Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:39:52

LOGOUT.hu

Vernee Thor

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9601) flanki válasza rzoli (#9600) üzenetére


flanki
aktív tag

Akkor az cumi mert csak a fekete keret repedt, a kijelző maga teljesen ép. :((

szerk.:
Na megtaláltam nekem ez kéne! :D

[ Szerkesztve ]

(#9602) athka


athka
csendes tag

Sziasztok!
Tudna valaki segíteni? Telefonálás közben véletlen megnyomtam a kikapcsoló és lehet a hangerő gombot is.
A telefonon most az jelenik meg, hogy Az Android indítása... Kezdő alkalmazások és nem történik továbblépés.
Úgy néz ki lefagyott.

A kikapcsoló gomb többszöri hosszabb megnyomásával egyszer csak elindult. Megoldódott.

[ Szerkesztve ]

(#9603) #56474624


#56474624
törölt tag

Elmennek a Verneenél a picsába, hogy olyan frissítések jönnek, amelyek a "nesze semmi, fogd meg jól" szinten állnak kb. Most telepítettem fel a frissítést, ami valami kamera problémákat javít (amiket én soha nem tapasztaltam amúgy), de a megbízható arc, az továbbra is lefagy, amint próbálnád aktiválni. Pedig tudnak róla, hogy nem jó, de év eleje óta nem tudták ezt sem megcsinálni, nem képesek összedobni egy épkézláb javítócsomagot. :W

(#9604) User64476


User64476
őstag

Na nekem is kezd gyengélkedni az akksi, már csak kb. a felét tudja mint eredetileg, és jellemzően egz reggeltől estig kört sem bír ki, így rendeltem egy akkut Aliról. Majd ha megjön, beszámolok :)

A keret nekem is el van repedve, de majd ha szétkapom az akksi miatt megpróbálok ragasztóval taknyolni valamit.

Ba cy lus: az a csoda, hogy egyáltalán volt rá bármilyen frissítés, a kínaiaknál nemzeti sport a dolgokat hagyni gazdátlanul lerohadni...Az a fura, hogy ilyen sokáig fogalkoztak vele, még 7es is megjelent rá, döbbenet.

[ Szerkesztve ]

(#9605) #56474624 válasza User64476 (#9604) üzenetére


#56474624
törölt tag

Ezzel akkor be is árazzák magukat, hogy nem ők lesznek a következő Xiaomi vagy Huawei, hanem csak a következő Doogee.

(#9606) Vigyorka


Vigyorka
senior tag

Új rendszer frissítés érkezett.. (27.xx MB)
Felraktam. :) :)

Vigyorka

(#9607) JoinR válasza #56474624 (#9605) üzenetére


JoinR
senior tag

Hát így másfél év használat után még egyszer nem venném meg a telefont, az tuti. Coolpad F1-ről váltottam, ami egy számomra bestbuy telefon volt, strapabíró és tartós minden tekintetben, csak 4G nem volt benne. A Thor-nál az első gagyi műanyag tok kikoptatta mind a négy sarkát (szilikon tok nem volt a megszokott 1-2$-os áron), a mai napig nagyon hiányzik a notification led, iszonyat sérülékeny a telefon, már a 3. kijelző van benne (2 gagyi utángyártott 5-6000-ért aliról, emiatt a multitouch általában kiakad, legelső 6-os ROM nem működik vele, papír vékony - a mostanit erősen megfogtam a zsebemben, hogy kihúzzam, erre berepedt a hangszórónál :DDD - de legalább nagy nehezen adtak refundot mindkettőre), vehetnék bele gyárit 12 ezerért, de annyit a telefon sem ér már sajnos - ahogy mondod, a piac már beárazta. :U Raspberry Pi kijelzőnek még elmegy, de nem gondoltam, hogy ilyet amortizálódik ennyi idő alatt.

(#9608) AttisXX válasza Vigyorka (#9606) üzenetére


AttisXX
kezdő

Rootolt készülékre rá lehet frissíteni?

