Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi 3S/Prime

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14001) pete_21 válasza gingerbalm (#13998) üzenetére


pete_21
addikt

Már kértem refundot, meg is kaptam. :) De nem kellett visszaküldeni, így inkább eladom, minthogy kidobjam. :)

(#14002) gingerbalm válasza pete_21 (#14001) üzenetére


gingerbalm
aktív tag

Ja, így már értem, miért vadászod, mihez való a kabát. :D

(#14003) replay007


replay007
tag

Nekem is ugyan ez volt a helyzet tegnap...

(#14004) V-I-D-A


V-I-D-A
aktív tag

Xiaomi multi weekly-ről Xiaomi multi stabile-ra való átállás nem jár adatvesztéssel ugye? :F

(#14005) V-I-D-A válasza V-I-D-A (#14004) üzenetére


V-I-D-A
aktív tag

Váltottam, nem járt adatvesztéssel.

(#14006) fa4hu válasza replay007 (#14003) üzenetére


fa4hu
őstag

Nekem gond nélkül felment, de a biztonsági csomag továbbra is tavaly áprilisi.

Témát szerkeszteni, ahogy Trebrona írta, a régió pl. Boszniára állításával lehet.

[ Szerkesztve ]

(#14007) margithid válasza fa4hu (#14006) üzenetére


margithid
veterán

Szerintem az már nem is változik. Ahogy az android verzió se.
Mindegy, nekem másfél év után még tökéletesen szuperál a telefon!
Ezzel a legújabb stabil Global Rommal 4 nap alatt 8 óra kijelzőidőt hoztam össze!
Mi A2-re kiváncsi leszek, de szerintem még egy évig nem cserélek, egész egyszerűen nincs miért, osztott képernyőt hiányolom egyedül.

(#14008) gulac12 válasza kishoris (#13999) üzenetére


gulac12
tag

Nálam ugyanez volt, kb. ötödik újraindítás után magához tért, direkt azért tértem át stabilra, hogy ezt elkerüljem, végül minden megaradt, jól jöttem ki belőle, a stabil frissítéstől nem ezt vártam.

(#14009) papp_no1 válasza Soká (#13975) üzenetére


papp_no1
senior tag

Csak a wipe oldotta meg a problémát, adatok oda. Mobilboltban dolgozom ma 3at hoztak ugyanezzel a problémával.... :C :C

(#14010) Soká válasza papp_no1 (#14009) üzenetére


Soká
senior tag

Ezzel kapcsolatban két dolgot tudok mondani:
1. Én végül újraindítottam a telefonomat (miután mindent(?) lementegettem) és indult a telefon gond nélkül, szóval örülhetek. (ezen felbuzdulva most is éppen települ a mai (tegnapi) frissítés, vicces lenne, ha éppen akkor halna be amikor dicsekszem...)

2. Mit mond erre a Xiaomi? Mert azt azért nehezen tudom elképzelni, hogy vállrándítással intézik az ilyesmit. Tényleg az az egyetlen lehetősége a júzernek, hogy megy egy szervizbe? (vagy maga megoldja) Valami hivatalos infó jó lenne arról hogy a készülékek hány százalékát érinti az ilyesmi és, hogy mi az oka? Mert valami oka kell hogy legyen.

(#14011) Soká válasza shootme2 (#13983) üzenetére


Soká
senior tag

"Jobb felül három pötty és kiválasztod a "ROM telepítés kiválasztása" menüt,majd kiválasztod az általad a telefonra másolt ROM-ot."

