Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi 3S/Prime

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15001) Alemida válasza Brandynew (#14999) üzenetére


Alemida
tag

Előtte nézz bele, nincs-e tele szösszel, mert az is okozhat olyat, hogy nem tudod bedugni rendesen és kicsúszik. Én rendszeresen ki szoktam pucolni a hajvágóhoz kapott pici ecsettel vagy nagyon óvatosan fogvájóval. Meglepő mennyi össze tud gyűlni.

(#15002) gingerbalm


gingerbalm
aktív tag

Azt mi okozhatja, hogy a telefon pár napja azt csinálja, hogy ha újraindításra nyomok, akkor 8-10 percig elszöszöl vele? A jelenség abban nyilvánul meg, hogy a "mi" logó mintha lefagyna, de aztán betölt és minden okés, csak baromi sok ez a 8-10 perc. Új appot nem tettem fel, a meglévőket szoktam frissítgetni. Valamelyik frissítéssel veszett volna össze a rendszer? Global stable 8.5.4.0-n vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#15003) gingerbalm válasza gingerbalm (#15002) üzenetére


gingerbalm
aktív tag

Megoldva. A családban egy másik teló (Vernee Thor) ugyanezt produkálta, és megvan a bűnös. A múlt héten frissített mp3 lejátszó beakadt a startnál. :))

[ Szerkesztve ]

(#15004) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Hogy lehet egyik kamera app király, a másik meg retek f0s... Persze megint elfelejtettem, hogy ha frissül az AEX,, akkor cseszhetem a gcam-et, mert többet nem megy. Az alap kamerával teljesen pocsék képeket csinált. :W

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#15005) Victoryus válasza Victoryus (#15004) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Mi a bánatot csináltak ezzel a rommal? Nincs rendszer nézet, pedig rootoltam Így viszont nincs build.prop. Manual camera szerint camera api2 megy. Gcam nem indul, az se ami eddig jó volt.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#15006) nemethchek19


nemethchek19
aktív tag

Sziasztok!

Megjött a QC 3.0-ás Blitzwolf töltőm, mert úgy tudom a Redmi 3S Prime támogatja a QC 2.0-át. Ki is próbáltam a töltést. Amit egyből észrevettem, az a kis villám ikon más lett, be van karikázva.

A problémám az, hogy nem éreztem gyorsabbnak a töltést. 18%-nál azt írta mikor rádugtam hogy kb. 2,5 óra. Hogy tudom még leellenőrizni a telefonban, hogy biztosan gyors töltéssel megy? Az usb kábel számít?

[ Szerkesztve ]

(#15007) Victoryus válasza nemethchek19 (#15006) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Töltés közben ki szokta írni a telefon, mennyivel töltődik.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#15008) nemethchek19 válasza Victoryus (#15007) üzenetére


nemethchek19
aktív tag

Hol tudom megnézni?

(#15009) Victoryus válasza nemethchek19 (#15008) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Simán a zárképernyő alján szokta írni, éppen mennyi miniamperrel tölti. Legalábbis az AEX rom.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#15010) Faterkam


Faterkam
addikt

Jött új frissítés ma reggel! 9.6.2.0 MALMFD

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#15011) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

AEX romon hogy lehet előszedni újra magát az eszközt, mondjuk EsExplorerben? Per pillanat semmit nem mutat. Ilyen se volt még sose. Elvileg rootolva van, mert sikerült az ES-ben bekapcsolni a root explorert. Magisk ellenben nem megy, nem telepíthető.

Más: Pixel Experienben most milyen kamera van? Régebben mintha valaki írta volna, hogy gcam, vagy könnyebb feltenni rá, ilyesmi. Pixel exp. romot fox recovery-vel fel lehet tenni?

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#15012) trebrona válasza Victoryus (#15011) üzenetére


trebrona
Topikgazda

PE-ben gcam az alap kamera. TWRP 3.2.1-0-val tettem fel, havonta frissül OTA.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#15013) Victoryus válasza trebrona (#15012) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Feltettem a PixelExperiencet, de nem megy a kamera. Ha átváltok video módra, akkor ok, ad képet, de fénylépezésnél egyből feketére vált, első+hátsó is.
Telepítés előtt mindent töröltem, teljes belső tárhelyet is. Wipe dalvik/cache is megvolt Magisk után. Van még valami amit állítani kéne benne?

