Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi 3S/Prime

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1101) Pmohai


Pmohai
csendes tag

Ma jött egy frissítés a mobilra. Fölment rendesen, de azóta lefagy, ha van benne sim kártya. Factory reset megint a legújabbat teszi föl. Mit tehetek a gari elvesztése nélkül?
A boot menü elég kínai. Ott elvileg lehet törölni a letöltött frissítéseket, nem?

Nyelve zöld, szarva barna............Spenót

(#1102) ORCA58


ORCA58
addikt

Ha pár hónappal korábban lett volna B20 as Xiaomi, most lehet Redmi 3s tulaj lennék. Így Huawei P9 lite lett. Sohasem tudom mi mi lett volna ha.., mert nagyon megszerettem, így biztos nem váltok.
Ami viszont a Xiaomi mellet szól, a kisebb méret, nagyobb aksi és nem virtuálisak a gombok. Hogy nem világít kit érdekelne. A régebbi telókon is csak akkor világított, miután hozzáértem. Akkor meg már minek? 3 gomb helyét még meg tudom jegyezni hatszoros nagypapaként is.

(#1103) eFeMeR74 válasza Pmohai (#1101) üzenetére


eFeMeR74
senior tag

Akkor lehet mégsem ment fel rendessen vagy félre csuszott valami :) Első körben sim nélkül futtasd a rendszert és (takaritsd le) ha nem nagy gond akkor gyári állapotba rakd a telcsit. uttána rakd csak bele a sim karit és nézd meg , hogy fut-e rendessen a rendszer.

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#1104) Pmohai válasza eFeMeR74 (#1103) üzenetére


Pmohai
csendes tag

Kivettem a simet és úgy tudtam factory resetelni a menüből, de akkor is a legujabb verzió megy föl, nem az eredeti.
Valszeg azért is törölték a netről máshonnan ezt a frissítést, mert xar. Csak nem tudom visszacsinálni.
Amugy a backup/restore tök jól működik.

Nyelve zöld, szarva barna............Spenót

(#1105) Peltár


Peltár
aktív tag

Sziasztok!

Én is csak hétfőn kapom meg, természetesen azért ezt veszem mert van benne B20 :B + Van itt pár régi kedves ismerős a fórumon. Most kezdtem olvasni a topikot az elejétől , biztos vagyok benne, hogy néhányan mind a két oldalon eret vágtak magukon mert bekerült a B20 ;]

Üdv mindenkinek!

Peltár

(#1106) Victoryus válasza Peltár (#1105) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Kíváncsi vagyok, érezhető-e a különbség a B20 meg a 3g között. Mondjuk úgy is mindig wifit használok. 2 hét múlva kiderül :)
4g-hez másik sim kártya is kellene nem? Honnan lehet tudni hogy a mostani tud-e 4g-t? Egyáltalán a blue mobilenak van ?

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#1107) Milestone2 válasza Victoryus (#1106) üzenetére


Milestone2
nagyúr

A kérdésfeltevés nem jó.
Mindegyik Redmi3s tud 4G.
Csak az újak a B20-as sávot is tudják használni.
A régiek meg csak a többi 4G hullámhosszt.
A telefon verziószáma (dobozán találod) 2016031-re végződik tud B20-at, ha 2016030-ra akkor nem.

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#1108) DJ. Ru$y


DJ. Ru$y
félisten

Sziasztok!

Egyik hölgy ismerősöm szeretne egy ilyen készüléket és megkérte, hogy segítsek neki, nem vagyok teljesen tisztában a Xiaomival az a helyzet, sőt.. A ROM típusokról olvastam az összefoglalóban, ellenben a "készülék típusokról" nem.

Lenne egy olyan valószínűleg teljesen egyértelmű kérdésem, hogy a Geekbuyingon kapható készülékek közül melyik az amelyiken olyan szoftver található ami gyárilag tud magyarul? Vagy ezek közül egyik sem és mindenképpen nekem kellene rátuningolni egy magyar szoft-ot? Esetleg tudtok valamilyen alternatív boltot, ahol olyan készülék van, amin vagy alapból magyar szoftver? Vagy ezt felejtsük is el?

