Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi 3S/Prime

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2251) Victoryus válasza TomPack (#2248) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Több perc egy reboot? Ne már. Plusz annyi problémát összeírtatok, hogy már nem is várom annyira a csomagot.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#2252) Pistike1985 válasza Victoryus (#2251) üzenetére


Pistike1985
aktív tag

Gyorsan betölt, nyugi. Minden telefonnak van gyengéje. Ez legalább nem robban fel 300000ért. :p

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy Watch 4 Classic

(#2253) TomPack válasza Pistike1985 (#2252) üzenetére


TomPack
őstag

Igaz, nem mértem stopperrel, de most már kíváncsi lennék neked mennyi idő alatt indul újra, talál mobilnetet, pozíciót és folytatja a google maps az útvonalat.

(#2254) 4ron válasza trebrona (#2233) üzenetére


4ron
senior tag

És hard reset kell utána neki? Mert eddig akármelyik típusú telefonnál frissítettem, csak akkor lett bugmentes, ha kapott egy hard resetet is.

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#2255) fa4hu válasza 4ron (#2254) üzenetére


fa4hu
őstag

Érdekesen sokszínűen viselkednek ezek a készülékek a frissités után. Nálam reset nélkül is jól fut a 6.10.13-as ROM, jól kezeli a 4G-t és a GPS-t.

(#2256) Pistike1985 válasza TomPack (#2253) üzenetére


Pistike1985
aktív tag

Nem mértem én se de a g3-m meg az iPhone 5s lassabb volt. Mobilnet szinte egyből (Kecskemét) Én a Here navit használom. Volt pár telefonom és szerintem ez gyors és jó. Legalábbis eddig. Lehet hogy vidéken nekem is rossz lesz a net és a gps.

Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy Watch 4 Classic

(#2257) Weather


Weather
csendes tag

Én még csak várom a telt.
Elgondolkodtatott amit olvasok hogy ugyanonnan beszerzett ugyanolyan készülékek is eltérően viselkednek egyes fórumtagoknál.
Lehetséges-e hogy a cég időnként módosít a hardver revízión ? (1,0-1,1-1,2 és így tovább).
Az iparban ez bevett dolog.
Pl. felfedezett hardver hiba javítása miatt. Vagy csak egyszerűen kifogy egy adott komponens gyártás közben épp nem beszerezhető, és "kompatibilis", komplementer alkatrésszel folytatják a gyártást. Vagy olcsóbban tud beszerezni a cég egy komponenst másik gyártótól... Ugyanaz, de ugye mégsem teljesen... Legismertebb példája a Xiaominál is hogy pl kétféle LCD vagy kétféle kameramodul valamelyike lehet a gépben. Lehet ez a memória vagy a tár chip, I/O vezérlő, akármi.
És a gyors szoftverfejlesztés következtében nem tudnak mindre egyszerre optimalizálni.
Meg lehet valahol nézni a hardver reviziót info panelon? Vagy csak pl. az alaplapon, szabadszemmel ? Vagy ott se...

(#2258) tiko76


tiko76
aktív tag


24ora alatt ennyi ébrentartás?

(#2259) Sebhelyes válasza tiko76 (#2258) üzenetére


Sebhelyes
senior tag

Nekem 44 perc 16 óra alatt.

(#2260) Maist válasza forgonati (#2235) üzenetére


Maist
senior tag

A képen látható 4G térerő esetén sem vált vissza 3G-re, vagy 2G-re. Blue mobile 800 MHz 4G, Eustock-os redmi 3s, azzal a rendszerrel, amivel küldték. Hálózatoknál 4G előnyben van jelölve.

[ Szerkesztve ]

(#2261) trebrona válasza 4ron (#2254) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Nem, nincs szükség hard resetre. Lévén heti frissítésekről van szó, nem Android főverzió váltásról. Gyorsítótár törlést (cache, dalvik cache) elvégzi frissítéskor.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#2262) kmisi99


kmisi99
addikt

Na nekem kezd az akku idő kicsit észhez térni. Ebből kb 3,5 órán át folyamatosan ment az IGO GPS el és végig 4G mobiladatforgalom be volt kapcsolva.

De valami a háttérbe eheti az akkut, mert ha nem használom ilyen intenzíven akkor is ugyan így merül. Szóval ha feltölteném 100% ra. Elindítanék egy 10 órás filmet rajta, valószínű éppen éppen kibírná lemerülés nélkül, de ha 3-4 napig használnám akkor akár 4-5 óra kijelző idő után már áramért kiabálna.

(#2263) margithid válasza Maist (#2260) üzenetére


margithid
veterán

De ott nem az van írva hogy 4g? Ha ki van írva, akkor van 4g, nem?

(#2264) Bici


Bici
félisten

Noss, kicsit közelebb kerültem ma reggel a 2G-re visszaváltás terén.
Ha van 2100Mhz-es 3G lefedettség, vagy 1800/2600MHz LTE, akkor arra egyből átvált. viszont ahol csak 900Mhz 3G van, arra nem hajlandó átváltani, csak akkor, ha elötte 1800MHz-es GSM-en volt.

