Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:39:52

LOGOUT.hu

Vernee Thor

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9851) seadrone válasza veressjanos (#9850) üzenetére


seadrone
őstag

mert egy fos a gps benne

de ha te kifogtad, és jó, akkor lottózz is kérlek, és felezünk :D

(#9852) veressjanos válasza seadrone (#9851) üzenetére


veressjanos
aktív tag

Pedig így van. Nekem a kijelző szarakodott hívás közben, de a többi funkció, köztük a GPS (waze) hiba nélkül működik. :)
Ezért lett helyette M5.
Én inkább azt mondanám, hogy Thorral telefonálni? Haha :D

(#9853) LámaZ válasza seadrone (#9851) üzenetére


LámaZ
addikt

Én a melegedésével nem voltam/vagyok megelégedve (vettem is egy pici ventit a kocsiba), emiatt vásároltam egy strapabíró okostelót. Az meg annyira be van tokozva, hogy (szerintem emiatt) rosszabb a gps-vétele.

Szóval, ahhoz képest nem rossz navigációs eszköz a telónk; belvárosban vacakol inkább, ahol sűrűn vannak a magas házak, és szűkek az utcák.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#9854) Vigyorka


Vigyorka
senior tag

Lassan 2 éves a telefonom.
Ma teljesen lemerült - feltettem töltőre, bemelegedett és nem lehet bekapcsolni. A ujjlenyomat olvasó érzékel az érintésre hangot ad ki...
Megoldás??? Köszi!

Vigyorka

(#9855) Gyula196906 válasza Vigyorka (#9854) üzenetére


Gyula196906
senior tag

Nyomd hosszan a bekapcs gombot, ha rezzen akkor dugd töltőre

(#9856) Vigyorka válasza Gyula196906 (#9855) üzenetére


Vigyorka
senior tag

Megoldva!!! :C :R :C
Köszönöm!

Akkut honnan érdemes rendelni?

[ Szerkesztve ]

Vigyorka

(#9857) LámaZ


LámaZ
addikt

Örömmel közlöm, hogy megjöttek a tavaszi melegek.
Ezt onnan tudom, hogy a kocsiban, a szélvédő mögött a telefonunk elkezdte megint a figyelmeztetéseket, hogy túlmelegedett az aksi, és ő most kikapcsol. Konyec filmá!

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#9858) #56474624 válasza LámaZ (#9857) üzenetére


#56474624
törölt tag

Na ilyet még sosem csinált nekem, pedig nyáron volt olyan, hogy a nadrágzsebben bringázás közben annyira meleg volt, hogy átment az izzadtság a telefonra. :) Én ezt az ujjlenyomatolvasót nem értem teljesen, hogy valamikor alig kell odaérinteni, és feloldódik, máskor meg kajakra rá kell nyomni az ujjam, hogy felfogja, mi van. Illetve olyan is van, hogy érzékelni ugyan érzékeli könnyedén, de folyton hibát jelez ki. Egy szó, mint száz, a GPS mellett ez sem teljesen százas. Az akksi egyelőre tűrhető, de csak mert nem vagyok egy nagy telefonnyomkodós típus.

(#9859) seadrone válasza #56474624 (#9858) üzenetére


seadrone
őstag

újonnan 35 rongy volt a teló, ne várj azért sokat :)

(#9860) Songoman válasza seadrone (#9859) üzenetére


Songoman
aktív tag

A Xiaomi 4A is annyi volt, megis a minosege csucsszuper.

(#9861) #56474624 válasza seadrone (#9859) üzenetére


#56474624
törölt tag

Hát én majd egy 10-essel drágábban vettem. Ma már Redmi 4X-et kapnék akörül.

