Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:39:52

LOGOUT.hu

Vernee Thor

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10151) gingerbalm válasza -ZeeZee- (#10150) üzenetére


gingerbalm
aktív tag

akkor ott történhetett valami, ami szabad szemmel ezek szerint nem látszik, de a működést alapvetően befolyásolja :F

(#10152) -ZeeZee-


-ZeeZee-
senior tag

Megérkezett a csere képernyő, sajnos nem hozott sikert. Ugyanúgy semmi sem látszik a kijelzőn, bár a telefon működőképesnek tűnik. Alaplapi probléma lehet?

(#10153) Gyula196906 válasza -ZeeZee- (#10152) üzenetére


Gyula196906
senior tag

Szalagkábel alaplapi csatlakozó része, nagyítóval less rá

(#10154) -ZeeZee- válasza Gyula196906 (#10153) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Otthon van nagyító, majd ott megnézem. Mit nézzek? A szalagkábelt, vagy az alaplapon lévő foglalatot? Ha csak bedugom kikapcsolt állapotban a telefont töltőre, akkor sem jelez sajnos semmit. Pedig a töltést még kikapcsolt állapotban is szokta jelezni. Lehet, hogy teljesen szétszedem (még azt is amihez nem is nyúltam) és újból összerakom.

Azért ciki, mert amíg nem jött meg az új akku, addig működött a kijelző, csak nem volt életben sokáig, olyan hamar lemerült.

(#10155) The Goth válasza -ZeeZee- (#10154) üzenetére


The Goth
tag

Arra mondjuk kíváncsi lennék ezt hogy hoztad össze??? Mert ebben a telefonban az akku cseréhez csak az akku csatlakozolyát kell lekötni. Simán hozzáférhető, semmi máshoz nem kellett volna nyúlnod.

"A fények csábítóak, de a sötétség több izgalmat rejt"

(#10156) -ZeeZee- válasza The Goth (#10155) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Ezek a ragasztott akkuk a halálom. Eddig egyet sem sikerült rendesen kiszednem. Hiába kezdem el feltekerni a ragasztási csíkot, mindig elszakad/beszakad. Marad az akku kifeszegetése. És eközben történhetett valami. Csak nem tudom, hogy mi.

(#10157) Gyula196906 válasza -ZeeZee- (#10156) üzenetére


Gyula196906
senior tag

Akkor valószínűleg a szalagkábel sérült

(#10158) The Goth válasza Gyula196906 (#10157) üzenetére


The Goth
tag

Esélyes, de ahhoz, hogy ezt ellenőrizze, megint ki kell szednie az akkut, és ahogy írta, meg egyébként személyes tapasztalatból is tudom, valószínűleg megint bele fog szakadni így megint feszegetheti ki amivel még tovább ronthat a helyzeten, ráadásul így majd egy meghajlítgatott akkut lesz kénytelen visszaragasztani. ...már ha nem akar még egyet rendelni hozzá. Szóval ebből már nem nagyon fog jól kijönni.

"A fények csábítóak, de a sötétség több izgalmat rejt"

(#10159) -ZeeZee- válasza Gyula196906 (#10157) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Az új kijelző sem mutat semmit. Annak az esélye, hogy annak is sérült a szalagkábele véleményem szerint nulla.

(#10158) The Goth

Ebből semmikép nem jövök ki jól. Az új akksit "rutinosan" nem ragasztottam bele (nem húztam le a ragasztó védőfóliáját), tehát az nem gond. Én azt nem értem, hogy bár képet nem ad, de a kijelző működik (mindkettő, a régi és az új is). Vagy legalábbis úgy gondolom, hogy működik, mert bekapcsolt állapotban ha nyomom a bekapcsoló gombot rezgésig, akkor a kijelző érintésére rezeg (érzékeli az érintést), mintha éppen nem megfelelő gombot nyomnék...

(#10160) Gyula196906 válasza -ZeeZee- (#10159) üzenetére


Gyula196906
senior tag

Azt a szalagkábelt nézd meg ami az USB Boardtól megy fel az alaplapra az sérülhetett az akku kiszedesnel

(#10161) -ZeeZee- válasza Gyula196906 (#10160) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Köszönöm, hamarosan ránézek, de jelenleg el kell mennem. Délután jelentkezek. :R

(#10162) Sindare


Sindare
csendes tag

Sziasztok,

Látom, hogy még mindig aktív a topic. Ha esetleg érdekel valakit nekem van egy akksi problémás de egyébként tökéletes (szinte gyári) állapotban lévő Vernee thor-om a fiókban. Az akksija is működik, de csak néhány percet bír.

