Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:39:52

LOGOUT.hu

Vernee Thor

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9101) Tomek979 válasza Bferibörs (#9100) üzenetére


Tomek979
tag

Én is nagyon szerettem, de mindig van egy új amire vágyom. Valószínűleg a redmi 4x is le lesz cserélve 1 év múlva :)

(#9102) Bferibörs válasza Tomek979 (#9101) üzenetére


Bferibörs
addikt

+1
Szerintem is cserélve lesz az új is , nálam is.
Most éppen 3 telefonom van, mindhárom 1 éven belüli :-)

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#9103) flanki válasza Bferibörs (#9098) üzenetére


flanki
aktív tag

Ne haragudj, de egy megint 28nm-es 3GB RAM-os, HD kijelzôs telefonra leváltani a Thort szerintem nem akkora elörelépés...

(#9104) tariattila


tariattila
veterán

sziasztok!

nagyon nem akartam frissíteni a belakott telefont 7-esre mivel igényli a FR-t...
de kénytelen leszek annyira bugos már.... cseng és nem éled a kijelző, nem lehet felvenni, meg hívás alatt az élő kijelző ugye... horror.... a görgetést olvasom nem nagyon javítja az update..... ami ugye 'már' nincs is??

2017-02/16 update 896 mega... csak nem tölti le, hálózat nem elérhető... se wifi-n se mobilnet-en...

sd kártyát meg nem kompatibilisnek jelzi és hogy formázzam.... na ne már

mi lehet ezzel az ota-val? a gonddal kapcs a feedback-t se küldi el, gondolom ugyanúgy nem látja a saját szerverüket

köszi, üdv: a

(#9105) Tomek979 válasza flanki (#9103) üzenetére


Tomek979
tag

Pusztán az adatokat tekintve jogos a kételkedésed. Ha mind a kettőt kipróbáltad volna akkor számodra sem lenne kètsèges a különbség. Néhány példa: nagyobb akksi, tudja a qualcomm 3.0 gyorstöltés szabványt, nagyobb tárhely, jobb kamera, több szenzor pl iránytű, jobb gps, fémház, sokféle tokot lehet kapni rá.Én nem látom a különbséget hd és full hd között ekkora kijelző méretben és az akksi üzemideje jobb hd kijelző mellett. A processzor elég gyors volt a Thorban is, ettől gyorsabbra nincs is szükség, ha az ember nem játszik, nem veszed észre a különbséget. Ramban lehetne előrelèpès, de az még drága kb 70-80 ezernél jár a 4GB... Ezek az én érveim, de nem meggyőzni akartalak csupán elédtárni a véleményem.

[ Szerkesztve ]

(#9106) quailstorm válasza tariattila (#9104) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ezt olvasd el és töltsd le manuálisan a legfrissebbet.

(#9107) tariattila válasza quailstorm (#9106) üzenetére


tariattila
veterán

köszönöm!
tehát nem kell sd kártya.... ez így rendben is van akkor...
nekiállok du.

nincs root meg semmi beavatkozás... gondolom nincs mód az app adatok mentésére és a 7- esen nem is lenne értelme visszarakni alá ?

(#9108) quailstorm válasza tariattila (#9107) üzenetére


quailstorm
nagyúr

játékmentésen kívül nincs értelme, de heliummal próbálkozhatsz
amit lehet a saját cloud mentésébe pakolj

(#9109) flanki válasza Tomek979 (#9105) üzenetére


flanki
aktív tag

Értelek, meg nem is.
Egyébként volt már Xiaomi telefonom, csak nem a 4X.
A Thor egyébként támogatja a gyorstöltést, csak a gyári töltô erre nem képes. Van másik töltôm azzal viszonylag gyorsan feltölti.
Megkérdezném hogy a 4X bezavarja-e a mágnesesen kevésbé árnyékolt eszközöket, pl hangfal, tévé?

(#9110) JoinR


JoinR
senior tag

Hi all!
Olyan problémám lenne, hogy megjelent egy OTA-frissítés, amire meggondolatlanul rányomtam úgy, hogy twrp van a telón és rootolva van. Azóta csak twrp-be bootol be, amivel nem tudom felrakni a mados-t, mivel csak 3.0.2 3.1 helyett. Update-elni nem tudom hogy kell (img 3.1 megvan), és a fastboot-ot se tudom működésre bírni, hogy visszarakjam a teljesen gyári rendszert, mert ahogy rádugom az USB-t, beindul a telefon. Próbáltam a TWRP adb sideload-ot, de azzal se látta a telót a gép, pedig fel van telepítve a driver is.
Valakinek valami tipp? Nekem már az is megtenné, ha lenne bármilyen ROM, amit fel tudok rakni a twrp 3.0.2-ből, anno csak azért rootoltam, hogy kinyerjek egy tárolt wifi jelszót...
Köszi!