(#9609) mefistofeles válasza JoinR (#9607) üzenetére

Nyilván izlések és pofonok de pl. az miért lenne a teló hátrányos tulajdonsága, hogy "első gagyi műanyag tok kikoptatta mind a négy sarkát"? Oké normális tokot nehéz hozzá szerezni mert gyári gyakorlatilag nincs de a gagyi/rossz az más telót is kikoptatna szerintem.
A sérülékenységet én nem éreztem eddig (1 év) pedig ipari környezetben használom és egy műanyag tok (csak oldal és hátlap) meg egy szimpla fólia védi, mégis ha kiveszem a tokból kb. úgy néz ki int az új. Megvannak a korlátai ez nyilvánvaló de a maga idejében az áráért szerintem verhetetlen volt.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#9610) rzoli válasza AttisXX (#9608) üzenetére


rzoli
senior tag

Nem szabad root-olt készüléket frissíteni. Unroot, és a gyári recovery-t is vissza kell tenni.

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

(#9611) AttisXX válasza rzoli (#9610) üzenetére


AttisXX
kezdő

SuperSu-val az unroot? Gyári recovery honnan tölthető?

[ Szerkesztve ]

(#9612) rzoli válasza AttisXX (#9611) üzenetére


rzoli
senior tag

Igen SuperSu-ban unroot.

Hatos vagy hetes androidod van? A megfelelőt töltsd le. Thor Recovery

Majd SP Flash Tool segítségével tedd fel.

Egy régebbi leírás a recovery telepítéséről és a root-ról. Értelenszerűen a megfelelő scatter filet kell betallózni.

Driver, SP FTools, stb tölthető INNEN.

A FORMAT ALL parancsot mellőzd, ha nem akarod kidobni a telefonodat...

Illetve ha már úgyis van fent TWRP, akkor csinálj a telefonodról egy full mentést, mert egy kiütött IMEI számot macerás visszaállítani.

[ Szerkesztve ]

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

(#9613) LámaZ válasza Vigyorka (#9606) üzenetére


LámaZ
addikt

Én is fel, aztán kíváncsi vagyok, hogy mi rosszabb, mint az előző firmware-ben. :-)

Legyen minden jó!

(#9614) ati220


ati220
csendes tag

Sziasztok!
Mindenképpen igényel rootot a kijelzőcsere? Szervízes mondta és olvastam is. Ki-hogy oldotta meg?
Köszönöm!

(#9615) namart válasza poffsoft (#9580) üzenetére


namart
csendes tag

Sziasztok,
Köszi mindenkinek az ötleteket. Idő hiányában nem estem neki a kézi downgrade-nek, viszont láttam, hogy jött ki szoftver frissités, ezért gondoltam nincs veszteni valom, nézzük meg. Feltettem és nagy örömömre megjavult a kamera problémám! Ismét tudom használni mind az előlapi és a hátlapi kamerát is, és egyik sincs fejtetőn... öröm és bódottá... :C

(#9616) rzoli válasza ati220 (#9614) üzenetére


rzoli
senior tag

Erről hol olvastál?

Ugyan még nem kellett kijelzőt cseréljek, de nem látom a logikát benne. A telefonod rom-ja tartalmazza a megfelelő drivereket az elvileg létező kétféle kijelzőhöz. Azokat hivataosan nem adták ki a köz javára, tehát kézzel nem is lehet telepíteni őket. Ezért elvileg! nincs szükség root-ra hozzá.

Októberben (2016) volt kijelző váltás a gyártási folyamatban. Úgyhogy érdemes annál frissebb rom-ot használni.

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

(#9617) ati220 válasza rzoli (#9616) üzenetére


ati220
csendes tag

Egy szervízes emberke rendelte nekem úgy, hogy az én címemre jött Ő is mondta és előtte én is olvastam valamelyik nagy rendelgetős oldalon a leírásban, hogy need root.

(#9618) david7256


david7256
újonc

Sziasztok!
Van nekem is egy vernee thorom.
De tönkre ment az antenne kábelja, miközben szereltem.
Segítségeteket kérem, hogy honnan tudnék venni vagy milyen másik márka kábeljával helyettesíthető. (Ha valakinek van Pü-ben írja meg)

Válaszaitokat előre is köszönöm!

Előre.