(#9862) RtgLaci


RtgLaci
tag

Üdvözlöm a fórumtársakat!
Pici segítség kéne, kislányom Thor-jába vettem egy 64 GB-os SD kártyát. Ha beleteszem, azt mondja korrupt és persze felajánlja a setup-ot. Bármelyik verziót választom, 20% után megáll, hogy nem tudja törölni a kártyát és onnantól nem ismeri fel. Gondoltam, kipróbálom az SD-t az én Apollo-mban, ott rendesen le lehetett formázni külső tárként. Visszatettem a Thor-ba és ugyanaz történt, ami eddig. Mit tehetek, hogy működjön a Thorban az SD kártya?
Köszönöm, ha kapok segítséget!

Angol nyelvleckéket adok - veszek :) <<Xiaomi Mi 10T... :)>>

(#9863) AttiLADA válasza RtgLaci (#9862) üzenetére


AttiLADA
csendes tag

Szia! Ezek jutnak eszembe: SD kártyaolvasóban laptop-on vagy asztali gépen formázd le a kártyát és úgy tedd bele a telóba. Fájlrendszerre is figyelj, hogy pl. FAT32 vagy NTFS, stb.

(#9864) Vigyorka válasza RtgLaci (#9862) üzenetére


Vigyorka
senior tag

Szia!
Teszteld le (kártyaolvasóban) ezzel: [link]

Vigyorka

(#9865) RtgLaci válasza AttiLADA (#9863) üzenetére


RtgLaci
tag

Először kártyaolvasóban leformáztam az SD Formatterrel és nem fogadta el. Utána az én Apollo telómban formáztam le (abban jól ment és felismerte), de a Thor megint csak korruptnak látta és formázni akarta, de nem tudta...

Angol nyelvleckéket adok - veszek :) <<Xiaomi Mi 10T... :)>>

(#9866) RtgLaci válasza Vigyorka (#9864) üzenetére


RtgLaci
tag

Köszi, letöltöttem, rövidesen kipróbálom.

Angol nyelvleckéket adok - veszek :) <<Xiaomi Mi 10T... :)>>

(#9867) AttiLADA válasza RtgLaci (#9865) üzenetére


AttiLADA
csendes tag

Értem. Akkor Vigyorka módszerét javaslom én is.

(#9868) LámaZ


LámaZ
addikt

Volt itt panasz az aksira, hogy 100%-ról hirtelen csökken 50%-ra, majd rövidesen kikapcsol a telefon.
Mivel 2 éves, szerintem a végét járhatja az aksi, vagy esetleg az lehet a baj, hogy teljesen lemerült egyszer?
Lehet tenni ezzel valamit? Mert most kb. csak fél napig bírja gyenge használat mellett is.

---
Ami az SD-kártyát illeti, nem az van, hogy a max. 32 GB?

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#9869) Vigyorka válasza LámaZ (#9868) üzenetére


Vigyorka
senior tag

SD 128GB gond nélkül müxic. :K

Vigyorka

(#9870) seadrone válasza LámaZ (#9868) üzenetére


seadrone
őstag

nekem is volt ilyen, valami szoftver okozta, de peccselték, utána jo volt.

frissítetted mostanában? új a sw rajta?

(#9871) LámaZ válasza seadrone (#9870) üzenetére


LámaZ
addikt

thor_20171211-es förmver van rajta, tudtommal nincs ennél frissebb.

Legyen minden jó!

(#9872) Vigyorka


Vigyorka
senior tag

Üdv, Mindenkinek!
Az Alin vettem egy oldalra nyíló flip tokot (Maxred).
Nekem nagyon bejön.
Leírás, rajz nem volt benne. Hogyan kell szakszerűen beletenni?
A tokon látok egy ragasztós részt (jelenleg védő fólia van rajta) és kaptam egy külön lapocskát.

Aki tett már fel ilyent megoszthatná velem, hogy hogyan varázsoljam bele a telot.

Köszönöm! :R

Vigyorka

(#9873) Vigyorka válasza Vigyorka (#9872) üzenetére


Vigyorka
senior tag

Lehet, hogy csak leveszem a védőfóliát a tokban lévő ragasztós részről és beleillesztem a telót? :W

Vigyorka

(#9874) Laccoss válasza Vigyorka (#9873) üzenetére


Laccoss
addikt

Amúgy igen, Thor E-hez való a tok, már ha ezt vetted: [link]

(#9875) Vigyorka válasza Laccoss (#9874) üzenetére


Vigyorka
senior tag

Ezt a típust vettem, de a sima Thor-hoz valót.