(#9111) quailstorm válasza JoinR (#9110) üzenetére


quailstorm
nagyúr

(#9112) Tomek979 válasza flanki (#9109) üzenetére


Tomek979
tag

Nekem nem.

(#9113) tariattila válasza quailstorm (#9106) üzenetére


tariattila
veterán

Most meg feloldom a telot mondom nekiesek... erre le van töltve...
rá is nyomtam... igaz eszembejutott töltőről le kellene húzni de már késő . :D

indul, minden ok.... mi is van ha nem factory resetelem? gondolom ez idővel elkerülhetetlen ? :U

jééézusom.... a hívásfelvevős bug ugyanaz maradt mint előtte.... hmmmm

[ Szerkesztve ]

(#9114) JoinR válasza quailstorm (#9111) üzenetére


JoinR
senior tag

Próbáltam, de ez csak úgy működne, ha ki tudnám kapcsolni a telefont. Ahogy rádugom a telefont gépre, bevisz twrp-be, és ha rányomok hogy shutdown, akkor is újraindul :(
Közben találtam egy 6-os custom romot (MIUI), remélem azt fel tudja rakni, és akkor már fél siker..

[ Szerkesztve ]

(#9115) quailstorm válasza JoinR (#9114) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Kiveszed az akkut :DDD Amúgy is download indítás után kell connectelni, lehet bevenné így is.
Persze az is megoldás, ha találsz egy TWRP-s mentést.

(#9113) tariattila: elvileg mennie kéne factory reset nélkül, gyakorlatilag ha bármi szar, automatikusan a factory reset hiányára lesz kenve.

(#9116) tariattila válasza quailstorm (#9115) üzenetére


tariattila
veterán

na igen.... mosakodás :P

na de nem megy a helium sajna... se a desktop se a chrome verzió... adb drivert is telepitettem...
nem látja a telot az app
:(((

(#9117) JoinR válasza quailstorm (#9115) üzenetére


JoinR
senior tag

Kösz a tippet, véletlen észrevettem, hogyha elindítom a flashtoolban a downloadot, és usb-n csatlakoztatva kapcsolom ki twrp-ből, akkor elindítja a másolást és nem indul újra megint twrp-be! Másolás utáni első indításkor errort dobott (kicsit lefőttem tőle), de 2.ra bebootolt. :DD
Érdekesség, hogy a 6-os androidot bár fel tudta rakni a twrp, ugyanúgy nem indult el.

[ Szerkesztve ]

(#9118) Bferibörs válasza flanki (#9103) üzenetére


Bferibörs
addikt

?
Nem cseréltem redmire ha arra gondolsz.

A telefon cserére írtam a +1- et.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#9119) Tomek979 válasza Bferibörs (#9118) üzenetére


Tomek979
tag

Szerintem nekem szánta...

(#9120) Songoman válasza flanki (#9103) üzenetére


Songoman
aktív tag

Ugyanígy tettem. A Thor kamerája kritikán aluli volt, és sajnos a jack hibát sem sikerült tökéletesen javítani. A Thorhoz nem volt rendes tok sem. Sokkal jobb az összeszerelése a 4X-nek, az anyaga is jobb.

(#9121) flanki válasza Songoman (#9120) üzenetére


flanki
aktív tag

Ha a Thor kamerája kritikán aluli mit mondanál a Thor E kamerájára? =D
Én fényképezni kompaktot használok. Tehát nálam az pont nem szempont.
Ha telefont váltok ezek után minimum 20 vagy 14 nm-es SOC, 4 GB Ram, és persze droid 7.0 lesz nálam az alap amit tudnia kell majd...
(mellesleg nekem pont azért tetszik a klasszikus Thor mert mûanyag, babyskin, ja ès ultra könnyû egy Honorhoz vagy Huawei-hez vagy akár egy Xiaomihoz képest, mãs kérdés hogy mennyire strapabíró)

(#9122) Sindare


Sindare
csendes tag

Sziasztok!

Úgy döntöttem, hogy kicsivel több mint 1 év használat után leírom a termékkel kapcsolatos tapasztalatokat és a negatív dolgok mellett kicist kitérek a pozitívakra is, abban reménykedve, hogy ez talán segítséget nyújt valakinek.

A terméket az EUSTOCK-ból rendeltem.

