Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:39:52

LOGOUT.hu

Vernee Thor

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8451) Bferibörs válasza seadrone (#8450) üzenetére


Bferibörs
addikt

örülök, hogy nem csak én "köhögtem " az ilyen szavaktól itt (emmeg mi a car akar lenni ) :DD

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#8452) kicsizee válasza seadrone (#8445) üzenetére


kicsizee
aktív tag

esetleg próbálj meg egy wipe cache törlést, hátha segít

Xiaomi Redmi Note 2 | Huawei G620s | Vernee Thor | Xiaomi Redmi 3S | Xiaomi Redmi Note 4 | Xiaomi Mi A2 Lite | Redmi Note 8T | Redmi Note 8 | Redmi 9T | Motorola moto g32 | REdmi Note 12S

(#8453) veressjanos válasza KoryHu (#8298) üzenetére


veressjanos
aktív tag

KoryHu köszi a tanácsot, azóta így csinálom és nincs semmi gond. :)

Én abszolute csak használó vagyok, kicsit sem szakértő. A 7-et egy ismerős ajánlotta, aki már frissítette a telóját. Letöltöttem, pár nap múlva este lefekvéskor ráböktem a frissítésre, reggel ébredéskor a 7 volt rajta. Ezen kívül semmi mást nem tettem. Lehet valami gubanc abból, hogy nem volt FR?
Ami változott tutira, hogy a beállított saját csengőhang két csengése között több idő telik el. :)

(#8454) The Goth válasza veressjanos (#8453) üzenetére


The Goth
tag

"Lehet valami gubanc abból, hogy nem volt FR?"
Lehet. De ha lesz, azt nyilván észre fogod venni. :) Akár várhatsz is vele.

"A fények csábítóak, de a sötétség több izgalmat rejt"

(#8455) Tomek979


Tomek979
tag

Sziasztok! Most frissítettem a telómat 7.0ra ota-ról pár perc alatt meg is volt fr még nem volt és elindulásnál kiírja fent hogy sim processor aztán el is tűnik. Ez mit jelent? Semmilyen problémát nem vettem eddig észre...

(#8456) puszta123


puszta123
tag

Sziasztok, a jack csati behalt...még garis a telefon, de azt mondták a szervizben, hogy kb 3 hét az átfutási ideje, na nkm az túl sok...van tippetek, hogy Budapesten hol lehetne megcsináltatni? Szívesen kifizetek párezer ft-ot, cserébe ha pár nap alatt kész van. Egy helyre már bevittem a Bartók Béla úton, de ők nem tudtak mit kezdeni vele. Köszi!

Citromosh teafilter. Az ultimate.

(#8457) Gyula196906


Gyula196906
senior tag

Szerintem frankó a 7
Csak szoknom kell
Viszont a turbó letöltést nem találom, nincs benne?
Nem mintha hiányozna...

(#8458) Bferibörs válasza Gyula196906 (#8457) üzenetére


Bferibörs
addikt

szupi

fel sem tűnt a turbó,nem is tudom, hogy van vagy nincs

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#8459) The Goth válasza Gyula196906 (#8457) üzenetére


The Goth
tag

A 7-esben nincs turbo mód.

"A fények csábítóak, de a sötétség több izgalmat rejt"

(#8460) LámaZ válasza seadrone (#8445) üzenetére


LámaZ
addikt

A hangbeállításoknál lehet letiltani az éjszakai értesítéseket, de ugyanott az ébresztés kivételként beállítható.

Legyen minden jó!

(#8461) Bferibörs válasza puszta123 (#8456) üzenetére


Bferibörs
addikt

hátha

(#8455) Tomek979

csináld meg azt az FR-t.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#8462) Tomek979 válasza Bferibörs (#8461) üzenetére


Tomek979
tag

Meg fogom csak érdekelt vajon mi is lehet az a sim processor :) amúgy bejövő hívásnál azt írja :biztonságos arc leáll. Ez így nem maradhat... :D Ja és tetszik a 7.0 egyelőre. Ujjlenyomat olvasó sokkal jobb lett!

[ Szerkesztve ]

(#8463) Bferibörs válasza Tomek979 (#8462) üzenetére


Bferibörs
addikt

fr-rel mindened elveszik a telóról, olyan lesz mintha most hoznád ki a boltból, amire szükséged van mentsd le

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#8464) Tomek979 válasza Bferibörs (#8463) üzenetére


Tomek979
tag

Tudom, köszi azért. Holnap megcsinálom, ma sokáig dolgozom...