Ilyen: [link]

[ Szerkesztve ]

Vigyorka

(#9876) azbest


azbest
félisten

Nos, időnként szóbakerül, hogy valakinek usb problémája vagy akku döglődése van az öregedő készülékkel. Nekem az usb volt régebben garis javításon, sajna egy idő után néha kihagyogatott a vibramotor. Szóval rendeltem új usb boardot és új akkut is akkor már, hogy kicsit felújítsam, mert néha nap vége előtt lemerültem már (sok program fut rajta és roamingolni is szoktam 3g-n).

A lényeg, hogy két videó alapján sikerült viszonylag simán megoldani a cserélt. Az akku kicserélésről egy részletesebb videó van külön és az usb board kapcsán egy teljes szétszedőset néztem meg. A hátlap lepattintása után rengeteg kis csavar eltávolításával lepattintható a közbülső műanyag keret is. Mivel nem találtam a gitárpengetőszerű segédeszközömet, egy régi bankkártyával segítettem neki.

A gombokat könnyű szétszórni. Visszarakáskor pedig figyelni kell a gombok irányára, mert nem szimmetrikusak.

Az akku alatti ragaccsal bénáztam, szóval nekem beleszakadt a végük és nem tudtam kihúzni. Így a jobb alsó sarok felől finoman, fokozatosan noszogatva a bankkártyával felfejtettem. Majd így féloldalt kicsit felhajtva már hozzáfértem a kártyával a másik oldali ragacshoz, azt is fel tudtam piszkálni, Érdemes lehúzni a közelebbit, mert könnyen visszaragad. Nem szabad félbehajtani vagy kilyukasztani, mert a lithium akkuk kigyulladhatnak sérülés esetén, szóval csak okosan.

Az usb boardhoz a hangszórós részt levétele elegendő, azt két csavar tartja. Viszont a board alatt is van ragasztó. Szóval ahogy a videón van, úgy meg lehet kezdeni, de nehezebb leszedni. A videón megtévesztő, hogy már többször szétszedett, előkészített készülék lehet.

Az csere akku és az usb board is a vernee thorhoz való (az eredetihez, nem a mostani hasonló nevű új E-hez). Nem tűnnek hamisítványnak. Március elején rendeltem őket. Mindkettő ajánlott cn postával jött és az akku alaposan becsomagolva egy lapos kartondobozban, az usb board egy bubis borítékban, mégtöbb bubis nylonba csavarva érkezett. Az akku 3, az usb board 4 hét alatt ért ide.

Szóval most 21 dolcsiból felújítottam kicsit. Bár nagy volt a kísértés, hogy egy újabbra cseréljem, de máig megfelelő nekem. Remélem segített másoknak is a tapasztalatom.

Egyébként láttam az alaplapon két nem használt antenna csatlakozót. Lehet ezért nem látja az 5Ghz wifit? Szerintem esélyes, hogy lehet kapni valami fólia antennát, amivel talán pótolni lehetne.

[ Szerkesztve ]

(#9877) LámaZ válasza azbest (#9876) üzenetére


LámaZ
addikt

Én ebbe bele sem vágok, mert biztosan valamit eltörnék, és használhatatlanná válna a telefon.
Egyelőre két appal próbáltam revitalizálni az aksit, most jónak tűnik. Arra biztosan jó, hogy otthon - gyakorlatilag állandóan a töltőn hagyva - tablet helyett lehessen használni.

Legyen minden jó!

(#9878) azbest válasza LámaZ (#9877) üzenetére


azbest
félisten

Persze, mindenki a maga bátorsága és ügyessége alapján próbáljon csak ilyesmit :K
Egyébként szerencsére nem nehezebb sokkal levenni a belső műanyagkeretet, mint a hátlapot. A ragasztós részek mindig rizikósak kicsit, hogy közben nehogy valami eltörjön vagy leverődjön.