PRO:
- 1 év alatt nem volt fagyás vagy döccenés, ennyi idő után is ugyanolyan gyors mint amikor megvettem (normál alkalmazásokkal használom, nem gyepálom kemény játékokkal)
- 2G-3G-4G váltás elsőperctől gond nélkül működik nálam.
- Jack dugó folyamatos napi használat mellett sem lazult még ki.
- Proximity szenzornál viszonylag jól működik sokatokéhoz képest viszont apróbb probléma azért van (lásd lentebb)
- Mikrofonja elég jónak mondható abban az értelemben, hogy nagy távolságokban és zajban is hallanak a másik oldalon.
- A rezgő motorja egyeseknek brutális, mások szeretik, én ezutóbbiakhoz tartozom így ide írom.
- Az akksija wifi-vel és 0-24-es bluetooth kapcsolat mellett 2 napot kibír. Folyamatos mobilnettel viszont délutánra már necces.
- Xiaomi redmik-khez képest szép a kijelző

KONTRA:
- A GPS probléma sajnos nálam is meg volt a vásárláskor. A GPS Státusz és a GpsFix nevű appokkal sikerült megjavítani viszont google maps-el és Here drive-al továbbra is használhatatlan.Here drive-al és google maps-el folyamatosan ledobál az útról, hármon utcával arébb tesz, különböző irányokba forog. IGO-val és Waze-el tökéletes. Napi használatban van ezekkel az appokkal a GPS és nem tapasztaltam még semmi negatív dolgot.
- A hívás végén nem tudom egyből letenni a telefont mert 4-5 másodperc múlva érzékeli csak a proximity, hogy elvettem a fülemtől, addig sötét a kijelző.
- Az akksi 20% alatt már másodpercek alatt merül illetve 100%-ról 80%-ra is egy 10-15 perc alatt lemegy. Így a 80 és 20% közti tartomány a mérvadó, ezzel kell kalkulálni.
- Az előző telefonhoz képest (Lumia) hívás kihangosításnál halk. Városban még használható, autópályán viszont már nem hallom a másik felet.
- A support és a közösség gyakorlatilag nulla.

Összeségében 40.000 Ft-ért egy a mindennapokban egészen jó kis társat kaptam, de nyílván nem várok tőle csodákat ennyi pénzért. Fél-egy évig még biztosan marad, az utódja egy Xiaomi lesz mert nagyon tetszik a supportja.

(#9123) #56474624


#56474624
törölt tag

Nálam a thor legnagyobb hibája még mindig a GPS gyengesége. Pl. tömegközlekedési járművön szinte használhatatlan, a lumia 530 meg teljesen jó volt, pedig az végképp egy olcsó telefon.

(#9124) btz


btz
addikt

Nálam most ilyen hibák vannak, hogy
- Elsötétül a képernyő. Maxra kell tenni a fényerőt, hogy lássak valamit. Reboot után jó.
- Felkiáltójel jelenik meg a térerő jelzés mellett, elmegy a net. Airplane mód ki/be megoldja.

Ami lehet, hogy megjavult
- Furamód az újlenyomat olvasó megjavult (talán a szervízpakk, amit nemrég raktam fel, oldotta meg).
- Wifi sem csinál szokatlan random jeleldobást.

Kinek milyen hibái vannak?

ⓑⓣⓩ

(#9125) Lindka


Lindka
csendes újonc

Érdekes, hogy többeknek most lett baja... Nekem ez.

Mondjuk igaz, h sokszor leejtettem, és decemberben még úszott is egyet anno (akkor kiszáradt pár nap alatt, még az ujjlenyomat olvasó is megjavult :) ), Mit mondtok, mit érdemes venni? Xiaomi - Mit? Köszi!

(#9126) Sindare válasza btz (#9124) üzenetére


Sindare
csendes tag

Azt elfelejtettem hozzá tenni, hogy én a vásárlás óta egy szoftver frissítést sem tettem fel.
Tudom, tuodm nem a legbölcsebb dolog, én sem vagyok ennek híve de az a helyzet, hogy a legelső pack pont olyan hibákat javítana ki amik nekem nincsenek és féltem, hogy lesznek :D

(#9127) bandikaa


bandikaa
csendes tag

Sindare, én pont azzal küzdök, hogy a proximity sensor érzékenysége túl alacsony :)
fel lehet vhogy tekerni?
Hívás közben ha csak egy kicsit is elveszem a telefont a fülemtől, bekapcsol a képernyő és a legördülőben mindenfélét kapcsolgatok ki be... :(

A másik hasonló, a virtuális gombok túl érzékenyek, a zsebemben is kapcsolgatom, smst küldök és hasonlók... Ölet?

''Idővel mindenkinek nullára csökken a túlélési esélye.'' <br>''A nőknek csakis a belső értékek számítanak. Pl. klíma, bőrülés stb.''

