Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:39:52

LOGOUT.hu

Vernee Thor

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8901) Bferibörs válasza Rogio (#8900) üzenetére


Bferibörs
addikt

ezért repülő mód be/ki után vissza.

nem választotta le a teló az SD-t véletlenül és azért nem látod ?

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#8902) Rogio válasza Bferibörs (#8901) üzenetére


Rogio
csendes tag

Sajnos nem ilyen egyszerű a dolog.
Az SD kártyát érzékeli, a rajta lévő egyéb mappák (zene) minden megvan, csak a DCIM mappa törlődött. És sajnos nem a LOST.DIR-be, hanem csak úgy simán eltűnt...

Lehet ki kéne szedjem a memóriakártyát, és egy USB-s kártyaolvasóval a gépbe dugva valami fájlvisszaállító programot ráfuttatni... Ezt speciel még nem próbáltam.

(#8903) Bferibörs válasza Rogio (#8902) üzenetére


Bferibörs
addikt

nem találkoztam még ilyennel, lehet ha kártyaolvasóval nézed meg ott lesz . Nem szoktak csak úgy maguktól eltűnni mappák, ha csak nem sérült az SD kari.

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#8904) Csocsy


Csocsy
tag

Üdv,

Egy olyan problémám van a telefonnal, hogy hiába állítom be, hogy a telefonszám látszódjon annál akit hívok, pár nap alatt mindig elállítódik magától, és rejtett számot jelez.

Találkozott már valaki ilyen problémával? Mi lehet a megoldás rá?

Előre is köszi a segítséget!

(#8905) rzoli válasza Csocsy (#8904) üzenetére


rzoli
senior tag

Gondolom T-Mobil-os vagy, a számküldés, számtiltás ott szokott gondot okozni. A többi szolgáltatónál alapértelmezetten engedélyezve van. A telefon újraindítás során mindig el fogja felejteni a beállítást, egy tavaly nyári frissítés óta talán,... a szolgáltatónál állítsd át, lehet sms-ben vagy a webes felületen is. A pontos leírás itt: #4617

[ Szerkesztve ]

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

(#8906) Csocsy válasza rzoli (#8905) üzenetére


Csocsy
tag

Köszi az infót

(#8907) User64476 válasza BandiHUN (#8898) üzenetére


User64476
őstag

Én inkább attól tartok, hogy ha megmakkan 220ra teszi a portokat és agyonvág. A teló nem különösebben izgat a másik lehetőség függvényében, én is tudom mi van (nincs) ezekben, ami 19 wattot képes konnektorból felvenni plusz nyákszagúra fehér izzásig hevülni, és közben egy körmöm hegye hely van benne, mert még USBből is 3 bele kell férjen az nem lehet valami élet és vagyonbiztosítás. :D

A kérdés az volt, mi tölti, hát ez aztán tolja neki... :D

[ Szerkesztve ]

(#8908) Rogio válasza Bferibörs (#8903) üzenetére


Rogio
csendes tag

Sikerült megoldani, találtam egy fasza programot, még olyan dolgokat is vissza tudott szedni, amit több mint egy éve töröltem helyhiány miatt... Csak a mappák és a fájlnevek vesztek oda, de ez a legkevesebb, dátum szerint lehet rendezni, szóval most öröm és boldogság van. :C

(#8909) Bferibörs válasza Rogio (#8908) üzenetére


Bferibörs
addikt

:C

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#8910) nagytz


nagytz
újonc

Pozitív tulajdonságok: nagyon gyors telefon, wifi közelében gyors adatátvitel, gyors alkalmazáskezelés, android op. rendszer. Ezzel ki is fújt.
Negatív, amire eddig rájöttem 3 hónap használat után: nem megbízható, példák: Időnként egyes telefonszámok elérhetetlenek híváskor, más készüléken ugyanezzel a szolgáltatóval gond nélkül elérhető. Néha spontán megszakít egy-egy hívást, ami a régebbi készülékemnél nem fordult elő. Sokszor ledobál a 4G hálózatról, ami az előző készüléken nem fordult elő. Sok esetben az érintőképernyő pontatlan. A rendszeridőt nem frissíti vagy nem veszi figyelembe, használat közben egy teljesen rossz időt jelenít meg, innentől kezdve az ébresztőóra bármilyen alkalmazással használhatatlan, megbízhatatlan. Névjegyeim egyik napról a másikra eltűntek minden értesítés nélkül, csak nehezen tudtam visszahozni. Viszonylag gyorsan merül: minimális használat mellett max. másfél napot bír. Gyenge műanyagborítás (hátlap).
Ha újra vennék telefont, biztosan messziről elkerülném. Ha egy régi nokiával össze lehetne toldani, semmi baj nem lenne vele!