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#15014) Victoryus válasza Victoryus (#15013) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Újraindítás után annyit változott, hogy az első kamera megy, illetve a hátsóval a panoráma fotó is, de normál fényképet nem tud csinálni. Wipe cache/dalvik után is ugyanez. Másik nagy hibája, hogy ha le van zárva, utána totál alacsony fényerővel indul. Automatikusan nem tudja állítani a fényerőt?
Megpróbálom még egyszer, mentés visszaállítás nélkül.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#15015) RpPRO válasza nemethchek19 (#15006) üzenetére


RpPRO
őstag

Nem támogatja a telefon minden kapcsolódó komponense a gyors töltést, így nem is lesz gyorsabb.

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#15016) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Újratelepítettem a Pixelt, ezúttal mentés visszaállítása nélkül. Így most működik a Gcam, cserébe oda az összes sms,, híváslista, wifi adat stb... Hát ez se jó megoldás.
Másik probléma, hogy ujjlenyomattal nem nyit, csak mintával. Abból meg 3x3 van csak, amit egy dedós is megfejt.
Gondoltam, hogy majd menni fog az adatok visszaállítása, de így már nem lehet azt se.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#15017) trebrona válasza Victoryus (#15016) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Kis idő múlva lesz ujjlenyomat feloldás.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#15018) Victoryus válasza trebrona (#15017) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

ok, köszi! Kap egy hetet, meglátom mennyire válik be. A wifi adatokat, sms-eket meg a híváslistát mondjuk jó lenne visszarakni, de nem látok ilyen lehetőséget. Ezt csak a legelején kérdezi meg,utána már nem lehet visszatenni?
Xposed framework-öt akartam még kipróbálni, de nem megy fel, azt írta túl friss az android...
szerk: látom android 9 még nem támogatott... Akkor még a Syberia projectet kipróbálom, abban több az extra.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#15019) Szokenesz


Szokenesz
senior tag

Nektek birja meg az akkuja a telonak?
Kb. 1 honap mulva lesz 2 eves az enyem.. mostanra akar milyen rom van fent 2.5-3 ora kijelzo ido a maximum, amit tud... Igaz nem panaszkodom, eleg durvan kapta/kapja a terhelest a mai napig..
Szoval gondolom en, normalis, hogy az uj allapotanak, kb a felet tudja mara.

(#15020) fa4hu válasza Szokenesz (#15019) üzenetére


fa4hu
őstag

Én is észrevettem csökkenést, de csak kb. 20 %-ost (2 éven túli már a készülék).

[ Szerkesztve ]

(#15021) gingerbalm válasza Szokenesz (#15019) üzenetére


gingerbalm
aktív tag

Nekem februárban lesz 2 éves, még vígan elvan 6-7 óra kijelzőidővel, közepes terhelésnek van kitéve, egy SIM-mel és egy microSD-vel megy. Nincs buherálva, maradtam a MIUI-n, global stable 8.5.4.0-nál megálltam.

[ Szerkesztve ]

(#15022) trebrona válasza Szokenesz (#15019) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Leginkább csak navira van nálam használva, ugyanúgy 1 óra online navi (bekapcsolt kijelzővel) alatt merül kb 10 százalékot, mint régen. Még mindig nincs szükség powerbank-re. :)

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#15023) ultio


ultio
senior tag

Sziasztok!

Tapasztalta már valaki, hogy szelfikészítésnél ha 3 személy van a képen, akkor nem az exponáláskor készíti a képet? Vagy előtte, vagy utána, de gyakorlatilag nem tudok elfogadható képet csinálni, mert mindenki máskor mosolyog.
És ez 3 Redmi telefonnál is így van.

Ha egy személy készíti a szelfit, akkor 100%, hogy jó lesz, ha 3 ember lenne a képen, akkor biztos, hogy nem lesz jó.
Olyan, mintha nem az exponáló gombra, hanem valami másra csinálná a képet. De ez nem érzékelhető készítéskor, látszatra minden ok, a képet visszanézve azonban már össze-vissza néz mindenki.

Mi okozhatja ezt?

rasti rusti

(#15024) Brandynew válasza Szokenesz (#15019) üzenetére


Brandynew
őstag

Minden okostelefon élettartama 2-3 év (inkább 2), utána már jön vele a szívás.

