Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi 3S/Prime

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1501) margithid


margithid
veterán

No, minden háttéralkalmazás kilőve, csak wifi ment az éjjel, igy merült 2%-ot 10 óra alatt :C
Most vagyok 50%-nál és a harmadik napomat kezdem meg:)

(#1502) kmisi99


kmisi99
addikt

Nekem egyre rosszabb az akku idő. kb 24 órája töltöttem fel, 1,5 óra kijelző időt használtam azaz 1,5 órát nyomkodtam és 70% on van.

(#1503) margithid válasza kmisi99 (#1502) üzenetére


margithid
veterán

Mióta ilyen?
Érdekes , nekem a legutolsó bugos Rom van fent, semmi bajom vele...

(#1504) kmisi99 válasza margithid (#1503) üzenetére


kmisi99
addikt

pár napja van meg a telefon. Én először frissítettem a .29 es re, és mivel nekem kell a 4G ezért visszafrissítettem az updaterrel .22 re. Lehet ez annyira nem jött be neki.

(#1505) Antibá


Antibá
tag

Sziasztok!A hidden menüben,ha beállítok valamit akkor autómatán elmenti a teló?A network típust szeretném átírni LTE/WCDMA-ra.
Viszont újraindítás után a régi beállítás fogad.
Tud valaki erre megoldást?

(#1506) margithid válasza kmisi99 (#1504) üzenetére


margithid
veterán

Nem tudom mi lehet a gond, esetleg egy restarttal próbálkozz.
Mit mutat amúgy, mi meríti a telefont?
Én lehet azt csinálom majd, hogy nem frissítek hetente, hanem megmaradok egy Romnál és 2 havonta frissítem, a legutolsó gond nélküli Romra.
Titkon bízom benne, hogy belátható időn belül (mondjuk 1 év távlatában) bekerül a magyar nyelv a stabil kiadásba és nem kell figyelgetni a frissítéseket, melyik jó, melyik nem.

(#1507) kmisi99 válasza margithid (#1506) üzenetére


kmisi99
addikt

Az akkut nekem az a "alkalmazások" közzül az android rendszer meríti 30% ot mutat. A hardverből meg a kijelző ami 20% al, 1 óra 40 perc.

Nekem nem kell magyar nyelv, én alapból mindent angolul használok. Akkor ilyen esetben a stabil kiadást érdemes felrakni? Mert én nem akarok kísérletezgetni béta dolgokkal, egy jól működő fix rendszert akarok, és azt, hogy a telefon azért egy 6-8 óra kijelződiőt produkáljon. Nekem a magyar nyelv kifejezetten még hátrány is. :D

Stabil kiadást hol lehet elérni?

[ Szerkesztve ]

(#1508) margithid válasza kmisi99 (#1507) üzenetére


margithid
veterán

Itt.
Letöltöd, felmásolod a telefonra és updeterrel frissíted.
Érdekes azért az üzemidő, ha nem változik stabil alatt akkor ott hardveres lesz a gond...

(#1509) kmisi99 válasza margithid (#1508) üzenetére


kmisi99
addikt

Köszi! És az nem baj a telefonnak, hogy így frissítgetem? Tudod van az a mondás, hogy a tiszta telepítés a jó telepítés. Legalábbis az updater gondolom megint csak átfrissíti úgy, hogy a beállításokat alkalmazásokat megtartja.

Jelenleg még megvárok egy új developer romot ami nem lesz bugos, addig is újraindítottam. Nem hiszem, hogy hardveres a gond, mert első feltöltés után 30% ig nagyon korrektül merült, valami 5 óra kijelző idő volt benne, azaz ilyen elven számolva 7 óra simán meglett volna, és kb végig fenn volt wifin és mobilneten is valamint 2 kártya aktív.

