Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi 3S/Prime

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2801) smn84 válasza albandy (#2773) üzenetére


smn84
csendes tag

Amúgy a 6.9.15 tartalmaz magyar nyelvet? Mert akkor feltenném azt...

(#2802) Zalaym


Zalaym
tag

Sziasztok!

3 hete használtam EDDIG nagy megelégedéssel a Redmi 3S Prime készülékemet, azonban nagyjából 1 hete produkálja a közelség érzékelő szenzor hibáját, amit sem újraindítás, sem a beállításokban való be-kikapcsolás, sem a jack csatlakozóba történő belefújás nem oldott meg. :(((
Valamint elkezdett iszonyatosan merülni. Ezt úgy értem, hogy eddig simán kibírt 2 napot és most ugyan olyan használat mellett 1 nap a max, nap végére 20%-ra esik. Tegnap este 10 körül vettem le a töltőről és reggel 8ra 75%-ra esett vissza a töltöttség. :W Az elején max 3-4%-ot merült éjszakánként.

Van erre ötletetek? Az befolyásolhatja a töltöttséget, hogy egy Samsung S7 EDGE töltőjével használom? Bár az elejétől kezdve ezzel használom és csak most kezdte ezt el produkálni... :F

Ja, a ROM-hoz nem nyúltam, 6.0.1 MMB29M az android verzió. ezt írja ki.

[ Szerkesztve ]

(#2803) ROBERTOH válasza Zalaym (#2802) üzenetére


ROBERTOH
őstag

Nekem ugyanez volt a bajom, megspékelve azzal, hogy hívás közben egyszer csak nem hallott engem a másik fél + nem működött a giro szenzor sem. A megoldás az volt, hogy frissítettem a 6.9.15-ről a legújabb 6.10.20-ra és most (kopp-kopp) semmi baja nincs ;)

ez a kedvenc aláírásom

(#2804) Zalaym válasza ROBERTOH (#2803) üzenetére


Zalaym
tag

Tényleg, behalt a giro szenzorom is..... :W :W :W

De az sem stabil rom. nem? Többen szenvednek vele és próbálják visszarakni a régit, ahogy olvastam... :(

[ Szerkesztve ]

(#2805) ROBERTOH válasza Zalaym (#2804) üzenetére


ROBERTOH
őstag

Én nem olvastam szenvedésről, pedig követem a topicot. Ha eustock-os a telefonod, akkor a mostani sem stable verzió, mert abban nincs magyar nyelv ;)

ez a kedvenc aláírásom

(#2806) Atomcsirke válasza Zsolt 78 (#2769) üzenetére


Atomcsirke
aktív tag

Btw, ez a becsíkozódik - újraindul nálam is előjött párszor az elmúlt másfél hétben, szinte teljesen gyári 6.9.15 rendszeren, triviális programok futtatása közben - pl.mobilarena böngészés chrome-on.

ROM-ot még nem frissítettem, de ha az EUSTOCK aszondta' , megvárom a pénteki frissítést.

[ Szerkesztve ]

--- Lenovo P770 & Xiaomi Redmi 3s & Meizu M6 Note, Realme 6s ---

(#2807) adabra


adabra
senior tag

Aggasztó hozzászólásokat olvasok :(
Folyamatban van egy rendelésem a xiaomishop -nál (2 GB, nem B20-as verzió), de gondolkodóba estem...
Egyébként az 5-14 napos szállítási határidőre (rendelés után 6 nappal) azt mondták, hogy még kb 20 nap. :F

(#2808) NoOne1976 válasza adabra (#2807) üzenetére


NoOne1976
őstag

Mert gondolom ők meg leadtak egy újabb (rosszabb esetben kínai) rendelést. Emiatt sejtik hogy nem lesz náluk a készülék akkorra, amit eredetileg írtak.

(#2809) Atomcsirke


Atomcsirke
aktív tag

IPaky-hoz (és klónjaihoz) hasonló - netán hangyányit jobb minőségű - bumpert gyárt valaki még ehhez a telefonhoz?

Mondjuk párom Nexus 5-ének Spigen Slim Armorja marhára bejönne, de kizárt, hogy gyártsanak ehhez a modellhez ... :U

--- Lenovo P770 & Xiaomi Redmi 3s & Meizu M6 Note, Realme 6s ---

(#2810) Kovács Zoli


Kovács Zoli
tag

Az edigitalos vásárlásun milyen rom lehet?

(#2811) Sebhelyes


Sebhelyes
senior tag

A Sziamiau "nyelvezetben" a K/s mit jelent? Kilobyte vagy kilobit per sec?

(#2812) Viktor0610 válasza Sebhelyes (#2811) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

?

Milyen szövegkörnyezetben?

