Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:39:52

LOGOUT.hu

Vernee Thor

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10051) The Goth válasza NeverGone (#10050) üzenetére


The Goth
tag

Nem mértem stopperrel, de talán még 20 perc se volt az egész. Ebben már benne van a telefon szűz indulása is a madOS-al.

"A fények csábítóak, de a sötétség több izgalmat rejt"

(#10052) The Goth


The Goth
tag

Van az úgy, hogy annyira zavar valami, hogy bár tisztában vagy a kockázattal mégis muszáj csinálnod valamit és nem beletörődni.
Na én pont így voltam a 2. sim slot hibájával, és az akku merüléssel kapcsolatban.
Úgyhogy neki estem negyedszerre is, lesz ami lesz alapon. Mivel a nano open gapps zipben is voltak még számomra felesleges dolgok,

com.android.facelock
com.google.android.googlequicksearchbox

így ezúttal a pico gapps-et raktam fel.
Masszív 5, 40 egynéhány századot foglal(t) a 16 gigából.
A 4. próbálkozás eredménye:
A 2. slim megint rendben. Hurrá! :DD Örökre megválaszolatlan kérdés marad a miért.
Az akku továbbra is merül. Egyre inkább úgy érzem ez nem szoftveres hiba. Biztosan persze majd csak akkor derül ki, ha már benne lesz az új akksi.

Szóval most megint bódóság van. :D Már tényleg így marad.

"A fények csábítóak, de a sötétség több izgalmat rejt"

(#10053) azbest válasza poffsoft (#10032) üzenetére


azbest
félisten

a nyomi mados kókányoló szaki annyiszor szétbarmolhatta már a készülékét, hogy nem is emlékszik rá, milyen tiszta gyári állapotból kiindulni. Én is ráfutottam arra, hogy a twrk wipe és átformázás lépés után csak döglött droid van, ami pár másodpercecnként megjelenik. Ahogy visszaolvastam xda-n kb lehülyézték azt, aki gyáriról szintén belefutott.

Valaki írt valami megjegyzést, hogy a particiók formátumának váltásától döglik meg és valahogy visszahozta sp flash toolssal.

Kíváncsiságból próbáltam a 7es androidos scatter fájlt betölteni a linuxos sp flash toolba, de csak formátumra panaszkodás hibával elutasítja. Dmesg-ben látom hogy egy pillanatra preboot módban látja a gép.

Még nyomogatom párszor a power és vol up-ot, mert az sem egyszerű, hogy azzal előhozzuk... mondjuk leginkább az a bibi, hogy nem tudom lekapcsolni, mert mindig elindul... és némelyik leírás azzal kezdi, hogy kapcsold ki...

[ Szerkesztve ]

(#10054) The Goth


The Goth
tag

Komolyan sajnálom, hogy ennyire nem akar másnak összejönni.
Olvasgatván amit írtatok, még az merült fel bennem, hogy esetleg nem voltak-e szervizben a telefonjaitok, kijelző, vagy valamilyen egyéb fődarab csere miatt?
Bár nem tudom, hogy ennek lehetne-e egyébként bármi köze ahhoz, hogy nektek nem akar összejönni, csak találgatok én is.

azbest,
Szóval most mi a helyzet vele? Ahogy látom te legalább a twrp-ig eljutottál.

"Valaki írt valami megjegyzést, hogy a particiók formátumának váltásától döglik meg"
XDA-n ezt írják:

"Q: What should i use f2fs or ext4?
A: Both are supported, choose the one you desire"

Én az f2fs-t megcsináltam, mert ugye azt írta a leírás.

"scatter fájlt... a linuxos sp flash toolba... formátumra panaszkodás hibával elutasítja."

SP-vel nekem is emiatt nem ment, ezért maradt az ADB.
A videós segítséget egyébként részben ebből merítettem, [link] még ez volt a leghasznosabb Linuxhoz, és ehhez a telefonhoz, még úgy is, hogy messze nem erről a telefonról szól.
Az egész Thor topicot visszaolvasva (mondjuk nem, mert az elejétől követem) egyébként eléggé nyilvánvaló, hogy ez a telefon kimondottan darab függő a tekintetben, hogy milyen hibák jönnek elő. Az elmúlt 2 és fél évben néha elég értetlenkedve néztem ki a fejemből, hogy ki mi miatt szív vele, miközben én nem tapasztaltam az adott problémát. Úgy tűnik állati mázlim volt (legalábbis úgy összességében) ezzel a madOS-al is. Konkrétan zéró tapasztalattal, életemben először mókóltam telefont, ráadásul azt sem teljesen az eredeti leírása alapján, mert azzal nekem se nagyon akart összejönni. De tökös csávó lévén nekiláttam... Örülök, hogy én voltam az első aki bevállalta, mert ha ezeket olvastam volna előtte, biztos, hogy bele se kezdek.

