Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi 3S/Prime

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5001) albandy válasza Victoryus (#4982) üzenetére


albandy
tag

Kipróbáltam ezt a hq mp3 rögzítőt nálam ugyanolyan fos a hang mint a saját rögzítőjével ...

[ Szerkesztve ]

(#5002) Viktor0610 válasza trebrona (#5000) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Tudtam, csak nem sejtettem. :D
Kösz! :R

Samsung Galaxy A54

(#5003) chatran


chatran
őstag

Sziasztok,

Ajándékba vettem egy ilyen telefont ma hozta az Eustock-tól a futár. Pár dolgot kipróbáltam rajta, de a 4 éves iPhone 5-ömmel összevetve nem estem tőle hasra. Tetszik benne, hogy szinte teljesen olyan a felülete, mint az IOS. De az már nem jön be, hogy néha rengeteget gondolkodik, nem reagál az érintésekre, meg folyamatosan érzem rajta az android-ra jellemző "nyúlósságot". A 4 éves telefonom ios 9.3.5-tel gyorsabbnak tűnik mint ez.
Erősítsetek meg, hogy ez csak azért van, mert nem szedtem le róla azt a szörnyű matt fóliát.
Júliusi MIUI van rajta, felajánlott egy frissítést azt elkezdtem letölteni. Remélem azzal javul a helyzet.

(#5004) Victoryus válasza albandy (#5001) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Első mikrofon, nyers hang, erősítés +5DB. Nekem így sokkal jobb minőségben vesz fel, mint a gyári hangrögzítő.

#chatran: azért van, mert egy rakás alkalmazás nincs optimalizálva. Index/totalcar is jó sokáig szokott tölteni, tv24 dettó. Ezeken nem segít a rendszer frissítése semmit.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#5005) Viktor0610 válasza chatran (#5003) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem mondod, hogy a felsőkategóriás készüléked gyorsabb, mint ez a középkategóriás? Ráadásul iOS, ami köztudottan sokkal fürgébb, mint a droid...
Nahát? :U

A fóliának biztosan nincs ehhez köze, inkább annak, hogy a ROM-mal, feltelepített programokkal van valami baj. Én (igaz, az 3 Pro volt) semmi ilyen problémát nem tapasztaltam.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#5006) sz.j válasza chatran (#5003) üzenetére


sz.j
nagyúr

"... nem reagál az érintésekre,"

Nálam is ez volt, de szerencsére egy frissítés megoldotta.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#5007) Blackhole13 válasza sz.j (#5006) üzenetére


Blackhole13
senior tag

Valakinek nincs véletlen tapasztalata a telefonról Lg G3 mellett?

(#5008) chatran válasza Viktor0610 (#5005) üzenetére


chatran
őstag

Ööö, nem értelek. Írtam, hogy 4 éves telefon a majdnem legfrissebb ios-szel. Ez már egyáltalán nem nevezhető felső kategóriásnak. Sokat lassult már az évek alatt, de még mindig egész jól használható.
Reméltem, hogy egy középkategóriás telefon azért eléri a szintjét. Nekem egyelőre nem úgy tűnt, de megvárom a frissítés végét, remélem jobb lesz.
Amúgy meg egy első generációs Samsung Galaxy Minit használónak lesz, ahhoz képest meg ég és föld lesz a különbség.

Victoryus,
Nem töltöttem le rá semmit, nem léptem be se a google-ba se a MI fiókba. Csak az előre telepített alkalmazásokkal próbálkoztam.

[ Szerkesztve ]

(#5009) dewill79 válasza Blackhole13 (#5007) üzenetére


dewill79
tag

Szia! Mire vagy kíváncsi?
Ha a fényképező minősége számít, akkor az G3 köröket ver a Redmi 3s-re. Minden másban jobb a Xiaomi (kivéve talán a kijelzőt). Saját vélemény szigorúan!

(#5010) Blackhole13 válasza dewill79 (#5009) üzenetére


Blackhole13
senior tag

Pont a fényképező a másodlagos szempont. A specifikációkat megtalálom a neten, elsősorban a használat érdekelne. Melyik döccen meg gyakrabban, a 3s üzemidőben tényleg annyival jobb, mint a 3100 vs 4100mAh indokolná? Fülhallgatós zenehallgatás minőség és a gps jel erősség érdekelne még.