(#8465) Bferibörs válasza Tomek979 (#8464) üzenetére


Bferibörs
addikt

oké , csak azért szóltam mert nekem pl. az összes elmentett wifi beállításom elszállt amit a googli tárolt :DDD , gyűjtögethettem össze újra.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#8466) NeverGone


NeverGone
tag

Többen írták, hogy gond volt a jack csatlakozóval. Meg lehet ezt előzni valahogy, akár némi otthoni szereléssel, forrasztással? Nekem még okés, de nem szeretném csak ezért hetekre szervizbe küldeni a telefont.

(#8467) User64476 válasza NeverGone (#8466) üzenetére


User64476
őstag

A szerviz 3 masodperc alatt javitja meg, ket csavar meg egy raforrasztas...

(#8468) kicsizee válasza NeverGone (#8466) üzenetére


kicsizee
aktív tag

van fent neten tutorial, meg valamikár otthon megforrasztotta magának, linkelte is ide a fórumban hogy pontosan mit kell forrasztani.

üdv

Xiaomi Redmi Note 2 | Huawei G620s | Vernee Thor | Xiaomi Redmi 3S | Xiaomi Redmi Note 4 | Xiaomi Mi A2 Lite | Redmi Note 8T | Redmi Note 8 | Redmi 9T | Motorola moto g32 | REdmi Note 12S

(#8469) LámaZ válasza NeverGone (#8466) üzenetére


LámaZ
addikt

Igen, meg, azzal, hogy Bluetooth fülhallgatót használsz (feltéve, hogy nem hallgatsz FM-rádiót). :-)

Legyen minden jó!

(#8470) Acesanyi


Acesanyi
tag

Sziasztok!

Ezzel az 5-6 órás töltéssel mit lehet kezdeni?

Vettem egy zsír új USB kábelt mobil boltban / nem pár száz forintosat! ) de ezzel is lassan tölt! :W

Töltőbajosak a Thor-ok vagy kábellel kell játszani?!

(#8471) flanki válasza Acesanyi (#8470) üzenetére


flanki
aktív tag

Nem tudok róla hogy töltőbajosak lennének, de a Quick Charge mint olyan csak "parasztvakító".
Az új Thor E viszont már gyorstöltővel jött, ennél a telefonnál kikapcsolt állapotban lassabban tölt, míg betöltött oprendszerrel valóban működik a gyorstöltés funkció megfelelő kábellel. (5V,2A)

(#8472) Acesanyi válasza flanki (#8471) üzenetére


Acesanyi
tag

Azt tudom hogy nem tudja a Quick Charge-t!

De mindenkinek 5-6 óra alatt tölt fel a Thor telefonja? Mert nekem igen! Talán egyszer egy gagyi rövid kábellal feltöltött 2.5 óra alatt, de lehet hogy csak rosszul emléxem!

(#8473) flanki válasza Acesanyi (#8472) üzenetére


flanki
aktív tag

Nekem 2.5-3 óra a régi készülékkel.

(#8474) Acesanyi válasza flanki (#8473) üzenetére


Acesanyi
tag

(#8475) #56474624 válasza Acesanyi (#8474) üzenetére


#56474624
törölt tag

Látom, ez már 7. Nekem is érdekes dolgok voltak 7 alatt a töltési idővel. Hol ilyen volt, hol olyan.

Most 6-ot használok, itt is észrevettem egyszer, hogy mikor csatlakoztattam a kábelt, usb-s töltést írt ki, és jóval lassabb is volt, mint a megszokott, ki-majd bedugtam a telefonból a kábelt, utána már hálózati töltést írt, a töltési sebesség normális lett. Én valószínűsítem, hogy a 7 alatt is valami hasonló ok lehet a hol gyorsabb, hol lassabb töltés mögött. Bár ki-bedugással mintha ott is próbálkoztam volna, azt hiszem nem mindig sikerrel.

[ Szerkesztve ]

(#8476) Acesanyi válasza #56474624 (#8475) üzenetére


Acesanyi
tag

Tegnap tettem fel a 7-et. Azóta ez az első töltés.!

Előtte a 6. 0 volt , mióta megvan a teló még csak vagy 3x töltöttem és akkor is így töltötte. Ez a 4. töltés kb.

(#8477) gingerbalm válasza Acesanyi (#8470) üzenetére


gingerbalm
aktív tag

Hogy lesz ez 5-6 óra? 2 hónapja van egy klasszikus Thor a családban, zsír újként érkezett. Egyszer sikerült leereszteni az aksit a lélektaninak tűnő 15%-ra, akkor úgy 2-2,5 óra kellett a full 100-hoz saját gyári kábelével és töltőjével, de másfél óra alatt felhúzta 85-90-re.

