Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi 3S/Prime

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2201) Milestone2 válasza VÁMpír (#2200) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Proximity sensor.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#2202) Gabor.Sz


Gabor.Sz
csendes tag

Sziasztok!

Egy furcsa kérdéssel fordulok hozzátok.

Szert tettem egy Redmi 3S-re, amely egy Lumia 640-et váltott. Az első legszembetűnőbb különbség az, hogy amikor a Lumiával beszéltem, a hívott fél hallotta a háttérzajokat. (Pl: beszéd, rádió). Ugyanezen dolgok ezzel a telefonnal nem hallhatók. A kérdésem arra irányul: a telefonban ennyire jól meg van oldva a zajszűrés, vagy a Lumiában van/volt ennyire jó/rossz minőségű mikrofon?

Válaszotok előre is köszi,
Üdv

(#2203) szpali válasza VÁMpír (#2200) üzenetére


szpali
addikt

Van valami a távolság érzékelő szenzor előtt?
(ki nem vágott fólia, stb.)

(#2202) Gabor.Sz
Vagy a kettő tetszőleges kombinációja :))

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#2204) cappa72 válasza Gabor.Sz (#2202) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ez alapján
- Active noise cancellation with dedicated mic
a zajszűrés lehet a jelenség forrása.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#2205) Gabor.Sz válasza szpali (#2203) üzenetére


Gabor.Sz
csendes tag

És cappa72

Köszönöm a válaszotok.
Igazából engem nem zavar, sőt. Csak nem tudtam, hogy melyik jobb? Tehát az, amibe semmi zaj nem szűrődik be, vagy az amely nagyon érzékeny.

Esetleg arra tudtok valami ésszerű magyarázatot adni, hogy miért van az, ha beszélek valakivel, akkor a vonalban ilyen recsegés, ropogás, "dörzsölődés" hallatszik?
Telenor, de érdekes mert ezt a jelenséget a Lumiában is produkálta, de csak egy embernél... Másik hívott félnél, ugyanarról a helyről, szintén Telenoros, semmi probléma.

(#2206) TomPack válasza Gabás (#2188) üzenetére


TomPack
őstag

Pontosan emiatt elkerülhetetlen a rendszeres frissítés. De valahogyan sosem lesz tökéletes. De már mindegy is, túlvagyok rajta! :)

(#2207) Herbali válasza Gabor.Sz (#2202) üzenetére


Herbali
tag

Van egy második mikrofon ami a zajkioltásèrt felel. Ez pl akkor lesz hasznos amikor erős szèlben telefonálsz, mert akkor a beszèlgető partnered nem fogja hallani a hatalmas szèlzajt.

(#2208) SeatZola


SeatZola
őstag

Eustockról rendelnék. Valaki esetleg tud hozzá kupon kódot?

Rappi

(#2209) Goxi


Goxi
tag

Eustock szállítási (pontosabban raktárba bekerülési) idejéről van valakinek tapasztalat? Értesítést beérkezésről már kértem.

Esetleg egyéb vásárlás garantáltan vám mentes eu warehauseból?

[ Szerkesztve ]

(#2210) ROBERTOH


ROBERTOH
őstag

Hogyan lehet csengőhangot tenni a telefonra? Van valami program ehhez, vagy usb-n a gépre kötve fájlkezelőben csak rá kell másolni? Kell ehhez valami drivert telepíteni a gépre? (két sim van a telefonban, így az sd kártyás verzió kilőve)

ez a kedvenc aláírásom

(#2211) jambiyya válasza ROBERTOH (#2210) üzenetére


jambiyya
őstag

miui.hu-ról:
Létrehozol a belső memória vagy az SD kártya MIUI mappájában (ha nincs miui mappa, hozd létre) egy "ringtone" nevű mappát és bemásolod a beállítani kívánt hangot. Ezután már csak a beállítások/Hangok/Csengőhangoknál ki kell választani a csengőhangot.
Ha nem jelenne meg a bemásolt hang, akkor állítsd be csengőhang kiválasztásánál, hogy az összeset jelenítse meg.

Akár el is küldheted magadnak emailen a hangot, és lemented a ringtone-ba...

