Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi 3S/Prime

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2701) TomPack válasza joysefke (#2700) üzenetére


TomPack
őstag

A mobilnetesek örülhetnek! :D

(#2702) xabolcs válasza joysefke (#2700) üzenetére


xabolcs
őstag

Eloszor is koszi a kepes beszamolot!
Igy kell bootloader-t nyitni! :R

Amit irsz, Elindítom a desktop progit, belépek a MIUI accounttal, csatlakoztatom a kikapcsolt telót, majd bekapcsolom a hangerő+bekapcs gombbal ... itt ugye hang LE + bekapcsra gondoltal, tehat a nyuszi van a kepernyon?

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#2703) joysefke válasza xabolcs (#2702) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

itt ugye hang LE + bekapcsra gondoltal, tehat a nyuszi van a kepernyon?

Igen, a nyuszi a "hang le"+"bekapcs" egyidejű megnyomás után szinte rögtön megjelenik a képernyőn, majd néhány másodpercen belül a desktop progi is érzékeli, hogy a telefon csatlakoztatva van.

A képernyőn unlock gombra kattintás után a számláló 50%-ig megy el, utána jön a képen látható hibaüzenet..

[ Szerkesztve ]

(#2704) xabolcs válasza joysefke (#2703) üzenetére


xabolcs
őstag

Sajnos nem sok otletem van.

Az egyik angol MIUI forumban azt irjak, hogy amikor a nyuszi kapcsolodva van a szamitogeppel, akkor az eszkozkezeloben keresd meg a telefonodat es frissitsd a drivereit azokra, amelyek a Mi PC Suite-tal erkeztek!

[ Szerkesztve ]

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#2705) jambiyya


jambiyya
őstag

Ezt az opciót "aktív zajszűrés másodlagos mikrofonnal" opciót hol lehet bekapcsolni?
Ha beszélek valakivel, simán hallja a környezeti zajokat...
Köszi.

(#2706) dkface


dkface
aktív tag

Aki esetleg ódzkodna lecserélni a 6.9.15-öt, a 6.10.20-ra. Én tegnap este tettem meg, és elégedetten konstantáltam, hogy végre visszaállították a legördülő menüt a klasszikusra, több soros elrendezés. Már nagyon zavart, hogy mindig jobbra kellett görgetnem ha kerestem valamit.

(#2707) Gabor.Sz


Gabor.Sz
csendes tag

Sziasztok!

Ha rootolom a telefont, majd azokat a programokat, amik nem kellenek letörlöm róla, utána lehet frissíteni?

Mert jártam úgy androiddal már, hogy rootoltam a cuccot, felesleges holmikat kukáztam, aztán a gyári frissítés téglát csinált az eszközből. (Alaplap csere volt szervizben)

Köszi a válaszokat,

(#2708) cbatesz válasza dkface (#2706) üzenetére


cbatesz
tag

Ha esetleg mégsem tetszene valami, akkor visszaállítható a biztonsági mentés és visszaállítás menüből?

(#2709) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Ez is egy bug?
Video lejátszónak beállítottam az Ac3palyert, mert az alap nem játszotta le az mkv filmek hangját. Fájlkezelőből ugyanúgy az alap lejátszóval próbákozik, ami ugye hibával leáll. De Es Explorerben meg megkérdezi melyikkel akarom megnézni. Akkor minek lehet alapértelmezetté tenni valamit, ha utána nem veszi figyelembe :F

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#2710) joysefke válasza xabolcs (#2704) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Hol találom meg W7 64bit-hez a drivereket? Felraktam a MI PC suite-t, de az nem hajlandó csatlakozni a telefonomhoz ilyet kapok:

(#2711) trebrona válasza joysefke (#2700) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Email címmel vagy bejelentkezve telefonon, weben, unlock programban egyaránt? Valamint készíts egy manuális szinkront és utána próbáld ismét!

Bootloader nyitása - "Couldn't Verify Device" hibamentesen

(#2710):
Maga a program nem támogatja még az Android 6.0-t, de driverek jöttek vele bőven.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#2712) joysefke válasza trebrona (#2711) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Szerintem a telefonon "telefonszámmal" voltam bejelentkezve, ezt kijavítottam e-mail címes bejelentkezésre (ugyanaz az account de emailcímmel bejelentkezve) find device etc szépen müxik. A PC programban illetve az i.mi oldalon ugyanazzal az email/jelszó párossal vagyok benne mint amivel a telefon MI fiókjába bejelentkeztem.

Ugyanazt a couldnt verify device hibaüzenetet kapom 50%-nál. Kezd nagyon frusztrálni ez a szemét.