Ha esetleg érdekel valakit írjatok üzit :)

(#10163) Laccoss válasza Sindare (#10162) üzenetére


Laccoss
addikt

Mit műveltél szegénnyel? :(

Nekem meg előjött a jack dugó probléma, hogy érintkezési gondja van (ha kicsit feszítem benne a füles csatlakozóját akkor jó, amúgy meg kattog és mono, vagy hiányoznak hangtartományok), azzal kellene valamit kezdeni, bár bluetooth fülest használok, de rádió hallgatáshoz kellene a jackaljzat megfelelő működése.

(#10164) #56474624 válasza Laccoss (#10163) üzenetére


#56474624
törölt tag

Ja, a jack csatlakozó nekem sem okés már, sokat kell ügyeskedni, hogy sztereóban szóljon. Mindezt úgy, hogy nem is nagyon használtam fejhallgatóval. Valahol pont ezért, mert tudtam erről a gyengeségéről. Néhány hónapja már csak másodlagos telefon, szóval ezért nem izgat. :)

(#10165) Laccoss válasza #56474624 (#10164) üzenetére


Laccoss
addikt

Csak ugye kérdés, hogy egy forrasztás megoldja e, tehát az e a baja, mint itt pár embernek, hogy elengedtek a forrasztások, vagy nem megfelelő a csatlakozás, vagy kitágult az aljzat, amibe a jackdugó megy, így az egészet cserélni kell?

(#10166) luci87


luci87
tag

Jart mar valaki ugy,hogy hivtak,de nem jelzett a telefon,es nem fogadott hivas se szerepelt az elozmenyekben?Ma veletlenul megnyomtam a repulo modot,de eszrevettem,es visszaallitottm.Azutan jott az sms a tegnap esti nem fogadott hivasrol.De az elozmenyekbrn tovabbra sincs...

(#10167) tiamat031603


tiamat031603
csendes tag

Sikerült beszerezni egy utángyártott akksit, ki is cserélték potom pénzért, de a helyzet, hogy az új akksi is kb ugyanannyi idős lehet, mert nem sokkal bír többet mint ami benne volt. :(
Meglehet, hogy öregecske már az is és ezért ilyen gyenge?
E-bay-ről jött németektől.

(#10168) gingerbalm válasza tiamat031603 (#10167) üzenetére


gingerbalm
aktív tag

mennyiért vetted ezt az akkut?

[ Szerkesztve ]

(#10169) NeverGone


NeverGone
tag

Sziasztok!

Nem thor, de Vernee: Mit gondoltok a V2 Pro-ról? http://www.vernee.cc/products/v2-pro/ Tudtok más, hasonló tudású és árazású telefonról?

[ Szerkesztve ]

(#10170) Baryka007


Baryka007
őstag

Üdv néktek... Apolló mellett a Thor-t gondoltam rendbe teszem... Ugye amiért legutóbb váltottam Apollóra még 2017 nyarán kb. Az azért volt, mert a Thor nem töltött, valamint a képernyőre is repedt volt.

Nos Alin rendeltem hozzá képernyőt, meg USB boardot... Szóval elindult tölt is, és a kép is szép.

Csak egy baj van, a telefon a képernyőcserével gyakorlatilag After october verziójú lett :Y :Y :Y

És ennek utánaolvastam XDA-n ... Ehhez a telefonhoz ugye a custom romokat is úgy ajánlják feltelepíteni, hogy Before october 10 + ne legyen cserélt kijelződ.

Szóval jól beszoptam... Miui verziók felmennek mind. Az egyik hibázik folyamatosan, a másik kettő meg újraindulgat 5 percenként.

MadOS 7.1.1 szintúgy felment, de az óránként indul újra. Mados 8 esélytelen elfojt kép bootalatt...

A kérdés a következő, Miui-n vagy MadOS-on hogy lehet kiküszöbölni a rebootokat? preloadert flasheljem át, az segíthet? Így bebootol még az oprendszer?

