Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi 3S/Prime

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8001) xabolcs válasza l!nk87 (#7999) üzenetére


xabolcs
őstag

Download, edl mod elot megprobalhatod a zip-pel megkinalni a frissito alkalmazast, vagy egyszeruen csak frissiteseket keresni.

A legtisztabb megoldas termeszetesen a MiFlash es a download mod hasznalata. :K

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#8002) jambiyya válasza l!nk87 (#7999) üzenetére


jambiyya
őstag

"Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!"

(#8003) l!nk87 válasza xabolcs (#8001) üzenetére


l!nk87
aktív tag

Nem mondom, hogy simán mentek a dolgok, de az első indításnál valami jelszót kér. "Az Android indításához írja be a jelszót" :(

(#8004) trebrona válasza l!nk87 (#8003) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Hol tartasz?

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#8005) l!nk87 válasza trebrona (#8004) üzenetére


l!nk87
aktív tag

végigfutott a miflash, bár nem kapkodta el, bő 40 perc volt, majd a végén hibával állt le... neten néztem, hogy ennek pár perc alatt le kellett volna mennie, de sajnos nem így történt. Utána nem akarta mégegyszer elindítani a programot... lehúztam a telót, először semmire se reagált, majd nagy nehezen bejött a fastboot logo, utána pedig eljutottam odáig, hogy elindult az android. És akkor most kér valami jelszót, egy teljesen szűz rendszerre raktam fel ezt. Neten kerestem, ott ilyet ajánlottak
Ez nem vezet eredményre, mivel nem volt beállítva semmi ilyen dolog. Most próbáltam újra flashelni, csak fastboot módba látja a miflash, de ezzel a hibaüzivel dob ki: miflash 0x80004005: failed

Eléggé megfáradtam most már, dolgoztam is ma, szóval holnapra marad szerintem a dolog. Ha esetleg valakinek lenne valami jó ötlete szívesen fogadnám, akár privátban is. Holnap délelőtt küzdök vele tovább, azt hiszem... Ohh, és még valami, amikor elindítom a hangerő+ és bekapcs gombbal ott az alján a kínai részek után nagy angol fail felirat van mindenhol, gondolom ez se sokat segít

(#8006) trebrona válasza l!nk87 (#8005) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Próbáld meg azért, hogy 0000 kódot ütsz be!

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#8007) l!nk87 válasza trebrona (#8006) üzenetére


l!nk87
aktív tag

Nem nyert... Viszont most azt írta ki:
"Figyelem: 9 további sikertelen feloldási próbálkozás után az eszközadatok törlődnek!"

(#8008) trebrona válasza l!nk87 (#8007) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Akkor alakul az már. Kikapcs, újraindít.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#8009) l!nk87 válasza trebrona (#8008) üzenetére


l!nk87
aktív tag

Próbálkozzak tovább, amíg elfogy a lehetőség?

(#8010) trebrona válasza l!nk87 (#8009) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Igen, folyamatosan a 4 db 0-val.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#8011) l!nk87 válasza trebrona (#8010) üzenetére


l!nk87
aktív tag

Mindegy mit írok be... Akkor elfogyasztom a lehetőséget, de ha nem lesz jó, akkor holnap folytatom :) köszönöm a segítséget :) ha ez most beválik, akkor jelzek azért :)

(#8012) l!nk87 válasza l!nk87 (#8011) üzenetére


l!nk87
aktív tag

Úgy tűnik elindul, köszönöm mégegyszer a segítséget, holnap átnézem, lehet lesz még kérdésem :)

(#8013) trebrona válasza l!nk87 (#8012) üzenetére


trebrona
Topikgazda

A lényeg a happy end. :)

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#8014) Mynock


Mynock
tag

Érdemes ezt a telefont az Ali express vagy a Geekbuyingról rendelni?Vagy maradjak a hazai lehetőségeknél?

(#8015) Psanyi42 válasza Sutee89 (#7996) üzenetére


Psanyi42
tag

Érdekes, mivel én meg pont azt láttam leírva az oldalak garancia részénél, hogy nyitott bootloaderrel is ugyanúgy érvényes a garancia. Eustocknál direkt rákérdeztem, azt mondták root, BL nem érdekli őket attólmég garanciás.

Nem tudom, én csak 2 helyet találtam még ahol engedélyek lehetnek, na jó ha beleszámítod az akku optimalizálást akkor 3 helyen kell állítgatni.

Nekem felajánlotta első indításkor, hogy szeretném-e migrálni az sms-eket.

(#8016) Psanyi42 válasza Mynock (#8014) üzenetére


Psanyi42
tag

Ha fontos a garancia akkor egyértelműen hazai, egyébként, mivel már kifutó termék így itthon már nem valami olcsó.