"A fények csábítóak, de a sötétség több izgalmat rejt"

(#10055) Vigyorka


Vigyorka
senior tag

Mind a két SIM-ben Domino kártya van.
A SIM2-ben az új teljes térerőt jelez. A SIM1-ben lévő kb. 3/4-t jelez kb. 3-4 éves.
Kérdésem kicseréltessem a SIM1-s kártyát? (beragasztós Flip tok cseréje közben vagyok és előtte lenne célszerű a csere...) :F

Vigyorka

(#10056) The Goth válasza Vigyorka (#10055) üzenetére


The Goth
tag

Először próbáld ki, hogy az új kártya mit mutat az 1. sim foglalatban. :) Ebből kiderül, hogy a kártya-e az oka.
Cserélni utánna is ráérsz.

"A fények csábítóak, de a sötétség több izgalmat rejt"

(#10057) azbest válasza The Goth (#10054) üzenetére


azbest
félisten

nem rajtad múlott, néztem az eredeti leírást és a tiedet is.

f2fs wipe/formázás után gajdult meg. Valsz win alól kell megpróbálnom újraflashelni, mert a linuxos verziók nem igazán eszik a scatter fájlt (se az, amit ő használt, se újabb). Az xda topicban is ráfutott valaki.

Szerintem ott lehet a bibi, hogy az android7-tel esetleg változott valami a rendszerben. Viszont, aki már korábban is mókolta, az lehet korábbról már rendelkezett twrp-vel és azért viselkedik máshogy.

Egyébként nekem volt szervizben (töltés probléma és preventív jack forrasztás), de tudtommal nem történt semmi olyasmi, ami befolyásolhatja. Ha minden igaz a kijelzőból került beléjük másfajta október után, legalábbis xda-n valaki a mados-es kijelzőjét akarta cserélni és mondták neki, hogy menjen vissza gyári rendszerre. Persze lehet valójában a touch változott, mert az is rajta van.

Végül szétszedtem működés közben, hogy ki tudjam húzni az akkut. Mivel amúgy mindig újraindult. Így tudtam elérni, hogy kikapcsolt állapot legyen a kezdeti és ne merítse csutkára az akkut reggelre.

Szóval ezért vártam meg, hogy meglegyen az új telefon (xiaomi a2), mielőtt elontom a régit :D Azért nagyon nem vagyok megijedve, mert preboot feljön. Két régi mtk telefonon meg egy másfajta tableten is csináltam például partició átméretezést régebben, amikor már kevés volt a belső tárhely.

[ Szerkesztve ]

(#10058) azbest válasza Vigyorka (#10055) üzenetére


azbest
félisten

Lehet tényleg más a térerő.

Amelyiken a net megy, azon 4G-ig felmehet, a másik helyen viszont 2G-re van korlátozva. Esetleg próbáld meg átállítani, hogy a másik kártyán át legyen az adatforgalom, akkor lehet megfordul a térerőszint. Szóval lehet 2G hálózaton tényleg más a térerő, mint 3-4G-n.

(#10059) azbest válasza azbest (#10057) üzenetére


azbest
félisten

na sikerült visszahozni

Némileg szétszórtam ez történt

Az ota zip-ek nem jól sp flash toolnak, kellett egy ilyen progival készült mentést keresni, mivel nekem is valsz a legfrisebb verzión volt így 20171211 -est erről a jó kis orosz oldalról.
https://www.phonetweakers.com/2018/03/download-official-vernee-thor-nougat-70.html
K06TD-A.A.Nougat_20171211.rar

De a drivereken nem onnan a 300 megás csúnyasággal szedtem le, hanem
https://androidmtk.com/download-mtk-usb-all-drivers
driver install, orosz valami, kicsomagolja Desktop\MTK Usb Driver v1.0.8\MTK_Driver_ ext\DriverInstall

SP_Flash_Tool_v5.1824_Win
https://spflashtool.com/download/

Ott a download menüben
boot, recovery
cache és userdata
download gomb.

Készülék bedug, nekem akku is ki van húzva, mert előző este loopba került.

Ha minden megvan akku bedug. Bekapcs. Döglöt doid. De most működik a power + vol up. Bejön a menü.
Onnan lehet reboot system. De előtte érdemes lehet sima data és cache wipe-ot nyomni. Csak azért választottam a flashelére ezeket, hogy visszakapjam a fájlrendszerét. De a tartalma miatt orosz lesz az alap rendszer :D Szóval wipe nem árt.

nvram backup, ezzel kellett volna kezdeni, mielőtt bármihez nyúlok, mert ez a legkellemetlenebb, ha elveszik.
https://romprovider.com/2017/06/backup-nvram-mediatek-mt67xx/
hogy biztos megmaradjon imei és wifi
fájlt kiválaszt hova mentse: nvram.img from hexa 0x380000 length 0x500000 és read back- Telefon bedug kikapcsolva. Akku sem kell.

Amilyen kétes fájlok kellenek ilyesmihez, remélem nem került fel a gépre valami kedves kis trójai vagy vírus. :B

Egyébként talán még az lehetett a hiba az első 8.1 váltás próbánál, hogy a nyomi mados eredeti útmutatóban a még nem twrp-zett rendszernél nem recovery hanem boot átcserélés parancsot ír. :U Lehet azért döglött meg.

