Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi 3S/Prime

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1201) fa4hu válasza Maist (#1200) üzenetére


fa4hu
őstag

De Csongié igen, mivel ő is az Eustock-tól vásárolta, az a 15-ös ROM-mal jött pénteken, és akkor már a 30-as update jött le rá OTA-n.

De az is lehet, hogy már a 22-esben is volt valami gubanc, és nem véletlenül tették az Eustock-ban rá csak a 15-öst.

[ Szerkesztve ]

(#1202) madarasz92 válasza Maist (#1200) üzenetére


madarasz92
őstag

Csütörtökön lett le frissitve dél körül jött az update azóta kb 10x kikapcsolt ezzel a verzióval.
15-20s kell nyomni a power gombot és csak akkor kapcsol be.
Mit javasoltok? Elég kellemetlen nekem édesapám kapta a születésnapjára.

(#1203) Faterkam


Faterkam
addikt

Nagyon nem jó hír, hogy ennyi embernél újraindul a telefon :/

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#1204) xabolcs válasza madarasz92 (#1202) üzenetére


xabolcs
őstag

Frissits! Vagy ujabbra, vagy regebbire.

Ha az utobbi mellett dontesz, akkor kapcsold ki a frissitesek kereseset a Frissito alkalmazasban!
Toltsd le a megelozo 4~5 frissitest, s egyesevel probald ki, hogy melyik mennyire stabil!

- miui_HM3SGlobal_6.9.29_5b8306c49f_6.0.zip
- miui_HM3SGlobal_6.9.22_f5e13d8bf6_6.0.zip
- miui_HM3SGlobal_6.9.15_f7d33b2934_6.0.zip
- miui_HM3SGlobal_6.9.8_bc7f92e0bf_6.0.zip
- miui_HM3SGlobal_6.8.25_5435e8c0b1_6.0.zip
- miui_HM3SGlobal_6.8.18_39691b0190_6.0.zip

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#1206) borsodika válasza Faterkam (#1203) üzenetére


borsodika
őstag

Ez azért van mert mindenki ész nélkül frissíti a dev romot... :U

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#1207) xabolcs válasza borsodika (#1206) üzenetére


xabolcs
őstag

Remelem igazad van, es nem silany minosegu keszulekek lettek teritve. :K

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#1208) borsodika válasza xabolcs (#1207) üzenetére


borsodika
őstag

Nálam és ismerősömnél is a 6.9.15-ös verzió van, nem produkál random kikapcsolás és újraindulást eddig. 3S-re ingbrzy-ék is visszavonták a weekly romot valószínűleg bekerült valamilyen rejtett hiba.

[ Szerkesztve ]

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#1209) Magnat válasza xabolcs (#1204) üzenetére


Magnat
veterán

Van egyébként olyan verzió, amivel teljesen stabil és bugmentes? Gondolkozom egy Note 3 Proban, h leváltsa az LG G2-met (bár még nem tudom, túllendülök-e azon, h nincs benne 5ghz-s wifi), de kicsit aggasztó ez a rengeteg probléma, amit olvasok.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#1210) Janou válasza xabolcs (#1204) üzenetére


Janou
őstag

Ezek Global DEV-ek? :B

(#1211) trebrona válasza Magnat (#1209) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Note3 Pro topik erre:[link]

(#1210) Janou:
Benne van a nevükben, global és a heti verziószámok.

Pl 6.9.15
2016/09/15

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#1212) madarasz92 válasza xabolcs (#1204) üzenetére


madarasz92
őstag

Sorry ,flash older version is not allowed.
Mi a másik út? :)

[ Szerkesztve ]

(#1213) Petyka3 válasza borsodika (#1206) üzenetére


Petyka3
aktív tag

Minden héten frissítem és mindig, most is atom stabil. Ha szoftveres hiba lenne, akkor nálam is újraindulna, vagy nem?