(#8017) Mynock válasza Psanyi42 (#8016) üzenetére


Mynock
tag

Köszi !

(#8018) bucihost


bucihost
senior tag

Sziasztok!

Találkozott már valaki olyan problémával, hogy a beszéd mikrofon teljesen megkukult?
Se hívás, se viber se semmin nincs hang. De egyik pillanatról a másikra szűnt meg létezni. Kihangosítva a másik mikrofon működik.... :Y :F

(#8019) Guseppe


Guseppe
tag

Sziasztok!

Segítségetek kérném. Redmi 3s vásárlás előtt állok, de nem tudom mi a különbség a 3s és a 3s Prime között.
Lehet itt már írtátok, de nem nagyon volt időm visszaolvasni. Esetleg valaki tudja, mi érdemben a különbség, mert neten nem nagyon találok?

Előre is köszönöm! :R

"Tekintsd meg istennek cselekedeteit, mert kicsoda teheti egyenessé amit Ő görbévé tett!" Gattaca

(#8020) Victoryus94 válasza Guseppe (#8019) üzenetére


Victoryus94
őstag

A Prime néven a 3/32 -es verziót szokták emlegetni.

(#8021) peestike válasza Guseppe (#8019) üzenetére


peestike
senior tag

pedig a gulgli első találatától nem igazán kell tovább keresni: redmi 3s vs 3s prime

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#8022) Guseppe válasza Victoryus94 (#8020) üzenetére


Guseppe
tag

De gyors volt, köszönöm. :R
Mert árban azért van némi különbség és valójában akkor több helyen ugyan azt árulják, csak nem írják oda, hogy prime. Vagy az első linken nem 3GB-os a teló memóriája? :)

Ez a típus ismeri a B20-at?

[link]

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

"Tekintsd meg istennek cselekedeteit, mert kicsoda teheti egyenessé amit Ő görbévé tett!" Gattaca

(#8023) Guseppe válasza peestike (#8021) üzenetére


Guseppe
tag

Jogos, ezt pedig végig is néztem, de valahogy elsiklott felette a szemem.

"Tekintsd meg istennek cselekedeteit, mert kicsoda teheti egyenessé amit Ő görbévé tett!" Gattaca

(#8025) trebrona válasza Guseppe (#8022) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Első valószínűleg nem B20-as, másik kettő igen.

3S verziók: [link]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#8026) V-I-D-A


V-I-D-A
aktív tag

Igen, nekem már halt meg a beszédmikrofonom! WayteQ szerviz cserélte a mikrofont garanciában. Azóta jó!

(#8027) evooo


evooo
aktív tag

Üdv.

A héten nem jött a szokásos pénteki frissítés a dev-re?

[ Szerkesztve ]

(#8028) Viktor0610 válasza evooo (#8027) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

evooo:
Nem, mert kínai újév van. ;)
Majd azt hiszem, jövőhéten érkezik a köv. frissítés. :)

trebrona:
2 mp. :D :))

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#8029) trebrona válasza evooo (#8027) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Egyhetes ünnep van Kínában.

@Viktor0610:
Vasárnap van, na! :D

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#8030) evooo válasza trebrona (#8029) üzenetére


evooo
aktív tag

Ok, THX.
Viktor THX

(#8031) yoshimo válasza V-I-D-A (#7603) üzenetére


yoshimo
csendes újonc

Nekem nem volt ilyen szerencsém...
Én is beadtam a készüléket a WayteQ-hez, egy hétig vizsgálták.
Az alábbi ismert fölvételt mellékeltem:
[link]
A hivatalos magyar szervíz válasza a következő:
"A küldött hanganyag és linken szereplő felvétel alapján is kijelenthető, hogy a készülék az elvárható minőségben rögzít. A készülék mikrofonja nem zenei felvételek készítésére van fejlesztve, hanem elsősorban a hanghívások továbbítására. A készüléken különböző alkalmazások hangrögzítést is képesek végezni a mikrofonon keresztül, ám ezek szintén elsősorban beszéd rögzítésére alkalmasak. Nem várható el egy mobiltelefontól sem, hogy kiváló minőségben rögzítsen zenei felvételeket. Ahhoz önálló, a telefonok vételárát meghaladó értékű különleges mikrofonok szükségesek. Tehát nem tekinthető hibásnak vagy rossz minőségűnek a készülék mikrofonja."
Amúgy a WavteQ nagyon kedves és segítőkész volt. De máshol kell keresnünk a megoldást erre a problémára. Hátha valamelyik rom már kijavítja ezt fw hibát.