[ Szerkesztve ]

(#10060) The Goth válasza azbest (#10059) üzenetére


The Goth
tag

Huh. :R Na ez az ami nekem valszeg soha nem ment volna. :) Ha én is így jártam volna, már apró darabokban pihenne a kukában. :DD

[ Szerkesztve ]

"A fények csábítóak, de a sötétség több izgalmat rejt"

(#10061) poffsoft válasza azbest (#10059) üzenetére


poffsoft
addikt

Spflash bootloopban is elkapja a downloadot.
Szóval ha jól értem, most visszakaptad a nougatot.

[ Szerkesztve ]

(#10062) azbest válasza poffsoft (#10061) üzenetére


azbest
félisten

Igen, de azóta fel is tettem a 8.1-es mados-t. Most inkább nem formáztam f2fs-re, ahogy ovlasom az egyébként sem olyan strapabíró, mint az ext4, csak gyorsabb.

Arra tippelek, hogy te is a boot -ot cserélted twrp-re, nem pedig a recovery-t, mert az xda mados topicban azt írta a srác.. Ezért viselkedik másképp.

Nekem sem látja az 5GHz wifit, viszont a kutakodás közben találkoztam a maui meta toolal, ami az mtk segédprogija nvram szerkesztéshez (pl imei helyreállításhoz is), abban utána akarok majd nézni, hogy az 5GHz hálózatra milyen beállításokat tároltak le.

[ Szerkesztve ]

(#10063) azbest


azbest
félisten

A google háttérkép appot, pixel launchert és a többi google progit feltéve már szinte olyan, mint az android one. :) Az alap mados kinézet elég nyers.

(#10064) The Goth válasza azbest (#10063) üzenetére


The Goth
tag

Azért csak sikerült. :) Hiába na, ha az ember nem adja fel. :) Nekem már egyáltalán nem hasonlít az alap kinézethez, így jobban tetszik:

Ami amúgy ugyan az mint amit a gyári alatt is használtam, szóval most tök ugyanúgy néz ki, csak az alap változott. Egy kis pontosítás, az Android One mást jelent, nem egy Launcher, vagy a megjelenést takarja. A gyári 6-os, és 7-es is AOSP kinézetű volt, mégsem volt Android One. :) Sajnos.

[ Szerkesztve ]

"A fények csábítóak, de a sötétség több izgalmat rejt"

(#10065) azbest válasza The Goth (#10064) üzenetére


azbest
félisten

Persze a One a hivatalos támogatást garantálja. Itt a kinézetére és használhatóságra gondoltam. A mados beépített aosp telefon, sms és böngésző appjai mellé feltelepíthető play storeból mindenféle google alkalmazás (launcher, képgyűjtemény is). Nem kell más romokból kiszedegetni.

[ Szerkesztve ]

(#10066) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Telefon évszám meghatározására az SN nem jó? Nálam 201609-el kezdődik. Ahhoz csak hátlapot kellett levenni.

(#10067) #56474624 válasza quailstorm (#10066) üzenetére


#56474624
törölt tag

Szerintem jó, nálam 201607 kezdetű az SN, az eredeti akksi meg 2016.06.-i.

(#10068) quailstorm válasza #56474624 (#10067) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Az jó.

Amúgy teljesen annyi lett a WiFi-nek a Thorban, most setupoltam kábelen egy közeli 841N routert neki, azt szereti, de a WDR4300-nak a tövében is csak 0.5Mbit ment, pedig saját telóm a céltávolságban is 30/30...

Nem tudom szereléssel forrasztással lehet-e valamit kezdeni neki.

(#10069) poffsoft válasza azbest (#10062) üzenetére


poffsoft
addikt

végigcsináltam.
a TWRP telepítése után ugyanúgy nem megy tovább, csak bootloop.
A gyári recoveryt visszafleshelve simán elindul a 2017dec. nugáttal... (egy reboot után, mivel elsőnek a "erasing" ugrik fel, gondolom a sikertelen oreo után kell takarítania.

[ Szerkesztve ]

(#10070) The Goth válasza poffsoft (#10069) üzenetére


The Goth
tag

Azt nem próbáltad, hogy felteszed a 7-eshez való TWRP-t, és abból frissíted erre az Oreo-s TWRP-re? Tehát TWRP-ből flasheled a TWRP-t. Lehet úgy elindulna. Egy próbát még megérhet.

"A fények csábítóak, de a sötétség több izgalmat rejt"

(#10071) azbest válasza poffsoft (#10069) üzenetére


azbest
félisten

hogyan teleptetted a twrp-t? Ha paranncsal, akkor mi a konkrét parancs?

Nálam az fehér vernee logós képernyőn ott virított az unlocked oem miatti 5 másodperces váratás, ami inkább 10+ másodperc. Aztán döglött droid és ott power tart, majd hang felső gomb nyomásra előjött a twrp.

Amikor visszatettem sp flsh toollal a boot, recovery, userdata és cache particiókat, utána simán elindult nálam az android rendszer, nem emlékszem ereasingre. Persze oroszul, mert az volt a mentés amit felhasználtam, recoveryből data és cache resetet csináltam, hogy megint angol legyen.

Második nekifutásra nem formáztam át f2fs-re a datát és a cachet. Megyhagytam az alap ext4 gyári módon. Szólva csak feltetem twrp-t recovery partició helyére.