(#10171) Baryka007 válasza Baryka007 (#10170) üzenetére


Baryka007
őstag

Up.:

1-2 átflashelt cuccal a miui10 hez ( preloader ) meg még nem tudom mivel... a MadOS 7.1.1 ből elindul a Miui10 after october 10 es thoron :DDD :DDD :DDD

Az már más kérdés, hogy mennyire lesz bugos :DDD :DDD :DDD

(#10172) azbest válasza Baryka007 (#10170) üzenetére


azbest
félisten

szerintem a képernyő miatt nem kéne reboot legyen. Inkább arról lehet szó, hogy a touch nem működik az újabb változatokkal és emiatt semmire sem reagál az oldalsó gombokon kívül :U

(#10173) Baryka007 válasza azbest (#10172) üzenetére


Baryka007
őstag

Ha csak a touch nem reagál, akkor miért áll meg bootnál?

Sőt a gyári 6.0 oprendszeren miért folyik szét a kép?

Ui.: Csak a K6NTD -s alapokkal hajlandó elindulni a telefon, ezzel a képernyővel. (a K6NTD ből az N a nougatot jelzi ) a gyári oprendszer K6TD

Hidd el XDA-n utána olvastam. Ennek a képernyőnek más a flexibilis kábelén a kiosztás is, szabad szemmel látszik rajta. Szóval szoftveresen más pin-eken kell küldeni a képernyőnek a jelet. És ezt az oprendszernek kell felismernie... Amit a sima K6TD alapú oprendszerek nem tesznek meg.

(#10174) elek46


elek46
csendes tag

Ha valaki tudna a következő problémán segíteni akkor nagyon megköszönném.
A WIFI gondol egyet és random leáll,a telefon kiirja a router neve mellett hogy csatlakozva, a képernyőn megvan az összes jel.Viszont ha a Vibert akarom használni kiirja hogy nincs internet kapcsolat.Újraindítás után egy darabig megint jó.
Vegyek másik tefont az biztosan megoldaná a gondot? Amig nem muszáj addig nem tenném.
Minden segítséget szivesen fogadok.
6.0 stock android van rajta. full_k06tda rom van fenn

[ Szerkesztve ]

(#10175) LámaZ


LámaZ
addikt

Aksit cserélt már valaki ebben a masinában?
Látom lehet kapni elég sok helyen (Aliexpress link, engem az eBay nem érdekel), csak kérdés, hogy melyik a jó.
A szívem ahhoz az eladóhoz húzna aki ad cseréhez való szerszámkészletet is.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#10176) veressjanos válasza LámaZ (#10175) üzenetére


veressjanos
aktív tag

[link] 10136. hsz 🙂

[ Szerkesztve ]

(#10177) Vigyorka


Vigyorka
senior tag

Üdv!
Újra telepítettem a rendszert. Az utolsó gyári 201707- tettem fel. Utána jött egy frissítés 201712-vel.
Nincs meg valakinek a komplett utolsó gyári ROM? :Y

Vigyorka

(#10178) Baryka007 válasza LámaZ (#10175) üzenetére


Baryka007
őstag

Én inkább valami nagyobb mAh -s verziót vennék, nekem oda húz a szívem :DDD

(#10179) LámaZ válasza Baryka007 (#10178) üzenetére


LámaZ
addikt

Már megrendeltem ezt a 2800 mAh-st. Miért nem szóltál előbb? :-)
Láttam ott nagyobb kapacitásúakat is, de a telefon Thor E, nem sima. Befér a miénkbe a nagy aksi?

(#10176) veressjanos
Az az ebaye-s görög egy lehúzós ürge.
Amit az Aliról vettem tegnap este pont 50%-kal olcsóbb. Kinézetre ugyanaz. Szerintem a görögöd is az Aliról veszi, és eladja nektek dupla árért.
Timeo Danaos et dona ferentes! - hogy úgy mondjam.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#10180) LámaZ válasza veressjanos (#10176) üzenetére


LámaZ
addikt

Amúgy nem is inkább az érdekel, hogy mit, hanem hogy mi a beszerelés módja, de majd rákeresek a jutyubon, biztos van videó.