(#15025) Szokenesz válasza Brandynew (#15024) üzenetére


Szokenesz
senior tag

Tudom, hogy nagyjából ennyit bírnak ezek, egy kínai márkától (amit ez nálam kapott, melóban amilyen körülmények között van) gyönyörű teljesítmény, csak kíváncsi voltam, hogy a többieké, hogy bírja még szuflával. :)

(#15026) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Syberia project tapasztalataim eddig: bluetooth, gps-navigáció, gcam ok, wifi talán eddig a leggyorsabb 75/75mbit. Aksi kezelés normális. Hangerők rendben, még hangosabban is "csörög" mint az AEX.
Plusz funkciók: 3 hardveres gombra bármilyen funkció, hangerő gombra ébresztés vagy zene léptetés, advanced power features, status bar-nav bar testreszabása... Feloldás ujjlenyomattal ok, altatás dupla koppintással ok. Led színe szabadon állítható. Csengetés hangereje lehet emelkedő, vagy nem. Kb. mindent tud, amit az AEX tudott, csak ez már android 9 ha minden igaz. Sima twrp-vel felment.
Eddig nagyon elégedett vagyok vele.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#15027) tindisco válasza Victoryus (#15026) üzenetére


tindisco
csendes tag

Köszi az infót, a kamera jó képeket készít?

(#15028) tiko76 válasza Victoryus (#15026) üzenetére


tiko76
aktív tag

Melyik gapps kell hozzà?

(#15029) Victoryus válasza tiko76 (#15028) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Gcam az alapértelmezett kamerája. Gapps: android 9, arm 64. Én a micro-t tettem fel.
Sima kamera app, kicsit felhősebb időben, Biharfüreden, múlt hét csütörtökön. Ezen már van minimális szín korrekció is. (gamma lejjebb véve, plusz kontraszt, plusz szaturáció, kékből kicsit visszavettem irfanviewban)

Mutatok pár képet, tegnap készültek. Ég és föld egy normál foto app meg a gcam.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#15030) Brandynew válasza Victoryus (#15029) üzenetére


Brandynew
őstag

Szerintem csak utólag filtereket ad hozzá, erre a Photoshop is képes.

[ Szerkesztve ]

(#15031) Victoryus válasza Brandynew (#15030) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Hdr-t használ, tehát több képből rakja össze. Én nem bánom, hogy nem kell utólag retusálgatni... Néztem hdr+ nélkül is, úgy se rossz. Sokkal élethűbbek a színek gcam-mel. Én szeretem, mert borult időben meg bent is szépek a képek, tud normálisan fókuszálni, nem sötétzöld paca az erdő. Ez a kettő erdélyi kép sikerült legjobban, a nagy részét töröltem mert használhatatlanok lettek, zöld paca szürke éggel (élőben sokkal szebb volt... nagyon messze van még retusálással is a valóságtól). Kb. ugyanilyen kék volt az ég, mint itthon, kevés felhővel, aztán persze beborult. Szoktam vinni fényképezőgépet is, azért az még mindig jobb képeket csinál... :)

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#15032) Brandynew válasza Victoryus (#15031) üzenetére


Brandynew
őstag

A gyári MIUI kamera is tud HDR-t.

Egy 3rd app semmivel sem csinál jobb képeket, az csak a hardveren múlik. Effekteket ad hozzá, amire a Photoshop is képes.

(#15033) RpPRO válasza Brandynew (#15032) üzenetére


RpPRO
őstag

Tévedés. Camera2-es API-t használva igencsak más az eredmény. Csak röviden.

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#15034) Cheesy válasza Szokenesz (#15019) üzenetére


Cheesy
őstag

2016. decemberi az enyém, munkára használom, sokat telefonálok, navigálok vele. 1 napot kibír.

Viszont már kezd egy kicsit bosszantani, hogy valamitől baromira belassult úgy 1,5 hónapja.
Messengerben pl. ha írok valami, késve jelennek meg a betűk, 1mp elküldeni az üzenetet, applikációkban is érezhető.
Eustockos, gyári ROM van rajta, alig telepítek rá valamit.

www.vakbelmutet.hu

(#15035) Brandynew válasza Cheesy (#15034) üzenetére


Brandynew
őstag

2-3 év minden okostelefon élettartama, ahogy korábban is írtam. Utána egyre több bosszantó dolog lesz vele. Ez márka és típusfüggetlen, egy 480 ezer Ft-os iPhone-nak ugyanúgy 2-3 év az élettartama, mint egy 50 ezer Ft-os Xiaominak vagy Samsungnak. Persze legtöbbször lehet tovább is használni, de vagy lassú lesz, vagy gyorsan merül, vagy nem működik rajta valami (pl. jack, ujjlenyomat), vagy kikopik a microUSB stb.

