Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:39:52

LOGOUT.hu

Vernee Thor

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9301) cellukx válasza Dexar007 (#9300) üzenetére


cellukx
tag

Szia!

Látom te is Thor "szindrómás" esetben vagy. Csak megnyugtatásképpen írom, hogy 2 nappal ezelőtt az érintő képernyőm behalt. Nem érzékelte, ha hozzáértem. Semmilyen módon sem tudtam rábírni, hogy használni tudjam. A telónak semmi baja nem volt. Rendesen kaptam az üzeneteket, értesítéseket, hívtak is, csak épp nem tudtam felvenni, feloldani.stb.. A poén, hogy ki akartam kapcsolni, de nem reagált a hosszú gombnyomásra sem. Adtam neki 1 órát, amíg hazaértem és megkértem a feleségemet, hogy próbálja meg, hátha rám van megsértődve a teló. Így is volt. Neki sikerült kikapcsolnia, majd vissza és voálá működik :)
Aksival ugyan ez volt fél évvel ezelőtt. Totál lemerült, nem kapcsolt be még a töltőre dugva sem. Hagytam a töltőn 1 órát, majd láss csodát, bekapcsolt.

(#9302) Dexar007 válasza cellukx (#9301) üzenetére


Dexar007
veterán

Jo,de en mar tobbszor 24 orat hagytam tolton..es masik kabellel es töltövel is probaltam. :F

Give me your cum,bull!

(#9303) Gyula196906 válasza Dexar007 (#9289) üzenetére


Gyula196906
senior tag

Szedd szét, újra rakd össze
Hátha valamit elnéztél

(#9304) szp1


szp1
addikt

Üdv
olyat tesz a thor, hogy a bejövő hívás nem oldja fel a képernyőzárat, tehát nem lehet "felvenni" a telefont, tök sötét marad
Múlt héten már egyszer volt ilyen, aztán megjavult, de most állandósulni látszik a probléma.
Most kézzel kell feloldani a képernyőt, aztán a telefon ikonnal ( bal alsó) a kezdőképernyőt és ott már fel lehet venni, mert ugye behozza a tárcsázót.
Tanács?

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#9305) #56474624 válasza szp1 (#9304) üzenetére


#56474624
törölt tag

Tipp: ha 7-es van fent, megnézném, hogy a telefon alkalmazásnál az értesítések prioritása hogy van beállítva.

(#9306) szp1 válasza #56474624 (#9305) üzenetére


szp1
addikt

6-os van fenn és megvan a megoldás, valóban az értesítéseknél volt a bibi - [link]
Köszi.

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#9307) seadrone válasza cellukx (#9301) üzenetére


seadrone
őstag

ha van feleséged, kérd meg őt is

vagy valakinek a feleségét.

mondjuk én nem vagyok senki felesége, és nekem sikerült, nem semmi!

egyébként ahogy olvasom, te valamit szétszedtél , meg kicseréltél, ugye?

mert nekem nem volt szerelés, neked az is egy rizikófaktor ez esetben, de egy alényeg, kiderült, hogy a thornak LELKE VAN ;)

[ Szerkesztve ]

(#9308) Jinxb1rd


Jinxb1rd
addikt

Sziasztok!

Mostanában azt csinálja a telefonom, hogy ha jön hívás, akkor nem bírom felvenni, csak ha unlockolom a készüléket. Ezt mivel lehet kikapcsolni? Mert elég idegesítő.

We are only Stardust...

(#9309) szp1 válasza Jinxb1rd (#9308) üzenetére


szp1
addikt

Olvass vissza három hsz-t. :) ( vagy négyet? )

[ Szerkesztve ]

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#9310) seadrone


seadrone
őstag

Ha megnyomom kétszer gyorsan egymás után a bekapcsológombot, elzárt képernyőnél is előjön a fényképező!

Ez már igen!

(#9311) Jinxb1rd válasza szp1 (#9309) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Visszaolvastam, de ettől még nem tudom mit kell beállítani. :F

7-es van fent és nem túl értelmes a magyar felület, hogy rájöjjek.

[ Szerkesztve ]

We are only Stardust...

(#9312) szp1 válasza Jinxb1rd (#9311) üzenetére


szp1
addikt

Ez ugyan a 6-os droidra vonatkozik de : [link]
Egyébként nem értem az egészet, mert biztos nem lettek az értesítések elállítva, ez valami parajelenség lehet...
Olyan mélyen van a menüben eltemetve, hogy véletlenül biztosan nem lehet megtalálni és átállítani, hogy a telefon ne ugorjon fel híváskor a lezárt kijelzőn...és mégis.