Egyáltalán honnan tudom, hogy van-e jogosúltságom a nyitásra? Semmilyen értesítést nem kaptam...

[ Szerkesztve ]

(#2713) trebrona válasza joysefke (#2712) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Szinkron megvolt? Én sem kaptam semmilyen értesítést, annyi volt, hogy átirányított a MiUnlock letöltéshez, ahogyan téged is. Ez még Redmi3-mal volt, problémamentesen nyitottam a 3S-t is.

Szerk: egyébként ez a kép alapján: [link] nincs teljesen rendben a fiókod.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#2714) joysefke válasza trebrona (#2713) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Szinkronnnal a telefonban a MI fiók menüjéből elérhető szinkronra gondolsz?

(#2715) trebrona válasza joysefke (#2714) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Igen.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#2716) joysefke válasza joysefke (#2714) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Ez egyetlen hibát dob: nem hajlandó a "block list"-et szinkronizálni, a többi elem rendben van. (egyébként én semmilyen block listet nem állítottam be)

(#2717) joysefke válasza joysefke (#2716) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

bár nem terveztem, de most upgradelek a legutolsó developer romra, hátha ez segít

(#2718) trebrona válasza joysefke (#2717) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Enyémen global 6.9.15 volt, mikor nyitottam.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#2719) Nashville válasza dzsi23 (#2606) üzenetére


Nashville
tag

Köszi az infót a memória felhasználásról! :)
Szóval a sok olvasgatás után úgy döntöttem, hogy jó vétel lesz ez a Redmi 3s teljesítmény-ár kategóriában mindenképpen. Úgy látom majdnem mindenkinek van gyógyír a problémájára, nagyon tetszik az itt lévő support és a miui.hu is.

Dilemmáztam, hogy honnan rendeljem meg a készüléket, mert az eustock- on nincs jelenleg raktáron, de kértem értesítést az érkezésről. Csináltátok már így? ...csak nehogy a spam mappában landoljon és ne vegyem észre az értesítőt.

Még az érdekelne, hogy ez a nyolc mag ilyen alacsony órajelen hogyan teljesít a mindennapi használat során? Egyáltalán nem foglalkozok játékokkal, de sokféle programot használok amivel sikerült egy jó párszor megakasztanom a csak négy maggal, de magasabb órajelen működő Nexus 5- öt. Persze tudom, hogy ennyi pénzért ne várjunk csodát, de egy jól sikerült ROM-mal minden simán megy, magas az élményindex? :) Aki pl. Nexus 5- ről vagy hasonló kaliberű telóról váltott nem bánta meg?

(#2720) Pistike1985 válasza Nashville (#2719) üzenetére


Pistike1985
aktív tag

Van itt olyan aki s7ről váltott... :)

Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy Watch 4 Classic

(#2721) joysefke válasza trebrona (#2718) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Upgradeltem a legutolsó ROM-ra, nem segített, hibajelenség ugyanaz...

A fenti képek alapján egyértelműen kijelenthető, hogy nekem van jogosultságom BL-unlockhoz?

(#2722) Potrien válasza Nashville (#2719) üzenetére


Potrien
senior tag

Minden viszonylagos!
Majd a gyakorlat eldönti,neked hogy válik be.

(#2723) joysefke válasza Nashville (#2719) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Dilemmáztam, hogy honnan rendeljem meg a készüléket, mert az eustock- on nincs jelenleg raktáron, de kértem értesítést az érkezésről. Csináltátok már így?

Én így rendeltem, rendben megkaptam az értesítést.

(#2724) Potrien válasza Nashville (#2719) üzenetére


Potrien
senior tag

Tőlük venném az biztos!
Sehol máshol.

(#2725) dekan0v válasza Nashville (#2719) üzenetére


dekan0v
tag

Nekem munkateló lett a Redmi 3s. Note 4 a "rendes" telóm, de mióta ez megvan, vissza se raktam még a sim kártyát. Ledöbbentem, hogy mennyire pörgősebb a rendszer, simán megy az alkalmazások közti váltás, na meg persze a brutal üzemidő. Nagyon jól sikerült kis teló ez.

[ Szerkesztve ]

(#2726) Mateosz válasza joysefke (#2717) üzenetére


Mateosz
aktív tag

Én pár napja nyitottam Redmi 3S-t (igaz, az accountom már régóta megvan, és korábbi hónapban már nyitottam vele Redmi 3 Pro-t),
én a telefonszámommal jelentkeztem be a mobilon is és a pc-n is. (tudom, hogy az álmos könyv szerint nem ez a javasolt, de nekem működött elsőre). Egy próbát megér Neked is. ;)

szerk: ha a blocklistet nem szinkronizálja, akkor azt kapcsold ki. Nem muszáj mindent szinkronizáltatni..