Végül tegnap éjszaka csak nekiálltam a dolognak, aztán nem jártam sikerrel. Vagyis elakadtam menet közben. Hajnali ötig szórakoztam vele, de nálam ez nem ritka egyébként sem.
Nagyjából mindent lementettem a számítógépre, amit fontosnak találtam, feltöltöttem a telóra a linkelt stable ROM-ot, aztán valami érdekes dologba futottam bele: egyszerűen hiányzott a "Jobb felül három pötty" - így nem volt mit megnyitnom. Végül azt mondtam, hogy akkor mégiscsak újraindítom a telót, települjön fel az a bizonyos frissítés és vagy behal a készülék vagy talán megjelenik a három pötty. De már nem vártam meg az újraindulást, lefeküdtem.
Aztán ma megint éjfél lett, mire volt időm foglalkozni ezzel és lássatok csodát, most már volt három pötty :))
De megint elakadtam, mert miután kiválasztom a telepítendő ROM-ot, a telefon ellenőriz valamit, aztán kisvártatva ("Adatok lekérése") ad egy hibaüzenetet miszerint:

" A frissítés ellenőrzése sikertelen
It's not allowed to uppgrade to onofficial ROM package."

Közben lezajlott az újabb aktuális frissítés (gond nélkül), megint megpróbáltam az új ROM-ot telepíteni, de ugyanaz a válasz. :( Erről az oldalról a felső Stable ROM-ot töltöttem le (Version: V9.5.1.0.MALMIFA_4cc6983736_6.0.zip, elvileg jónak kellene lennie.
Biztos én rontok el valamit.

(#14012) shootme2 válasza Soká (#14011) üzenetére


shootme2
aktív tag

Net be van kapcsolva a telefonon? Kell az ellenőrzéshez.
Volt akinél nem volt mindegy hogy számítógépen töltötte le és aztán másolta fel a telefonra az új rom-ot vagy közvetlenül a telefonra töltötte le.
Az a csomag kell.

(#14013) Soká válasza shootme2 (#14012) üzenetére


Soká
senior tag

Természetesen volt net. De az igaz, hogy a számítógépre mentettem le és onnan másoltam át, gondolkodtam is rajta utólag, hogy miért bonyolítottam túl a dolgot, tölthettem volna egyenesen a telóval. Meg is próbálom...
De nem túl logikus, hogy ezen múljon...

[ Szerkesztve ]

(#14014) Sebhelyes


Sebhelyes
senior tag

Hibátlanul update-eltem a 8.3.22-es Global Beta-ra. Úgy nyerek a kínai ruletten, mint Dzsémszá Bondá! :D

(#14015) sz.j


sz.j
nagyúr

Tudtok ajánlani valamilyen camera appot ami a gyárinál jobb képeket csinál, de az app felrakása nem igényel semmilyen buherálást?
Stabil 9.5.1 van a telómon.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#14016) aradebil2 válasza ROBERTOH (#13964) üzenetére


aradebil2
senior tag

köszi a választ, átállitottam a wifi analyzer által ajánlott legjobb csatornára, de igy is ugyanazt produkálja a telefon: random szakad a kapcsolat, de a telefont nem dobja le, elvileg rajtamarad 1 kb/s alatti adatátviteli sebességgel. :( Nem tudom mi a szart tudnék még csinálni, szétidegesit hogy nem tudok itthon netezni róla

(#14017) punky10 válasza Sebhelyes (#14014) üzenetére


punky10
addikt

Örülj,örülj,örülj...Ha viszonz meglátsz egy 3-G-s telefont,és egy középen lyukas széket,akkor kezdj el félni... :D

Samsung Xcover6 Pr0/Samsung Tab A9+

(#14018) Soká válasza shootme2 (#14012) üzenetére


Soká
senior tag

Köszönöm még egyszer mindenkinek az útmutatásokat, sikerült Global Stabilra váltani!

Végül, nem tudom, hogy miért, de a mobillal mobilra letöltött zip fájlt elfogadta a telefon és szépen lefutott.
Aztán a visszaállítást is lefuttattam, ami hosszasan de elsőre úgy néz ki elég alaposan dolgozott.