[ Szerkesztve ]

(#10072) poffsoft válasza azbest (#10071) üzenetére


poffsoft
addikt

fastboot flash recovery twrp.img

Nincs döglött droid, csak az oemunlock szöveg.
Igen, írtam már én is, hogy az az 5 mp inkább tíz.
Apropo, twrp- nek nincsen valami logja, amit fastboot módban ki lehetne menteni? Mint a gyári reconak.

[ Szerkesztve ]

(#10073) Vigyorka


Vigyorka
senior tag

Üdv!
Az OTP-s SmartBank-ban a QR beolvasás működik nálatok? (kb. 1 és 1/2 hete behalt nálam az újra telepítés se oldotta meg... --- az OTP-re ráment a délelőttöm, se kép se hang náluk)

Vigyorka

(#10074) azbest válasza poffsoft (#10072) üzenetére


azbest
félisten

egyszer sem jutottál el a twrp felületig? Csak azért kérdem, mert ott írtak olyasmit, hogy ha "request of system files modify" részen első alkalommal swipe-pal engedélyezed, akkor bootloop lesz. Helyette read only-t kell nyomi.

Esetleg sp flash toolal is feltehető twrp szerintem, ha csak azt pipálod ki a scatter lista betültése után és ott kiválasztod a twrp-t (gondolom ki lehet).

(#10075) poffsoft válasza azbest (#10074) üzenetére


poffsoft
addikt

Szia,

Nem, az oreos twrp nem indul, bárhogyan csinálom. Mondjuk oreos scatterem nincsen, csak a nougatos. Elvileg sptool tud csinálni oreoról, feltéve ha nem ugyanaz a kiosztás, lehet ez a baj?
A readonlyt tudom, majd mindenhol írják, hogy elsőre csak azt szabad.

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#10076) The Goth válasza poffsoft (#10075) üzenetére


The Goth
tag

Azt nem próbáltad amit a 10070. kommentben írtam? Például megpróbálhatnád feltenni [ezt] , mert ha ez elindul, akkor már TWRP-ből feltéve az Oreo-s TWRP-t, ami a 3.2.1-0 -ás, lehet úgy már az is indulna.

"A fények csábítóak, de a sötétség több izgalmat rejt"

(#10077) Zewa


Zewa
senior tag

Sziasztok,

1,5-2év után gondoltam úja használatba veszem a kis Thort de elfelejtettem a feloldó mintát. Hiába vagyok bejelentkezve a telefonon Google fiókba, sehol nem találok olyan lehetsőéget hogy azzal tudjam azonosítani magam. Nem mellesleg benne vana SIM kártyám is, illetve az ujjlenyomatom sem változott. :N
Hogy tudnám újra birtokba venni? Nem szeretném leformázni hacsak nem muszaj..

:R

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#10078) azbest válasza Zewa (#10077) üzenetére


azbest
félisten

az usb debug mód engedélyezve volt? Úgy gépre kötve talán esélyes kiütni a kódot adb shellből.

Ha nem, akkor talán a recovery twrp-re cserével, azt elindítva, onnan ki lehet ütni a kódot [link], aztán akár vissza is lehet cserélni a gyári recovery-re. Mondjuk sp flash toollal végezve a cserét. Kivéve, ha előbb engedélyezni kéne az oem unlockot, mert az törlést okoz.

[ Szerkesztve ]

(#10079) rzoli válasza Zewa (#10077) üzenetére


rzoli
senior tag

Úgy emlékszem a készülékkereső segítségével meg lehet változtatni a zárolást. Bár ahhoz a készüléknek belépve kell lennie, neten, google-re csatlakozva stb. Ebben az esetben nem tudom a minta megadása előtt ezek a feltételek teljesülnek e, de keress rá a telefonodra, egy percet megér a dolog. https://www.google.com/android/find

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

(#10080) poffsoft válasza The Goth (#10076) üzenetére


poffsoft
addikt

de, próbáltam.
most a 3.0.3 helyett lett egy gót 3.0.2 twrp-m :D :D :D
Amúgy ugyanaz a helyzet, oreo twrp-vel csak bootloop.
Pontosabban ha nem unlockolt a boot, akkor az oreo-s twpr telepítése után bár a recovery nem indul, a régi jó nougat legalább elindul.
unlockolt boottal pedig csak bootloop.

kár érte...

[ Szerkesztve ]

(#10081) The Goth válasza poffsoft (#10080) üzenetére


The Goth
tag

:D Tényleg kár, sajnálom. Egyébként nem saját ötlet volt, xda-n javasolták egy sorstársadnak, ezek szerint ez sem nyerő. :U