Samsung Galaxy A54

(#2813) ktomek válasza Weather (#2755) üzenetére


ktomek
aktív tag

"-eddig 2x kapcsolt ki csak úgy, hosszannyomással tudtam csak visszakapcsolni."

10 napja van meg a telefon, és eddig 3x kapcsolt ki magától (kb. mint ha kivettem volna az akksit)...pl. töltés közben, és tegnap böngészés közben. Tud valaki esetleg erre megoldást, vagy ezzel együtt kell tudnom élni? :R

(#2814) sunavlys válasza Sebhelyes (#2811) üzenetére


sunavlys
senior tag

szerintem kilobit/s

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#2815) Kovács Zoli


Kovács Zoli
tag

Olvasva a kommenteket kezdek elbizonytalanodni, hogy vegyek e ilyen telefont.

(#2816) Milestone2 válasza Kovács Zoli (#2815) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Xiaomi függőként mondom, nem a Redmi3 / Redmi3s a Sáomi legstabilabb és legfelhasználóbarátabb készüléke...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#2817) Sebhelyes válasza Viktor0610 (#2812) üzenetére


Sebhelyes
senior tag

Mindenhol, ahol transfer speed van, K/s van, legalábbis angol nyelven használva.

(#2818) Kovács Zoli


Kovács Zoli
tag

A prime változat is ilyen kínlodós?

(#2819) Viktor0610 válasza Milestone2 (#2816) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Milestone2:
Nana! :P
A 3-mal és a 3 Proval nem olvastam/tapasztaltam ennyi gondot.
A 3s és a 3S Prime az más, ott nem annyira vagyok képben.

Sebhelyes:
Szerintem kilobyte per sec.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#2820) Milestone2 válasza Kovács Zoli (#2818) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Akár Nana! akár nem...
Magánvéleményem szerint az egész R3 sorozat....de ettől még biztos van, aki megelégedettséggel használja...

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#2821) ekrisztian válasza Milestone2 (#2820) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Most már én is nyomom a woodoo imákat, hogy legalább 2évet kibírjon a nejemnek vásárolt 3s.
De már két hete nem panaszkodott :D
Így vagy jó, vagy vissza cuccolt a Jiayu-ba :)
:R

(#2822) vizslakutya válasza Milestone2 (#2820) üzenetére


vizslakutya
senior tag

Júniusban vettem az Eustocktól a 3 pro-t, azzal használom amit rátettek, egy döccenés sem volt még idáig,pedig munka telefon,tehát van használva rendesen.Egyedül a csúszóssága nem tetszik,már többször kiejtettem a kezemből.Ergo,nem értek egyet a kijelentéseddel.

>vizslát mindenkinek<> Xiaomi Mi 11 Lite 5G >

(#2823) Kovács Zoli válasza Milestone2 (#2820) üzenetére


Kovács Zoli
tag

Akkor lehet inkább kihagyom ezt a telefont.

(#2824) Sebhelyes válasza Milestone2 (#2816) üzenetére


Sebhelyes
senior tag

Mivel itthon rengetegen a Beta ROM-mal használják, és hát ugye a "stabil béta verzió" egy oximoron :D

(#2825) Milestone2 válasza Kovács Zoli (#2823) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Nem miattam dönts így (mondjuk magadtól jutottál kétségek közé, a hozzászólásokat olvasva) én egyet tudok mondani, olvasd el ne csak itt a PH-n, más Sáomi telefonok fórumait és hasonlítsd össze hol van több segélykiáltás...aztán dönts.

vizslakutya, ekrisztan
Mint mondottam magánvéleményt közöltem, nem törvénycikkelyt. Szerintem "zöld", szerinted "kék"...
Nincs ezzel baj...

Sebhelyes
Nem ROM szintjén gondolom instabilnak a R3 sorozatot. Szerkezetszinten. Ennél a sorozatnál olvasom legtöbbet, hogy nem tudnak gyári MiFlash-sal, gyári ROM-ot feltenni...eltűnik a Fastboot, nem látja Fastbootban, nem tud EDL-be kapcsolni, nem látja EDL-ben...erre értettem.

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#2826) Sebhelyes válasza vizslakutya (#2822) üzenetére


Sebhelyes
senior tag

Én vettem rá szilikontokot, az segít a markolásban. :D

(#2827) vizslakutya válasza Sebhelyes (#2826) üzenetére


vizslakutya
senior tag

Tudom,de a tok miatt elveszik a "szépsége",valamit-valamiért. :K

Milestone2 Nincs harag,csak gondoltam ,én,mint aktív használó leírom a tapasztalatom.Van aki netről informálódik,van aki meg az"életből". :R

[ Szerkesztve ]

>vizslát mindenkinek<> Xiaomi Mi 11 Lite 5G >

(#2828) hevizms válasza Milestone2 (#2816) üzenetére


hevizms
addikt

Ez szerintem is így van.
Nekem a tapasztalatom az R3 pro-val hogy eléggé instabil a normális működés.
Értem ezalatt hogy egyszer napokig semmi gondom pld a hívás közbeni képernyő kivilágosodással,aztan gondol egyet és elkezd vele szivatni.Ugyanigy vagyok az akkuval.Relative ugyanazon használati szokásokkal teljesen eltérő akkustatok jönnek ki.

