Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi 3S/Prime

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1251) joysefke válasza Milestone2 (#1250) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Köszi! Arra az opcióra gondoltam amiben a Miui oldalon kell kérni az engedélyt...
Az nekem elég hivatalos.

(#1252) Milestone2 válasza joysefke (#1251) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Linkeld már majd azt a hivatalos oldalt légyszíves... :R

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#1253) joysefke válasza Milestone2 (#1252) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

(#1254) Milestone2 válasza joysefke (#1253) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Akkor félreértettük egymást. Én rootról beszéltem, hogy nem hivatalos, azt hittem arra találtál weboldalt. Te pedig BL nyitás engedélyező oldalról.

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#1255) margithid


margithid
veterán

Gáz kérdés tudom, de ujjlenyomatolvasót indításnál nem adtam meg, hol lehet beállítani?:)

(#1256) fa4hu válasza margithid (#1255) üzenetére


fa4hu
őstag

Beállítások\Képernyőzár és ujjenyomat

(#1257) RaVal


RaVal
tag

Na siker, felment a 8.0.6.0 xiaomi.eu stabil rom, de kissé trükkös volt, úgyhogy megosztom a menetét.

1. lépés bootloader nyitás, ez simán ment az eustocktól érkezett rommal is. Kikapcsolás, majd bekapcs gomb+hangerő le, bejön a fastboot mód, ezután gépre rákötni, és a bootloader nyitó progi végigszaladt hiba nélkül.

2. TWRP ideiglenes flashelése az összefoglaló alapján, ez is rendben ment.

3. Bejön a TWRP, módosításokat engedélyezni neki.

4. Ez fontos, TWRP haladó/Advanced beállításokban Disable dm-verity. Enélkül rom flashelés után MI logonál megakad.

5. Törlés/Wipe menüben Belső SD-n kívül (ha erre van másolva a .zip) minden egyebet törölni (dalvik cache, cache, data, system)

6. Telepítés/Install menüpont, majd kiválasztani a .zip-et, csúszkát elhúzni.

7. Végig megy a telepítés, közben lesz egy ilyen sor: mount : failed to mount /dev/block//bootdevice/by-name/userdata at /data : Device or resource busy. Ezzel nem kell foglalkozni, a végén kiírja, hogy sikeres telepítés, kész.

8. Sikeres telepítés után Cache/Dalvik cache törlés, majd újraindítás. Ekkor kiírja a TWRP, hogy nincs rendszer telepítve, biztosan újraindítjuk-e, csúszkát elhúzni, és a rendszer újra indul.

Jó pár percig tölt majd a rendszer, de amint megjelenik a MI logó alatt a powerd by android, onnan már biztos a siker, csak meg kell várni amíg betölt.

(#1258) Bici válasza Bici (#1234) üzenetére


Bici
félisten

Sziasztok!

TWRP-ből jó az ami az összefoglalóban van, vagy érdemes újabbat keresni?
A supersu frissül magától, ha netán régebbit telepítek?

Kössz!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1259) margithid válasza fa4hu (#1256) üzenetére


margithid
veterán

Köszi :R
Nagyon egyben van a teló, szerintem majd még sok kérdésem lesz, remélem a developer rommal nagyobb bajok nem lesznek.
A stabil Globalba már bekerült a magyar régió, igy talán a nyelv s várat magára sokat.
Számomra nagyon gördülékeny a rendszer, 2 éve nem volt dolgom droiddal, sokat fejlődött!
Most lesz igazán jó, hogy 2 kártyás a telefon, Vodánál 19 Forintosak a percdíjak, a t-mobilenál meg 500 Forint egy simkártya amihez kapok 1 GB netet 3 hónapig!
Aksira leszek majd kiváncsi mit bír, főleg mikor 2 kártya lesz benne.

(#1260) xabolcs válasza RaVal (#1257) üzenetére


xabolcs
őstag

:R

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#1261) Milánka


Milánka
csendes tag

Sziasztok!

Fényképezővel mindenki meg van elégedve (mobilos kategóriában persze)?