Meglepődtem, hogy mennyi minden visszakerült, amire nem is számítottam. Az ikonokat kicsit összecserélte, pontosabban a hatodának üresen maradt a helye, de aztán ezeket is megtaláltam a végén egy kupacban. Csak a hiányzó helyekre vissza kell vonszolnom. Helyreállította a híváselőzményeket, az sms-eket, a gyári e-mail kliensben lévő másod-harmadlagos e-mail fiókjaimat.Használok többféle Notes tipusú alkalmazásokat, ezek is mind rendben vannak, azokról nem beszélve, amit nekem kellett helyreállítani bejelentkezéssel.

Ami úgymond "elveszett" de pótolható:
- az ujjlenyomatokat újra kellett tanítani.
- használtam egy olyan billentyűzetet (Swype+Dragon) ami fizetős volt de közben megszüntették(???)
- az ikonjaim kinézete "meg volt buggyantva" de fogalmam sincs, hogy mivel vagy hogyan, tehát nem tudom, azt hogyan lehetne visszavarázsolni (de nem létszükséglet)

szóval ezek apróságok, közben még a trial Swype+Dragon is felajánlotta a Pro megvételét, de végül fizetés nélkül letölthetőnek bizonyult.

Ami viszont tényleg elveszett:
- néhány kis játékom eredményei (Szókereső, Brain It On!, Hexasmash, stb.) A középsőt ajánlom mindenkinek, jópofa játék szerintem.
- amit még nem vettem észre...

(#14019) kmisi99


kmisi99
addikt

Sziasztok találkoztatok már olyannal, hogy videó felvétel közben tökre visszhangzik és fura a hang?

(#14020) Sebhelyes válasza kmisi99 (#14019) üzenetére


Sebhelyes
senior tag

Az Sáomi specialitás, szeretik az érdekes effekteket a videóhangon :D

(#14021) Soká válasza kmisi99 (#14019) üzenetére


Soká
senior tag

Nagyon erős szűrőket alkalmaznak a nemkívánatos zajok elnyomása érdekében, valószínűleg ez eredményezi a vacak hangot. A Xiaomi leggyengébb pontja a hangrögzítése, azt hiszem. Arra figyelj, hogy videózás közben ne válts fogást, ne simogasd a kütyüt mert az nagyon behallatszik!

(#14022) kmisi99 válasza Soká (#14021) üzenetére


kmisi99
addikt

Ja akkor ez így gyakorlatilag kuka. Nem szoktam videózni, de tegnap voltam autós rendezvényen, hát ugye a 600LE V8 nem épp halk dolog. Gyakorlatilag használhatlan 0 semmi a hang csak recsegés lett belőle. A legolcsóbb noname kínai telefon többet tud ettől. :(((

(#14023) trebrona válasza kmisi99 (#14022) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Nyilván nem véletlen van az összefoglalóban a javító patch.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#14024) kmisi99 válasza trebrona (#14023) üzenetére


kmisi99
addikt

óóóó, köszi, na hülye vagyok, hogy nem olvastam át.

(#14025) jackbacsi87


jackbacsi87
senior tag

miui eu 9.2.1.0 stabil van a telón, a héten jelzett, hogy ota-n leszedné a 9.5.3.0-t.
Az ota mióta működik?? :C Leszedte már valaki? Hogy muzsikál?

(#14026) trebrona válasza jackbacsi87 (#14025) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Már egy jó ideje működik ismét.

Persze, hogy fel, amikor megjelent: kép

Ebben is előjött a az eltűnő és újratelepíthetetlen alkalmazás hiba, nálunk konkrétan a GCam. Más hibával nem találkoztam.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#14027) oriolus123


oriolus123
tag

Tegnap engem is megetetett a frissítéssel! Csak annyi volt hogy indítsam újra. Megtörtént. És minden megdöglött. Nem akart elindulni, amikor mégis elindult akkor egymás után leállt minden rajta. Gombok nem működtek, sőt igazából semmi sem működött. Volt fekete képernyő és őszülés. Na mondom tégla lett belőle. Ki sem tudtam kapcsolni. A hangerőle + bekapcsoló újraindította, aztán megint tekert, megint újraindult, stb. Egyszer sikerült rácsatlakozni usb-vel, mondom akkor gyorsan biztonsági mentek! Még két három újraindulást követően már sikerült kikapcsolni is a szokásos módon, ezután már rendben elindult. Megmaradt minden adat, csak pár dolog megváltozott kicsit. Ilyen például hogy mintha gyorsabb lenne (bár tudjuk minden frissítés gyorsabb :)), a hangosodó csengőhangot még nem találtam meg, ettől frászt kaptam mikor megszólalt. Azóta amúgy minden ok vele. Ő amúgy a 9.5.1.0 (MALMIFA) névre hallgat.MIUI Global 9.5 Stable.

