Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi 3S/Prime

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2351) Mikszi válasza trebrona (#2350) üzenetére


Mikszi
tag

Elméletileg 4 számot kér, így a MI fiók nem játszik...

Végül is nincs annyira belakva, hogy ne mehetne a törlés, csak furcsa, no mindegy, ráküldöm a törlés parancsot oszt meglátjuk.. a vak is azt mondta :)

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7, Redmi Note 9 Pro Global, MI 11 Lite 5G

(#2352) Mikszi


Mikszi
tag

Azért kipróbálom még1x, ha vissza adja kicsikét, hogy ha beállítok jelszót is akkor azt elfogadja e.
Szerk.: Vissza adta, belakom megint :)

Redmi Note 7, Redmi Note 9 Pro Global, MI 11 Lite 5G

(#2353) tiko76 válasza trebrona (#2344) üzenetére


tiko76
aktív tag

Pc már kértem 4 napja de semmi válasz.Kell várni 2-3 hetet?

(#2354) trebrona válasza Mikszi (#2352) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Így kell ezt. :R
Belakás után készíts backupot SD kártyára, így bármikor visszaállítható minden.

(#2353) tiko76:
[link]

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#2355) tiko76 válasza trebrona (#2354) üzenetére


tiko76
aktív tag

Köszi.Az eustock-os rom jó a nyitásához?

(#2356) trebrona válasza tiko76 (#2355) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Lévén hivatalos fejlesztői rom, így igen.

(#2357) Sebhelyes:
Sajnos én sem tudom, ha tudnám, már leírtam volna. Külföldi fórumokon is jelezték már.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#2357) Sebhelyes válasza trebrona (#2348) üzenetére


Sebhelyes
senior tag

De hogy lehet ebbe "belefutni", hogy egyszerűen kizár a telefon és törölni kell? Azért ez elég durva...

(#2358) Mikszi


Mikszi
tag

Hát erre kíváncsi vagyok magam is, lesz időm megpróbálom reprodukálni, lehet benéztem valamit a jelszó beírásnál, az a tuti, hogy a képernyő feloldó kódot nem fogadja el, a MI fiók kódját meg nem hinném, hogy kérné, illetve be lehetne írni...

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7, Redmi Note 9 Pro Global, MI 11 Lite 5G

(#2359) RadyR


RadyR
tag

Sziasztok!

Van valaki Telekom-os kártyával és műkődő MMS-el? Már az idejét sem tudom, hogy mikor használtam újra MMS-t, de most kaptam egyet (látszólag) egy ismerőstől és nem tudom letölteni. Próbáltam küldeni, az sem sikerült (gondolkozik percekig, aztán kiírja, hogy sikertelen). Az APN beállításokat átnyálaztam és stimmel minden, mobilnet működik rendesen, az alkalmazás megkapott minden engedélyt, amit csak kért.
Egyetlen dolgot találtam valamelyik MIUI fórumon: Beállítások -> Engedélyek -> Egyéb engedélyek -> Engedélyek (fül) -> SMS és MMS. Itt kellene lennie kismillió pontnak, köztük olyanokkal, hogy MMS küldés/fogadás/... Nálam csak egy van: Szolgáltató SMS. Megtenné valaki, hogy megnézi ezt a menüpontot?

(...és persze kipróbál egy MMS küldést is :) )

Köszi előre is!

Nem minden csacsi csöcse csecse csak a csecsecsöcsü csacsi csöcse csecse, mert ha minden csacsi csöcse csecse lenne, minden csacsi csecsecsöcsü csacsi lenne.

(#2360) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok!

az utóbbi héten nem volt időm követni a topikot, ezért most itt teszem fel a kérdést:
Redmi 3S PRIME-hoz biztonságos a legutolsó update? Nekem még az eredeti EU Stock-féle van fent, azzal semmi bajom...

J.

(#2361) dashed válasza joysefke (#2360) üzenetére


dashed
senior tag

6.10.13 mehet fel nyugodtan

(#2362) joysefke válasza dashed (#2361) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

még soha nem updateltem. Egyszerűen rá kell nyomni az OK-ra, vagy indítsam előtte újra?

(#2363) eFeMeR74 válasza joysefke (#2362) üzenetére


eFeMeR74
senior tag

Igen :)

Ha megvagy elégedve a rajta lévő rommal ne muszáj (még) frissíteni. Nekem a "Eustock" 6.9.15 van fent és minden oké.
Semmilyen hibába még nem futottam bele :)

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#2364) Janou válasza xabolcs (#2342) üzenetére


Janou
őstag

Nyilván, teljesen más volt.