(#9619) ati220 válasza david7256 (#9618) üzenetére


ati220
csendes tag

Szia! Nekem van egy felesleges Budapesten.
Üdv.

(#9620) Steve2006 válasza namart (#9615) üzenetére


Steve2006
csendes tag

Hali! Örülök, hogy sikerült. Sajnos nem voltam egy ideig, mert akkor leírtam volna, a linkelt ROM az akkori legfrissebb 7.0-s volt. Nem downgrade-t jelentett volna. :) A link a Thor oldalára mutatott. Ott úgy szerepel, hogy 201707, ami a 2017.08.09-i ROM-ot jelenti. Tudom, mert azt tettem fel kézi frissítéssel. :)

(#9621) ati220 válasza ati220 (#9617) üzenetére


ati220
csendes tag

Csak jelezném, hogy tényleg nem kell ROOT-olni a kijelzőcseréhez. Azért volt a dilemma mert emiatt már a második ilyen készülékem van, mivel az eredetimet elcsesztem egy OTA frissítéssel ami "nem is érkezik rá, ha igen nyomd meg"

Köszönöm!
Üdv. Attila

[ Szerkesztve ]

(#9622) #74018560


#74018560
törölt tag

Nincs ehhez a telefonhoz valami utángyártott bika aksi?
Baszki játszok fél órát és 22%-ról 0%-ra esik a töltés és kikapcsol :F :F :W

(#9623) #56474624 válasza #74018560 (#9622) üzenetére


#56474624
törölt tag

Xiaomi Redmi 4x 4100 mAh-s akksival.

(#9624) #74018560 válasza #56474624 (#9623) üzenetére


#74018560
törölt tag

Most nézem, hogy a thoré is 2800mA, ami nem kéne, hogy annyira rossz legyen... lehet a proci zabál túl sokat :o
Lehet kéne egy emulátor a gépemre... :DDD

(#9625) stork13


stork13
aktív tag

Sziasztok!

Valaki futott már bele abba a problémába, hogy töltés közben nem jön hívás a telefonra, töltőről levéve pedig pár perc múlva jönnek az sms-ek a hívásokról?

A béke más , mint szünet, két háború közt; a jó: nem rossz Rossz.

(#9626) vrbst


vrbst
tag

A legújabb frissítés úgy néz ki megoldotta nálam az akksi gondokat. Reggel töltőről levéve ilyenkorra általában lemerült már, most a frissítés után meg 61%-on van. :C A múlt héten rendeltem meg az utódját, szóval így is megválok tőle, de azért jobb lesz így tovább adni :)

(#9627) rzoli válasza #74018560 (#9622) üzenetére


rzoli
senior tag

Egyrészt az akku kijelzés 30% alatt megbízhatatlan. Úgyhogy a 22... az lehet csak 8. Másrészt a 2800 sincs állítólag annyi. Bár az egy napot nekem bőven hozza még játékkal és navigációval együtt is.

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

(#9628) zgmzgm


zgmzgm
tag

Nekem is kibír 1 napot, ha nem nyomogatom, akkor 3 napot is.

㊀ ㊁ ㊂ ㊃ ㊄ ㊅ ㊆ ㊇ ㊈ ㊉

(#9629) User64476


User64476
őstag

A li-ion akksik halála a meleg és a ciklusozás (éjszaka tele, nap közben nullára, éjszaka tele, így tovább). Ha hagytad már a napon, navigáltál már vele úgy pár órát, hogy közben a tűző napon volt, és a fentieknek megfelelően töltöd, akkor sanszos, hogy párszáz ciklusnál többet nem bír ki (ha egyáltalán). Vagyis simán egy év alatt annyi az akkunak, nekem tavaly augusztusi a készülék és most lett feltűnő a gyengélkedés.

(#9630) #74018560 válasza rzoli (#9627) üzenetére


#74018560
törölt tag

Nincs az a mobil, amivel 24h-át lehetne játszani. Meg az se mindegy mivel, mert van ami nem kér erőforrást.
Nyilván ha semmi nem fut rajta, akkor nem merül le, de ha már számolni kell, egyből esik az aksi szint mint a kő.
Last Day on Earth: Survival - nem hinném, hogy 100%-os aksival 2 órát bárkinél is kibírna :U (mondtam volna kevesebbet, de pontos értéket nem tudok) :U

(#9631) LámaZ válasza #74018560 (#9630) üzenetére


LámaZ
addikt

Tartalék aksit kell használni az USB-n.