Csak azért írtam le mindezt, hogy ha valakinek esetleg éppen megdöglik, akkor van remény! :)

(#14028) sz.j


sz.j
nagyúr

Csináltam egy butaságot :W ...... ennek megszüntetéséhez kérem a segítségeteket

Az időjárást szerettem volna megnézni, de felugrott egymást követően két ablak (valami olyan szöveggel, hogy hozzájárulok ehhez meg ahhoz ..., én elutasítottam) és most ha rákattintok az időjárás ikonra, akkor azt írja ki, hogy "Ön letiltott egy szükséges engedélyt ..."
Megjegyezném, hogy eddig (kb. 1,5 év alatt) soha nem jelentek még meg a fent említett engedélykérő ablakok ...

Hogy tudnám az Időjárás funkciót újra működésre bírni?

Előre is köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#14029) trebrona válasza sz.j (#14028) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Beállítások/Telepített alkalmazások/Időjárás/Alkalmazásengedélyek

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#14030) sz.j válasza trebrona (#14029) üzenetére


sz.j
nagyúr

Köszönöm a segítséget :K ...
Abból nem lehet gond, hogy hozzáférést adok a telefonhoz és a tárhelyhez való hozzáféréshez.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#14031) fa4hu válasza trebrona (#14023) üzenetére


fa4hu
őstag

Persze, de azért ez nem normális dolog, hogy egy év alatt sem tudták/akarták megoldani, a patch felrakásához meg buherálni kell a telefont...

(#14032) trebrona válasza fa4hu (#14031) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Nem is állítottam az ellenkezőjét. :N

btw eu romokon rendben van.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#14033) fa4hu válasza trebrona (#14032) üzenetére


fa4hu
őstag

Az a baj, hogy a többi dolog annyira rendben van, hogy emiatt nem fogok/lusta vagyok romolni. :) Ez az első telefonom, ahol nem érzek sürgető késztetést. Igazából a videóhang-hiba, ill. a névjegyzékben való ékezetes keresés hiánya miatt tenném csak meg a váltást az EU stable-ra.

(#14034) misimagaki


misimagaki
aktív tag

Sziasztok!

Ma csak rákerült a telefonra a pénteki dev frissítés, ami után azonnal átálltam stabil kiadásra.
Ami érdekes, hogy hiába másolom fel a mentést belső memóriába nem találja meg a visszaállítás.
Valamit biztos elrontok.
A miui mapát nem látom. Gondolom oda kellett volna feltenni?

Szerk:
Újraindítás után megjelent a mappa... Köszönöm. :D

Szerk2:
A mappa megjelent, belemásoltam a mentés mappáját a fájlokkal, de még így sem találja meg. :F

[ Szerkesztve ]

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#14035) misimagaki válasza misimagaki (#14034) üzenetére


misimagaki
aktív tag

AllBackup mappa a jó hely! :C

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#14036) pete_21


pete_21
addikt

Srácok, SIM kártyából mi számít réginek? Úgy emlékszem, hogy 2014-ben lett cserélve az enyém. Időnként újraindul a telefonom. Kb másfél éve, újkorában is csinálta. Aztán több hónapra elmúlt. Újabban megint elkezdte. Van, hogy 2-3 naponta, van, hogy ritkábban. Előfordult, hogy hívás közben indult újra... :/
Lehet, hogy a SIM kártya régi?

