Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:39:52

LOGOUT.hu

Vernee Thor

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8501) The Goth válasza Acesanyi (#8500) üzenetére


The Goth
tag

Töltésvezérlővel nem próbáltad?

"A fények csábítóak, de a sötétség több izgalmat rejt"

(#8502) Acesanyi válasza The Goth (#8501) üzenetére


Acesanyi
tag

Mire gondolsz pontosan?

Lehet a töltő lessz a kuka mert:
- igaz vernee töltő+ ujjonnan vett kábel párosítással de kipróbáltam, hogy a Lumia 640 - re ràdugtam 53%- os akkuszintnél kb8:00- kor és kb 9:45- kor néztem rá akkor járt 70-80% között. Hazaértem 12:00- kor ránéztem 96%. De mióta itthon vagyok töltőre rakva visszaesett 95%- ra!

Tehát ebből gondolom, hogy kuka lesz mert ezt se tölti rendesen! A lumia egyébként saját töltőjével max 2.5 óra alatt tölt fel.

Ja és mielőtt valaki felhozná! A lumia 640- az a fajta ami szól ha nem jó neki a töltő (nem gyári töltőt használ), vagy valami ilyesmi és szól hogy lassú töltésre kapcsol az aksi kímélése miatt.

Ennél nem jelzett semmit!

(#8503) re-d-evil válasza Acesanyi (#8502) üzenetére


re-d-evil
tag

A töltőre is vonatkozik a gari... :K

[ Szerkesztve ]

(#8504) Acesanyi válasza re-d-evil (#8503) üzenetére


Acesanyi
tag

Igen, arra is 1 év?

De biztos telóval együtt kérnék be!?

Nam meg az a helyzet hogy most látok rajta egy ilyet :F

(#8505) Acesanyi válasza Acesanyi (#8504) üzenetére


Acesanyi
tag

Így biztos ugrott a garija!! :W

Az előző gazdája tuti leejtette vagy mit tudom én és ugye erről természetesen nem szólt!

(#8506) The Goth válasza Acesanyi (#8502) üzenetére


The Goth
tag

Töltésvezérlő appra gondoltam. Playen van bőven, némelyik tényleg hasznos.

"A fények csábítóak, de a sötétség több izgalmat rejt"

(#8507) Acesanyi válasza The Goth (#8506) üzenetére


Acesanyi
tag

Esetleg te tudsz ajánlani vagy keresgessek?

(#8508) quailstorm válasza The Goth (#8506) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Tudsz mutatni példát? Ez elég mélyen van integrálva a rendszerbe, root nélkül kizártnak tartom, hogy lehetne rá hatni. Különben komoly biztonsági kockázatot jelentene.

[ Szerkesztve ]

(#8509) Acesanyi válasza quailstorm (#8508) üzenetére


Acesanyi
tag

Szerintem csak arra gondolt hogy letudom ellenőrizni mennyivel tölt a töltő.

Nem akarunk mi semmit vezérelni!

(#8510) Bwin87


Bwin87
tag

Sziasztok!Nem tudom egyedi-e vagy másnál is előfordul de ujkora óta megvan a telefon (kb tavaly szeptember) azóta a wifije folyton gyenge ha router közelében vagyok akkor is néha gondolkodik de ha másik szobában vagyok akkor már elhasal alig látja a jelet de a család összes többi készüléke simán viszi hd-ba filmet,ezt lehe szoftveres probléma?. :U

Sony Xperia 1 V

(#8511) quailstorm válasza Bwin87 (#8510) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nem szoftveres, apámé is gyengébb mint az átlag telefon, de közel sem használhatatlan mértékig. Felszereltem egy 840-es TP-Linket is, azóta Digi HD lakáson belül bárhol megy.

Garanciában nem tudom elfogadják-e hibának, vagy visszadobja, hogy nincs baja. Szét még nem szedtem, hogy mi csúszhat félre.

(#8512) The Goth válasza Acesanyi (#8507) üzenetére


The Goth
tag

Én a biztonsági szoftverbe integráltat használom, így külön levőt nem igazán tudnék ajánlani. Nekem 6-os droid allatt a 360 Security volt fent, most a 7-es alatt a CM Security. Ezek integrált töltésvezérlőjét használom/tam.

quailstorm, ezek igazából csak annyit tesznek, hogy a töltés idejére kilőnek minden feleslegesen futó dolgot, és nem engedik újra indulgatni őket. Beállítástól függően ez akár olyan mintha Deep Sleepbe küldené a telót és ameddig tart a töltés, úgy is tartja, ezért tud így gyorsabban töltődni.