Más,
Eltartott egy darabig amíg kiderítettem, de az elég jelentős akku merülést az FM rádió okozta. Hiába vontam meg tőle az összes engedélyt, meg az akkunál a háttérben futást és kényszer leállítottam meg tiltottam, még így is 24 óra alatt 8%-ot elvitt. Úgy hogy soha el sem volt indítva. Ezt persze csak magánál az alkalmazásnál az
"Akkumulátor
Akkumulátor használat a teljes feltöltés óta"
résznél jelezte. Az akkunál persze, hogy nem listázta, ugye. Szóval más lehetőség nem lévén (pedig nem szándékoztam) rootoltam. És ha már takarítok alapon a rádióval együtt kibasztam a picsába az OmniJaws-t is, ami gugli barátunk szerint egy időjárásos cucc a hozzá való OmniStyle-al együtt. Meg az alap zene appot is. Repült volna még más is csak kiderült, hogy egyéb dolgok törlése már lefagyásokat és összeomlást okoz. Szóval ja, kénytelen voltam megint újra rakni, aztán újra rootolni és törölgetni. Ment fel a Greenify is, szóval most úgy néz ki ez a merülés hiba is kipipálva. :))

"A fények csábítóak, de a sötétség több izgalmat rejt"

(#10082) L623


L623
csendes tag

Üdv!A múltkor eldöntöttem,hogy a Thor repedt kijelzőjét kicserélem,néztem is hozzá videót,ám amikor leszedtem a hátlapot,valamit láttam amit a szétszedős videóban nem.Van az a kis kábel ami végigfut az oldalán,és az ahol találkozik az usb töltőegységgel egy csíkkal le van ragasztva,amely csík valahogy rögzítve van az LCD panel fém részéhez.Nem mertem onnan leszedni(másképp nem tudnám cserélni),nem tudom ennek mi a funkciója,leoperálhatom-e onnan?

Isten megteremtette az embert, mert a majomban csalódott. Aztán inkább felhagyott a kísérletezéssel.(Mark Twain)

(#10083) Gyula196906


Gyula196906
senior tag

Sziasztok
Fiam összetörte a kijelzőjét
Szeretném kicserélni rajta
Segítséget szeretnék kérni a rendeléssel kapcsolatban, olyan valakitől aki már rendelt magának.
Köszönöm előre is a segítő szándékot
:R

(#10084) quailstorm válasza L623 (#10082) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Vágd el a csíkot, hogy az USB panelen lévő része ott maradjon. Ez csak szigetel és távolságot tart, nem létfontosságú szerepet lát el.

(#10085) mobilkijelzo válasza Gyula196906 (#10083) üzenetére


mobilkijelzo
újonc

Szia!
Al aliexpress-ről tudsz rendelni:
- kerettel kb 50 USD körüli áron
- vagy keret nélkül kb 20 USD-ért

Ha keret nélkül rendeled, akkor be kell ragasztanod a keretbe, ami nem biztos, hogy úgy sikerül mint a gyár.
Én tavaly ősszel rendeltem, és emiatt kerettel, de akkor még kb. 30 USD volt a keretes ára.

(#10086) dikoz


dikoz
újonc

Sziasztok!

Megpróbáltam az Oreót feltelepíteni.

Oreós recovery telepítése után hiába indítom a telefont + utána a recoveryt, telefon újraindítja magát és a 3.0.2-es vagy a gyári recovery indul el.
Próbáltam win és linux alól ADB-vel, recoveryből telepíteni, mindig ez a vége. Mindegyik telepítés rendben lezajlott és mégsem indul el.

Nincs valami ötletetek, hogy hogyan tovább?

Kínomban felraktam a 7.1.1-es mados-t, most azzal ismerkedem. :D

(#10087) The Goth válasza dikoz (#10086) üzenetére


The Goth
tag

dikoz,
Lőjj screenshotokat. :)

Nekem meg pont az ellenkezője a gondom, nem tudom downgradelni az oreo twrp-t a 7-eshez való twrp-re. Fel flasheli, adb-ből is és twrp-ből is, (SP Flashel már nem is kínlódom) el is indul, de a gépre dugva nem megnyitható a telefon tárhelye így a romot nem tudom átmásolni, ha pedig még a madOS alatt berakom a telefon belső tárhelyére az sem ér semmit, mert a 3.0.2-es twrp nem látja a belsö tárhelyen a romot amit fel akarok tenni (RR OS 5.8.3), konkrétan 0MB-osnak jelzi a tárhelyet mintha üres lenne. Micro SD dettó. Persze nem az, mert miután újra indítom a telefont a madOS bejön és ott van a rom, és ha recovery újra indítok az oreo-s twrp jön be és az is látja a romot. Szóval nem tudom fixálni a 7-eshez való twrp-t, csk az oreo-t akarja. :( :W

"A fények csábítóak, de a sötétség több izgalmat rejt"

(#10088) dikoz


dikoz
újonc

Miről szeretnél látni screenshotokat, a rendszerről?

RR is néztem, de az egyikben a GPS nem működik, a másik verzióban SIM hibát írnak. Ezért döntöttem a mados mellett.

Oreo nem jött be neked, azért akarod cserélni?

(#10089) The Goth válasza dikoz (#10088) üzenetére


The Goth
tag

Első sorban a biztonsági csomag szintje érdekelne, meg az extrák rész, hogy mennyiben más az oreóhoz képest. Bejött az oreo, csak annyira elkapott a gépszíj, hogy kipróbálgatnék más romokat is. :D Ehhez a telóhoz azért nincs túl sok. :(

És ezzel a 7.1.1-essel nem tapasztalsz problémát?

[ Szerkesztve ]

"A fények csábítóak, de a sötétség több izgalmat rejt"

(#10090) dikoz


dikoz
újonc

Ez a rom tetszik, bár vannak gyengeségei.