(#5011) dewill79 válasza Blackhole13 (#5010) üzenetére


dewill79
tag

Üzemidőben legalább +1 nap a Redmi 3s javára!
Miui sem döccen, bár tény hogy az LG saját rendszere is elég jól össze van rakva. Mindkét rendszerben vannak praktikus dolgok/beállítások amiket meg kell szokni. Zenehallgatásra a Redmi is megfelel szerintem. GPS is tökéletesen funkcionál a Redmiben (legalább 2000 levezetett km után írom ezt).

[ Szerkesztve ]

(#5013) Blackhole13 válasza dewill79 (#5011) üzenetére


Blackhole13
senior tag

Köszönöm szépen! Egy taggal bővül a tulajok száma.

(#5014) dewill79 válasza Blackhole13 (#5013) üzenetére


dewill79
tag

Igazán nincs mit, én nem bántam meg. A több napos üzemidő kárpótolni fog a G3 után!

(#5015) chatran


chatran
őstag

Nem értem ezt a MIUI 8 heti frissítést. Kiírja, hogy nincs frissítés, ennek ellenére elkezd letölteni valamit, egy óra alatt végzett is. Majd ezután megy a visszafejtés. Mi a rosseb ez? :F

(#5016) Psanyi42 válasza chatran (#5008) üzenetére


Psanyi42
tag

IOS meg android összehasonlítás :D
Nekem tegnap jött meg semmi lassúság mindenre reagál, semmi baj vele.
Azon a matt fólián azért van egy kis kilógó fogócska, hogy le kell szedni, mert nem nyomkodásra való.

(#5017) Victoryus94


Victoryus94
őstag

Ha be akarom tenni download modba a telót KELZSOCA leírása alapján, nekem szimplán újraindul (miután rátapizok a download [+kínai jelek]) részre, és betölti a rendszert.

[ Szerkesztve ]

(#5018) trebrona válasza Victoryus94 (#5017) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Igen, az újabb romok esetén már többen jelezték.
Megoldásként azt látom, hogy a rajta lévő dev verzióval nyitás, majd fastboot módban flash. Ha akarod vissza is zárhatod ekkor.

Szerk: Bár, ha már úgyis nyitva, inkább multi (eu) stable. :)

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#5019) Victoryus94 válasza trebrona (#5018) üzenetére


Victoryus94
őstag

Köszi a gyors választ. Nem terveztem ennyit mókolni vele.

(#5020) margithid válasza Victoryus94 (#5017) üzenetére


margithid
veterán

Nekem is ugynaez a bajom!
Talán majd egy heti frissítéssel változni a helyzet.
Nekem edl sincs...
Azért ezt elcseszte xiaomi, hogy nem lehet egyszerűen váltani a 4 hivatalos Rom között...

(#5021) chatran


chatran
őstag

Az alap távirányító app nektek jól működik? Nekem szépen összekapcsolódik a tv-vel, az elején megy minden szépen, de aztán b@szik reagálni bármilyen érintésre. Aztán pár pillanat után magára talál, majd megint semmi. Szóval teljesen megbízhatatlan. Pedig nincs egy olyan ritka TV-m (LG LA 660S).

(#5022) Slukkica válasza margithid (#5020) üzenetére


Slukkica
őstag

Ott a hivatalos leírás hogy hogyan kell váltani a rom - ok között. Minden metódus működik. Emiatt nem gondolom hogy elcsesztek volna valamit.
OTA megy, sok esetben a Nexus nál sem probléma mentes a dolog. Ahhoz képest elég korrektül működik. :)

₪₪₪ 4K streaming /-GL / ₪₪₪

(#5023) V-I-D-A


V-I-D-A
aktív tag

A mai napom az internetböngészők tesztelésével telt. A győztes a DOLPHIN lett! Ajánlom mindenkinek aki a gyárival nincs megelégedve! Nem fagy le, mindent tud amit kell, és ez az egyetlen amivel fel tudtam tölteni screenshot-ot ide a fórumba! Nem ismertem eddig, de engem megvett! :K

(#5024) Victoryus94 válasza Slukkica (#5022) üzenetére


Victoryus94
őstag

Kicsit túlzó azt állítani, hogy minden megoldás működik, miközben pont a legegyszerűbb (bootloader nyitás nélküli) nem.

[ Szerkesztve ]

(#5025) margithid válasza Slukkica (#5022) üzenetére


margithid
veterán

Tudom és próbáltam is a váltást, de nekem nincs download mód a telefonomon, bootlandert meg nem szándékozom nyitni.
Próbáltam cmd parancssorból is telepíteni a stabil custom Romot, mindhiába...