Vajon a képernyő ugyanazt a "valamilyen" védelmet kapta, mint a Prime?
Érdekes ez a videó róla:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#1262) Victoryus válasza Milánka (#1261) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Úgy látom nem lesz hosszú életű a festése. Kicsit butális ez a videó is, de 3 év alatt kap ennyit kisebb adagokban. Plusz elég hajlékonynak néz ki.
Én is pont ilyen szürke feketét rendeltem... A hangerő gomb is festett...ajj. Na majd kiderül.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#1263) fa4hu válasza margithid (#1259) üzenetére


fa4hu
őstag

Két kártyával is simán bír 2 napot 9 óra kijelzőidő mellett, ha nagyon nem izzasztod meg a procit erőforrás-igényes dolgokkal.

(#1264) margithid válasza Victoryus (#1262) üzenetére


margithid
veterán

Más telefon is használódik ha használják :)
De most öszintén, mit vársz 40k-ért?
Én többet kaptam mint amire számítottam!
Vegyél tokot és fóliát ha félted annyira.

fa4hu

Az jó, már rendeltem is egy tmobileos kártyát, héten kiderül mit bír majd nálam.
Beállításokban azért el vagyok veszve, sok midnen majd napok hetek múlva derül ki. Netezni élmény vele!

[ Szerkesztve ]

(#1265) xabolcs válasza szkrisz6 (#1239) üzenetére


xabolcs
őstag

Kozben talaltam egyet, ahol tenyleg foglalkoznak a microSD es a SIM vastagsagaval is, nem csak az osszerakasukkal.

Making modified SD Card for using 2 SIM & SD Card Simultaneously in Xiaomi hybrid SIM slot

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#1266) Milestone2 válasza xabolcs (#1265) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Az elején a kezdeti videókban egy baromi ronda-szétvágott kezű indiai mutatta be, Ő különösen felhívta a figyelmet rá, hogy be fog szorulni a tálca, ha nem csináljuk meg, később ez már minden videóból kimaradt.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#1267) fa4hu válasza xabolcs (#1265) üzenetére


fa4hu
őstag

Szerintem előbb-utóbb gyártani fognak olyan microSD-t is, ami befér a nanoSIM mellé. :)

(#1268) k.anita


k.anita
újonc

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy összedugtam a géppel a telefont, de nem jelenik meg semmi és másolni se tudok rá semmit. Valami ötlet? :)

(#1269) Milestone2 válasza k.anita (#1268) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Alaphelyzetben ha felülről lefelé lehúzod a redőnyt, legalább annyinak meg kellen jelenjen hogy "USB for charging only" és ha arra katt, akkor választhatsz a módok közül.

Ha WiFi közelében vagy akkor a gyári Explorer(Fájlkezelő) FTP moduljábal tudsz kapcsolatot létrehozni.
A MIUI BEÉPÍTETT FTP SZERVERE (Fájlok oda-vissza másolása Wifi kapcsolaton)
Bemész a gyári File Explorerbe
A legalsó sorban kell lennie egy FTP gombnak
Megnyomod.
Megjeleníti a WiFi-det
Start server gomb.
Kiír egy címet.
Beütöd a PC-d böngészőjébe és létrejön a kapcsolat. Böngészőből csak letölteni tudsz.
Ha pedig a PC-den egy Total Commanderbe állítod be ftp kapcsolatként
(meg kell adni felhasználónevet és jelszót telefonon is, TC-ben is!!!)
Tudsz fájlokat ide és oda másolni.

Illetve itt vannak régebbi leírások: 1, 2, 3....hátha....

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#1270) k.anita válasza Milestone2 (#1269) üzenetére


k.anita
újonc

Úú bakker úgy tűnik elég fáradt vagyok :DD köszii :R

(#1271) xabolcs válasza k.anita (#1268) üzenetére


xabolcs
őstag

Es ha feloldod a kepernyozarat miutan osszekototted a geppel?