Legyen minden jó!

(#9632) rzoli válasza #74018560 (#9630) üzenetére


rzoli
senior tag

Még mielőtt más is félreértené... Nem 24 órát játszok a telefonon egyfolytában..., hanem kibír a telefon úgy egy napot, hogy használom, navigálok, válaszolok az üzenetekre és egy kis játék is belefér.

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

(#9633) LámaZ válasza rzoli (#9632) üzenetére


LámaZ
addikt

Értsd már meg, neked tartalék aksi kell. Vagy ha úgy tetszik: backup battery!

Nekem három is van (18650-es Li-ion elem van bennük, és USB-portról tölthetők - egyet akár el is adok), és főleg akkor használom őket, ha például kirándulni megyek.

Mit nem lehet ezen érteni?

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#9634) tomchy válasza LámaZ (#9633) üzenetére


tomchy
tag

szerintem nem neki probléma az akkuidő

internetprint.eu - Fotókönyv, fényképes naptár, névjegy, szórólap. 20%-os kuponkód: JDC20

(#9635) rzoli válasza tomchy (#9634) üzenetére


rzoli
senior tag

Ma valahogy mindenki másra válaszol, mint amire akar... :)

[ Szerkesztve ]

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

(#9636) azbest válasza LámaZ (#9633) üzenetére


azbest
félisten

mondjuk telefonos témában lehet inkább power bank a neve az ehhez hasonlóknak (bár jellemzően beépített akkusok azok). 10-20 dolcsi közt szoktak lenni akciós, márkás 10000 mAh-osak is (xiaomi, blitzwolf...). Pl 14 körül szállítással [link]

[ Szerkesztve ]

(#9637) LámaZ válasza tomchy (#9634) üzenetére


LámaZ
addikt

Vegye az magára, akkor, akinek az inge!
:-)

Legyen minden jó!

(#9638) #56474624


#56474624
törölt tag

Talán, mert utóbbi időben megint az android 7-est használom, de a GPS belvárosban buszmegállóban tökéletesen használhatatlannak bizonyult ma. Az akksiidővel nekem több mint egy év használat után sincs semmi bajom, de ez a GPS egy hatalmas nulla. Az a drága mtk soc, eszem a szívét. Apámnak már direkt qualcommos telefont néztem ki, a Redmi 4x (32 GB/3 GB) ma 40-45k-ért magasan a legjobb vétel. Tavaly novemberben nekem a thor sem volt olcsóbb; GPS-t élesben azóta nem nagyon tudok használni (kikapcsolt mobilnettel, mert a qualcommos telefonom úgy is teljesen jó volt ezen a téren), olyan kicsit így, mintha ez a funkció nem is lenne benne.

[ Szerkesztve ]

(#9639) mzsombor válasza #56474624 (#9638) üzenetére


mzsombor
tag

Néha nekem is van ilyen, eddig egy GPS cold start az MTK Engineering Mode-ban mindig megoldotta. Összesen másfél év alatt talán négyszer volt rá szükség.

(#9640) frici69


frici69
tag

Pár napja megbolondult a telefonom. Véletlenszerűen nyitogatja a funkciókat. Pld. bekapcsolja a repülő üzemmódot, amikor visszaállítom bekapcsolja a bluetooth-t . A böngészőben nyitogatja az oldalakat. Ha bemegyek a beállításokba, ott ugrál a menük között. Volt olyan,hogy ha benn voltam a hívásrésznél, random felhívna valakit. Nemrég a Vodafone appját akartam feltenni és azóta csinálja ezt. Az appot eltávolítottam de, ez a probléma ugyanúgy fenn áll, sőt még talán rosszabb!
A 6-os android fut rajta.