(#14037) gingerbalm válasza pete_21 (#14036) üzenetére


gingerbalm
aktív tag

SIM-kártya csere ártani nem árthat. ;)

(#14038) Kátai


Kátai
senior tag

Trebrona,ez érvényes az én telefonomra is(redmi4prime)?

"Végleges flash (természetesen ezután is flash-elhetsz másik recovery-t hasonló metódussal)
15. Amennyiben a régi recovery helyett végleg flash-elnéd a TWRP-t, írd be ezt a parancssorba: fastboot flash recovery twrp.img
16. Valami ilyet kell láss:
sending 'recovery' (16922 KB) . . .
OKAY [ 0.338s]
writing 'recovery' . . .
OKAY [ 0.494s]
finished. total time: 0.833s
17. Most írd be ezt a parancssorba: fastboot boot twrp.img
18. Ha bebootolt recoverybe, TWRP-ben Advanced Menüpont => Disable DM-Verify, boot problémák elkerülésére.
19. Kész! Véglegesen felkerült a TWRP! (természetesen továbbra is lecserélhető marad a recovery)"

[ Szerkesztve ]

(#14039) trebrona válasza Kátai (#14038) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Az összes snapis xiaomira érvényes.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#14040) RpPRO


RpPRO
őstag

Nem licenszelt telókkal mi lesz? [link]. Ugyanez meg magyarul: [link]

Ez enyém azt írja, hogy nem rendelkezem tanúsítvánnyal. Miui9.5.1 rootolva.

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#14041) trebrona válasza RpPRO (#14040) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Nálam eszköz tanúsítvánnyal rendelkezik. xiaomi.eu 9.5.3.0 Stable magisk root.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#14042) RpPRO válasza trebrona (#14041) üzenetére


RpPRO
őstag

Akkor clear playstore data? Ha igen, ugye csak a guglis sz@rokat reseteli?

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#14043) trebrona válasza RpPRO (#14042) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Minek? Találkoztál valami problémával? Ráérsz akkor foglalkozni ezzel, ha tényleg korlátozva lesz esetleg.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#14044) RpPRO válasza trebrona (#14043) üzenetére


RpPRO
őstag

Eddig nem. Most olvastam csak róla. Mindig is uncertified voltam.

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#14045) fa4hu válasza RpPRO (#14044) üzenetére


fa4hu
őstag

Ezt mivel állapítottad meg a telefonodról, mi írja ki?

(#14046) tvamos


tvamos
nagyúr

Sziasztok!
Az a problemam, hogy a fiam telefonja pikk-pakk egyszer csak bootloopos lett. Be tudunk lepni fastboot modba, meg ha a volume up + power gombot nyomjuk, akkor a nem tudom milyen modba, csak ott nem tudjuk, mit kell nyomni, mert ott minden kinai krix-krax. Tudnatok segiteni a telot eletre kelteni?
Elore is koszonom a segitseget!

Jut eszembe... ugy van a firmware, ahogy az EU stocktolkaptuk, csak a play-bol lettek telepitve jatekok.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#14047) fa4hu válasza tvamos (#14046) üzenetére


fa4hu
őstag

Akkor az global dev ROM-os, ha visszaolvasol pár oldalt, több próbálkozási javaslatot is találsz, hogyan kerüld el esetleg a teljes adattörlést a működőképessé tételhez. Utána mindenképpen javallott menteni, és vagy global stabil vagy EU stabil ROM-ot feltenni.

(#14048) laca1052


laca1052
tag

Egy kis érdekesség.
[link]

(#14049) Sebhelyes válasza laca1052 (#14048) üzenetére


Sebhelyes
senior tag

Az "szerző" kedveli az "egy rakat" kifejezést :D

(#14050) RpPRO válasza fa4hu (#14045) üzenetére


RpPRO
őstag

fa4hu: Play áruház --> saját profil --> beállítások --> lap alja: eszköztanusítvány

laca1052: [link]

Stabil 9.5.1-es ROM átminősült Napi kiadás-ra..... :((( :U :(( No comment...

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.