Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:39:52

LOGOUT.hu

Vernee Thor

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9996) The Goth


The Goth
tag

Na akkor a MadOS 8.1 felrakása Thor-ra. Linux alatt.
Kizárólag 2016 október előtti telefonokra, és SAJÁT FELELŐSSÉGRE!
Szájbarágósan abszolút kezdőknek, mint én is vagyok ROM-olásban.
ADB Flashtool-al, mert nekem valamiért az SP Flash nem működött.
Windows alatt nem tudom, nincs Windowsom.

1. lépés
A számítógépen SDK Platform Tools [innen] letöltése és kicsomagolása a Letöltések mappába.
Az Oreo kompatibilis twrp, a MadOS, és az igény szerint választott open gapps letöltése a Letöltések mappába. [oreó twrp] , [MadOS] , [opengapps] Én a nano gapps-et választottam, mert nincs szükségem a fölös guglis cuccokra, de ezt mindenki döntse el ízlése szerint.
A twrp-t NEVEZZÜK ÁT egyszerűen twrp.img-re! Ez fontos lépés, én emiatt szívtam mire rájöttem!

2. lépés
ADB Fastboot telepítése. Debian alapokon:
Nyissunk terminált majd az alábbi parancsokkal telepítsünk.

sudo add-apt-repository ppa:nilarimogard/webupd8
sudo apt-get update
sudo apt-get install android-tools-adb android-tools-fastboot
sudo apt install android-tools-fastboot android-tools-adb abootimg

3. lépés
A telefonból a memória és a sim kártyákat vegyük ki!
A telefont kártyák nélkül bekapcsolva a fejlesztői beállításokban engedélyezni az USB hibakeresést.
Vissza a sz.gépre. Ha bezártuk a terminált nyissuk újra, ha nem, akkor folytatható ott ahol abbahagytuk.

4. lépés
A telefont BEKAPCSOLT állapotban dugjuk a gépre.
A terminálba írjuk be

adb devices

Ekkor az alábbi szöveget, vagy nagyon hasonlót kell látnunk:

daemon not running starting it now on port 5037
daemon starting successfully
List of devices attached
(itt a telefonunk azonosítója, számok és betűk) unauthorized

A telefonon felugró ablakot okézzuk le.
Vissza a terminálhoz

sudo adb reboot bootloader

telefon újraindul, és a gyári recovery menüt kell látnunk.

sudo fastboot oem unlock

a telefon kijelzőjén válasszuk a "Yes" opciót a hangerő fel gombal.
A terminált zárjuk be.
A telefon fastboot módban fog maradni így húzzuk le a telefont a gépről és nyomjuk a bekapcsoló gombot addig amíg újraindul.
Az elinduláskor azonnal megjelenik a figyelmeztető üzenetet, hogy nyitott a bootloader, és a telefon 5 másodperc múlva indul(na), ezt ne várjuk meg, hanem azonnal nyomjuk a bekapcsoló gombot és a hangerő fel gombot egyszerre amíg rezeg egyet és meg nem jelenik a még gyári recovery menü.
Ekkor újra gépre dugjuk a telefont.

5. lépés
A fájlkezelőben a Letöltések mappára jobb klikk, és Megnyitás terminálban.
Adjuk ki az ls parancsot, hogy lássuk a tartalmát, amiben ott kell lennie a twrp.img-nek.
Ezután az alábbi parancsokat

sudo fastboot devices

Ha megadtuk a jelszavunkat itt meg kell jelennie a telefonunk azonosítójának valamint a fastboot szövegnek, ami jelzi, hogy a telefont "látja"
Újra ls parancs, hogy megjelenjen a Letöltések mappa tartalma. Majd

sudo fastboot flash recovery twrp.img

Ha minden rendben két OKAY feliratot kell látnunk. Majd adjuk ki az

sudo fastboot reboot-bootloader

parancsot. Ha rendben azt OKAY felirat jelzi.