(#1214) trebrona válasza madarasz92 (#1212) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Végső megoldásként fastboot rom MiFash-sel: 6.9.15
6.9.22

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#1215) borsodika válasza Petyka3 (#1213) üzenetére


borsodika
őstag

Lassan körvonalazódik majd, hogy hol a hiba. Egy biztos: 3S esetében a heti frissítés vissza lett vonva.

[ Szerkesztve ]

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#1216) xabolcs válasza madarasz92 (#1212) üzenetére


xabolcs
őstag

Pffff. :(((

Fastboot rom, ahogy trebrona is irja. Elotte mentes, utana meg kapcsold ki az automatikus frissitest!

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#1217) JoHn123 válasza madarasz92 (#1202) üzenetére


JoHn123
tag

Nekem sem volt stabil az előző romokkal, a 6.9.22 vel tök jó lett, aztán a 29 kinyírta. Azt tettem amit most többen írtak, vissza flasheltem a 22est, aztán visszaraktam a mentést, frissítést meg nem nyomkodom tobbet.

(#1218) Petyka3 válasza borsodika (#1215) üzenetére


Petyka3
aktív tag

(#1219) trebrona válasza Petyka3 (#1218) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Multira írta, nem a globalra: [link]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#1220) TomPack


TomPack
őstag

Nekem 29 Global beta van, de semmi gondom nincs vele. Ez készülékfüggő lehet?! Nekem nem b20-as, ha az számíthat.

(#1221) xabolcs


xabolcs
őstag

B20-as Redmi 3s es a 6.9.29 nem baratok: angol MIUI forum.

Emiatt vettek ki a xiaomi.eu-nal is a letoltesek kozul.

[ Szerkesztve ]

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#1222) Kroni1


Kroni1
veterán

Sziasztok!

A specifikációk alapján nekem ez egy hibátlan teló lenne, de kicsit félek tőle ahogy olvasom a topicot. Mennyire megbízhatóan működik? A Miui-t meg a folyamatos frissitéseket nem igazán szeretem, a mostani Samsung A3 telóm pl. 1 éve tökéletesen stabil az akkor kiadott egyetlen gyári rommal. Van aki esetleg CM-et használ a Redmi3S-en és stabilan működik vele a telefon? :R

(#1223) cincinatus válasza Kroni1 (#1222) üzenetére


cincinatus
tag

Szerintem azért ne egy elrontott frissítés alapján ítélj, ilyen az Apple-nál és a Microsoft-nál is elő szokott fordulni.

Ki kell várni a stabil frissítéseket és nem lesz gond.

(#1224) xabolcs válasza Kroni1 (#1222) üzenetére


xabolcs
őstag

Ha nem kell magyar, akkor hasznalsz majd global stabilt.
Ha kell magyar, akkor hasznalsz majd bootloader nyitas utan xiaomi.eu stabilt.

Custom romok nem nagyon vannak ra egyelore. :N

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#1225) Kroni1 válasza cincinatus (#1223) üzenetére


Kroni1
veterán

Nem persze, de a korábbi Xiaomi telóimmal is voltak negativ tapasztalataim sajna.. Mi4C-t is az első időszakban használtam, nem volt stabil, redmi2pro-n is voltak apró problémák. Nagyon meguntam, hogy nem használom a telefont, hanem folyamatosan csak várok egy jobb rom-ra, meg folyamatosan mókolok, de ezek megszűntek amint váltottam az A3-ra. Nagyon tetszene a nagy akksi, meg a tökéletes középkategoriás hw miatt, de érdekelne, hogy ez a nagyon jó ár mennyire nyomja rá a bélyegét pl. az összeszerelés minőségre.

[ Szerkesztve ]

(#1226) TomPack válasza Kroni1 (#1222) üzenetére


TomPack
őstag

A következő frissítésel biztosan megoldják ezt a dolgot! Vagy vegyél olyat, ami nem tudja a B20-at, azokkal nincs gond most sem. :D

(#1227) Kroni1 válasza TomPack (#1226) üzenetére


Kroni1
veterán

Nem ez a mostani fw hiba zavar, csak kiváncsi volnék egy őszinte véleményre, hogy mik a gyenge pontjai a telefonnak, ha van ilyen. Erőssége a nagy akkis, a jól összeválogatott hardver (nekem ez tökéletes) és az ár érték aránya, ugyhogy azt nem kell bemutatni, inkább a hibái érdekelnének. Pl. kamera mennyire jó vagy nemjó esetleg, vagy a kijelző fényereje mennyire megfelelő? Ilyesmikre gondolok.

