --> recovery“

Install

Opcionális, de ajánlott: "Wipe --> Advanced Wipe", "Cache" majd "Repair or Change File system". majd válaszd a "F2FS" file rendszert. Húzd oldalra a csúszkát a wipe-hoz.
Háromszor "back/vissza" gomb, most már választhatsz egy új partíciót, válaszd ki a "Data"-t és újra végezd el a fentieket.
Vissza a főmenübe majd "Reboot --> Recovery".

- Most ha a telefont gépre dugod egy kábel segítségével fel tudod másolni a telefonra a letöltött zip fáljokat.

- "Wipe", és a csúszka elhúzásával egy wipe.

- Vissza a főmenübe, majd Install “madOS_8.1.0_thor_2018xxyy.zip“, szüntesd meg a kijelöléseket a boxokban majd "Add more zips", add hozzá a Google Apps-t.
Csúszka oldalrahúzásával indíthatod.

Opcionálisan itt feltehetsz root-ot, supersu vagy magisk is a telefonra.

- Reboot System

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

(#9842) veressjanos válasza NeverGone (#9835) üzenetére


veressjanos
aktív tag

Nekem a Call screen lock appot ajánlották, azzal működött a Thor rendesen hívás közben.

(#9843) kakukkmarci válasza rzoli (#9841) üzenetére


kakukkmarci
senior tag

A családban kettő Thor van, de mivel többször jártak szervízben és tökéletesen ellátta a feladatát a gyári 6-os ROM, ezért nem került rájuk sosem más.
De azért erre kíváncsi lennék! Vajon valaki bevállja ittt??? :F

noob... rooter... geek

(#9844) nOvOp


nOvOp
senior tag

Sziasztok!
Jelenleg ez a rom van a gyerek telefonján. Van ennél esetleg frissebb, jobb rom? Köszi

(#9845) #56474624 válasza nOvOp (#9844) üzenetére


#56474624
törölt tag

Ez a legújabb gyári.

(#9846) nOvOp válasza #56474624 (#9845) üzenetére


nOvOp
senior tag

Akkor marad, köszi

(#9847) The Goth válasza rzoli (#9841) üzenetére


The Goth
tag

Ha nem sajnálnám a jól belakott telefonomat, és biztos lennék abban, hogy az összes alkalmazásom már tökéletesen 8.1 kompatibilis, akkor kipróbálnám. :) Komolyan nincs senki, aki bevállalná?

"A fények csábítóak, de a sötétség több izgalmat rejt"

(#9848) veressjanos válasza The Goth (#9847) üzenetére


veressjanos
aktív tag

Nekem van egy Thorom, amit már csak a kocsiban használok GPS-nek, meg zenét hallgatok vele bluetooth hangszórón, viszont nagyon amatőr vagyok az ilyenhez, ezért nem állok neki. :)

(#9849) seadrone válasza veressjanos (#9848) üzenetére


seadrone
őstag

thort gpsnek????

haha

(#9850) veressjanos válasza seadrone (#9849) üzenetére


veressjanos
aktív tag

Miért haha???

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.