Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:39:52

LOGOUT.hu

Vernee Thor

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9451) numera007 válasza rzoli (#9450) üzenetére


numera007
tag

Látszik, de nem elérhető. Nem ad be semmit. Ráadásul a Recovery sem megy, NOCOMMAND a kiírás.

(#9452) Baryka007 válasza rzoli (#9442) üzenetére


Baryka007
őstag

Nálam ebben nem volt root... Külön kellett SD kártyáról telepíteni TWRP-n belül

(#9453) tkomlosi válasza rzoli (#9444) üzenetére


tkomlosi
aktív tag

szia

nagyon szépen köszi a leírást. :)

majd pár nap után írnál egy kis tapasztalati beszámolót? mert ha bugos, akkor maradok annál, aminek már tudom a hibáit :)

köszi

(#9454) rzoli válasza Baryka007 (#9452) üzenetére


rzoli
senior tag

Sajnos az a mondat benne maradt a másikból... De a leírásban jól szerepel, külön kell letölteni a supersu-t és a gapps csomagot, és az első újraindítás után vissza a recoverybe és onnan telepíteni.

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

(#9455) poffsoft


poffsoft
addikt

Sziasztok,

USB boardra lenne szükségem ASAP. Kínából míg ideér, megöl a gyerek.
Valakinek elfekvőben?

[ Szerkesztve ]

(#9456) Baryka007 válasza rzoli (#9454) üzenetére


Baryka007
őstag

Én nem indítottam újra... Rom telepítés után egyből toltam neki a gappsot majd utolsónak a supersu-t nem volt semmi baja tőle.

Szerk.: Viszont én 2 simmel használom a Thort... És sokan panaszkodtak, hogy néha mintha ki lenne kapcsolva a telefonom ( amióta 8.3 epic romom van ) szóval lehet hogy meg kéne válnom tőle... non stop van térerőm mindegyik hálózaton, de úgy néz ki nem mindig tudnak elérni...

[ Szerkesztve ]

(#9457) rzoli válasza Baryka007 (#9456) üzenetére


rzoli
senior tag

Az eredeti leírás szerint sem kell, de az xda-s fórumon többen voltak, akiknek csak akkor működött normálisan, ha közben volt egy rendszerindítás majd utána vissza a recoverybe.

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

(#9458) Baryka007 válasza rzoli (#9457) üzenetére


Baryka007
őstag

Ma megpróbálom a 9.7 eset megint... Egyszer már volt fent, úgy hogy szépen ment... De azóta nem sikerült szépen vissza telepíteni... Nem értem, néha az egyes Simen nem érnek el..

(#9459) Gyula196906 válasza Baryka007 (#9458) üzenetére


Gyula196906
senior tag

Ha a kettes simen adatkapcsolat van beállítva és éppen aktív, akkor az egyes simen csak 2G elérhető
És ha a 2G azon a területen nem stabil akkor elképzelhető hogy nem vagy elérhető :)

Tipp : Ha tudod akkor az adatot állítsd only 3g -re

Én egy simmel használom folyamatos adatkapcsolattal, hívásnál mindig átáll 2 G- re

[ Szerkesztve ]

(#9460) NeverGone


NeverGone
tag

Tegnap véletlenül ráléptem a sötét szobában. Az oldalán lévő fekete manyagból kitört egy darab, szerencsére más baja nem lett! :)

(#9461) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Üdv!

Fater telefonjába tennék egy második sim kártyát.
Hol lehet beállítani, hogy alapértelmezetten erről kapja a netet?
Vagy ez automatikus?
(Kb 5 percet leszek nála, nem lesz időm keresgélni a menüben)

#?*@&!

(#9462) rzoli válasza zeon.hu (#9461) üzenetére


rzoli
senior tag

Elvileg megkérdezi ha érzékeli, hogy két sim került bele.

De egyébként hatoson:

Beállítások, SIM kártyák. (Felülről a negyedik)

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

(#9463) zeon.hu válasza rzoli (#9462) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

:R

#?*@&!

(#9464) re-d-evil válasza numera007 (#9449) üzenetére


re-d-evil
tag

Szia! Ha jól látom, belső tárhelynek lett formázva az sd kártya, így ha jól tudom, egy meghajtóként kezeli a két tárhelyet. Nem volt kivéve közben az sd kártya véletlenül? Vagy netán még titkosítva is lettek az adataid? Nem tudom, csak találgatok, én még ezeket nem próbáltam.
Most látom, hogy ki is vetted a kártyát. Nembiztos, hogy jó ötlet volt.
Ha itt nem is, de az "Android szakmai topik"-ban hátha tudnak segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#9465) rzoli


rzoli
senior tag

Valaki telepítette már a M.A.D. 7.1.2 ROM-ot? Nekem valamiért nem megy, 11-es hibával leáll. Háromszor letöltöttem, két különböző TWRP alól is próbáltam. Böngésztem az XDA fórumot de ilyet nem találtam. Igaz nem nyálaztam át mind a 200 oldalt...