"A fények csábítóak, de a sötétség több izgalmat rejt"

(#8513) quailstorm válasza The Goth (#8512) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ilyen alkalmazás root nélkül nincs. Tudom, mert kellett amikor bugzott az SGS-em kitkattel, és a play services leszívta az akkut.
Kilőni még csak kitudja, de azonnal újraindul minden. Kivéve, ha azonnal elfoglalod egy gigászi játékkal mondjuk, de ez most nem áll fenn.

[ Szerkesztve ]

(#8514) Bwin87 válasza quailstorm (#8513) üzenetére


Bwin87
tag

Nekem is ilyen routerem van két antennával de ha onnan eltávolodok 10 méterre behal de ez kb mindenhol,ezért is kérdezem hogy megéri-e szétszedni?

Sony Xperia 1 V

(#8515) quailstorm válasza Bwin87 (#8514) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nem látom a videóból hol az antenna. Talán a hátlapban mint LG G2-nél, akkor lehet a kontakton javítani.

(#8516) Bwin87 válasza quailstorm (#8515) üzenetére


Bwin87
tag

Megvan itt a szétszedős videó: https://www.youtube.com/watch?v=E8OHFln6zMI

Sony Xperia 1 V

(#8517) quailstorm válasza Bwin87 (#8516) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Már kétszer megnéztem, de továbbra sem tudom melyik a WiFi antenna.

(#8518) Acesanyi válasza quailstorm (#8517) üzenetére


Acesanyi
tag

Az a fekete zsinór aranyozott saru véggel, ami könnyen lepattintható.

Laptopok és tabletekben is ilyenek vannak!

(#8519) quailstorm válasza Acesanyi (#8518) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Mint volt amatőr telefonszervizes, efelől vannak kétségeim.
Az a GPS és a GSM antenna átvezető kábele a telefon aljától a mainboardra. Szokott lenni más mobiloknál, itt csak egy kábel van és az csak a GSM jelet viszi. Btw marha sok tabletben is csak darab drót van forrasztva.
Laptopos miniPCI-e adapteren van BNC-s pigtail antenna.

Wi-Fi antenna a telefonokban általában egy kis szalaglóf@sz, egy darab drót. Nem BNC-s pigtail.

[ Szerkesztve ]

(#8520) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Megszakértettem, de felelősséget nem vállalok érte. Nem láttam belülről. Service manualt meg nem láttam sehol...

(#8521) Bwin87 válasza quailstorm (#8520) üzenetére


Bwin87
tag

Na a a baj vele hogy egy robbantott rajz sincs róla fent a neten de talán valami fórumon rálelek,egyépként kösz az infót mert egyből én is wifi kábelnek tekintettem mert a volt Asus memopad hd7-en pl az volt.. :)

Sony Xperia 1 V

(#8522) Acesanyi válasza quailstorm (#8519) üzenetére


Acesanyi
tag

Sorry. Akkor nagyot tévedtem!

Pedig az én laptopomban ilyen vezetékkel megy a billentyű alatt végig majd tovább a monitorja oldalán. 2 kábel fut végig a wifi kártyától. Ezért gondoltam.

Hozzáteszem van már pár éves! Nem ezévi darab.

(#8523) quailstorm válasza Acesanyi (#8522) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Telefonokban kb azóta van pigtail átvezetés a GSM antennához, amióta nem ér össze az antenna az alaplappal. 10 éve legalább ilyen.
Laptop pigtail antennája is régi szabvány, de más méret.

Őszintén megmondom, én még nem láttam olyan telefont, amiben kifejezetten pigtail Wi-Fi antenna lett volna.

(#8524) Bwin87 válasza quailstorm (#8523) üzenetére


Bwin87
tag

De ha a wifi antenna megsérül akkor nem fogja a jelet?

Sony Xperia 1 V

(#8525) quailstorm válasza Bwin87 (#8524) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ez elég egyértelmű azt hiszem...
G2-nél meg kellett emelni a hátlapi csatlakozókat, papírt ragasztottam alá.

(#8526) Acesanyi


Acesanyi
tag

Na skacok!

