Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung S8500 Wave - a harmadik király (téma lezárva)

Hozzászólások

(#24201) Karma válasza bokrosolajos (#24200) üzenetére


Karma
félisten

Azért megvan a véleményem arról, hogy ha egy 100k-s készüléken Java ME-vel kell szenvedni.

“All nothings are not equal.”

(#24202) consono válasza Karma (#24201) üzenetére


consono
nagyúr

És teljesen igazad is van. Lehet, hogy a Samsungnak is az Apple útját kellett volna követnie azzal, hogy nincs j2me támogatás és csak natív alkalmazások fussanak? Nem voltak elég bátrak hozzá... Bár akkor most nem tudom milyen ebook olvasóm lenne :) Én gyakorlatilag csak a Foliant-ot használom ami javás...

"In God we trust. All others must bring data"

(#24203) peter_k válasza consono (#24202) üzenetére


peter_k
tag

Letöltöttem én is a Foliant-ot, de nem tudom használni. Nem találja a könyvtárat, ahova a könyveket tettem. Tudnál segíteni, mit bénázok el?

(#24204) Tomajdon válasza peterk (#24191) üzenetére


Tomajdon
aktív tag

Én ezt használom: [link] a teló ledes lámpáját használja, nem a kijelzőt.

(#24205) peter_k


peter_k
tag

Közben már megtaláltam. Viszont az rtf-eket ez sem jeleníti meg úgy, ahogy kéne. :(

(#24206) Tomajdon


Tomajdon
aktív tag

(#24207) DonMedve válasza Tomajdon (#24206) üzenetére


DonMedve
addikt

Jobbnak hat mint a R66!! :K :F

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#24208) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Akkor most már van R66, NDrive, Navitel és Sygic, is Badára, de ebből csak az első elérhető nálunk.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#24209) consono válasza peter_k (#24205) üzenetére


consono
nagyúr

Van egy progi, ami a doc-ot (gondolom az rtf-et is) áttolja FB2-be egy lépésben. doc2fb a neve, itt találod [link] Sajnos oroszul beszél, de elég egyszerű, csak meg kell mutatni neki egy könyvtárat amiben a doc fileok vannak. Persze a Calibre is tud FB2-be menteni, ha jól emlékszem.

"In God we trust. All others must bring data"

(#24210) richies válasza Tomajdon (#24206) üzenetére


richies
senior tag

navitel ne mcsak oroszban van?

Rozsomak of Power

(#24211) consono válasza Tomajdon (#24206) üzenetére


consono
nagyúr

Én azért a Sygic-ot jobban várom, az is jól néz ki:
Klikk!

"In God we trust. All others must bring data"

(#24212) DonMedve válasza consono (#24211) üzenetére


DonMedve
addikt

Csak győzzük őket kivárni! :U

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#24213) Tomajdon


Tomajdon
aktív tag

Mi ez a DivX VOD regisztrálás? Kell ez? Megnéztem a honalpon, és az infók alapján nem tartom fontosnak. Valaki már regisztrálta?

Amúgy szépen elfelejtették a wave-t...samsung wave hivatalos oldalcsak a wave II, wave 525 meg wave 723 van. A rendes, "original" wave? Az eltűnt? Nem értem hogy miért a wave II-t reklámozzák, amikor semmiben sem másabb, csak nagyobb a kijelzője, de szvsz rosszabb... :F (SLCD szerintem nem jó...)

(#24214) richies válasza consono (#24211) üzenetére


richies
senior tag

hate eleg fapadosnak nez ki ,semmi epuletek ,semmi...
fura

Rozsomak of Power

(#24215) richies válasza Tomajdon (#24213) üzenetére


richies
senior tag

mert mar wave 1 vegesen kaphato gondolom..
nem gyartjak mar..

Rozsomak of Power

(#24216) MerLinh válasza consono (#24211) üzenetére


MerLinh
senior tag

hát ha ez tényleg ilyen lesz akkor jó, nekem a r66 kicsit darabosan mükszik kb mint a navitel a videoban =/

A wizard is never late nor is he early, he arrives precisly when he means to! - - ONE phone to rule them all! =)

(#24217) Karma válasza Tomajdon (#24213) üzenetére


Karma
félisten

Semmi értelme. Ez egy videostreaming szolgáltatáshoz kell, de amellett, hogy sose láttam működni, szükség sincs rá.