Mobilnet néha csak úgy indul el, ha előtte újraindítom a simet.
GPS jelet sokkal lassabban talál mint a gyári rommal.

Cserébe sokkal de sokkal jobb az aksi ideje. :DD

(#10091) The Goth


The Goth
tag

Végre megjött az akku. Ezzel kapcsolatban is történt ez-az. Miért is ne, ugye. Kezdetnek ott volt, hogy kapásból elszakadt a ragasztó csík (közvetlenül ott ahol visszahajlik az akku felső részére) ami ugye rögzíti az akkut, de úgy hogy konkrétan egy millimétert sem tudtam kihúzni az akku alól, egyik oldalon sem. Így kénytelen voltam a sim kártya plasztik lapjával (mert bankkártyát erre mégse használok már) felfeszegetni. Nem adta könnyen magát, mintha az örökkévalóságnak ragasztották volna bele, de ugye nem véletlen, hogy az ember áll a tápláléklánc csúcsán. :D Aztán ott folytatódott, hogy mivel csak 32%-on volt az új, így hát rögtön ment is a töltőre, minek során 79%-ig szépen fel is ment, majd kemény 2 teljes órával később is csak 81%-on volt. Mármint a 79% után 2 órával! A töltési görbe laposabb volt mint az Alföld. Ekkor jutott eszembe, hogy talán a cache törlést meg kellett volna csinálni a csere után, így hát megcsináltam. Egy órával később még mindig 81%-on áll, a töltő már jéghideg mintha már befejezte volna a töltést. Itt már lélekben készültem az eladóval való levelezésre. De először elő egy másik töltőt (egész élete során nem volt másikkal töltve a gyárin kívül) ,mert hátha… Mint kiderült nem. Semmi változás. Újra szétkaptam, ellenőriztem az akku csatlakozást, tökéletesen jó. Azért újra lecsatlakoztattam, majd vissza. Gondoltam megpróbálom bekapcsolás nélkül tölteni. Rádugom, a kijelzőn 100%-ot mutat. Bekapcsolom és lőn, teljesen feltöltve. Ekkor tűnik fel, hogy az óra beragadt azon időponton mikor először szétszedtem, és kicseréltem az akksit. Automatikus idő persze bevolt/van állítva, semmi, meg se moccan. Kénytelen voltam manuálisan beállítani. Most már rendben van. Leszámítva hogy 2016 július 9. óta, mióta megvan összesen nem "szívtam" (azért ez erősen idézőjeles) annyit miatta/vele, mint az elmúlt 5 hétben, elmondhatom, hogy megérte. :)

"A fények csábítóak, de a sötétség több izgalmat rejt"

(#10092) #56474624 válasza The Goth (#10091) üzenetére


#56474624
törölt tag

egy millimétert sem tudtam kihúzni az akku alól, egyik oldalon sem. Így kénytelen voltam a sim kártya plasztik lapjával (mert bankkártyát erre mégse használok már) felfeszegetni.

Nekem is ez volt, csak én gitárpengetővel feszegettem fel. :)

És nálam is 30-40% között volt a kiírás szerint, csak én nem dugtam töltőre, hanem lemerítettem teljesen, aztán töltöttem fel, úgy nem volt vele gondom.

Különben azóta én is rendeltem aliexpressről egyet, ha már majdnem ingyen adják, miért ne. :))

(#10093) The Goth válasza #56474624 (#10092) üzenetére


The Goth
tag

De te az eredeti Rom-on vagy, nem? Van egy olyan sanda gyanúm, hogy nálam az is közre játszik, hogy ez a 8.1-es madOS Rom 3050mAh-nak jelzi az akkut, (mellékesen a RAM-ot meg 3,1GB-nak) még az erdeti 2800-ast is, ez az új ráadásul az akkun feltüntetett írás szerint 2700-as.

"A fények csábítóak, de a sötétség több izgalmat rejt"

(#10094) #56474624 válasza The Goth (#10093) üzenetére


#56474624
törölt tag

Ja, az eredetin. Viszont olvastam itt a topikban, hogy teljes lemerítés után ment fel 100%-ra.

(#10095) The Goth


The Goth
tag

Az alábbiak szolgáljanak okulásul, vagy reményként az esetlegesen érintetteknek.

Miután az xda-n felbukkant egy hozzászólás a fentebb írt problémámhoz kapcsolódóan, mely szerint nem tudtam feltenni 7-es alapú Rom-ot az Oreo után, mert nem látja a tárhelyeket az ezekhez való TWRP, és mivel a kommentelő szerint megoldotta neki az, hogy vissza állítja ext4-es formátumra az F2FS-t, nagy bátran neki ugrottam…

Maga az F2FS visszaállítása ext4-re minden probléma nélkül lefutott, örültem is rendesen, mert szintén xda-n olvastam egy korábbi kommentben, hogy valaki aki az F2FS-re váltással rakta fel, majd vissza állt ext4-re komoly belassulásról és használhatatlanságról írt. Nálam szerencsére semmi ilyesmi nem volt, de most egy kicsit előre ugrottam. Szóval ott tartok, hogy ext4-re visszaállás sikeresen lefut, a 7-es Rom-okhoz való TWRP most már látja a tárhelyeket, júúhééé! :C Az RR Rom már ugye ott pihent a telefon belső tárhelyén... De nem, miután annyira megörültem, hogy végre felrakhatok nugat alapú Rom-ot, úgy döntöttem az először legyen a madOS 7.1.2-es. Nem a 7.1.1-es, mert az 1.2-esben augusztusi a biztonsági patch. Szóval letölt, telefonra másol, TWRP indít… És innentől kezdődik a "móka".

