Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:39:52

LOGOUT.hu

Vernee Thor

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8701) Tomek979 válasza seadrone (#8700) üzenetére


Tomek979
tag

Neked kell csinálni, különben bajok lesznek, ha elmarad.

(#8702) yohnsee válasza pocokxx (#7248) üzenetére


yohnsee
tag

Megérkezett a kijelző, kicseréltem, szerintem tökéletes!
Remélem nem reklám, innen rendeltem: ebay
Később néztem, hogy az alin kb. 1000Ft-al olcsóbban megkaptam volna. Sebaj, működik, ez a lényeg.

AVR

(#8703) seadrone válasza Tomek979 (#8701) üzenetére


seadrone
őstag

Megijedtem és megcsináltam:)

(#8704) Gyula196906 válasza seadrone (#8703) üzenetére


Gyula196906
senior tag

:C

(#8705) Gyula196906 válasza yohnsee (#8702) üzenetére


Gyula196906
senior tag

Ügyi vagy :R
Fekete vagy szürke hátlapos a tied?

[ Szerkesztve ]

(#8706) seadrone


seadrone
őstag

Hogy kell kikapcsolni, hogy ne rezegjen a -vissza gomb?

(#8707) Bferibörs válasza seadrone (#8706) üzenetére


Bferibörs
addikt

ha jól emlékszem csak az összes rezgést lehet kikapcsolni ( telefon rezgés külön van) 7 androidon

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#8708) NeverGone válasza Tomek979 (#8701) üzenetére


NeverGone
tag

Én anno nem csináltam és semmi baj nem lett. Mondjuk ártani nem árt, ez tény.

(#8709) yohnsee válasza Gyula196906 (#8705) üzenetére


yohnsee
tag

Köszi!
Fekete amúgy.

AVR

(#8710) LámaZ válasza kicsizee (#8696) üzenetére


LámaZ
addikt

Ahogy elnézem a képet, nálad is szerintem „gyenge antenna” probléma lehet.
Sokat beszélgettünk erről a GPS vétel javítása topikban (akkor egy másik telefonom volt), és sokunknak sikerült is javítani a vételt olyan szintre, hogy jól lehetett navigálni a készülékkel.
Én akkor vásároltam kb. 5 méter öntapadós rézfóliát (amelyből kb. 2,5 cm-re van szükség), és sok maradt meg belőle, tehát, ha érdekel, keress meg privátban és tudok küldeni.

Legyen minden jó!

(#8711) Acesanyi


Acesanyi
tag

Hali!

Kicsit megkésve ,(de mostanra állapítottam meg biztosra) értesítem azt aki segíteni próbált a töltési problémámban az elmult időszakban. Ami 5-6 óra hossza volt. :U

Mostanra nyugodtan mondhatom azt hiszem hogy a töltő és kábel hiba volt! Szereztem egy IPHONE töltőt (ne kérdezzétek honnan :DDD ) ami 5V 1A-al tölt a ráírt adatok alapján, valamint egy CAT telónak gyári USB kábelét! :U

De láss csodát, már 3x-4x töltöttem ezzel a kombinációval (megjegyzem nem hazudok ;) ) és kb 1óra 45 perc - 2óra időtartam között tölti fel 100%-ra kb 25 és 30% ról!!! :Y

Számomra meglepő mert elvileg csak 1A-al tölt a töltő, a teló aksijára meg valaki azt írta, hogy nem vesz fel többet "1.25A" -nál! :U Hozzáteszem a töltési idő első felében bitang forró a töltő.

Másik téma: :))

Mióta feltettem OTA segítségével a 7.0-át azóta megfigyeltem hogy ha megnyomom feloldott állapotban a lezáró gombot, akkor fekete-fehérre vált a kép mielőtt lezárna! :K
Kérdezném más valaki észre vette ezt esetleg???
Csak azért érdekes számomra mert a VERNEE THOR E-be tették a 7.0 VOS rendszerébe az úgynevezett E-INK MODE gombot/funkciót amit ha valaki megnéz vagy nézett akkor fogja tudni, hogy miért de feketére váltsa a képernyőt.

Van-e esetleg valami kezdetleges köze hozzá? Ki mit tud róla?!

Ja igen, mióta feltettem a 7.0-át minden jobb nálam és semmi probléma!! ;) :K :C

(#8712) detroitrw válasza Acesanyi (#8711) üzenetére


detroitrw
addikt

Ha a tolto forro akkor dobd ki a kukaba
Amugy rendes tolto es kabel parossal max ~1.2 A -t kepes felvenni

Ami azt jelenti hogy 0-rol 100-ra ~2 ora alatt felmegy

(#8713) Acesanyi válasza detroitrw (#8712) üzenetére


Acesanyi
tag

Nem is az a lényeg, hogy forrósodik hanem hogy többet tud felvenni a telefon tőle.