(#5026) trebrona


trebrona
Topikgazda

Kicsit tegyük helyre a dolgokat!

Gyárilag a Xiaomi telefonok china stable, vagy global stable rommal jönnek ki. Mivel eddig ezek közül egyikben sem volt magyar nyelv, így a "hazai" kereskedők feltették a user helyett a global developer romot. Ez alapesetben a user döntése, hogy vállalja azt, hogy fejlesztői azaz béta rom kerül a készülékére. Mivel ez fejlesztői rom, feltételezik, hogy a user tisztában van azokkal a dolgokkal, amik ezzel járnak. Az edl (download) módban való flashelés nem hivatalos eljárás, maga a Xiaomi is "Your own risk" (saját felelősségre) jelzővel aposztrofálja. Ezek után, ha mégis vissza akarna térni a user a stable verzióra, van rá mód, nyitott bl és fastboot rom kombóval.

Fastboot romok how to-ja is így kezdődik:

Azaz első lépésként nyisd a telefont flash előtt.
Mivel most már a global stable is tartalmaz magyar nyelvet, nagy valószínűséggel a "hazai" kereskedők is ezzel fogják forgalmazni, ahogyan eddig a spemall stb. is tette.

Viszont eddig, aki global stable verzióval kapta, első dolga az volt, hogy feltegye a global dev-et a magyar nyelv miatt, most pedig már de jó volna a stable.

Szvsz, aki global dev-vel kapta és nem akar "mókolni", tekintsen úgy rá, mintha stable lenne és élvezze a heti frissítéseket, vagy hozzá se nyúljon, használja ahogyan kapta. A heti frissítések csak opcióként vannak, nem kötelező érvényűként.

Bátrabbaknak pedig ott vannak a multi romok. :)

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#5027) margithid válasza trebrona (#5026) üzenetére


margithid
veterán

Ez oké, csak azt nem értem, hogyhogy valakinél van download mód és valakinél meg nincs.
Elfogadom, ohgy nem megy, csak az az érdekes, hogy valakinek megy valakinek nem, jó lenne megtudni mitől is függ.

(#5028) trebrona válasza margithid (#5027) üzenetére


trebrona
Topikgazda

"Igen, az újabb romok esetén már többen jelezték."

Valószínűleg Xiaomi szerinti "plusz védelem". :)
Mint ahogyan régebben a fastboot oem edl is működött, most pedig már a device is locked, vagy valami hasonló a hibaüzenet fastboot módban.

Szerk: erről jut eszembe, elméletileg a multitool is tud edl-be bootoltatni. Valaki kipróbálhatná, akinek zárt a bl. Bár gyanítom, ugyanaz lenne az eredmény.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#5029) zzz03


zzz03
őstag

Kis hiba a magyar forditasba!

Az ora widgeten a nap neve: "ked" egy D betü lemaradt. Mas is eszrevette? Nekem csak most tünt fel.

(#5030) vipviform válasza albandy (#5001) üzenetére


vipviform
senior tag

Én is kipróbáltam, a full verziót, tökéletesen működött. Természetesen csak hangra vonatkozik, ez nem javítja a videó hangját.

MIUI Fan; REDMI NOTE WCDMA; REDMI 3S PRIME; REDMI NOTE 4X SNAPDRAGON; Samsung Galaxy S7 Edge, Galaxy A70, Galaxy A52s 5G

(#5031) vipviform válasza Viktor0610 (#5005) üzenetére


vipviform
senior tag

Igazad van, nem ugyanarról a kategóriáról beszélünk. :)

MIUI Fan; REDMI NOTE WCDMA; REDMI 3S PRIME; REDMI NOTE 4X SNAPDRAGON; Samsung Galaxy S7 Edge, Galaxy A70, Galaxy A52s 5G

(#5032) vipviform válasza chatran (#5021) üzenetére


vipviform
senior tag

Nekem Samsungom van, néha egy kicsit lassan vált, de működik. Végül is ez egy kényelmi plusz.

MIUI Fan; REDMI NOTE WCDMA; REDMI 3S PRIME; REDMI NOTE 4X SNAPDRAGON; Samsung Galaxy S7 Edge, Galaxy A70, Galaxy A52s 5G

(#5033) Imre87


Imre87
csendes tag

Sziasztok új okostelefon vásárlása előtt állok.
A Xiaomi Redmi 3S és Note 3 Pro között vacilálok.
A kérdésem az lenne, hogy melyiket ajánlanátok?
Átlagos felhasználó vagyok. Nem pötyögtettem a mobilomat minden percben. Nem játszom mobilon.
A két mobil között a különbség 10ezer forint. Megéri a Note 3 Pro -ra annyival többet kiadni?
Előre is ksözi a válaszokat.