Nagyon köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#1109) Janou


Janou
őstag

Nálam a státusz: Megerősített. A termék megrendelése feldolgozva. Akkor már csak várni kell... :U

[ Szerkesztve ]

(#1110) albandy válasza DJ. Ru$y (#1108) üzenetére


albandy
tag

Szia ezeken nincs magyar nyelv, eustock.eu -n kaphatón van , csak most épp kifogytak belőle.

(#1111) Petyka3 válasza Victoryus (#1106) üzenetére


Petyka3
aktív tag

Érezhető a különbség, telenor LTE nálam jobban hasít, mint a wifi, persze nem vágok eret magamon, ha csak 3G van, az is gyors, de nem annyira.

(#1112) DJ. Ru$y válasza albandy (#1110) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Köszi a válaszod! Igen, néztem EUstockot is, de lassan 2 hete nincs náluk... Nem, hogy 32-es, de még 16-os sem, se szürkében se sötét szürkében. :(

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#1113) albandy válasza Pmohai (#1104) üzenetére


albandy
tag

Most jelenleg melyik rom van fent neked?

(#1115) xabolcs válasza DJ. Ru$y (#1112) üzenetére


xabolcs
őstag

A kovetkezo szallitmany varhatoan masfel het mulva erkezik. :K

[ Szerkesztve ]

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#1116) Babyface576


Babyface576
újonc

Én tegnap késő délután rendeltem meg a 3S Prime-ot kaptam visszaigazolást - de csak a "vevő által jóváhagyva" státuszról. Ma nem jött semmi,hogy véglegesítették volna a rendelést. Remélem azért jövő héten megkapom. Gondolom ha rendelni sikerült akkor még volt készleten......

(#1117) Faterkam válasza xabolcs (#1115) üzenetére


Faterkam
addikt

Nem baj, addig akik kézhez kapják, és tesztelgetik, majd jó sokat írnak a telefonról. Miket tapasztaltak, melegedés, kamera stb. S a gyávábbak vesznek a második szállítmányból. (mint én is :) ) :K

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#1118) Janou


Janou
őstag

Ez az üveg kijelző védő jó lehet rá? [link] Nem túl olcsó? :B

(#1119) trebrona válasza Janou (#1118) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Tökéletesen megfelelőek az olcsók is, bár néhányan csak a Nillkin-re esküsznek. :D

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#1120) TomPack


TomPack
őstag

Egyelőre csak egy banális problémám van a telefonnal, illetve nem is a telefon tehet róla. :D Ha a számológépet kilövöm a futó alkalmazásokból, akkor elfelejti az utolsó mutatott értéket.
Nekem ez marha fontos, az eddigi telefonjaim még ki-bekapcsolás, akksicsere után is mutatták.
Talán valami különleges engedély kéne hozzá? A letöltött számológép appokkal ugyanez a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#1121) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Valaki tudna linkelni egy "csirkelabas" MiFlash-t, amivel lehet 32bites Win7 alol flesselni 3S-t?
Sehogy nem sikerul egyik angol verzioval sem.
A legujabb nem muxik az egyetlen kozelben levo win gepen, a regebbi meg valtozatos hibakat szor; ujabban az mprg*.* file-t hianyolja, de amikor nem hianyolta, akkor sem ment vegig a flesseles.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1122) JoHn123 válasza Pmohai (#1104) üzenetére


JoHn123
tag

Én is így jártam. :( Szerintem ne frissítsetek.
Meg tudtad oldani?

[ Szerkesztve ]

(#1123) borsodika válasza Bici (#1121) üzenetére


borsodika
őstag

08.30-assal próbáltad? Ha igen akkor a beta-val is nézted?

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#1124) csongi


csongi
veterán

Kezben van a telelefon, egyenlore sok benne az alap android elem, gondolom folyamatosan frissul. Az engedelyek meg alap 6os. Root nincs :), de cserebe telibe fent van a pagps minden xarjaval egyutt :(.

(#1125) Pmohai válasza albandy (#1113) üzenetére


Pmohai
csendes tag

Melyik a ROM verziószáma?