Pedig elvileg valamilyen elektronika védi, hogy többet ne tudjon felvenni mint amit a gyártó megad. Vagy rosszul tudom?!

Ha 1.2-t venne fel akkor az 0-ról 100%-ra csak egy 2400mAh-st tudna feltölteni, a Vernee Thor aksija meg 2800mAh-s.

Tehát ha ezt nézzük akkor egy 2800mAh-s aksit 2 óra alatt egy 1.4A-os töltő tölti fel 0-100%-ra.

A Párom minőségi/gyári lg k8-hoz kapott töltőjével is 2.5 óra alatt tölt fel és az pedig 5V 0.85A teljesítmény adattal van ellátva!

Vagy nem!?

[ Szerkesztve ]

(#8714) Gyula196906 válasza Acesanyi (#8713) üzenetére


Gyula196906
senior tag

Akkor ezek szerint a gyári 2800-as akksi valójában csak 2400-as??? :F
Megdöbbentően tudnak hazudni ;]

(#8715) Acesanyi válasza Gyula196906 (#8714) üzenetére


Acesanyi
tag

Neeem!

Ha eléggé jól olvasott vagyok akkor ezt úgy kell elképzelni, hogy a töltő adapterekre ráírt érték az csak névleges. Tehát bizonyos százalékban tudnak pluszt-minuszt.

A lítium akksikról meg annyit tudok (olvasottan), hogy többféle ciklusban veszik fel az áramerősséget(A). Ezalatt azt értem, hogy a töltési ciklus elején veszi fel a megengedett maximumát (A) és ahogy halad a töltöttségi szint felfelé úgy csökken az áramerősség(A) felvétele. Ezért is van az hogy minden telefon töltésnél a töltés elején forró is lehet a töltő fej és ahogy halad a töltöttség egyre csak hűvösödik.

Arra akartam kilyukadni, hogy a válaszom Gyula196906 nem feltétlen hazudnak. Lehet , hogy annyi amennyi mert nem töltődnek a lítium aksik 2.5 órán át adott 1.4A-al hanem folyamatosan csökken a töltési erősség. Lásd mikor töltőre rakjuk az első 50%-ot sokkal hamarabb éri el mint mondjuk a 75%-ról a 100%-ot.

Ha meg valaki szakmabeli vagy jobban ért hozzá az majd kijavít! ;) :B

(#8716) Gyula196906 válasza Acesanyi (#8715) üzenetére


Gyula196906
senior tag

Legyen igazad :R
De már "ezerszer" bebizonyosodott" hogy szeretnek füllenteni , nagyobbat mondani.
Kiszámolni meg csak hozzávetőlegesen lehet (+- 10%)

[ Szerkesztve ]

(#8717) detroitrw válasza Acesanyi (#8713) üzenetére


detroitrw
addikt

Erdekes modon nekem nem forrosodik epp hogy langyos a tolto
Ez a telo normas sebesseggel toltheto 6W-al ha ennel megengedett hogy forro legyen mi van a gyorstoltokkel amik 18W (9V, 2A) tudnak kipreselni magukbol? :F
Teljes ciklust meg nem mertem vele, de majd egyszer 0-ra lemeritem

Ha megfigyeled akkor egy eszkoznek mint pl. a telonak van egy alap V igenye ha az beesik a minimum ala akkor mar nem tudod bekapcsolni pedig az akku meg tartalmaz toltest tehat az hogy az akkura 2800 van irva es ha azt matematikailag nem tudod annyival telepreselni egy toltesi ciklussal azt is jelentheti hogy nevleges ertek van megadva amit nem lehet lenullazni, hisz akkor tutira kuka lenne.

(#8718) luci87


luci87
tag

Hello.A telo ugye dual sim -es.Nemreg raktam bele egy masik simet is.Azota fut felul a kezdolapon folyamatosan a ket nev,Telekom hu, Telenor hu....Kicsit zavaro,nem novrli ez az akufogyadztast?El lehet tuntetni valahogy,hogy ne latszodjon?

(#8719) kicsizee válasza luci87 (#8718) üzenetére


kicsizee
aktív tag

eltüntetni el lehet (ez csak esztétikai dolog) . ha két kártyát használsz, értelemszerűen többet keres a telód hálózatot, így biztos hogy gyorsabban fog merülni, mintha csak egy sim-ed lenne benne

Xiaomi Redmi Note 2 | Huawei G620s | Vernee Thor | Xiaomi Redmi 3S | Xiaomi Redmi Note 4 | Xiaomi Mi A2 Lite | Redmi Note 8T | Redmi Note 8 | Redmi 9T | Motorola moto g32 | REdmi Note 12S

(#8720) kicsizee válasza Acesanyi (#8711) üzenetére


kicsizee
aktív tag

igen, amikor lezárom, akkor egy pillanatra átmegy greyscalebe, olyan mintha e-inkes funkció lenne benne.