(#2212) szpali válasza Goxi (#2209) üzenetére


szpali
addikt

http://eustock.eu/kapcsolat

Termék beérkezések:
2016.10.16. 19:59-kor frissítve
Xiaomi Redmi 3s arany, várható érkezés: November eleje.

:))

Erre voltál kíváncsi?

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#2213) ROBERTOH válasza jambiyya (#2211) üzenetére


ROBERTOH
őstag

Ezt olvastam, de ha rádugom usb-n a számítógépre, akkor a fájlkezelőben nem látszik rajta se könyvtár se fájl, ezért gondoltam az a biztos, ha rákérdezek ;)

ez a kedvenc aláírásom

(#2214) T. Almeida válasza Biluxzsolt (#2035) üzenetére


T. Almeida
senior tag

Szintén tapasztalat, egy másik topikból áthozva: a 6.2.29 után kész megváltás: napi 1-2x csonttá fagyott telefonom az előző verziótól, látszólag teljesen véletlenszerűen, agybajközeli állapotban voltam már. A 6.10.13-mal viszont teljesen stabil a megjelenés óta (3-4 napja?). Nekem megváltás volt az update.

(#2215) Milestone2 válasza ROBERTOH (#2213) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Rádugod USB-n alapértelmezett az USB for charging (csak töltés)
Húzd le a redőnyt és remélhetőleg ott lesz az USB értesítési sorban.
Tap rá, és változtasd meg USB for file transfer vagy USB for Photo transfer opcióra.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#2216) Tatavs válasza Antibá (#2162) üzenetére


Tatavs
csendes tag

Köszönöm!
Úgy néz ki bejött a trükk. :R

(#2217) Pistike1985 válasza ROBERTOH (#2213) üzenetére


Pistike1985
aktív tag

Húzd le az értesítési panelt és az usb kapcsolatot állítsd MTP-re. Akkor lesznek mappák. :)

Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy Watch 4 Classic

(#2218) Lenry


Lenry
félisten

szupererősen gondolkodom a Redmi 3s-en, de szeretem minden oldalról körüljárni a témákat, ezért érdekelne, hogy milyen negatív tapasztalataitok vannak a készülékkel?
bármi zavaró jöhet, akár olyan is, ami titeket nem feltétlenül zavar, de lehet, hogy én pont amiatt vágnám majd földhöz.

köszi

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#2219) Goxi válasza szpali (#2212) üzenetére


Goxi
tag

Ómájdád! Igen, erre voltam kíváncsi. Köszi.

(#2220) Bici válasza Lenry (#2218) üzenetére


Bici
félisten

Sokan panaszkodnak arra, hogy a legkisebb 3G/4G jel csökkenésre visszavált 2G-re és nem is vált vissza.
Van, akinél egy rejtett menüben való állítgatás megoldja a gondot, de a legtöbb esetben nem.
Itt a hiba fóruma: [link]. Még nem lehet tudni, hogy hardveres gond, vagy szoftveres.
Ezen kívül nem mindenkinél műxik ugyanúgy a ROM flash-elés folyamata. Ez persze, csak akkor gond, ha le akarod cserélni a rom-ot - pl. gyárilag kínai, vagy webshop-os mókolt verzió, vagy akkor ha root-olni akarod.

Én ezzel ak ettővel találkoztam. Illetve a kijelző színei szerintem közepesek, a 47 dolláros Homtom HT16-ba szebb színű kijelzőt raktak - ez csak vélemény.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#2221) Milestone2 válasza Lenry (#2218) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Igen, ahogy Bici mondja, instabil a ROM-olhatósága. És ha az értékesítő akitől veszed, megszivat, akkor csak a gondod lesz. Ha GLOBAL DEVELOPER ROM-mal jön (azaz nem kell belenyúlnod) akkor jól használható készülék. Illetve a legjobb ha China developerrel jön, akkor a legstabilabb és rootolt is alapból. De nem mindenkinek jó az angol rendszer.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#2222) Lenry válasza Milestone2 (#2221) üzenetére


Lenry
félisten

köszönöm mindkettőtöknek a válaszokat :R

a ROM-olhatóság fontos, előbb-utóbb mindenképp cserélni fogom a stock ROM-ot (az eddigi készülékeim alapján legalábbis... :) )
de az alapján, hogy "instabil a ROM-olhatósága", úgy értelmezem, hogy ez hardverfüggő. vagy bootloader, vagy mitől függ?