(#8911) Bferibörs válasza nagytz (#8910) üzenetére


Bferibörs
addikt

:Y hát Te mit vettél ? - ilyen gondjaim nincsenek, a hátlap vékony de tökéletesen illeszkedik, nem recseg nem ropog kb. 1 éves a telóm

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#8912) mefistofeles válasza nagytz (#8910) üzenetére

A problémáid nálam hírből sem fordulnak elő.....
A gyenge hátlap az tény, de ha nem veszed le naponta (miért is kéne?) akkor teljesen rendben van!

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#8913) Gyula196906 válasza mefistofeles (#8912) üzenetére


Gyula196906
senior tag

+1
a felsorolt hibákból egyet se ismerek :C

[ Szerkesztve ]

(#8914) Tomek979 válasza nagytz (#8910) üzenetére


Tomek979
tag

Vidd szervízbe, valószínűleg kifogtál egy hibás darabot, ami megesik más gyártónál is. Nekem ilyen problémáim nincsenek...

[ Szerkesztve ]

(#8915) szp1 válasza nagytz (#8910) üzenetére


szp1
addikt

10 hónapja használja a feleségem, nyúzza rendesen de ilyen dolgokkal még egyszer sem találkozott...
Egy hiba volt : a gyári USB töltőkábel nem akarta az igazságot, cserélni kellett.

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#8916) ktmt


ktmt
aktív tag

Wifi kapcsolódási problémáim vannak, nem tudom megadni a hálózatnak az adatokat, a kapcsolódás gomba szürke nem reagál. Régebben is volt ilyen problémám, de, ha többször próbálkoztam be tudtam írni a jelszót. Lehet, hogy a hálózat (eduroam) miatt van. Gyári 7-esen vagyok, van valakinek valami ötlete?

(#8917) Pikachu24


Pikachu24
aktív tag

Sziasztok! Szerintem mindenki tudja nagyjából, hogy a telefon felvétel közben felveszi a saját hangját is. Valamiért van egy olyan érzésem hogy nem a hangszóró hangját veszi fel, hanem valahogyan szoftveresen van ez. Ezt valahogyan nem lehetne kikapcsolni? (persze ha szoftveresen történik ez.)

(#8918) rzoli válasza Pikachu24 (#8917) üzenetére


rzoli
senior tag

Mármint pl. videó felvétel közben?

Vedd le a hangerőt, és csendben lesz. Lehet szoftveresen is, pl az App Volume Control segítségével. Beállíthatod, hogy pl. a kamera app indításakor levegye a hangerőt, kilépéskor visszaállítsa az eredetire.

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

(#8919) Bferibörs válasza ktmt (#8916) üzenetére


Bferibörs
addikt

csinálj egy gyári vissza állítást, vagy cseréld le , rakd újra a firmwaret

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#8920) btz


btz
addikt

Ez az Android 7 fw egy fertelem.
- Wifi probléma egyre sűrűsödő jelleggel. Nem találja az SSID-ket, ki be kapcsolni persze lehet. Látom másnál még a bekapcs gomb is beszürkül. Reboot szerencsére segít.
- Újlenyomat olvasó folyamatba meghal. Itt is reboot megoldja. De elég gyakori. Gyakran már reboot után 10 percel sem megy.
- Minden rákra felugró ablak, hogy engedélyezés erre engedélyezés arra. Az user nem akar ilyenekkel foglalkozni.
- Redőnyt lehúzom, rákattintok a térerő ikonra, nem ám a felhasznált adatmennyiség jön be. Nem. Kikapcsolja az adatkapcsolatot. Teljesen lehúzva már megváltozik az action, azaz normálisan működik. (Mért kell egy gombnak redőny állás szerint két külön funkció? Miért?)
- Egyes programokban lehetetlen a fájlrendszerben keresgélni az sdkártya és a belső tárhely között navigálni.
- A gyári kamera app is csak romlott. Szinte csak homályos képet csinál. Érdekes az OpenCamera appal lehet. Igaz azzal is sokat kell vacakolni.
- Néha nem akar a képernyő automatikusan fényerőt váltani.
- Most újabban lock screenből sem tudtam kiszedni, mert nem reagált az érintésre. Szerencsére ez eddig csak egyszer fordult elő. Remélem nem rendszeresedik. Reboot után ez is megjavult.