[ Szerkesztve ]

*** Be prepared! ***

(#2727) trebrona válasza joysefke (#2721) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Fejlesztői beállításokban van ilyen:

-fejlesztői lehetőségeknél mi unlock status?

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#2728) Gabócza


Gabócza
senior tag

Sziasztok, segítsetek kérlek, mert elfogyott minden ötletem.

Eljutott hozzám az a 3S, amiről már írtam pár napja, amelyikben a 29-i frissítés óta nem működik semmilyen SIM kártya, nem segített az Updater-ből se az egy héttel korábbi, se az egy héttel későbbi ROM telepítése. A végén OTA fel lett rakva a 20-i, de a helyzet változatlan. Mindegyiknél próbáltunk menüből gyári visszaállítást is.

Most hogy itt van nálam, gondoltam, hogy download módban felteszek egy fastboot romot, hátha az megoldja a problémát, de egyszerűen képtelen vagyok download módba tenni. A hangerő fel + bekapcs. gombra bejövő menüben hiába kattintok a download gombra, rögtön újraindul a telefon. Próbáltam hangerő le+fel+bekapcs. gombot is, akkor meg pc suite módban indul el. Egyedül fastboot módot tudok belőle kicsikarni, a miflash látja, de a csík pár másodperc alatt végigszalad és kiírja, hogy kész.

Próbáltam ADB parancsokkal is download módba tenni, de akkor is csak azonnal újraindult.

Emellett további érdekesség, ha a wifi be van kapcsolva, akkor megjelenik a szolgáltató neve és a jelerősség, de telefonálni akkor se lehet, de ha kikapcsolom a wifit, akkor elmegy a jel és a "csak vészhívás" szöveg jelenik meg helyette.

Telefonhívás indításakor a mobil hálózat nem elérhető üzenetet kapom.

Se automatikusan, se manuálisan nem tudom a szolgáltató hálózatára csatlakoztatni, azt írja, hogy hiba és próbáljam később.

Mindhárom szolgáltató kártyájával ki lett próbálva.

Segítsetek, hogy mit tegyek... Köszi előre is...

[ Szerkesztve ]

Nothing Phone (1) | Xiaomi Watch S1

(#2729) ekrisztian válasza Gabócza (#2728) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Ezt olvastad már?

[ Szerkesztve ]

(#2730) joysefke válasza trebrona (#2727) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Van és így néz ki:

itt is hozzá kell rendelni az accountot?

(#2731) trebrona válasza joysefke (#2730) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Igen:
[link]

Ez régebbi romokban még nem volt.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#2732) joysefke válasza trebrona (#2731) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

BL unlock siker!!
-hivatalos engedély: pipa
-MiFlashUnlock_1.1.0317.1_en: pipa
-telefont felismeri fastboot módban, mi acc-al beenged, kiírja hogy jogosult vagyok a nyitásra: pipa
-beállításoknál oem unlock, usb debug: pipa
-mi cloud find device: pipa
-fejlesztői lehetőségeknél mi unlock status, eszköz hozzáadása sikeres: pipa

Ezután engedte csak tovább 50%-ról

Hmm...
Hol írja ki, hogy valaki jogosult a nyitásra?

[ Szerkesztve ]

(#2733) Gabócza válasza ekrisztian (#2729) üzenetére


Gabócza
senior tag

Huh, valószínűleg ez kell nekem. Köszi szépen. :R Holnap, a munkahelyi gépről megpróbálom.

Nothing Phone (1) | Xiaomi Watch S1

(#2734) trebrona válasza joysefke (#2732) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Tőle kérdezd meg, először fiók jogosultság ellenőrzése, majd így néz ki nálam:

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#2735) joysefke válasza trebrona (#2734) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

ok, nálam is így néz ki!

(egyébként köszi a szupportot!!)

(#2736) ekrisztian válasza borsodika (#2619) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Köszi, kipróbálom.
:R

(#2737) fa4hu válasza trebrona (#2731) üzenetére


fa4hu
őstag

Erre bökve ezt írja ki: Csatlakozzon a hálózatra és próbálja újra. Elvileg Beg leírása alapján minden beállítva.

(#2738) joysefke válasza trebrona (#2734) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Csak az USB debug-ot kell bekapcsolni, vagy a megnyíló opciókból is párat?
(install via USB, USB debugging security settings?)

üdv
J.