Amúgy én a MIUI-t nagyon nem szerettem, (bár volt egy-két jó dolog benne) de ezt is inkább CM-el használnám, ha lenne rá végre egy rendes..

[ Szerkesztve ]

(#1228) TomPack válasza Kroni1 (#1227) üzenetére


TomPack
őstag

Az összeszereléssel szerintem semmi gond, erőszakkal sem tudok recsegést kicsikarni belőle. Az akksi brutál jó. Egy nap alatt kínszenvedés lemeríteni. Reggel vettem le a töltőről, és most áll 30 százalékon, több mint 7 óra kijelzőidővel. Ebből rengeteg google navi volt. A fényerő teljesen rendben van, napsütésben is kiválóan látni. Előtte P8 lite-ot használtam, az nálam a használhatatlan kategória volt, túl is adtam rajta. Maxra feltolt fényerővel szabadtéren, vagy navi közben alig láttam valamit. Mondjuk az üvege is mintha jobban tükröződött volna, de a 3S-re nincs panaszom!
A kamerát még nem próbáltam. A miui rendszere nekem speciel kifejezetten tetszik. De hát nem az oprendszert kell nézegetni, hanem programot kell futtatni rajta! :)

[ Szerkesztve ]

(#1229) csongi válasza trebrona (#1196) üzenetére


csongi
veterán

15 os amivel erkezett, de azzal nem hasznaltam. Frissites utan eszleltem.

(#1230) hevizms válasza Kroni1 (#1227) üzenetére


hevizms
addikt

Nekem a Redmi 3 Pro van nem a 3S,nem tudom itt is előfordul e ilyen probléma.Összeszerelés minősége kiváló.Akkuidő szintén jó.Ami engem kikészít néha idegileg hogy ha hívnak nem mindig sötétül el a képernyő és ahogy beszélgetünk a fulemmel megnyomom pld a pillanat gombot és nem halljuk egymást.Vagy fordítva is szokott működni,az kevésbé idegesitő,de az sem normális.Elsötétül hiváskor,de amikor elveszem a fülemtől akkor nem világosodik ki a képernyő,igy nem tudom normálisan letenni,csak a kikapcs gombbal visszahozva a képernyőt és úgy kinyomom.Ez miatt már erőteljesen gondolkodtam rajt hogy eladom a telót mert iszonyat idegesítő.

[ Szerkesztve ]

(#1231) cbatesz


cbatesz
tag

Elvileg ma fogom megkapni a telefont az Eustocktól, de most itt olvasgatva a fórumot kicsit megijedtem, mit kell tenni, hogy ne legyen baja, kapcsoljam ki a frissítéseket? Amivel az Eustocktól érkezik azzal nincs gond? Vagy azt lehet már volt tudni, hogy melyikben volt a hiba és azt kell kihagyni? Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#1232) Kroni1 válasza hevizms (#1230) üzenetére


Kroni1
veterán

akkor jol sejtettem, hogy az apróbb bugok továbbra is megvannak. most már emlékszem miért adtam el hamar a mi4c es mas xiaomi teloimat... Szuper telefon, jol összeválogatott specifikácio, konkurenseket alázó ár, de a felhasználoi élményt nagyon lerontja az instabil apro bugokkal..

Maradok inkább a túlárazott samsungnál, mert a stabil működés nekem fontos, nem kezdek bele megint egy ilyen mókolós ördögi körbe.

(#1233) borsodika válasza cbatesz (#1231) üzenetére


borsodika
őstag

Bekapcsolod és használod. Nem kell frissítgetni a rendszert.

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#1234) Bici válasza Bici (#1165) üzenetére


Bici
félisten

Gyozelem (reszben)!!!

