Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:39:52

LOGOUT.hu

Vernee Thor

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9901) Vigyorka


Vigyorka
senior tag

"Új telóm van" - megjött az aksi az Aliról és kicseréltem. :C
12 óra alatt 84%-ra ment le a töltöttsége. (a végét járta a régi...) :)

Vigyorka

(#9902) LámaZ válasza tiamat031603 (#9900) üzenetére


LámaZ
addikt

Papírnehezéknek bármikor jó lesz, sőt, kisgyerekeknek remek játék, így lehet őket hozzászoktatni a korszerű technikához. :)

Legyen minden jó!

(#9903) Tricker89


Tricker89
újonc

Sziasztok! Vernee Thor-om már másfél éves, egyszer volt gari alatt szervízben, mert az usb csati kontaktos lett, cserélték. Ezenkívül minden a gyári a szoftveren. A GPS borzalmasan vacak benne, most láttam többen is kommenteltétek, nálam is az. Más problémája viszont nem volt, a többi funkció működik. Gondoltam eddig......
Vártam egy play áruházas játék megjelenésére, a Hogwarts Mystery-re, de miután megjelent nálunk, a telefonon azt az üzenetet dobta ki, hogy nem játszhatok a limitált bétával, mert a régiómban nem jött még ki a játék. Újratelepítettem a gyárit, csomó cuccom elveszett és még így sem megy. A játék supportjával értelmetlen emaileket váltok április óta, nem tudnak vagy nem akarnak vele foglalkozni.
Az a kérdésem, hogy valaki találkozott hasonló problémával? Illetve meg tudnátok nézni, hogy a ti thorotokon rendesen fut-e? Előre is köszönöm a segítséget! :D

(#9904) Laccoss válasza Tricker89 (#9903) üzenetére


Laccoss
addikt

Nekem is ezt írja, de valószínűleg nem a telefon hibája:

(#9905) Tricker89 válasza Laccoss (#9904) üzenetére


Tricker89
újonc

Köszi szépen, hogy megnézted, igen nekem is azt írja.
Valószínűleg a telefon hibája, mert a barátaim más telefonjain működik. A supportjukat is úgy megfogtam ezzel a kérdéssel, hogy csak na. :)

(#9906) gingerbalm válasza Tricker89 (#9905) üzenetére


gingerbalm
aktív tag

Csekkoltam Redmi 3S-en és Redmi 4X-en, megy rendesen. Tényleg a teló a ludas.

(#9907) Laccoss válasza Tricker89 (#9905) üzenetére


Laccoss
addikt

Maga a telefon nem hibás, az android a probléma inkább.

(#9908) quailstorm válasza Tricker89 (#9903) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Annyit tudok javasolni, hogy kamuzd be neki egy olyan eszköz build.propját, amin fut. Szerintem így van szűrve.
vendort meg modelt át kell írni build.propban valami népszerű telóéra, ami azért hardveresen nem áll csillagászati távolságban, és hátha

amit be akarsz írni azt egy másik telefon gyári build.propjából másold

[ Szerkesztve ]

(#9909) ktmt válasza Vigyorka (#9901) üzenetére


ktmt
aktív tag

Mennyire bonyolult az aksi csere? És mennyiért vetél hozzá aksit? Köszi az infókat!

(#9910) Vigyorka válasza ktmt (#9909) üzenetére


Vigyorka
senior tag

Az Alin $11.40. kb 10 perc volt. Az akku csatlakozóját rá kell dugni az alaplapra. (nem igazán adja magát..)
Youtobe- n keress rá.
Sima ügy volt... :)))

Vigyorka

(#9911) tiamat031603 válasza tiamat031603 (#9900) üzenetére


tiamat031603
csendes tag

Többszöri újraindítás után is stabil a rendszer. Örülés van.

(#9912) mobilkijelzo válasza ktmt (#9909) üzenetére


mobilkijelzo
újonc

Szia!

Itt találsz egy leírást a cseréről és egy linket az aliexpress-re 8,73 $-os áron.
http://www.mobilkijelzo.hu/2018/04/23/verne_thor_akkumulator/

Üdv.

Imre

(#9913) Vigyorka válasza ktmt (#9909) üzenetére


Vigyorka
senior tag

Az Alin $11.40 szállítással együtt... :)

Vigyorka

(#9914) seadrone


seadrone
őstag

Nektek mennyi idő a restart gomb megnyomása után, amíg újraindul és kéri a Pinkódot a telefon?

(#9915) Acesanyi válasza seadrone (#9914) üzenetére


Acesanyi
tag

Ha jól emlékszem akkor 10 mp.