Rendben, megfogadom a tanácsot. Egyenlőre minden oké neki, csak a galéria működése közben hibát észlelt és leállt hiba zavarja kicsit.

(#2365) trebrona válasza Janou (#2364) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Tedd fel a QuickPic-et, azzal nincs ilyen hiba.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#2366) Peltár


Peltár
aktív tag

Sziasztok!

Jól gondolom, hogy erre a kérdéses problémára nekünk a Topic összefoglalóban már van friss driverhez friss link?

(#2309) Faterkam válasza Jazz (#2308) üzenetére 2016-10-18 23:29:18

Trebrona?

(#2367) Sethdobaloah válasza RadyR (#2359) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

nekem küldött egy ismi véletlen MMS-t... 3 napig nem jött le még a régi telefonomon. Ezt tegnap este óta használom... ma 2 körül töltötte le az MMS-t.
Szerintem a T-nél volt valami gubanc.

...csak én vagyok helikopter?

(#2368) trebrona válasza Peltár (#2366) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Szerintem ennek úgy fuss neki még egyszer!

:U

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#2369) cappa72 válasza tothmaxy182 (#2325) üzenetére


cappa72
nagyúr

Off az off-ban...
Asszem ott jól kitrollkodom magamat ;]
Off vége.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#2370) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Üdv az uraknak! :R

Ma elhozott hozzám egy fórumtag a Redmi 3S (2Gb-os, nem B20, dobozon szám: 2016030) készüléket. Itthon vette, tákolt rommal (MIUI7), amit otthon megpróbált frissíteni, aztán elkezdte romolgatni, aminek a következő lett a vége: folyamatosan a MI logó világít, fastbootba be lehet tenni, EDL-be sehogy (még fastboot oem edl paranccsal sem, gombokkal meg végképp, edl exe file-al se), ezért szépen lassan lemerül, mert kikapcsolni nem lehet (bootloop).

Feltöltöttem teljesen (ismét), majd 3 féle MiFlash-el próbáltam rá a Redmi 3S/Prime Global Developert, illetve Global Stable-t fastboot romot ráerőszakolni de semmi.

Az egyik MiFlashben "Critical partition flashing is not allowed" felirattal megáll, az újabb MiFlash meg egyből összeomlik, PORT-ként nem látható, csak betű-szám kombinációs kijelzéssel. MiPcSuite sem látja....semmi.
A gép, amiről csinálom, hibátlan ezzel telepítettem, az itthoni mindkét készülékünket (Redmi3, RN3Pro).

Esetleg valaki, valamilyen megoldás? Teljesen tanácstalan vagyok, eddig minden készüléket, ami fastbootba ment, megtudtam csinálni, ez nem akarja (a tulajdonos meg teljesen elkeseredett, a felesége meg szeretné kettéfűrészelni, a készülékkel együtt, amit megértek). :DDD :O

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#2371) ekrisztian válasza F.B.I. (#2370) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Szia!

Deep flash kábel? Valaki már kipróbálhatná :)

[ Szerkesztve ]

(#2372) F.B.I. válasza ekrisztian (#2371) üzenetére


F.B.I.
veterán

Valami szoftveresebb megoldás kellene, mert semmit nem szeretnék zárlatosra tenni, annyit nem ér az egész.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#2373) hevizms válasza F.B.I. (#2370) üzenetére


hevizms
addikt

Nagyon nagyon hosszan és még azon is túl kell nyomni a bekapcs gombot és akkor kikapcsol.

Fastboot módban megkellene próbálni nyitni a bootloadert.

[ Szerkesztve ]

(#2374) Peltár válasza trebrona (#2368) üzenetére


Peltár
aktív tag

Bocsánat ha nem voltam érthető, de magam sem értem teljesen, sok az infó és nem látom át...

Fórumtárs írta:

"Rádugom PC-re a telefont, kiválasztom az MTP-t a telefonon.
PC (win 10 x64) kiírja eszköz telepítése, de nem jár sikerrel."

Kapott rá megoldást ami segített:

"Win 10 alatt keresőbe eszközkezelő, itt kézzel frissíteni kell
a drivert MTP USB- eszköz-re. Az MTP device nem jó!
Frissítés, illesztő keresése a számítógépen, választás a számítógépen található... , USB- eszközök."

Ha jól értelmezem a fentieket, akkor alapból a win 10 x64 nem megfelelő drivert telepít,
ezt kellene manuálisan lecserélni.
Na ennek a jól működő drivernek, amire frissíteni kell van elérhető linkje az összefoglalóban, vagy másképpen kérdezve melyik lenne az a szoftver, amit ha telepítek utána a telefon gond nélkül tud MTP USB eszközként csatlakozni. :U :F

[ Szerkesztve ]

(#2375) margithid


margithid
veterán

Ma én is megtapasztaltam az első negatív dolgot a telefonnal, lefagyott Chrome lapok közti váltáskor, csak újraindítás segített.
Ennyi belefér...

