Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi 3S/Prime

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1301) Milestone2 válasza Janou (#1298) üzenetére


Milestone2
nagyúr

A legtökéletesebb szerintem.
(Hetente kap frissítést)
Célszerű nem automatikusra állítani/engedélyezni a frissítést.
Minden héten péntek-szombat-vasárnap beleolvasni a fórumba, hogy épp dícsérik vagy szidják a frissítést.
Ha szidják, kihagyni a hetit.
Ha dícsérik, akkor nyugodtan rányomni az Updaterrel.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#1302) TomPack


TomPack
őstag

Már rég használtam MIUI-t. Hogyan tudnám a névjegyeket rendezni?

(#1303) xabolcs válasza TomPack (#1302) üzenetére


xabolcs
őstag

A nevjegyzekben menu gomb hosszan nyomasaval bejon a helyi menu ... abban mar talalsz kedvedre valot.

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#1304) TomPack válasza xabolcs (#1303) üzenetére


TomPack
őstag

Nahát! :) Erre sosem jöttem volna rá! Köszi!

(#1305) fa4hu válasza oroby (#1295) üzenetére


fa4hu
őstag

Próbáltad másik kamera programmal vagy másik ROM-mal? Most melyik ROM van rajta?

(#1306) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

EU stable rom-ot lehet rootolni?
Felraktam TWRP-ből a linkelt supersu-t, de mégsem találom sehol a telefonon.
Mit csesztem el?

Kössz!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1307) eustock


eustock
tag

Kedves Fórumozók!

Több visszajelzés is érkezett hozzánk, hogy a készülék szoftverfrissítés után rendellenesen működik, megkérünk mindenkit, a következő frissítésig, vagy amíg nem javítják a problémákat, ne frissítsétek a készülék szoftverét, és használjátok azzal a verzióval, ami jelenleg a készüléken található.

Köszönjük!

EU Stock

[ Szerkesztve ]

(#1308) csongi válasza xabolcs (#1303) üzenetére


csongi
veterán

En nem talalok ilyet. :F

(#1309) Cortez863


Cortez863
csendes tag

Sziasztok!

Már korábban kinéztem magamnak ezt a készüléket. Sajnos az első szállítmány hamar elfogyott itthon, ezért nekem nem jutott belőle.
De lehet ez inkább szerencse, mert az első tulajoktól, rengeteg elégedetlenséget olvasok.
Ez a baja, az a baja, ezt nem kéne frissíteni, azt kéne. ROM így ROM úgy. :(
Én nem szeretném "mókolni" a telefont. Egy stabil jól működő készüléket szeretnék vásárolni, ami remélhetőleg hosszútávon megbízható lesz.
Elképzelhető,hogy az elő-széria még hemzseg a hibáktól és csak lassan fogják kiküszöbölni a "gyerekbetegségeket"? :Y

Meddig érdemes várni a vásárlással,hogy hibátlan szériát tarthassak a kezemben? :F

(#1310) margithid válasza eustock (#1307) üzenetére


margithid
veterán

Nekem a legutolsó frissítés van a telón, global dev, semmiféle anomáliát nem tapasztaltam.

(#1311) Maist válasza Cortez863 (#1309) üzenetére


Maist
senior tag

Inkább bánhatod, hogy nem jutott az első szállítmányból. Én tegnap kaptam meg délután. Előtte pár hónapig volt már sima Redmi 3-am, ami atomstabil volt. Én is kicsit aggódtam a 3s miatt, mert pár rossz dolgot lehetett róla olvasni. Most tegnap óta nyúzom, és azt kell írjam, tényleg kár volt aggódni, nagyon jó a 3s azzal a heti kiadású gyári global beta rendszerrel, amivel az eustock küldte. Akkuidő is mégjobbnak tűnik, mint a sima Redmi 3-al volt, elégedett vagyok. Összeszerelés, minőség szintén megfelelő. Ha lesz legközelebb az eustock-nál, nyugodtan vedd meg, és használd gondtalanul, nem fogod megbánni. A rendszer auto frissítését kapcsold ki esetleg, és utána frissítsd csak a heti kiadást (ahogy itt írta többször is Milestone2 kolléga), ha jók a visszajelzések.