Az SLCD sokkal jobb a SAMOLED-nél egyébként.
Főleg nagyobb méretben.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#24218) consono válasza MerLinh (#24216) üzenetére


consono
nagyúr

Igen, nekem is darabos a Route 66, bár nem sokat használtam...

[ Szerkesztve ]

"In God we trust. All others must bring data"

(#24219) Tomajdon válasza Karma (#24217) üzenetére


Tomajdon
aktív tag

Nekem szvsz jobban tetszik a samoled: [link] persze ezt élőben kéne látni. De lehet hogy másnak meg az slcd jobban bejön...

(#24220) Karma válasza Tomajdon (#24219) üzenetére


Karma
félisten

Van élőben 4"-os SAMOLED-em. Nagyon rossz, normál használat mellett is simán látszik a PenTile minden mellékhatása - főleg a homogén színeknél (pl. fehér háttér) a rácsosság, vagy a kontrasztos betűk rusnya széle. Én ezt a Wave-en is láttam, bár ott a kis képernyő miatt nem annyira vészes. (<= Paca2 ezt Neked címzem utólag.) Az egyetlen igazi előnye a fekete.

IPS > SLCD > SAMOLED, ez az én listám. <= AS: Mint látod, ez itt az én véleményem. Az összes többi az előző bekezdésben ténykérdés, nem szükséges a szubjektivitás prefixe.

A többoldalas viták meg főleg vak fanatikusokkal mentek, meddő harcok.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#24221) AS válasza Karma (#24217) üzenetére


AS
félisten

Azt tedd hozzá hogy szerintem.... Mert eböl már több oldalas viták voltak...
És nem azért lett S-LCD a Wave2 mert jobb, hanem hogy kitudják szolgálna az AMcsi piacot Super Amoledel.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#24222) Paca2 válasza Karma (#24220) üzenetére


Paca2
senior tag

biztosan mi többi halandók is látnánk különbséget ezek között, de pl nekem csak 1 wavem van, többi még kölcsön sem kerül a kezembe, és nekem tökéletes a képe (lehet h mást mondanék, ha hasonlítanék)

Kindle Paperwhite 2. 2013. nov. | HP Probook 450 G3 2016. febr. | iPhone 6s 2016. ápr. | Opel Crossland X 1.2 110LE 2018. nov. | Apple Watch 7 2022. aug. | iPhone 13 2022. szept. | Apple MacBook Air M2 13.6" 2023. okt.

(#24223) Sógi


Sógi
addikt

Sziasztok!

Kérdés: betűtípust lehet feltenni a tellára? Van a beállításokban 3 féle, lehet többet telepíteni?

(#24224) leslieke válasza Sógi (#24223) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nem és nem.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#24225) Karma válasza leslieke (#24224) üzenetére


Karma
félisten

Nem tudom egyebkent ez hogy mukodott a regi Samsung bunkofonoknal. Ha ott lehetett moddolgatni, azok az eszkozok valoszinuleg itt is mukodnenek :F Valami tapasztalat valakinek?

“All nothings are not equal.”

(#24226) leslieke válasza Karma (#24225) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Stune-nal kellene megnézni, azzal lehet belenyúlni mélyebbre a rendszerbe, nem?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#24227) erdosi


erdosi
csendes tag

Üdv!

Bocs, hogy nem olvastam végig a hozzászólásokat, sürgős választ várnék.
Holnap lenne lehetőségem áron alul megvenni egy zsír új Wave-et. Lényegében mindent tud (papíron) amire szükségem van. Kérdésem az, hogy jó-e a telefon szoftveresen, leginkább a megbízhatósága érdekelne, nincsenek gyerekes hibái mint pl.az Arénának ? Tehát működik-e minden, nem kell moddolgatni, buherálni ilyen-olyan tört fw-vel, stb.
Köszi előre is a választ! :R

Bocsi az off-ért :U

(#24228) nyesix


nyesix
senior tag

Na, laptopról sikerült frissítenem JI5 re, hurrá.
A böngészőben viszont az index.hu a mobil verzióban jön be (m.index.hu) és hülye karaktereke jelennek meg, az ékezeteseket nem tudja rendesen használni. Hiába írom be, hogy www.index.hu átugrik a m. index.hu ra... Miért? hogy tudom ezt kilőni?
más oldalaknál (pl origó rendben van)

köszi

(#24229) leslieke válasza erdosi (#24227) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nem kell semmit moddolgatni. Stabilan működik, megbízható.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#24230) bexinho23 válasza nyesix (#24228) üzenetére


bexinho23
őstag

Szerintem úgy, mint az nso oldalnál: legörgeted, és ott ki lehet választani, hogy mobil verzió, vagy teljes verzió.