(#1510) zolmesz válasza fa4hu (#1493) üzenetére


zolmesz
aktív tag

Nem pont ezt, de hasonlóan a hangokkal kapcsolatban érzékeltem furcsaságokat. Ha az Óra alkalmazásban állítok be riasztást, és másik hangot szeretnék benne kiválasztani, mint az alapértelmezett, akkor ha rányomok a másik beállítandó hangra, azt írja ki, hogy ébresztés némítva, pedig nem is van némítva az ébresztő hangja a beállításokban.
Na tessék, most próbáltam megint, hogy a pontos üzenetet tárjam elétek, erre tökéletesen működik másik hang kiválasztása az ébresztéskor :F
Na mindegy, sokszor úgysem váltogatom az ébresztő hangot, tudok vele élni :)
Ettől eltekintve eddig jó a teló, egy nagyobb Redmi Note 2-t cseréltem le erre, és eddig nem bántam meg.

(#1511) margithid válasza kmisi99 (#1509) üzenetére


margithid
veterán

Az újraindítást mindenképpen próbáld ki.
Egyébként többen is azt mondták nekem, hogy a stable csak egy átnevezett developer, később kapja meg az új funkciókat, nyugodtan lehet használni a developert. Eddig nekem bevált!
Én amúgy nagyon elégedett vagyok magával az android rendszerrel is, 2 éve nem használtam ,rengeteget fejlődött, anno a nexus S-em össze vissza fagyott már, pedig semmit nem csináltam vele, gyári Rom volt rajta...
Viszont tök röhejes mikor gesztusvezérléssel akarom feloldani a készüléket :D Blackberryről jöttem át, és ott ezt nagyon megszoktam, nem bánnám bevezetnék androidnál is, nagyon jó dolog!

(#1512) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

EU stable rom van a telón (nem B20 verzió), és két dolog furcsa számomra:

1.) Nagyon nehézkesen vált a teló EDGE és 3G között. Most pl. munkába menet végig EDGE hálózaton van a teló, tegnap reggel végig hsdpa volt ugyanitt. Többször csinálta sok helyen. Ha bekapcsolom a repülö módot, majd kikapcsolom, akkor utána egyböl megtalálja a legjobb netet, de magától szinte soha.
Ugyanezzel a vodás kártyával a homtom ht7 és az xperia ray telóm is sokkal többször / gyorsabban váltott 3G-re azonos helyen.

Erre van magyarázat, vagy megoldás?

2.) Az akksi használatnál azt látom, hogy a teló folyamatosan "awake" állapotban van. Ez normális?

Kössz!

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1513) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Tempered glasst honnan? Van bevált ebay/ali eladó? Innen nyilván nem veszek, mikor a 300 forintost adják ők is 1000-ért meg 1500+postáért.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#1514) Peltár válasza csongi (#1348) üzenetére


Peltár
aktív tag

Szia!

Köszi a tanácsot!

Letöltöttem, nagy nehezen sikerült is. A régi meg az új teló nem nagyon barátkoztak össze
Végül BT4.0 - BT4.1 közötti adatátvitel jött össze. A Redmi 3s kiírta hogy engedélyezem e a kapcsolatot, mire sikerült elolvasnom mit is akar ... 0.2 s alatt eltünt az üzenet. ;) Utána már ment.

(#1515) stomek76 válasza ekrisztian (#1464) üzenetére


stomek76
újonc

Szia!

Én simán leszedtem úgy, hogy körömmel alányúltam és feljött anélkül ,hogy bármilyen ragacs maradt volna utána. Nekem az eustock általi 15-ös verzió van fent, telekom kártyával. Pár tapasztalat 1 hét és alapos "nyúzás" után: semmi fagyás, stabil az egész, megy a 4G is gond nélkül, a fogyasztása pedig nevetséges( normál használat mellett: 5-6 pár perces hívással, 2 óra netezéssel, nyomkodással 15-20%-ot merül naponta.) Maga a szoftver nagyon felhasználóbarát és következetes, milliónyi beállítási lehetőséggel. A telefon nagyon jól összerakott, szép a kijelző, nagyon gyors és pontos az ujjlenyomat olvasó is. Volt a családban Samsung, Iphone 6, Alcatel, LG, Lenovo, Sony,de ár-érték arányban és a szoftver rugalmasságában egyik sem veheti fel vele a versenyt.

(#1516) VÁMpír


VÁMpír
aktív tag

jelenleg "óriás" SIM kártyám van, a Telenorban inkább micro vagy nano-ra érdemes cserélni a SIM-et ehhez a telóhoz?