(#8478) mefistofeles

Szerintem is teljesen rendben van a töltésidő.
Gyári töltőjével 1-3 óra merültségi szinttől függően. Gondom még sosem volt vele.....

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#8479) Acesanyi válasza mefistofeles (#8478) üzenetére


Acesanyi
tag

akkor lehet hibás vagy sérült töltővel adták el nekem :F

(#8480) mefistofeles válasza Acesanyi (#8479) üzenetére

Más töltővel nem próbáltad? Ez nem olyan specifikus dolog, nyugodtan kipróbálhatod másikkal is. Az 5-6 óra az borzasztóan sok.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#8481) azbest válasza Acesanyi (#8479) üzenetére


azbest
félisten

ha 40 fok van a szobában vagy közben dolgoztatja is valami alkalmazás és attól melegszik, akkor lekorlátozhatja a töltést az akku védelmében.

(#8482) Acesanyi válasza mefistofeles (#8480) üzenetére


Acesanyi
tag

Még nem!
De most nem is nagyon tudom mert melóba vagyok.

De a következőnél tuti próbálok másikat! :K

(#8483) Acesanyi válasza azbest (#8481) üzenetére


Acesanyi
tag

Nincs remélem itt még 40 fok és nem is használom egy párórája, valamint se net sem wifi nincs adva neki. minden kilőve és most tart 24%-nál.

(#8484) gingerbalm válasza Acesanyi (#8483) üzenetére


gingerbalm
aktív tag

És esetleg másik konnektorban próbáltad már? Közvetlenül faliból töltöd vagy elosztóról? Itt volt már elosztós gond, hogy az amúgy mást jól működtető elosztóban meghülyült a töltés. :D

(#8485) re-d-evil válasza gingerbalm (#8484) üzenetére


re-d-evil
tag

De vigyázz, hogy melyik oldalon van a fázis! :O

Szerintem ez már paranoia. Nekem szinte mindig 25% alattira merül, és a régi gagyi Samus (1000mA alatti) töltővel is feltölt max 2,5 óra alatt. :K

[ Szerkesztve ]

(#8486) Acesanyi válasza re-d-evil (#8485) üzenetére


Acesanyi
tag

Hát köszi!

Akkor a köv alkalommal megpróbálok egy másikat van otthon egy samu töltő ami azt hiszem 1.45A-al tölt, meg a lumiaé ami 1.2-1.4 körül.

Lehet hogy kuka a töltő

(#8487) re-d-evil válasza Acesanyi (#8486) üzenetére


re-d-evil
tag

Azért ne kapkodd el. Nehogy a kábel csatid legyen hibás, mint másoknál a jack dugalj...

(#8488) Acesanyi válasza re-d-evil (#8487) üzenetére


Acesanyi
tag

Na bakker! Egyre szörnyűbbekkel ijesztgettek! :Y

Az lenne a szép, de remélem nem az mer akkor nem érintkezne néha néha nem!?!?

(#8489) Bferibörs válasza Acesanyi (#8470) üzenetére


Bferibörs
addikt

6 alatt is ennyi ideig töltött? Nekem a gyári töltővel 1-2 óra alatt tölt fel, van olyan USB kábelem ami car (több is , hiába nem olcsó , nem gagyi). 2 A-es töltővel is szoktam tölteni és más telóm USB kábelével azzal is pikk-pakk feltöltődik ( vannak töltöim amiket nem szeret ilyen pl. a samsung tabom töltője ) A töltés ideje nem változott 7 alatt sem , inkább rövidült. 20-30 % között szoktam elkezdeni tölteni általában.

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#8490) re-d-evil válasza Acesanyi (#8488) üzenetére


re-d-evil
tag

Bocs, nem akartam beléd hozni a frászt, csak úgy értettem, hogy végig kell próbálni, hogy ki tudd zárni a hibás pontot.
Jelen helyzetben ugye 3 helyen lehet hiba: 1. Töltő, 2. Kábel, 3. Teló. Sajna, ha a teló a ludas akkor újabb lehetőségek jöhetnek szóba, de az mindenképp szerviz, szerintem.
Szóval most előbb próbálgass: másik kábel, másik töltő, másik kábel+töltő.
Aztán meglátod. :)

(#8491) Acesanyi válasza Bferibörs (#8489) üzenetére


Acesanyi
tag

igen 6 alatt is eddig töltött. de mondom mintha egyszer egy rövid kábellel töltöttem volna pont ezért és azzal 2.5 óra volt kb.

