Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:39:52

LOGOUT.hu

Vernee Thor

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9551) GaborGh


GaborGh
őstag

Sziasztok!
Akkut hol tudok cseréltetni a készülékben, ki foglakozik vele?

(#9552) rzoli válasza GaborGh (#9551) üzenetére


rzoli
senior tag

Elvileg a hivatalos szervizpartner a wayteq. Bár volt már, akit elhajtottak, hogy csak az eustock-nál vásárolt készülékkel foglalkoznak.

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

(#9553) GaborGh válasza rzoli (#9552) üzenetére


GaborGh
őstag

Köszi, őket már próbáltam, nincs nekik akksijuk.

(#9554) rzoli válasza GaborGh (#9553) üzenetére


rzoli
senior tag

Akkor egy lehetőség a http://kinaitelefonjavitas.hu/.

Vagy ha van némi műszaki vénád a csináld magad. Neten 4-6000 Ft az akku, illetve egy youtube videó a szétszedésről, az akku 1:55-nél kerül ki.

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

(#9555) poffsoft válasza rzoli (#9554) üzenetére


poffsoft
addikt

Megjegyzem, nem egy nagy durranás az akkut kiszedni. Csak az első kifeszegetés félelmetes egy kicsit (mert a gyári ragasztó igen erős). :DDD

[ Szerkesztve ]

(#9556) AttisXX


AttisXX
kezdő

Sziasztok!

Azt vettem észre, hogy a telóm éjfélkor olyat csinál hogy a csengetés hangereje teljesen lenémul, a wifi kikapcsol, és a "rezgés koppintásra" is kikapcsol. Mi a fene lehet ez? Semmit nem állítottam be. Már a rendszert is újra raktam, de ugyan úgy előjön.

(#9557) luci87


luci87
tag

Probalta valaki a ki es bekapcsolas idozites funkciot?Hogy kimeljem az aksit,beallitottam,10 kor este kikapcsil,5 kor meg vissza.Multkor bekapcsolt magatol vissza.De par napja megint beallitottam,akkor meg mar kerte hozza a pin kodot is.Melyik a normalis? Ha most sem kellett volna pin kodot kernie,miert tette megis?Tudja valaki?

(#9558) rzoli válasza AttisXX (#9556) üzenetére


rzoli
senior tag

Első körben két dolgot néznék meg.

Ez olyan, mintha a "ne zavarjanak üzemmódot" és az "akku kímélő üzemmódot" valami bekapcsolná. A ne zavarjanak-nál biztosan tudom, hogy lehet szabályokat csinálni, mikor induljon, álljon le stb. Az akku kímélőt ennyire nem ismerem.

Bár mivel újratelepítetted, elvileg eltávolítottál minden programot, nem kellene megmaradnia, kivéve ha google fiókból minden beállítást mentett és visszaállított a rendszer.

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

(#9559) luci87 válasza poffsoft (#9555) üzenetére


luci87
tag

De miert gyartottak nem kivehetos aksisra? Ilyen telom meg nekem se volt.En is sajnalnam azert kidobni majd,ha tonkremegy az aksija ,emiatt.

(#9560) JoinR válasza luci87 (#9557) üzenetére


JoinR
senior tag

Ha van ujjlenyomat beállítva, akkor minden bekapcsoláskor kér kódot. Ha a SIM-kártyán van PIN, értelemszerűen azt mindig kéri. Android 7-en ha töltőn hagyod, nem kapcsol be reggel és az ébresztő sem szól (bug).
Amúgy az akksit kicserélni kb 5 perc.

(#9561) luci87 válasza JoinR (#9560) üzenetére


luci87
tag

Nem ,nincs ujjlenyomat beallitva,ezt sose hasznaltam.
Pin bevan allitva,2 sim.k. van benne.
De erdekes,h firekt figyeltem,eloszor magatol visszakapcsolt,mert nezegettem tobbszor hajnalban.