(#24231) Z_A_P válasza nyesix (#24228) üzenetére


Z_A_P
addikt

Nemreg vezettek be, ez nem a telotol fugg hanem a weboldaltol.
Amugy ha lemesz az oldal aljara ott van a rendes lap is, a "teljes"re kell kattintani.
En special jobban szeretem sokkal mert kb 5x gyorsabb a mobil valtozat.

OK

(#24232) Tomajdon válasza Karma (#24220) üzenetére


Tomajdon
aktív tag

Ez a PenTile pontosan mi? Wikipédián utána olvastam, csak nem teljesen értettem az angol szöveget. Magyarban nem volt. Valamilyen mátrixos dolog... A fehérnél ha végighúzom a kijelzőn az ujjam, akkor halvány fekete valami követi. Gondolom ez a mátrix vagy micsoda, mert az N8 asszem aktív mátrixos vagy milyen, és ott elvileg nincs olyan, hogy az ujjadat követi egy fekete folt. Az IPS-t láttam élőben, egész jó. Elég fényes az is. Amúgy melyik adja a legreálisabb színeket? Mert a SAMOLED kicsit túl színezi, pl. a fűnek teljesen más színe volt a képernyőn keresztül mint élőben, meg hasonlók.

(#24233) Karma válasza Tomajdon (#24232) üzenetére


Karma
félisten

Nem, az az utánhúzás nem tudom mi lehet, de nem erről van szó.
Ezt olvasd el a PenTileról.

Az aktív mátrix tök más téma, a SAMOLED is az. Ez az A betű :)

Ja, az IPS-nek vannak a legjobb színei nem csak szerintem.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#24234) Tomajdon válasza Karma (#24233) üzenetére


Tomajdon
aktív tag

Érdekes teszt. Én most nézegettem a telómon, nem látok olyan színeket. Meg a fehérnél sem látok különösebb problémát. A betűs fotón észrevehető, de szerintem a mindennapi életben nem annyira zavaró. Legalábbis nekem. Én semmi pixelt, semmi színezettséget nem látok, amik a képen voltak.

Szerk.: Jó lenne egy 960x640-es SAMOLED 2, azzal kéne összehasonlítani :D

[ Szerkesztve ]

(#24235) Karma válasza Tomajdon (#24234) üzenetére


Karma
félisten

A biztonság kedvéért leírom még egyszer: 3,3"-on elég kicsik a pixelek ahhoz, hogy ne legyen látványos annyira. Mondjuk azért betűkkel elég sokat találkozik az ember.

Leslieke: B+ a pofámat minek járatom pl. most is, ha olvasni nem megy? Nézz meg egy SGS-t vagy egy Omnia7-et inkább, ha akkor se látsz semmit, akkor menj szemészhez komolyan.

Bár az is lehet, hogy nekem van csoda látásom, amivel makrofókuszra is képes vagyok :U

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#24236) cryingdr4g0n válasza Karma (#24233) üzenetére


cryingdr4g0n
aktív tag

"az IPS-nek vannak a legjobb színei nem csak szerintem."

Ezt nyomdai előkészítéssel foglalkozóként is megerősíthetem, amennyiben legjobb=leghűbb. (A fentiek közül)

• Flies around shit - bees around honey •

(#24237) leslieke válasza Karma (#24233) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Most már tudom miért nem látom a fától az erdőt! Nem nagyítóval nézem a kijelzőt! Én hülye. :W

Amúgy meg: Bezzeg, amikor nem voltak csak sz@r monokróm kijelzők, senki nem hisztizett az élesség, színhűség, mátrixok és pixelek miatt. Örült, hogy volt telefonja és 100 Ft/percért beszélhetett.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#24238) Karma válasza leslieke (#24237) üzenetére


Karma
félisten

Elég rég volt, és én személy szerint nem sírom vissza, a nagy felbontás mindenképpen univerzálisabb. Bár akkor is ment a parasztvakítás a CSTN-nel, most a SAMOLED-del vakítanak a koreaiak.

“All nothings are not equal.”