Apropó az 5020 mAh-snál Thor E-t ír, de látom, hogy van 3350 mAh-s is, amelynél direkt kiírják, hogy egyforma méretű a 2800 Ah-ssal.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#10181) veressjanos válasza LámaZ (#10179) üzenetére


veressjanos
aktív tag

Nem az én görögöm és nem veszek akksit sem. A Thorom már csak az autóban van wazézni. 🙂
Csak emlékeztem arra a hsz-re, azért válaszoltam Neked. 🙂

(#10182) LámaZ válasza veressjanos (#10181) üzenetére


LámaZ
addikt

Ez lesz az én Thoromból is, dedikált autós navigátor.

Legyen minden jó!

(#10183) gingerbalm válasza LámaZ (#10179) üzenetére


gingerbalm
aktív tag

Lehet, hogy a görög eladó nem adja valami olcsón, de amit ad, az rohadt jól bírja. Itt olvastam a topikban aliról vett aksi esetén, hogy kábé azt a kapacitást tudta, amint a kicserélni kívánt cucc, szóval az meg az olcsó húsnak híg a leve kategória. Akár lehúz a görög, akár nem, január vége óta megy azzal az aksival a teló, és 2-3 naponta kell tölteni, nincs indokolatlan merülés, kiválóan működik. Nekem, illetve annak, aki a telót használja, megérte. :)

(#10184) Baryka007 válasza LámaZ (#10179) üzenetére


Baryka007
őstag

Az nem hiszem, bár ha a dimenziói megegyeznek, meg a csatoló felülete, akkor működnie kell. De ezt nem ellenőriztem.

Viszont ez a 3350 mAh-s akkumulátor, a "mi" Thorunkba készült :K

[ Szerkesztve ]

(#10185) LámaZ válasza Baryka007 (#10184) üzenetére


LámaZ
addikt

Süsd meg, már megrendeltem a 2800-ast!
De elmentettem ezt is, és több ilyent a kedvencek közé, majd legközelebb ők jönnek, ha addig ki nem purcan a Thor. :-)

Legyen minden jó!

(#10186) Vigyorka


Vigyorka
senior tag

Hosszú várakozás után megjött az akku..
Szétszedtem a telót.Nem értem semmihez... - az akku érintkezőtől jobbra elfüstölt valami... (a két szalagkábel között).
A képernyő halványan világit időnként hangot hallat (mintha az akku töltőt rádugnám..)

Merre tovább? (kösz!)

Vigyorka

(#10187) Vigyorka válasza Vigyorka (#10186) üzenetére


Vigyorka
senior tag

Visszadugtam a régi akkut felvillan az "Android" felírat és utána semmi...

Vigyorka

(#10188) Baryka007 válasza Vigyorka (#10186) üzenetére


Baryka007
őstag

Nem lyukadt ki az akksi ? Én már jártam úgy, hogy a ragasztó olyan keményen fogta az akkumulátort, hogy kiszakadt... Az füstöl olyankor, mert lítium van bennük, az meg az oxigénnel reakcióba is lép egyből és lejátszódik az exoterm folyamat.

(#10189) Vigyorka válasza Baryka007 (#10188) üzenetére


Vigyorka
senior tag

Nem látok az akkun semmit...
Visszatettem a régi akkut bekapcsol és kéri a PIN kódot és feloldást - utána elhalványul.
Ha rádugom a töltőt hibátlanul működik. :K (az elhalványodás megszűnik, ha töltővel indítom nincs "elhalványodás".)
Akku hiba lehet?
Amit most vettem ukkut az kuka... (semmi életjelet nem ad..)

Vigyorka

(#10190) Gyula196906 válasza Vigyorka (#10189) üzenetére


Gyula196906
senior tag

Töltés vezérlés ic ? :F

(#10191) Vigyorka válasza Gyula196906 (#10190) üzenetére


Vigyorka
senior tag

Hogy tudom beazonosítani? (nem vagyok profi - sajnos..) :R

Vigyorka

(#10192) Baryka007 válasza Vigyorka (#10191) üzenetére


Baryka007
őstag

Ez ugye több dologtól függ, de mivel írtad, hogy töltővel jól megy. Ezért az USB board úgy vélem nem lehet rossz. (Bár látatlanba elég nagy vakmerőség bármit is kijelenteni)

Szóval azt hagyjuk, helyette az alaplapon, multiméterrel mérd meg az alaplapot (azon is azokat az IC ket amiket bekarikáztam a képen ) amikor ki van kapcsolva a telefon.