[ Szerkesztve ]

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#1272) Andrewstarr válasza margithid (#1259) üzenetére


Andrewstarr
aktív tag

Szabad tudni honnan vetted? :)

(#1273) Milestone2 válasza xabolcs (#1271) üzenetére


Milestone2
nagyúr

:D

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#1274) margithid válasza Andrewstarr (#1272) üzenetére


margithid
veterán

[link]
Nem csodálom megúszta a tréfát, olyan kis csomagban volt...
Egyébként a sima redmi 3 az fém? Ebből vajon miért spórolták ki a vasat? Nem mintha baj lenne...
Hol látom hogy van benne B20?
Beállítottam, ohgy csak 2g-t használja, mégis fent kiírja, hogy vodafne HU 4g... Ez is normális?

(#1275) xabolcs válasza margithid (#1274) üzenetére


xabolcs
őstag

Milestone2 forumtars tollabol:

"... ezt úgy tudod megállapítani még bekapcsolás nélkül is hogy megnézed a telefonon vagy a dobozás a verziószámát. Ha 30-as végű, akkor nem tud, ha 31-es végű akkor tud B20-at."

[ Szerkesztve ]

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#1276) trebrona válasza xabolcs (#1275) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Folytatván:
És akkor az összefoglalóról nem is beszéltünk még:

Ha pedig már van root akkor ezzel az alkalmazással: Network Signal Guru

Ja, és természetesen fém. :)

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#1277) joysefke válasza Milestone2 (#1254) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Akkor félreértettük egymást. Én rootról beszéltem, hogy nem hivatalos, azt hittem arra találtál weboldalt. Te pedig BL nyitás engedélyező oldalról.

Ahh, ok.. :B

Mint mondtam még nagyon nem vagyok képben ezzel az Android - Xiaomi dologgal kapcsolatban. Bootloader nyitásnak milyen negatív következményei lehetnek a telefon funkcionalitására nézve? (biztonsági sebezhetőségektől eltekintve)

Egyébként a bootloader nyitásra ugye szükségem van a rootoláshoz?

Távalti elképzelés az lenne, hogy global stable ROM fusson rajta egy tűzfal vagy legalább custom hosts file (reklámok kiküszöbölésére) és leszednék pár nem kívánatos/gagyi gyári appot...

J.

(#1278) margithid válasza xabolcs (#1275) üzenetére


margithid
veterán

Hm, hát én se 30-as se 31-es végű számsort nem találok, SN szám van, aminek 83 a vége. Alatta 08-ra végződő szám, balra mellettük a két IMEI szám van.

[ Szerkesztve ]

(#1279) trebrona válasza margithid (#1278) üzenetére


trebrona
Topikgazda


:W

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#1280) Milestone2 válasza joysefke (#1277) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Szerintem semmilyen.
Az enyém nyitott és minden miui funkcióm megvan.
Ha meg épp nem miui rom van fenn, akkor természetes hogy nincsenek miui extrák.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#1281) Milestone2 válasza trebrona (#1279) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Jó kép. El kéne mentenem. ;)

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#1282) margithid válasza trebrona (#1279) üzenetére


margithid
veterán

Ezt a cimkét emg már eldobtam :W
Ne emgvan, a elírások között 31, nincs gond! :)

[ Szerkesztve ]

(#1283) albandy válasza margithid (#1274) üzenetére


albandy
tag

Már hogyne lenne fém , neked talán műanyagból van ?

(#1284) margithid válasza albandy (#1283) üzenetére


margithid
veterán

Nem tudom, nekem nem fémes az érintés. Nem az a hűvös fém. Régen egy nokia volt a kezemben, azon rögtön lehetett érezni, hogy fém.

(#1285) trebrona válasza Milestone2 (#1281) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Remélem siettél vele! :)

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#1286) dkface


dkface
aktív tag

Sziasztok, tudok esetleg valami megbízható oldalt javasolni, ahonnan megtudom rendelni a telefon 3/32/international változatát? :) Sajnos az eustock kifogyott belőle :(. Köszönöm szépen a javaslatokat előre is.

(#1287) margithid válasza dkface (#1286) üzenetére


margithid
veterán

[link]
Keresel rá kupont talán még olcsóbb lesz! Vámot jópáran megúsztuk már innen!

(#1288) Janou


Janou
őstag

Sziasztok

Nekem is megérkezett a teló, de még nem volt időm bekapcsolni. Feleségemé lesz és így a legstabilabb rom kell. Szerintetek mivel járok a legjobban? Ha rajta hagyom azt ami van, vagy nyitok BL-t, telepítek TWRP-t majd xiaomi.eu stabil vagy developer rom?