(#9562) rzoli válasza luci87 (#9559) üzenetére


rzoli
senior tag

Valami divat, trend ez most, a telefonok 90% már "nem cserélhető" aksival jelenik meg. De lehet alábecsültem a számot :)

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

(#9563) LámaZ válasza rzoli (#9562) üzenetére


LámaZ
addikt

Azért nem lehet cserélni az aksit kifáradás után – másképpen fogalmazva: azért gyártanak ún. unibody (de jó nekem az öreg „kompakt” kifejezés is) –, hogy vegyél új eszközt 3 évenként.
Ennyire sem jöttél rá? :Y

Legyen minden jó!

(#9564) luci87 válasza LámaZ (#9563) üzenetére


luci87
tag

Meg abba bele is mennek,h ha 3 evente kellene venni...;) Nekem nem tartott ki okostelefon eddig,csak a buta...

(#9565) LámaZ válasza luci87 (#9564) üzenetére


LámaZ
addikt

Na, látod, te érted! :K

Legyen minden jó!

(#9566) Vigyorka


Vigyorka
senior tag

A nem kivehető aksi lehet, hogy a "lehallgatáshoz, hely meghatározáshoz" kapcsolható.
A szürkében utazók kivették az aksit és kitették a telefonjukat az asztalra...

Vigyorka

(#9567) LámaZ válasza Vigyorka (#9566) üzenetére


LámaZ
addikt

Igen, ez is egy sejtés lehet, hogy a gyártók azért építik egybe az aksit a készülékkel, hogy a háttérbeni, rejtett, titkos, sőt, titkosszolgálati helymeghatározást ne tudd kikapcsolni. :-)

Legyen minden jó!

(#9568) namart válasza #56474624 (#9549) üzenetére


namart
csendes tag

Értem, de szerintem mégis csak hibádzik valami, ugyanis a tükrözés azt jelenti, hogy minden fejjel lefelé van. Tapasztalataim szerint nem ez a szokás. Ámde engem sokkal jobban zavar, hogy nem lehet elérni a hátlapi kamera képét.. Egyébként maga a kamera szoftver is észrevehetően máshogy néz ki, mint korábban, ergo uj verzió kerülhetett fel rá...

(#9569) namart válasza poffsoft (#9550) üzenetére


namart
csendes tag

Próbáltam 2 másik appot, ugyanaz az eredmény. Hátlapi kamera képe nem elérhető, az előlapi kamera képe fejjel lefelé van. :(

(#9570) #56474624 válasza namart (#9569) üzenetére


#56474624
törölt tag

Hátlapi kamera képe nem elérhető

az előlapi kamera képe fejjel lefelé van

Hát forgassad már el a kezedben azt a telefont, mert a hátlapi kamera nem fog átlátni a kezeden, az elülső meg nem fogja tudni, hol áll a feje(d). ;] :DDD ;)

[ Szerkesztve ]

(#9571) poffsoft válasza namart (#9569) üzenetére


poffsoft
addikt

Akkor egy kézi visszaállítás?

[ Szerkesztve ]

(#9572) Steve2006 válasza namart (#9569) üzenetére


Steve2006
csendes tag

Próbáld meg letölteni a legfrissebb OTA update-t (201707), felmásolni a telefonra, és menüből frissíteni a telefont.
OTA ROM

(#9573) nOvOp


nOvOp
senior tag

Sziasztok!
Erre a készülékre van android 8.0 (oreo)? Én nem találtam.
Illetve elég lenne az is, hogy a jelenlegi 7-es verzióba lecseréljem az emojit a 8-asban lévőkre. Ez megoldható?

(#9574) Songoman válasza nOvOp (#9573) üzenetére


Songoman
aktív tag

Nincs ra Oreo.

Ha magisk-kel rootolod a 7-est, akkor ezzel lecserelheted: Oreo emoji

(#9575) AMILO1510


AMILO1510
csendes tag

Tud valaki segiteni? Föképernyöröl a mikrofon levétele kagylóra cserélni!