Ja bocs. A kikapcs után való belépési időre vagy kiváncsi. Azt nem tudom megmondani :N

[ Szerkesztve ]

(#9916) Matesoma


Matesoma
csendes tag

Üdv Mindenkinek!

A fiaimnak vettem két éve egy-egy Thort, és azóta is használják. Az egyik azonban ripityára tört, kijelzőstől, keretestől...Kijelzőt, új aksit vettem, de keretet sehol sem találok. Egy ilyet keresek égen-földön (csatoltam képet). Illetve a memóriakártyát az új kijelző applikálása után nem óhajtja látni....
Tud valaki segíteni?

(#9917) azbest válasza Matesoma (#9916) üzenetére


azbest
félisten

pedig aliexpressen van, például [link], de sok hasonlót dob ki még middle shell-re [link], legörgetve listáz még más eladóktól is.

Szerk, bár lehet neked nem ez kell, hanem amit erre csavaroznk. De ez máér jobban hasonlít: [link]

[ Szerkesztve ]

(#9918) LámaZ válasza Matesoma (#9916) üzenetére


LámaZ
addikt

Neked van időd/erőd ilyesmivel szórakozni?
Én kidobnám, és vennék másikat 100 dolcsiért.

Amúgy én már csak az ágy mellett, kvázi tabletként használom ezt a telót.
Vettem egy Nomu S30-at, amely víz-, por- és ütésálló, és nem fagy le navigálás közben a nagy melegben sem. Ejtettem le már párszor a padlóra, de nem érdekli.
Így kell ezt csinálni! :DD

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#9919) kakukkmarci


kakukkmarci
senior tag

Sziasztok!
Ha valalki használ ehhez való kihúzható füles tokot, legyen kedves, adjon egy elérhetőséget!
Itthoni beszerzés előnyösebb lenne, mint kína.
Köszönöm!

noob... rooter... geek

(#9920) NeverGone válasza kakukkmarci (#9919) üzenetére


NeverGone
tag

Mihez hasonló?

(#9921) kakukkmarci válasza NeverGone (#9920) üzenetére


kakukkmarci
senior tag

Ilyesmire gondoltam. Csak sajnos, amit találtunk, mindnek rossz volt a mérete. Vagy kicsi volt, vagy nagy, vagy alacsony, vagy laza...

noob... rooter... geek

(#9922) #56474624 válasza azbest (#9434) üzenetére


#56474624
törölt tag

Ez érdekes, nekem ugyanez volt tegnap, hogy töltőre dugtam a telefont, akkor még csak annyi tűnt fel, hogy nincs az a kis hang, mikor rádugom. Később lepődtem meg, hogy milyen alacsonyan áll az akksi, akkor megint rádugtam a töltőre, és akkor tűnt fel, hogy ha rá van dugva, ha nincs, kijelzi a villámot, illetve azt írja az akksinál a beállításokban, hogy hálózati töltés. Semmi nem segített, hiába indítottam újra jó sokszor, gépre is próbáltam dugni, arra sem reagált. Végül egy OTG kábelt dugtam rá, akkor "kapcsolt".

Az egész fenti bekezdés előzménye ugyanis az volt, hogy rá akartam dugni az újonnan vett usb-spdif transzportomat, amivel elég zavaros volt a működés. Egy rövidke ideig youtube alatt sikerült hangot kicsalni belőle, aztán befagyott, lelassult, magától újraindult. Ki akartam próbálni alkalmas zenelejátszóval is, de ismét lefagyott meg restartolt, aztán inkább nem kísérleteztem tovább. A fenti hiba kiváltója tehát ez lehetett, szerencsére sikerült rendbe hozni. Bár így is bosszant, hogy az OTG nem sem megy rendesen. :(

[ Szerkesztve ]

(#9923) gingerbalm


gingerbalm
aktív tag

a töltőfej 14 hónap után megadta magát, hajszálrepedés keletkezett rajta, egy ideje már minden második töltésnél órákat szöszmötölt a megszokott kábé másfél-két óra helyett, az tette fel az i-re a pontot, hogy legutóbb a töltőre dugva 15 perc múlva lemerült :D a saját kábele rendben van, a teló is vígan elmegy még két napokat, és az új töltővel szépen muzsikál

(#9924) azbest válasza #56474624 (#9922) üzenetére


azbest
félisten

Érdekes adalék. Nekem otg usb tv tuner után döglött le és factory reset seh hozta helyre. Gariban azt hittem cserélték az usb boardot, de múltkor amikor akkut és boatdot cseréltem (a buzzer nem mindig ment) , akkor úgy tűnt mintha az eredeti beragasztott példány lett volna. Szal vagy nagyon szépen dolgoznak vagy más voltvactrükkje. Csutkára lemerült backup és reset végére, úgy kapták meg.