(#1289) Milestone2 válasza Janou (#1288) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Ha global developerrel kaptad szerintem hagyd. Ha bármi mással, cserélj...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#1290) Janou válasza Milestone2 (#1289) üzenetére


Janou
őstag

Akkor majd ha gyerek mellett lesz egy kis időm, bekapcsolom. :DDD Bár Eustockról jött, szóval sanszos a Global Dev.

[ Szerkesztve ]

(#1291) oroby


oroby
újonc

Sziasztok! Meghozták a várva várt 3s-t, (eustock-ról rendeltem) feltelepítettem, minden megy is flottul, de amint a kamerát ki szerettem volna próbálni a fekete képernyőt követően a következő üzenetet kaptam:

Kamera hiba
A kamera indítása nem sikerült, indítsa újra az alkalmazást

A front kamera működik azt leteszteltem egy feltelepített tesztprogrammal.

:( Mi lehet a gond????

Köszönöm a segítséget előre is.

(#1292) Weather


Weather
csendes tag

Már majdnem megvettem Eustockról a Meizut, erre látom hogy a Xiaomishopnál előrendelhető a Redmi3s 2/16-os, méghozzá -tőlük meglepő módon- "jóárasítva".
Mindjárt le is csaptam rá !
Én nem vagyok olyan bátor hogy külföldi oldalakról rendelgessek(pl gar. dolgok) és ez az ár ami már fogyasztható nekem.
Szóval lehet előrendelni aki akar !

(#1293) fa4hu válasza oroby (#1291) üzenetére


fa4hu
őstag

Olvastad a topikösszefoglalót? Akkor szokott előfordulni, ha dátumozni akarod a képeket. Töröld a kamera alkalmazás adatait, és az első újraindításkor kapcsolt ki a képdátumozást.

[ Szerkesztve ]

(#1294) dkface válasza margithid (#1287) üzenetére


dkface
aktív tag

Köszönöm szépen, ez megfelelő lesz!

[ Szerkesztve ]

(#1295) oroby válasza fa4hu (#1293) üzenetére


oroby
újonc

Szia! Olvastam... a dátumozás alapból ki van kapcsolva (nem is volt bekapcsolva). A kamera alkalmazás adatai üresek. Újraindítottam a készüléket már többször is. Semmi változás... vagy valamit nem jól csinálok?

(#1296) Kroni1 válasza Weather (#1292) üzenetére


Kroni1
veterán

kérdés, hogy ez international verzió, vagy sem, mert ezt nem irják. :F EuStock direkt ugy hirdet, hogy ezt kiemelik...

(#1297) kmisi99


kmisi99
addikt

Sziasztok, ma lett meg az új redmi 3S prime telefonom, elvileg már b20 as. Amint a céges telekomos simkártyámra állítom a mobilnetet a telefon kb azonnal csontra fagy. Ha a másik telenor kártyám netjét használom nincs gond. Próbáltam átrakni másik sim helyre, de ugyan az. Hívást tudok róla fogadni. Sajnos fontos, mert a céges kártyán van 7gb mobilnet, szóval jó lenne használni is.

Másik telefonban jó a sim kártya internetje, bár a másik telefon csupán 3g képes volt, nem LTE, és aligha pár órája kaptam meg, vadonatúj a sim.

(#1298) Janou válasza Milestone2 (#1289) üzenetére


Janou
őstag

MIUI Verzió: MIUI 8 Global 6.9.15 I Beta

(#1299) cincinatus válasza kmisi99 (#1297) üzenetére


cincinatus
tag

Frissítetted a MIUI-t?

(#1300) kmisi99 válasza cincinatus (#1299) üzenetére


kmisi99
addikt

Nos igen első dolgom volt sajnos. Valahogy még abban az álomvilágban képzeltem magam, mikor érdemes frissíteni és az jó nekem.

De azóta ez alapján a gyári updaterrel visszafrissítettem 6.9.22 re
[link]

Utólag is köszönöm neki! Most már hibátlan a sim kártya.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.