(#1312) DJ. Ru$y válasza Cortez863 (#1309) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ha itt figyelmesen olvasol, kiderül, hogy nem hardveres hibák vannak, hanem főleg szoftveres problémák, amit 1-2 héten belül valószínűleg (folyamatosan) javítanak. Nálunk is lesz egy ismeretségi körben idővel, ha jut valamelyik szállítmányból a hölgynek.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#1313) csongi válasza Cortez863 (#1309) üzenetére


csongi
veterán

Varhatsz a vegtelensegik. :)
A keszulek tokeletes, de minden fejlesztoi romnal ez van sajnos, bugok vannak, mindegy lesz mit veszel.
A fejlesztoinek ez a lenyege.
Tehetsz fel stabil romot, de egyenlore keszuloben, es azoknak a szivasaibol alakul ki akik most hozza tesznek.

(#1314) margithid válasza csongi (#1313) üzenetére


margithid
veterán

Sőt, nem csak fejlesztő Romnál van igy. Van amikor maga a google ismeri el, hogy az ő hibája valami.
Apple is nem egyszer adott már ki bugos frissítést.

(#1315) cincinatus válasza Cortez863 (#1309) üzenetére


cincinatus
tag

Hardveres hibát én még nem olvastam és nem is tapasztaltam. Mint azt többen leírták, egy rossz ROM frissítés a ludas a hibákért.

A Prime, mivel a Redmi 3-ra és a Redmi 3s-re épül, szerintem hardveresen abszolút kiforrott telefon :D

Teljesen használható azzal a ROM-mal, amivel küldték.

(#1316) fa4hu válasza eustock (#1307) üzenetére


fa4hu
őstag

Annyi pontosítás, hogy a 16.09.30-i frissítés a nem B20 képes Redmi 3S-eknél általában nem okoz problémát, csak a B20 képeseknél, amit az EU Stock is forgalmaz. Természeteseb ettől még a B20 képes telefonok a korábbi ROM-okkal tökéletesen működnek.

Valahogy a fórumban meg kell oldani, hogy egyértelműen kiderüljön, az egyes megállapítások mindkét készüléktípusra vonatkoznak vagy csak az egyikre.

(#1317) madarasz92


madarasz92
őstag

Köszi mindenkinek jó lett a faterom telefonja, felment rá a 22-es rom simán! :) :R

(#1318) TomPack válasza fa4hu (#1316) üzenetére


TomPack
őstag

Nekem NEM b20-as, és semmi problémám...

(#1319) fa4hu válasza TomPack (#1318) üzenetére


fa4hu
őstag

Pont ezt írtam, hogy azokkal nincs gond. :)

(#1320) csongi válasza fa4hu (#1316) üzenetére


csongi
veterán

Nekem B20 és a hiba akkor jelentkezik ha a hálózat eléréssel van gond, vagyis hálózatváltásnál akad ki a rendszer.

(#1321) Weather válasza Kroni1 (#1296) üzenetére


Weather
csendes tag

A Xiaomishop ezt a választ küldte az érdeklődésemre hogy B20-as vagy sem az előrendelhető 2/16-os: "Rákérdezek, de csak holnap tudok válaszolni a kérdésére."
-Hú hát az sem tudják mit forgalmaznak...
Amúgy nekem tökmindegy, ha nem az akkor legalább nem fogok szívni a jelenlegi problémával. Elég a 3G nekem, úgyis többet wifivel használom.
Aztán idővel gondolom amúgy is kihal végre nálunk is a 800Mhz-es LTE akkor meg már mindegy lesz hogy tudja-e vagy sem.