(#9576) namart válasza #56474624 (#9570) üzenetére


namart
csendes tag

Lassan én magam sem tudom.. :) De ez a telefonnak nem lehet mentség ;]

(#9577) namart válasza Steve2006 (#9572) üzenetére


namart
csendes tag

Ok, koszi!
Jelenleg ez van rajta: "A telefonon 7.0 android van, kernel version: 3.18.35, custom built:thor_20170809, build number: alps-mp-n0.mp1-V1.02_nb6753.66.n_P8"
Ez elvileg frissebb, szerinted erdemes "downgrade"-elni? Mondjuk rosszabb valoszinu nem lesz.. :)

(#9578) namart válasza poffsoft (#9571) üzenetére


namart
csendes tag

Ugyerted "factory reset" ? Azt meg kiprobalom, ha mar vegkepp nem lesz otlet..

(#9579) #56474624 válasza namart (#9576) üzenetére


#56474624
törölt tag

Nem, persze. Annyi biztos, hogy a következő telefonom nem Vernee lesz, mert engem eleve az eltántorít, hogy már nem jönnek frissítések a Thorra. Más lenne a helyzet, ha hibátlan lenne a rendszer, de itt még azért messze nem tartunk.

Na meg normálisan működő GPS-t szeretnék, ebbe az mtk soc nem fér bele a jelek szerint.

(#9580) poffsoft válasza namart (#9578) üzenetére


poffsoft
addikt

Nem, az nem hinném hogy segít.
A kézi OTA "downgrade"-re céloztam én is.

[ Szerkesztve ]

(#9581) zoliSOS


zoliSOS
újonc

Hali
Nagyon hálás lennék,ha valaki tudna segíteni nekem!
Nem jó a mobilnet a telefonnal(telenor),pedig próbáltam mindent szerintem a beállításoknál.
Mind2 sim bemenetben próbáltam...2-3-4g között váltottam hátha...van kártyán net...gyári beállítást próbáltam...egyik appal se jó.
Várom az ötleteket,nagyon köszi előre is!

(#9582) Bferibörs válasza zoliSOS (#9581) üzenetére


Bferibörs
addikt

ez meg volt ,

esetleg ez

részletesebben : egyszer beállítod, hogy mit szeretnél használni 2G,3G,4G,
aztán a sim kariknál beállítod, hogy melyik szimhez tartozzon a net ( ha két karid van )
aztán a lehúzható redőnynél bekapcsolod a netet ( ezt valahol máshol is lehet úgy emlékszem de a redőny biztos )

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#9583) keekee


keekee
tag

Sziasztok,
egy kedves ismerősöm telójában megadta magát a hangszóró. Cserélhető önmagában, vagy alaplapra integrált ennél a modellnél vajon? Aliexpress-t még nem kutattam át, illetve nagyon bele sem másznék, a saját touch cserémmel is (végzetesen) megszívtam. Szóval csak a gazdaságosság határain belül érdekelne a dolog :)

Köszi az ötleteket, véleményeket :)

(#9584) fishman985


fishman985
tag

Sziasztok!

Thor töltőn volt, majd arról levéve nem kapcsol be, semmire nem reagál.
Valakinek van valami ötlete?

(#9585) Gyula196906 válasza fishman985 (#9584) üzenetére


Gyula196906
senior tag

Kikapcsolva töltötted?
Most már töltőre sem reagál?
Sz gép látja?
Túl kevés így az infó...

Akksit vedd ki belőle

[ Szerkesztve ]

(#9586) Bferibörs válasza fishman985 (#9584) üzenetére


Bferibörs
addikt

nyomd hosszan 15-30 mp a ki/be kapcsoló gombot- persze ez csak akkor működhet ha van benne némi szufla ( töltöttség )

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#9587) Gyula196906


Gyula196906
senior tag

Ha nincs benne szufla, akkor ugyan úgy csak közbe dugd rá a kábelt

(#9588) fishman985 válasza Bferibörs (#9586) üzenetére


fishman985
tag

A hosszú nyomás segített!
Édesanyám telefonja, szerintem ő biztos nem tudná az akkut kiveni :)

Köszönöm a segítséget, 3 ilyen van a családban, eddig kifogástalanul működtek.

Az lehetséges hogy a power gomb kezdi megadni magát?
Egyébként a számítógép sem látta.