(#2376) Janou válasza trebrona (#2365) üzenetére


Janou
őstag

Megnézem. :) Köszi :R

(#2377) Atomcsirke


Atomcsirke
aktív tag

Na, itt figyel a polcon két napja egy B20-as 3s az EUstocktól! :DD

Sajna tok & fólia hetek múlva fog megérkezni GearBest-ről, addig neki sem állok belakni a kicsikét.

Első blikkre nagyon pofás, és kellemesen kompakt méretű - még a 4.5" Lenovo viszonylatában is - de ez a fém ház nekem annyira csúszós, hogy tok nélkül mindig azon parázok, mikor esik ki a kezemből... :U

p.s. Óóó, f**k, most látom, hogy időközben érkezett szürke iPaky az EUstockhoz. Ha pár nappal korábban jön, nem kéne 2x kicsengetnem a szállítási költséget, mert így már annyiba lenne, mint a GB-ról a Nillkin+ noname tok, egy Sanrenmu késsel megfejelve... :W

Amúgy van annyira jó minőségű az iPaky, mint a Spigen tokok, mert kialakitásban erősen arra hajaz? Szeretném mihamarább belakni a telefont, de ha már extra költségem lesz, legalább ne dzsunkás gyagyira költsem.

[ Szerkesztve ]

--- Lenovo P770 & Xiaomi Redmi 3s & Meizu M6 Note, Realme 6s ---

(#2378) Cortez863


Cortez863
csendes tag

Sziasztok!

Próbálkozott valaki bluetooth-on kapott képet beállítani háttérképnek?
Azt írja,hogy a kiválasztott file formátuma hibás.
Elképzelhető,hogy a mérettel van a probléma? Digitális fényképezővel készített képet szeretnék beállítani háttérnek. A file formátuma ugyanaz, JPEG.

(#2379) szpali válasza Cortez863 (#2378) üzenetére


szpali
addikt

esetleg próbáld meg átnevezni .jpg -re

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#2380) Gabor.Sz


Gabor.Sz
csendes tag

Sziasztok,

Azt próbálta már valaki, hogy hívás közben teljesen lehalkítja a hangszórót? Csak mert nálam nem lehet... Legalábbis a csúszka még mehetne a halkabb irányba...

Szerkesztés: nem kihangosítva, hanem rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#2381) Viktor0610 válasza Gabor.Sz (#2380) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ez egyik telefonon sem működik (amiket én ismertem, azokon biztosan nem), szóval ez nem meglepő.
Szerintem elég széles körben állítható (Redmi 3 Pro). ;)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#2382) david9999999


david9999999
tag

Sziasztok!

Ma délután érkezik meg hozzám a telefon! Azt szeretném kérdezni, hogy kell-e bármit tudni az első indulásnál? Igazából az egyetlen előzetes kérdésem a MIUI fiókkal kapcsolatban van, láttam egyesek regisztráltak mások nem. Mi az előnye hátránya a dolognak, ha egyáltalán van ilyen?

(#2383) Viktor0610 válasza david9999999 (#2382) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Az előnye, hogy szinkronizálhatod a dolgaid a Mi fiókkal, ha szeretnéd, illetve a telefonkereső funkció is fejlettebb benne, mint a "gyári" Androidos.
Persze, ha ezekre nincs szükséged, akkor nem állítasz be ilyet.

Samsung Galaxy A54

(#2384) Sebhelyes válasza david9999999 (#2382) üzenetére


Sebhelyes
senior tag

Nem tudsz bugokat submitelni, ha nincs :D

(#2385) Milestone2 válasza david9999999 (#2382) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Hivatalosan Bootloadert sem tudsz nyitni ha nincs.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#2386) Gabor.Sz válasza Viktor0610 (#2381) üzenetére


Gabor.Sz
csendes tag

Köszönöm szépen a válaszod!
Azért kérdeztem, mert nekem ezelőtt Windows phone-om volt (520/640), aztán azokon lehetett állítani a csúszka "legaljáig".

(#2387) joysefke válasza Viktor0610 (#2383) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

A telefonkereső funkció pontosan mire jó és "mibe kerül"? (mit kell engedélyezni, adatkapcsolat, akkuidő)

üdv
J.