Nyelve zöld, szarva barna............Spenót

(#1126) Pmohai válasza JoHn123 (#1122) üzenetére


Pmohai
csendes tag

Sajnos nem.
Komolyabban nem akarom piszkálni, nehogy elvesszen a gari. Egy swipe-ot megpróbálnék, de kínani a boot menü és nem merek találgatni. Neten nem találtam fordítást hozzá. A sima S-hez azt írják, hogy a hangerő gomb nyelvet vált. Ezen sajnos nem.

[ Szerkesztve ]

Nyelve zöld, szarva barna............Spenót

(#1127) borsodika válasza Pmohai (#1126) üzenetére


borsodika
őstag

Innen töltsd le a legfrissebb 08.30 kiadású MIflash-t, inenn pedig a telefonhoz való fastboot romot (Redmi 3S/Prime Latest Global Developer Version Fastboot File Download) Vagy közben találtam egy régebbit: 6.9.15
. Telepítsd fel a MIflash-t lehetőleg 64 bites windows-ra, és csomagold ki a letöltött fastboot romot lehetőleg a a C meghajtó gyökerébe. Az elérési útvonalban ne szerepeljen szóköz és ékezet.
A feltelepített Mi flash-be betallózod az előzőleg C gyökérbe tett kicsomagolt fastboot romot, a telefont kikapcsolod és kikapcsolt állapot után hang fel+powerrel indítsd. Bejön az általad is említett kínai menü, de látni fogsz 1 gombot dowload felirattal. Arra menj rá, ezután a telefon kijelzője elsötétedik rádugod pc-re és MIflash-en belól refresh, flash gomb-al indítható a frissítés. (Remélhetőleg a driverekkel nem lesz gond). Ha a frissítés sikeresen végigment akkor ezt fogja kiírni: 0x0000 a művelet siekresen befejeződött. Ezután húzd le a telefont az usb kábelről és nyomd hosszan a bekapcsoló gombot kb 30mp-ig amíg be nem kapcsol a telefon. Az MI felirat megjelenése után kb 10-20p is eltelhet amire betölt a rendszer.

[ Szerkesztve ]

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#1128) cincinatus válasza csongi (#1124) üzenetére


cincinatus
tag

Pontosan melyik ROM van rajta? :)

(#1129) Petyka3 válasza Pmohai (#1125) üzenetére


Petyka3
aktív tag

6.9.29. Szerintem ennél jobb nincs és hetente frissül. :)

(#1130) Petyka3 válasza Bici (#1121) üzenetére


Petyka3
aktív tag

Szia! Én anno ezzel a csirkelábassal tettem rendbe :

http://zhushou.xiaomi.com/

(#1131) Bici válasza borsodika (#1123) üzenetére


Bici
félisten

A 8.30-as írta ki a korábban linklet hibát, amikor refresh-t nyomtam.
Beta-t nem próbáltam. Az honnan szedhető le?

Talaltam egy majusi beta-t, ami azt irja, hogy "Cannot read from COM5".

(#1130) Petyka3: Kössz, kipróbálom.
Van ehhez valami guide? Nem beszelni kinai.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1132) Pmohai válasza borsodika (#1127) üzenetére


Pmohai
csendes tag

Nagyon köszi, hogy leírtad ilyen részletesen, de egyelőre nem piszkálnám ilyen szinten, mert féltem a garit.

Nyelve zöld, szarva barna............Spenót

(#1133) JoHn123 válasza Pmohai (#1126) üzenetére


JoHn123
tag

Közbe én visszaraktam download módban az ezt megelőző fastboot romot.

(#1134) JoHn123 válasza Pmohai (#1132) üzenetére


JoHn123
tag

Ettől nem vesztesz garanciát, csak lesz egy működő telefonod.

(#1135) Janou válasza trebrona (#1119) üzenetére


Janou
őstag

Hát akkor rendelek egyet. Aztán ha nem az igazi lesz Nillkin.

(#1136) jackbacsi87 válasza trebrona (#1119) üzenetére


jackbacsi87
senior tag

A Nillkin amúgy miben jobb, mennyivel? Megéri a felárat?