(#2829) P3G3 válasza Kovács Zoli (#2815) üzenetére


P3G3
csendes tag

Én úgy írom ezt, hogy még én is csak az értesítőt várom Eustock-tól, de aktívan figyelem a fejleményeket a fórumban. Vannak problémák, de ha megfigyeled annak kb 80%-a bl nyitás romcsere és társaihoz kapcsolódik, vagy a 29-es problémás frissítéshez. A többi hiba arányaiban elenyésző, de mégis csak egy developer romról beszélünk, ahol ilyesmi előfordulhat, de ha jól látom a frissítések szépen lassan foltozgatják ezeket.
Kérdésem, akinek van tapasztalata Eustockkal, kérésre küldik vajon Global stabil-lel a telót? Egyébként is angolul használnám, és abban talán kevesebb a bug.

[ Szerkesztve ]

(#2830) bb71 válasza ktomek (#2813) üzenetére


bb71
őstag

pontosan melyik ROM van rajta letöltési linkkel?

(#2831) Cristy válasza adabra (#2807) üzenetére


Cristy
csendes tag

Megkérdezhetem,hogy mikor rendelted?Én 20-án adtam le a rendelést,de annyit írtak valamelyik nap mikor érdeklődtem,hogy még ők is várják az infót 😐

(#2832) Victoryus válasza Kovács Zoli (#2823) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Vegyél Lenovo p780-at, az már bizonyított. :)
Nekem eddig semmi bajom a 3s prime-mal, tetszik, stabil, még nem állt le. Tegnap a rootolás is sikerült fastboot módban. Nem nehezebb mókolni vele, mint a lenovóval.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#2833) vizslakutya válasza P3G3 (#2829) üzenetére


vizslakutya
senior tag

Nekem anno a pro-nál lehetett választani,én a "magyar" romot kértem,de ezt külön leleveleztem velük.Szerintem dobj egy levelet és megírják neked a lehetőségeket.(meg hátha kijön egy kis infó az érkezésről elvileg holnapra van ígérve,ha megjön egy arany már landol is nálam :F )

>vizslát mindenkinek<> Xiaomi Mi 11 Lite 5G >

(#2834) Gabócza


Gabócza
senior tag

Egyelőre még tart a szívás a 3S-sel, amelyik a 29-i frissítés óta nem tud mobilszolgáltatóhoz kapcsolódni. Már szerintem mindent kipróbáltam, amit csak fel lehetett lelni a témában.

Mivel sehogy se lehetett download módba tenni, ezért végül nyitottam a bootloadert (sok órám ment rá, mire kiderült, hogy egy drivert kell lecserélni :W ) Ezután próbáltam csak a modem fájlt lecserélni, de nem segített.
TWRP-t telepítettem és kipróbáltam kínai, global, eu rommal, stabillal, developerrel, mindennel. Semmi nem használt. *#*#4636#*#* beírásával is próbáltam állítani a beállításokon, de nem csinál semmit. :F

Van esetleg még valakinek ötlete?

Ezúton szeretném külön megköszönni ekrisztian kollégának, hogy rengeteg idejét rám és erre problémára szánta. :R

Nothing Phone (1) | Xiaomi Watch S1

(#2835) P3G3 válasza vizslakutya (#2833) üzenetére


P3G3
csendes tag

Köszi az infót, akkor dobok nekik egy mailt. Nem baj ha nem sietik el, 5-én jön a fizu :)

(#2836) cincinatus válasza Kovács Zoli (#2818) üzenetére


cincinatus
tag

Nekem pl. totál stabil a 3S prime.

Kiváló a hangminőség, térerő, wifi, mobilnet.

A GPS-t és voip-ot is rendesen nyúztam, de semmi hiba.

:C

(#2837) Kovács Zoli válasza Victoryus (#2832) üzenetére


Kovács Zoli
tag

Jelen pillanatban Vibe z2 pro-t használok. Egyébként én nem vagyok híve a telefon állandó mókolásának.