(#24239) SlyChocolate válasza Karma (#24238) üzenetére


SlyChocolate
senior tag

Mért?
Vakít itt az apple is rendesen! Egyik sem különb a másiknál...

(#24240) Polllen válasza Karma (#24233) üzenetére


Polllen
nagyúr

Sztem ez a téma (is) túl van dimenzionálva és hitvita folyik róla... A samoled bőven élvezhetőbb képet ad, mint az átlag tapis telefonok kijelzője. Szvsz a sima 3G kijelzője is bőven gyengébb. 3gs-t még nem láttam, retina display-hez meg nincs szemem... :DDD

Mindenki maga döntse el, hogy ránéz és tetszik neki vagy sem... Persze tudom, valakinek fontos maga a tudat is, de pont ebből megy a vita, meg a sok "értelmetlen" bizonygatás.

A teszt is kicsit ilyen szagú az "én ugyan soha se veszek ilyet" kijelentés miatt... Aztán majd ha ne adj Isten készül olyan verzió, amin szabad szemmel sem lehet különbséget látni még mindig itt fogunk tartani, hogy de x nagyításon OMG milyen...

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#24241) Karma válasza Polllen (#24240) üzenetére


Karma
félisten

Bár szabad szemmel ne lehetne látni!

“All nothings are not equal.”

(#24242) Polllen válasza Karma (#24241) üzenetére


Polllen
nagyúr

Erre mondtam, hogy mindenki megnézi magának és dönt... (és remélhetőleg a vásárló még a vétel előtt megnézi és aztán nem a víz lesz a hülye... ;] )
Engem picit sem zavar, sőt a 3G-hez képest "kényelmesebb" a wave hosszú távon... Holdember meg pont azt mondta, hogy a samoled-től folyik ki a szeme... :)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#24243) ABal válasza Karma (#24238) üzenetére


ABal
őstag

Nekem meg tetszik. És minden technikai hátrányával együtt sem bánom, hogy ilyen kijelző van a telefonomon. Az iPhone4 kijelzőjén lehet, hogy élethűbbek a színek, meg elvitathatatlan a felbontásbeli előnye, én mégsem sírok utána. (Persze, ha megdobnának egy iPhone-nal, nem duzzognék)

Egyetlen dolog van, ami egy kicsit zavar: a szemem hamarabb fárad el tőle, mint más képernyőktől. Sajnos nagyon érzékeny szemekkel vagyok megáldva, nem tudom, hogy ez másnál is ennyire erősen előjön-e.

Az elfáradást nem napi normál használatra értem, hanem filmnézésre, játékra, amikor az ember huzamosan bámulja a kijelzőt.

[ Szerkesztve ]

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#24244) Karma válasza ABal (#24243) üzenetére


Karma
félisten

Nálam is előjött egyébként, én is mondtam korábban (és igazából moonmanre nem is emlékszem, hogy írta volna).

Polllen: Én csak most kapcsolódtam be a WP7 topikokba.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#24245) Polllen válasza Karma (#24244) üzenetére


Polllen
nagyúr

Meglepő módon az egyik WP7-s topicban volt róla szó asszem... ;]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#24246) peterk válasza Karma (#24220) üzenetére


peterk
senior tag

Melyik telefonban van IPS ill. SLCD? (Nekem a betűszó nem mond semmit, de a legtöbb telefont már láttam élőben. :))

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#24247) Karma válasza peterk (#24246) üzenetére


Karma
félisten

Itt mindenre látsz példát :))

Varszegig: Tudom.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#24248) Varszegig válasza Karma (#24247) üzenetére


Varszegig
veterán

jó link, a samoled nyert benne :DDD

ez szerintem épp ezért baromi szubjektív téma.

[ Szerkesztve ]

(#24249) Kobe


Kobe
veterán

csak egy érdekesség: nem mostanában láttam olyan felsőkategóriás készüléket, aminél fél év alatt 50% körül lett volna az értékvesztés.........időben akartam kiszállni ebből a "bizniszből", hát már most erősen bukóban lennék ha el tudnám adni, pedig fél éve sincs hogy megvettem....bele sem merek gondolni, mennyit érhet ez a cucc még fél év múlva....köszönjük samsung....

(#24250) Polllen válasza Kobe (#24249) üzenetére


Polllen
nagyúr

35-ért már lehet venni wave-t :Y

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung S8500 Wave - a harmadik király (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.