Tehát egyelőre úgy tűnik nekem, hogy 900MHz 2G és 900Mhz 3G közötti váltás nem megy.

A tesztet még folytatom.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#2265) xabolcs válasza Bici (#2264) üzenetére


xabolcs
őstag

Kosz az infot!

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#2266) fa4hu válasza Bici (#2264) üzenetére


fa4hu
őstag

Célszerű lenne jelenteni a MIUI oldalán hibaként, hogy javíthassák minél előbb!

(#2267) Bici válasza fa4hu (#2266) üzenetére


Bici
félisten

Jelentve van hónapok óta, de még nem ismerte el a Xiaomi, mint ismert hiba.
Szerintem baseband hiba lesz (más telóknál hasonló hiba baseband frissítéssel javult), nem is biztos, hogy Rom-ból javítható.
Azt nem tudom, hogy a baseband-et lehet-e frissíteni a 3S-en.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#2268) xabolcs válasza Bici (#2267) üzenetére


xabolcs
őstag

Lehet, persze (pontosabban: mindegyik hivatalos frissites tartalmaz tobbek kozott baseband allomanyokat is).
Inkabb az a kerdes, hogy van-e mire :K

(#2269) Bici

Koszi a linket, epp szerettem volna kerni! :R

[ Szerkesztve ]

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#2269) Bici válasza xabolcs (#2268) üzenetére


Bici
félisten

Értem, ez legalább jó hír - hogy lehet frissíteni.

Egyébként megköszönném, ha minél többen nyomnának egy Confirm-ot ITT. (Bejelentkezés után látszik a gomb.)

(#2270) Milestone2: Kössz! :R

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#2270) Milestone2 válasza Bici (#2269) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Nyomtam.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#2271) 4ron válasza trebrona (#2261) üzenetére


4ron
senior tag

Rendben, köszönöm. A barátnőmé a telefon, így majd csak a hétvégén lesz alkalmam frissíteni, remélem jobb lesz tőle.

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#2272) Bici


Bici
félisten

Az Xposed keretrendszer rendesen műxik MIUI8 alatt?
Nem akad össze valamelyik MIUI funkcióval? Rendszer frissítéskor (EU stable) megmarad minden?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#2273) Lajkó válasza Maist (#2260) üzenetére


Lajkó
őstag

Akkor remélem az enyém is így fog muzsikálni ugyanilyen feltételekkel.... :K

(#2274) voci válasza Bici (#2269) üzenetére


voci
tag

A hozzászólásokban írja valaki, hogy ha két simet használ, akkor nem jön elő a hiba. Ezt te is meg tudod erősíteni?

[ Szerkesztve ]

(#2275) Bici válasza voci (#2274) üzenetére


Bici
félisten

Kipróbálom mondjuk hétvégén.
Egyelőre csak a saját SIM-em van kéznél, de asszony kártyájával egyik nap kipróbálom majd.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#2276) dekan0v


dekan0v
tag

Üdv mindenkinek!
Egy kis vélemény a telóról: a kijelző érzékenysége lehetne picit jobb is, néha lapozni, görgetni akarok és csak sima bökésnek érzékeli a rendszer így előfordul, hogy link felett történik mindez és biza elnavigál rá. Kicsit bosszantó tud lenni. Egyébként nem vészes.

Lehet valahol állítani az érintés érzékenységét? Sebtébe nem találom sehol... Eustockos, legfrissebb Miui.

(#2277) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Alin van most tempered glass akció, ha érdekel valakit. Én rendeltem párat.
Mennyi ideig szokták ezek bírni? Fóliát kb. évente cserélek.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#2278) dekan0v válasza Victoryus (#2277) üzenetére


dekan0v
tag

Ha a fóliád bírja egy évig, ezzel tovább elleszel.

(#2279) johnywalker


johnywalker
őstag

Én ma frissítettem a 3s-t a legújabb Miu-ra és semmi gond nem volt sem a frissítéssel, sem utána a működéssel (EuStock-os Rom).Mondjuk egy sim-el és egy sd kártyával használom.

[ Szerkesztve ]

(#2280) SeatZola


SeatZola
őstag

Srácok! EUSTOCK-os vásárláshoz kupon kódot tud valaki? Vennék 2 db-ot....

Rappi

(#2281) johnywalker válasza SeatZola (#2280) üzenetére


johnywalker
őstag

Sztem nincs most jelenleg kuponkódos időszak...
Bár lehet rosszul tudom.

(#2283) Tatavs


Tatavs
csendes tag

Az Antibá által korábban itt ismertetett "hidden menu-s" trükkel azóta tökéletesen megy a 3G-4G.

(#2284) csongi válasza Tatavs (#2283) üzenetére


csongi
veterán

Es az melyik is?