[ Szerkesztve ]

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#9313) Gyula196906 válasza szp1 (#9312) üzenetére


Gyula196906
senior tag

Szerintem vmelyik telepített alk. elállítja

(#9314) Rob\'s


Rob\'s
csendes tag

Sziasztok!
Kicsit több mint egy éves thor használata után azt kell hogy mondjam jó telefon megérte az árát ezt úgy mondom hogy nem vigyáztam rá, körülbelül egy hónapja betörtem egy kicsit egy esésnél azóta egyre több az akadás de még bőven elviselhetető lenne képernyőn is csak 3-4 repedés lett bal alsó sarokból kiindulva (ez a sarka ütődött oda a zsebemben) nem pókhálós, viszont ami már eléggé zavar hogy telefonálás közben múltkor a másik fél nem hallott (azóta inkább csak headsetel telfonáltam) szóval a mikrofonja nagy eséllyel tönkre ment ilyennel valaki találkozott?Elgondolkoztam a cserén xiaomi redmi 4x -et nézegettem szerintetek?

[ Szerkesztve ]

(#9315) seadrone válasza Rob\'s (#9314) üzenetére


seadrone
őstag

"zavar hogy telefonálás közben a másik fél nem hall " ezen jót nevettem :D

redmi 4x asszem 39, thorszerű teló, csak kibírja 3-4 napig is, én azt venném, ha a kategóriában kéne vennem

(#9316) szp1 válasza Gyula196906 (#9313) üzenetére


szp1
addikt

Én is erre gyanakszom. Hogyan lehetne kideríteni, hogy melyik?

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#9317) Gyula196906 válasza szp1 (#9316) üzenetére


Gyula196906
senior tag

Elsősorban állítsd vissza a prioritást
Aztán gondolkozz hogy mit telepítettél vagy frissítettél a hiba jelenség előtt

(#9318) Jinxb1rd válasza szp1 (#9312) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Nincsenek ilyen menüpontok a 7-esben :(

We are only Stardust...

(#9319) szp1 válasza Gyula196906 (#9317) üzenetére


szp1
addikt

Nem az enyém a telefon ( feleségemé ), de a legutolsó telepítés az accuweather volt és fel is ugrott egy ablak valami bug keresesés az accuw-ben felirattal. Korábban ilyen nem volt.

Jinxb1rd : akkor ezt a kollega válaszolta nekem

[ Szerkesztve ]

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#9320) #56474624 válasza Jinxb1rd (#9318) üzenetére


#56474624
törölt tag

Akkor ami biztosan működik: hosszan megnyomod a Telefon alkalmazás ikonját az alkalmazástárban, így a képernyőn felül megjelenik az Alkalmazásinformáció (más alkalmazásnál az eltávolítás is megjelenik ilyenkor), odahúzod. Azon belül lesznek az értesítések különböző állítási lehetőségei. Bár 7-essel nem vagyok teljesen tisztában, mert most is szervizből ugyan 7-essel kaptam vissza, még aznap tettem is vissza a 6-ost, de amit leírtam, az biztosan úgy van. Hogy azon belül mi hol merre, azt akkor ki kell kísérletezni. :)

[ Szerkesztve ]

(#9321) poffsoft


poffsoft
addikt

sziasztok,
7-es droiddal van egy pici gondom: az appok legnagyobb része FC üzenettel elszáll (a legfájóbb a Nine email kliens), a Play vagy a Google mondjuk vicces.
Annyit kisakkoztam, hogy amikor valamilyen animációt ("homokóra") kellene megjeleníteni, akkor omlanak össze.
Vajon mi a gyógyír? Factoryt momentán nem erőltetném, amíg nem muszáj, de így használhatatlan...
:o

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#9322) NeverGone


NeverGone
tag

Valaki régebben azt írta, hogy a Thorban forrasztással lehet akksit cserélni, de olyan bonyolult. Vajon bele lehet „hekkelni” a Thor Plus akksiját, vagy hasonlót? Megérheti a vesződést? Az biztos, hogy a hátlap helyett más kellene.

(#9323) JoinR válasza NeverGone (#9322) üzenetére


JoinR
senior tag

Sima akksicseréhez nem kell forrasztani, de én nem is látok a Plushoz való akksit egyelőre. Honnan szereznéd be?