(#8032) ekrisztian válasza yoshimo (#8031) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Szia!
Mert a te problémád és V-I-D-A által leírt probléma nem ugyanaz.
Neki csere volt, hardver miatt, neked meg fel kell tenni a javító zippet.
Igaz kell BL nyitás és twrp hozzá, és ki kell kapcsolni utána a szoftver frissítést.
Vagy kivárni türelemmel, hogy bekerüljön az update-be.
:R

(#8033) Victoryus94 válasza ekrisztian (#8032) üzenetére


Victoryus94
őstag

Mondjuk a WayteQ igazán jelezhette volna (hogy ez javít), vagy felajánlhatta volna, hogy felteszi ezt a zip-et neki.

(#8034) dashed válasza Victoryus94 (#8033) üzenetére


dashed
senior tag

:Y

Ez egy nem hivatalos javítás, hogy rakná már rá a wayteq.. Lehet nem is tud a létezéséről.

(#8035) Victoryus94 válasza dashed (#8034) üzenetére


Victoryus94
őstag

Nekik is egyszerűbb lenne, elég sokan viszik ezzel a hibával.
Én írnék egy SMS-t a helyükbe, hogy ez nem tényleges hiba, de a hangminőség szoftveresen javítható. Ennek javítása nem garanciális feladat, de pl. 1000Huf-ért elvállalják. Válasz sms-t várnak 3 napon belül.

Ui.: Szerintem ciki, ha nem tudnak róla. Egyébként régen a mobilarenat is olvasták.

(#8036) dashed válasza Victoryus94 (#8035) üzenetére


dashed
senior tag

Nem életképes megoldás, hogy nyitogassák a bootloadert, majd twrp-t tegyenek a telóra aztán közöljék veled, ha frissíted elveszhet a javítás.
Ezt a xiomi-nak kell hivatalosan javítania.

ITT mindenki nyomogassa a Confirm gombot.
Pár hónap alatt eljutottunk odáig, hogy már megbeszélés alatt van a hiba.

Itt és itt is lehet nyugodtan nyomkodni a gombot.. Esetleg egy hszt is írni, hogy pörögjenek a topic-ok.

(#8037) hevizms


hevizms
addikt

A lányom Redmi 3S telója a következőt produkálja.
Ha felhív valakit és az nem veszi fel,akkor a telefont a fültől elvéve sötét marad és így nem lehet megszakitani a hívást és semmilyen gombra sem jön vissza a képernyő.Csak az segit ilyenkor ha valaki felhivja és akkor visszajön a képernyő.Vagy a bekapcs gomb nagyon hosszan tartó nyomvatartása mellett újrainditani a telót.
Van akinek viselkedik így még a telója és ha igen van e rá a gyógyír
Az én Pro telóm is csinálja azt hogy sötét marad ha elveszem a fülemtől,de nekem a bekapcs gomb megnyomásásra legalább kivilágosodik és letudom tenni.Ez is idegesitő,de ezzel még együtt lehet élni,de az hogy teljesen újrakelljen inditani a telót,ez azért elég gáz.

Azt hittem az új generációnál már nem fordul elő ilyen,de ezek szerint igen.

A telefon garis(Wayteq),semmi mókolás nem volt,úgy használja ahogy a dobozból elővette. Mivel vidéki vagyok,így elsősorban megpróbálnék bármit ami nem jár garanciavesztéssel,mielőtt elutazom vagy postázom :R

(#8038) lócitrom válasza Victoryus94 (#8035) üzenetére


lócitrom
őstag

a WayteQ még mindig csak egy értékesítő/viszonteladó/beszállító. nem pedig szerviz. nem éri meg ez nekik egyelőre.

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#8039) arfer válasza hevizms (#8037) üzenetére


arfer
aktív tag

A Kisegítő lehetőségek között szokott lenni a "Bekapcsoló gomb megszakítja a hívást" opció, azt bekapcsolva remélhetőleg vissza tudja hozni a telót a tetszhalott állapotból, ha megnyomja a bekapcs gombot a hívás végén. Egyébként csak ROM csere segíthet, de az sem biztos, ha a proximity sensorral van valami hardveres hiba.

[ Szerkesztve ]

(#8040) csongi válasza dashed (#8036) üzenetére


csongi
veterán

En semmilyen gombot nem talaltam :)

Mas: A hetvegen nem volt feissites, unnep nap van, vagy mar a 7 alapok jonnek legkozelebb?

(#8041) arktos válasza csongi (#8040) üzenetére


arktos
tag

Be kell jelentkezni, hogy lásd.
Nyomtam én is egy Confirm-ot, bár már nincs ilyen telefonom.

Kimaradt a frissítés, mert ünneplik, hogy a kakasba léptünk :D

(#8042) csongi válasza arktos (#8041) üzenetére


csongi
veterán

Koszi:)

(#8043) DJ. Ru$y


DJ. Ru$y
félisten

Srácok!