(#9879) NeverGone válasza azbest (#9876) üzenetére


NeverGone
tag

Köszi, hogy így leírtad.

Ezt a hozzászólást ki lehet emelni valahogy? Úgy gondolom, hogy másoknak is hasznos lehet, akár fél-egy év elteltével is.

[ Szerkesztve ]

(#9880) btz válasza NeverGone (#9879) üzenetére


btz
addikt

Én meg fogom elküldöm a szervíznek. Nem pepepcselek.

ⓑⓣⓩ

(#9881) azbest válasza btz (#9880) üzenetére


azbest
félisten

Persze, ha még van garancia rajta, akkor egyértelmű. Amikor az usb töltéssel baj lett, akkor én is elküldtem. De azóta már 22 hónapos a készülék, szóval régóta nem garis :)

A waytek szerviz oldala szerint az usb boardot 5, az akkut 8 ezerért cserélik. Végül is még ez sem olyan durva.

[ Szerkesztve ]

(#9882) BenesL


BenesL
csendes tag

Sziasztok!

Pénteken elmelegedett a telefonom, és újraindult. A SIM kártyák azonosítása után legalább 5 percig molyolt, majd kiírta, hogy "A(z) System folyamat nem válaszol. Szeretné bezárni? Várakozás OK". Mindkét választási lehetőséggel kipróbáltam, de minden újraindítás után kiírja.

Jó pár telepített alkalmazásom eltűnt a telefonról, csak a Play áruházból megnyitva jelennek meg újra a telefonon.

A telefon egyébként működik, eddig más hibát nem tapasztaltam, persze nem próbáltam ki minden alkalmazást.

Találkoztatok már ezzel a jelenséggel? Van rá valami megoldás?

(#9883) Vigyorka válasza BenesL (#9882) üzenetére


Vigyorka
senior tag

Életkora? Akku..?
(((Ha mind a kettő oké-s akkor teljes újra telepítés ajánlott szerintem...)))

Vigyorka

(#9884) BenesL válasza Vigyorka (#9883) üzenetére


BenesL
csendes tag

Most nyáron lesz kétéves. Az akkukapacitásban nem érzek lényeges romlást. Naponta kb. 1,5 órát navigálok vele, minden este töltöm. A 15% alatti gyors lemerülés nálam is jelentkezik, ezért ezt próbálom kerülni.

(#9885) Vigyorka válasza BenesL (#9884) üzenetére


Vigyorka
senior tag

Az enyém is most lesz 2 éves.
A múltkor teljesen lemerült (véletlenül!), töltésnél melegedett majd nem lehetett bekapcsolni.. - már rendeltem is az akkut rögtön.

Vigyorka

(#9886) BenesL válasza Vigyorka (#9885) üzenetére


BenesL
csendes tag

Az újra telepítés recovery menüből, vagy a Beállítások/.../Gyári adatok visszaállítása menüből ajánlott?

(#9887) rzoli válasza BenesL (#9886) üzenetére


rzoli
senior tag

Mindegy honnan csinálod, ugyanazt a funkciót hívja meg. A belső tárhelyet is tisztítsd meg, mert lehetnek alkalmazásadatok, amik gondot okozhatnak, ha újra felteszed az alkalmazást hozzá.

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

(#9888) BenesL válasza rzoli (#9887) üzenetére


BenesL
csendes tag

Köszönöm!
A belső tárhely tisztításán pontosan mit értesz? Mi érdemes törölni?

(#9889) rzoli válasza BenesL (#9888) üzenetére


rzoli
senior tag

Én mindent törölnék. Fotókat, meg ami kell menteném.

