Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi 3S/Prime

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13001) 22Dávid22


22Dávid22
aktív tag

Ma arra lettem figyelmes, hogy a kamera alkalmazásban, videó módban, rácsszerűen pöttyös a kép, és ez a felvett videón is látszik. Fényképező módban nincs ilyen. Ha jól emlékszem, nem-MIUI custom ROM alatt is találkoztam ezzel, de akkor mindkét módban pöttyös volt. Most a xiaomi.eu 8.1.4 verziójú weeklyje van fent. Ez mitől lehet? Más is tapasztalja rajtam kívül? Ez hardver vagy szoftverhiba lehet? Itt egy kép róla:

[ Szerkesztve ]

(#13002) RTG válasza 22Dávid22 (#13001) üzenetére


RTG
tag

Ugyanezen a romon nálam is mintás, de csak a kereső képen, a fotón nem látszik. Én már máshol is láttam ezt a mintát, a háttérben, egy nagy kilencessel együtt. Azt gondoltam, h ez a téma része. Nem az? Videóról nem tudok beszámolni, ugyanis azok nem indulnak el. ???

(#13003) RTG válasza 22Dávid22 (#13001) üzenetére


RTG
tag

A galériából nem indulnak a videók, telepített videoplayer-ből igen. így már látom, h nálam is "pöttyös" . :F

(#13004) 22Dávid22 válasza RTG (#13003) üzenetére


22Dávid22
aktív tag

Köszönöm a választ, így hogy nem csak én tapasztalom, most vagy típushibáról lehet szó, vagy szoftverhibáról. Bár az én telefonom már nem garanciális. Egyébként még annyit tennék hozzá a jelenséghez, hogy mesterséges meleg fénynél vagy sárga színű tárgyat videózva a leglátványosabb.

(#13005) tiko76 válasza 22Dávid22 (#13004) üzenetére


tiko76
aktív tag

A stable global8.5.4 rootolt? Arra jó az xposed?

(#13006) hati válasza tiko76 (#13005) üzenetére


hati
addikt

Nem rootolt.

(#13007) 22Dávid22 válasza 22Dávid22 (#13001) üzenetére


22Dávid22
aktív tag

Írtam egy hibajelentést, aki gondolja, nyomjon egy "Confirm"-et. [link]

(#13008) shootme2 válasza zmilaner (#12999) üzenetére


shootme2
aktív tag

Így tudsz átállni. Ez még MIUI 8 neked pedig MIUI 9 van fent csak akkor tedd fel ha nem zavar a visszalépés. Ha minden igaz rövidesen lesz MIUI 9-ből is stabil.

(#13009) gjo


gjo
tag

Nektek szokta néha eldobni az egyik sim-kártyát a telefon? Nekem az elmúlt 2 hétben többször előfordult. Sőt, egyszer mindkettőt. Újraindítás után minden ok. Lehet h a heti dev-ben csesztek el vmit, vagy hardveresen haldoklik a telefon szerintetek?

(#13010) Tod_5


Tod_5
csendes tag

Sziasztok!
Megelégedéssel használom a telefont, több mint egy éve. Sosem mókoltam, minden gyári rajta. EUstockos, heti frissítéses.
A problémám: még sosem láttam 4G feliratot a netnél, mindig csak EDGE, 3G meg HSPA van. De leginkább csak EDGE. Szegeden és környékén használom, T-s SIM-el, ami a mobilvételkor lett kérve, tehát elvileg ez nem lehet gond. A "rejtett" menüben próbáltam átrakni már kb. mindenre, de akkor sem jó.
Mit csináljak hogy végre működjön?

(#13011) trebrona válasza Tod_5 (#13010) üzenetére


trebrona
Topikgazda

About phone (telefonról) képernyőképet esetleg tudnál mutatni?

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#13012) Tod_5 válasza trebrona (#13011) üzenetére


Tod_5
csendes tag

(#13013) punky10 válasza Tod_5 (#13012) üzenetére


punky10
addikt

A mobilhálózatok beállításában a preferált hálózatnál a 4G előnyben van kiválasztva?

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#13014) Tod_5 válasza punky10 (#13013) üzenetére


Tod_5
csendes tag

Igen

(#13015) trebrona válasza Tod_5 (#13014) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Más telefonban működik a 4G ezzel a kártyával?