Valakinek sikerült már? Belső memóriáról, vagy SD-ről telepítve?

[ Szerkesztve ]

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

(#9466) azbest válasza Gyula196906 (#9459) üzenetére


azbest
félisten

mindenképp csak a 2G-t engedi az egyik simnek, ha a másikra van az adatforgalom állítva

(#9467) numera007 válasza re-d-evil (#9464) üzenetére


numera007
tag

Köszi, késő, factory reset megvolt.

(#9468) re-d-evil válasza numera007 (#9467) üzenetére


re-d-evil
tag

Akkor mégegyszer ne kövesd el ezt a hibát... :))

(#9469) numera007 válasza re-d-evil (#9468) üzenetére


numera007
tag

Már nem úgy lett az SD beállítva.

(#9470) Gyula196906 válasza azbest (#9466) üzenetére


Gyula196906
senior tag

mintha nem azt irtam volna ... :U

(#9471) azbest válasza Gyula196906 (#9470) üzenetére


azbest
félisten

valóban nem ezt írtad. Hiába állítja át 3g-re a másik simet, akkor is 2G max a hangos. Nem csak akkor, ha akítv. Hanem amelyikre azt állítod, hogy adat, az bármilyen lehet. A másik pedig max 2-es. Legalábbis a gyári rendszerrel így megy.

Neked lehet azért esik vissza 2G-re híváskor, egy simmel, mert 3G-n rossz a lefedettség a szolgáltatódnál és 2G vagy 4G amit választ helyette... csak itthon a 4G-n nem igazán lehet hanghívást folytatni még (kivéve egy-két teszt készülék típust valamelyik szolgáltatónál).

[ Szerkesztve ]

(#9472) Baryka007 válasza Gyula196906 (#9459) üzenetére


Baryka007
őstag

Hoppá! :D Köszönöm, esetleg szabad tudnom, hogy ilyen infókat honnan szerzel? Tuti nem találtam volna ilyen infót erről sehol :D

(#9473) stork13


stork13
aktív tag

Sziasztok!

Ma délelött érdekes hibába futottam bele: jelzett a telefon, de nem tudtam csinálni semmit vele. Gombok, ujjlenyomatolvasó mennek, de a kijelző nem reagál semmire. Kikapcsolni sem tudom így a telót.
Mi lenne a teendőm, mit csináljak? Kijelző halt le, vagy csak kifagyott a rendszer?
Valakinek ötlete, hogy mit kellene tennem?

A béke más , mint szünet, két háború közt; a jó: nem rossz Rossz.

(#9474) rzoli válasza stork13 (#9473) üzenetére


rzoli
senior tag

Nyomd hosszan a bekapcsoló gombot, kb. 20 másodperc után újraindul.

Ez nagy általánosságban az összes, nem kivehető aksis készülékre igaz.

[ Szerkesztve ]

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

(#9475) Baryka007 válasza stork13 (#9473) üzenetére


Baryka007
őstag

Én 5-6 hónapja jártam így... Egyszeri eset volt. A felettem lévő hozzászólását követve javítható ;)

(#9476) Nerazim


Nerazim
őstag

Olyannal esetleg nem találkozott valaki, hogy bejövő hívásnál nem mindig csörög a telefon? Epic rom 8.3 van fönt egyébként. Egyszer csörög akkor hallom egyszer meg ránézek és nem fogadott hívás, de hang az nuku.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#9477) Nerazim válasza Nerazim (#9476) üzenetére


Nerazim
őstag

Közben rájöttem, hogy akkor megy el a csengőhang ha rádugom pc-re :F

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#9478) stork13


stork13
aktív tag

Köszönöm a segítséget.
1 órára nyugton hagytam és elindult magától.
Legalább már tudom hogyan lehet gombbal kikapcsolni.

A béke más , mint szünet, két háború közt; a jó: nem rossz Rossz.

(#9479) azbest válasza Nerazim (#9477) üzenetére


azbest
félisten

külső tárhelyen van a csengőhang és úgy osztod meg pécével, hogy olyankor a telóról leválasztja?