(#9128) Sindare válasza bandikaa (#9127) üzenetére


Sindare
csendes tag

A proximity szenzorra nincs ötletem sajnos.
Arra, hogy a zsebedben ne küldj sms-eket javaslom, hogy állíts be egy képernyő zárolási módot (kód vagy minta).
Ezt megteheted a Beállítások / Biztonság / Képernyő zárolása menüben.

(#9129) bandikaa válasza Sindare (#9128) üzenetére


bandikaa
csendes tag

A minta be van állítva, ofkorsz. :) Ennek ellenére csinál dolgokat akaratom ellenére.

Viszont pontosítanom kell, smst csak akkor küld ha pl nem fogadott hívásom volt.

''Idővel mindenkinek nullára csökken a túlélési esélye.'' <br>''A nőknek csakis a belső értékek számítanak. Pl. klíma, bőrülés stb.''

(#9130) Bferibörs válasza bandikaa (#9127) üzenetére


Bferibörs
addikt

Gondolom 6- os droid, azzal nekem is gondom volt.

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#9131) Gyula196906


Gyula196906
senior tag

én visszatettem a 7-est
sokkal jobb szinte mindenben

(#9132) Tomek979 válasza Lindka (#9125) üzenetére


Tomek979
tag

Én xiaomi redmi 4x-et vettem, szuper telefon! Eustock 39900, nagyon megéri. Amúgy elvileg most jön az 5ös széria, lehet érdemes kivárni. Kb 45ezer szokott lenni elsőre.

(#9133) bandikaa válasza Bferibörs (#9130) üzenetére


bandikaa
csendes tag

Nem, 7es, a legutolso frissites is fent van. Nem rootolt.

''Idővel mindenkinek nullára csökken a túlélési esélye.'' <br>''A nőknek csakis a belső értékek számítanak. Pl. klíma, bőrülés stb.''

(#9134) Bferibörs válasza bandikaa (#9133) üzenetére


Bferibörs
addikt

Érdekes mert nekem a 7- tel nincsenek ilyen gondjaim, a 6- al volt.

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#9135) SL11


SL11
csendes tag

Sziasztok!

Eddig semmi gond nem volt a telefonnal, egyszer csak megkukult.
Nme tudok vele hívást kezdeményezni, hiába tapogatom nem indulnak el egyes ikonok, a képernyő bizonyos részei teljesen érzékletlenné vált. Nme tudom felvenni a telefonhívást sem.

Újraindítás nem segít.
Valaki látott már ilyet?

Üdv!

(#9136) Szegedin válasza Tomek979 (#9132) üzenetére


Szegedin
tag

En is azt vettem. Az 5-ossel nekem az lenne a bajom, hogy mar tul nagy. Eg es fold a Thorhoz kepest a minosege.

[ Szerkesztve ]

(#9137) Steve2006 válasza bandikaa (#9127) üzenetére


Steve2006
csendes tag

A proximity szenzorhoz kipróbálhatod ezt:

[link]

(#9138) azbest


azbest
félisten

egyébként a változatos, csak egy-egy ember által tapasztalt problémák kapcsán érdemes lehet megpróbálni cache partició ürítést [link] a recoveryből.

(#9139) azbest válasza czirerke9 (#9092) üzenetére


azbest
félisten

bár régen kérdezted, de alin 8 dolcsi alatt lehet kapni a "mid frame" keretet, ami a középső részt és a körben lévő műanyag szegélyt adja a hátlap és a kijelző között: például

Szóval az oldalsó rész nem a kijelző része. A kijelző az 30 docsi körül van. Van amelyikkel középső keretet is adnak, például

[ Szerkesztve ]

(#9140) petrosilov


petrosilov
tag

Helló! Csak gyors érdeklődés, hogy az Outlook rendetlenkedik-e még valakinél? Nem ad értesítést a bejövő üzenetekről, már minden általam ismert beállítást megnéztem és akkor sem. Csak az Outlook problémás és úgy tűnik a mostani rendszer-update óta.

(#9141) Sindare válasza petrosilov (#9140) üzenetére


Sindare
csendes tag

Nálam tökéletesen működik (igaz, nem frissítettem). Csak msot jött elő a probléma vagy eddig is rendetlenkedett?

(#9142) petrosilov válasza Sindare (#9141) üzenetére


petrosilov
tag

Csak most. Eddig tökéletes volt.