Eddig szenvedtem, hogy nem akar mukodni a MIFlash es nem tudok DEV romot telepiteni a BL nyitashoz, erre meg kinyitottam kinai Stable ROM-mal... :D Gondoltam, megprobalom. :P
Legalabbis remelem, hogy tenyleg kinyilt, ha azt irta ki... :U

Este folyt kov: megy fel az EU Stable. (A legujabbat erdemes feltenni?)

mod: A TWRP-nek engedni kell, hogy a system particiot modositsa?

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1235) hevizms válasza Kroni1 (#1232) üzenetére


hevizms
addikt

Ne feltétlenül rettentsen el az én véleményem,pár ember irt hasonló problémáról,százalékos arányban nem sok.Ennyi szerintem más gyártónál is előfordulhat.Ezen a hibán kívűl viszont tökéletes a teló.Szép képeket lő,a GPS egyenesen vetekszik a célhardverekkel,az akkuja nagyon jól bírja(náalm ez erős használattal 1,5-2 nap átlag 7-8 órás képernyőidővel),szóval jó kis teló amúgy.
Viszont te kértél őszinte véleményt,nekem ez az egy hiba jelen van,bármelyik rom volt fenn eddig.
Ez a hiba sem állandó,tehát van hogy mittudomén 20 telefonálás oké,a 21-ik meg nem.
Néztem a kalibrálást,ott a közelségérzékelő tökéletesen működik,szóval szerintem nem azzal van gond hanem a hívás alkalmazás kezeli néha rosszul a közelségérzékelőt(vagy mittudomén hogy működik ez)

Várj még másokat a véleményekkel szerintem.Ne kapkodd el a döntést

[ Szerkesztve ]

(#1236) Mixi7


Mixi7
újonc

Elméletileg én is ma kapom meg a telefont, majd beszámolok róla....

(#1237) ekrisztian


ekrisztian
senior tag

Hamarosan én is megkapom, páromnak lesz, és pont azért cseréljük a régit (G4S)mert az is rebootól, időnként.
Szeretni fogja biztos :) ha ez is.
Ez a hiba vajon akkor is jelentkezik, ha a szolgáltatód nem használ B20-at?

(#1238) fa4hu válasza ekrisztian (#1237) üzenetére


fa4hu
őstag

A Redmi 3S Prime (B20-as) 16.09.15-i ROM-mal nálam nem indul újra (lehet, hogy azért, mert a G4S sem indult újra? :) ).

(#1239) szkrisz6 válasza Tocso76 (#344) üzenetére


szkrisz6
csendes tag

Nem feltétlenül buktad az SD kártyát, a két SIM mellett. A SIM+SD összeépítés nekem is nagyon jól működik és nem egy ördöngősség. Ezer leírás van a neten.

(#1240) xabolcs válasza madarasz92 (#1212) üzenetére


xabolcs
őstag

Melyik verziora mondta, hogy tul regi?

Az angol forumon azt irjak, hogy a 6.9.22-es folmegy Updater alkalmazassal. Lehet nekik hinni?

(#1239) szkrisz6:

Legyszives irdd le a reszleteket es hogy mire kell ugyelni! Esetleg ha kepeket is mellekelnel, megkoszonnem! :K

[ Szerkesztve ]

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#1241) Mixi7 válasza fa4hu (#1238) üzenetére


Mixi7
újonc

Megjött a telefon, eddig nagyon tetszik. Mivel fejlesztői ROM van rajta ezért szerintem a frissítést nem kell erőltetni, nekem ami van rajt egyenlőre bőven megfelel. És tetszik de nagyon :)

[ Szerkesztve ]

(#1242) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Valaki mérne sd kártya írási/olvasási sebességet a telóval?