(#9480) Nerazim válasza azbest (#9479) üzenetére


Nerazim
őstag

Sd kártyán volt/van a csengőhang csak azért nem értem mert rádugásnál az volt beállítva, hogy "csak töltődik". Most átraktam a belső tárhelyen a ringtones mappába most így jónak tűnik.

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#9481) AttiLADA válasza Acesanyi (#9412) üzenetére


AttiLADA
csendes tag

Szia! Értem. A mostani kábelek nagy része rossz. Nem egy eset volt mostanság a közelemben, ahol a strapabíróbb darabok közül is visszavittek pár hibásat. Pedig azok pont kevésbé érzékenyek a használatra, azért vannak, ugye... :-)

Ami szintén "vicces", nekem PC-n csinálta adatmásolás közben, hogy az adott nagyobb videofájl csak egy részét(!) másolta át telóról a vinyóra. Ilyet a '90-es évek óta nem láttam. :-) Látszólag jó minden, a fájl, a típusa. Csak a mérete pl. nem 145 MB, hanem csak 3 MB. Az gyanús, hogy túl hamar másolja át. Itt is kicseréltem a kábelt (ugye a töltőjét használtam) és jó lett :-)

(#9482) KoryHu válasza Gyula196906 (#9470) üzenetére


KoryHu
aktív tag

Teljesen mindegy, hogy az adatforgalmas kártyát 3G-re állítja vagy sem, attól még a másik (amin nem érték el, ha jól értem), mindenképpen 2G.

Ahol meg nincs 2G, ott kb semmi sincs. :)

Ha te egy simmel használod a készüléket, akkor neked ez mindegy (ha 4G-n vagy és 2G-re vált hívás közben, akkor ott nincs 3G), de 2 Simmel a nem adatforgalmas kártya mindig 2G, tök mindegy hova állítja az adatost.

Az adatforgalmat használó kártyát meg igazán nagy ötlet 3g only-ra rakni, így dobta is Magyarország felét lefedettségben :) kivéve talán voda.

[ Szerkesztve ]

Nem öreg, csak régebb óta fiatal.

(#9483) KoryHu válasza KoryHu (#9482) üzenetére


KoryHu
aktív tag

Lejárt a szerk idő, nincs is olyan, hogy 3g only thor-on, csak "preferált", azaz, hogy maximum addig megy el felfelé.

Nem öreg, csak régebb óta fiatal.

(#9484) Gyula196906 válasza KoryHu (#9482) üzenetére


Gyula196906
senior tag

sry --- Tipp : *Ha tudod akkor az adatot állítsd only 3g -re*
tényleg baromságot mondtam

[ Szerkesztve ]

(#9485) azbest válasza KoryHu (#9483) üzenetére


azbest
félisten

Az android felületen nincsen, de az mtk chipset konfig programja képes ennél pontosabb beállításra is

Persze utána az androidos felületen ha mentést nyomnál, akkor visszaáll az ottani értékére.
Ezzel korlátozom 4g-re az adatsimet, mert vonaton nagyon lassan vált át a következő toronyra, ha azt 3G-n akarja használni. 4g mellett amúgy is gyorsabb, akkor is, ha kisebb a térerő.

btw, ez hiányozhat a mados -ből, ha abban nincsen mtk chipsethez kapcsolodó program

[ Szerkesztve ]

(#9486) Gyula196906


Gyula196906
senior tag

Juj vmit elállítottam véletlenül

Volte!!!

[ Szerkesztve ]

(#9487) Steve2006 válasza Gyula196906 (#9486) üzenetére


Steve2006
csendes tag

Hiába mutatja, a Thor nem tudja a 4G-s hanghívást. A Thor E már elméletileg tudja.

(#9488) Gyula196906 válasza Steve2006 (#9487) üzenetére


Gyula196906
senior tag

Sejtettem, de akkor is ki akarom kapcsolni ,esetlegesen ne merítse az akkut
Csak nem találom hol van
Sztem a 4G/3G/2G auto beállítással jött, mást nem találok

[ Szerkesztve ]

(#9489) Baryka007 válasza KoryHu (#9482) üzenetére


Baryka007
őstag

Már RR 5.8.3 van a telefonomon... Átállítottam a beállítást... De továbbra is panaszkodtak, hogy nehezen és nem tudni mikor lehet elérni engem... Nagyon szerettem a Miuit, mert nem átlagos Android stílusú, és többet is tudott... De ez van... Viszont az RR romon más kernel van... És ahogy elnézem jobban bírja... Viszont antutuban ugrott 2 ezer pontom... 39 ezer volt gyárin... miuin 38800 ezen meg 36540

[ Szerkesztve ]

(#9490) Steve2006 válasza Gyula196906 (#9488) üzenetére


Steve2006
csendes tag

Újraindítás vagy MTK EngineerMode -> Telephony ->ViLTE -> Disable és újraindítás.