(#9143) SL11


SL11
csendes tag

Sziasztok!

a telefonom furcsa dolgokat produkál.
Véletlenszerűen gépel, bezár, megnyit ablakokat, a képernyő lefagy, csak a zároló/ki/bekapcsoló gomb megnyomásátkövetően lehet újra görgetni. Bizonyos karaktereket nem érzékel pl. x, a az f helyett néha x-et ír, néha c-t.
Lehet hogy köze van a thor_20170809 build verziónak.
Kérdésem, hogy valaki tapasztalt-e már ilyen problémát?
Hogyan lehet visszaállítani egy korábbi build verziót?

Üdv!

(#9144) Acesanyi válasza SL11 (#9143) üzenetére


Acesanyi
tag

Feleségem LG je ugyanígy kezdte. Bevittem a vodához és nem akarták elhinni addíg míg ki nem tettem az asztalra és magától fel nem oldódott a kéernyő majd elkezdett beírni a telefonkönyvbe egy kvázi számot, majd utána fel akart hívni egy valós személyt.

Mindezt b...szott gyorsan!

Kiderült a szervizben hogy kéernyő cserére szorult mert beszart az érintő ami egybe volt a kijelzővel.

(#9145) Lindka


Lindka
csendes újonc

Gondolkodtam, h esetleg vennék ismét egy thor-t, :)) de lehet h inkább xiaomi lesz belőle... a lényeg, hogy ha nem eustock esetleg, akkor hol? Itthon van vmi bolt vahol? Köszi! :R

(#9146) Bferibörs válasza Lindka (#9145) üzenetére


Bferibörs
addikt

Miért, az előző már elromlott, vagy újabb típust?

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#9147) vrbst


vrbst
tag

Sziasztok!

Nekem is van egy "kis" gondom a Thor-ommal ami kicsivel több, mint 1 éves. Az akkumulátoridő mostanában sajnos nagyon leromlott, 1 töltéssel nem bírja ki reggeltől estig, nem extrém, de azért viszonylag aktív használat során. Korábban nem volt ilyen gondom ugyanilyen felhasználás mellett...

A 15%-ról 0%-ra esés 1 perc alatt látom nem egyedi hiba, viszont olyannal találkoztatok, hogy 77%-nál nem töltődik fel jobban az akkumulátor? Ezt nem mindig játssza el, de mostanában elég gyakran (lásd csatolt kép). Látszik, hogy nem egyenletes a töltés, és többféle töltővel (illetve kábellel) is előfordul.

Érdemes lenne szervízbe vinnem és kicseréltetni az akkumulátort? Nem találtam rá árat a hivatalos szervíz oldalán... Valaki cseréltetett már? Igazából ezt leszámítva elégedett vagyok a készülékkel, de ez sajnos most nagyon bosszantó.

Előre is köszönöm az esetleges válaszokat.

(#9148) JoinR válasza vrbst (#9147) üzenetére


JoinR
senior tag

Ha már úgysincs rá gari, pár csavar kicserélni az akksit. Én rendelnék valahonnan és otthon beraknám.

(#9149) Acesanyi válasza vrbst (#9147) üzenetére


Acesanyi
tag

Sanszos hogy a legutolsó update a ludas. Legalább is nálam de így lehet, hogy nálad is ez a gond.

Az udate-ig nen volt gondom soha 30%- alatti merüléssel és a feltöltési maxal sem. Azóta viszont mintha 30-alatt gyorsabban merülne és legalább már az utolsó 3 töltésnél figyeltem meg hogy nem tölti fel 95-97%- tól feljebb.

(#9150) bandikaa válasza Steve2006 (#9137) üzenetére


bandikaa
csendes tag

Köszi, néztem, annyi bajom van csak vele, hogy erőforrászabálónak sejtem, minden induláskor indulni akar, amit nem tartok feltétlenül indokoltnak... Még agyalok rajta.

Más: Lehetséges, hogy a teló kijelzője, pontosabban az üveg felülete nem teljesen sík?
Még annak idején rendeltem üvegfóliát is. A gyári második fólia mostanáig bírta, full karc, leszedtem, felraktam az üvegfóliát, de egyrészt túl nagy (azaz ígyisúgyis cserés), másrészt viszont nem tapadt fel a kijelzőre, van egy kb fél centi széles szakasz lent-jobb-bal oldalon ahol levegő van alatta, rásimításra eltűnik de az üvegfólia rugalmasságánál fogva vissza is ugrik.

A kérdés: VALÓJÁBAN mekkora üvegfóliát vegyek? Akinek van fent és elégedett, pls adjon nekem egy mm-ben megadható szélesség magasság értéket...

''Idővel mindenkinek nullára csökken a túlélési esélye.'' <br>''A nőknek csakis a belső értékek számítanak. Pl. klíma, bőrülés stb.''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.