Ezt úgy csináld, hogy a pálka fekete vezetékét például az ujjlenyomat olvasó fémjéhez érinted. Az IC-k érintkezőjét a piros kábellel meg egyesével átnézed a multiméterrel. (De úgy is csinálhatod ezt, hogy az IC egyik oldalára teszed az egyik pálkát, a másikra a másikat...)

Aztán ha mindegyiknél sípol, és nem látsz fizikai sérülést ( ami valszeg lesz ha füstölt a telefonod ) akkor nem sérültek az IC-k. Ha az egyiknél nem sípol, vagy látsz fizikai sérülést, akkor le kell forrasztani, és újat tenni a helyére.

Szerk.: Lemaradt, nézd meg a flexibilis kábelt ( szalagkábel ) hogy az nem-e sérült... Ami az USB boardból jön a motherboardba.

Valószínűnek tartom, hogy a baloldali karikában lévő IC lesz a hibás amúgy. :U :U :U (Ott mérhetsz feszültséget is, annyit kell hogy mérj a műszerrel, amennyi az akksi hátuljára van írva töltő feszültségnek.

[ Szerkesztve ]

(#10193) Vigyorka válasza Baryka007 (#10192) üzenetére


Vigyorka
senior tag

A jobboldali karika füstölt és büdi volt...
Sajna eszközöm sincs hozzá..

Vigyorka

(#10194) Baryka007 válasza Vigyorka (#10193) üzenetére


Baryka007
őstag

Az így ránézésre szerintem a töltés vezérlő. Ha csak nem az USB boardon van. De az nem egy sima IC :| Valamit vezérel, az biztos.

Azért ha működik a telefon töltőről. Rakd ki GPS nek a kocsiba :DDD

(#10195) Gyula196906 válasza Baryka007 (#10194) üzenetére


Gyula196906
senior tag

Amilyen jó a GPS-e :DDD

[ Szerkesztve ]

(#10196) Vigyorka válasza Baryka007 (#10194) üzenetére


Vigyorka
senior tag

Tegnap este óta szenvedtem vele.
kb. 2 őrája levettem a töltőről és azóta hibátlanul működik a telefon. :Y
Tegnap este betettem az újonnan vásárolt akkut - ami teljesen rossz és evvel kezdődött a kálváriám...
Jelenleg a régi akku van benne ami egész nap a töltőn volt. Kíváncsi vagyok a folytatásra.

Köszönöm a segítségeteket !!!! :R :C :R

Vigyorka

(#10197) veressjanos válasza Gyula196906 (#10195) üzenetére


veressjanos
aktív tag

Wazézok vele, teljesen jól működik. :)

(#10198) Vigyorka válasza Vigyorka (#10196) üzenetére


Vigyorka
senior tag

90% alá ment az akku töltöttsége - és "beszürkült" a képernyő. Töltőre tettem minden oké.
Akku hiba? :F

Vigyorka

(#10199) Vigyorka


Vigyorka
senior tag

Ha van 100%-os alaplappal eladó készüléked privátban keress meg... (Köszönöm!) :R :R :R

Vigyorka

(#10200) Baryka007 válasza Vigyorka (#10199) üzenetére


Baryka007
őstag

Szerintem nem éri meg, barátnőmnek aliról 69 dodóér rendeltem decemberbe Thor-t... VOS verziós az már ráadásul.

az alaplapokat ugyancsak az Alin 49$ ér árulgatják. És a telefon is kicsit idejétmúlt már...

Inkább vennék egy Xiaomi Redmi valamit... 40e ft körül. 60 ig bezárólag. Azok most a best buy-ok. Dual lencsés kamera, jó oprendszer ( én imádom a Miui-t ) előlapi kameraszigetes képernyő. 6 colos vagy feletti képernyő stb... Ez 40-60 között mind benne van már 1db telefonba ( ja és az már nem MTK 6753 hanem MTK 6762 ) vagy valami ilyesmit láttam, de van Qualcomm Snapdragis Xiaomi is 60 alatt ...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.