Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi 3S/Prime

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1151) Milestone2 válasza Máté94 (#1150) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Kíváncsian várom, mert Updateren keresztül a Choose update package menünek azért működnie illene, hiszen akkor már nincs mit letölteni, hiszen előtte letöltöttétek, csak ellenőriznie kellene a csomagot.

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#1152) Máté94 válasza Milestone2 (#1151) üzenetére


Máté94
addikt

Amiért igazán csináljuk az egy hiba kiküszöbölése lenne. Mindennap előfordul, hogy a ujjlenyomatolvasót használva a kijelző csak felvillan és elsötétül egyből utána. Nem lehet feloldani a telefont, csak PIN segítségével. Ezért gondoltam, hátha egy frissítés segítene. :>

(#1153) Petyka3 válasza Máté94 (#1152) üzenetére


Petyka3
aktív tag

Persze, hogy nem működik, mert valószínűleg 5x megtapiztad rosszul amit nem ismert fel, utána már csak pin-nel, vagy mintával old. :D

(#1154) Milestone2 válasza Máté94 (#1152) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Ráadásul ,ha Updateren keresztül rakod fel PONT NEM fogja megoldani, hiszen az Updateres telepítésnek pont az a lényege, hogy nem módosít, csak frissít.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#1155) Janou válasza Milestone2 (#1141) üzenetére


Janou
őstag

Na az királyság... Mondjuk leírás alapján nem egy nagy cucc ez a BL nyitás sem meg hasonlók, de feleségemnek kell neki pedig az a fontos hogy stabil legyen, minden működjön és magyar legyen. Így szerintem neki a global dev a legmegfelelőbb. Szóval akkor hozzá sem kell nyúlnom.

(#1156) Otisz


Otisz
őstag

Akinek kell, van 1db szürke 3s az EUstockon!
Visszamondtam a rendelést.

[ Szerkesztve ]

(OO[IIII][IIII]OO)

(#1157) Pmohai válasza albandy (#1137) üzenetére


Pmohai
csendes tag

Várj, a downloaded rom könyvtárat hogy látom? Kell hozzá a pc suite?
A frissítő hol van?
Bocs a láma kérdésekért!

Nyelve zöld, szarva barna............Spenót

(#1158) Milestone2 válasza Pmohai (#1157) üzenetére


Milestone2
nagyúr

a telefonodon :W

Updater/Frissítő egy alkalmazás a telefonodon.
downloaded rom egy mappa a telefonod belső memóriájában.

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#1159) trebrona válasza Milestone2 (#1158) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Ez nem volt szép. :D

Így:
Updater/Frissítés: kép
Downloaded rom: kép

;]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#1160) Milestone2 válasza trebrona (#1159) üzenetére


Milestone2
nagyúr

;] Legyen úgy. ;]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#1161) Bici válasza Bici (#1131) üzenetére


Bici
félisten

Nya, hát kipróbáltam egy tök másik gépen (intel-> amd, laptop -> desktop, Win7 32 -> Win8.1 64bit) És tök ugyanazt csinálja minden MiFlash, mint az eddigi gépen. Másik kábellel is ugyanaz.

Valszeg akkor a teló lesz hibás...

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1162) trebrona válasza Otisz (#1156) üzenetére


trebrona
Topikgazda

És tényleg ott van. :)

(#1161) Bici :
Fastboot módban látja a MiFlash? Néha előfordul, hogy úgy sikerül.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#1163) cincinatus válasza csongi (#1139) üzenetére


cincinatus
tag

Köszi az infót :) Akkor ezzel gondolom nem kell kínlódni, frissül majd folyamatosan.

(#1164) xabolcs válasza Bici (#1161) üzenetére


xabolcs
őstag

Nincs a kornyekeden egy MiFlash guru, aki levenne az atkot a telefonrol es ratenne a kivant romot?
En Budapesten tudok segiteni.

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#1165) Bici válasza trebrona (#1162) üzenetére


Bici
félisten

A 08.30-as MiFlash sehogy sem látja, mert hibaüzenetet dob, amikor Refresh-t nyomok:

Májusi béta: Látja a telót, de Flash megnyomásakor egyből kiírja, hogy nem tudja a COM5 portot megnyitni.