Ja és kikapcsolva duva töltőre sem töltött csak mutatta a nagy zöld töltés animációt.

[ Szerkesztve ]

(#9925) szp1


szp1
addikt

Üdv
egy kis segítség kellene.
Feleségem 2 éves Thor-ja ma hisztizni kezdett, folyamatos boot-ba került
Tehát : kikapcs, bekapcs - vernee + android felirat + pöttyök aztán zümm és újra sötét kijelző ésígytovább végtelen ciklusban.
Kikapcsoló gombra nem reagál.
Mi a teendő - ha lehetséges még életre kelteni?
:R

[ Szerkesztve ]

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#9926) azbest válasza szp1 (#9925) üzenetére


azbest
félisten

több mint 10 másodpercig nyomva tartva a bekapcs gombot ki kell, hogy kapcsoljon.

de ha bootloopba került és újra csak újraindul, akkor esetleg teljes törléssel lehet próbálkozni, de akkor elveszthetsz adatokat. Erre jó a recovery menü, amibel lehet törölni dolgokat, de ha nem tudod mit csinálsz, akkor inkább ne.

(#9927) szp1 válasza azbest (#9926) üzenetére


szp1
addikt

A hosszan nyomásra nem reagál mert bootloopba került.
Ilyenkor mi a teendő?
A recovery-ben mit kell csinálnom?
Bocs, teljesen láma vagyok a témában, nem szoktam mókolni a telefonokat.

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#9928) szp1 válasza szp1 (#9927) üzenetére


szp1
addikt

A recovery-be sem tudok belépni....a hangerő fel + kikapcs gombra reagál, megjelenik a három választási lehetőség, nyomom a felsőnél a hangerő le gombot, de nem lép tovább, hanem újra bootolni akar, persze sikertelenül.
Létezik, hogy annyira le van merülve, hogy azért nem lép tovább? Most feldugtam a töltőre...

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#9929) rzoli válasza szp1 (#9928) üzenetére


rzoli
senior tag

A zöld robot már nem jelenik meg? Hanem újraindul?

Ha mindent így csináltál, youtube, akkor esélyes, hogy vége van a telefonnak... :(

[ Szerkesztve ]

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

(#9930) szp1 válasza rzoli (#9929) üzenetére


szp1
addikt

Így van, nincs zöldike.... :(
Igazából,mivel nem is lehet kikapcsolni, lehet hogy azért nem lép tovább.
Most elvittem egy helyi szervizbe ( a második elvállalta ), majd meglátjuk mi lesz.

[ Szerkesztve ]

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#9931) seadrone


seadrone
őstag

Sziasztok!

Hogyan lehet beállítani, hogy az SD kártyára mentse a képeket a telefon?

Köszi

(#9932) re-d-evil válasza seadrone (#9931) üzenetére


re-d-evil
tag

Szerintem a kamera beállításokban keresgélj, ott van olyan, hogy mentés helye. De a Tárhely menü végén is van tárhely beállítások...talán. Most nincs előttem

(#9933) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Üdv!

Fater Thor-ja bekapcsolva egyáltalán nem vette a töltést (bár jelezte az ikon, de a műszer 0-át mutatott), kikapcsolva 1A körül vette a töltést.
Láttam, hogy van frissítés, azt feltettem, azóta bekapcsolva 0.5A körül tölt, kikapcsolva 1.3A.
Találkozott már valaki ilyen hibával és van-e rá megoldás?

#?*@&!

(#9934) vgyuri válasza zeon.hu (#9933) üzenetére


vgyuri
őstag

Ha meleg a telefon, akkor lassabban tölt, vagy egyáltalán nem tölt.

Próbáld ki hűvösebb helyen, hogy bekapcsolva gyorsul-e a töltés.

(#9935) zeon.hu válasza vgyuri (#9934) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Autóban a szellőző előtt van, apám meg 18 fokon nyomja a légkondit, szóval kimondottan hideg a teló ott és ugyanaz a helyzet.
Mint írtam, a frissítéssel legalább már tölt bekapcsolva is, csak lényegesen lassabban (0.5A), ami pl navigálás közben már kevés a szinten tartáshoz is.

#?*@&!