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

(#9890) tiamat031603


tiamat031603
csendes tag

Sziasztok!
Segítsetek! Ma történt. Kocsi ablakát mostam belülről, a kicsit alá folyt a telónak a lötyi, felkaptam,kikapcsoltam, bár nem látszott semmi változás a kijelzőn, letöröltem, hátlap le, letöröltem, nem sok ment alá, de letörlés után az ujjlenyomat leolvasó alól még jött vissza kicsi, azt is letöröltem. Vártam úgy öt percet és bekapcsoltam a telefont, de a bejelentkező képernyőre kis ablakban azt írja, hogy alkalmazás optimalizálása... és nem tölt be a készülék. Na mondom pazar, hadd száradjon még kicsit, de nem tudom kikapcsolni csak ha hosszan nyomom a kikapcsoló gombot, ekkor kikapcsol, majd azonnal újra is akar indulni. Ezt eljátszottam kivett kártyákkal is és kb 20 próba meg várakozás után egyszer minden rendben lett, felállt a rendszer. Mondom remek, kikapcsolom, hogy belerakjam a kártyákat, de azóta sem tudom visszakapcsolni, ugyanaz volt mint előbb. rátettem töltőre és úgy kikapcsoltam, na ekkor már nem akart újra bootolni, megjelent a töltésjelző kék akksis kép és ennyi. Kihúztam a töltőt és nem kapcsolt vissza magától. Ez most is így van, ki van kapcsolva és "szárad" kártyák nélkül. Helyrejöhet még vagy meghalt a telefon? Recoverybe inditva egy háton fekvő kis android azt mondja Nincs parancs. :(

(#9891) Vigyorka válasza tiamat031603 (#9890) üzenetére


Vigyorka
senior tag

Ez kellett volna: [link]

Vigyorka

(#9892) tiamat031603 válasza Vigyorka (#9891) üzenetére


tiamat031603
csendes tag

Talán még nem késő, beleraktam holnap estig. :R

(#9893) Vigyorka válasza tiamat031603 (#9892) üzenetére


Vigyorka
senior tag

Sok sikert hozzá.. :Y

Vigyorka

(#9894) tiamat031603 válasza Vigyorka (#9893) üzenetére


tiamat031603
csendes tag

megdöglött ez, most is ugyanazt csinálja... :( :(( :((( :o

(#9895) Gyula196906 válasza tiamat031603 (#9894) üzenetére


Gyula196906
senior tag

Flasheld újra a romot
De előtte én még kiszedném az akksit, és még egy napig vissza raknám a rizsbe

[ Szerkesztve ]

(#9896) tiamat031603 válasza Gyula196906 (#9895) üzenetére


tiamat031603
csendes tag

megoldódott. vipe-pal. :U

(#9897) tiamat031603 válasza tiamat031603 (#9896) üzenetére


tiamat031603
csendes tag

Tegnap belaktam a telefont, ma működött rendesen, este csináltam egy rebootot és visszajött a hiba újra, nem bootol be a készülék.
Ugyanaz a hibaüzenet.
Van valami ötletetek?

(#9898) seadrone válasza tiamat031603 (#9897) üzenetére


seadrone
őstag

kuka

(#9899) BenesL válasza rzoli (#9889) üzenetére


BenesL
csendes tag

A hosszúhétvégén szorítottam rá időt, és újratelepítettem a Thort. Ha már új telepítés rátoltam a Nougat-ot is. Eddig hiba nélkül működik (3 napja :) ). Remélem így is marad.

Kösz a segítséget!

(#9900) tiamat031603 válasza seadrone (#9898) üzenetére


tiamat031603
csendes tag

Amióta utoljára reseteltem nem kapcsoltam ki és nem indítottam újra a telefont, azóta így működik rendesen, de nem merem a rebootot. Lehet alaptalan a félelem, de nincs kedvem újra rakni mindent mégegyszer. Remélem ha mégis újra kellene indítanom nem fog újra bekrepálni. A funkciók amiket használok működnek rendesen, teszt üzemben egy kisebb játékot is futtatok és az ájgó is megy néha, de eddig nincs gond. Köszönöm annak aki segíteni próbált. Peace! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.