[ Szerkesztve ]

(#9589) Gyula196906


Gyula196906
senior tag

Ha nincs benne szufla, akkor ugyan úgy csak közbe dugd rá a kábelt
Javelkéstem :Y

[ Szerkesztve ]

(#9590) LámaZ válasza fishman985 (#9588) üzenetére


LámaZ
addikt

Előfordult nálam is.

Legyen minden jó!

(#9591) fishman985 válasza LámaZ (#9590) üzenetére


fishman985
tag

Szabad tudni hogy mi lett a megoldás?

(#9592) Bferibörs válasza fishman985 (#9588) üzenetére


Bferibörs
addikt

nem valószínű a power gomb, inkább valami app akadhat össze- néha előfordul ilyen bármely típusnál

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#9593) zgmzgm válasza fishman985 (#9588) üzenetére


zgmzgm
tag

Power gomb hosszan nyomva mindig segít. Nálam is gyakran előforduló hibajelenség.

㊀ ㊁ ㊂ ㊃ ㊄ ㊅ ㊆ ㊇ ㊈ ㊉

(#9594) KoryHu


KoryHu
aktív tag

Nem lehet kivenni házilagosan az akksit, ne tanácsoljatok ilyeneket! :((( Power gomb kb. 10 mp nyomása folyamatosan újraindítja a telefont, addig kell nyomni, amíg egyet nem rezzen.

[ Szerkesztve ]

Nem öreg, csak régebb óta fiatal.

(#9595) poffsoft válasza KoryHu (#9594) üzenetére


poffsoft
addikt

Ki lehet venni házilag. A szokásos "bepattintós" konnektorral csatlakozik. Hivatalosan "beépített".
Más kérdés, amin a hosszúbekapcs nem segít, azon az akku kiszedés sem.

[ Szerkesztve ]

(#9596) g6b0r


g6b0r
csendes tag

sziasztok,

tapasztalt valaki olyat, h elvileg feltoltott akksi mellett is lekapcsol a kijelzo es a power gomb sokadik nyomkodasara mutat eletjelet?
nalunk bo egy eves ez a telo, mar tul a gari idoszakon (amugy egyszer mar volt garis wayteq szervizben mert a felso hangszoro (amin hivas kozben a partnert hallod) elhalt).
tegnap ismet lekapcsolt a kijelzo es nem volt hajlando visszajonni, hiaba tettuk toltore hosszab idore, es utan hiaba nyomkodtuk a power gombot.
a vegen lehuztam az akkusarut majd kis ido mulva vissza tettem es ezek utan elsore elindult a telo. az akksi kb 60%-on volt. es azota gond nelkul megy, marmint nem volt hasonlo problema.

szoval van valakinek hasonlo tunettel tapasztalata? es mellesleg megoldas ra... :)

koszi elore is ha van tippetek!

[ Szerkesztve ]

(#9597) flanki


flanki
aktív tag

Valaki tudna segíteni honnan szerezhetek középső keretet (szürke)? Illetve A kijelző alatti fekete vékony keretet (fekete) a telefonhoz?

[ Szerkesztve ]

(#9598) rzoli válasza flanki (#9597) üzenetére


rzoli
senior tag

Itt pl. még kapni keretet: aliexpress.

A kérdés második felét nem biztos, hogy jól értem, de talán az egész képernyőt cserélned kell, vagy jobb esetben csak a touch screen-t. Bár azt talán még nehezebb cserélni.

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

(#9599) flanki válasza rzoli (#9598) üzenetére


flanki
aktív tag

A kijelzőnek nincs baja, csak az alatta lévő (Back frame feletti) keretnek, nekem csak az kéne. :U

[ Szerkesztve ]

(#9600) rzoli válasza flanki (#9599) üzenetére


rzoli
senior tag

Tegyél fel egy fotót róla, műszerész vénájú fórumtársak biztos mondanak rá valamit.

Nézegetem a képeket az aliexpressen, de a fekete keret a kijelző alatt, bizony a touch screen része szerintem.

[ Szerkesztve ]

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.