(#9936) re-d-evil válasza zeon.hu (#9935) üzenetére


re-d-evil
tag

Egy másik topicban egy hasonló esetnél azt ajánlották, hogy egy fogpiszkálóval óvatosan próbáld megtisztítani a csatlakozókat. Válasz még nem volt, hogy ez segített-e. De hátha... Ha mégsem, akkor lehet, nagyobb a gond.

(#9937) zeon.hu válasza re-d-evil (#9936) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Kösz!
Megnézem majd, amint újra itthon lesz.

#?*@&!

(#9938) szp1 válasza szp1 (#9930) üzenetére


szp1
addikt

Bekapcsológomb csere megoldotta, 4 munkanap volt az alkatrész rendeléssel együtt. :K

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#9939) nOvOp


nOvOp
senior tag

Sziasztok!
A telefonon gyári FW van. Amikor rádugom tölteni, akkor felvillan a töltés, de kb. 2-3 másodperc után már nem is tölt. Kikapcsolt állapotban nem villan fel semmi és nem is tölt. Több töltő, kábel ki lett próbálva. Találkozott már valaki hasonlóval? Mi hibásodhatott meg benne?

(#9940) Laccoss válasza nOvOp (#9939) üzenetére


Laccoss
addikt

Szia!

Az mini usb csati talán, vagy az akku.

(#9941) nOvOp válasza Laccoss (#9940) üzenetére


nOvOp
senior tag

Köszi a hozzászólást. Remélem USB csati, már csak azért is, mert volt előszele, nem mindig érintkezett a töltő, "egyedi" pozícióba kellett állítani, hogy töltsön, aztán egyszer csak nem tölt. A kettőt már nem lenne érdemes cserélni, de ha csak USB, akkor azt talán még igen.

(#9942) zeon.hu válasza nOvOp (#9941) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Fentebb írtam töltési problémáról.
Már szerelőnél van, ha kész, jelzem majd itt, hogy mi volt az oka.

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#9943) nOvOp válasza zeon.hu (#9942) üzenetére


nOvOp
senior tag

Szuper, köszi!

(#9944) zeon.hu válasza nOvOp (#9943) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Na, úgy néz ki, hogy az ujjlenyomat olvasó zárlatos.
Ha le van kötve, akkor ismét jól tölt bekapcsolva is.
Egyelőre le lesz vágva, hogy használni lehessen a telót, aztán nézek majd hozzá újat valami kínai shopban.
(Apám amúgy megvan ujjlenyomat olvasó nélkül, sose használta)

Szerk.

Ez viszont neked nem biztos, hogy jó hír, mert nálad kikapcsolva se tölt.

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#9945) nOvOp válasza zeon.hu (#9944) üzenetére


nOvOp
senior tag

Köszi az infót. Szétszedtem és mikor rádugom a töltőt, akkor egy ideig tölt (kb. 2-3-4 mp) aztán mintha lehúznánk róla. Kikapcsolt állapotban fel is villan az akkumulátor jel és a töltés, de megszűnik. Lehet berendelek egy usb panelt, kb. 2300 ft és kicserélem. Többet nem költenék rá, mert a gyereké és a kijelzője is törött és a jack sem működik rajta. Ha ez sem oldja meg, akkor gazdaságosabb egy másik telót venni.

(#9946) NeverGone


NeverGone
tag

Szerintem tönkrement a telefonban az USB csatlakozó. Tölteni tölt, de ha rádugom számítógépre, pár másodperc múlva újraindul a telefon. Cserélhető? És ha igen, akkor hol, kitől, kivel, mennyiért?

(#9947) zeon.hu válasza NeverGone (#9946) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Kezdetnek másik kábel és másik pc, hogy biztosan kiszűrd ezeket.

#?*@&!

(#9948) mobilkijelzo válasza NeverGone (#9946) üzenetére


mobilkijelzo
újonc

Ha nem segítene a másik kábel, akkor az aliexpress-ről lehet 5 USD + postaköltségért új panelt rendelni.

Segítséget a cseréhez itt találsz: http://www.mobilkijelzo.hu/telefonok/vernee/thor/

Üdv.:
JI

(#9949) NeverGone


NeverGone
tag

Úgy nézem, hogy erre már nem lesz semmilyen hivatalos frissítés és a CM is elakadt (az XDA link alapján). Szóval akkor rootolnám. Kérdésem: van valami frissebb tudnivaló, vagy még mindig az az aktuális, ami itt az összefoglalóban van?

(#9950) nOvOp válasza mobilkijelzo (#9948) üzenetére


nOvOp
senior tag

vagy @azbest fórumtárs hozzászólása #9876 is segítség lehet

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.