(#2388) Viktor0610 válasza joysefke (#2387) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A "szokásos" funkciókon kívül -megkeresés, letiltás, törlés- nem engedi újraaktiválni a készüléket, ha hard resetet végzel el rajta, amíg nem adtad meg a MI fiókot. :)
Arról nincs infóm, mibe kerül, mert nálam folyamatosan aktív. :D Természetesen csak folyamatos adatkapcsolattal működik.

Samsung Galaxy A54

(#2389) Goatmoon


Goatmoon
csendes tag

Korábban írtam, hogy nem vagyok megelégedve az üzemidővel. Végül már odáig fajult a dolog, hogy egy éjszaka 22%-ot esett a töltöttség, pedig a statisztikák szerint szinte végig alvó módban volt a telefon. Ma viszont végre volt időm kísérletezni a frissítéssel, és úgy néz ki, megszűnt a battery drain. Mondjuk nem biztos, hogy a frissítésnek köszönhető, lehet, hogy csak kipucolt valamit a telepítési folyamat. Mindenesetre érdemes lehet megpróbálkozni a 10.13-as frissítéssel, akinél nagyon merül a telefon.

(#2390) cappa72 válasza Goatmoon (#2389) üzenetére


cappa72
nagyúr

Én péntektől vagyok tulajdonos.
Az első töltés után 26 órát bírt az akku. Háttérben a google szolgáltatások vitte a legmagasabb %-ot, nem aludt rendesen a telefon - soha nem aludt el mékyen. Talán hétfőn éjszaka (vagy kedden?) javulhatott meg. Ez +10 órát jelentett, és immáron 5 órás kijelzőidőt.
Tehát nem biztos, hogy a fw frissítés miatt javult meg, lehet hogy a google javított valamit. De ez is csak találgatás.
Nem az első eset, hogy a google szolgáltatások szívósszeműmártát játszatnak a telfonokkal...

szerk.: nekem még mindig a 6.9.15-ös kiadással megy a telefon.

(#2391) Pistike1985
Igen, csak 5.
Ebben azért az 1 órányi játék azért rendesen odafogyasztott az akkunak, nem csak a kijelző :D
Ráadásul én napközben térerőhiányos helyen vagyok, így folyamatos a keresés. Ezeket sem szabad elfeledni.
Én nem az akku kímélésére vettem a telefont, hanem használni; ha két napig megy az én szokásos használatommal, akkor már jó (A JY g4s is csak másfél napot bírt.)

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#2391) Pistike1985 válasza cappa72 (#2390) üzenetére


Pistike1985
aktív tag

Csak 5 óra? Lehet hogy nekem szerencsém van ezzel a telefonnal. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy Watch 4 Classic

(#2392) Milestone2 válasza Pistike1985 (#2391) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Erősen függ a felhasználói szokásoktól....

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#2393) F.B.I. válasza Pistike1985 (#2391) üzenetére


F.B.I.
veterán

PS-el tudok neked 18 órát is csinálni SoT-ra. :DD

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#2394) Sebhelyes válasza Pistike1985 (#2391) üzenetére


Sebhelyes
senior tag

Nekem is 10-12 óra a képernyőidő (játék nélkül).

(Amúgy lehet teljes oldalas screenshotokat csinálni, a thumbnail-re kattintva a jobb sarokban jön egy Scroll opció, az az oldal aljáig kibővíti.)

[ Szerkesztve ]

(#2395) VÁMpír


VÁMpír
aktív tag

hogy lehet manuálisan törölni egy SMS-t? sehol sem találom ezt a funkciót :)

(#2396) Milestone2 válasza VÁMpír (#2395) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Hosszan rányomva?

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#2397) jambiyya válasza VÁMpír (#2395) üzenetére


jambiyya
őstag

Tartsd rajta az ujjad picit és megjelennek alul a lehetőségek.

Más: úgy néz ki a nova nem feltétlenül barátkozik a miui felülettel, viszont utóbbi nekem nem eléggé testreszabható. Megoldható pl. hogy 5 ikon férjen el vízszintesen a képernyőn?

(#2398) VÁMpír válasza Milestone2 (#2396) üzenetére


VÁMpír
aktív tag

thx

(#2399) Pistike1985 válasza F.B.I. (#2393) üzenetére


Pistike1985
aktív tag

Na persze, de ehhez nem kellett PS. :p

Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy Watch 4 Classic

(#2400) Pistike1985 válasza Sebhelyes (#2394) üzenetére


Pistike1985
aktív tag

Én bekapcsoltam a 3 ujjast. 3 ujj egyszerre a kijelzőn, lehúzod és kész a screenshot és ez tudtommal mindenhol működik. :)

Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy Watch 4 Classic

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.