(#1517) 4ron


4ron
senior tag

Sziasztok!

Megérkezett a barátnőmnek Eustoctól a Redmi 3S, eddig nagyon jó a masina. Felmerült bennem viszont egy kérdés: a mobilszolgáltatómnál van egy olyan opció, melyet ha aktiválok, ingyen tudom használni a FB és Messenger alkalmazásokat, azaz nem fogja az adatforgalmat számlázni.

Viszont! A többi alkalmazás a háttérben attól még ugyanúgy használni fogja a netet, szóval itt jön a lényeg: ki tudom-e kapcsolni az összes alkalmazás hozzáférését a mobilnethez, FB-t és Messengert kivéve? Azt akarnám, hogy a többi alkalmazás a telefonon csak wifin működjön.

[ Szerkesztve ]

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#1518) Milestone2 válasza VÁMpír (#1516) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Redmi3S Dual SIM Dual Standby (Micro SIM + Nano SIM)

Aztán hogy melyik a SIM1 és melyik a SIM2 azt majd megmondják neked a használók (Nem tudok tanácsot adni mert a MiNote készülékemen a nano SIM a SIM2, a Mi Max készülékemen a nano SIM a SIM 1)

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#1519) fa4hu válasza Milestone2 (#1518) üzenetére


fa4hu
őstag

Nanot kérj, abból lehet adapterrel microt csinálni, visszafelé viszont nem megy.

Egyébként a 2-es a nano.

[ Szerkesztve ]

(#1520) trebrona válasza 4ron (#1517) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Adat menüben egyesével tudod állítani melyik alkalmazás használhat mobilnetet és/vagy wifit.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#1521) ekrisztian válasza 4ron (#1517) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Jah elfelejtettem ez Miui :D itt "mindent" lehet.
:R

[ Szerkesztve ]

(#1522) RaVal válasza 4ron (#1517) üzenetére


RaVal
tag

Sim 1 a mikro, ha szeretnél sd kártyát is használni, akkor olyat kérj. Nem tudom telekomál hogy van, telenornál körbevágják a simet, így nem használható mikroban, hacsak nincs külön adaptered.

(#1523) 4ron válasza trebrona (#1520) üzenetére


4ron
senior tag

Köszi, ezt megtaláltam. De nincs semmi olyan, ami lehúzhatja az egyenlegem és nem lehet ott kapcsolni? Feltöltős vagyok, de mindig van rajta egy szerényebb összeg, ha épp kell.

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#1524) trebrona válasza 4ron (#1523) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Elméletileg itt minden alkalmazásnak (rendszeralkalmazásoknak is) megtilthatod a mobilnet használatot, nem kellene, hogy ezután bármi is tudjon csatlakozni.

Más, készítettem pár képet ma, mindegyikből van egy normál mód és egy HDR itt nézheti meg, akit érdekel: onedrive.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#1525) Weather


Weather
csendes tag

Xiaomishopban van 40-ért a kisebbik változat ezüst és arany színben, a szürkére(fekete) feltett kérdésemre ezt a választ adták:
"A termék beérkezése két hét múlva várható, normál változatban, B20 -as
frekvenciát nem támogatja."
Uff, még várhatok 2 hetet...
:(

(#1526) zebede


zebede
őstag

Jelen pillanatban rendelhető eustockon a fekete-szürke.

[ Szerkesztve ]

(#1527) Weather válasza zebede (#1526) üzenetére


Weather
csendes tag

De csak a Prime. A csóringerek mint én, a simát veszik. :)

[ Szerkesztve ]

(#1528) NoOne1976


NoOne1976
őstag

Nem tudok teljesen kiigazodni a Redmi 3-ak között.

A 3S és a 3S Prime között mi a különbség?

Illetve a 3S-nél a 2.sim kártya helyére mehet az sd kártya? Vagy itt hogy van?

(#1529) RaVal válasza NoOne1976 (#1528) üzenetére


RaVal
tag

A Prime 3GB rám és 32GB belső tárhely. A sima 2GB rám és 16GB belső tárhely. Mindegyiknek hibrid slotja van, szóval a nano helyre megy az sd.