Xiaomi Redmi Note 2 | Huawei G620s | Vernee Thor | Xiaomi Redmi 3S | Xiaomi Redmi Note 4 | Xiaomi Mi A2 Lite | Redmi Note 8T | Redmi Note 8 | Redmi 9T | Motorola moto g32 | REdmi Note 12S

(#8721) azbest


azbest
félisten

az akku kapacitást valsz a cella feszültségen adták meg. Szóval ha 3.7V-on 2800 mAh, akkor az 5V-on 2070mAh. Ha nincs veszteség.

A lezáráskor szürkülés simán valami szofveres animáció lehet. Ne gondoljátok azt, hogy madj e-inkké változik az lcd a frissítéstől.

[ Szerkesztve ]

(#8722) seadrone válasza azbest (#8721) üzenetére


seadrone
őstag

pedig az király lenne :D

(#8723) luci87 válasza kicsizee (#8719) üzenetére


luci87
tag

Koszi akkor az egyiket kikapcsolom mindig.Es hogy lehet eltuntetni vajon a feliratot?

(#8724) luci87


luci87
tag

Jart mar valaki ugy,h kikapcsolta a telot, de visszakapcsolaskor lefagyott,nem akart visszakapcsolni???Mert most igy jartam..:(Szetszedtem nagy nehezen,h kiszedjem az aksit,de nem tudtam kiszedni...Kozben ekapcsolt a telo...mi lehetett a gond...?:(

(#8725) seadrone válasza luci87 (#8724) üzenetére


seadrone
őstag

nem tudom mi volt a baja.

ha a power és hangerőlefele gonbor egyszerre lenyomva tartod vagy 10-15 mp-ig, kikapcsol és ujra tudod indítani, próbáld csak ki

ne feszegesd az akksit, mert nem kivehető!

(#8726) Acesanyi válasza azbest (#8721) üzenetére


Acesanyi
tag

Az első válaszért köszi.! :R

A másodikra annyit , hogy az e-ink az egy mode nem pedig megjelenítő. A Thor E- be is benne van ez a mód és neki is csak lcd megjelenítője van nem pedig led,oled, stb!

Igaz írják hogy a szürkére festett képernyőnek nincs értelme az lcd kijelzőknél, csak a ledeseknél. De én úgy gondolom, hogy a grafikus chip-nek a váláról vehet le azért kicsi terhet.

Ezért gondoltam hogy nem-e valami hasonló szándékból megcsinálták itt is a Thornak kikapcsolt állapotra!?

Ja és az e-ink mode az szerintem inkább szoftveres dolog mint hardveres.

(#8727) luci87 válasza seadrone (#8725) üzenetére


luci87
tag

Basszus...ezt nem tudtam...koszi!!!!

(#8728) seadrone válasza luci87 (#8727) üzenetére


seadrone
őstag

szívesen ( a láda pislner a kedvenc söröm) :D

(#8729) NeverGone válasza Acesanyi (#8726) üzenetére


NeverGone
tag

„A dedikált gomb megnyomásával átválthatunk az úgynevezett E-ink módba. Ezzel drasztikusan növelhető az akkuidő azáltal, hogy csak az alapfunkciókat teszi elérhetővé, minden mást kikapcsol. A kijelzőt is szürkeárnyalatosra váltja, aminek hasznát nem látom, hisz LCD panelről beszélünk, itt ez elvileg mindegy, az egész panelre ugyanúgy megy a háttérvilágítás. Az E-ink móddal 20% töltöttség mellett 24 órányi használatot nyerhetünk ki az eszközből.”

http://tech2.hu/vernee-thor-e-teszt/

Mondjuk árulják ezt 16 DB RAM-mal is, lásd a leírást alul: http://www.ebay.com/itm/Vernee-Thor-E-5-Octa-core-4G-LTE-smartphone-16GB-3GB-Android-7-0-Dual-SIM-Handy-/232378374265

[ Szerkesztve ]

(#8730) Acesanyi válasza NeverGone (#8729) üzenetére


Acesanyi
tag

? :U

16 GB ROM és 3 GB RAM. Ezt akartad nem!?

(#8731) luci87 válasza seadrone (#8728) üzenetére


luci87
tag

Kuldom fenypostan,nyisd az ablakot...;)
Mezga Geza..;)
En meg regi butordarab vagyok,( a 87 nem a szul.datumom,a hazassagkotesem idopontja..)nem tudom te ismered e...