Van arról leírás, hogy belakott kártyát, hogy lehetne "external storage"-ként használni?

Adott egy Prime készülék, egy másik telefonból, 5-ös droid alól került bele egy belakott SD kártya, nem kérdezett semmit, nem mondott semmit, eddig nem is volt érdekes, de most pakolni akartunk kábelen a kártyára, és nem enged, (MTP-ként látszik a belső és külső SD, de másolni csak a belsőbe enged) viszont a telefonban pedig azt mutatja, hogy tele van a kártya és ezért nem enged másolni rá, holott szerintem csak összemosta a 2 tárhelyet formázás és kérdés nélkül, ez kicsit "érdekes" számomra... Droid alól, fájlkezelőből sem enged belsőről külsőre másolni... :U

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#8044) Psanyi42 válasza Victoryus94 (#8035) üzenetére


Psanyi42
tag

Nem tudom eddig neked milyen szervízekkel volt dolgod, de én egyiktől sem vártam volna el, hogy ilyeneket tudjanak, nemhogy még rárakják. Én örülök ha visszakapom egyben a dolgokat.

(#8045) Victoryus94 válasza Psanyi42 (#8044) üzenetére


Victoryus94
őstag

Azt nekem mindig mondják, hogy simet, SD-t, töltőt, tokot, stb. vegyem ki a dobozból (nem mintha csatolnék ilyesmit).
Így aztán el sem tűnt még semmim.

Azt pedig volt szerencsém megtapasztalni, hogy itt fórumon az egyik legaktívabb tag volt az a (WayteQ) szervizes, akihez a tabletem került 3 éve. (ez mondjuk sok idő, és előfordulhat, hogy önszorgalomból posztolt napi 100-150 posztot, de gondoltam, csak nem lustultak el azóta)

Amúgy ilyen téren az AverMedia volt a legsegítőkészebb. Megkértek, hogy ne vigyem azonnal szervizbe a terméket (mert hdmi kábel típusától, és a videokaritól is... szóval az egyedi környezettől is függhet a termék hibája), hanem adjak skype-t és az általam megadott időpontban segítenek a hiba felderítésében. Másnap egy általuk küldött levéllel a kezembe az üzletbe mehettem cseretermékért, nem pedig gariztatni...

[ Szerkesztve ]

(#8046) ktomcat válasza Victoryus94 (#8045) üzenetére


ktomcat
senior tag

remélem az a wayteq szervízes most is olvassa a fórumot mert ma adtam le a telefonom szervízbe, edzett üveg van rajta kérlek vigyázzatok rá :DDD az érintőkijelzőm egyre kevésbé érzékeli az érintést, egy 10 szavas üzenet kb. 5 perc vele...Az edigitalban pénteken aztmondták 2 hét ma meg hogy egy hónap :F cseretelefon nélkül necc :D

Redmi Note 11 Pro eladó

(#8047) dashed válasza ktomcat (#8046) üzenetére


dashed
senior tag

Kapásból annak a leszedésével kezdeném, nem e az zavar be.
De ha nem az üveggel lesz a gond, akkor is cseréli a kijelzőt érintő panelestül és akkor megint ott leszel, hogy nincs üveg rajta. Szóval tök 8 mit szeretnél nem lesz rajta már edzett üveg. :DDD
(hacsak óvatosan le nem szedi és át nem rakja az újra amit erősen kétlek.)

[ Szerkesztve ]

(#8048) evooo


evooo
aktív tag

Helló!

Van bárkinek tapasztalata a Lineage OS Stable kiadásával?

[ Szerkesztve ]

(#8049) ktomcat válasza dashed (#8047) üzenetére


ktomcat
senior tag

az nem zavar be, másfél hetes kora óta azzal használom most már kb. 3 hónapja, a stable/developer váltást is kipróbáltam de a recoveryben is ugyanolyan rosszul reagált az érintésre :(
Az oké hogy le kell szedni csak én meg hova meg mire raktam volna azt az üveglapot hogy ne koszolódjon össze? :D Nem is érdekelt volna ha tudok után rendelni de edigitalnál már Semmi sincs, xiaomishopon nem tűnik túl használhatónak egyáltalán hol lehet még tartozékokat kapni hozzá?

Redmi Note 11 Pro eladó

(#8050) hevizms


hevizms
addikt

Üdv.

Egy ismerősöm venne ilyen telót.
Mivel eustocknál nincs,ezért más alternativa esetleg.Mi az ajánlott bolt?
xiaomishop.hu megbizható?
Bár ahogy látom náluk olyan van ami nem B20 tudó.
Akitől én vettem az meg eltűnt a hardverapróról.Legalábbis én nem találtam. mibilszerviz

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.