(#1531) Janou


Janou
őstag

Lehet butaságot kérdezek, de javítsatok ki ha tévednék... Ahhoz hogy rootoljam a telót, először mindenképp nyitnom kell a BL-t, majd recoveryből telepíteni a Supersu.zipet... Mindenképp fel kell telepítenem a TWRP-t is ehhez vagy megfelel a gyári recovery is? A global dev-et nem szeretném bántani.

(#1532) Milestone2 válasza Janou (#1531) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Gyári recovery-vel már elég rég nem lehet rootolni...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#1533) Janou válasza Milestone2 (#1532) üzenetére


Janou
őstag

Tehát akkor BL nyitás, TWRP flash majd SuperSU.zip a helyes sorrend? :B

(#1534) trebrona válasza Janou (#1533) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Vagy bl nyitás, majd multitoollal twrp=>supersu

A lényeg ugyanaz, csak gombnyomásra.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#1535) 4ron válasza trebrona (#1524) üzenetére


4ron
senior tag

Köszi, holnap kipróbáljuk ;) A fotók egyébként baromi jók, ennyi pénzért szerintem pont azt nyújtja, ami elvárható.

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#1536) NYKFAN


NYKFAN
újonc

Sziasztok, totál análfabéka vagyok ezen a területen (jelenlegi telóm egy LG P500 "volt"), de mivel már oly sok hasonszőrű ember kapott itt segítséget, és mivel lassan teljesen összezavarodok a sok számomra ismeretlen szakkifejezés között, gondoltam írok nektek.

Még előző héten rendeltem egy fekete/szürke Prime-ot a xiaomishop.hu-tól, de a napokban visszamondtam, miután megtudtam a fórumon, hogy nem minden 3s-ben van B20. (naívan nem is gondoltam volna, hogy ha az általános specifikációk szerint a telóban van B20, az nem minden verziójára igaz...)

Most megrendeltem 2rugóval drágábban az RBX.hu-tól (számomra itt van nem messze, egy kerülettel arrébb), ebben van B20, viszont most ahogy beleolvasok jobban a fórumba, elbizonytalanodtam a ROM-okkal kapcsolatban... Mi van akkor, illetve mennyi esély van rá, hogy az itt árult készülékre valami mókolt ROM van feltéve? Ha ilyen van rajta, az mennyiben hátráltat engem, mint átlagfelhasználót, akinek nincs sok elvárása az LG P500 után? Pl. nem tudok majd rá frissítéseket telepíteni?

Ja, és több helyen (pl. MIUI fórum) olvasom, hogy "hivatalos forrás": "Ha veszünk egy Xiaomi eszközt hivatalos forrásból, azon általában a MIUI Global Stable kiadása található." Mit jelent akkor ez, pl. ez az RBX.hu vagy hasonló boltok (árukereső.hu-ról az M3 Digital, RevoTool) hivatalos forrásnak számítanak?

Magyarán, összegezve: hülyeséget csináltam, hogy az RBX.hu-tól rendeltem (most az ár nem lényeg, tudom, hogy az EUstock ma kapott rendelést), valószínűleg valami "magyarított bolti rom" lesz rá feltéve, ahogy a topik összefoglalójában írta valaki?

Köszi előre is, aki időt szán rám, és elnézést, ha bonyolult voltam (barátnőm azt mondta, ez már nem változik...)

(#1537) albandy válasza NYKFAN (#1536) üzenetére


albandy
tag

Ezt inkább a bolttól kéne megkérdeznek , de sztem globav dev lesz rajta...

(#1538) jackbacsi87


jackbacsi87
senior tag

Az mitől lehet, hogy aliexpress app üzenetei nem jelennek meg? (Asszen az ebay sem, de arra nem vennék mérget..)

(#1539) csongi válasza jackbacsi87 (#1538) üzenetére


csongi
veterán

Engedelyek!

(#1540) tiko76


tiko76
aktív tag

Az eustocktol nyitott bootloaderrel jön a telefon?

[ Szerkesztve ]

(#1541) Gabócza válasza tiko76 (#1540) üzenetére


Gabócza
senior tag

Nem.

Nothing Phone (1) | Xiaomi Watch S1

(#1542) Zalaym


Zalaym
tag

Sziasztok!