(#9491) Gyula196906 válasza Steve2006 (#9490) üzenetére


Gyula196906
senior tag

Ja , hogy újra kell indítani
A bekapcsolásához nem kellett :O

(#9492) gecsek


gecsek
csendes tag

Na én besokalltam a Thortól. Az Android 7-esen a banki programok nem futnak, Call Recorder App nem működik, Akkuidő sokkal gyengébb. A 6-oson az ujjlenyomatólvasó rossz.

Alapból a hardveren a GPS rossz. Emiatt szívtam is, mert 3-400 métert téved. Még autópályán is lerak a mezőre, városon belül gyalog gyakorlatilag használhatatlan a Google Térkép. Waze-val egyébként jó.

DE: Nézegettem a Redmi 4X-et 3/32 GB-s verziót, de nagyon bedrágult, főleg a fekete. Viszont 6 napos akció van az edigital-nál, és 39990 Ft-ért magyar garival és számlával eléggé megéri.

https://edigital.hu/okostelefon/xiaomi-redmi-4x-3gb32gb-dual-sim-kartyafuggetlen-okostelefon-fekete-android-p501767

Bocs a reklámért, de talán másnak is hasznos lehet, aki a cserén gondolkozik a számtalan Thos-os kompromisszum miatt.

Ha kell valakinek a Thor-om, akkor 30e Ft-ért viheti. Stock ROM, doboz stb., kínából rendelt. Minden szuperül működik a megszokott Thor kompromisszumokkal.

(#9493) Songoman válasza gecsek (#9492) üzenetére


Songoman
aktív tag

En is lecsereltem, de Eustokban. Ott ha van EU-s adoszamod, AFA nelkul lehet megvenni. Igy 33.000 Ft volt.

A 30 ezres hasznalt Thor-t ennek fenyeben gondolom en csak viccnek szantad, kulonosen, hogy leirtad, hogy nem mukodik rendesen a GPS, nem fut rajta a banki app. De nyilvan te tudod, hogy el is akarod adni, vagy csak hirdetetd. ;)

[ Szerkesztve ]

(#9494) gecsek


gecsek
csendes tag

Megéri feltenni a MIUI Epic ROM-ot, vagy hibák jönnek elő, ahogy azt Zoli is írta?

(#9495) Baryka007 válasza gecsek (#9494) üzenetére


Baryka007
őstag

Ha 2 simed van nem raknám fel... Nekem minden működött rajta, de néha az egyes simen nem voltam elérhető ismerőseim szerint....

(#9496) veressjanos


veressjanos
aktív tag

Ma megérkezett az M5! :))
Meló után már kézbe is veszem és kezdődik a belakás! :K

[ Szerkesztve ]

(#9497) janisjoplin1


janisjoplin1
tag

Sziasztok..
Októberben lejárt a garancia a Vernee Thor telómról.Edddig nem is volt neki semmi baja,de ma egy hívásnál engem nem hallanak.csak én hallom őket.Bedöglött volna a mikrofonja ?Lehet javítani ?Sok pénz ?
Köszönöm..
Janis Joplin

(#9498) gecsek válasza janisjoplin1 (#9497) üzenetére


gecsek
csendes tag

Call recorder nincs a telefonon és nem frissítettél a napokban? Android 6-al simán jó volt minden nálam, aztán android 7 óta én mindent hallottam, de engem abszolót nem hallottak. Leszetöröltem a Call Recordert, és minden jó lett.

Próbálj leszedni Play-ről mikrofon tesztelő programot, és látod, hogy a mikrofon romlott-e el, vagy a szoftvered gubancolódott-e össze.

[ Szerkesztve ]

(#9499) janisjoplin1 válasza gecsek (#9498) üzenetére


janisjoplin1
tag

Sajnos a teszten csak olyan fehér zajt lehet hallani.

(#9500) janisjoplin1


janisjoplin1
tag

Látom.hogy a wayteq szervizeli a telefont.Én vidéki vagyok.akkor postán tudom eljuttatni oda ?
A szervízlistán csak hangszóró /kicsi.nagy/ látok.
Valakinek van tapasztalata róla?
Köszönöm..
Janis Joplin

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.