(#1322) Milestone2 válasza Weather (#1321) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Nézze meg a dobozon a verziószámot, basszus ennyit nem tud megtenni...???

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#1323) Viktor0610 válasza Weather (#1321) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

"Aztán idővel gondolom amúgy is kihal végre nálunk is a 800Mhz-es LTE akkor meg már mindegy lesz hogy tudja-e vagy sem."

Már miért halna ki? Épp' ellenkező tendenciát látok -Telenor. Néhány hely van, ahol korábban volt 4G, most már csak 3G-lefedettség van, de legalábbis kevésbé stabil a 4G.

Samsung Galaxy A54

(#1324) Milestone2 válasza Viktor0610 (#1323) üzenetére


Milestone2
nagyúr

A 800 helyett itt majd átállnak 700-ra és akkor csak pislogunk...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#1325) kelzsoca válasza Milestone2 (#1322) üzenetére


kelzsoca
félisten

Valószínűleg nem látott international verziós készüléket/dobozt, tehát az előrendelést "vakon" veszi fel a készülékre.
Ettől függetlenül még illene tudni milyen készülékre vesz fel előrendelést.

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#1326) fszom


fszom
csendes tag

Elég régóta olvasom a fórumot, és van egy pár dolog ami kikívánkozik belőlem.
Jönnek a hozzaszolasok hogy milyen a telefon meg hogy van-e állandó frissítés
Aki most vesz telefont az nem egy 2 évvel ezelőtti szoftverrel kapja, ezek működnek mindenki tudja használni, ha valaki nem ért a romoláshoz meg úgy az egészhez általában az ne akarjon már állandóan frissíteni, utána meg sirdogalni hogy ez meg ez sem jó. Azért hogy a galéria másképp rendezze a képeket meg változik a számológép nemhiszem hogy érdemes kockáztatni egy jól működő rendszert.
Kérdezném hogy azok akik az Eustock os 15ös romot az első 2 percben frissítették a 29esre, tudják hogy milyen változások vannak a 2 rom között?

(#1327) Kroni1 válasza Weather (#1321) üzenetére


Kroni1
veterán

"Aztán idővel gondolom amúgy is kihal végre nálunk is a 800Mhz-es LTE akkor meg már mindegy lesz hogy tudja-e vagy sem."

Hát nem éppen fog ez egyhamar kihalni, hiszen a 800-as hálózatát nemrég fejlesztette ki vidéken két szolgáltató közösen. Nekem ez nem probléma amúgy annyira mert Bp-en vagyok javarészt. ki is lett már számtalan helyen tárgyalva, hogy mikor van gond a B20 hiánnyal. Leginkább azokon a területeken, ahol nincs rendes 3G lefedettség, mert a 3G-t már biztosan nem is fogják fejleszteni. Na aki ilyen helyen használná, annak sok esetben csak 2G van, a folyamatos bizonytalan hálózatelérés is meríti a telót rendesen. A mi4C-vel én amikor vidéken jártam akkor sehol sem volt gondom, mindenhol volt 3G legalább.

[ Szerkesztve ]

(#1328) Weather válasza kelzsoca (#1325) üzenetére


Weather
csendes tag

Pontosan. Mivel még nincs náluk a termék, nem lát dobozt se. De tényleg foglalkozhatnának vele, tudniuk kellene a változatokat, pláne hogy CSAK ezzel a márkával foglalkozik a bolt...
800Mzh-es témakör: hát nem hangzik jól amit írtok, ez az ország ebben is visszafejlődik inkább, nem előre ?!
Vagy ez nem egy elavult megoldás, egyszerűen csak csak Kínában adatkapcsolatra magasabb frekvenciák lettek a szabványok?

[ Szerkesztve ]

(#1329) Milestone2 válasza Weather (#1328) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Nem 'tom elavult-e a 800, azt tudom, hogy olcsóbb, költséghatékonyabb, ezért alkalmazzák.