(#9324) NeverGone válasza JoinR (#9323) üzenetére


NeverGone
tag

Egyelőre csak elvi kérdésnek szántam 😃

(#9325) azbest válasza Jinxb1rd (#9318) üzenetére


azbest
félisten

már hogyne lenne.
6oson, úgy írták, hogy: Beállítás / Hang és Értesítés / Értesítés / Alkalmazásértesítések / Telefon
7esen pedig: Beállítás / eszköz szekcióban: Értesítés / az alkalmazások listájából a Telefon

(#9324) NeverGone
biztos jól mutatna a kétszer akkora akku drótókkal meg szigszalaggal a hátuljára szerelve... :U

[ Szerkesztve ]

(#9326) NeverGone válasza azbest (#9325) üzenetére


NeverGone
tag

A Thor előtt sgs-t használtam, vettem hozzá kétszer akkora akksit, adtak hátlapot is. Meg lehetett szokni.

(#9327) tomchy válasza NeverGone (#9326) üzenetére


tomchy
tag

Ahhoz volt kiegészítő. Ehhez még szög egyszerű szilikon tok sincs, nem hogy más méretű hátlap... :U

internetprint.eu - Fotókönyv, fényképes naptár, névjegy, szórólap. 20%-os kuponkód: JDC20

(#9328) NeverGone válasza tomchy (#9327) üzenetére


NeverGone
tag

A hátlap a legkevesebb. Ha valóban szükség lesz erre a megoldásra és már benne van az akksi, akkor max. nyomtattatok valahol hátlapot.
Ezért írtam az elején, hogy elvi kérdés.

(#9329) margithid


margithid
veterán

Sziasztok!
Mik a tapasztalatok a vernee androidjával?
Vannak nagy hibák benne?
MIUI-vel összehasonlítva? Természetesen a stabil Rommal.
Mix 2 elég jó áron van, ha rendben lenne szoftveresen, lehet beneveznék egyre!

(#9330) xcsaba1975 válasza margithid (#9329) üzenetére


xcsaba1975
tag

A mix 2 engem is érdekelne.

(#9331) Songoman válasza Rob\'s (#9314) üzenetére


Songoman
aktív tag

Egy év után én pont ezt tettem. Lecseréltem Redmi 4x-re. Egy pillanatig nem bánom.

(#9332) kakukkmarci válasza rzoli (#1309) üzenetére


kakukkmarci
senior tag

Az itt található TWRP recovery-s ROM SP Flash Tool-lal telepítve szuperül működik ugyan, a recoveryvel lehet rendszermentést készíteni.
DE: Amiben segítséget kérnék, az a következő: Most bizonyosodott be, hogy a mentés elkészül, de nem lehet visszaállítani FR után. Lefut hibajelzés nélkül, de újraindítás után semmi nem változik, marad a gyári állapot.
Lehet, hogy kellene egy újabb recovery verzió?
A mostani: 3.0.2-1 megthebest
Tud valaki erről valamit? A fiaim használják, és sajnos mindkettő telón ez a szitu... :(

noob... rooter... geek

(#9333) margithid válasza Songoman (#9331) üzenetére


margithid
veterán

Mivel jobb 4X?

(#9334) Songoman válasza margithid (#9333) üzenetére


Songoman
aktív tag

Kamera 1000x jobb
Összeszerelés minősége
Anyaghasználat (fém ház)
Tartozékkínálat (irdatlan mennyiségű tok + üvegvédő)
Főzött ROM támogatás
Érintőképernyő finomsága
Van benne infra távirányító - én a tvhez, légkondihoz, erősítőhöz használom
70%-kal jobb akkuidő

(#9335) margithid válasza Songoman (#9334) üzenetére


margithid
veterán

Hm, lehet akkor nem erőltetem majd MIX 2-t, hanem maradok 3S-en.

(#9336) hifikus válasza Songoman (#9334) üzenetére


hifikus
tag

És a B20?

(#9337) Songoman válasza hifikus (#9336) üzenetére


Songoman
aktív tag

Természetesen az is van. Plussz a barométer kivételével mindegyik szenzor.

(#9338) The Goth


The Goth
tag

Na én is könnyes búcsút veszek ettől a topictól.
Bár talán ezt már hónapokkal ezelőtt megtettem mikor utóljára írtam ide, na mindegy.
Sokáig én is a Redmi 4x-en gondolkodtam, meg a Mi A1-en. Végülis győzött a stock droid, és a rendszeres biztonsági és a még (legalább) két főverziós frissítés a nagyobb akkuval szemben. Így az A1 lett, igaz jóval drágább, de... A héten meg is jön, szóval minden jót, mindenkibe! :D

"A fények csábítóak, de a sötétség több izgalmat rejt"

(#9339) hifikus válasza Songoman (#9337) üzenetére


hifikus
tag

Nem látom sehol a B20at a redmi 4x nél.

(#9340) poffsoft válasza kakukkmarci (#9332) üzenetére


poffsoft
addikt

Nem tudom, melyik droid van fent neked, de nekem egy twrp nougat test1, test2 van - talán xda-ról???- a 7-es alá.