Most dugtam rá a Lumia 640 töltőjével hálózatra!! :U

Péntek este 11:00-kor vettem le töltőről és mostanra merült le 24%- ra. Nemsokára jelzek hogy hogyan tölt ezzel a töltővel. :K

(#8527) Acesanyi válasza Acesanyi (#8526) üzenetére


Acesanyi
tag

Már most azt írja hogy 40%-nál jár és 2 órát ír a befejezésig. Sajna a vernee töltő lessz halott.

Csak ha a hajszálrepedés miatt ugrott a gari akkor milyen alternatíva van? Mármint honnan és milyen töltőt ajánlotok?

A lumiáét nem használhatom mert a héten elkel (ha minden igaz). Asszonyé még megfelelne az LG K8 tól talán de az is csak ha itthon vagyok, melóba is kell töltenem valamivel.

Meg világéletembe mindig csak a saját töltőt használgattam, most se szeretném cserélgetni folyton!

(#8528) gingerbalm válasza Acesanyi (#8527) üzenetére


gingerbalm
aktív tag

Ideális esetben be kéne hajtani az árát az előző gazdán, de gondolom, ez kivitelezhetetlen.

A töltőkábel okés?

Ezt jóféle töltőnek mondják: [https://www.aliexpress.com/store/product/Ugreen-17W-Dual-Port-Travel-Wall-EU-Plug-USB-Charger-for-iPhone-4S-5-5S-6/301635_32393767553.html]

[ Szerkesztve ]

(#8529) Acesanyi válasza gingerbalm (#8528) üzenetére


Acesanyi
tag

Sajna nem ismerőstől van és nem is helyben!

Igaz ezzel mindenki számol, hogy ilyenkor lutri mit vesz az ember! De ahogy régebben megírtam soha nem vettem még használtan de most rávett a muszály!

A töltőkábel?
-2 félével próbáltam /egyik a sajátja, másik amit direkt most vettem ujjonnan/

Köszi a linket de ha nem gond akkor én nem ilyen aliexpress-es dologra gondoltam. Nem oly rég megjártam 1-2 dologgal. Inkább idehaza valami megoldás!

[ Szerkesztve ]

(#8530) trebrona válasza Acesanyi (#8529) üzenetére


trebrona
nagyúr

A linkelt töltő pont jó minőségű, ajánlott darab.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#8531) gingerbalm válasza Acesanyi (#8529) üzenetére


gingerbalm
aktív tag

Ja, oké, bocsi, azt nem mondtad, hogy országhatáron belüli legyen. :D

(Amúgy én is mindent a saját töltőjével töltök, de a banggoodos Xiaomi powerbankhoz egy blitzwolf töltőt vettem, maximálisan meg vagyok elégedve vele, és ha most kéne venni a töltőt hozzá, akkor ugreent vennék. Utóbbiból OTG-kábelem van, meg usb-hubom, ezek aliexpressről. Az OTG-t a Verneével is kipróbáltam, komálta.)

(#8532) Tomek979 válasza Acesanyi (#8529) üzenetére


Tomek979
tag

Nekem azt hiszem ilyen van több is, mert voltak sony telóim és szoktam használni, de pl a lenovo tab töltője is jó nekem.
https://mobiltelefon-tolto.arukereso.hu/sony/ep-800-p331842341/

(#8533) Bwin87 válasza Acesanyi (#8529) üzenetére


Bwin87
tag

Én mit mondjak tölteni tölt,de a múanyag ugy tűnik nem birja és szépen leolvad, nekem egy kb 1 forintos átmérőben szépen besüppedt.

Sony Xperia 1 V

(#8534) Acesanyi válasza Bwin87 (#8533) üzenetére


Acesanyi
tag

Az nagyon faxa! Nekem nem tölt, a tiéd meg elolvad a teljesítményétől!? ;]

(#8535) Bwin87 válasza Acesanyi (#8534) üzenetére


Bwin87
tag

Hát,elsőre én is néztem nagyon na, ha ez kigyullad főleg ha nem vagyok itthon....de a 3 éves csamcsung toltő meg mehet grillsütő szinten is semmi baja :D

Sony Xperia 1 V

(#8536) seadrone válasza Acesanyi (#8527) üzenetére


seadrone
őstag

nekem is elszaródott kábel már.
A töltő része maga az jó, csak kábelt cseréltem

(#8537) kicsizee válasza Bferibörs (#8499) üzenetére


kicsizee
aktív tag

@Acesanyi

én voltam így a gyári töltővel és kábellal. fórumtársak javaslatára beszereztem egy ugreen töltőt és hozzá való vastag kábelt. az eredeti töltőhöz képest jelentősen javult a töltési idő. az akkori 3,5-4,5 óra 2,5-3 -ra csökkent. de nekem ezen a szinten itt meg is állt. ennél soha nem sikerült rövidebb töltési időt kicsikarnom.