(#2285) Nirvatti válasza csongi (#2284) üzenetére


Nirvatti
tag

(#2286) SeatZola válasza SeatZola (#2280) üzenetére


SeatZola
őstag

Na megrendeltem kettőt. Csütörtökön érkeznek. Egy nekem, egy a fiamnak.

Rappi

(#2287) pete_21


pete_21
addikt

Sziasztok!
Tudnatok linkelni ebayrol olyan foliat (gondolom uveget érdemes :) ), ami biztosan jo a Redmi 3s-re, es a proximitynek, fényerő szenzornak is ki van vagva a helye, hogy azzal se legyen probléma? :)
Illetve esetleg egy szilikon tokot, ha Ti vettetek rá.
Köszönöm a segítséget!

(#2288) szpali válasza pete_21 (#2287) üzenetére


szpali
addikt

esetleg ez?

vagy ha fólia is elég, akkor ez?

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#2289) trebrona válasza pete_21 (#2287) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Már a Redmi3-on is ezt használtam, tökéletes: [link]

Mondjuk akkor aukción vettem kb 1 dollárért.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#2290) Pety válasza Tatavs (#2283) üzenetére


Pety
senior tag

Most kipróbálom én is ezt a beállítást mert ma gyakorlatilag egész nap 3g írt a telefon amerre voltam soha nem váltott át h+ ra csak újraindítás után.Pár perc múlva csak újra 3g volt a kijelzőn de semmi nem működött
olyan mintha nem lett volna net. :(((
A frissítés óta csinálja a teló.Kíváncsi leszek majd ez beválik-e.
:U

"A számítógéppel kitűnően megoldható minden olyan probléma, amely számítógép nélkül fel sem merülne"

(#2291) Sethdobaloah


Sethdobaloah
senior tag

valaki tud javasolni nekem működö carddav klienst miui-ra? Megvettem a redmi 3s-t, de a carddav sync free nem működik rajta... kontaktok nélkül használhatatlan így a telefon :(

[ Szerkesztve ]

...csak én vagyok helikopter?

(#2292) asphalt


asphalt
csendes tag

Sziasztok!
Kinéztem egy 3s prime-ot. Az eustocknál milyen a garanciáztatás? Az edigitalnál pl. van üzlet, ahol az asztalra csapjak, ha nem tetszik valami( :D )+nem kell a postával bajlódni az esetleges javításnál. Ez megérhet 10.000 forint többletet? Vagy előbbinél is csak küldik a futárt és gördülékenyen megy minden?
Illetve a kezelőfelület ezeknél ugyanaz? A lényeg, hogy magyar legyen.
Esetleg a xiaomishop?
Köszönöm előre is a válaszat! :)

(#2293) SeatZola


SeatZola
őstag

Srácok, tudtok olyan appot ajánlani, amivel a 3S Prime-el tudok 433 Mhz-es távirányítós motoros kaput nyitni?

Rappi

(#2294) Pistike1985 válasza asphalt (#2292) üzenetére


Pistike1985
aktív tag

Az eustockosokról olvastam pár panaszt. Nekem Edigitalos van. Full magyar 9.15. Dev rom volt rajta, lefrissítettem 10.13-ra volt mindkettővel 1-2 random reboot, de lehet hogy clean master miatt, minden telefonomon azt használtam, de ezen van saját "clean master", így letöröltem. Azóta semmi rendellenességet nem tapasztaltam. 1év garit kaptam rá. Az elég, addigra szerintem lecserèlem majd újabbra, de lehet hogy marad. Nagyon megszerettem pár nap alatt.Nekem megérte a +10-et. Kipróbálhattam, egyből hazavihettem, nem kellett várni a postást. És ha gond van csak besétálok és lerakom eléjük.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy Watch 4 Classic

(#2295) jambiyya válasza Pistike1985 (#2294) üzenetére


jambiyya
őstag

Nekem meg pont nem ért volna plusz egy tízest, de nem vagyunk egyformák. :)

(#2296) Pistike1985 válasza jambiyya (#2295) üzenetére


Pistike1985
aktív tag

Hát nem. Én ha lehet szeretem látni,kipróbálni hogy mit veszek. Amennyi problémát olvastam a neten rendelt 3s-ekről,pláne nem sajnálom az a tizest. Ráadásul így az eladótól tudtam venni hozzá 1 üvegfóliát és egy Ipaky tokot 1500ért mert neki 3pro van és volt felesleges üveg és tok neki otthon. ;)

Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy Watch 4 Classic

(#2297) cicur99


cicur99
tag

MIUI8-nál hol állítható a kijelző kikapcsolás időzítése inaktivitás esetére?

[ Szerkesztve ]

(#2298) SeatZola


SeatZola
őstag

A GearBest-en akciós áron, 7000Ft-ért van most MiBand 2!

Rappi

(#2299) Pistike1985 válasza cicur99 (#2297) üzenetére


Pistike1985
aktív tag

Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy Watch 4 Classic

(#2300) cicur99 válasza Pistike1985 (#2299) üzenetére


cicur99
tag

Köszönjük!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.