Ha eszmbe jut még valami, akkor bővítem a listát.

Akinek még a 6-os van fent, az inkább hagyja!

ⓑⓣⓩ

(#8921) Geri Boi


Geri Boi
újonc

Sziasztok! Új vagyok itt a fórumon, lehet, hogy már előttem felvetették a problémát/ákat, ha igen, előre is elnézést.
2016 decemberében vásároltam a telefont EuStockról, az elején, nagyjából 3-4 hónapig tökéletesen működött. Aztán elkezdett vacakolni az ujjlenyomat olvasó. Nagyjából az android 7-es frissítésig ennél több nem is igazán jött elő. Miután felraktam, egy napra rá használhatatlan lett az ujjlenyomat olvasó. Fantom érzékelésekkel próbálta feloldani a telefont, akkor is, ha csak az asztalra volt téve. Egy hete körülbelül a képernyőn való érzékeléssel is gondok vannak. Sokszor nem ott érzékeli az érintést, mint ahol valójában hozzáérek. Pl. megérintek egy ikont, aztán egy tökre másik ikonhoz tartozó alkalmazást tölt be, valamint lehúzódik az értesítési sáv.
Reboot után is rögtön előjön a probléma. Van, hogy egész nap nem jön, azonban van, mikor folyamatosan.

Mit tanácsoltok, mit csináljak? Próbáljak gyári visszaállítást? Köszi előre is a válaszokat.

(#8922) quailstorm válasza Geri Boi (#8921) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nem, ez hardverhibának néz ki. Vagy interferencia, vagy szalagkábel.
Telefon tiszta? Sós izzadtság tud ilyet produkálni.

(#8923) Pikachu24 válasza Geri Boi (#8921) üzenetére


Pikachu24
aktív tag

Mit javaslok: Wayteq szervíz :DD javítási idő viszont egy hónap is lehet :U

Ujjlenyomat olvasó nálam pont a hetes óta jó.

Az érintéssel kapcsolatosan mint fentebb írtam szoftver hiba is lehet, de nálam azért ennél durvább hiba jött elő.

(#8924) btz válasza Pikachu24 (#8923) üzenetére


btz
addikt

Most perpillanat nálam is. Hatos alatt már egyáltalán nem működött a leolvasó, de csináltam egy gyári resetet még a 7-es felrakása előtt, attól meg is javult. A sima reboot akkor már nem segített.

ⓑⓣⓩ

(#8925) btz


btz
addikt

Szerintetek érdemes lecserélni Xiaomi Redmi Note 4 3/32GB-re?

ⓑⓣⓩ

(#8926) Tomek979 válasza btz (#8925) üzenetére


Tomek979
tag

Mindenképpen

(#8927) NeverGone


NeverGone
tag

Várható még szoftver-frissítés erre a típusra? Írnak erről valamit valahol? Mert ha nem lesz több, akkor szerintem rootolom.

(#8928) Gyula196906 válasza NeverGone (#8927) üzenetére


Gyula196906
senior tag

Szerintem már nem várható , bár ne legyen igazam

(#8929) kicsizee válasza btz (#8925) üzenetére


kicsizee
aktív tag

igen

Xiaomi Redmi Note 2 | Huawei G620s | Vernee Thor | Xiaomi Redmi 3S | Xiaomi Redmi Note 4 | Xiaomi Mi A2 Lite | Redmi Note 8T | Redmi Note 8 | Redmi 9T | Motorola moto g32 | REdmi Note 12S

(#8930) Bferibörs válasza Gyula196906 (#8928) üzenetére


Bferibörs
addikt

3 nappal ezelőtt kaptam meg sonymra is a 7.1.1-et, nyugi nem kell ( még) parázni.