(#1137) albandy válasza Pmohai (#1125) üzenetére


albandy
tag

Töltsd le ezt a romot [link]
majd másold be a telefonod downloaded rom mappájába .
Nyisd meg a frissítőt és a jobb felső sarokban katt a 3 pontra, majd rom telepítés kiválasztása és megkeresed a letöltött romot és telepít 15-20 perc lesz a telepítés.

A gyári recoveryben nincs wipe , amúgy a kék gomb feletti jobb sárgára kattintva angol nyelvű lesz

[ Szerkesztve ]

(#1138) D4ni válasza jackbacsi87 (#1136) üzenetére


D4ni
őstag

Hát, egyszer dühömben tiszta erőből a falnak csaptam a telefont, úgy hogy a falból kijött egy kis darab, plusz a telefon széle is megsínylette kicsit,de tökéletesen működött tovább. A TG nillkin volt, azóta is arra esküszöm (redmi note 2-n volt nem 3
S-en)

[ Szerkesztve ]

"Fujigama? Nem ismerem ezt a márkát. - Csak kívül Fujigama, belül Sony "

(#1139) csongi válasza cincinatus (#1128) üzenetére


csongi
veterán

Miui 8global 6.9.15 I Beta.

[ Szerkesztve ]

(#1140) Janou


Janou
őstag

Eustockról rendelt telón ugyebár global dev lesz? A legfrissebb? Vagy szükség lesz erre a fastbootos rom telepítés mókára?

(#1141) Milestone2 válasza Janou (#1140) üzenetére


Milestone2
nagyúr

GLOBAL DEV.-nek kell lennie, azt ígérték.
De ha nem a legfrissebb se baj, mert ott már nem kell "fastbootos telepítési móka", egyszerűen az Updater alkalmazást elindítod és frissít.

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#1142) TomPack


TomPack
őstag

Matt fóliát, vagy üveget honnan lehet beszerezni rá?

(#1143) csongi válasza TomPack (#1142) üzenetére


csongi
veterán

Alapbol azzal jon.

(#1144) TomPack válasza csongi (#1143) üzenetére


TomPack
őstag

Az csak a csomagolása. Két nap alatt lejön. De igen, valami olyasmire gondolok!

(#1145) M_o_g_y_i válasza csongi (#1143) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Mondjuk az szelfizőknek nem valami főnyeremény... ;]
Nincs kivágva az előlapi kameránál, én rajtahagytam, mert nem használom (egyelőre) az elsőt.
Majd ha fönt lesz a Skype, akkor meg ilyen "ködösen" fognak látni. :D

(#1144) cukrosleves: MATT tempered glass :))
Én szépen levágtam a kis fület róla a jobb szélén, és nem jön fel! :N
Igaz, az ipaky tok is körbeveszi, szóval valamennyire védve van.
Nekem is bejön a matt, meg szeretem, ahogy "surrog", amikor tapizom a kijelzőt :DDD

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#1146) TomPack válasza M_o_g_y_i (#1145) üzenetére


TomPack
őstag

Szerintem marha jól mutat vele a kijelző! De ha nem lesz rá más megoldás, vissza ragasztom valahogy. :D

(#1148) Máté94 válasza Milestone2 (#977) üzenetére


Máté94
addikt

Nem akar sikerülni. WiFi-t kér, és miután megadjuk neki a csomag helyét és elkezdi keresni a netről a legfrissebbet. :F Nem is értem...

Előtte fastboot-al próbálkoztunk, de az istenért se engedte. Látta a program, de azonnal mindig hibát dobott. Cserélgettük a MiFlash-eket, de sose sikerült. :(

[ Szerkesztve ]

(#1149) Milestone2 válasza Máté94 (#1148) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Wifi, vagy Mobildata kell neki az ellenőrzéshez. Attól még a kijelölt csomagot fogja telepíteni.

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#1150) Máté94 válasza Milestone2 (#1149) üzenetére


Máté94
addikt

Értem, akkor csak félreérthetően van kommunikálva a telfonon. :) Korrigálom akkor magam.
Végig fut az adatok ellenőrzése, de nem történik ezután semmi. Nem indul újra a telefon. Visszagondolva hibát dob "nem sikerült letölteni..." címmel talán. :F

Most megint megpróbáljuk megint, hamarosan pontosítok. :DDD

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.