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#9341) Bferibörs válasza hifikus (#9339) üzenetére


Bferibörs
addikt

Az EU- ban van

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#9342) Bferibörs válasza The Goth (#9338) üzenetére


Bferibörs
addikt

Hát előbb,utóbb minden telónak ez a sorsa. Köszi a sok segítséget !

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#9343) Songoman válasza hifikus (#9339) üzenetére


Songoman
aktív tag

Eustocknal vettem: "4G FDD LTE B20 támogatással"

(#9344) kakukkmarci válasza poffsoft (#9340) üzenetére


kakukkmarci
senior tag

A root-olt, összefoglalóban lévő, SP Flash Toll-lal felrakható 6.0 ROM. A fiaimnak bevált és nem akartuk megkockáztatni, hogy rosszabb legyen...
Neked ezek szerint megy a Nandroid backup-ból való visszaállítás?

[ Szerkesztve ]

noob... rooter... geek

(#9345) Baryka007


Baryka007
őstag

Noh srácok én nem bírtam tovább... Január 2.-óta vagyok büszke Thor tulaj... De eddig minden telefonom kapott valami custom romot... Már ez is MadOS-al fut. Aki hasonló bravúrokat szeretne a telefonjával annak privateba elmondom hogyan lehet...

Működik 7.1 es oprendszerről is. Én is arról csináltam, szóval teljesen mindegy hogy gyári marshmallowod vagy nougatod van. Bármelyikre telepíthető ;)

Amúgy teljesen megvagyok vele elégedve :K

(#9346) #56474624 válasza Baryka007 (#9345) üzenetére


#56474624
törölt tag

Még szűk egy hónapom van a gariból, utána lehet én is kísérletezgetek. Bár azt nem várom, hogy a GPS tökéletesen működjön. A qualcommos lumia telefonom (egy kis olcsó vacak) még buszon belül is 2-3 másodperc alatt tökéletesen megtalálja a pozíciót, és tökéletesen követ is. Ezzel szemben a thor kint a pusztán is 10-20 másodpercig keresi, hol vagyok, és menet közben sűrűn elveszti a fonalat. Járművön belül pedig kb. használhatatlan. Nekem ez a fő bajom a thorral, ezért fogom fél éven belül lecserélni, de még véletlen sem MTK socosra.

[ Szerkesztve ]

(#9347) Gyula196906 válasza Baryka007 (#9345) üzenetére


Gyula196906
senior tag

Erről van szó:
www.getdroidtips.com/install-aosp-android-7-1-1-nougat-vernee-thor/

(#9348) Faterkam


Faterkam
addikt

Van valami tuti prg amivel át lehetne költözni egy Thor-ról egy Marsra? Gyereknek itt igazából a játékmentések és az elért eredmények átmásolása a fontos!

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#9349) rzoli válasza Baryka007 (#9345) üzenetére


rzoli
senior tag

Az októberi gyártási korlátozásba nem esik bele a telefonod akkor?

Inkább tapasztalatoknak örülnék. :) Milyen a custom rom?

Faterkam:

Én sok esélyt nem adnék a dolognak, ritkán szokott összejönni, és ha jól tudom ROOT-ot igényel. Talán a legnagyobb esély a Titanium Backup-pal van.

[ Szerkesztve ]

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

(#9350) azbest válasza Baryka007 (#9345) üzenetére


azbest
félisten

Az októberi gyártást úgy vettem ki, hogy azért mondják, mert utána más fajta touch került a kijelzőkre. Szóval a későbbi készülékek, amik jellemzően már újabb rommal jöttek ki a gyárból, azoknál esetleg gond lehet a másik szoftverrel - avagy nem biztos, hogy működik az touch és a kijelző érintő gombjai.

Viszont valamire régóta kíváncsi vagyok, de nem sikerült senkiből kihúznom a választ:
A mados -sel látod-e az 5GHz-es wifi hálózatot is?

Például ezzel, amikor a színes görbékkel mutatja, hogy melyik wifi hogy fogja a sávokat, akkor a képernyőre pöccintve a wifi analyzer név alatt lehet a 2.4 / 5GHz sáv közt váltani a frekire kattintva. A hivatalos romban is lehet váltani, még tetheringnél is lehet 5GHz-et választani, de valójában csak 2.4-et tud.

Viszont a mad os changelogban említettek 5GHz wifi javítást. A hardver valsz tudná (az eredeti tesztek és adatlapok is írták), csak a gyári romban hibás lehet. Meg tudnád nézni, hogy MadOs romoddal működik-e? Persze ehhez az kell, hogy legyen valami 5ös hálózat a környékeden, van ahol még nem nagyon használják.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.