üdv

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 2 | Huawei G620s | Vernee Thor | Xiaomi Redmi 3S | Xiaomi Redmi Note 4 | Xiaomi Mi A2 Lite | Redmi Note 8T | Redmi Note 8 | Redmi 9T | Motorola moto g32 | REdmi Note 12S

(#8538) kicsizee válasza gingerbalm (#8528) üzenetére


kicsizee
aktív tag

ilyenből használok kettőt, egyet melóban, egyet otthon, minden eszközömet ezekkel töltöm. nekem bevált, kicsit ormótlanul nagy, nem egy travel charger :) de teszi a dolgát lassan 1 éve

Xiaomi Redmi Note 2 | Huawei G620s | Vernee Thor | Xiaomi Redmi 3S | Xiaomi Redmi Note 4 | Xiaomi Mi A2 Lite | Redmi Note 8T | Redmi Note 8 | Redmi 9T | Motorola moto g32 | REdmi Note 12S

(#8539) Gab130 válasza Gab130 (#8372) üzenetére


Gab130
tag

Csak egy apró hozzáfűzès a múlt heti downgrade- hez. Az akku visszaállt a korábbi szintre. Normál használat mellett (telefon, viber, kevès böngèsző, folyamatosan bekapcsolt wifi, bt, mobilnet ès gps, ok google használat), bő kèt nap. Nyilván vannak szèriánkènt különbsègek, - talán mèg hardwerben is - mert nekem soha semmi hiba nem jelentkezett a 7-es előtt a fórumban olvashatóak közül. Ha jól számolom pontosan egy èves a kèszülèk, szóval elèggè az elsők között volt.

(#8540) Vigyorka


Vigyorka
senior tag

Üdv!

Szervizben van a telcsim...
A munkalapjáról: "06/12 SW frissítés, formázás. " - mit jelent?

Üdv:

Vigyorka

(#8541) gingerbalm válasza Vigyorka (#8540) üzenetére


gingerbalm
aktív tag

A 06/12 tippre június 12., azaz a mai nap. Az SW az a szoftver.

(#8542) Vigyorka válasza gingerbalm (#8541) üzenetére


Vigyorka
senior tag

Verziószámra tippeltem. (ez így túl egyszerű) :C :Y :C

Vigyorka

(#8543) Bwin87 válasza Vigyorka (#8540) üzenetére


Bwin87
tag

Android 7.0 van rajta?

Sony Xperia 1 V

(#8544) Vigyorka válasza Bwin87 (#8543) üzenetére


Vigyorka
senior tag

Még nem kaptam vissza... Remélem holnap mehetek érte..

Vigyorka

(#8545) takbence527


takbence527
csendes tag

Hello!
Lehet furcsán hangzik, de töltésnél nagyon felforrósodik a telefon, a töltő és a kábel is. Másnál is van ilyen? :F

(#8546) seadrone válasza takbence527 (#8545) üzenetére


seadrone
őstag

nagyon nem, csak picit.

tegyél fel valami appot, ami megméri, hogy hány fokos a teló, meg figyeli a töltést, az mit mutat?

(#8547) Bferibörs válasza takbence527 (#8545) üzenetére


Bferibörs
addikt

Nálam nincs ilyen.

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#8548) rzoli válasza takbence527 (#8545) üzenetére


rzoli
senior tag

Ha csak töltöm, akkor langyos, ha megy valami alkalmazás, pl asphalt 8 vagy waze, (ilyenkor még a nap is süti) akkor elég forró a telefon... a töltőt mondjuk nem szoktam nézni.

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

(#8549) Bwin87 válasza takbence527 (#8545) üzenetére


Bwin87
tag

Nálam is igy van de nem tűz forró,és igy van ha valami megy a háttérben annál jobban meleg.

Sony Xperia 1 V

(#8550) Vigyorka válasza Bwin87 (#8543) üzenetére


Vigyorka
senior tag

Elmentem érte. /remélem megérte!/
Android 7.0 (20170214) -t rakta fel a szerviz. :C :)

Vigyorka

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.