Erre valaki? :F

(#1543) Milestone2 válasza tiko76 (#1540) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Nem.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#1544) Maist


Maist
senior tag

Aki vett/tett már üvegfóliát a kijelzőre, az írja már le a tapasztalatait számomra! Ugyanis én vagy nagyon rossz minőségűt vettem, vagy a kijelző eleve nem túl érzékeny esetleg, de olyan tompa sz*r lett az érzékelés, miután felraktam, hogy gépeléskor minden második betűt ha bevette, az már jónak számított. Le is szedtem róla gyorsan, persze most jól érzékel, de így még nem jártam. Van egy Note 3 pro-m is, a létező legolcsóbb üvegfóliával, de semmi gondom nincs/nem volt vele, nagyon jól érzékel a kijelző. Esetleg (akár root árán is) van erre valami rejtett beállítás, build.prop módosítás, vagy bármi, hogy lehessen utánállítani az érzékenységet üvegfólia használata esetén?

[ Szerkesztve ]

(#1545) joysefke válasza Maist (#1544) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Én az EU Stocktól vettem tok+üvegfólia kombót:
http://eustock.eu/shop/okostelefon-tartozek/okostelefon-tok/xiaomi-redmi-3-pro-ipaky-tok-folia-szurke-reszletek

A tok jól illeszkedik, színben tökéletesen passzol -nekem arany van- de a bekapcsológomb zavaróan nehézkes, ezért ujjlenyomattal oldom fel, így nem probléma, egyébként teljesen rendben van.

Az üvegfólia szépen felment, tökéletesen illeszkedik, nem karcolódik, nem jön fel. abszolút nem érzékelem hátrányát, gyakorlatilag észrevehetetlen...

YT-on érdemes nézni videót a felrakásáról, mert ha jól akarod csinálni, akkor türelmet és odafigyelést igényel (10 perc munka).

[ Szerkesztve ]

(#1546) TomPack válasza Maist (#1544) üzenetére


TomPack
őstag

Honnan vetted, ha szabad tudni? Nekem úton van kínából, 2 dolcsi volt akcióban... :D Egyébként kell hozzá valami ragasztó, vagy hogyan kell felrakni?

(#1547) Maist válasza TomPack (#1546) üzenetére


Maist
senior tag

Itthonról, j*fogásról vettem, lehet ez volt a baj. :)
Nem kell ragasztó, megvannak ezek jól kenve valamivel, lehet az is a gond, hogy vastagabb a ragasztós réteg, vagy valami.

Joysefke: Fel volt rakva rendesen, nem volt alatta még 2 tizednyi levegőréteg. :)
Egyébként itt írnak róla, igaz 3x, de a két telefon elég hasonló, már csak a rom miatt is: [link] Ajánlott a linkelt topic első hozzászólásában lévő gsmarena-s linken elolvasni a hozzászólásokat. Ott többen panaszkodnak emiatt, hogy üvegfóliával rossz az érzékelés. Szerintem kb 50-50 %, hogy a kijelző is talán alapból érzéketlenebb valamelyest, és van sok rossz minőségű TG is.

(#1548) joysefke válasza Maist (#1547) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Nekem tökéletesen érzékel (3S Prime B20 verzió) és még az a FW van fent amivel az EU Stocktól jött (valamelyik hivatalos developer) nem a legújabb LTE-bugos firmware. Lehet ez is számít...

Szóval én inkább gondolnék szoftvare hibára esetleg szar fóliára mit HW hibára...

(#1549) ekrisztian válasza Zalaym (#1542) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Erre mit lehetne mondani. Nincs. Biztos a fekete drága lenne.
:)
:R
Szerintem ez pont olyan mint a matt fények az autóiparban vagy a terrakotta okádék szín...ki találta ki és miért, nem tudni, mégis gazdára találnak.

(#1550) markymango válasza trebrona (#1524) üzenetére


markymango
tag

Istenkirály vagy, a tesztek elolvasása után kíváncsi voltam a kamerára, megkerestem a topicot és alig kellett visszaolvasnom, itt vannak a képek.. és milyen f*sza képek :R :R :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.