(#2739) Gabócza válasza Gabócza (#2733) üzenetére


Gabócza
senior tag

Mégis nekiálltam, mert izgatott a dolog, de szerintem belefutottam a 22-es csapdájába. Ahhoz, hogy a megadott bin fájlt fastboot-tal fel tudjam tenni, unlock-olni kellene a telefont, de ahhoz meg ellenőrizné a SIM-et egy üzenettel, amit ugye a nem működő szolgáltatás miatt nem kapok meg. És gondolom emiatt van, hogy az unlock se fut le, 50%-nál "Not connected to Mi Phone" hibaüzenetet kapok... :O

Nothing Phone (1) | Xiaomi Watch S1

(#2740) GregLac


GregLac
csendes tag

Fontolgatom, hogy veszek egy ilyen készüléket.
Ahogy követem a hozzászólásokat és ahogy a készülék egyre megnyerőbbnek tűnik, úgy fogy el bennem a bátorság és fogalmazódik meg bennem a filozófiai kérdés:
Szabad ilyen telefont olyannak venni aki csak kicsomagolja és használja? :Y

(#2741) dashed válasza GregLac (#2740) üzenetére


dashed
senior tag

Nezd meg mivel "szenvednek", ha nem akarod piszkalni csak hasznalni akkor nem lesz gondod.

(#2742) ekrisztian válasza Gabócza (#2739) üzenetére


ekrisztian
senior tag

A leírásban én csak azt látom hogy kódot kapsz smsben. És azt neked kell beírni a progiba.
Nem így van?

(#2743) jambiyya válasza GregLac (#2740) üzenetére


jambiyya
őstag

Naná! Én pont ezt teszem (eustock-tól, global dev rommal), és nagyon elégedett vagyok. ;)

(#2744) Gabócza válasza ekrisztian (#2742) üzenetére


Gabócza
senior tag

Közben rájöttem, hogy más baj is van, amit lehet, hogy nem tudok megoldani. Amikor még nem tudtam, hogy mi lenne a megoldás menete, próbaképp az updaterrel felraktam a global stabil romot. Ezt ugye nem lehet unlockolni, csak a developert. De azt már nem engedi updaterrel felrakni, mert azt írja, hogy "Can't verify update"...

Nothing Phone (1) | Xiaomi Watch S1

(#2745) ekrisztian válasza Gabócza (#2744) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Akkor megint ide értünk :)

(#2746) Gabócza válasza ekrisztian (#2745) üzenetére


Gabócza
senior tag

Próbálkozok vele. Az eszközkezelőben Android Composite ADB Interface-t és a hordozható eszközök között látom a Redmi 3S-t.
Ha az adb devices parancsot lefuttatom, akkor egy számsor jelzi a telefont, de mögötte azt írja, hogy unauthorized. Mi hiányzik még neki? :F

Közben megvan, a telefonon kellett engedélyezni.

De ekkor se download módba ment, hanem újraindult csak... :W

[ Szerkesztve ]

Nothing Phone (1) | Xiaomi Watch S1

(#2747) gabe_


gabe_
őstag

Üdv mindenkinek, tegnaptól ide tartozom, egy "sima" Redmi 3-at váltottam erre.
Innen a hardverapróról rendeltem egy megbízható eladótól, mert nem bírtam kivárni az eustockos készletet... :)
Eddig nagyon elégedett vagyok, mint mindegyik előző xiaomi telefonomal. Abszolút best buy készülék, a dobozból kivéve, mindenféle mókolás nélkül azonnal használatba vehető, csirkeláb mentesen. :))

Sovány szakácsban sose bízz!

(#2748) Pistike1985 válasza GregLac (#2740) üzenetére


Pistike1985
aktív tag

Szabad, csak neked valószínűleg kevesebb gondod lesz vele. :D

Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy Watch 4 Classic

(#2749) T. Almeida válasza GregLac (#2740) üzenetére


T. Almeida
senior tag

Én pont ilyen user vagyok :) abszolúte semmit nem mókoltam rajta és 3 hete használom, 100% megelégedettséggel. Nem bánod meg, ha megveszed, nagyon jó telefon.

Közben megjött az ipaky tok és az üveg kijelzővédő, juhéjj :DDD
Mivel a tok a perembe kapaszkodik, és esetleg túlnyúlhat a peremen, féltem, hogy az üveg kijelzővédőt "letolja", de egyáltalán nem éri el, egy tizetmilliméter hely maradt, nem ér hozzá. Elképesztően jó a tok tervezése, és minősége.

(#2750) tiko76


tiko76
aktív tag

sikerült kinyitni a bootloadert de a twrp-t nem sikerül se az összefoglaló se a mitoollal

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.