(#8732) azbest válasza NeverGone (#8729) üzenetére


azbest
félisten

ez az "e-ink" mód erősen hasonlít az alap android 7-es energiatakarékos módra. Csak gondolom kicsit látványosabbá tették (pl szürkeárnyalat efekt), mert a vevőt nem a képesség, hanem a látványosság varázsolja el (aka vakulj paraszt :D )

(#8733) azbest válasza detroitrw (#8717) üzenetére


azbest
félisten

Azóta sem jártál 5GHz wifi környékén a MadOS -es készülékkel? Tényleg érdekelne, hogy csak szoftveres butulás-e az alap vernee thor romnál, hogy nem megy az 5G wifi vele és a MadOS-nél az elírás vagy valóban megjavították benne a támogatását.

(#8734) NeverGone válasza Acesanyi (#8730) üzenetére


NeverGone
tag

(#8735) azbest válasza NeverGone (#8734) üzenetére


azbest
félisten

attól, hogy egy kínai zugárus nem is érti, hogy mit árul és hülyeségeket ír ki, még nem lesz úgy :D

(#8736) Acesanyi válasza NeverGone (#8734) üzenetére


Acesanyi
tag

Azt kérlek szépen, elírták! De nagyon :DDD :K ;)

(#8737) NeverGone válasza Acesanyi (#8736) üzenetére


NeverGone
tag

Nyilván, de attól még vicces. :)

(#8738) xylevi válasza kicsizee (#8719) üzenetére


xylevi
tag

azt hogy lehet eltuntetni, hogy a kezdolapon ott fent ne fusson egymasutan a ket kartya szolgaltatojanak a neve? engem elegge zavar, de nem talaltam meg hol lehetne kikapcsolni...

(#8739) luci87 válasza xylevi (#8738) üzenetére


luci87
tag

Ez engem is erdekelne,asszem mar en is kerdeztem...

(#8740) Bferibörs válasza xylevi (#8738) üzenetére


Bferibörs
addikt

szerintem csak le lehet ragasztani :DDD

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#8741) seadrone válasza xylevi (#8738) üzenetére


seadrone
őstag

Írd át

(#8742) btz válasza The Goth (#8459) üzenetére


btz
addikt

De mért vették ki a hetesből a Turbó módot? Pillanatok alatt le lehetett vele tölteni és feltöltésnél is hasznos volt.

ⓑⓣⓩ

(#8743) Bferibörs válasza btz (#8742) üzenetére


Bferibörs
addikt

7-ben nincs valami olyan, hogy wifi esetén is marad a m.net -ha jól emlékszem találkoztam ilyennel,de nem turbó módnak hívják, majd utána nézek

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#8744) btz válasza Bferibörs (#8743) üzenetére


btz
addikt

Nem találtam ilyen lehetőséget. Ha bekapcsolom a wifit, a mobilnet kikapcsol (hiába van bekapcsolt állapotban a mobiladat csúszka, akkor is)

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#8745) Bferibörs válasza btz (#8744) üzenetére


Bferibörs
addikt

Fejlesztői beállításokban találtam wifire/mobilnetre vonatkozó beállításokat, de az sajna nem az, nézzél ott körül ha érdekel

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#8746) Gyula196906 válasza Bferibörs (#8743) üzenetére


Gyula196906
senior tag

Ha a mobilnet be van kapcsolva akkor automatikusan besegít a wifire , ha annak kicsi a sávszélessége.Tapasztalat pl. vonaton...
Mondjuk én nem örülök neki. Ezért lehet hogy megy vissza a hatos android. Szeretném én eldönteni hogy mikor akarok mobilnetet használni, mert nem korlátlan és szinte aranyárban adják :O

(#8747) Bferibörs válasza Gyula196906 (#8746) üzenetére


Bferibörs
addikt

na ezt ki tudod kapcsolni, hogy ne váltson azonnal m.netre ha gyenge a wifi

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#8748) LámaZ válasza Gyula196906 (#8746) üzenetére


LámaZ
addikt

Aranyár?
Nekem havi bruttó 4830 Ft-ért van korlátlan mobilnetem, amelyből havonta 13 GB-ot külföldön is felhasználhatok.
El vagy te tévedve!

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#8749) gingerbalm válasza LámaZ (#8748) üzenetére


gingerbalm
aktív tag

Ilyen hol hull az ember ölébe? És ebben beszélgetés is van, vagy tiszta mobilnet? :)

(#8750) Gyula196906 válasza LámaZ (#8748) üzenetére


Gyula196906
senior tag

1 gb-om van 1845 ftért
Az hogy neked mennyi van , mennyiért az hidegen hagy
És szerintem nem csak én vagyok eltévedve :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.