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#13016) Tod_5 válasza trebrona (#13015) üzenetére


Tod_5
csendes tag

Nem próbáltam, és jelenleg nincs is itthon olyan, amibe a T-s kártya belemenne. Majd megpróbálok egyet szerválni, és megnézem. Bár ez napok, hetek kérdése is lehet.
(Bár mindt mondtam a kártyát a telefon vásárlásakor vettem, tehát tudnia kellene)

(#13017) trebrona válasza Tod_5 (#13016) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Csak így zárható ki biztosan a kártyahiba. Mellesleg nem ismerem a T-t, esetleg nem kell külön engedélyeztetni/aktiválni a 4G szolgáltatást?

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#13018) Black_Raven válasza Tod_5 (#13016) üzenetére


Black_Raven
veterán

Állitisd át kézi hálózat keresésre, és ott válaszd a Telekom 4g-t. Az APN-t meg írd át internet.telekom-ra. Ha így se megy, engedélyezd a Telekom appban az MMS küldést. Ha ezután se megy, cseréltess kártyát mert xar.(így állitsd be.)[kép]

[ Szerkesztve ]

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#13019) Tod_5 válasza trebrona (#13017) üzenetére


Tod_5
csendes tag

Nem hiszem, bár én sem ismerem túlságosan. Ezt a kártyát _csak_ mobilnetre vettem, a telefonálásra Vodát használok. De akkor kipróbálom majd egy másik telefonban, és írok a fejleményekről.

(#13020) Tod_5 válasza Black_Raven (#13018) üzenetére


Tod_5
csendes tag

Most kipróbáltam amit írtál (de az MMS-t a webes felületen aktiváltam, nem appban, mert inaktív volt).
A net eddig wnw volt, most átraktam internet.telekomra.
Ezután próbáltam a hálózatkeresést manuálisan (eddig is azon volt, mert a munkahelyem az országhatáron van, és állandóan át akar állni a szerb hálózatra), de nincs 4G. Egyik szolgáltatónál sem. Kihozza a listát az elérhető hálózatokról, hogy T, voda, telenor, ezekből látom a 2 és 3G-t. De 4G egyiknél sincs. Innen gondolom hogy nem kártyahiba lesz.

(#13021) Black_Raven válasza Tod_5 (#13020) üzenetére


Black_Raven
veterán

Akkor ott a hiba, nincs 4g. Így nem kártyahiba. De ez elég érdekes. Egyszer ha beljebb jársz megnézhetnéd hogy úgy megy e rendesen a 4g. Pedig ezt kéne látnod.[kép]

[ Szerkesztve ]

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#13022) punky10 válasza Tod_5 (#13020) üzenetére


punky10
addikt

Van egyáltalán a Telekomnak 4G-s szolgáltatása a környékeden?Másnak megy?

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#13023) Tod_5 válasza punky10 (#13022) üzenetére


Tod_5
csendes tag

Igen, van 4G. 2-3 hetente szoktam olyannal találkozni, akinek szintén T van, és neki van 4G. Igaz, neki ulefone van. De ugye attól nekem is menni kellene. Tudom hogy Szegeden van, mert láttam más telefonján.
Csak eddig nem zavart, mert leginkább csak messengerre használtam a mobilnetet. Arra meg elég volt az EDGE. Most viszont néha szeretném komolyabban használni, és már zavaró a kínlódás.
(bár most otthon vagyok, itt viszont nem tudom hogy van-e. a többi telefonon viszont van 4G, csak más hálózatosok. Telenornak pl. van. És annál sem látom a 4G-t, mint megtalált, választható hálózat)

[ Szerkesztve ]

(#13024) Black_Raven válasza Tod_5 (#13023) üzenetére


Black_Raven
veterán

Szervizen nem gondolkodtál még? Ez így elég érdekes.

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#13025) Tod_5 válasza Black_Raven (#13024) üzenetére


Tod_5
csendes tag

[hálózatok]
Tehát itt van mellettem egy Samsung, azon megy a Telenor 4G. Nekem nincs a listában. Mintha nem látna egy 4G-s hálózatot sem.

Garancia lejárt már, tehát a szerviz annyira nem jönne be, lehetőleg szeretném itthon megoldani.

(#13026) hati válasza Tod_5 (#13025) üzenetére


hati
addikt

Cseréljetek sim-et próba képen.