Júniusi béta: Nem találja a programmer file-t (MPRG*.*).

Meg voltam győződve arról, hogy valami a laptoppal van, de másik gépen pont ugyanezt csinálja mindhárom MiFlash.

Fastboot módban kiírja mindkét beta, hogy nem írható az XY partíció. Persze, gondolom, fastboot módú írás nem műxik zárt BL-rel, vagy kéne neki?

Van még kér érdekesség:

1 - Normál leírás alapján nem tudom DL módba tenni a telót. hangerő fel + bekapcs -> bejön a menü, rányomok a download-ra, erre bebootol a teló DL mód helyett.
csak a "fastboot oem edl" parancs rakja DL módba a telót.

2 - DL módban COM5 a teló neve miflash-ben a két béta esetén, fastboot módban pedig valami betű vagy számsor.

(#1164) xabolcs: Köszi, sajna nem ismerek magamon kívül telóhoz kicsit is értő embert. Ha nem jutok hétfőn a munkahelyi gépen sem előre, akkor megkérlek rá. :R Érdekes, hogy a kínai eszközökkel mennyit szívok (pár hete homtom, most xiaomi), pedig a nexus, oneplus, xperia telókkal mindig egyből pöccre ment minden. Egyebet nem próbáltam még.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1166) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Mekkora sebességű sd kártyát tud kezelni a telefon? Érdemes bele UHS-1 (80-90MB/s-ot) támogató kártyát venni?

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#1167) Pmohai válasza trebrona (#1159) üzenetére


Pmohai
csendes tag

Köszi! Nekem egyelőre nincs ilyen könytáram, de mindjárt lesz.
Köszi a szájbarágást! :)

Nyelve zöld, szarva barna............Spenót

(#1168) Pmohai válasza albandy (#1137) üzenetére


Pmohai
csendes tag

Nagyon köszi a segítséget! Ismét működik a telefonom!

Nyelve zöld, szarva barna............Spenót

(#1169) fa4hu válasza Milestone2 (#1154) üzenetére


fa4hu
őstag

Így akár root nélkül is fel lehet rakni bármely program zip-telepítőjét? Valamelyik MIUI fórumban olvastam ilyesmiről.

[ Szerkesztve ]

(#1170) Milestone2 válasza fa4hu (#1169) üzenetére


Milestone2
nagyúr

¿Qué?

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#1171) fa4hu válasza Milestone2 (#1170) üzenetére


fa4hu
őstag

Én pl. Xperia Keyboard-ot szeretnék feltenni, de az csak ZIP-ből megy fel, apk-ból nem sikerült, a ZIP-es telepítéshez viszont rootolni kellene, hogy legyen recovery. Így talán ez megkerülhető lenne?

(#1172) fa4hu válasza fa4hu (#1171) üzenetére


fa4hu
őstag

Pl. itt egy leírás reklámblokkoló hasonló telepítésére Redmi 2-ön.

(#1173) Milestone2 válasza fa4hu (#1171) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Nem mindenttudó vagyok, csak mérföldkő.
Nem tudom...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#1175) csonor


csonor
tag

Sziasztok!
Megérkezett banggood-ról 3/32-es fehér verzió, vám NEM volt. Bekapcsolom és pillanatok alatt tűzforró lett, aztán elment a kép és visszaállt rendes hőmérsékletre. Azóta sehogy nem működik a képernyő, de maga a telefon biztos működik, mert amikor nyomogatom a hangerő gombokat van hangja, a touchscreen is működik, mert ha nyomok valamit annak is van hangja.Ha az ujjlenyomat olvasó felett kocogtatom akkor hallom, hogy valami mozog benne (talán a képernyő kábel esett ki a helyéről vagy szakadt el :F ). Másnak volt ilyen problémája vagy csak én vagyok az ilyen balszerencsés, hogy ilyet kapok?

[ Szerkesztve ]

(#1176) Milestone2 válasza csonor (#1175) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Hát....kikapcs, majd Fastboot módban bekapcs sincs kép, akkor igen, pech, szerintem azonnali garancia. Nem irigyellek.