ha jól látom, akkor a China dev vagy global dev ROM-mal járnék a legjobban. hol tudom megnézni, hogy egy adott készülék melyik ROM-mal érkezik?
eustockról szeretnék rendelni, és egy kollégám a múlt héten vett onnan egy 3s-t, tehát az övén le tudom ellenőrizni, ha ez valami könnyen elérhető menüpontból kideríthető.

az angol nyelv nem probléma, a mostani Motorolámat is angolul használom, mert a Google Now bizonyos funkciói csak így működnek.

a 4G eldobása fájó, mert egyrészt pont azért cserélném a MotoG2-t, mert nincs benne 4G és az új telefon kiválasztásánál komoly súllyal esett a latba, hogy a 3s ismeri a B20-at

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#2223) trebrona válasza Lenry (#2222) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Onnan global dev-vel kapod. Instabil romolhatóság csak a különböző kínai webshopok által flashelt készülékekre vonatkozik. Én global dev-vel kaptam, bootloader nyitás simán ment. Nálam semmilyen hálózat instabilitás nem jelentkezett, stabil 4G (telenor).

Romverzió ellenőrzése: Beállítások=>Telefonról

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#2224) Maist válasza Lenry (#2222) üzenetére


Maist
senior tag

Nem dobálja a 4G-t a telefon, kb. 2 hete használom, nincs gond. Én is tartottam ettől (olvastam a linkelt topic-ot), de teljesen jó. Gyenge jel esetén is erősen ragaszkodik a 4G-hez.

[ Szerkesztve ]

(#2225) Sebhelyes válasza Lenry (#2218) üzenetére


Sebhelyes
senior tag

Az 5GHz-es WiFi hiánya például igen zavaró, főleg ha a router csak egy frekvenciát tud egyszerre, akkor vissza kell váltani 2,4GHz-re, 50mbps-re 150-ről... :W

(#2226) szpali válasza Goxi (#2219) üzenetére


szpali
addikt

csak súgok, hogy ha nem ÁFÁ-zol, akkor hardveraprón van arany 85 58-ért

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#2227) Bici válasza Lenry (#2222) üzenetére


Bici
félisten

Nem csak a 4G-t, hanem a 3G-t is eldobja, ha ilyen telót fogsz ki.
A romolhatóság szerintem összetett dolog. Szerintem arról van szó, hogy a MiFlash nem elég hibatürö. OS-töl, telótól, hardvertöl is függhet, hogy müxik-e a flashelés.
Egyelöre nem tudok fix hibáról, de olyanról sem, hogy mi az a tuti gép + OS + teló + MiFlash kombináció, amivel tutira jól megy minden.
Szerintem a telóból rengeteg verzió létezik, legalábbis szoftveresen. De ez csak tipp, mert ez magyarázná a különféle kombinációkban elöforduló látszólag logikátlan problémáka.

( #2223 ) trebrona: nálam a romolás nem ment kínai stable rommal sem ment a romolás, cserében ment a BL nyitás.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#2228) forgonati


forgonati
őstag

Filóztam ezen a telefonon de igazából eléggé elriaszt a sok nyűg ami körülötte van. Úgy látom ez a LTE-ről 2G-re átugrás elég sok embert érint, a hivatalos fórumon ezrével vannak a panaszok, de úgy látszik tuti megoldás még nincs rá :(

Ezen kivül a flashelés körüli problémák sem biztatóak. Pedig jó lenne egy normális, emberi méretű telefon. Mondjuk ott a Oneplus X, de abban nincs ujjlenyomat olvasó, a kétujjal feloldás meg eléggé problémás annál a telefonnál.

Figyelem a fórumot továbbra is, hátha lesznek megoldások a problémákra...

[ Szerkesztve ]

Keelah Se'lai!

(#2229) Pistike1985 válasza forgonati (#2228) üzenetére


Pistike1985
aktív tag

Én az Exteme Digitalban vettem és semmi baj vele. A szoftverfrissítés is gond nélkül ment. Volt 1-2 random reboot de megszünt. Semmi hibát nem tapasztaltam azóta.

Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy Watch 4 Classic

(#2230) cappa72 válasza forgonati (#2228) üzenetére


cappa72
nagyúr

Kérdés az is, hogy az lte-2g váltást milyen kontextusban írják le.
Mert ha pl. bejövő hívás esetén, akkor igen, lehetséges, hogy 2g-re vált, ha nincs 3g.
Merthogy idehaza 4g hanghívás jelenleg nincs, így az elérhető hálózatra vált le.
De ha nem elérhető épp a 4g, akkor ugyanezt csinálja, az elérhető hálózatra vált le: ha van 3g akkor oda, ha az nincs, akkor 2g-re.
Tehát nem fekete-fehér, hanem összetett a kérdéskör.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#2231) hevizms válasza Lenry (#2218) üzenetére


hevizms
addikt

Az enyém Redmi3 Pro,de olvastam már ilyen problémát itt is.Telefonalas közben nem mindig működik az elsötétítése a képernyőnek.Ezáltal a füleddel esetleg tartásba teszed a telot és akkor nem hall a másik.Illetve olyan problémát is tapasztaltam hívással kapcsolatban,hogy amikor meg kivilágosodnia kellene a képernyőnek telefonálás után,akkor meg sötét marad és nem tudom bontani.

[ Szerkesztve ]

(#2232) 4ron


4ron
senior tag

Üdv!

Eustock-os Redmi 3S frissítést jelez, valamint az Eustock oldalán is azt írják, hogy nyugodtan lehet frissíteni. A kérdésem a következő: hogyan frissítsem, hogy stabil maradjon, mire figyeljek oda?

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#2233) trebrona válasza 4ron (#2232) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Sok módon nem tudod, nyomsz egy OK-t. :)

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#2234) Milestone2 válasza trebrona (#2233) üzenetére


Milestone2
nagyúr

:C

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#2235) forgonati válasza cappa72 (#2230) üzenetére


forgonati
őstag

Én ott a fórumo azt olvastam hogy kisebb 4G ingadozásnál is már levált 2G-re, és a nagyobb baj hogy nem akar utána visszamászni, hiába van full 4G térerő. Restart megoldja a dolgot, de ez azért mégsem megoldás. Lehet hogy nem fekete-fehér, de én ilyeneket olvastam az official fórumon.

Keelah Se'lai!

(#2236) ROBERTOH válasza Milestone2 (#2215) üzenetére


ROBERTOH
őstag

Köszi neked és Pistike1985-nek is a segítséget!

ez a kedvenc aláírásom

(#2237) trebrona válasza ROBERTOH (#2236) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Csak jelzem, az eustock a dobozra tett egy matricát (már ha onnan vetted) amire ez van írva: A használati útmutató a webáruház Támogatás/Letöltések résznél pdf formátumban letölthető!
Mindenki másnak is szól, akinek nem egyértelmű (ismeretlen) a telefon menürendszere.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#2238) SeatZola


SeatZola
őstag

Lehet, hogy ki fogtok nevetni, de efelé a készülék felé tendálok. Most egy Samsung S7 Edge van. Nagyon, jó, szeretem is, de unom és semmi másra nem használom szinte csak telefonálásra, meg néha navigálni. A mérete is zavar már, elég lenne az 5". Meg most jól el is vinnék tőlem nagyon jó árban. Megmaradna 100eFt-om. Nem kell a kimaradó pénz semmire, de így, hogy nem használom csak telefonálni meg navigálni arra egy 55eFt-os telefon is elég lenne. Hülye vagyok? Maradjak az SGS7E-nél vagy cseréljek szerintetek. EUSTOCK-ról venném, romolgatni nem akarok.

Rappi

(#2239) cappa72 válasza SeatZola (#2238) üzenetére


cappa72
nagyúr

Szerintem a saját topikjában tuti, hogy ajánlani fogják az emberek ezt a telefont.
Így teszek én is. :DDD
Nem terveztem nagyon telefont cserélni, de valahogy mégis elfogott a "na ez kell" érzés. Aztán lett.