(#13027) Viktor0610 válasza Tod_5 (#13025) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ezt csekkold:
"Kétféle variációban gyártották a készüléket:
2016030: 4G 800MHz (B20) támogatás nélkül
2016031: 4G 800MHz (B20) támogatással (International verzió)
A verziószámot a telefon, vagy a doboz hátulján lévő matricán tudjuk ellenőrizni."

Samsung Galaxy A54

(#13028) trebrona válasza Viktor0610 (#13027) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Jónak kellene lennie: EUstockos, heti frissítéses.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#13029) Tod_5 válasza hati (#13026) üzenetére


Tod_5
csendes tag

Átraktam a Telenoros, tuti jó 4G-s kártyát az enyémbe. Annyi bibi van hogy ez a kártya nagyobb, tehát csak a SIM1-be bírtam belerakni.
Ezután rákeresek manuálisan a mobilhálózatokra, és ott a Telenor 4G. Kiválasztom.
És... nincs 4G. Visszavált E-re, de néha felvillan a H, H+. De a 4G soha.
Persze kipróbáltam a rejtett menüben az LTE only-t. Ilyenkor meg nincs szolgáltatás.

szerk: Igen, 2016031-es számú. Még megvan a matrica is.

[ Szerkesztve ]

(#13030) Tod_5


Tod_5
csendes tag

Na emberek, most csoda történt
Életemben először látok 4G-t ezen a telefonon :)
Ennyi idő kellett neki, hogy a Telenor 4G-re átálljon, most megy
Akkor ezekszerint a Telekomos SIM lenne a szar? Pedig direkt a telefon megérkezése után kértem, hogy biztos tudja majd a 4G-t. Vagy a sim2 slottal lehet a baja?

[ Szerkesztve ]

(#13031) trebrona válasza Tod_5 (#13030) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Szerk: látom történt változás. :)

Ahogyan már írtam korábban, másik telefonban is próbáld ki!

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#13032) mák


mák
tag

Sziasztok,

ugye múlt heti frissítés kicsit szétvágta a telómat. Most olyan állapotban van, hogy a képernyőre az van kiírva: Ez a készülék le van zárva. Aktiválnám is a készüléket, de ha jól gondolom net nélkül ez sem megy. Mert a kártya ami a mi accounthoz van regisztrálva, azon nincs net és nem is sikerül a regisztráció..... :W

A wifi pedig gyárilag nincs bekapcsolva.....

ugye?

Megoldás? bootloader nyitás?, vagy rakatok a kártyára netet?

Köszi a válaszokat.

mákosnudli

(#13033) tyan válasza Tod_5 (#13030) üzenetére


tyan
senior tag

Tedd vissza a Telekomos kártyát és rakd a telcsit repülő üzemmódba, majd vissza.

Ha így sem lesz jó, akkor cseréltess sim kártyát, mert lehet, hogy olyat kaptál, ami nem támogatja a 4G-t. Saját sim kártyámmal jártam így, hogy nem ment a 4G, mégpedig azért, mert a sim kártya nem támogatta. Kicserélték a Telekomnál, azóta minden oké.

(#13034) mák válasza tyan (#13033) üzenetére


mák
tag

sajna nem férek hozzá semmihez, az aktiváló képernyő mindent elfed, látom alatta képernyőt, még a bl mnyitáshoz is a kódot le tudtam olvasni, de nem enged semmit csak az aktiválás elkezdését....

mákosnudli

(#13035) Viktor0610 válasza mák (#13034) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

(Nem neked válaszolt.)

Samsung Galaxy A54

(#13036) punky10 válasza mák (#13034) üzenetére


punky10
addikt

Szerintem nem Neked válaszolt... :D

Hiába,a jó munkás ember jól dolgozik...meg is előzött.. :)

[ Szerkesztve ]

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#13037) trebrona válasza mák (#13034) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Aktiválás kezdés után nem tudod lehúzni az értesítősávot és wifit bekapcsolni?