GigabyteGA-F2A88XM-HD3,AMDA8-6600K,KingstonHyperX2x4Gb1866MhzDDR3,AsusVW202SR,128GbADATASSD,250GbSeagateSATAII,Tevion1.5TbHDD,PioneerDVR-212D

(#9641) #74018560 válasza frici69 (#9640) üzenetére


#74018560
törölt tag

Nekem meg most megint 40%-ról esett 0-ra a töltés. A telefon megy, képernyő sötét.
Ennél csak az rosszabb, hogy a SIM-re nem menti el a számokat.

Anno kérdeztem barátom miért fizetett 4x annyit iPhone-ért. Azt mondta: "Mert működik!"
Van benne valami :DDD :(

(#9642) vgyuri válasza frici69 (#9640) üzenetére


vgyuri
őstag

Csak töltés közben csinálja?

(#9643) azbest válasza #74018560 (#9641) üzenetére


azbest
félisten

Azért nekik is sikerült hirtelen halált implementáni [link], amit ideigelenesen dátum visszaállítással lehet hátráltatni, hogy a javítást le tudja tölteni a telefon, sok varázslással :D
De valóban, sokszor nem csak maga a készülék, a vas, amiért kérik az árat, hanem a terméktámogatásért is. Javításokért, frissítésekért.

[ Szerkesztve ]

(#9644) frici69 válasza vgyuri (#9642) üzenetére


frici69
tag

Töltés közben nem néztem.

GigabyteGA-F2A88XM-HD3,AMDA8-6600K,KingstonHyperX2x4Gb1866MhzDDR3,AsusVW202SR,128GbADATASSD,250GbSeagateSATAII,Tevion1.5TbHDD,PioneerDVR-212D

(#9645) dzsolti87 válasza shootme2 (#6997) üzenetére


dzsolti87
újonc

Szia,

hasonló cipőben járok a vernee thorral amit vettem, nem tudod elküldeni a downgradeléshez szükséges cuccokat, meert a link nem működik!

Nagyon köszi!

(#9646) Burwor


Burwor
tag

Nekem mintha nem tudna 50% fole menni a toltes

Összes eladó cuccom: http://hardverapro.hu/aprok/keres.php?suser=burwor

(#9647) shootme2 válasza dzsolti87 (#9645) üzenetére


shootme2
aktív tag

Android 6 downgrade: Csak saját felelősségre!

1: Factory reset
2: Le kell tölteni az android 6-ot innen a telefon belső memóriájába. 2016.10.08-as verzió
3: Beállítások - Telefonról - Vezeték nélküli frissítés - Jobb felül 3 pötty - Helyi frissítés - A letöltött zip [link]
4: Újabb factory reset recovery-ből.

Belépés recoverybe:

1. - Telefon kikapcs.
2. - Bekapcsoló gomb és hangerő fel gomb egyszerre nyomva tart kb. 10 másodpercig.
3. - Hangerő fel gombbal fel léptetni a "Recovery Mode"-ra
4. - Hangerő le gombbal kiválaszt.
5. - Megjelenik a halott droid "Nincs parancs"-al
6. - Hangerő fel és bekapcsoló gomb benyom. Ez nem mindig sikerül elsőre, szükséges többször is próbálkozni vele
7. - Bejön a rendes Recovery menü

Itt már működnek a linkek.

[ Szerkesztve ]

(#9648) Burwor válasza Burwor (#9646) üzenetére


Burwor
tag

Szóval minden este töltőn pihen, de csak most látom, hogy nem megy 50% fölé

Összes eladó cuccom: http://hardverapro.hu/aprok/keres.php?suser=burwor

(#9649) vrbst válasza Burwor (#9648) üzenetére


vrbst
tag

Fent van a legújabb frissítés? Nekem is ez volt, es az oldotta meg.

(#9650) dzsolti87 válasza shootme2 (#9647) üzenetére


dzsolti87
újonc

Szia,

sikrült a downgrade, de a hiba megmaradt! :(
Elveszíti a hálózatot, gyakorlatilag nem lehet vele telefonálni. Jó esteben a lakás egy pontján, ott is szaggatottan.
6-os android alatt még nem, de a 7-es alatt írta a Sim Processor hibaüzenetet.
Lehet, hogy a Vodafoneos Simeket nem szereti? Vagy vmi hardveres baja lehet?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.