@(#2240) trebrona
Hát nem. Eddig nagyon úgy tűnik, hogy nem. :C
De már fogalmazom a kérdéseimet, mert lesz belőle pár, és nem akkarom hirtelen ideömleszteni.
Az biztos, hogy a stock 4.2 után "kicsit" más.
Hiába... kell tanulni.
(Kicsit fura, hogy pl. a rawcopy-hoz 9008-as port kell, de eddig nem találtam a keresővel itt 9008-ra találatot).
Az mindenképpen jó, hogy heliumbackup-pal és super backup-pal simán átköltöztem (röpke 3 óra alatt) 4.2-ről 6.0-ra.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#2240) trebrona válasza cappa72 (#2239) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Ezek szerint nem bántad meg. :)

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#2241) Pistike1985 válasza SeatZola (#2238) üzenetére


Pistike1985
aktív tag

Én személy szerint Samsungon kívül szinte bármit szívesen használnék. Én lecserélném és a maradékot szétosztanám a válaszolók közt. :p :D Viccet félretéve szerintem nyugodtan lecserélheted, de előtte próbáld ki, tapogasd, nyomogasd meg. Ha nem tetszik meghagyod a Samut vagy keresgélsz tovább.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy Watch 4 Classic

(#2242) SeatZola válasza Pistike1985 (#2241) üzenetére


SeatZola
őstag

Én is erre jutottam. Holnap edigitalban megnézem, kipróbálom.

Rappi

(#2243) szpali válasza cappa72 (#2239) üzenetére


szpali
addikt

Mit használtál előtte?

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#2244) Herbali válasza SeatZola (#2238) üzenetére


Herbali
tag

Hadd kérdezzem meg halkan, hogy ha csak telefonálni használod akkor miért vettél ilyen drága telefont?

(#2245) cappa72 válasza szpali (#2243) üzenetére


cappa72
nagyúr

Jiayu G4s-t (2/16, MT6592 8x1,7GHz, 4,7" - HD, 3Ah akku). Jó régifon - most is jól működik.

(#2246) SeatZola
Én ezért preferálom a kínait. kb. 5 éve csak csájnafonom volt. Némelyek kompromisszumosak, de van ami igen szép teljesítményt nyújt. De: közösség nélkül csájnafont venni már nem a legszerencsésebb.

@frissítés
Majd akkor, ha lesz tapasztalat a downgrade-del, illetve megtanulom, mivel mit lehet. Addig marad a 6.9.15.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#2246) SeatZola válasza Herbali (#2244) üzenetére


SeatZola
őstag

Mert amikor megvettem, akkor ezen mobil neteztem is. Azóta áttértem egy Tab S29.7-re a mobil netezéssel és a telefonon már csak telefonálok. Meg talán azért is mert elkapott a kell érzés. De már unom magamon, hogy mindig beleölök 180-250eFt-ot egy telefonba és 1 év alatt bukok rajta minimum 100eFt-ot. Ennyi! Megpróbálok kiszállni az ördögi körből.

Rappi

(#2247) Pety


Pety
senior tag

Ma voltam Bp-n,kétszer kellett restartolni a telefont(3s B20 eustocktól),hogy legyen net
pedig 3g írt de semmi nem működött.A hét végén engedtem neki,hogy frissítsen 6.10.13-ra ,megbántam.
Idáig nem tapasztalt anomáliák kezdődtek az ujjlenyomat olvasót is újból kellett tanítani mert nem nyitott korábban mentett új lenyomatok egyikére sem. :(((

[ Szerkesztve ]

"A számítógéppel kitűnően megoldható minden olyan probléma, amely számítógép nélkül fel sem merülne"

(#2248) TomPack válasza SeatZola (#2238) üzenetére


TomPack
őstag

Ha a navigálás nagyon fontos, akkor inkább maradj a samunál! Én napi több órát navizok a városban, és napi 1-3 alkalommal elvesztette a jelet. Csak az újraindítás segített rajta, ami ugye több perc. Előtte LG-m és Samsungom volt, sosem volt ilyen problémám. Lehet csak szerencsétlen vagyok, mert a Xiaomi Mi4-emmel is pont ez volt az egyetlenegy problémám. Mondjuk én tényleg ipari üzemmódban navizok.

(#2249) SeatZola válasza TomPack (#2248) üzenetére


SeatZola
őstag

2-3 hetete kell csak a navi 1-1 alkalomra....

Rappi

(#2250) TomPack válasza SeatZola (#2249) üzenetére


TomPack
őstag

Akkor azzal nem lesz gond. :) Reméljük nem hobbi pilóta vagy.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.