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#13038) mák válasza trebrona (#13037) üzenetére


mák
tag

áh semmi, már két úton elindultam:
-rakatok netet a kártyára
-illetve megigényeltem a telefon unlock-ját talán ez a bl nyitás..

amúgy próbálgatom hátha valamit sikerül de eddig nagyon következetes ez a miui

Has majd végre sikerül kinyitni a telómat, hogy ne forduljon velem elő még egyszer ez a frissítéses dolog, milyen ROm-ot rakjak fel?

mákosnudli

(#13039) Viktor0610 válasza mák (#13038) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Xiaomi EU dev./stabil ROM.
Különösen ajánlott. :)

Samsung Galaxy A54

(#13040) trebrona válasza mák (#13038) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Egyetértek az előttem szólöval. :)

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#13041) mák válasza Viktor0610 (#13039) üzenetére


mák
tag

Köszönöm!

a telepítés folyamatáról hol tudok olvasni?
Elő szeretnék készülni addig amíg a hardver rész megoldódik.

mákosnudli

(#13042) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Összefoglaló. :)

Röviden (ha jól sejtem):
BL kinyit
TWRP feltelepít
ROM letölt, TWRP-ből feltelepít.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#13043) mák válasza Viktor0610 (#13042) üzenetére


mák
tag

Köszi!

már olvasom....

mákosnudli

(#13044) hati válasza Viktor0610 (#13039) üzenetére


hati
addikt

Ez EU dev is heti béta!

(#13045) Viktor0610 válasza hati (#13044) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Persze.
De nekem 3 készüléken, heti frissítéssel sem volt vele bajom.

Samsung Galaxy A54

(#13046) trebrona válasza hati (#13044) üzenetére


trebrona
Topikgazda

[link] :)

Ha valami nem gömbölyű, ki sem adják az adott hetit, csak javítás után.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#13047) Tod_5 válasza tyan (#13033) üzenetére


Tod_5
csendes tag

Most kipróbáltam ezt a repülős üzemmódot, de maradt az EDGE. Olyan Telekomos SIM és telefon, amiről 100% tudom hogy megy vele a 4G, kb. 2-3 hét múlva lesz a közelemben. Akkor majd lesz egy SIM csere és próbálgatás. Ha van fejlemény írok, hátha majd egyszer másnak is segít.
Addig is köszönöm a segítségeteket!

(#13048) Sethdobaloah


Sethdobaloah
senior tag

valakinek van ötlete a problémámra?
A telefonomban a T-s kártyával működik a net. A telenorost most próbáltam beállítani de nem hajlandó működni. (telefonálni lehet, csak a netet nem bírom beállítani)
Másik telefonban működik a telenoros kártyámmal is a net. Másik telenoros kártya sem működik az én telefonomban.
Az APN beállítások ugyanazok mint azon a telefonon, ahol van net a telenoros kártyámmal.
Próbáltam mind a két slotban, a telekomost sajnos nem tudom cserélgetni, mert az micro, nem nano simes.

Mit kellene még megpróbálnom? Gyári romra vissza? :)

[ Szerkesztve ]

...csak én vagyok helikopter?

(#13049) kmisi99


kmisi99
addikt

Sziasztok, ez a közelség érzékelő hiba, jack csatlakozóba fújással való javítása teszem azt 10/10x beválik? Volt már visszajelzés, hogy valakinek ezután se volt jó?

(#13050) Swiss_audio


Swiss_audio
tag

Sziasztok!

Olyan problémával találkozott már valaki, hogy amennyiben a készülék akkumulátora 20% alá merül és töltőre teszem fel villan a töltés, majd pár másodperc és nem érzékeli a töltőt? Ez a folyamat akár másodpercenként változik és ismétlődik. Nagyjából 15-30 percet követően ha repülőgépmódba teszem sikerül felvinni az akku szintjét, majd elmúlik ez a töltés-nem töltés állapot és szépen tölt tovább a telefon. A készülék Xiaomi Redmi 3S Prime.
Próbálkoztam gyári visszaállítással, majd legújabb szoftverfrissítéssel a készüléken belüli update alkalmazáson keresztül, de nem oldotta meg a problémát. Továbbá 3 különböző telefontöltővel is tesztelve lett, a hibajelenség fenn áll. Amikor ezt a hibát produkálja akkor PC-vel sem tudom párosítani a telefont. Volt mikor 50% feletti töltöttségnél is produkálta a hibát, azonban az esetek 95%-ban 20-25% alatt jelentkezik. Egyébként az akkumulátor üzemidejében nem érzek különbséget a kézhezvétel óta. A készülék 2016. októberi.

Mi okozhatja a problémát? :F :W

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.