[ Szerkesztve ]

(#15036) Cheesy válasza Brandynew (#15035) üzenetére


Cheesy
őstag

Gyanítom ezt valamelyik gyári frissítéssel intézi el a gyártó, ösztönözve a felhasználót egy újabb telefon vásárlására.
Még azon gondolkodtam, hogy factory resetet hajtok rajta végre és nulláról újra belakom (kontaktok úgyis elmentve a gmail accountra). Vajon ugyanez az akadozás lesz utána is?

www.vakbelmutet.hu

(#15037) Victoryus válasza Cheesy (#15036) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Nem biztos. Vagy mások rom... Maguk az alkalmazások is sokkal hardver igényesebbek lettek sajnos. Persze a Redmi 3s még mindig elég erős, ezt inkább a még régebbi telefonokon érezni. pl. a tartalékos Lenovo p780-am, régen simán ment a böngésző, most már nem, laggol, stb. Vagy a youtube is. kb, ugyanaz, mint a pc-k esetében, nem optimalizálnak, a sok ram meg processzor mag adott, akkor minek azt?!

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#15038) Faterkam válasza Cheesy (#15034) üzenetére


Faterkam
addikt

Nekem a 9.6.2-es frissítés és a Viber frissítés után lett használhatatlan a Viber. Letöröltem az appot, rögtön újra feltettem, és olyan mint régen, nem lassú, nem akadozik. (2016 decemberi teló, MIUI Stable)

[ Szerkesztve ]

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#15039) Brandynew válasza Cheesy (#15036) üzenetére


Brandynew
őstag

Nem biztos. Gondolj csak a régi számítógépekre. Sokkal nehézkesebb velük a böngészés, vagy akármilyen alkalmazás használata, mint újkorában. Ez nem azért van, mert öregszik a hardver és emiatt kisebb lesz a teljesítménye (ilyen nincs), hanem azért, mert az új webes szabványok sokkal erőforrásigényesebbek, a weboldalak mérete évente megduplázódik, és persze a szoftverek is egyre több erőforrást használnak. Emiatt új gépeken gyorsabbak lesznek, hiszen a több erőforrás gyorsabb működést tesz lehetővé (pl. egy régi böngésző új vason is sokkal lassabban tölti be a weboldalakat), a régi gépeken viszont nagyon lassúak lesznek, mert nem azokra a hardverekre készültek.

Ettől függetlenül kipróbálhatod a factory resetet, én is csináltam már ilyet, de nem lett tőle gyorsabb, legfeljebb csak ideiglenesen, amíg be nem laktam.

[ Szerkesztve ]

(#15040) jambiyya válasza Cheesy (#15036) üzenetére


jambiyya
őstag

Detto, pár hete szarakodik, pont ugyanígy.
Nálam global beta van, ez a legjobb (vagy legalábbis a kettővel ezelőtti frissítésig...).
Egyik custom rom sem jött be igazán, miui maradt.

(#15041) solti válasza Brandynew (#15039) üzenetére


solti
senior tag

"Ez nem azért van, mert öregszik a hardver és emiatt kisebb lesz a teljesítménye (ilyen nincs), "
Pl HDD-k öregszenek, egyre több szektorhibát kell korrigálni, memóriák is tudnak öregedni (ECC hibák). Alaplapokon, tápokban meg az elkok tudnak kiszáradni és hibás működést okozni. CPUkon a hibás hűtés miatt lehet, hogy csak alacsonyabb órajel lesz engedélyezett...
Mondjuk öregedés helyett pontosabb megfogalmazás, hogy elromlanak, de ezt sokan figyelmen kívül hagyják mert nem tudnak róla vagy nem is érdekli őket.

(#15042) ultio


ultio
senior tag

#15023 problémára van ötlete valakinek? Vagy tapasztalta ezt más is?

rasti rusti

(#15043) Brandynew válasza solti (#15041) üzenetére


Brandynew
őstag

Jó, oda kellett volna írnom, hogy hibátlan hardverről beszélünk, mert olyanból is van 10 éves.

(#15044) Fooler89


Fooler89
őstag

Sziasztok!

Redmi 3 prime készülékem nemsokára második telefonom lesz.

Ezért szeretnék átállíni xiaomi.eu stablére, mert nem lesz időm hetente frissíteni, de nem talállom a legutolsó stable verziót. Tudna valaki nekem egy linket adni?