Rögtön tiszta telepítés ahogy kell, system, wipe / cache, data. Hirtelen felindulásból, meg mert egyébként perverz élvezetet lelek abban, ha tökön szúrhatom magam, biztonsági mentés nélkül, hoppá. :F No igen itt azért még nem aggódtam, mert biztonsági mentést akkor sem csináltam mikor először belekezdtem eme telefon Rom-olgatásába, és mivel akkor nem volt gond… Szóval elindítom, szépen lefut, telefon indul, bejön egy jelszót kérő képernyő. Erre nem számítottam, de nem esek kétségbe, próba cseresznye alapon bepötyögöm, hogy "mados", és lőn elsőre elfogadja, azzal a kis kiegészítéssel, hogy "data corrupt", és innen persze nincs is tovább. :( Na bassz, mondom, de nem gond, vissza TWRP-be, újabb tiszta telepítéssel ráküldöm a már egy ideje a telefonban pihenő RR Rom-ot, szintén szépen lefut, telefon újra indul, soha ilyen lassan azelőtt, már kezdtem beleőszülni, de nagy nehezen bejön az RR. Hát mit mondjak… nem csöppentem el tőle. Itt még ugye se sim, se mem.kártya nem volt benne. Nyomogatom, ismerkedek vele… És feltűnik két nem elhanyagolható dolog. 1.) Az akku néhány percnyi nyomogatás után, szinte földbe állt. Itt ugye már az új akku van benne, szóval… 2.) A telefon állapot részhez érve látom, hogy az IMEI számoknak lőttek. :W És ebben a pillanatban kivert a víz. Mivel semmilyen biztonsági mentést sehova nem csináltam, még az eredeti Rom-ról sem, mielőtt először hozzá nyúltam volna. kissé bepánikoltam, mert azért mégsem akartam, hogy ilyen dicstelen véget érjen szegény, főleg hogy most költöttem új akkura. Mivel az akku gyorsabban merült, mint a nyeletlen fejsze, és az IMEI számoknak már lőttek, vissza raktam az oreot. Az IMEI számok persze nem jöttek vissza, de legalább az akku megmenekült. Szerencsére a wifi és a bluetooth megmaradt, így lett egy 5 colos tabletem.

Akkor guglira fel, hogy lesz megint telefonként is funkcionáló telefonom belőle? Sok találat. Nagyon meglepő módon szinte mind úgy kezdődik, hogy mielőtt elkezdenél szórakozni a telefonoddal csinálj mentést, vagy eleve azt feltételezi, hogy van mentésed és azt hogy rakd vissza. Hát köszi, ezekkel aztán tényleg sokra megyek. :W
Szerencsére azért voltak olyanok is ahol azt taglalták, hogy mi van ha nincs mentés. Persze mind Windows alatt futó programról szólt, vagy stock rom-al való lehetőségről. Mivel a Windows-ozást és a stock vissza manővert a végsőkig próbáltam kerülni, az első ilyen megoldást próbáltam, az MTK Enginering appal CDS-nél vissza írni. Csakhogy ehhez a módszerhez a leírás szerint rootolni is kell a telefont, akkor rootoljuk újra. A telefonon ugye a madOS oreo van, nem stock rom, és mint kiderült az MTK app szerint a telefon nem is MTK-s így inkompatibilitásra hivatkozva el se indult. :U Fasza, jöjjön amit el akartam kerülni. Na igen, de jellemző a környezetemre, hogy nincs Windows csak Linux, így a kölcsön gép megoldás ugrott. Ez az alábbiak miatt lett volna nem kicsit előnyös: Mivel nem volt beáldozható meghajtóm, kénytelen voltam a meglévő Linux mellé felrakni . Ez két okból szívás, 1.) Egy 120 GB-os SSD-ről beszélünk amiből most levág 45 gigát a Win. csak emiatt. 2.) Linux mellé rakni Win.-t, hajszálnyit bonyolultabb, mint fordítva. Szóval töltsük le a Windowst. Win.7 Pro-t, mert eredetileg ez volt a gépen így ehhez volt kulcsom. Linux alól Woeusb-vel kiírni. Telepítő elindít… Aki telepített már Windowst tudja, hogy ez nem két perc. Szóval telepít, frissítések is, volt egy pár, idő megy… Linux utána természetesen nem indul, hiszen oda a grub. Rakjuk vissza. Itt jön a lényeg, ugyanis ahhoz, hogy a grubot és így a Linuxomat a Windows mellett visszakaphassam, kell egy live Linux telepítő ugye. Vagyis Linux letölt a most felrakott Windows alól, természetesen ugyan azt ami fent van az SSD-n, pendrivera felrak. Terminálos mountolásos módszer nem működik. A vérnyomásom emelkedik. Ha még a belakott Linuxomat is be kell áldoznom... Szerencsére Ubuntu Repair működött. Akkor jöjjön az amiért erre az egészre szükség volt.