(#2838) albandy válasza smn84 (#2801) üzenetére


albandy
tag

Igen

(#2839) gabe_


gabe_
őstag

A fórumokon többnyire a készülékek problémáit írják le az emberek. Az elégedett használók (a tobbseg) nem fogják naponta beirkálni, hogy mennyire elégedettek a telefonjaikkal... :)

[ Szerkesztve ]

Sovány szakácsban sose bízz!

(#2840) Milestone2 válasza gabe_ (#2839) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Alapigazság. De azért abból is le lehet vonni konzekvenciákat, ha az egyik készüléknél hárman panaszkodnak, a másiknál meg harmincan...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#2841) sphe


sphe
senior tag

Sziasztok! Van arra mód, hogy az alapértelmezett kamera/jpeg kontraszt beállítást módosítsam? A kamera beállítások csak telítettség és élesség csúszkákat engednek

(#2842) Viktor0610 válasza sphe (#2841) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nálam a 3 Pron, a kamera beállításokon belül van egy kontraszt állítási lehetőség is. Te nem ezt keresed? :)

Samsung Galaxy A54

(#2843) ROBERTOH válasza sphe (#2841) üzenetére


ROBERTOH
őstag

Beállítások/Alkalmazás Beállítások/Rendszeralkalmazások/Kamera
Ott lesz alul a Kontraszt is ;)

Egyébként ugyanide jutsz el, ha megnyitod a kamerát, rákattintasz a Mód-ra, majd a jobb felső sarokban a fogaskerékre.

ez a kedvenc aláírásom

(#2844) Upo válasza dkface (#2706) üzenetére


Upo
addikt

Nem állították vissza, csak megváltozott a kombinált mód megjelenése. Én amikor először jött az egy soros akkor visszaállítottam az elkülönített megjelenésre (beállítások - értesítések és állapotsor - értesítések és a kapcsolók elrendezése), mert rühelltem én is görgetni, de most ez a kombinált mód már bejön, most erre állítottam.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#2845) Upo válasza hevizms (#2828) üzenetére


Upo
addikt

Munkatársamé is ilyen, a szervízmenüben próbálgatva MINDIG jó a szenzor, aztán használatnál meg vagy-vagy. Aztán ő jött rá, hogy a napsütést nem bírja. Épületben mindig jó, kint a szabadban ha úgy kapja a természetes fényt, akkor nem érzékel. Sikerült is bizonyítani a koncepciót. Kimentünk az udvarra az épület árnyékába. Felhívtuk a mobilos ügyfélszolgálatot (ingyenes :B). Kézben tartott telefonnál az árnyékban működött az elsötétítés ha közel vittem a tenyerem, kidugva az árnyékból meg nem akarta, hiába takartam le az egész tetejét tenyérrel! Kalibráció menüpont meg itt nincs. Mondjuk hétfőn szét kellett kapni a telefonját, mert beletört egy füles dugót, és nem sikerült kihúzni :W . Ki kellett venni az alaplapot, mert az alaplap alatti oldalról lehet benyúlni a füles aljzat végéből, onnan kellett egy tűvel kitolni a dugó maradékát. Akkor már megpucoltam az érzékelőt is, szépen megigazítottam a gumisapkáját is. Mondjuk kipróbálva még nem volt azóta, mert vett a hölgy egy samsung a5 2016-ot helyette, de lehet hogy még megpróbáljuk ha itt lesz a telefon.
A tiéd amúgy milyen színű? Ez fehér, és lehet hogy jobban beszűrődik a fény a fehér előlapon mint egy feketén.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#2846) smn84


smn84
csendes tag

Amúgy a bootloader unlockra tényleg csak az a módszer létezik, hogy kérelmezni kell, és akkor majd napok múlva engedélyezik? Nincs valami gyorsabb mód?

(#2847) hevizms válasza Upo (#2845) üzenetére


hevizms
addikt

Nálam ilyenformán nem válogat.Teljesen random módon csinálja.Volt hogy azt vettem észre hogy a bejövő hivasoknál csinálja csak,de aztán ez is megdőlt már azóta.Nekem ezüst/fekete

[ Szerkesztve ]

(#2848) ekrisztian válasza Gabócza (#2834) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Ne köszönd, nem lett jó :(

(#2849) jackbacsi87 válasza jackbacsi87 (#2795) üzenetére


jackbacsi87
senior tag

Erre valaki?

(#2850) Gabócza válasza Gabócza (#2834) üzenetére


Gabócza
senior tag

Szerintetek érdemes megírni a problémát (a 29-i frissítés óta telefonként nem működő telefonról) a miui.hu fórumába is? Ahogy nézem van átfedés felhasználókban. Kérdés, hogy ők (pl. adminok) több információhoz tudnak-e hozzájutni, mint én, aki google-lel próbálok megoldást találni.

Nothing Phone (1) | Xiaomi Watch S1

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.