(#5034) Carline válasza zzz03 (#5029) üzenetére


Carline
őstag

Szerintem csak szimplán 3 karakter van a nap kiírására.
Így már láttam kiírva napokat: Hét. Ked. Sze. Csü. Pén. Szo. Vas.

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#5035) sphe válasza Imre87 (#5033) üzenetére


sphe
senior tag

Ha átlag felhasználó vagy, pontosan elég neked a 3s. Ha sokkal többet várnál mint amit nyújt, egy note 3 pro sem lenne elég. :)

(#5036) albandy válasza vipviform (#5030) üzenetére


albandy
tag

Akkor ezek szerint csak a full verzióban működik .....

(#5037) margithid válasza trebrona (#5028) üzenetére


margithid
veterán

Amit még írtak másik fórumban az a deep flash kábel, elvileg azzal menne a telepítés, igaz az 5k...

(#5038) trebrona válasza margithid (#5037) üzenetére


trebrona
Topikgazda

A deep flash kábel szerviz kábel, nem pont erre való. Az más kérdés, hogy megoldható vele.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#5039) margithid válasza trebrona (#5038) üzenetére


margithid
veterán

Használtad már? Bonyolult?
Kértem bootlander nyitást, lehet majd megpróbálkozom azzal...

(#5040) margithid válasza trebrona (#5028) üzenetére


margithid
veterán

Még annyi, hogyha feltennék egy régebbi global developert, akkor se menne a global stablera való átállás?
Vagy bizonyos beállítások megtörténtek a motorháztető alatt és azokat már nem lehet visszaállítani?

(#5041) bb71


bb71
őstag

Pillanatkép szürke színű 3S Prime-ról mai CIB deviza árfolyammal:

Goldway Aliexpress: 51300,- | Gari fél év Kínában pktg!
Spemall: 53140,- | 2 év EU gari, NEM B20-as
EUStock: 54900,- | 1 év magyaro-i gari

(#5042) zzz03 válasza Carline (#5034) üzenetére


zzz03
őstag

igazad lehet. ;)

(#5043) ultio


ultio
senior tag

Igo-t telepítettem, de nem találom a mappát. Hol van? Nincs sd kártyám, a belső tárhelyre ment fel.

rasti rusti

(#5044) aradebil2 válasza zzz03 (#5029) üzenetére


aradebil2
senior tag

múlt kedden vettem át a telót, ez volt az első ami feltűnt :D Egyébként nem fordítási hiba, hanem alap az angol verzióban (gondolom más nyelveken is), hogy a nap első 3 betűjét írja csak ki a naptár, pl. Mon, Tue, stb. Engem jobban idegesít, hogy a gyári óra widget 3 sort foglal el teljesen feleslegesen, a többi alap kinézete a widgetnek meg botrányosan gagyi :\

[ Szerkesztve ]

(#5045) Victoryus válasza ultio (#5043) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Akkor android/data és ott valahol.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#5046) gipsztigris válasza bb71 (#5041) üzenetére


gipsztigris
addikt

Sziasztok!

Vagy mibilszerviz felhasználótól innen a PH-ról 50.991 forintért 2év gyári garanciával és Magyar (27% ÁFÁ-s) számlával. :)
Tegnap érkezett meg amit a feleségemnek rendeltem. Hétfőn megbeszéltük, kedden hozta az MPL futár.

[ Szerkesztve ]

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#5047) IG55


IG55
senior tag

A google spell checker kikapcsolására még mindig nincs lehetőség?

(#5048) ultio válasza Victoryus (#5045) üzenetére


ultio
senior tag

Nincs ott se.
Lehetséges, hogy a felmásolt Igo mappába tette a telepített fájlokat?

rasti rusti

(#5049) ekrisztian válasza ultio (#5048) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Tudom, off de minek keresed az apk-t. Ikon nem lett hozzá az asztalon?
Vagy csak nekem nem világos.
A mappába nem tesz semmit, csak a save mappát.
Azon felül bármit akarsz módosítani, azt a Igo mappába teszed vagy épp törlöd onnan.

(#5050) adabra


adabra
senior tag

MIUI naptárban be lehet valahogy állítani, hogy a google fiókomból mely naptárak jelenjenek meg?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.