A telefon ekkor újra indul, elvileg a gyári recovery menüt kellene látnunk, de a telefon fastboot módban fog maradni! Nem kell pánikolni, csak húzzuk le a telefont a gépről és nyomjuk a bekapcsoló gombot amíg újra indul. Amint felvillan a kijelző rajta a nyitott bootloader figyelmeztetéssel, nyomjuk a hangerő fel és bekapcs gombot amíg rezeg egyet és meg nem jelenik a gyári recovery.
Itt hangerő fel gombal kiválasztjuk a "recovery"-t, és hangerő le-vel le okézzuk.
A telefon újra indul és a TWRP recoverynek kell megjelennie.
Ekkor csak és kizárólag a Keep Read Only-ra tapizunk!

A telefonon a twrp-ben "Wipe –> Advanced Wipe", tapi "Cache" majd a "Repair or Change File system". Kattincs a "Change File system" és válaszd az "F2FS". Majd húzzuk el a csúszkát.
Hármat visszalépünk és válaszd a Data lehetőséget majd a fentiek szerint újra
"Repair or Change File system". Kattincs a "Change File system" és válaszd az "F2FS". Majd húzzuk el a csúszkát. Vissza a főmenübe és "Reboot -> Recovery"

6. lépés
Mikor helyreállt a twrp, vissza dugjuk a telefont a sz.gépre és fájlkezelőben átmásoljuk a MadOS Rom-ot és a igényünknek megfelelően kiválasztott gapps zipet a telefon belső tárhelyére a twrp mappa mellé, és nem bele.
Ezután a twrp főmenüben "Wipe" pontra, és csúsztatás jobbra.
Ne jelőljünk ki semmit.
Lépjünk vissza a főmenübe ott "Install" majd nyomd meg az "madOS_8.1.0_thor_2018xxyy.zip" elemet, majd az "Add more zips" és válasszuk ki a gapps et is és utána csúszka jobbra.
Megvárjuk amíg lefutnak és megjelenik alul a "Reboot System" amire aztán rátapizunk.
Mikor rezeg, hogy kikapcsolt húzzuk is le a telefont a gépről.
Ha nem basztunk el semmit és a jóistenke is úgy akarja a telefonunk immáron a MadOS-el indul.
Nekem a szűz indulás nem tartott tovább 4-5 percnél. Sok sikert!

7. lépés
Opcionális, de erősen ajánlott megtenni, hogy visszazárjuk a Bootloadert.
Ehhez a telefonon mielőtt beletennénk a kártyákat és beleknánk, engedélyezzük a fejlesztői beállításokban az usb hibakeresést, majd nyissunk terminál ablakot a sz.gépen, bekapcsolt állapotban dugjuk a gépre a telefont. Adjuk ki az

adb devices

parancsot, majd okézzuk le a telefonon a felugró ablakot.
Ezután adjuk ki a

sudo adb reboot bootloader

parancsot, a telefon újra indul és adjuk ki a

sudo fastboot oem lock

parancsot, ekkor a telefon képernyőjén válasszuk ki "Yes" opciót a bootloader bezárásához a hangerő fel gombbal.
A telefon megint fastboot módban fog maradni, így ismét csak lehúzzuk a gépről és addig nyomjuk a bekapcsoló gombot amíg újra indul. Ezzel vissza zártuk a bootloadert és a telefon ismét a MadOS-el fog indulni a kezdő képernyön a nyitott bootloaderre való figyelmeztetés nélkül.

Miután ezzel megvagyunk, élvezzük munkánk gyümölcsét.
Még egy fontos dolog. Miután végesztünk és rákötnénk a telefont a gépre, hogy másolgassunk rá ezt-azt, senki ne essen pánikba, de Linux alatt biztosan nem fogja látni (Windows alatt nem tudom) a gép a telefon tárhelyeit. Se a belsőt, se semelyiket. Ezt egyszerűen úgy orvosoljuk, hogy a telefonon (számítógépre dugott állapotban) a beállítások - társított eszközök- USB, itt kiválasztani a fájl átvitelt, és lőn. A kényelmetlenség a dologban, hogy ezt minden egyes alkalommal be kell állítani, mikor gépre csatlakozik a teló.

[ Szerkesztve ]

"A fények csábítóak, de a sötétség több izgalmat rejt"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.