De nem mernék megesküdni rá.

az volna az igazi ha kilehetne mérni valahogy kábelek váltogatásával, mert nem szretném egy töltés alatt 80 szor ki be dugdosni a telóba!

(#8492) Acesanyi válasza re-d-evil (#8490) üzenetére


Acesanyi
tag

!ehet a lumia 640 töltője lesz az első próba mert az nem szétkapható csak töltő!

(#8493) Bferibörs válasza Acesanyi (#8492) üzenetére


Bferibörs
addikt

hát nézd meg előbb hány mA-es, 500 mA-es töltővel neki se állj, ha van más telódhoz kábel azzal is megpróbálhatod a saját töltőjével is, nekem a saját töltő,saját kábel vált be a legjobban.

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#8494) re-d-evil válasza Acesanyi (#8492) üzenetére


re-d-evil
tag

Tény hogy azt én is észrevettem, hogy amikor a nejem tabletjét kell tölteni egy USB hosszabbítóval megtoldott kábellel, akkor sokkal lassúbb a töltés, sőt, ha közben használja is, (márpedig azért van rajta a hosszabbító) akkor szinte nem is tölti.
Ettől még az a véleményem, (nem ijesztgetés) hogy saját töltővel, saját kábellel túl sok az az 5 óra. Sajnos nem emléxem, hogy kezdetben nekem mennyi kellett, (sokszor töltöttem éjszaka) de idővel mintha egyre gyorsabban töltene. Ez nemtudom, csak én érzem így vagy csak hozzászoktam.

(#8495) Acesanyi válasza Bferibörs (#8493) üzenetére


Acesanyi
tag

-Saját töltő saját kábele halott! Nem érintkezik a kábel rendesen(elmozdul, lötyög)

-Saját töltő- ujjonnan vett töltő most tölti 5-6 óra lessz a vége,

-saját töltő-talán okoskarkötő (tescos) rövidke kábele lassan tölt 5-6 óra.!

Tehát ha lemerül szintén akkor az első az lessz hogy kipróbálom másik töltővel!

A lumiámé az legalább 1.2A de lehet hogy 1.4A-al tölt. Nem vagyok otthon az meg nincs nálam sajna.

A samu töltője is legalább .1.4A

(#8496) Acesanyi válasza re-d-evil (#8494) üzenetére


Acesanyi
tag

Egyenlőre én is abban reménykedem hogy a 7 felrakása után ez az első töltés és lehet, hogy ezért tölt sokáig!
Bár a multbéli tapasztalataim a rom cserék után nem voltak ilyenek!

Hozzáteszem hogy én 7 felrakása előtt csináltam FR-t és utána is rögtön!

(#8497) Bferibörs válasza Acesanyi (#8496) üzenetére


Bferibörs
addikt

hát nem valószínű,hogy a 7 , én is most tettem vissza és nem jelentkezik ez az anomália,igaz nem OTA-rol.Ha jól emlékszem az OTA-s frissítőknek a merüléssel volt gondjuk nem a töltéssel, Nekem az OTA-s telepítés nem volt fent 2 napig max, merülni nekem is merült vele (nem csináltam FR-t sem előtte sem utána ) , töltésre nem figyeltem (zip telepítésnél csináltam FR-t előtte,utána, nem volt/nincs merülési gondom így )
.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#8498) Acesanyi válasza Bferibörs (#8497) üzenetére


Acesanyi
tag

A merüléssel nem volt gondom OTA 7 után.

88%-os akkuval kezdtem letölteni tegnap, majd telepítettem is , aztán jött a belakás, beállítás,szinkronizálás, ismerkedés a 7-el stb.
Reggel 56% akkuval indultam dolgozni . Ma is netezgettem (fórumok,facebook stb) wifi adat felváltva. Tehát azért volt használva és ma délután 4 körül tettem fel töltőre és még mindig azt írja,hogy 54-perc van hátra a teljes feltöltésig. :W :W

Tehát merülési gondom nem igazán volt. Másféle sem. Nagyon jól teljesített az egy nap alatt a 7.

(#8499) Bferibörs válasza Acesanyi (#8498) üzenetére


Bferibörs
addikt

kíváncsi vagyok, hogy a töltő csere megoldja e , majd számolj be róla légyszi.
régebben olvastam itt , hogy a gyári töltője car,használhatatlan , talán többen is írták.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#8500) Acesanyi válasza Bferibörs (#8499) üzenetére


Acesanyi
tag

Feltétlen!

De amíg el nem ér legalább 35%-ot addig nem akarom töltőre tenni!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.