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#1177) madarasz92


madarasz92
őstag

Sziasztok!
1hete használunk egy 2gb/16gb verziót, csütörtökön gondolt egyet kikapcsolt és csak kb 10-15másodperces bekapcsoló gomb nyomás után éledt fel.
Tegnap eljátszotta ezt háromszor , jól gondolom hogy ez valami softwares hiba lehet?
Mindig olyan 60-70% van az akku amikor ezt csinálja..

(#1178) trebrona válasza madarasz92 (#1177) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Így nem lehet megállapítani és 100%-os biztonsággal kijelenteni, hogy szoftveres hiba. Ha másik rommal nem produkálja, akkor igen.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#1179) Gabócza válasza csonor (#1175) üzenetére


Gabócza
senior tag

Amit kocogtatáskor hallasz, az a kamera lencserendszer hangja, az így teljesen normális...

Nothing Phone (1) | Xiaomi Watch S1

(#1180) Magnat válasza csonor (#1175) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

Ha vissza kéne küldeni, a Bangi elég korrekt, nekem régebben egy tablettel volt bajom, még azt is felajönlották, hogy kifizetik a posta felét - ebben az esetben akár a teljes postaktg-t sem tartom kizárnak.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#1181) Máté94 válasza Milestone2 (#1154) üzenetére


Máté94
addikt

Anyák... Megkértem anyát még mikor megkapta a telefont, hogy vegyen le róla minden matricát, képernyővédő fóliát, ami csak rajta van és takarja a telefon gyönyörű részleteit. :DDD

Napok óta hallgatom ezt a hibajelenséget, erre mostani beszélgetés:

- Már megint nem működik az ujjlenyomatolvasó. Ha rárakom az ujjam csak felvillan a kijelző, semmi több. Utána pedig kiírja, hogy ne takarja el a sárga részt a telefon tetején, és ha fel akarom oldani, akkor a Hangerő+ és Vissza gombot nyomjak.
-Oké, másoknál is előfordul ez a jelenség. Valaki azt tanácsolja, hogy újra kell kalibrálni a közelségérzékelőt.
Először is újra kell indítani a telefont és Hangerő+ és Bekapcsoló gombot kell nyomni, és biztosra kell menni, hogy minden képernyővédő fólia le van szedve a kijelzőről. Levetted róla, ahogy kértem?
- ... - hosszú csend.
- Anya...
- Azt nem, mert milyen zsíros, mocskos lesz már a kijelző... [ screaming internally:((( ]
- Akkor most légy szíves húzd most le róla, és próbáld most feloldani a telefont.
- Így most megy.
- :U :N

Ez nem velem történik... :))

(#1182) pècsimunkás


pècsimunkás
addikt

Sziasztok !
A 32 gigásnak mennyi a nettója ?

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#1183) csonor válasza Magnat (#1180) üzenetére


csonor
tag

Már aznap írtam a banggoodnak, de mg nem válaszoltak, valószínűleg, mert hétvége van. Fastboot-ban hogy kell elindítani?

(#1184) Maist válasza madarasz92 (#1177) üzenetére


Maist
senior tag

Egy-két hete írtam be erről ide pár sort: [link]
B20-at tudja a telefon, ami a hibajelenséget produkálja? Milyen rom verzió van rajta? Kíváncsi leszek, hogy a sokak (én is) által megvásárolt Redmi 3s-ek kikapcsolgatnak, újraindulgatnak-e? Kicsit tartok ettől, egy hónapig sima Redmi 3-at használtam, az soha nem kapcsolt ki, indult újra, és az en.miui.com-on sincs tele a fóruma erről szóló bejegyzésekkel, szemben a Redmi 3s-el. Most kb. 2 hete egy sima Redmi note 3 pro-t használok, elégedett vagyok vele, ez sem produkál hibát, és eléggé meg is szerettem a méretei ellenére, csak a B20 ugye. Pár napja vettem is egy B20-as verziót belőle, már nem is akartam Redmi 3s-t venni, de sajnos ennek meg rossz volt a kijelzője, amit az eladó sem vett észre, így visszakértem a pénzem, és kattintottam egy Redmi 3s-re a stock-nál, mikor megérkezett. Várom már nagyon a holnapot, mikor megérkezik, hogy lesz-e olyan jó, atomstabil telefon, mint a Redmi 3 volt? Ha nem válik be, utazik vissza a stock-hoz 14 napon belül, és megvárom ott a Note 3 pro-t okt. végén.