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#8931) Gyula196906 válasza Bferibörs (#8930) üzenetére


Gyula196906
senior tag

Nem parázok :DD
6-ra jött a 7, de jött az E s szerintem erre kifújt a további firmware

(#8932) Faterkam válasza Gyula196906 (#8931) üzenetére


Faterkam
addikt

A Vernee szerintem most cserben hagyta a vásárlókat! Se erre, Se a Marsra nem jött már elég rég semmi :U

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#8933) Bferibörs válasza Gyula196906 (#8931) üzenetére


Bferibörs
addikt

Más telóra jött? Mert nekem nem ,legalább is nem gyakrabban mint a thorra ,csak előbb.06.23-án jött a sonymra egy javítás, utána a 7.1.1. előtte semmi csak a 7.0.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#8934) btz válasza Gyula196906 (#8931) üzenetére


btz
addikt

Vernee Gyula 😃

ⓑⓣⓩ

(#8935) Gyula196906 válasza Faterkam (#8932) üzenetére


Gyula196906
senior tag

A thort nem hagyta cserben
Főverziót is kapott...
Sok gyártó példát vehetne
Az igaz hogy a minőség elég változatos hardver téren egy egy típuson belül, de ez az olcsóság számlájára írható
Ha mindenből a legjobbat rakná bele, akkor nem 4x ezer lett volna az induló ára, hanem 100+ ezer.
A nagyoknál is becsúszik a gikszer, 200+ezer felett is
Nem kell neveket említenem ugye?

(#8936) Faterkam válasza Gyula196906 (#8935) üzenetére


Faterkam
addikt

Megkapta a főverziót, egy pár idegesítő hibával! Többek sírva mentek vissza a 6.-osra! Mi inkább nem is frissítettünk, a fórum folyamatos követése miatt legalábbis ez tűnt ésszerűnek. Tudom van akinél megy a 7-es rendesen, nem merül jobban, meg a nem működő intelligens arcfelismerőt nem használják, és nem is érdekli őket. Ez van.

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#8937) NeverGone


NeverGone
tag

(#8938) Gyula196906 válasza NeverGone (#8937) üzenetére


Gyula196906
senior tag

Ezt hol találtad?

(#8939) mefistofeles válasza Gyula196906 (#8938) üzenetére

Emlékeim szerint a Thor E bejelentés idején emlegettek valami thor plust is, bika akksival és nagyobb belső tárhellyel. Legalább is így emlékszem. de azóta semmi infó nem volt.....

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#8940) NeverGone válasza Gyula196906 (#8938) üzenetére


NeverGone
tag

(#8941) -=Szabi=-


-=Szabi=-
tag

meglátjuk milyen áron lesz a Plus és valószínűleg rendelem is :D

Thor-t imádom, a minimális képernyő sárguláson kívül hibátlan, minden frissítést felraktam rá azonnal, nem volt vele semmi gondom (egy frissítés volt amit nehezen kezdett el letölteni, de az is hamar javítva lett), scroll hibám továbbra sincs, gps-s se zavaróan pontatlan.. :)

kijelzővédő fólia már lassan egy éve nincs rajta és nem karcos

viszont a nagyobb aksi és az 1-2 apróság jól hangzik, Thor maradna a családban

(#8942) seadrone


seadrone
őstag

nektek hetesben van olyan, hogy némítás, majd ne zavarj mód vagy micsoda 1,2,x óráig?
nekem nincsen, de szerintem kéne lennie

(#8943) Gyula196906 válasza seadrone (#8942) üzenetére


Gyula196906
senior tag

Van
OTA-n frissítetted?
Vagy van nálad is csak be kellene "szerkeszteni"

[ Szerkesztve ]

(#8944) NeverGone


NeverGone
tag

Jött új OTA frissítés a 7.x-es Thorhoz. Csak emlegetni kellett!

(#8945) -=Szabi=- válasza NeverGone (#8944) üzenetére


-=Szabi=-
tag

jaja, most dobta fel nálam is, kicsit rettegve nyomtam rá munkahelyen napközben a frissítésre... de ha már dicsértem, csak nem most csinál téglát a mobilból.. :D

(#8946) Gyula196906 válasza -=Szabi=- (#8945) üzenetére


Gyula196906
senior tag

Lehet tudni mit javított?
Sztem ha van értelme csak akkor rakom vissza a gyári recot...

(#8947) Bferibörs válasza -=Szabi=- (#8945) üzenetére


Bferibörs
addikt

Akkor várok még azzal a téglásítással kicsit :-)

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#8948) NeverGone


NeverGone
tag

Én már feltettem, nem téglásít semmit. Kisebb javítást írtak, de a részletekre nem emlékszem.

(#8949) NeverGone


NeverGone
tag

Fura, hogy a http://www.vernee.cc/products/thor/rom/ oldalon nem írnak a frissítésről.

[ Szerkesztve ]

(#8950) Gyula196906 válasza NeverGone (#8949) üzenetére


Gyula196906
senior tag

Minor bug fixes, csak ennyit ír
Felraktam a twrp ellenére is

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.