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#1243) Hachier


Hachier
csendes tag

Sziasztok! Pár napja már megvan a telefon, és nagyon bírom. Tegnapelőtt lejött rá az MIUI8, és azóta van rajta Magyarország is, mint választható hely, szuper!
Aztán tegnap este lefrissült rá a MIUI 8.0.4.0, és azóta nincs 4G... Egészen pontosan, ha a Settings \ SIM cards & ,obile networks \ SIM 1 \ Preferred network type menüben 4G-t választok, akkor egyáltalán nincs mobilhálózati kapcsolat, plusz időnként újra be is kéri a SIM PIN-t, csak hogy érezzem a törődést.

Megpróbálom most újra ráküldeni az utolsó frissítést, hátha megjavul, mert itt azt javasolták: http://techsarjan.com/2016/08/miui-8-problems-solutions-update.html

Ha van más ötletetek, örömmel fogadom, nagy segítség lenne. :R

(#1244) RaVal


RaVal
tag

Nekem is megérkezett a telefon.


Ezzel a rommal jött, de nemsokára kinyitom a BL-t és felteszem az eu stabil romot. Az redmi 2 pro-n is jól muzsikál, ellenben a 6.9.29 nagyon szívta az aksiját, melegedés nélkül.

A telefon amúgy nagyon tetszik fogásra kényelmes és prémium érzete van. Az ujjlenyomat olasó is villámgyorsan teszi a dolgát.
A gyári töltő amit adnak hozzá kissé melegszik használat közben, és a telefon is langyos töltés alatt, nem vészes, de kb 30 percet volt csak hálózaton még.

Majd rom csere után még jelentkezem.

(#1245) cbatesz


cbatesz
tag

Nekem is megérkezett az Eustocktól, frissítés kikapcsolva, eddig nagyon jól muzsikál, szép a kijelzője, a fényképező is nagyon király, sim kártya még nincs benne mert az asszonyé lesz, de eddig jónak tűnik minden :)

(#1246) margithid


margithid
veterán

Megjött nekem is, szerencsére emgúszta vámot, nagyo nelégedett vagyok vele, 40k-ért iylen minőséget, nem semmi.
Kérdésem az lenne, ha nem lépek be mi accountba, akkor milyen hátrányom származik?
Akkor is fut majd minden "feles" dolog? Mi mindenhez hozzá akar férni, sms-ek, hiváskezelés, ezeket érdemes engedélyezni?
Nem bántam meg, hogy ezt választottam! Eddig :)

(#1247) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Eddig elégedett vagyok a telefonnal, de érzésre néhány helyen lehet félrekonfiguráltam :)

-Egy factory reset abba az állapotba állítja ahogy kivettem a dobozból és töröl minden feltelepített vackot és adatot? Lehet mellékhatása?

-Ha a hivatalos módszerrel rootolni akarom a telcsit, akkor milyen hátrányom származik abból? MIUI oldalon azzal rémisztgetnek, hogy bizonyos (meg nem nevezett) szolgáltatások nem fognak működni

-Global developerről tudok könnyen váltani Global stable-re? Root is menni fog utána?

J.

(#1248) fa4hu válasza joysefke (#1247) üzenetére


fa4hu
őstag

A MIUI zenelejátszó nálatok sem látja, ill. nem tudja lejátszani az M4A fájlokat?

(#1249) joysefke válasza fa4hu (#1248) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Nem próbáltam...

(#1250) Milestone2 válasza joysefke (#1247) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Factory reset - nem a dobozból kivett állapotba visz. (Egy esetet kivéve, ha még nem frissítettél) Szóval ha mondjuk 6.9.18-as rommal kaptad, azóta frissítgetted és most 6.9.29-nél nyomsz egy FR-t, akkor a telefon a 6.9.29 gyári szűz állapotába áll vissza. Nyilván telepített alkalmazások, beállítások letisztulnak róla.

Tapasztalat szerint gyári stable-ról könnyebb váltani gyári developerre (megy Updateren keresztül is) mint fordítva. Attól a pillanattól kezdve ha nyitott a BL-ed és TWRP-d van fenn, mindez tökmindeggyé válik, mert TWRP-vel minden megy mindenfelé.

Hivatalos root....olyan szerintem a China developerben van...minden más nemhivatalos...

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.