Kelzsoca #1325
Miért vagyok olyan naív, hogy erre azonnal nem gondolok...?

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#1330) Kroni1 válasza Weather (#1328) üzenetére


Kroni1
veterán

Nem hiszem hogy elavult, csak olcsóbb.. Meg azért is van ennyi féle, hogy ne legyen olyan egyszerű az életünk! :)

(#1331) fa4hu


fa4hu
őstag

Valaki próbálta már Redmi 3S B20 alatt az Exposed-et (ha igen, melyiket), ill. ezt a modult hozzá?

(#1332) cappa72 válasza Weather (#1328) üzenetére


cappa72
nagyúr

Mitől lenne elavult a 800MHz?
A frekvencia nem elavulás kérdése... Ez nem SoC, hogy pl... a Snapdragon 800 elavul ;]
Ez egy frekvenciasáv.
Pl. Elavult lenne az 540Khz? Miért? Vagy 2016-ban csak a 2016MHz a nem elavult?

Véhetően nem foglalkoztál ilyen kérdéskörrel, ezért gondolod ezt.

Minél alacsonyabb egy frekvencia, annál nagyobb a hullámhossz. Ez miat nagyobb terület sugárózható be vele. Ezért használják.

szerk.: mintha valahol olvastam volna, hogy kell majd a 0,8GHz a VoLTE-hoz is... de fixme.

Ennél jóval alacsonyabb frekvenciákat is használnak már régóta.
Amikor régesrégen Fa Nándornak gondjai voltak a tengeren, akkor a Székesfehérváron található dönthető/forgatható logper antennával tudtak vele kapcsolatot létesíteni (a frekvenciára nem emlékszem... 23 éve lehetett).

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1333) Weather válasza cappa72 (#1332) üzenetére


Weather
csendes tag

Történetesen foglalkoztam. Antenna, parabola, kábel TV szerelő is voltam.
Természetesen nem fizikailag értem az elavultságot, nem vagyok hülye. A világegyetemben mindenféle frekvencia van és a világegyetem sem elavult. :D
És csak kérdés volt.
Mert a távközlésben is úgy néz ki egyre magasabb frekvenciákat preferálnak ahogy telnek az évtizedek, annak ellenére hogy a frekvencia emelkedésével romlik azok terjedése.

Fiatal sem vagyok hogy tapasztalat nélküli legyek, én még használtam 0660-as telefont ami azt hiszem 450Mhz-en ANALÓGBAN működött, és még SIM kártya sem volt a telefonokban. :D

[ Szerkesztve ]

(#1334) kmisi99 válasza Weather (#1333) üzenetére


kmisi99
addikt

Egyáltalán nem fejlődünk vissza, Magyarországon kimagaslóan jó a rádiós távközlési lefedettség. Munkatársam sok éven át telepített és konfigurált rádiós antennákat mindhárom szolgáltatónak az országban, ő szerinte a világon az egyik legjobb. (külföldön is dolgozott) . Anno 2013 ban mikor megszűnt az analóg TV sugárzás, akkor "aukcióra" bocsájtották a régi frekvenciákat, mert marha messze el lehet lőni.

(#1335) margithid


margithid
veterán

Ujjlenyomatolvasó nagyon tetszik, de, hogy lehetne beállítani, hogy ha nem ujjlenyomattal ébresztem fel a telefont, akkor valami komolyabb jelszó legyen mint a pontok összekapcsolása?
Ha elhagyom a telefont ezt azért nem nehéz feltörni...
Vagy valami olyasmire gondolok, hogyha 3szor elszúrja a pontok összekapcsolását, akkor valami számsort kérjen, ha azt is elszúrja 3szor akkor meg semisítse meg magát a telefon:D

[ Szerkesztve ]

(#1336) trebrona válasza margithid (#1335) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Ne mintát, hanem kódot állíts be! Lehet szöveg és/vagy szám.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#1337) hege21 válasza margithid (#1287) üzenetére


hege21
senior tag

Próbáltam sok kuponnal,de valamelyikkel inkább többe került :Y
138,17$ alá nem tudtam menni :)

Pixel 4A 5G fehér eladó

(#1338) margithid válasza hege21 (#1337) üzenetére


margithid
veterán

Nekem is kb annyi volt, szerintem korrekt ár!