(#1185) albandy válasza csonor (#1183) üzenetére


albandy
tag

Valószínűleg a jövő héten sem fognak válaszolni mert nemzeti ünnep van náluk okt 7-ig

(#1186) csonor válasza albandy (#1185) üzenetére


csonor
tag

De jó... :(((

(#1187) csongi válasza madarasz92 (#1177) üzenetére


csongi
veterán

melyik verzios Miui van fent?
Nekem ma csinalt ilyet. Szerbiaba nem tudtam eletre kelteni, itthon is leallt egyszer. szerintem a frissitesnel lett valami, lehet a kovetkezobe rendbe jon, vagy factori reset.

(#1188) csonor válasza csonor (#1186) üzenetére


csonor
tag

Egyébként nincs rá semmi megoldás, hogy itthon valahogy rávegyem, hogy működjön a képernyő persze szétszedés nélkül? (nem nagyon...)

(#1189) TomPack


TomPack
őstag

[link]

Vajon nálunk is működne a 2 SIM + SD kártya trió? :) Vagy szoftveresen is mókolni kéne? Valaki kipróbálhatná.

[ Szerkesztve ]

(#1190) Milestone2 válasza TomPack (#1189) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Minden hybrid slotban működik...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#1191) Petyka3 válasza TomPack (#1189) üzenetére


Petyka3
aktív tag

Működni biztosan működne, de, ha a memóriakártyából nem csiszolsz, szerintem az érintkezőket annyira felnyomja, hogy sd kártya nélkül már nem fogja "látni" a telefon a sim kártyát. Arról nem beszélek, ha beljebb csúszik, vagy megakad a sim kártya, hogyan szeded ki, roncsolás nélkül?

(#1192) Milestone2 válasza Petyka3 (#1191) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Hát, azt senki nem állította, hogy gyerekjáték barkács. Mindenre figyelni kell.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#1193) madarasz92 válasza csongi (#1187) üzenetére


madarasz92
őstag

Miui verzió: MIUI 8 Global 6.9.29/Beta és 6.0.1 MMB29M a telefon tudja a B20-at
Maist: Ez csak simán kikapcsol, nem indul újra. :(

[ Szerkesztve ]

(#1194) csongi válasza madarasz92 (#1193) üzenetére


csongi
veterán

ugyan ez van fent nekem is.
es ugyan ez volt van nalam is.

(#1195) Maist válasza madarasz92 (#1193) üzenetére


Maist
senior tag

Az mégjobb. Legalább majd mikor már órák óta nem keres senki, és furának találod, akkor csak előveszed a zsebedből a kikapcsolt telefont, és -ha sikerül- bekapcsolod. :(

(#1196) trebrona válasza csongi (#1194) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Kicsit visszaolvastam, tehát 6.9.15-tel érkezett. Ezzel használtad, vagy azonnal frissítetted?

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#1197) fa4hu válasza csongi (#1194) üzenetére


fa4hu
őstag

A MIUI 8 Global beta 6.9.29-re az angol fórumokban is panaszkodnak, valamit nagyon elszúrtak, ez tényleg fejlesztői ROM lett.

(#1198) Maist válasza trebrona (#1196) üzenetére


Maist
senior tag

Mondjuk a 6.9.29. előttiek közül is csinálhatta valamelyikkel már a telefon ezt, hiszen azt írta a kolléga az 1177-ben, hogy csütörtökön kezdődött nála a gond, és akkor a 6.9.29. ota még nem volt letölthető, nekem is a Note 3 pro csak péntek délután körül mutatta először a 6.9.29-et. Utána meg miután frissült az 1193-as hsz. alapján 6.9.29-re, még rosszabb lett. :(

[ Szerkesztve ]

(#1199) albandy


albandy
tag

Én maradtam 6.9.22 -nél azzal semmi gond

(#1200) Maist válasza madarasz92 (#1193) üzenetére


Maist
senior tag

E hét csütörtökön, mikor először elkezdte a "mókát", akkor mi volt rajta? Gondolom még nem a 6.9.29?

(#1199) albandy
Ez megnyugtató, bár madarasz92 kollégának biztos nem a 6.9.29-el kezdte a kikapcsolgatást, de majd megválaszolja a kérdést biztosan.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.