Szükséges driverek, programok telepítése. Ahogy már írtam a stock vissza a legvégső megoldás, ezért kezdtem az IMEI Repair-el létre hozva egy TWRP-ben flashelhető zipet és úgy vissza hozni, de ez nem nyert. SN Write-nál azt olvastam, hogy csak megváltoztatáshoz használható, az eredeti IMEI visszaírása nem javallott, de már minden mindegy alapon, és mert honnan akasszak le két használható IMEI számot, megpróbáltam, még mindig a madOS alól. Ez sem nyert. Valószínűleg, mert nem stock rom volt. Nincs más hátra vissza a stock romot Windows alatt SP Flash-el. Mivel a wifi, és a bluetooth még rendben van, ezekről legalább legyen mentés, most ezzel kezdtem. Én a Needrom-ról szedtem le az eredeti 6-os .rar-t. Lévén, hogy zéró tapasztalattal, életemben először, netes leírások alapján csináltam, kissé nehezen szántam el magam, nem akartam végképp téglázni. De hajrá. És lőn boldogság, stock rom szépen visszament, és működik. IMEI persze továbbra sincs. Akkor próbáljuk meg újra, immáron a beépített enginer módban visszaállítani. Phone 1 és Phone 2 alatt is kiírja az imei számot, vagyis szerencsére nem teljesen tünt el, viszont alatta az imsi-nél tök üresség. Beírom az AT+EGMR=1,7, ime szám majd SEND AT COMMAND, de nem fut le. Remek, ez sem nyert. Legalábbis gondoltam. Vissza lépek a menübe, megnézem, és nem akarom elhinni, de az imei számok visszajötek. ??? Mindezek után most csak arra volt erőm, hogy a 6-os rom-on végig frissítgettem, hát az sem 2 perc volt, a következő már a 7-es lett volna. Egyenlőre tehát most van egy stock 6-os rom-mal futó, de telefonként is funkcionáló telefonom. Mint a régi szép időkben. Már el is felejtettem milyen ez a 6-os cucc. Ha kipihentem ezt az egészet, azért még ráteszek valami custom rom-ot, máskülönben csak a semmiért szívtam volna végig ezt. Szóval a tanulság… Hát azt mindenki vonja le magának. :)

"A fények csábítóak, de a sötétség több izgalmat rejt"

(#10096) veressjanos válasza The Goth (#10095) üzenetére


veressjanos
aktív tag

The Goth!
Nekem van egy tökéletesen működő (kivéve hívás közben a kijelzőprobléma), 7-re frissített, csak néhány hónapig használt Thor-om.
Ha végén csinálsz belőle egy tökéletesen működő készüléket, akkor felajánlom Neked kísérletezgetni! :)

(#10097) The Goth válasza veressjanos (#10096) üzenetére


The Goth
tag

Még ha feltételezném is, hogy az ajánlat komoly, hidd el hogy az elmúlt események elég időre elvették a kedvem a kísérletezgetéstől. :) Vagy legalábbis erre az évre már biztosan. Szóval köszi, de nem élnék a lehetőséggel. Bár ugyan most szépen csináltam mentést mindenről, vagyis akár már nyugodtan eshetnék neki, egy ideig békén hagyom szegényt. :)

"A fények csábítóak, de a sötétség több izgalmat rejt"

(#10098) NeverGone


NeverGone
tag

Akkor most nincs MadOS?

(#10099) The Goth válasza NeverGone (#10098) üzenetére


The Goth
tag

De van madOS, csak pillanatnyilag nem az én telefonomon. :) Azon most már – mivel közben rátettem - a stock 7-es van végig frissítve. A bootloadert amúgy nyitva hagytam azután is, hogy visszamraktam a stock 6-os romot. Most már nem is zárom vissza, szóval lehet hogy hamarosan a TWRP is visszakerül. :)) Már ha ezt tőlem kérdezted.

"A fények csábítóak, de a sötétség több izgalmat rejt"

(#10100) lukdov


lukdov
csendes tag

Sziasztok!

Érdemes venni még Vernee Thor mobilt, vagy gondolkozzak más telefonba? Keretem 40 ezer, külföldi megrendelést kihagynám, mivel utánvétellel szoktam fizetni (szeretem leellenőrizni a csomag tartalmát amióta egy törött tabletem jött "haza" :DD ).
Párom másfél éve használja, minden este töltőre teszi (ha 60%-on van, akkor is), akkumulátoros problémája eddig nem volt, igaz nem is használja agyon (pár óra youtube+zenehallgatás és 1 max 2 óra játék), vezeték nélküli frissítés közül mindegyiket megkapta.
Vernee Thor mellett szól így ez a másfél év tapasztalat,Gorilla Glass, illetve 2 év garanciával kapható.
Ha nem érdemes, akkor mit érdemes itthonról venni kereten belül, lehetőleg 2 év garanciával.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.