(#1339) Bici válasza Bici (#1306) üzenetére


Bici
félisten

Erre esetleg valakinek van ötlete?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1340) Andrewstarr válasza margithid (#1338) üzenetére


Andrewstarr
aktív tag

Postával együtt? Az mennyi volt és milyen?

(#1341) margithid válasza Andrewstarr (#1340) üzenetére


margithid
veterán

Sima ingyenes posta, 3 hét kb mire ideér.

Ezeket a gyárilag feltelepített alkalmazásokat hol lehet kezelni? MIUI fórum, fájlkezelő, zene.
Lehet törölni őket simán és kész? Valamelyiket engedi, valamelyiket nem.

(#1342) ORCA58 válasza Weather (#1333) üzenetére


ORCA58
addikt

A Tmobile-nál lehet főleg gond a B20 hiánya. Vidéken sok helyen átugrották a 3G-t és rögtön 800MHz-es 4G-t telepítettek. Voda és Telenor 3G lefedettsége nagyobb.

(#1343) RaVal válasza margithid (#1341) üzenetére


RaVal
tag

Amit enged törölni alapba, azt gond nélkül. A többi törléséhez root jog és pl Titanium Backup progi kell, azzal lehet őket jegelni vagy törölni. De root mellett a global dev frissítése kerülendő, mert MI logónál megakad a betöltés.

(#1344) margithid válasza RaVal (#1343) üzenetére


margithid
veterán

Köszi, akkor amit enged azt leszedek...
Semmiképpen sem akarok rootot, annál is inkább, mert egyrészt bonyolult, másrészt meg olvastam sok alkalmazás nem is szereti a rootolt telót.
Nagyon meg vagyok elégedve eddig a készülékkel, semmi okom még Rom cserére se, nemhogy rootra.

(#1345) margithid válasza margithid (#1344) üzenetére


margithid
veterán

Na leszedtem, forumot, gyári böngészőt, mi romeote-ot.

(#1346) Peltár


Peltár
aktív tag

Sziasztok!

Tanácsot kérnék!

Kezdem belakni a Redmi 3s-t, Telefonszámok átmentve, google és egyéb frissítve, Miui frissítés tanács szerint kihagyva. Saját programok újra telepítve (nem használok sokat) Huawei Y300 -ról SMS, illetve egy "Jegyzetek" app-ból a jegyzeteket szeretném átmenteni ugyan ebbe a programba csak már a Redmi 3s-re.

Nem a SIM kártyán vannak az SMS-ek

Valami egyszerű megoldást tudna valaki? Root, BL-nyítás kizárva.. :U

[ Szerkesztve ]

(#1348) csongi válasza Peltár (#1346) üzenetére


csongi
veterán

sms backup .

(#1349) margithid


margithid
veterán

Csak kiváncsiságból kérdezem, hogy az mitől lehet, hogy egyeseknek semmi gondja egy rom verzióval, másoknak meg a fórumbejegyzések szerint nem is egy embernek igencsak rosszul müködik egy-egy frissítés.
Eltérő beállítások, vagy esetleg olyan alkalmazások amik kihoznak egy-egy hibát?

(#1350) Mewryck válasza eustock (#1307) üzenetére


Mewryck
tag

Nálam is előjött a hiba,konkrétan pinkód kérés után kikapcsol a telefon...sim nélkül nincs gond,de így kb használhatatlan...
eustock rendelés, redmi 3s prime, B20-as verzió

...és úgy akarom élni az életemet, ahogy megálmodtam, nem pedig úgy, ahogy mások elvárják...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.