Előre is köszi.

(#15045) Brandynew válasza Fooler89 (#15044) üzenetére


Brandynew
őstag

Frissül az magától éjszaka, akkor meg nem mindegy?

(#15046) trebrona válasza Fooler89 (#15044) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Szerintem ez az: xiaomi.eu_multi_HM3_V9.5.2.0.LAICNFA_v9-5.1.zip

Egyébként ez a 3S topikja.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#15047) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Syberia project egy hetes tapasztalatok: sokkal jobb akku kezelés, mint az Aex romnál. Újra kibírta 3 napig egy töltéssel. -2%merülés/éjszaka. Eddig minden ok vele. Nem kell külön a greenify-vel trükközni, hogy kibírja a 2.nap végéig.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#15048) ktomcat válasza Victoryus (#15047) üzenetére


ktomcat
senior tag

Sziasztok!

Nagy nehezen sikerült találnom egy donort (kinyomta az akksi a kijelzőt és bepókhálósodott, meg emellett kapott itt ott párat a telefon), de nekem úgyis csak az alaplap kellett belőle. Illetve ezt gondoltam először, aztán miután átköltözött a saját 3s-em házába be se kapcsolt :DDD Volt még egy tartalék kijelzőm régebből, átpakoltam oda a saját alkatrészeivel és úgy elindult. Létezik ilyen hogy a kamera modul vagy az alsó alaplap miatt nem indul? Esetleg annak köze lehet hozzá hogy elvileg új de hozzá illő alaplapi átvezető kábelt meg antennát akartam használni?
Végül sikerült átköltözni a jobb állapotú házba, csak nem mind az én alkatrészemmel mindenesetre fura hogy ennyire nem csereszabatos a kettő. Eszembe jutott hogy mi van ha nem b20-as de van rajta 4g úgyhogy gondolom az. Kértem rá bootloader nyitást, szerdán ha minden igaz már le is telik a 72 óra :B



Redmi Note 11 Pro eladó

(#15049) netreg válasza trebrona (#15046) üzenetére


netreg
tag

"Egyébként ez a 3S topikja."

Akkor meg is ragadnám az alkalmat...:D

Szóval Egy Redmi 3S+ 3/32GB verzióm van, másfél éve használom, nagyon jó teló. Keresem az utódját, de eddig még nem találtam. Nem akarok nagyobbat vagy lényegesen nagyobbat, mint 5" (egykezes használat), 3/32GB ezután is kell és dual SIM is. Meg egy átlagosnál jobb kamera. Meg NAAAGY akksi (ez a legjobb benne:D). Meg nem akarok egy zsák pénzt fizetni valami nagy márkáért. Ha tud valaki jót ajánlani, megköszönöm.

Vissza a kérdéshez. Szóval a kamerával van bajom. Nappal szépek a fotók, a fő kamera még akár félhományban is (HDR-rel) elfogatható képeket csinál. Az előlapi is, de valami nagyon idegesítő módon. Szóval szelfit csinálnék kézben vagy botról, kioldó kapcsolóval vagy időzítővel és random pillanatokban lövi el a képet. Úgy értem mindenki mosolyog, elkattintom vagy lejár az időzítő és amikor már elmozdulunk, mindenki másfelé néz, akkor készíti a felvételt. :W Párszor már majdnem földhöz vágtam. :((( Lehet ezzel valamit csinálni? Valami beállítás nem oké? :F Egyszerűen nem tudod mikor készül a felvétel! Nagyon stresszes így a szelfizés. :DDD

[-o--o-> ......................<VOLVO 4 Life>..........................................................

(#15050) ultio válasza netreg (#15049) üzenetére


ultio
senior tag

"Szóval szelfit csinálnék kézben vagy botról, kioldó kapcsolóval vagy időzítővel és random pillanatokban lövi el a képet. Úgy értem mindenki mosolyog, elkattintom vagy lejár az időzítő és amikor már elmozdulunk, mindenki másfelé néz, akkor készíti a felvételt. :W"

Segíteni sajna nem tudok, de nekem is ez a problémám. Sőt, 3 Xiaomi telefon van a családban, mind ezt csinálja. Általában az első szelfi jól sikerül, de utána már random készíti a képeket.

Kérdeztem korábban már én is itt, de nem kaptam választ.

[ Szerkesztve ]

rasti rusti

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.